Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
millon / 2007-05-19 00:17 / portfel
Witam późnowieczorową porą.
Będąc młodym (stażem) inwestorem (nie-graczem) ten tydzień pozwolił mi na zdobycie kolejnego, niezbędnego doświadczenia. Otóż stwierdziłem, że trzeba na coś w życiu, a więc i w inwestycjach, postawić. Albo na wiarę, albo na rozsądek. Często nie chodzą te przymioty w parze. Zmierzam do tego, że na przełomie kwietni i maja stopy odpaliły mi co niektóre walory. Nic to, choć ich wartości chwile później powróciły do zadawalających (mnie) wartości. Dziś, po dość trudnym tygodniu, zyski z pozostałych walorów, po zbilansowaniu, wychodzą na okolice "0". A że nie jest to kapitał wielki, sprawdzę, czy przetrzymanie takiego okresu się opłaca. Choć wygląda na to, że to nie koniec niepomyślnych wyników. Jeśli będzie miał zastosowanie ubiegłoroczny scenariusz, to apatia (nic nierobienie) może okazać się nie najgorszą decyzją. A najgorsze jest to, że trudno jest wyczuć moment rozstania z walorem. Zawsze powtarzam sobię, że to co mam to na długo (horyzont wielomiesięczny), ale żal, jak widać spadające notowania.
Może trochę mało uczuciowy jestem, ale powoli skłaniam się jednak do realizacji zysków, czyli do stosowania zabezpieczeń stopami. Zawsze to lepiej mieć w kieszeni niż w perspektywach:) Ale czy tak będę postępował...
Pozdrawiam tubulców
pepciomundi / 2007-05-18 22:59
jestem tu nowy ale jak to wszystko czytam to sie flaki przewracaja od tych czerstwych gadek i polecam abyscie komentowali rzeczowo na temat spółek a napewno kazdy cos zarobi
Big Lebowski / 2007-05-18 23:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jestes na prywatnm kawalku podlogi - wiec ci powiem - spadaj cieciu..
Big Lebowski / 2007-05-18 23:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobrej nocy wszystkim...
needle / 2007-05-18 23:13 / Bez rangi
mnie nie wypadało
gratki Big
marboru / 2007-05-18 23:15 / portfel / "Bankier giełdowy"
Szkoda chłopaki odpisywać na coś takiego.
marboru / 2007-05-18 23:15 / portfel / "Bankier giełdowy"
Szkoda chłopaki odpisywać na coś takiego.
Big Lebowski / 2007-05-18 23:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Igla pozdrawiam..
needle / 2007-05-18 23:18 / Bez rangi
nie pospałem po południu (sprawy były) i oczka się kleją...
...ale jeszcze zajrzałem...
...i koleżeństwo przed typem ostrzegłem...niech wiedzą
no i spółka na literę F nie dała dziś spokoju
Big Lebowski / 2007-05-18 23:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wiemy , wiemy - graty..
needle / 2007-05-18 23:23 / Bez rangi
thx...jeszcze kilkanaście zł (a po mocnym wybiciu z takimi obrotami widzę szansę) i nie będę się na starość musiał ze szczurem do śmietnika ścigać :-)
marboru / 2007-05-18 21:41 / portfel / "Bankier giełdowy"
Witaj Bigu.
Również się zastanawiałem nad sprzedażą krótkoterminową Stalka. Ale nie zdecydowałem się.
Myślę, że kurs będzie w konsolidacji do końca miesiąca i do sprawy.
Na dwa dni, trzy przed rozprawą zacznie się skupowanie a w sądny dzień liczę, że zakończymy +30.
Może to tylko czcze życzenia..ale myślę, że jest to prawdopodobne.
Co do MSZ mino dobrych info z firmy, super wyników myślę, że wpływ na kurs mają akcje wierzycielskie i niestety chyba jeszcze chwilę poczekamy na wyraźne odbicie.

Zobaczymy.
Na razie portfel spada i boli......ale myślę, że jeszcze wiele radości z niego będę miał.
Pozdrawiam serdecznie.
Big Lebowski / 2007-05-18 21:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Marboru .. obejrzalem Twoj portfel i moge Ci powidziec jeszcze przyniesie Ci sporo radosci - tylko pamietaj o jednym wygrana nalezy takze realizowac.. podstawowa zasada..Pozdrawiam serdecznie...
marboru / 2007-05-18 21:53 / portfel / "Bankier giełdowy"
Powiem Ci szczerze, że teraz to już nie sprzedam......tydzień, dwa, trzy za późno.....a kobieta radziła oddaj, zrealizuj.....
No cóż człowiek uczy się na własnych błędach.)
Teraz nie oddam dla zasady........a zasadę na giełdzie mam taką, ze nie oddaję dopuki nie satysfakcjonują mnie zyski.
Szkoda tylko tego Getinu oddanego tydzień za wcześnie......no cóż muszę popracować nad cierpliwością - dlatego na razie nic nie sprzedaję.
Jedyne co mogę stracić to tylko czas.
risky bez logowania / 85.128.102.* / 2007-05-18 21:13
Witaj Bigu...dziś rano wymieniłem STXa na CentrostalGD...dokupiłem Odlewni....MSZ już nie ma sensu sprzedawać...bo to dobra spółka...i na longa ok...moje BBI to zamroże na 2 lata chyba , choć któregoś dnia może się okazać...że to Zachodni Bis...HTL...trzymam bo to dobra spółka...nie nie ważne że tracę...a ALC...nie ma lepszej spółki...na spadki...Banki się chowają...

Bigu żadko piszę...bo się zaangażowałem w budowę pewnego domu...a to pochłania czasu....więc...czasem zaglądne...i szybko poczytam....a na pisanie już brak czasu...w przyszły tygodniu jadę do Czech...więc zostawiam całem to gówniane GPW...i niech się dzieje...

Bigu co do STXa...to jest Polska...jak dwóch ma się spotkać i razem mogą zarobić ....to zawsze jest pytanie....a ile ty zarobisz...zamiast a ile ja mogę na tym stracić...kiedyś moi koledzy z Niemiec przyjechali robić interesy...wyjechali o 1mln euro biedniejsi...cóż...a branża związana z STX.....żwirownie , kruszywo...i gówno z tego wyszło...

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-05-18 21:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Risky fajne ze piszesz i badzmy w kontakcie ,co do STX to pisalem i jest do sprawdzenia mialem go po 2,64 zl , nie powiedzialem ze do niego nie wroce , czy mogl bys mi powiedziec do kiedy beda pda BBID ? Pozdawiam..
risky bez logowania / 85.128.102.* / 2007-05-18 21:39
Powiem Ci szczerze, że nie wiem....BBIDEv mam od 2,18...ale to pewnie nastąpi na dniach..19.04. były pierwszy raz notowane
sylwii34 / 2007-05-18 20:59 / "Obserwatorka"
Na ostatnie dni moją cytryną jest IDM, Twoją także, a w przyszłym tygodniu będzie ich więcej...:-) widze go (czyli przyszły tydzień) dużo bardziej zielony...
Big Lebowski / 2007-05-18 21:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ponawiam pytanie dobry mam pomysl ?
Big Lebowski / 2007-05-18 21:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no ale kiedys ja bede dla Ciebie ta cytryna..dobry mam pomysl Sylwia ?
obcy / 83.21.238.* / 2007-05-18 20:41
Wprawdzie jestem niezalogowany, ale często czytam to forum i bardzo cię lubie Bigu. Jeśli mogę coś doradzić to próbuj kierować to w kierunku dyskusji i nie dawaj się ustawiać wyłącznie jako doradca (co zrobić z tym?, czy kupić tamto?). Będziesz musiał odpowiadać jak Pytia lub ludzie będą mieli pretensje. Pozdrawiam
warren buffet / 2007-05-19 10:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
popieram... potem komentarze " i co masz teraz za co ludziom oddać " mnie też przestały bawić i zmiana to mus
obcy / 83.21.238.* / 2007-05-18 20:41
Wprawdzie jestem niezalogowany, ale często czytam to forum i bardzo cię lubie Bigu. Jeśli mogę coś doradzić to próbuj kierować to w kierunku dyskusji i nie dawaj się ustawiać wyłącznie jako doradca (co zrobić z tym?, czy kupić tamto?). Będziesz musiał odpowiadać jak Pytia lub ludzie będą mieli pretensje. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-05-18 20:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
juz o tym myslalem i to wprowadze.. Pozdrawiam..
raffik / 2007-05-18 20:58 / Bywalec forum
Tylko czesto nie chodzi o to zeby Big decydowal czy ktos ma cos kupic czy sprzedac a poznanie po prostu opinii o danym waloze a to w przypadku takiego poczatkujacego jak ja jest bardzo wazne i za to do gospodarza uklony.Decyzje podejmuje wylacznie ja i pretensje kieruje do odbicia w lustrze.Serdecznie pozdrawiam.
Jarg / 2007-05-18 20:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Myślę, że ten kantorek Biga już funkcjonuje jako forum, czy tego Dude chce, czy nie :-)
Natomiast pytań się nie uniknie. W końcu Big Lebowski to jest marka, guru. Na wieść o sprzedaży stalówy, kilka osób od razu wyzbyło się walora, a nie wiadomo ile jeszcze wśród czytających-niepiszących.
ślicznooka / 2007-05-18 21:02 / Uznany gracz giełdowy
przyznam się, że jak przeczytałam, że Big sprzedał, to też rzuciłam się by robić zlecenie. a potem popatrzyłam na karteczkę na monitorze "nie wykonuj pochopnych ruchów" i zrezygnowałam:-) niemniej siła Biga jest ogromna.
raffik / 2007-05-18 21:06 / Bywalec forum
Big sprzedal ale za to dostanie łomot od modliszki w koncu przyczynil sie do obecnego kursu,a obiecala ci to mistrzu.
Big Lebowski / 2007-05-18 21:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie moge sie doczekac - zazwyczaj obiecanki , cacanki a glupiemu hm...
anonim_03 / 2007-05-18 21:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
centra handlowe ;-)
Jarg / 2007-05-18 20:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem

Eks kapitanie, jak samopoczucie po opchnięciu dziurawej łajby? :-))
Big Lebowski / 2007-05-18 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj . Jarg ... ja wprowadzilem okret do doku... maly remont..
serhio / 2007-05-18 20:26 / Bywalec forum
Jeszcze jedno pytanko Bigu. Te dzisiejsze infa dwa o IDM traktować należy jako znaczące? Dziękuję.
slaw / 2007-05-18 20:42 / Uznany Gracz Giełdowy
electus .... info znane ....... zakup sieci jest na chwile ale oddadza z zarobkiem na pewno
serhio / 2007-05-18 21:29 / Bywalec forum
To by sie trzymało kupy, dzięki
sylwii34 / 2007-05-18 20:22 / "Obserwatorka"
Wyciskać cytryne będziemy w przyszłym tygodnu, w tym tygodniu była wymiana cytryn...:-)
Pozdrowionka...
Big Lebowski / 2007-05-18 20:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
az mnie ciarki przechodza, wrrr..Pozdrawiam.. kiedys zglosze sie do Ciebie i przedsawie sie jako cytryna..hm..Pozdr...
serhio / 2007-05-18 20:03 / Bywalec forum
Witam Bigu i wszystkich odwiedzajacych ten kącik.

W którymś momencie pisałeś Big, że masz Kolastyne w realnym portfelu. Sam też Kolastyne nabyłem, ciekawią mnie bardzo Twoje opinie o spółce i perspektywach. Ostatnie dwa dni - piękne...

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-05-18 20:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Serhio - kolastyne polecalem pare tygodni temu , wowczas byla notowana jako pda, bardzo dobry papier w dobrych rekach wlasciwie to dopiero zaczyna wzrost, i wszystko co najlepsze przed nia ... Pozdrawiam..
serhio / 2007-05-18 20:20 / Bywalec forum
Te słowa to miód na moje uszy, dziękuję. Zwłaszcze,że cena sprzed dwóch dni od tej z początku historii notowań nie odbiega...
malgosia25 / 2007-05-18 20:02
dobry wieczor Big :) a ja tak jak zawsze do Ciebie po prosbie... co sadzisz o takiej spoleczce jak PLASTBOX?
Big Lebowski / 2007-05-18 20:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witaj Malgosiu - Plastbox miale gdy debiutowal 1994 r , zmudnie wspina sie na szczyty , mysle ze lada moment sie skorekci, malo akcji w obrocie sprawia ze firma jest stabilna, a najlepiej Malgosiu - wszyskie Malgosie to madre dziewczyny,najlepiej to w polowie czerwca sprzedaj walorki i zrob sobie spokojne wakacje - do konca wrzesnia..to taka moja rada . nie wiem czy Ci sie spodoba..Pozdrawiam..
superowy inwestor / 2007-05-18 20:20 / Bywalec forum
chyba pomyłka, była podobna (nazwa) firma, ale już wycofana
Plstbox debiutował 3 lata temu po 32 czuy 35 i wyżej już nie był
ale kto by spamiętał wszystkie spolki
miałem przed wzrostami (z wykresu wychodziło), ale jakoś nie wytrzymałem całego wzrostu
pozdrawiam portfelowca...tak na marginedsie to tu żywsza dyskusja niż na forum glownym, dlatego z ciekawosci zajrzalem
Big Lebowski / 2007-05-18 20:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Plastbox -mialem 94r na debiucie i mysle ze to ta sama firma ..
samira / 2007-05-18 22:38 / portfel / Małomówny spekulant
Witam,
w 94 r. nazywała się Domplast. Potem wszedł inwestor zagraniczny, chyba amerykanski, i zmieniono nazwę. Poprzednia za bardzo się ze spekulacją kojarzyła, między innymi zresztą.
Big Lebowski / 2007-05-18 22:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam - dzieki...
malgosia25 / 2007-05-18 20:13
owszem zrobie sobie dlugie wakacje...wyjezdzam do lombardii :) ale czemu az takie dlugie ? do konca wrzesnia? czy to aby nie za dlugo ;)?
malgosia25 / 2007-05-18 20:19
kurcze...a bylam u wrozki i mowila zupelnie co innego ... :) ale zapewne to Ty masz racje ;)
Big Lebowski / 2007-05-18 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bo tak mowia gwiazdy - Malgosiu..
gucioxxx / 2007-05-18 19:48
Witam Uznanych i leszczy jak ja :)
Bigu co sądzisz o lpp dokupiłem dziś po 2117, jak myślisz długo jeszcze pociągnie?
pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-05-18 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj- moim zdaniem przyjdzie na ten walor - korekta , jak gleboka zalezy od koniuntury na gpw, walor wspina sie na szczyt a przyczyna jest jedna tylko okolo 20% akcji w obrocie.dopuki zarabiasz jest dobrze..Pozdr...
skazany na?????????? / 83.29.75.* / 2007-05-18 19:26
TITANIC tonie !!! a kapitan daje nogę pierwszy.
MARYNARZE !! łapcie za wiosła i do szalup bo teraz jedyny wasz przyjaciel to wiatr który zepchnie was na otwarte morze ......................a może na suchy ląd .
tylko żebyśmy nie pomarli z pragnienia.
Big Lebowski / 2007-05-18 19:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wprawdzie jestes niezalogowany - lub niezalogowana ale ci odpowiem - pyka mnie ten tekst..
raffik / 2007-05-18 19:18 / Bywalec forum
Bigu mala prosba,co sadzisz o bytomiu?Split pp ogloszenie strategii wszystko w przeciagu tygodnia.Spolka tak na moje oko stabilna ale czy na takie wzrosty...
Big Lebowski / 2007-05-18 19:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wybacz - nie moja branza , radzil bym sie spytac Warrena..
raffik / 2007-05-18 19:28 / Bywalec forum
Trzeba tez zaufac wlasnej intuicji,mam go troche tylko zeby nie spalic,dzisiaj calkiem niezle.Wszystkiego wiedziec nie sposob ale dzieki.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy