Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2007-05-13 15:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kubica - swietnie ale mam niedosyt...
risky-rainmaker / 2007-05-13 19:14 / Ostatni Optymista
Witam po małej nie obecności...Co do GP Formuły 1....to chciałem się pochwalić , że na 90% lecę do Istambułu....piękne miasto...:))
anonim_03 / 2007-05-13 19:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
popierać czy zwalczać islamizację kraju ;-)

do fanów F1, kedy bedą zawody w Hockenheim ?
risky-rainmaker / 2007-05-13 19:56 / Ostatni Optymista
Bigu...może byś tam bilet załatwił...z przyjemnością przyjade...:))
anonim_03 / 2007-05-13 19:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bigu ?
pod moim wpisem ?
risky-rainmaker / 2007-05-13 20:16 / Ostatni Optymista
Pod wątkiem....a Ty...się ucz...ucz....to kiedyś też będziesz Wielki...a..i pij mleko :)))
kazelot / 2007-05-13 16:47 / Tysiącznik na forum
On jeszcze będzie na topie.Na razie jest super.Trzy lata temu gdyby ktoś opisał dzisiejszy wyścig z Polakiem.Odesłalibyśmy go do "czubków".
Jarg / 2007-05-13 15:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dlaczego? Liczyłeś, że będzie wyżej?
Big Lebowski / 2007-05-13 16:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiscie po odpadnieciu - Fina , Hiszpan zaliczy -kartoflisko- byla szansa na podium..
Big Lebowski / 2007-05-13 16:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiscie po odpadnieciu - Fina , Hiszpan zaliczy -kartoflisko- byla szansa na podium..
Jarg / 2007-05-13 16:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sądzę, że szansa byłaby wtedy gdyby Alonso wypadł z wyścigu. Bolidy Ferrari i MacLarena sa wyraźnie lepsze od Saubera (już nie mówiąc o obsłudze technicznej). Ciągle zaskakuje mnie słaba postawa Wiliamsa i Renaulta.
Big Lebowski / 2007-05-13 16:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ano zmienilo - sie wczesniej wlasnie Reno - krolowalo .. a teraz betonowa dzungla wzywa mnie - ide na spacer.. Narka..
raffik / 2007-05-13 19:15 / Bywalec forum
Trzeba jednak pamietac ze kubica tych latek nie ma jeszcze za wiele a i doswiadczenia po paru wyscigach sie nie zdobedzie.A poza tym bmw to przynajmniej narazie odbiega od ferrari czego nawet nie ukrywaja szefowie teamu.W sumie niezly wystep oslodzil mi totalna porazke polakow w gp europy na zuzlu.A milo byc tak pieknie...
kazelot / 2007-05-13 19:52 / Tysiącznik na forum
Z żużlem to jest tak:Trenuje go 5 Australijczyków-zob.wyniki:Adams,Crump.5 Amerykanów-zob wyniki Hancock,Hamil,30 Duńczyków-zob wyniki:Pedersen,Andersen,50 Szwedów-zob wyniki:Rickardson, Jonsson i 500 Polaków a wyniki takie,że szkoda gadać.
Jarg / 2007-05-13 20:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He, he... widocznie nie mamy talentu do żużla. No.... był jeden talent.... nazywał się Szczakiel.
kazelot / 2007-05-13 23:37 / Tysiącznik na forum
tak,ale jego talent błysnął tylko raz
Jarg / 2007-05-13 13:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dude

Taki piękny dzionek, a ja niestety produkuję się konceptualnie w pracy. Taka Karma. Całe szczęście, że moja firma mieści się w urokliwym miejscu - za oknami mam park i niewielki staw.

Pozdrawiam serdecznie

PS. W jakim grodzie pędzisz Swój beztroski żywot :-) Pewnie pisałeś, lecz ja nie zapamiętałem.
Big Lebowski / 2007-05-13 13:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jarg..Pozdrawiam serdecznie - przykro mi ze musisz pracowac ja pije piwko i ogladam - F1 - slysze te motory jak sie gerzeja , napiecie rosnie.. miasto Szczecin..
Jarg / 2007-05-13 13:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Och, tego sobie nie odpuszczę :-)) Mam w gabinecie telewizor. Będę zerkał :-)
Jarg / 2007-05-13 14:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gorąco było na starcie. Niewiele brakowało, a publiczność hiszpańska przeżyłaby dramat swojego idola.
Big Lebowski / 2007-05-13 14:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak - i mysle ze hiszpanski ulubieniec dzisiaj nie wygra..
dsz12 / 2007-05-13 12:32 / Bywalec forum
Witam!!
Fajnie że znów piszesz Big:)
Chcialbym przedstawic mój portfelik , prosilbym o ocene bo nie bardzo wiem po tej przecenie co zrobic, a więc :
MSZ-kupno 16,41zl i 16,79zl...
14zach-kupno 6,31 i 7zl
swarzec-kupno1,39zl
fon-kupno 4,72zl
stx-kupno 5,83
jak widac nie wyglada to zbyt różowa nie biorąc pod uwage stx, portfel do momentu przecenienia 14zach byl w miare dobrym stanie ze to tak określe, 14zach,msz zamierzam trzymac az odrobie straty, podobnie stx, a co sadzisz o swarzedzu?? a czy na fonie cena ma szanse podniesc sie przed pp ?? pozdro
Big Lebowski / 2007-05-13 12:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. co do portfela - trzy walory masz przed ktorymi zawsze ostrzegalem tzn - 14zach,Fon, Swarzedz - nie bede Ci ich obrzydzal ani zachwalal - nie reprezentuja mojego stylu inwestowania- co nie oznacza ze nie dadza zarobic..Pozdrawiam..
tomtay / 2007-05-13 13:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Big!
Jak zawsze masz racje, raz Cie nie posluchalem i oddalem w tygodniu
ze strata 14Zach. Teraz mam tylko STX kupiony po 5.65 i wiecej,
zadnych wlasnych pomyslow :) Milej niedzieli..
marboru / 2007-05-13 11:24 / portfel / "Bankier giełdowy"
Witaj Bigu Banito.
Było dla nas w tym tygodniu niestety i dla naszych spółeczek niezbyt kolorowo w sumie.....
Ale MSZ i STX wyjdą już niedługo ze wszystkich opresji obronną ręką.
Nawet wydawać by się mogło mój Getin ma niezłą perspektywę wzrostu - cena zblizyła się do tego ze zlecenia i przestawiłem ją nieco o kilka groszy.................
Dobre informacje z Banku, wejście Noble na rynek............
Jak myślisz może się wstrzymać ze sprzedażą do debiutu Noble?
Twoje zdanie jest dla mnie istotne.
Big Lebowski / 2007-05-13 11:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trudna sprawa z Getinem od jakiegos czasu kurs sie obsuwa, ja mysle ze wielu wlasnie liczy na takie wybicie w zwiazku z Noble- wielu oczekuje ale czy sie doczeka, jezeli masz zyski to ja bym zrealizowal.. jezeli straty - sam musisz zadecydowac.. Pozdrawiam..
marboru / 2007-05-13 11:52 / portfel / "Bankier giełdowy"
mam już zysk.....ale marny niestety wg mojej oceny.......
kupując go odrazu ustaliłem sobie minimalny kurs sprzedaży na poziomie ok 15 zł.....
Poczekam jeszcze ten tydzień i uważnie będę się przygladał - może się uda.

W tym tygodniu myślałem o szybkiej zamianie Getinu na Próchno spekulacyjnie - było na moim poziomie, czyli 1 zł.
Troszeczkę żałuję.....ale co tam......może przeczucie z krótkim wybiciem Getinu mnie nie będzie myliło.
Big Lebowski / 2007-05-13 11:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Najwazniejsze zeby wierzyc w firme - jezeli wierzysz to trzymaj nie tylko do 15 zl ale i wyzej, natomiast jezeli masz watpliwosci hm- czasem warto zaufac wlasnej intuicji..Pozdrawiam..
marboru / 2007-05-13 12:05 / portfel / "Bankier giełdowy"
Czasami wątpliwości, czasami brak odwagi w podjęciu decyzji niestety powodują istotny wzrost lub spadek portfela............
Tydzień przed weekendem majowym szeptało do mnie: sprzedaj wszystko, sprzedaj........oj gdybym posługał dobrze głosu i sprzedał.
Odkupiłbym w promocji............
No cóż - life.
Big Lebowski / 2007-05-13 08:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
ślicznooka / 2007-05-13 10:50 / Uznany gracz giełdowy
Dzień dobry Paniom i Panom, czy tylko mi ta stronka coraz bardziej się muli? miłego:)
modliszka / 2007-05-13 11:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja również się witam i starym zwyczajem zmykam na niedzielny - rodzinny obiad :-) Pogoda dopisuję, wiec pewnie odwiedzę również swoją brzozę :-))

Miłej niedzieli wszystkim życzę.
Big Lebowski / 2007-05-13 11:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Milej niedzieli Magduniu...
Big Lebowski / 2007-05-13 11:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Slicznosci...Pozdrowionka..
kazelot / 2007-05-13 09:02 / Tysiącznik na forum
Dzień dobry subforumowicze
kazelot / 2007-05-13 09:08 / Tysiącznik na forum
Dzisiaj musze na solidną mszę pod tego diabła,co mi zabrał w piątek prąd.
Big Lebowski / 2007-05-13 09:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Woda swiecona go potraktuj...
kazelot / 2007-05-13 09:16 / Tysiącznik na forum
A jak na mnie chlapnie i oparzy?
. / 2007-05-13 07:15 / ................
sie obawiales.Tak wiec znikam na zawsze a tu chce tylko Cie pozdrowic.Patrz w przyszlosc i nie zwracaj uwagi na miernoty,bo szkoda czasu.
Wszystkiego najlepszego!!
kazelot / 2007-05-13 09:03 / Tysiącznik na forum
Kropson,a co Ci się nie podoba tutaj?
Big Lebowski / 2007-05-13 08:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kropka .. Pozdrawiam co do znikania to przemysl to jeszcze raz u mnie mozesz pisac - zapraszam - gdyz moj jest ten kawalek podlogi..- tu nie bedzie skakanie do oczu , naganiania, wulgaryzmow i straszenia forumowiczow - celem podstawiania koszyczka..jak strona mi sie zapcha to zaloze nowa i nowa i nowa..Jeszcze raz pozdrawiam..
kazelot / 2007-05-12 23:59 / Tysiącznik na forum
Dobranoc wszystkim
MJK / 2007-05-12 23:24 / Tysiącznik na forum
Dom jutra. Tzn mam nadzieję,
że bedzie mi die chciało.
Brydzia, te obroty - mizerne byłyy, (są)
Nadal uwazam, ze bie ma kto sypac
kazelot / 2007-05-12 23:22 / Tysiącznik na forum
A ja właśnie wróciłem z Warszawy,gdzie byłem jako "rowerek".Witam
Big Lebowski / 2007-05-12 23:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc wszystkim..
Big Lebowski / 2007-05-12 22:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Anonim O3 - znam ta firme od wielu lat mam na mysli Sun Microsystems i moja rekomendacja - szkoda czasu i pieniedzy , polecam firme Nvidia lub Yahoo..Pozdr..
szczypiorek / 2007-05-13 01:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam wszystkich wieczorową porą.
Pozwolę sobie dorzucić swoje dwa grosze do dyskusji o Sun. Mam podobne zdanie co Big jeśli chodzi o tę spółkę, ale pewnie z innych powodów. Sun aktualnie jest w dosyć ciężkiej sytuacji, bardzo traci na rynku serwerów i na razie nie zanosi się na zmianę. Świadczyć może o tym fakt, że jako nową linię produktów chce wprowadzić serwery opartę o procesory AMD Opteron- kiedy to właśnie ich porocesy Sparc były kiedyś elementem który przciągał klientów. Nie wiem skąd wziąłeś informacje o "volume servers" ale to raczej marketingowy bełkot. Obracam się trochę w temacie hosingu - co prawda tylko w Polsce- i w ostatnim czasie nigdzie nie widziałem Suna. Nikt tego nie kupuje. Zresztą czemu się dziwić. Po co się pchać w rozwiązania Sunowskie, gdzie wszystko jest kosmicznie drogie, skoro moża wziąć HP oparte na Intelu, które będzie wydajnościowo takie same. Do tego wszystkiego Sun lada dzień udostępni swój sztandarowy - do tej pory komercyjny- system Solaris na otwartej licencji... Jedyną nadzieją jest faktycznie Java i urządzenia mobilne- nie wiem jednak czy to nie za mało....

To taka moja własna opinia, w żadnym wypadku nie oparta na AT w której anonimie zacząłeś się kształcić ;)

Pozdrawiam.
anonim_03 / 2007-05-13 17:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzieki, dzięki (do obydwu panów)
Uścisilając serwery na Operonie są od ponad 1.5 roku. Teraz bedą też na Intelu.
Od tamtej pory był 30 % wzrost top line (poza tym kwartałem)
Pozwolę sobie przez grzeczność pominąć kwestię Sun-Polska.
Choć dla większości Sun to sceny dantejskie a potem dłuuuugi marazm, mi dla odmiany dał zarobić (przypadek ?).
Zamierzam poczekać do nstepnego kwartału i:
- przy 30 % wzroście top line trzymac
- przy niższym wzroście rozstać się. Zamykając tym lekcję nr. 1 ...

Pozdrawiam i o Sunie milknę na 3 miesiące.

PS. Oczywiść to ATI połączyło się a AMD nie nvidia.
anonim_03 / 2007-05-12 22:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam szanowne grono.

Straciłem dziewictwo i i zacząłem czytać książkę o analizie technicznej (J. Murphi). Z zaskoczeniem muszę stwierdzić że nawet mi się podoba. Zrobiłem małą analize jednej spólki (Sun Microsystems) i sam jestem zaskoczony że minima leżą na jednej linii.

Sytuacja finansowa:
od pęknięcią dot-comów Sun wykrwawił ponad 5 mld$
margins brutto: 45% (dobry)
problem jest z zyskami, ostatnie dwa kwartały (po 7 latach) były na małym plusie
planem jest 10% margines operacyjny

systuacja fundamentalna:
dla mnie, od liczb, ważniejsza jest rola jaką Sun ma pełnić.
Sun jest obecnie nr 3 na rynku serwerów, wyprzedził ostatnio Della.
nr 1 to IBM, nr 2 to HP.
Wzrost generowany jest dzięki "volume servers" czyli tanie serwery (do 25k$) do 4 procesorów. (volume servers to zaplecze techniczne Web2.0)

sytuacja techniczna
Założyłem sobie tak -- sytuacjia techniczna to opis co inni myslą o roli Suna. Zrobiłem dwa wykresy 3 lata i jeden rok.

wykres 3 letni -- zaskoczony jestem że 7 punktów ułożyło się na jednej lini. Jest to trend wzrostowy ok. 7% rocznie. Ostatnie dotkęcie minimum to Lipiec 2006. Zupełnie przypadkiem właśnie wtedy kupiłem swoje pierwsze w życiu akcje.

wykres roczny
Po minimum tym kurs wzrósł bardzo szybko do maksimum z Kwietnia 2006. W tych okolicach dokupiłem akcji. Dalej szybki wzrost do stycznia, potem korekta i jedniodniowy 10% spadek, znowu do maksimum z Kwietnia 2006, teraz się tam buja.
Pirwsza linia po 2 minimach, z Lipca 2006 i obecne. Wzrost ok, 35 %. Przypadkiem jest równoległa do minimów na zeszłorocznym wzroście, a przy okazji zbliżona do wzrosu reveniues. Maksima spadków też układają się na jednej lini i przetną wsparcie za ok 2 miesiące.

Wnioski:
Analiza techniczna opisuje wykres. Jak kupiłem książkę to miałem raczej inne nastawienia. Cały czas chcę to widzieć, że rynek ocenia jaka jest rola Suna, czy jest to 7% (dostawca commodity) czy jest liderem nowej fali: web2 (tu potrzebujemy wielu małych serverów), eco-computing (zmiejszenie zużycia prądu i chłodzeni a), Java na urządzeniach mobilnych -- a więc linia 35% wzrostu rocznie.

Co przyniesie przyszłość:
bycza: szybkie odbicie, wyłamanie się z korekty i po zabawie z oporem (maksimum ze stycznia) kontynuacja trendu 30% rocznie. Sygnałem kupna jest przebicie lini korekty. Czyli scenariusz podobny do zeszłorocznego.

niedźwiedzia.kontynuacja spadków wzdłuż lini korekty i odbicie się o linie 7% wzrostu. obicie od lini byłoby sygnałem kupna.

kij w szpryche: po wyraźnym przebiciu w dół lini 7% wzrostu, sprzedać i otrzeć lzę.

W sumie w ciągu kilku tygodni będzie wiadomo ...

a tak na marginesie, to sorry za mondralowanie sie na nie swoim kawałku pola ...
MJK / 2007-05-12 22:52 / Tysiącznik na forum
Wiesz, dawno dawno temu wiedze o rynku tez mialem. tylko nirete ktora potrxebna byla
anonim_03 / 2007-05-13 18:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie rozumiem ...
dodam: nie twierdzę że mam wiedzę o rynku, a wnet przciwnie, szukam jej ...
pzdr.
anonim_03 / 2007-05-12 22:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie gadam sam ze sobą tylko linki do wykresów:
http://quotes.nasdaq.com/quote.dll?page=charting&mode=basics&intraday=off&timeframe=3y&charttype=ohlc&splits=off&earnings=off&movingaverage=None&lowerstudy=volume&comparison=off&index=&drilldown=off&symbol=SUNW&selected=SUNW
http://quotes.nasdaq.com/quote.dll?page=charting&mode=basics&intraday=off&timeframe=1y&charttype=ohlc&splits=off&earnings=off&movingaverage=None&lowerstudy=volume&comparison=off&index=&drilldown=off&symbol=SUNW&selected=SUNW
nasdaq999 / 2007-05-12 21:58 / portfel
Cheloł :-)
Wczoraj pisałem po prośbie: wpadło kilka groszy, chciałbym dobrać stx-a. Problemem jest cena, tzn w poniedziałek pewnie nie będzie zbyt niska. I tu pytanko: brać jak leci, czy może poczekać do wyników...??? A może na dokładkę msz???
Pozdro
Big Lebowski / 2007-05-12 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
MSZ jest takze dobre..Pozdro...
nasdaq999 / 2007-05-12 22:18 / portfel
Wiem, że jest dobre i dlatego o nim myślę. A co do ceny stx-a to z aktualnymi danymi to myślę, że dobrze byłoby brać poniżej 7,50. Co sądzisz??
Big Lebowski / 2007-05-12 22:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
caly czas usrednim do gory i nie powiem ze nie bede dokupowal po10zl- nie powiem..
MJK / 2007-05-12 21:23 / Tysiącznik na forum
BIGu, taką prośbę bym miał - oceń mnie:
PCG - yo pod nawą emisję. Chcę objąć te groszówki
FASING, MCI - standard, to mam zawasze
STX (zostawiłem pod 17-go)
PGN (gdześ tak do jesieni)
VARIANT (do walnego czyli jakieś dwa tygodnie)
Mam oczywiście swoje powody dlaczego to, a nie inne.
Ale ocena kogoś mądrego to cenna jest zawsze. Jakby Ci się więc chciało...
Pozdrawiam
MJK / 2007-05-12 21:27 / Tysiącznik na forum
Ups, przepraszam za podwójny wpis. Cierpliwości zabrakło i dwa razy "kliknąlem"
MJK / 2007-05-12 21:22 / Tysiącznik na forum
BIGu, taką prośbę bym miał - oceń mnie:
PCG - yo pod nawą emisję. Chcę objąć te groszówki
FASING, MCI - standard, to mam zawasze
STX (zostawiłem pod 17-go)
PGN (gdześ tak do jesieni)
VARIANT (do walnego czyli jakieś dwa tygodnie)
Mam oczywiście swoje powody dlaczego to, a nie inne.
Ale ocena kogoś mądrego to cenna jest zawsze. Jakby Ci się więc chciało...
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-05-12 21:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj przegladalem wlasnie wykresy Twoich spolek-oprocz Fasingi i Pcg wszystkie sa w trendzie wzrostowym izagrozen dla nich nie widze , Fasing trend boczny i jak dlugo z niego nie wyjdzie - moze dalej byc w tym trendzie, PCG - obecnie takze jest w trendzie bocznym - z tym ze tu wlasnie te groszowki moga dac impuls- mysle ze to potrwa do asymilacji nowej emisji..Pozdrawiam...
MJK / 2007-05-12 21:47 / Tysiącznik na forum
Dziękuję
Fasing jest pod emisję MOJa i Chiny. I w ogóle to na lata długie.
PCG - typowa spekuła, ale tego jeszcze na WGPW nie było - emisja 1:10 po 1gr. No chcę zaryzykować.
A co sądzisz o MCI i Czechowiczu? Jakoś nie jestem w stanie na bieżąco śledzić tych wszystkich powiązań jego. Za dużo tego. Choć i w mojej firmie ma coś tam.
MJK / 2007-05-12 22:25 / Tysiącznik na forum
STX
I jeszczer. Jak rozumiesz to zdanie w nawiasie (wspólnie z NFOŚ) bo ja się przyznam, żem zdurniał
Big Lebowski / 2007-05-12 21:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
MCI - mialem kiedys - wiekszosc jest nia zachwycona - hm ja ja troszke chlodniej oceniam ale moge sie mylic..w niemczech firma o podobnym profilu BMP przez wiele lat byla w trendzie bocznym bo tak ja rynek wycenial becnie wzrosla tylko dlatego ze jest notowana na GPW i dlatego kurs zostal troche podgrzany..bez tego dalej kosztowal by marne grosze.. dlatego oceniam troche chlodniej..- ale moge sie mylic...
MJK / 2007-05-12 22:19 / Tysiącznik na forum
WTF jest BMP? Pan gogiel wyrzuca mi "Bractwo młodzierzy Prawosłanej" lub ""BMP Polska" Sp. z o.o"
MJK / 2007-05-12 21:52 / Tysiącznik na forum
PS W piątek kupiłem troszkę MCI zaprzyjazionemu dziecku, tak na 1-wszą komunię
ślicznooka / 2007-05-12 21:57 / Uznany gracz giełdowy
fajny, niebanalny prezent, daj znac co dziecko z nim zrobi. moze kiedys kupi sobie za to niezla edukację?:)
MJK / 2007-05-12 22:05 / Tysiącznik na forum
Chciałbym żeby zostawiła na dłuuuugo. Ale co mała z tym zrobi? Dam znać.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy