Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
lechistan / 2007-05-22 14:21 / portfel / Bywalec forum
BIGU wrocles na główne forum z rozmyslem czy przez pomylkę??
pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-05-22 14:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przez pomylke , prostowal nie bede..Pozdrawiam..
Jarg / 2007-05-22 14:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He, he Dude... nie pal tyle... :-))
Big Lebowski / 2007-05-22 14:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ach te papieroski skrecane o niepowtarzalnym - dzialaniu..he he..
Big Lebowski / 2007-05-22 13:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Posiadaczom opcji typu put - szczerze mowiac wspolczuje..rekomendowalem zamiane tylko nie wiem czy bylo to odebrane powaznie ... hm .. powazne sa pieniadze ktore uciekaja i zmiany trendu nie bedzie..z drugiej strony dla mnie najwazniejsze sa moje pieniazki..
Jarg / 2007-05-22 13:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Skorzystałem z tego zjazdu i wziałem trochę MCI po 27,30...
Big Lebowski / 2007-05-22 13:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mialem ta spolke i po 8zeta sprzedalem .. wszystkiego nie da sie zjesc...
Jarg / 2007-05-22 13:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja swoje żale a propos MCI wylałem wczoraj... zapewne czytałeś :-)
Big Lebowski / 2007-05-22 13:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na IDM nastepuja tzw. korekta lotne , chcialem zeby dzis nastapila korekta - no ale samo chciejstwo to za malo...
rafal.b4 / 2007-05-22 13:05 / Bywalec forum
Witam wszystkich,

juz nie mam sily do tego msz...tyle glupich bledow...
moglem siedziec na dupie, bylo by lepiej niz jest...jak Wy to widzicie, bo ja juz sam nie wiem co mam o tym myslec...

pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-05-22 13:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tWitaj ... troche to jeszcze potrwa ,musisz sie uzbroic w cierpliwosc..
rafal.b4 / 2007-05-22 13:12 / Bywalec forum
Mialem srednio po 10,35..oddalem po 11,55... dzis glupi kupilem srednio po 12,19...
Oj kiedy ja sie troche cierpliwosci naucze...

Moze CSG mnie chociaz na koniec dnia milo zaskoczy...
kazelot / 2007-05-22 12:54 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich,kolegę anonima z Gdańska poniżej również.
anonim_03 nielogo / 129.206.32.* / 2007-05-22 13:36
proszę się nie podszywać ...
kazelot / 2007-05-22 12:56 / Tysiącznik na forum
Przepraszam powiniennem był napisać z Big Banku Gdańskiego
ślicznooka / 2007-05-22 13:00 / Uznany gracz giełdowy
hmm, czyli to ten pan, co to się tak na gł forum wymądrza...
Big Lebowski / 2007-05-22 13:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj kazelot.. he he..- najpierw byl tylko big pozniej nastapilo polaczenie..Pozdrawiam..
ślicznooka / 2007-05-22 12:56 / Uznany gracz giełdowy
witaj Kazelot, jak tam rowerek? wykupiony z komisu?:-)
kazelot / 2007-05-22 12:57 / Tysiącznik na forum
Witam.Jeszcze czekam moje większościowce MSZ i STX to obecnie laczki.Pozdrawiam
xxx2 / 193.201.167.* / 2007-05-22 12:23
Bigu coś kiepski z Ciebie analityk, inwestor. Niedawno dawałeśb rekomendacje na MSZ 24......i co?
Sprzedałeś w tendencji spadkowej zamiast zrobić to przed długim weekendem.
Masz rangę uznany ale moim zdaniem kiepski z Ciebie gracz.
Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2007-05-22 12:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i jeszcze jedno ja z natury jestem - wilkiem - ciebie pod ukrytym nickiem moge okreslic tchorzem..co do rangi - nie rajcuje mnie ze tak powiem - pyka mnie ... he he..
Big Lebowski / 2007-05-22 12:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie podniecaj sie moim graniem - skoncentruj sie na wlasnym..tak zawsze jest najlepiej..Pozdrawiam..
risky bez logowania / 83.8.55.* / 2007-05-22 12:23
Bigu co do MSZ...jego zachowania...szacunek...ale trzymam...wczoraj trochę zredukowałem... CentrostalGD się rusza..
Big Lebowski / 2007-05-22 12:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a co wosk mowi o csg ?
risky bez logowania / 83.8.62.* / 2007-05-22 12:37
A wosk nic póki co nie mówi...ale konsolidacja od ponad tygodnia ..może zapowiadać...up....po wosku będę mógł powiedzieć coś dziś wieczorem...zobaczymy jak się zakończy...ale jestem przekonany..że będziemy oglądać "3" z przodu...
Big Lebowski / 2007-05-22 12:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pomysle nad ta spolka , idm mnie martwi chce korekty na tym papierze.. hm..musze cos kupic jeszcze dzis zakupile bbid powyzszszej cenie ale znudzilo mi sie wczorajsze lowy po nizszej.. longterm..
risky bez logowania / 83.8.62.* / 2007-05-22 12:56
A widziałeś tą pakietówkę wczorajszą po 1,6 zł jak dobrze pamiętam...wiem ,że to zagrywki...ale nie wiem czy większość (tłum) wie...
Big Lebowski / 2007-05-22 12:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tlum jest strzyzony, pod koniec sesji wszystko jest zbierane..
risky bez logowani / 83.8.62.* / 2007-05-22 13:01
A co do Centrostalu Gd. jeszcze z 1 procent i wygeneruje MACD sygnał...
Big Lebowski / 2007-05-22 12:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
IDM - przechodzi korekte pomimo ze mam w portfelu cieszy mnie to gdyz do dalszych wzrostow potrzeba mu troche odpoczynku...
zibi222 / 2007-05-22 11:41 / Bywalec forum
Witaj Big
widziałem że odwiedziłeś mój portfel , bardzo mi miło choc zawartość nie budzi szacunku.
No cóz płace frycowe , ale nadal jestem w drużynie w sporcie zawsze jest druga połowa wiec
jest szansa na kontratakt.
pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-05-22 10:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Musze zaczac nowy temat gdyz ta wklejka komplikuje troche - prosilem kiedys zadnych wklejek - no ale mysle ze kolega nie czytal.. dzisiaj staram sie byc aktywny sprzedalem MSZ - kupilem BBDI - mysle ze na dlugi termin .. MSZ bede probowal odkupic ..
zieleniak / 2007-05-22 11:15 / portfel / "Bacillus anthracis"
witaj Bigu co sadzisz o jago warto brac pod pp
Big Lebowski / 2007-05-22 11:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - trudno mi powiedziec .. ja osobiscie omijam firmy gdzie jest umiejscowione - szemrane towarzystwo - to nie oznacza ze nie mozna zarobic..
Jarg / 2007-05-22 11:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tam chyba jest Ela S.? Ona znana jest z trzepania firm, w które wchodzi. Próchnik jest tego wymownym przykładem. Jago dobre jest na spekułę, na dłuższą inwestycję - ryzykowny.
Big Lebowski / 2007-05-22 11:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mysle ze rynki dzisiaj beda sie konsolidowac - zreszta Londyn i Paryz i kilka innych juz to robi..my takze dolaczymy do nich...
dominlex / 2007-05-22 10:27
Witam wszystkich
Pozwoliłem sobie wkleić fragment komentarza do ksk, ponieważ zauważyłem na tym forum duże zainteresowanie STALEXPORTEM
Komentarz do art. 412 k.s.h autor prof. J. Naworski
4. Akcjonariusz może mieć tylko jednego pełnomocnika na walnym zgromadzeniu. Pełnomocnikiem może być zarówno inny akcjonariusz, jak i osoba trzecia. Kilku akcjonariuszy może ustanowić jednego pełnomocnika. W skrajnym przypadku na walnym zgromadzeniu będzie obecny jeden pełnomocnik mający umocowanie wszystkich pozostałych akcjonariuszy. Jeżeli kodeks lub statut wymaga określonego kworum, to bierze się pod uwagę liczbę akcjonariuszy lub kapitału, którą reprezentuje na zgromadzeniu pełnomocnik. Pełnomocnik mający upoważnienie kilku akcjonariuszy głosuje oddzielnie w imieniu każdego z nich. Ponieważ chodzi o nietypowe pełnomocnictwo, do którego, jak zaznaczono, przepisy kodeksu cywilnego normujące pełnomocnictwo należy stosować ze szczególną ostrożnością, nie zasługuje na poparcie pogląd P. Drapały (Czynność prawna „z samym sobą” (art. 108 k.c.), PiP 2002, nr 10, s. 57-58 wraz z zestawieniem poglądów), że w przypadku, gdy uchwała podejmowana z udziałem pełnomocnika stanowi czynność prawną, obowiązuje zakaz dokonywania czynności „z samym sobą” wynikający z art. 108 k.c. Jest on zresztą wbrew powszechnej praktyce i przeważającej w doktrynie opinii.
5. Ustawodawca chyba zapomniał, że w obecnym stanie prawnym prawo głosu może przysługiwać również zastawnikom i użytkownikom akcji w przypadkach określonych w art. 340. O tych osobach omawiany przepis nie wspomina, a przecież nie są one akcjonariuszami. Zastawnik lub użytkownik, którym przysługuje prawo głosu (art. 340 § 1 w zw. z art. 406 § 1) mogą uczestniczyć w zgromadzeniu oraz wykonywać prawo głosu osobiście lub przez pełnomocnika. Nie ma żadnych powodów do przyjęcia, że hipoteza przepisu nie obejmuje tych osób.
6. Jak stanowi art. 412 § 2, pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie pod rygorem nieważności i dołączone do protokołu. Należy dopuścić udzielenie pełnomocnictwa uprawniającego do zastępowania akcjonariusza podczas wielu walnych zgromadzeń. Forma pisemna jest zachowana, jeżeli pełnomocnictwo zostało własnoręcznie podpisane przez akcjonariusza (art. 78 § 1 k.c.). Zgodnie z art. 78 § 2 k.c. oświadczenie woli złożone w postaci elektronicznej, opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu, jest równoważne formie pisemnej. W świetle tego przepisu, w zw. z art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz. U. Nr 130, poz. 1450) nie ma przeszkód, aby pełnomocnictwo do udziału w zgromadzeniu było opatrzone podpisem elektronicznym. W związku z tym nie mogą być honorowane pełnomocnictwa przesłane faksem. Niedołączenie natomiast do protokołu dokumentu pełnomocnictwa, jeżeli zostało udzielone, nie pociąga za sobą ujemnych skutków prawnych z punktu widzenia ważności zgromadzenia lub podejmowanych uchwał. Większego znaczenia nie ma projektowana zmiana art. 412 § 2 k.s.h., polegająca na pominięciu obowiązku dołączenia do protokołu walnego zgromadzenia pełnomocnictwa (projekt noweli, strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości, www.ms.gov.pl), skoro wynika on także z art. 421 § 3 zd. 1 k.s.h. Pełnomocnictwo, o którym mowa, nie wymaga formy aktu notarialnego, gdyż pełnomocnik nie dokonuje czynności prawnej, dla której ważności potrzebna jest taka forma. Forma aktu notarialnego wymagana jest dla uchwały, a ta nie jest wyrazem woli akcjonariusza ani działającego w jego imieniu pełnomocnika, lecz spółki, a pełnomocnictwo daje jedynie prawo udziału w organie, który tę wolę wyraża.
7. Kontrowersje budzi udział w zgromadzeniu akcjonariuszy będących osobami prawnymi. Oczywiste jest, że w walnym zgromadzeniu osobę prawną może reprezentować pełnomocnik oraz członek jednoosobowego zarządu. Sytuacja komplikuje się, gdy organ zarządzający osoby prawnej jest wieloosobowy. Powstaje bowiem pytanie, czy w zgromadzeniu powinni uczestniczyć wszyscy członkowie zarządu lub przynajmniej ci, którzy są uprawnieni do reprezentacji osoby prawnej, czy wystarczy udział wyznaczonego przez zarząd jednego z członków tego organu. Uprawniona wydaje się druga ze wskazanych opinii. Nie sposób przyjąć, że na zgromadzeniu powinni być obecni wszyscy członkowie organu zarządzającego lub choćby tyko uprawnieni do reprezentacji. Jeżeli osoba prawna nie udzieli stosownego pełnomocnictwa, to organ zarządzający może wyznaczyć spośród siebie jedną osobę do udziału w zgromadzeniu. W tym ostatnim przypadku akcjonariusza reprezentuje organ a nie pełnomocnik.
8. Wyłączenie, o którym mowa w art. 412 § 3, dotyczy tylko tych osób, które są członkami zarządu lub pracownikami w dniu walnego zgromadzenia, a nie w momencie udzielania pełnomocnictwa. Przepis operuje pojęciem „pracownik” w rozumieniu art. 2 k.p. Nie ma zatem podstaw do rozciągania zakazu na inne osoby zatrudnione w spółce, np. na podstawie umowy zlecenia, o świadczenie usług.
9. W walnym zgromadzeniu może uczestniczyć przedstawiciel ustawowy akcjonariuszy małoletnich lub ubezwłasnowolnionych, likwidator, kurator osoby prawnej, syndyk masy upadłości, wykonawca testamentu, kurator spadku nieobjętego. Wszystkie te osoby powinny wykazać swoje uprawnienia do występowania na walnym zgromadzeniu stosownymi dokumentami (np. akt urodzenia, postanowienie sądu o ogłoszeniu upadłości, o wyznaczeniu kuratora dla osoby prawnej) oraz załączyć je do protokołu. Przepis art. 412 § 4 dla oznaczenia tych osób posługuje się zbiorczym określeniem „inny przedstawiciel”. Nie sposób bowiem przyjąć, że chodzi tu jedynie o przedstawiciela ustawowego w rozumieniu art. 96 k.c. Innym przedstawicielem nie jest jednak członek zarządu akcjonariusza będącego osobą prawną, gdyż jego udział w walnym zgromadzeniu oznacza osobisty udział akcjonariusza, którego reprezentuje.

Dobrze by było, jeżeli ktoś ma dostęp albo czas ma spacer do biblioteki, przeczytać Szerzej na ten temat Zbigniew Kuniewicz: Pełnomocnictwo do udziału w zgromadzeniu spółki kapitałowej, „Rejent” 2001, nr 12, s. 75 i n.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-05-22 10:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dokupilem BBDI - pakiecik mysle ze na dluzszy termin..
party123 / 2007-05-22 10:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy to jest to co próbowałeś kupić wczoraj? :)
ślicznooka / 2007-05-22 10:27 / Uznany gracz giełdowy
gratulacje, a jest tu z nami Slaw? ciekawe jaki dziś ma nastrój?:-)
Jarg / 2007-05-22 10:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sław jest dzisiaj "wczorajszy" :-)

A wiesz, ciągle zastanawiam się co to jest "małe, okrągłe z dużymi uszami" :-))
ślicznooka / 2007-05-22 11:00 / Uznany gracz giełdowy
BBIDEV - czyż nie wygląda jak małe, okrągłe i z dużymi uszami?:-)))
Jarg / 2007-05-22 11:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hmm.... masz bardzo bujną wyobraźnię ;-))
ślicznooka / 2007-05-22 11:05 / Uznany gracz giełdowy
hehe, takie żarciki to były, bo skąd niby możemy wiedzieć co Big ma na myśli... kto by się spodziewał, że sprzeda stx i msz...
Jarg / 2007-05-22 10:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przepraszam - "okrągłe, zielone z odstającymi uszami" :)
Big Lebowski / 2007-05-22 10:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dziekuje - na gratulacje za wczesnie - Slaw ma kaca...
bert / 2007-05-22 10:50 / Bywalec forum
witam wszystkich,
elektrotim coś słabnie , co myślicie troche się zmęczył?
pozdrawiam
ślicznooka / 2007-05-22 10:52 / Uznany gracz giełdowy
on tak chodzi, z tego co zdążyłam zaobserwować, wzmocni się po południu.
mila2 / 2007-05-22 11:04 / Tysiącznik na forum
podaj rozwiązanie zagadki,teżjestem ciekawa jak Jarg,widzisz co się dzieje na beefie a ja nie kupiłam tylko gadałam ;(((
ślicznooka / 2007-05-22 11:20 / Uznany gracz giełdowy
Mila, ja się po niego wczoraj ustawiałam, echh, gdybym dała te parę groszy więcej... ale jeszcze będzie okazja:)
Big Lebowski / 2007-05-22 10:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sprzedalem MSZ- jeszcze dzisiaj probuje odkupic taniej..
warren buffet / 2007-05-22 10:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a mi pukają na forum bo dziś też sprzedałem :)
Big Lebowski / 2007-05-22 10:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
po to jest rynek zeby kupowac i sprzedawac .. Pozdrawiam ...
warren buffet / 2007-05-22 10:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
o to chodzi =) pozdrawiam również.
risky bez logowania / 83.8.55.* / 2007-05-22 10:15
Ryzykowne zagranie...Bigu....ale cóż...życie to sztuka wyboru..:)
Big Lebowski / 2007-05-22 10:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Badz cool - zyski byly solidne .. zobaczymy..
ABOR / 2007-05-22 10:03 / Tysiącznik na forum
no, no młoda godzina a na millennium już 16 dużych baniek obrotu
widzieliście reklamy millennium - mają 10% lokatę - dziwne nikt nie daje takiego oprocentowania.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy