Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
risky-rainmaker / 2007-05-10 23:49 / Ostatni Optymista
Bigu ja mam 2 pytania...

1) Wiesz jak to jest jak właścielem Banku jest np. p. Czarnecki....ma pakiet większościowy....i umiera...co się dzieje...myślisz że jest jakaś procedura...kto sprawuje władzę...w poczatkowej fazie...jak są podejmowane decyzję...

2) ze względów...podatkowych coś mi przyszło do głowy...czy pakietówki...można sprzedawać po dowolnej cenie ..czy są widełki...:))))
Big Lebowski / 2007-05-10 23:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pakietowki sa czesto sprzedawane po smiesznych cenach - tzw. parkowanie akcji lub sztuczne generowanie strat.. w pierwszym punkcie rada nadzorcza - ale wiesz jak sie moze potoczyc - przyklad Lukas bank..
risky-rainmaker / 2007-05-11 00:05 / Ostatni Optymista
I właśnie o to mi chodziło...z tymi stratami...a raczej przeparkowywanie kasy poza systemem Zusowskim...(wynagrodzenie)...

Co do Lukas Banku...hehehe znam bardzo ciekawą historię obyczajową...ale o zmarłych się źle nie mówi więc....
Bo mnie kusi żeby przparkować kasę do jakegoś Private Banking i chodzi za mną Noble Bank...ale mam tego typu obawy bo goś dość aktywnie żyje...i cuda się mogą dziać...
Big Lebowski / 2007-05-11 00:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bardzo dobrze myslisz - polecam tylko dobre instytucje zagraniczne a takie wchodza lub sa.. - z tradycja..
risky-rainmaker / 2007-05-11 00:14 / Ostatni Optymista
Jakieś przykłady masz na myśli...to jutro mógłbyś mi podać...bo muszę się wynieść z BPH...i zabrać ze sobą całą rodzinę...dość...marudny nie jestem ale czasem się czuję jakbym w mięsnym stał...
risky-rainmaker / 2007-05-11 00:07 / Ostatni Optymista
może za daleko się idę w tych rozważaniach ...ale to moja kasa i mam się prawo o nią troszczyć....
kazelot / 2007-05-10 23:28 / Tysiącznik na forum
Nie jestem psychopatą,pozbawionym emocji,ale skoro gospodarz tego poletka zaleca spokój,to ja sie zastosuję.Jutro jadę do Warszawy i mam sesję z głowy.
js / 2007-05-10 22:09 / Bywalec forum
Dobry wieczór Paniom i Panom. Tak się zastanawiam i nie moge nic wydumać.Co tu robić? Zainwestowałam jakieś 3 lata temu w fundusze akcji Arki. Nigdy nie wycofywałam ich z obiegu bo nie byłam poprostu swiadoma tego co dzieje sie na giełdzie. Zaczęłam przygodę z inwestowaniem w listopadzie i teraz na to inaczej spoglądam.Hmm.Poradźcie coś bo po dzisiejszym dniu cieńko to wszystko widzę.Wiem że jeżeli zrealizują moje zlecenie konwersji to jakies min 3 dni robocze. We wtorek to już rynek może podnieść się z kolan.
Big Lebowski / 2007-05-10 22:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
spokoj zalecany - zawsze zdazysz kupic.. zrobilas swietny manewr i masz powod do dumy.. nie spiesz sie.. Pozdr..
js / 2007-05-10 22:34 / Bywalec forum
Dzieki Bigu!!! Widzę spokój tylko mnie uratuje. Nerwowa jestem. Na giełdzie straty (wiem dopóki nie sprzedam to ich nie mam) , mimo wszystko szkoda byłoby zysków z Arki. Ale jak mówisz spokój to spokój. Chyba jutro nie włączę notowań.hihihi
risky-rainmaker / 2007-05-10 21:51 / Ostatni Optymista
Bigu...widzisz te obroty...u Jankesów...on też chyba się już...narobili w pieluchy....hehehe...ciekawie się robi...
Big Lebowski / 2007-05-10 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Risky - tam jest wyjatkowo spokojnie - gdy tam wszystko roslo u nas byly i sa obawy.. ale to dobrze wszystko sie akumuluje - krachu nie bedzie..
risky-rainmaker / 2007-05-10 22:21 / Ostatni Optymista
a co to jest krach? tak długo nie żyłem.....to wtedy kiedy ludzie nie kupują tapety...tylko korzystają z akcji bo nikt nie chce ich od nich odkupić...????
Big Lebowski / 2007-05-10 22:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
krach polega na tym ze dwa lata masz takie jak dzisiejszy..i wtedy najlepsi spece mowia ze nalezy kupowac akcje - a Ty mowisz im nie ze mna te numery Bruner..nie moge pojac jak ludzie moga pragnac takich przezyc- nie pojmuje Risky..
needle / 2007-05-11 10:12 / Bez rangi
i to bardzo dokładne stwierdzenie jest!!
...ale kto Ci uwieży poza mną i "."
needle / 2007-05-11 10:13 / Bez rangi
dopiszę inaczej...
...bo mnie nikt nie ...uwierzy!!!
risky-rainmaker / 2007-05-10 22:36 / Ostatni Optymista
A tak poważnie....wiesz co mnie uspakaja....sprzątanie..to takie freudowska potrzeba uporzątkowania (uspokojenia) portfela posiadanych akcji....:)) Dobra idę myć łazienkę...to takie odzwierciedlenie Zachodniego....syf na całego...idę się zmierzyć...a i łyk hennessy...nie ma to jak koniak....nic nie pale...więc może jeszcze jeden łyk...:))
ślicznooka / 2007-05-10 23:02 / Uznany gracz giełdowy
kurcze, Risky, smaka mi narobiłeś... ech, a niech Cię!:)
js / 2007-05-10 22:47 / Bywalec forum
Jeżeli moge sie wtrącić. sprzątanie to najlepsze rozwiązanie. Tak zrobiłam w grudniu. Zapakowana w akcje po uszy, przyszła korekta (mnie zabolało). Wysprzątałam całe mieszkanie -tylko furczało.Zero notowań. Jutro mam takie właśnie plany. Ale bedzie błysk. Polecam!!!
ślicznooka / 2007-05-10 22:54 / Uznany gracz giełdowy
metoda świetna, tylko, że ja po ostatnich dniach nie mam już czego sprzątać, wszystko się błyszczy:-)
js / 2007-05-10 22:56 / Bywalec forum
dobre!!! A ja kurcze kupowałam akcje na moje nieszczęście! Boże chyba powinnam częściej z miotłą latać.
Big Lebowski / 2007-05-10 22:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przykro mi - nie lubie sprzatac..he he i to raczej mnie drazni..
ślicznooka / 2007-05-10 23:00 / Uznany gracz giełdowy
ależ Big, to da się załatwić: daj nam adres, klucze do mieszkania, wyjedź na kilka dni, a po powrocie zastanie Cię niespodzianka:-)
Big Lebowski / 2007-05-10 23:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dobre, dobre.. ale takie dziewczyny zobaczyc podczas sprzatania hm.. to lepsze od wzrostow na gieldzie..hm. zaczynam miec zberezne mysli - przepraszam..
ślicznooka / 2007-05-10 23:06 / Uznany gracz giełdowy
Big! no ja Ciebie proszę!!:-)))
Big Lebowski / 2007-05-10 23:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mowie powaznie..przykro mi..
ślicznooka / 2007-05-10 23:13 / Uznany gracz giełdowy
Big, nie zapominaj, że jesteś starszym Panem i zapewne jedną nogą w lepszym świecie, więc nie można Ci się z bardzo ekscytować:).
Big Lebowski / 2007-05-10 23:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
spoko , spoko uwazaj - mialem i moge miec zone 17 lat mlodsza..takze uwazaj..
ślicznooka / 2007-05-10 23:26 / Uznany gracz giełdowy
o rety ale się boję!:-)) to dopiero by była inwestycja, zakładam, że krótkoterminowa - wyjść za Biga, poczekać chwilę aż zejdzie i zgarnąć cały jego majątak.. hmmmm..
Big Lebowski / 2007-05-10 23:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mam 50lat to musialabys czekac nastepne 50 hm..
ślicznooka / 2007-05-10 23:31 / Uznany gracz giełdowy
wykończyła bym Cię w parę miesięcy:-) wiesz, kilka rundek po centrach handlowych i leżysz.... hmm.... niestety ja też.
Big Lebowski / 2007-05-10 23:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
obiecanki , cacanki a glupiemu - wiesz co..centra chandlowe- sa inne sposoby na spedzanie czasu z kobieta..
ślicznooka / 2007-05-10 23:42 / Uznany gracz giełdowy
nie żartuj... do fryzjera też z kobietą chodzisz? raju, ja u swojego spędzam po 5 godzin, zejście murowane!
Big Lebowski / 2007-05-10 23:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie zmeniaj tematu oboje wiemy doskonale jak mezczyzna i kobieta spedza czas..
ślicznooka / 2007-05-10 23:47 / Uznany gracz giełdowy
mów do mnie słupkiem - to takie romantyczne!:)
Big Lebowski / 2007-05-10 23:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
masz na mysli - slupek ?
ślicznooka / 2007-05-10 23:58 / Uznany gracz giełdowy
ano słupek...
Big Lebowski / 2007-05-11 00:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ne jestem lekarzem - ale stwierdzam ze maz Cie zaniedbuje.. hm
Big Lebowski / 2007-05-11 00:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to juz nie wiem ?
ślicznooka / 2007-05-11 00:07 / Uznany gracz giełdowy
ja też nie, za młoda jestem.
js / 2007-05-10 22:58 / Bywalec forum
a co robić jak deszcz w Szczecinie leje?
risky-rainmaker / 2007-05-10 22:32 / Ostatni Optymista
to może jednak pomódlmy się...;)))
kazelot / 2007-05-10 23:41 / Tysiącznik na forum
Do modlenia to modliszka jest :-)
Big Lebowski / 2007-05-10 22:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Widzisz Risky - w moim portfelu to nie tylko gotowka jest sola w oku , na forum slyszysz kupilam w dolku i sprzedalam najwyzej - kazdy moze sie wykazac pokazujac portfel - tylko wowczas to pewne raczej sie obnazy - co inni mysla to mnie po prostu - pyka..swoje trzeba robic , gielda oddzieli - facetow od smarkaczy..
sylwii34 / 2007-05-10 23:10 / "Obserwatorka"
Oj przepraszam bardzo-jak to facetów od smarkaczy (hmm ciekawe zostane facetem czy smarkaczem????) :-)
Big Lebowski / 2007-05-10 23:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie oto chodzi kobiety zawsze sa kobietami - sa piekne i nieodgadnione i tak zostanie - sa swietnymi inwestorkami , maja wyczucie, natomiast faceci - nie wszyscy - lubia prezyc muskulki- chociaz tam nic nie ma graja swietnych fachowcowitp.. odnosilem sie do facetow - Panie powazam..
sylwii34 / 2007-05-10 23:42 / "Obserwatorka"
To co te spadki dziś to sami przestraszeni panowie? Bo wielu dziś uciekało jak myszki pod miotłe!!!!!!!! Oj wstyd mi za was...
Big Lebowski / 2007-05-11 00:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i tu przyznam Ci racje..
risky-rainmaker / 2007-05-10 22:56 / Ostatni Optymista
Ale w życiu tak jest....tak z innej beczki...mam takiego sąsiada...któremu podarowałem 100k...nie wywiązał się w terminie z umowy...tak sobie myślę...tydzień w tą czy w tą nie będę chamem...wczoraj wyskoczył z łomem na kierowców którzy mi przywieźli wieźbę dachową o 22:30..i wiesz co pożałowałem...i to jest przykład takiego smarkacza...
Big Lebowski / 2007-05-10 23:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
samo zycie , treba patrzec zeby karawana sie przemieszczala - natomiast odglosy towarzyszace w tle - sa niewazne..lub malo istotne....
Big Lebowski / 2007-05-10 22:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
za wczesnie Risky, jeszcze nie czas - jeszcze piekne chwile przed nami..:)))
ślicznooka / 2007-05-10 21:21 / Uznany gracz giełdowy
Dobry wieczór,
po ostudzeniu emocji ciężko mi pogrążyć się w czarnych myślach, większość kapitału mam w akcjach, co do których przyszłości nie mam wątpliwości, i nie sposób nie uśmiechać się na myśl jak będzie za parę miesięcy, rok, czy więcej.
Korekta była potrzebna, pierwsze moje tak głębokie doświadczenie odnotowane. Analizuję sobie wykresy Wigu i dzisiejszy budzi we mnie nadzieję, że jutro może nas wszystkich zaskoczyć, ale ja się nie znam:) do tego Stany zachowują się modelowo i ich dzisiejsza korekta nie budzi we mnie niepokoju.
Ale przede wszystkim pozdrawiam obecne tu przesympatyczne Panie (mam nadzieję, że wciąż są z nami) i szanownych Panów.
js / 2007-05-10 22:15 / Bywalec forum
hej Ślicznooka! Po 16:30 mam zadanie bojowe -dzieci wracają ze szkoły więc Was tylko czytam wieczorkiem. Pozdrawiam serdecznie.
Big Lebowski / 2007-05-10 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Panowie pozdrawiaja i Sliczna badz dobrej mysli...
ślicznooka / 2007-05-10 21:31 / Uznany gracz giełdowy
dziękuję Panom:-) co ma być to będzie, a na tym forum bycie dobrej myśli wyjątkowo łatwo wychodzi:)
Big Lebowski / 2007-05-10 21:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wszystko trzeba przezyc - zeby byc dobrym inwestorem i zaprawic sie w boju - korekty wskazane..
sylwii34 / 2007-05-10 21:31 / "Obserwatorka"
Witam Was gorąco i nie będe ukrywać, że się troszkę obawiam... mam mieszane myśli... a może ten prysznic był mi potrzebny?
anonim_03 / 2007-05-10 21:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bigu, jeżeli można, ja uważam że to jest patologia że wartość spółki rośnie przez split, i że ludzie uważają to za normalne. Dzięki głębszej korekcie troche rozsądku wróci na rynek...

nie zamierzam przez najbliższych pare miesięcy nic sprzedawac (choćby ze względów podatkowych...) najwyżej coś kupię jak będzie w promocji.

humor mam jak najbardziej pozytywny ...
Big Lebowski / 2007-05-10 21:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nigdy nie kupowalem spolek pod split - i nie bede kupowal bo to jest chore..kupuje firmy w ktore wierze- w przypadku braku wiary pozbywam sie natychmiast..
anonim_03 / 2007-05-10 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bigu, to zdanie u góry dziwnie zabrzmiało.
"jeżeli można" odnosiło się do pisania na twoim kawałku pola.

też uważam że kupowanie pod split jest chore, mam nadzieję że ta korekta troche tą chorobę (i pare innych) podleczy.

a tak swoją drogą, mój problem jest generalnie taki, że z różnych względów inwestuje w dość egzotyczne spółki, i nie za bardzo mam z kim o tym porozmawiać. jeszcze raz dziekują ze skomentowałeś mój portfel.
Big Lebowski / 2007-05-10 22:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Anonim 03- nie masz zadnych egzotycznych spolek - bynajmniej nie dla mnie , jezeli chodzi o rynek amerykanski to troszke sie znam - ja osobiscie bym wybral inaczej ale jak wiez kazdy ma inne powody na zakup waloru.. polecal bym kupowac spolki ktore sa liderami swiatowymi a do takich bym zaliczal np. Nwidia - producent kart graficznych i ktora nie ma konkurencji, polecil bym Yahoo- ktore ma przejac sam microsoft - a najlepiej na rynku amerykanskim mozna zarobic na dobrym walorze ktory podaje zla informacje i zostaje zaatakowany przez schortow.. ale to jest temat moze.. zycze powodzenia na rynku amerykanskim.. Pozdr..
anonim_03 / 2007-05-10 22:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
O nvidi myślałem, chyba połączyli się z AMD, ale ja kart graficznych nie rozumiem. Tą wojnę Intel-AMD to wołał bym oglądać jako konsument mocy obliczeniowej a nie jako inwestor. Co do microsoft to mam opory jak diabli, Ja na Linuxie od 9 lat ...

Swoją drogą Audible (ich trzymam) ma szortów na 20 dni, jakieś 25 % free float -- poza tym lubię audiobook'i.

Jak zrozumieć nagły zjazd 10 % po ogłoszeniu bardzo dobrych wyników ?
Tak było na Apple (poprzedni kwartał) a teraz na Garmin i Audible.

Generalnie nie mam jakiś specjalnych sentymentów do rynku amerykańskiego, tyle że robią rzeczy o których mam jako-takie pojecie. Z lokalnych trzymam DCX i jastem zadowolony, kupiłem w dołku w październiku.
Big Lebowski / 2007-05-10 22:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Adobe- hm nie wypowiem sie ale polecil bym Texas Instruments - wedlug mnie godna uwagi , Apple mialo piekne chwile ale teraz ma potezna konkurencje Sony..
anonim_03 / 2007-05-10 22:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rozmawiałem z koleżanką ostatnio (profill finansowy zresztą ...)
kupiła sobie notebook iMac i mówi że jest w nim zakochna ...
Jak Apple kupiłem to myslałem o wzroście ich sprzedarzy komputerów, a sukces iPod'a to chyba jednak sukces iTunes ...

Adobe pare lat temu to takie coś w co chciałbym trafić, porządna firma, której nagle otwiera się ogromny rynek na ich pordukty ... Myślałem o nim ale wydawał mi się za drogi ...
anonim_03 / 2007-05-10 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tak przy okazji to witam szanowne Panie i Panów.
ślicznooka / 2007-05-10 22:02 / Uznany gracz giełdowy
no Anonim, już Cię bluzgać miałam za prak powitania:) a pod postem podpisuję się obiema rękami - po splicie nie ma już nic... no chyba że dodrukowanie kolejnych akcji:)
anonim_03 / 2007-05-10 22:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to jest nas twarogłowych wiecej ;-)
Jak powtarzał mój kolega z liceum: nie dajmy się zwariować
anonim_03 / 2007-05-10 21:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dopisek do postu na dole
potrawa: BIGos
system operacyjny: bigOS
miejsce: BIer Garten

a tak poza tym do dzisiaj -1% nominalnie.
anonim_03 / 2007-05-10 21:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a tak przy okazji, możesz rowinąć ten temat z WCM
Big Lebowski / 2007-05-10 21:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kiedys przy okazji ..teraz wystarczy czarnego chumoru..trzeba sie usmiechac..
raffik / 2007-05-10 20:12 / Bywalec forum
Witam serdecznie.Tak nieśmiało się tu dzisiaj wpisałem a teraz zwracam się bezpośrednio do Ciebie.Więc do rzeczy,posiadam akcje swarzędza no i co w tej chwili oczywiste notuje na nim strate.Jak myślisz czy w obecnej chwili papier ma jakieś perspektywy,a wiadomo że do zapowiadanej fuzji z pegedem najpewniej nie dojdzie.Z góry dziękuję za uwagi.
Big Lebowski / 2007-05-10 20:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - wielokrotnie pisalem negatywne opinie i swarzedzu.. zarzad specjalizuje sie tym ze drukuje tanie akcje dla siebie nastepnie rzuca wszystko na chlonny rynek - do czasu .. jakie perspektywy - nie mam pojecia-nie lubie tego papieru..co nie oznacza ze Ty na nim nie zarobisz..Pozdr..
raffik / 2007-05-10 21:15 / Bywalec forum
Samemu przed sobą cieżko się przyznać ale ja też mam takie myśli i trzeba się pozbyć papierka,jak frycowe to frycowe.Dzięki.
risky-rainmaker / 2007-05-10 19:34 / Ostatni Optymista
Witaj Bigu....zastanawiam się kto odebrał papiery na 200 mln...na dwóch NFI...bo nie wierzę...że owce się pokusiły i zostały ubrane w papiery...dzisiejszy dzień nie co boli...po moj portfel zjechał poniżej okragłej kwoty...którą ciężko było uzyskać...na początku roku...jakieś nie trafione inwestycję....Zastanawiam się czy nie lepiej jutro sprzedać STX i ustawić się 10% wyżej...ograniczy spore ryzyko...a przy powodzeniu w sądzie...straci się jedyne 10%....bo w przypadku...złego infa...może być gorzej mając na uwadzę nerwową atmosferę i Amerykę w tej chwili...
Big Lebowski / 2007-05-10 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I jeszcze jedo pytanie czy sprawdzales na comdirect o co Cie prosilem..
risky-rainmaker / 2007-05-10 20:00 / Ostatni Optymista
Nie strasz Kolego...nie strasz...:))) A swoją drogą tworząc kółko różańcowe...dziś się jeszcze nie modliliśmy...Bigu może zaczniesz...??? A co do tego co Ci kiedyś pisałem w emailu...cóż...więdziałem co ludzi boli...taki naród...co zrobić...
Big Lebowski / 2007-05-10 20:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Risky - pyka mnie taki narod.. sienkiewicz zanajdywal prawidlowe okreslenie na mase..ponawiam pytanie czy sprawdzales - znam tamta sprawe od podszewki - wybacz nie ma tu straszenia - kolezenska rada..
risky-rainmaker / 2007-05-10 20:21 / Ostatni Optymista
sprawdzałem....wygląda to koszmarnie..Wrrrrr....aż się zimno zrobiło
Big Lebowski / 2007-05-10 20:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wcm - firma majaca nieruchomosci , tereny inwestora z USA, wpadla w klopoty i juz nigdy sie nie podniesie..to tylko pod rozwage- bo to wszysko zawita u nas wkraju..
risky-rainmaker / 2007-05-10 20:34 / Ostatni Optymista
Wiadomo po co się tak robi i dlaczego :))
Big Lebowski / 2007-05-10 19:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kto odebral - nie wiem . Pozdrawiam ..3m sie ... badz cool...
Big Lebowski / 2007-05-10 19:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Risky - w tej sprawie kazdy musi sam zadecydowac .. ja nie robie nic .. juz mialem sytuacje ze wypuszczalem dobry papier z reki i gryzlem pozniej wlasna reke- to w przenosni..licze sie z ryzykiem..
kazelot / 2007-05-10 19:39 / Tysiącznik na forum
Przyznam Ci,że dzisiaj miałem podobne myśli.Chciałem oddać na 7.05 i zaczekać,ale nie zrobiłem tego.
kazelot / 2007-05-10 19:05 / Tysiącznik na forum
:-) Dzisiaj zauważyłem spektakularną korelację kursow-surowcową.Mianowicie cena Biotonu
zrównała się z ceną LPG na benzyniarniach.Kto to wyjaśni.Czy Krauze kontroluje przy pomocy Biotonu złoża gazu w Kazachstanie?
kazelot / 2007-05-10 19:02 / Tysiącznik na forum
Mój zmaltretowany portfel to wg udziału
STX
MSZ
KOLA
ENERGOPN
i zakała BIOTON
Nie zamierzam nic robić.Co sądzisz BIG?
Big Lebowski / 2007-05-10 19:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spolki sa dobre - przyszlosciowe ..
dominlex / 2007-05-10 19:00
Witam wszystkich a przede wszystkim właściciela tego portfela
Do tej pory śledziłem tylko uważnie wypowiedzi bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek, sam nie zabierałem głosu ponieważ jestem początkującym graczem i na razie nie czuje się na siłach, aby udzielać się owocnie na forum bo jak widać po moim portfelu to moje inwestycje jak do tej pory nie zaowocowały, a gdy tylko próbowały to niestety szybciutko obmarzły.
W związku z tym prosiłbym o spojrzenie na mój portfel i ewentualnie o jakąś rade. Przepraszam, że zaśmiecam to forum, ale jest dla mnie bardzo ważne pieniądze na giełdę pożyczyłem (zmusiła mnie do tego sytuacja w jakiej się znalazłem), które musze do dwóch miesięcy oddać, praktycznie nie mam dochodów i tu nagle wystąpiła taka sytuacja na giełdzie.
Wiem, że nikt nie jest w stanie powiedzieć czy mamy już korektę ani czy giełda wróci do swojego poziomu i kiedy. Mimo wszystko proszę o podpowiedz bardziej doświadczonych graczy czy sprzedać jutro ze stratą, czy jednak czekać w nadziei na odbicie.
Zdaje sobie sprawę, że dla większości tu obecnych, wartość mojego portfela jest śmieszna, jednak dla mnie są to bardzo duże pieniądze a strata odczuwalna.
Wiem, że każdy inwestuje na swoją odpowiedzialność i sam podejmuje decyzje mimo wszystko prosiłbym o wyrozumiałość w związku z moim pytanie oraz o jakoś wskazówkę.
Z góry dziękuje za pomoc – załamany :(
raffik / 2007-05-10 19:46 / Bywalec forum
Witaj.Też jestem początkujący ale nigdy bym nie zainwestował {przynajmniej na początku} pożyczonych $$$.Oczywiście również płacę frycowe choć były też i wzloty choćby na kochanych żurawiach.Osobiście nie jestem w stanie ci podpowiedzieć gyż więcej czytam niż pisze ale jak chciałeś porady to trafiłeś w odpowiednie miejsce do odpowiedniego człowieka.Gdybyś wystartował z tym postem na forum bankiera to miałbyś stek bzdur lub wypowiedzi w stylu wypie... j**... się w czoło a tak w ogóle to jesteś leszcz.Kiedyś nabierzemy doświadczenia i będzie OK.Ponoć po korekcie przychodzi odbicie i mam to szczęście że nikomu nie muszę oddaweć kasy.Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2007-05-10 19:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. to nie moze tak byc zebys pozyczal pieniadze i inwestowal na gieldzie nie majac doswiadczenia..to jest korekta ale dla inwestorow ktorzy maja czas i wolne srodki na inwestycje.. cisnienie na gieldzie jest wystarczajaco spore - wiec nie wolno go wzmacniac dodatkowo pozyczka - ciesz sie ze wlasnie od strat zaczoles gdyz to troche przytrze Ci nosa.. wybacz te ostre slowa - ale to byc moze wyrwie Cie z bajki o latwym i szybkim zarobku.. jezeli mial bym radzic - straty ciac natychmiast .. Pozdr..
Jarg / 2007-05-10 19:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na miłość boską, dominlex, nie inwestuj na giełdzie pożyczonych pieniędzy! Lepiej zacząć od 1000 zł ale WŁASNEGO. Pożyczone można włożyć w GPW tylko wtedy, gdy jest ona w totalnym dole bessy, lecz trzeba to przewidzieć, a więc wymaga to już sporego doświadczenia. A i tak proponowałbym raczej pieniądze z zakładowej kasy pożyczkowej (chyba jesżcze takie są) czy od najbliższej rodziny niż z banku (%). Twój portfel wygląda nieźle, ale jeśli korekta się pogłębi, nie unikniesz dalszych strat. Posłuchaj więc rady Biga.
kazelot / 2007-05-10 19:36 / Tysiącznik na forum
I jeszcze jedno,dla nikogo tutaj wielkość Twojego portfela nie jest śmieszna.Posłuchaj tych dwóch panów nade mną.Razem są na giełdzie dłużej wielu inwestorów z głównego forum ma lat.
dominlex / 2007-05-10 19:40
Dziękuje za odpowiedz. Pieniądze pożyczyłem właśnie od rodziny, ale niestety w najbliższym czasie będę musiał je oddać. Do inwestycji przymierzałem się od ponad dwóch miesięcy grałem na grze internetowej na onecie i niestety w przeciwieństwie do prawdziwych pieniędzy tamte pomnażałem. Do giełdy mam duży szacunek i podchodziłem bardzo ostrożnie moi rodzice stracili większość oszczędności na giełdzie w połowie lat 90.
Dlatego też długo wahałem się z inwestowaniem, ale przekonały mnie wyniki z gry wirtualnymi pieniędzmi no i po trochu zmusiła mnie moja obecna sytuacja finansowa. Tyle ile dzisiaj straciłem to tyle co mój zarobek miesięczny.
Dlatego ciężko mi było sprzedać ze stratą, ale boje się żebym nie musiał tego zrobić z jeszcze większą stratą.
Cały czas liczyłem że w połowie maja będę publikacje raportów za pierwszy kwartał i że może w tedy się odbije.
Zaobserwowałem manewry Pana Biga na mostostaluexport i dzisiaj próbowałem zrobić to samo, ale niestety skończyło się stratą.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za pomoc no cóż chyba czeka mnie dzisiaj nieprzespana noc.
Big Lebowski / 2007-05-10 19:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to teraz widzisz roznice - gra na pieniadze wirtualne i gra na prawdziwe..na MSX takze sprzedawalem ze strata..
dominlex / 2007-05-10 20:55
Widzę i bardzo dużą. Na grze człowiek inwestuje swobodnie, spokoje przetrzymuje lekkie spadki jest bardziej rozważny przy podejmowaniu decyzji, natomiast przy grze prawdziwymi pieniędzmi i w dodatku, gdy się startuje od zera, popełnia się niestety dużo błędów, człowiek kieruje się emocjami, nerwowo wykonuje ruchy co wykorzystują większe lub mniejsze i bardziej doświadczone rekiny.
Ustawiłem na jutro zlecenia sprzedaży tak żeby wyjść na zero mam nadzieje, że się uda i mam nadzieje, że jeszcze powrócę na giełdę w najbliższym czasie, ale mądrzejszy o obecne doświadczenia.
Będę nadal biernie śledził forum Pana Biga bo zaznaczę, że z forum money czytałem tylko ten portfel.

Pozdrawiam wszystkich i życzę dalszych sukcesów na giełdzie, może i mi się kiedyś uda.
Big Lebowski / 2007-05-10 21:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dominlex- ja jestem tylko Dude- zaden pan.. Pozdrawiam...
kazelot / 2007-05-10 19:54 / Tysiącznik na forum
To jak prawdziwa pani i lala z sexshopu.
Jarg / 2007-05-10 18:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
"Ciesz się z zysków, żałuj strat, a nie odwrotnie" - tę mądrość powtarzam sobie po sprzedaży jakiegoś walorka, który następnie odjeżdża niczym ekspres na nowe szczyty. Ale dzisiaj muszę szczerze przyznać: poczułem ukłucie w sercu, kiedy oczyma wyobraźni zobaczyłem ten wirtualny, iluzoryczny zysk, który wyparował szczególnie na Zdzichu, STX czy PPWK. Ten nowy wypasiony samochód, w którym brakowało już tylko klapy od bagażnika. Na pocieszenie pozostaje mi fakt, że korciło mnie na zakup w okolicach 7(byłem pewien, że odbije) ale "opatrzność" czuwała :). A przecież na giełdzie nie ma nic pewnego. Współczuję tym, którzy wchodzili niedawno i nie zdążyli jeszcze nacieszyć się pierwszym zyskiem, a tu już przyszedł zimny prysznic. Sam byłem kiedyś w podobnej sytuacji - indywidualnie debiutowałem na GPW pod koniec stycznia 1994 na miesiąc przed pamiętnym 8 marca. Jednak perspektywy dla naszego rynku widzę obecnie daleko lepsze niż w owym czasie, a więc warto zachować spokój.
Big Lebowski / 2007-05-10 19:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jarg to jest korekta i tylko korekta .jezeli bedziesz mogl dokupic walorow na spadku jest ok. Samochod - zarobisz jeszcze lepszy i kompletny..Kto przezyl 1994 r to widzi ze to pikus teraz nastepuje proba kto jest prawdziwym inwestorem a kto malowanym - gdyz w gebie - jak wiadomo wszyscy mocni..Dzisiaj znajomi polecili mi jeden post z forum - gosciowi sie nie podoba ze ja tu pisze i ze mnie ktokolwiek odwiedza - a ja mu moge odpowiedziec - zeby mial prawo mi zwrocic uwage najpierw musi sie rozstac z pampersami..Korekta jeszcze troche potrwa - przez wielu wyczekiwana - wiec powinna byc radosc a nie smutek.. Ale co tam Jarg - skrecimy sobie dobrego papieroska.. Pozdrawiam...
Jarg / 2007-05-10 18:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A niech to, miałem umieścić ten wpis na głównym forum.

Polubiłem ten Twój kantorek, Dude.
Big Lebowski / 2007-05-10 19:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To mile Jarg - kiedys wypalimy fajke..
kazelot / 2007-05-10 19:40 / Tysiącznik na forum
Piszę się.Jestem pokojowo nastawiony
Big Lebowski / 2007-05-10 16:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejszy dzien mozna nazwac - strzyzenie owiec choc sa osoby ktore twierdza ze nie sa owcami hm. - jest meska odmiana tego zwierzatka..Wielcy pokazali ze zrobia zakupy na innych pozimach i to skutecznie ..Nastroje jeszcze sa dosyc optymistyczne to oznacza ze to nie koniec .. sprzedalem dzisiaj ze strata Lene - bede staral sie tanie odkupic..reszty pozycji nie skracam..
millon / 2007-05-10 17:28 / portfel
Witam w to byle jakie popołudnie.
Cóżby tu rzec? Lenę zgubiłem (ze stratą) ponad dwa tygodnie temu z podobnym postanowieniem. Ona pewnie, jak kobieta, poszukuje wytrwałych, wtedy może i wynagrodzi:)))
Pozostałe walory - nawet się nie ekscytuję, bo przecież, mimo już zaznaczonych strat, mają lada chwila odbijać (oby). Szkoda tylko, że złotówka też troszkę uszczerbiana jest.
Pozdrawiam
margoś / 83.29.57.* / 2007-05-10 16:42
Bigu jesteś moim przyjacielem kiedy w stx widzę zieleń,
dzisiaj przyszła chwila trudna bo ta czerwień jest paskudna,
idę teraz kosić trawe
by jej zieleń mieć za strawe.

pozdrawiam wszystkich
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy