Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
modliszka / 2007-05-21 00:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc - kolorowych w nocy, zielonych jutro w ciągu dnia ;-)
Kilgore / 2007-05-20 22:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Dude :) Mam pytanie - dlaczego nie widać Kolastyny w Twoim portfelu?


PS.
"We are Nihilists, Lebowski. We believe in nothing. Yeah, nothing."
Big Lebowski / 2007-05-20 22:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc wszystkim...
MJK / 2007-05-20 21:40 / Tysiącznik na forum
Dobranoc!!!
Big Lebowski / 2007-05-20 21:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc Pozdrawiam...
MJK / 2007-05-20 21:32 / Tysiącznik na forum
No dzięki koledzy: Nie ma to yo jak znaleźć. Ale się się logować na mnie?
MJK / 2007-05-20 21:22 / Tysiącznik na forum
STX -80%
OK, wywaliłem kaską. Znaczy żartuję. Nie wim czy wiesz BIGu, ale właśnie rano się robi
Big Lebowski / 2007-05-20 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tzn. skad piszesz ?
MJK / 2007-05-20 21:30 / Tysiącznik na forum
Właśnie gadam. To nie ja
MJK / 2007-05-20 21:09 / Tysiącznik na forum
2007-05-20 20:31:43 | *.*.*.* | Big Lebowski [ właściciel portfela ] [ "Uznany Gracz Giełdowy" ]
z tym kursem - to bardziej wlochom zalezy na niskim
kursie..a NFOS- to nic innego jak warcholizm..

Dużo racji jest w poście ślicznookiej...

Tylko co z tego (kto z SII wystąpi przeciwko NFOSiowi?)

Niemniej niczym "Byczek" z Parkietu: "Będzie Byczo"
Big Lebowski / 2007-05-20 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bedzie byczo - tylko czas ucieka,a jak wiadomo czas to pieniadz...
MJK / 2007-05-20 21:16 / Tysiącznik na forum
"BEZIE BYCZO"
Nie dałeś jeszcze mu ignora. Miły był. ale przegiął.
ślicznooka / 2007-05-20 20:12 / Uznany gracz giełdowy
Dobry wieczór Panie, Panowie, co do STX - zaczynam mieć coraz bardziej mieszane uczucia, milczenie ze strony NFOŚ skłania do budowania różnych teorii, najbardziej popularną jest ta, że kto za nim stoi (rząd?), że chodzi tu o wielkie pieniądze, NFOŚ chce doprowadzić do upadłości stx itp.
Wydaje mi się, że przez te wszystkie spekulacje, ucieka nam rozwiązanie tej zagadki... bo przecież:
- na działania na szkodę spółki są konkretne paragrafy i NFOŚ musi się z tym liczyć,
- NFOŚ powołał biegłych, a potem przyjął ich ekspertyzę (co mówiła? nie mogę się doszukać) w każdym razie gdyby nie była po ich myśli, nie pchali by się do sądu;
- NFOŚ ewidentnie gra na zwłokę, co też jest powszechną praktyką, jedyne co może na tym ugrać, to zaniżanie kursu - jaki ma w tym interes?
- milczenie NFOŚ w tej sprawie, może też skłaniać do przypuszczenia, że mają coś w rękawie, o czym nie wiemy, a zostanie wykorzystane na sali sądowej....

Niestety, moje marne doświadczenie giełdowe ani na krok nie przybliża mnie do rozwiązania. O co chodzi?
Niemniej rozprawa 31.05, nawet zakończona pomyślnie dla nas, będzie kolejnym etapem w kiszeniu się Stx, będą odwołania.
Myślę, czy nie dać mu odpocząć do jesieni...
MJK / 2007-05-20 20:53 / Tysiącznik na forum
Wiem, żem nudny. Ale NFOŚ to nie do końca pieniądze (oczywiście zależy im), to urzędnicy. I czego tak naprawdę się boję to to są urzędnicy PISu i STXa z Wąsaczem mogą nie lubić. A NFOŚ to PISowy jest.
Big Lebowski / 2007-05-20 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Malgosiu - jak niewiadomo o co chodzi - to zawsze chodzi o pieniadze..
ślicznooka / 2007-05-20 20:28 / Uznany gracz giełdowy
Big, zaczynam się denerwować, bo nie rozumiem o jakie pieniądze chodzi, każdy to powtrza, a nikt nie tłumaczy. Przecież NFOŚ jakby chciał sprzedać udziały, to walczył by o jak najwyższy kurs. Jeśli nie dopuści Autostrade, to spółka nie będzie mogła stawać do przetargów finansowanych ze środków unijnych.
Chciałabym, by ktoś mi jasno powiedział, dlaczego NFOŚ zależy na jak najniższym kursie...
Big Lebowski / 2007-05-20 20:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
z tym kursem - to bardziej wlochom zalezy na niskim kursie..a NFOS- to nic innego jak warcholizm..
vonGluza / 2007-05-20 22:48 / portfel / Bywalec forum
Dobry wieczór
Wcale bym się nie zdziwił gdyby kiedyś sie okazało iż Włosi zapłacili komuś (może wielu osobom) z NFOŚ małe conieco aby siali ferment wokół sprawy właśnie celem obniżenia kursu.
MJK / 2007-05-20 20:37 / Tysiącznik na forum
Przepraszam, że wbrew. Autrostadowi, czy też ostatnia Antlantisowi, to raczej powinno zależeć na jak najwyższym kursie. A na cholere im wezwanie skuteczne?
Big Lebowski / 2007-05-20 20:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zeby kupic, po drugie nizsza cena wytraca argumenty objecia emisji po wyzszej cenie..
ślicznooka / 2007-05-20 20:35 / Uznany gracz giełdowy
hmmm, myślisz, że to takie proste? mi się wydaje, że coś jest na rzeczy, no ale ja zawsze chciałam pisać książki detektywistyczne:-)))
Big Lebowski / 2007-05-20 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przez caly okres hossy na tym papierze - wlasnie wlosi schladzali kurs..
MJK / 2007-05-20 20:19 / Tysiącznik na forum
Jak to o co chodzi?
Chodzi o pieniądze!
Każdy chce coś ugrać dla siebie. NFOŚ to wg mnie chce tylko ugrać dupochron, pieniądze dla niego są w tle. To jest problem tych parszywych urzędniczych głów - najpierw stołek i dupochron, potem pomyślimy. Tylko zwykle nie ma tego potem...
ślicznooka / 2007-05-20 20:23 / Uznany gracz giełdowy
MJK, ale o to właśnie mi chodzi - jakie pieniądze, konkretnie? z bankrutującej spółki? i nie wiem za bardzo o co chodzi z dupochronem.... i dlaczego się tak uparli?kurcze, coś jest na rzeczy.
Jarg / 2007-05-20 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobry wieczór Śliczna

Tego szukałaś?

http://www.stalexport.com.pl/stalexport/uploaded/object_385/20070206/raport_stalexport_rewident_ds_szczegolnych.pdf

Pozdrawiam
ślicznooka / 2007-05-20 20:49 / Uznany gracz giełdowy
Witaj Jarg, przeglądam szybko i na razie widzę, że ta opinie przemawia na korzyść Stx i Autostrade. Nie mówiąc już o tym, że E&J konsultował ją z jedną z trzech najlepszych kancelarii prawniczych w Polsce.

Mi jednak chodzi o ekspertyzę biegłych dla NFOŚ o zasadności skarżenia postanowień WZA. Nie jestem pewna, czy to zostało podane do wiadomości publicznej.
MJK / 2007-05-20 20:29 / Tysiącznik na forum
Dupochron - podstawowy papier urzędnika. Najczęściej dowodzący, że urzędnik spełnił wszystkie wymogi starności na swoim stanowisku. Że tam połowa firm w kraju dzięki temu padła to mniejsza.
Dupochron musi być potwierdzony pieczątką.
ślicznooka / 2007-05-20 20:36 / Uznany gracz giełdowy
:-))) aż nie mogę uwierzyć, że w tej sprawie chodzi o to, że jedna strona z UE, a druga z PRL...
MJK / 2007-05-20 20:41 / Tysiącznik na forum
Nie wiem Śliczna. Ale znam troszkę urzędy i wiem co się tam dzieje.
STX może i inną drogą pójdzie, ale co w urzędach.... ech,,,
Big Lebowski / 2007-05-20 20:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i tu trafilas w dziesiatke... gratuluje wyczucia..:-)))
ślicznooka / 2007-05-20 20:50 / Uznany gracz giełdowy
wywołałam dyskusję, a muszę uciekać. dziękuję za Wasze opinie.
MJK / 2007-05-20 20:05 / Tysiącznik na forum
Kurdę, wywalę to na wierzch:
*Powyższe jest tylko przemyśleniami
własnymi i nie może być podstawą do
podejmowanie decyzji inwestycyjnych,
a tylko zachętą do samodzielnych
przemyśleń*.
Acz w/g kanonów jezyka polskiego dało się by to ładniej napisać.
Ale tak w skrócie: FSG, STX (...), MCI, VRT, BDL (Och ja kretyn), Spekuła (PCG pod PP).
Pozdrawiam, choć z kretynizmami inwestycyjnymi.
ślicznooka / 2007-05-20 20:14 / Uznany gracz giełdowy
????? że jak? bo nie wiem co myśleć?:-))
Big Lebowski / 2007-05-20 20:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wiesz , Ty wszystko wiesz Malgosiu - doskonale...:-)))
ślicznooka / 2007-05-20 20:30 / Uznany gracz giełdowy
Big:-))) a nie gniewasz się, że tak się rozpisuję o Stx na Twojej stronie? nie mam z kim o tym porozmawiać, mąż już mnie słuchać nie może i ucieka, jak tylko zaczynam temat:-)
Big Lebowski / 2007-05-20 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Malgosiu - Ty jestes ozdoba tej strony - i ta strona nalezy takze do Ciebie - mozesz pisac nawet o damskich fatalaszkach itp...Pozdrowionka..
MJK / 2007-05-20 19:09 / Tysiącznik na forum
O żesz w morde, pomyliłem zakładki, powtórzę więc:
Dobry wieczór Big'u. dobry wieczór Wszystkim. Tak tylko se powiem, że nadal optymistą
jestem i w bessę, a nawet w większą korektę, w najbliższym czasie nie wierzę. I jeszcze
nie pisałem, więc teraz - BIG ten STX to wg mnie sprzedałeś o jakieś 10 dni za wcześnie.
Ale jest to tylko moje zdanie choć ja je całkowicie popieram.
A w ogóle to pozdrawiam serdecznie i namawiam do powrotu na forum. Każdy rozsądny głos
jest tam nader cenny.
Big Lebowski / 2007-05-20 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Pozdrawiam .. jezeli chodzi o forum to ja jestem na forum..co do STX - hm sprawdzimy...
MJK / 2007-05-20 19:16 / Tysiącznik na forum
Może mi to łatwiej mówić. Włożony kapitał w WGPW już w całości wycofałem i bawię się zyskami. Znaczy wycofałem wcześniej, nie przed majem bezpośrednio. Zostawiłem więc na STX, co najwyżej stracę więcej niż bym chciał.
Big Lebowski / 2007-05-20 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
znam ten walor i moja rekomendacje podtrzymuje tylko do czasu rozstrzygniec nie bede kisil kapitalu - gdyz kapital ma pracowac..
MJK / 2007-05-20 19:28 / Tysiącznik na forum
Te (no pewnie wstępne) rozstrzygnięcia to już za kilka/naście dni. Wim, że znasz. Może niezbyt często piszę, ale czytam Money nałogowo wręcz. Troszkę szkoda, że walor spekułą się zrobił. Dwa razy już na STXsie zarobiłem, liczę na trzeci raz, tym razem w dłuższym okresie. Acz liczę się też z tym, że nie zdążę ze swoim PKCem i long termem zostanę.
Big Lebowski / 2007-05-20 19:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
z ta spekula to bym sie nie zgodzil- raczej spekula omija ten papier- zbyt wielu tam instytucjonalnych - natomiast niepewnosc mu szkodzi..
MJK / 2007-05-20 19:40 / Tysiącznik na forum
IMHO spekuła właśnie wykorzystuje niepewność.
Ale tak pomijając STX.
Jakże pięknie trafiłem w FASING (acz i tak nie oddam), MCI - no to przechodzi zawirowania na GPW z podniesiną głową. VARIANT (tu needle mnie naprowadził). Troszkę kretyńsko kupiłem Budopol'a gdyż wyszło mi, że poniżej .40 to być nie może. Kolejna moja pomyłka.
A masz jakieś może przemyślenia co do Kopex. Gdyżem się zaczął nad owym zastanawiać.
MJK / 2007-05-20 19:47 / Tysiącznik na forum
PS, nie żebym się chwalił, ja się cieszę.
Big Lebowski / 2007-05-20 19:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jezeli masz sie czym pochwalic - to nie widze w tym nic zlego..
Big Lebowski / 2007-05-20 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
MCI mialem w zeszlym roku - oddalem z zyskiem,jezeli chodzi o Kopex - to wydaje mi sie ze mocno byl grany - co nie przeszkadza dalej grac..
MJK / 2007-05-20 19:53 / Tysiącznik na forum
O Kopexsie to tak se myślę pod to połączenie z ZZG (czy jakoś tak) i zrobieniu jednej z wiodących firm w Eurolandzie.
Piszę bo się zastanawiam, a być może dla czytających na zwrócenie uwagi*. Ja już zainteresowałem się, choć jeszcze nie zainwestowałem.
*Powyższe jest tylko przemyśleniami własnymi i nie może być podstawą do podejmowanie decyzji inwestycyjnych, a tylko zachętą do samodzielnych przemyśleń*.
risky bez logowania / 85.128.102.* / 2007-05-20 17:54
Witam....dyskusji nie mam końca..może ustalmy konkretną datę...np luty 2010...początek bessy...?? :)

Bigu ja nie mogę...jak leci reklama Millenium to się z roździabioną gębą wpatruje w telewizor...co za kobieta :))
Big Lebowski / 2007-05-20 18:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Risky..mysle ze tak reaguja wszyscy faceci i kobiety o wiadomych sklonnosciach ... he he.. Pozdrawiam..
risky bez logowania / 85.128.102.* / 2007-05-20 18:08
http://www.youtube.com/watch?v=d33ZzAqIki4

Ja nie wiem czy ty wiesz o co chodzi ...więc to for you..

a co do gestu "2 palców" to podobno gest który znaczy fuck off pokazywany przez angielskich łucznkiów...francuzkim rycerzom hehehe
Big Lebowski / 2007-05-20 18:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mam to wszystko - tylko nie wiem jaki tytul wideo
Jarg / 2007-05-20 12:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W związku z częstymi ostatnio głosami piewców nadciągającej rychło bessy nurtuje mnie pytanie: czy jest możliwe oderwanie się trendu wzrostowego na GPW od ogólnie panującego na świecie. Jesteśmy ledwie dwa lata po wejściu do UE. Popyt wewnętrzny dopiero kształtuje się i wzmacnia. Mamy przy tym nowe zjawisko - znaczący napływ pieniędzy do kraju od ogromnej rzeszy Polaków pracujących w starej Unii, który dodatkowo wzmacnia rynek wewnętrzny. W Hiszpanii hossa trwała nieprzerwanie 7 lat po wejściu do EWG, a był to kraj o nieco podobnych uwarunkowaniach polityczno-ekonomicznych. Czy po okresie pewnej paniki związanej z reakcją na ewentualne załamanie się światowej koniunktury jest możliwe ukształtowenie się naszej własnej ścieżki hossy przynajmniej dla pewnych branż, np. związanych z ME w 2012? Co o tym sądzisz Dude. Znasz może jakieś przykłady z innych krajów? Czy globalizacja zaszła już tak daleko, że GPW będzie ignorować wtedy nasz rozwój gospodarczy i pozostanie ślepo wpatrzona w światowe indeksy, jak to ma miejsce obecnie?
Jeck / 2007-05-20 14:12 / "Poławiacz perełek"
Witajcie...Też się nad tym zastanawialem...Wg mnie nie ma jasnej odpowiedzi.
Ale skłaniałbym sie do tego, ze nie dalibyśmy rady. Dlaczego?
a dlatego, że w przypadku ostrej przeceny zachodnie fundy skąd wynoszą pierwsze pieniądze...z EM. a niestety my sie do nich zaliczamy.
Krajowe fundusze czy OFE na dłuższy czas nie utrzymaja kursów na poziomach, jakich by sobie wszyscy oczekiwali :-)

Chociaż nie twierdzę, że moglaby sie u nas szybciej skończyć: szybki wzrost gospodarczy, napływ środków z EU, EURO 2012, etc..

Ja osobiście nie przewiduję aktulanie jakichś spektakularnych bess (korekty, i owszem). Ja przed przyznaniem EURO szacowałem hosse do 2008-09, teraz przedłużyłem swoją prognoże o jakieś 2-3 lata...

A jak bedzie -zobaczymy....
Idę grać ze starszym w bolle , miłje niedzieli.
aha, właśnie młody nie może sue zdecydować: bolle czy piłka, rzucamy monetą ...na GPW nie rzucam, jutro idę na zakupy- Elektrotim??
Big Lebowski / 2007-05-20 13:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W zadnym wypadku ponizej pisalem ze zmiany trendu nie bedzie - korekty tak , natomiast rynki sa w znaku byka i tak zostanie, bessa nastepuje po niesamowitej euforii na gieldach siatowych i to mialo miejsce 2000r , obecnie jest wielka pamiec o tym i na gieldach swiatowych jest malo inwestorow indywidualnych - tak wielki jest uraz, swiadczy to o tym ze do krachow i bessy nam daleko, co do GPW wchodza powazne fundusze i firmy na nasz rynek co nie zostanie niedocenione..Na rynkach swiatowych bessy jeszcze dlugo nie bedzie to samo u nas, korekty beda i to silne - ale tylko korekty..Zazwyczaj glosza teorie bessy posiadacze - pochodnych..Na pochodnych nie takie orly stracily i tak samo u nas bedzie..Polska jest krajem ktory jest odkrywanym przez zagranice i jeszcze dlugo bedzie..
Jarg / 2007-05-20 13:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak, ale ja chciałem usłyszeć od Ciebie czysto teoretyczną opinię przy założeniu, że np. USA wejdzie w okres bessy. Jakie były poprzednie nasze hossy - Pierwsza, z lat 1993-94, a nawet do 1997 była hossą - nazwę ją "łańcuszkową" (od łańcuszka szczęścia), wynikającą raczej z zachłyśnięcia się nowym instrumentem finansowym niż z faktycznego rozwoju i kondycji przedsiębiorstw. Druga, wiadomo - ogólnoświatowa euforia internetowa, która trochę przelała się na inne branże. Obecnie w Polsce mamy obecnie (od 1994) do czynienia z pierwszą hossą, która ma swoje uzasadnienie ekonomiczne. Przykład Hiszpanii, który podałem, też nie jest do końca adekwatny, gdyż hossa hiszpańska nałożyła się na hossę ogólnoświatową. Osobiście liczę na wzrost rangi rynku UE traktowanego wreszcie jako całość, a nie tylko rynków dominujących krajów. Chyba PKB UE jest od niedawna wyższy niż PKB USA.
Big Lebowski / 2007-05-20 13:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli w USA nastapila by bessa wowczas wszystkie rynki zareaguja jednakowo - za wyjatkiem jakichs egzotycznych, USA obecne wzrosty to nic innego jek wysmienite wyniki ktore pokazaly firmy , w niemczech pomimo imponujacych wzrostow c/z jest na historycznie niskim poziomie - wiec co tu mowic o bessie,nie ma podstaw do bessy - nastapi kiedys krach w chinach ktory jest nieunikniony- ale to nie oznacze ze bedzie wszedzie, w japoni deflacja trwala dwadziescia lat i co inne rynki - cierpialy z tego powodu - nie..
Jarg / 2007-05-20 14:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
OK. Chodziło mi o właśnie taką formę odpowiedzi...
Big Lebowski / 2007-05-20 11:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Forumowicze ktorzy nie wiedza jak okreslic moj kacik - moge powiedzec ze kacik ten to nic innego jak " Big Lebowski - bloguje live - gdyz lubie pisac o rynkach i bede to robil nadal i lubie miec bezposredni kontakt z inwestujacymi na gieldach..To ze sa osoby ktorym sie to nie podoba - nie robi na mnie zadnego wrazenia..
margoś / 83.29.42.* / 2007-05-20 12:44
i tak trzymaj Mr . Lebowski.
Big Lebowski / 2007-05-20 11:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Piszac o korektach wakacyjno - jesiennych - jest to normalne coroczne zjawisko i nie zmienia to faktu ze rynki sa w znaku byka i nadal w nim pozostana - oznacza to ze nadal pozostaniemy w trendzie wzrosowym..
Big Lebowski / 2007-05-20 11:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zostalo jeszcze 9 sesji w maju i miesiac do zakonczenia polrocza - koniunktora na swiecie wskazuje ze fundusze swiatowe dowioza swietne wyniki w tym roku do zakonczenia polrocza..Bessa wiekszosci przypadkow zaczynala sie po zamknieciu ksiag finansowych rocznych tzn. koniec lutego - marzec.. tak ten system funkcjonuje i nikt tego nie zmieni..w tej chwili oplaca sie dowiezc dobre wyniki do zakonczenia polroczy po nich tradycyjnie wystapia korekty do jesieni..na sza GPW mam wrazenie zamiast doroslec - dziecinnieje - moze to tylko ja odnosze takie wrazenie..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy