Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
marboru / 2007-05-23 20:20 / portfel / "Bankier giełdowy"
Pozdrawiam Biga L...............STX dzisiaj nadal do przodu.......oby tak dalej - odpocznij chwilę i zapraszamy ponownie.
Dzisiaj Liverpool - biała świeca!!!

Pozdro.
Big Lebowski / 2007-05-23 21:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Marboru ..u mnie nastapila chlodna kalkulacja - od czasu korekty lutowej wszystkie inne walory daly mi zarobek w granicach 50 % a STX 20 % - to dla mnie za malo ,dlatego sprzedalem i mysle jeszcze pare procent zarobic do konca czerwca o ile sie uda i na nowo bede budowal portfel we wrzesniu..nie wiem czy nadal bedzie publiczny - od wrzesnia zajmuje sie konkretnie gielda i prawdopodbnie nie bede juz pisal zadnych postow i kometarzy - brak czasu..do waloru wroce jak wyklaruje sie sytuacja - zycze wszystki stalowcom ogromnych zyskow.. Pozdrawiam...
vonGluza / 2007-05-23 21:34 / portfel / Bywalec forum
żadnych postów i komentarzy?? :-( Pozdr.
Big Lebowski / 2007-05-23 21:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tak bedzie.. biznes - i nic wiecej..
raffik / 2007-05-23 21:38 / Bywalec forum
Wielka to bedzie dla nas strata.Pozdrawiam.
Jarg / 2007-05-23 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No, no... niezłe memento strzeliłeś Dude. Nie będziesz miał czasu na pisanie komentarzy? Przecież i tak Ci daleko do "płodności" Brydzi, Warrena nie mówiąc już o niejakim Kropsonie (siedmiorga nicków). Osierocisz nas :-)). Brak czasu na pisanie... będziesz grał na kontraktach czy jak? :-)) Mam nadzieję, że z czasem zmienisz zdanie.

Pozdrawiam :)
Big Lebowski / 2007-05-23 21:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to sa takie plany na przyszlosc Jarg - ale z kolegami bede w kontakcie.. Pozdrowionka..
Jarg / 2007-05-23 21:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pocieszyłeś mnie... pozdrowionka.
czeslaw60 / 2007-05-23 19:32 / portfel
Witam Bigu . Dzisiaj CSG odbiło ponad 7% .CO sądzisz o jutrzejszym dniu tej spółki ?? Bedzie mius?? Pozdrawiam czeslaw60
Big Lebowski / 2007-05-23 21:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Widze ze naprawde masz problem - wiec Ci powiem mysle ze walor najgorsze ma za soba - wieksze wachania wystapia okolo 11 do 15 czerwca beda to wachania na duzy plus jak i minus - dlatego musisz zdecydowac do 11 czerwca czy zostajesz przy walorze czy sprzedajesz -ja Ci tej odpowiedzi nie udziele - ciesze sie ze dzisiaj masz plus oby tak dalej ... pozdrawiam...
rafal.b4 / 2007-05-23 19:35 / Bywalec forum
Witam, Bigiem nie jestem, zaden tez ze mnie uznany gracz...jednak osobiscie sadze, ze jutro pojdzie w gore, sporo ten walor sie ostatnio korekcil, dzis MACD dal sygnal kupna....mysle, ze bedzie dobrze...
Big Lebowski / 2007-05-23 16:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejszy dzien wyczekiwanie chce zrobic zakupy -byc moze jutro. IDM nareszcie sie z korekcil zabrzmi to dziwnie - ale ciesze sie , co do budowlanki byc moze tuz ,tuz.. Slaw gzies zapodzial sie - gdyby ktokolwiek trefil na post 007 Dlugo Dystans to mam prosbe pomozcie mu znalezc ten kacik..Ja wybywam bede pozno wieczorem bawcie sie dobrze..
ślicznooka / 2007-05-23 16:04 / Uznany gracz giełdowy
hmmm, przywódca stada budowlanki budzi się do życia? :-) coś czuję, że koniec korekty na tym sektorze tuż za progiem.
ABOR / 2007-05-23 15:58 / Tysiącznik na forum
a na millennium znowu ponad 10 baniek - podbierają małą łyżeczką ale systematycznie
naganiam na spółkę bo gospodarz mówił, że tobędzie hit jesieni - a jesień może w tym roku przyjść bardzo wcześnie

Pozdrawiam
vonGluza / 2007-05-23 14:07 / portfel / Bywalec forum
Witam
Kolastynka nam się ruszyła ;-)
Big Lebowski / 2007-05-23 14:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. bo to dobra dziewczyna ... hehe.. Pozdr..
serhio / 2007-05-23 18:19 / Bywalec forum
Poszla dzis mooocno. Chyba bardziej mi sie podobalo jak bez rozglosu po kilka % na plus byla. Co dalej? 7? Dobra dziewczyna...
vonGluza / 2007-05-23 14:21 / portfel / Bywalec forum
Witaj Dude
bywasz we Wrocku?
Może na piwko i papieroska kiedyś się spotkamy ;-))
Big Lebowski / 2007-05-23 14:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kiedys wybranych forumowiczow odwiedze osobiscie , natomiast zjazd gdy bedzie pomine...Pozdr.... ps. Ciebie odwiedze..
vonGluza / 2007-05-23 14:30 / portfel / Bywalec forum
to trzymam za słowo ;-) i serdecznie zapraszam, choć nie wiem czym zasłużyłem sobie na ten zaszczyt. Pozdrawiam
kazelot / 2007-05-23 14:32 / Tysiącznik na forum
A myślałem,że spotkamy się na zjeździe:-(
Big Lebowski / 2007-05-23 14:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spotkamy sie Kazelot na 100 %..spotkam sie z tymi co chce sie spotkac a nie z tymi co musze..
needle / 2007-05-23 14:49 / Bez rangi
ja tak nieśmiało sądzę...
...że jak przyjadę do Szczecina...
...co mi się zdarza co kilka lat...
... ... ... ...
IGła
kazelot / 2007-05-23 14:39 / Tysiącznik na forum
To trzeba sklecić minizlot.Koniecznie musi być Jarg-tulipanowiec:-)
mila2 / 2007-05-23 14:45 / Tysiącznik na forum
Witajcie ,czy panie też mogą liczyć na zaproszenie od Gospopdarza ;-)))
Big Lebowski / 2007-05-23 14:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mila2- Panie maja status specjalny i bede chcial spotkac wszystkie...Pozdrowionka..
mila2 / 2007-05-23 14:54 / Tysiącznik na forum
Dziękuję w imieniu wszystkich Pań ;-)))
mila2 / 2007-05-23 14:46 / Tysiącznik na forum
Przepraszam,Gospodarza
Jarg / 2007-05-23 13:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Stalówa całkiem ładnie się odbudowuje. Jednak przy marnym obrocie.
ślicznooka / 2007-05-23 13:46 / Uznany gracz giełdowy
jak obserwuję jakimi pakietami robią ten wzrost, to mimo wszystko strach....
Big Lebowski / 2007-05-23 13:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zycze wszystki sporych wzrostow ja od tego waloru musze odpoczac..
kazelot / 2007-05-23 10:48 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich.Big czyżby dziś ten ząbek na IDM?
człowiek znikąd / 2007-05-23 11:12 / portfel / "Trillium"
Witam
Zdaje sie ze i Kolastyna zeby szczerzy, czego wszystkim posiadaczom zycze.
Big Lebowski / 2007-05-23 11:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Kazelot.. jeszcze nie ma konca dnia ale jestem za..Pozdrawiam..
kazelot / 2007-05-23 13:48 / Tysiącznik na forum
Może i ja dołożę moje trzy grosze do dyskusji o AT.AT bazuje na matematyce,a matematyka to bez wątpienia język,którym można opisać dokładnie wszystko we wszechświecie.Problemy są tylko dwa-odpowiednie wzory i odpowiednia ilość i jakość(dokładność)danych.Mając te dwa czynniki możemy przewidzieć dokładne zachowanie się giełdy,wyłączając zjawiska katastrofalne.No właśnie jak na razie wzory są jeszcze niedoskonałe,a i dane pozostawiają wiele do życzenia.Jednak spece potrafią już wiele.
Big Lebowski / 2007-05-23 09:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czytajac przerozne wypowiedzi na temat AT chcialem powiedziec ze analiza techniczna jak sama nazwa wskazuje nie ma nic wspolnego z psychologia itp.. sa to suche fakty przeniesine na wykresy i nic wiecej - wszystko inne jest dorabianie teori..prawdziwego speca od AT nie interesuje komunikaty z otoczenia gieldy tylko zimne i bezduszne wykresy ...
warren buffet / 2007-05-23 13:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie zgodze sie niestety.

pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-05-23 13:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zacytowalem slowa znanego niemieckiego speca od analizy technicznej - mozna sie z tym zgadzac lub nie ..pozdrawiam..
warren buffet / 2007-05-23 14:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
rozumie, lecz co to jest cena Bigu ?? czy to nie jest konsensus kupujących i sprzedających ?? a dlaczego wczoraj MSZ był po 17 zł a dziś jest po 12 zł.... czy to nie jest psychologia zakupów, sprzedaży i emocji ???? a wykres jak małpa za tymi emocjami lata...

pozdro
mały inwestor / 149.156.124.* / 2007-05-23 13:39
Dzień Dobry
Ten znany spec ma jakieś nazwisko?
Pozdrawiam
kazelot / 2007-05-23 13:55 / Tysiącznik na forum
Helmut Kleininvestor
ABOR / 2007-05-23 09:47 / Tysiącznik na forum
ale te suche wykresy zawierają w sobie wszystko - i to jest przewaga tych co potrafią czytać AT ale nie wystarczy czytać trzeba ekstrapolować w przyszłość.
W kreskach świeczkach słupkach jest i psychologia, i przecieki o ważnych kontraktach czy innych infach (wykres podnosi się przeważnie wcześniej) i wszystko inne co sobie tylko chcesz. Z AT problem jest tylko jeden w zasadzie przedstawia przeszłość i te wszystkie zabiegi typu szukanie formacji itp itd... służą do zastosowania ich do przyszłości. Co nie podważa AT jako metody. Ciekawe byłoby procentowe zestawienie zarobków tych co sugerują się AT i fundamentalistów.
Pozdrawiam (najlepiej pewnie połączyć obie metody jak to zwykle bywa prawda jest w środku)
Jarg / 2007-05-23 10:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Aspektem psychologicznym w AT jest (lub powinien być) całkowity brak emocjonalnego przywiązania do inwestycji, który często jest problemem "fundamentalistów". Technikom łatwiej jest podejmować decyzję w krytycznych momentach.
anonim_03 nielogo / 129.206.32.* / 2007-05-23 14:16
z punktu widzenie AT w panice, po przebiciu oporów, najrozsądniejsze jest robienie tego co inni ...
Jak ktoś dobrze rozumie daną spółkę nie przejmuje się że inni sprzedają w panice, tylko kozysta z okazji.
Jarg / 2007-05-23 18:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Żeby to było takie proste... :) Po giełdzie snuje się sporo fundamentalistów, którzy nie sprzedali Elka jak był po 70, a ostatnimi czasy Biotonu jak był po 3,00 - 3,20 albo Lubawy jak była po 3,00 - 3,30, gdyż wydawało im się, że ich społka warta jest dużo więcej.
warren buffet / 2007-05-23 13:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zgodze sie
anonim_03 nielogo / 129.206.32.* / 2007-05-23 10:11
Witam, pomadraluje sie troche ...
Mysle że czytajac raporty spolek mozna lepiej zrozumiec rzeczywistosc gospodarczą niż analizujac wykresy -- a to w dłuższej perspektywie jest ważniejsze niż szybki zarobek. Ja zacząlem od analizy fundamentalnej a ostatnio poznaję techniczną.
Co ciekawe kupilem jedna spolke na dnie pieknego 3-minimum, i dwie na bardzo silnym oporze -- po prstu wydały mi sie bardzo dobrymi spolkami na dyskacie. W trzech tych przypadkach technicy przyszli na mega obrotach 30% wyżej.

Oczywiscie dynamike giełdy lepiej widac na wykresach -- ktora metoda jest lepsza, zalezy chyba jak rozgrzana jest dynamika gieldy.

Pzdr.

PS. DCX się rozszalał.
Big Lebowski / 2007-05-23 10:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kiedys widzialem wywiad z specjalista od AT - ktory stwierdzil ze at odrzuca wszelkie sugestie i informacje z otoczenia rynku - zbiera tylko suche fakty i ze wszystko inne jest dorabianiem teorii.. - sa to jego slowa..Pozdr..
ABOR / 2007-05-23 10:40 / Tysiącznik na forum
odrzuca sugestie bo one zawarte sią już w krzywych - jeżeli istnieje jakiś powód fundamentalny dla którego warto brać daną spółkę to i tak on jest zawarty w zwiększonych obrotach albo kursie. Ja wyobrażam sobie mezalians dwu metod tak:
bierzesz spółkę z powodów fundamentalnych a na bazie AT wyskakujesz z niej i wskakujesz z powrotem aby aktywnie zwiększać zysk.
ślicznooka / 2007-05-23 08:55 / Uznany gracz giełdowy
Dzień dobry,
Slaw, spóźnione życzenia urodzinowe - oby Tobie zieleniło się i rosło.

A tu cytowany artykuł z dzisiejszej Rzepy:
http://www.wnp.pl/logistyka/24729_1_0_0.html

i co czytamy? "Na razie znany jest tylko przybliżony termin rozpoczęcia drugiego etapu przetargu (na budowe autostrad, przyp. ślicz.). Ma to nastąpić w ciągu miesiąca. Dopiero w trakcie tej procedury zostaną wyłonione firmy, którym rząd powierzy budowę i zarządzenie autostradami. Przez pierwsze sito przeszły po trzy konsorcja zdominowane przez firmy zagraniczne - banki i firmy budowlane. Ich partnerami są m.in. Budimex i Stalexport.

a Budimex jak na mega balon, napompowany, przewartościowany i nie warty swojej ceny, dziwnie bardzo się liczy we wszystkich największych przetargach....
Big Lebowski / 2007-05-23 09:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Malgosiu.. Pozdrowionka..
Big Lebowski / 2007-05-23 08:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.. udanych transakcji zycze..
Big Lebowski / 2007-05-23 08:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Komentarze ktore czytam czy to p. Daniela czy w Rzeczpospolitej- utwierdzaja mnie w przekonaniu ze analitycy sa zagubieni i ciezar - analizowania rynku ich przytlacza - hm bardzo latwo analizuje sie spadki i wytycza nowe wsparcia natomiast wzrosty jest znacznie trudniej - zachowanie analitykow wskazuje ze sciana strachu jest przeogromna - dlatego nadal jestem optymista..w Rzeczpospolitej analityk pisze ze w tym roku wystapia spadki - hm.. moge nawet okreslic kiedy - od lipca do konca wrzesnia mysle takze ze polowa pazdziernika..
warren buffet / 2007-05-23 08:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak duze spadki....
Big Lebowski / 2007-05-23 08:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiecej jak 20%..-indexu
Jarg / 2007-05-23 09:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dude

Zachowanie indeksu japońskiego w ostatnich dwóch dniach oznacza chyba... ulgę jaką zapewne odczuwają Samurajowie na widok spadków w Chinach :-) "No wreszcie korekta" he, he

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2007-05-23 09:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jarg .. Pozdrawiam serdecznie..
Big Lebowski / 2007-05-22 22:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc wszystkim..
Big Lebowski / 2007-05-22 22:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest jedna sprawa ktora mnie nurtuje kiedys z Kenobim byla mala sprzeczka - gdyz ja twierdzilem ze maj bedzie wzrostowy a Kenobi - wiadomo .. wtedy apelowalem do niego zeby w przypadku pomylki oswiadczyl publicznie na forum ze sie pomylil , w innym przypadku ja sie zadeklarowalem ze ja przeprosze za pomylke ..Gdyby byla taka potrzeba zrobie wyjatek i napisze takowy post na glownym forum - jezeli Kenobi przeprosi na glownym forum wowczas ja takze goscinnie napisze poscik. Mysle ze Kenobi czyta czasem dude i zareaguje - jak na faceta przystalo..
anonim_03 / 2007-05-22 22:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiem czy śledziłeś moją "dyskusję" z Kenobim (wklejałem swój post pod jego każdym postem), moja linia była że nie może wszystko spadnąć (była by to denominacja ...). Chciałem z niego wydusić czy bardziej spadnie WIG, DJIA czy ropa (i reszta surowców). Niestety meskiego zachowania nie zaobserwowano ...

wracając do sektorów, co myslisz o premium-quality ?
poza DCX i Apple: BMW, Veleroy&Bosch i jak mówiłeś GerryWebber
Big Lebowski / 2007-05-22 22:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
we wrzesniu Ci udzeiele wystarczajacej odpowiedzi - gdyz wzrosty beda moim zdaniem do konca czerwca - nastepnie kilka miesiecy nalezy zrobic wakacji i we wrzesniu budowac portfele - co do BMW z tego co wiem rodzina Quandt posiada wiekszosc akcji i ostanio troche sprzedaje - wiec moga byc wahania..
anonim_03 / 2007-05-22 22:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzięki, dzięki ;-)
ślicznooka / 2007-05-22 22:37 / Uznany gracz giełdowy
ale liczy się poziom indeksów, czy liczba sesji spadkowych/wzrostowych?
Big Lebowski / 2007-05-22 22:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Malgosiu - zawsze poziom indexow mowi czy trend byl wzrostowy czy spadkowy..
ślicznooka / 2007-05-22 22:43 / Uznany gracz giełdowy
no tak. a jak myślisz, rekordy w tym miesiącu będą?
i jak by co Kenobi może powołać się na moje spółki, tam ewidentnie trend spadkowy:-)))
anonim_03 / 2007-05-22 22:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ken twierdził że spadnie wszystko, jak w tej piosence "Starszych Panów":
"zgóbić nie nie warto i znaleźć nie warto"
Big Lebowski / 2007-05-22 22:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jest tylko i wylocznie jedna miarka - index - no ale ja mysle ze Twoje spoleczki jeszcze w maju wystartuja - zycze Ci tego..
rafal.b4 / 2007-05-22 22:14 / Bywalec forum
Witajcie,

Risky, jak bedziesz mogl skrobij co tam wosk mowi o CSG :)

Ja tam mysle, ze jak MACD da sygnal, to bedzie dobrze...

Milego wieczorku, ja przy piwku patrze jak mozolnie portfel odbija po dotkliwej korekcie...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy