Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
krzys inwestor / 2007-05-06 20:34 / portfel / Bywalec forum
mam pytanko chcialbym kupic msz !!!! oplaca sie ??? i kiedy najlepiej poradz cos
dzieki :))))
chcialbym kupic w poniedzialek .
Big Lebowski / 2007-05-06 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w przyszlym tygodniu wchodza akcje wierzycielskie - wiekszosc spodziewa sie spadkow - ja przewiduje wzrosty - jak bedzie pokaze rynek...
Big Lebowski / 2007-05-06 20:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie ma za co .. Pozdrawiam...
Big Lebowski / 2007-05-06 20:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyszly tydzien posiedzenie FED - mysle ze bedzie nastroj wyczekiwania..z waznych wydazen to wyniki kwartalne poda Cisko Systems - moze to byc impuls do wzrostow lub spadkow w USA..na krajowym podworku mysle ze bedziemy nasladowac inne indexy..
krzys inwestor / 2007-05-06 20:31 / portfel / Bywalec forum
to trzeba do srody na fed poczekac ja obstawiam ze sie nie zmienia stopy ale kto wie jak bedzie to wzrosty powinny byc ale licze tez ze korekta musi jakas byc bo juz rekordy na djia.............. zobaczymy..........
Big Lebowski / 2007-05-06 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to ze stopy sie nie zmienia to raczej wiadome - moze B.B. zapowiedziec w przyszlosci obnizke stop i tu bedzie reakcja.. krajowi inwestorzy powracaja z urlopow i maja raczej gotowke - tu tez moze byc ciekawie...
marboru / 2007-05-06 16:44 / portfel / "Bankier giełdowy"
Witaj Bigu.
Sorry, że wczoraj uciekłem tak szybko od komentarza bankowego....wpadł kumpel i strasznie porządziliśmy....główka dzisiaj boli.)
Odnośnie Mille - ma w planach zostać 3 Bankiem w Polsce........mimo dobrych wyników jest to moim zdaniem nniemożliwe dopóki będą w nim goście z Citi....
Ostatnio powstałe Centra Finansowe...........niestety generują w obecnej sytuacji straty........
Poza tym kiedyś.....już umoczyłem strasznie na akcjach Mille......i jestem zrażony.
.......i jeszcze jedno co mi się nie podoba - kreatywna księgowość - patrz wyniki sprzed 3, czy 4 lat...........może się znowu coś takiego zdarzyć.
Jedno co wiem napewno i jest to atut Banku - pracownicy. Wielu z moich kolegów to świetni fachowcy......
Drugie co wiem z całą pewnością - polityka wynagrodzeń - świetna!!!
Dlatego bardzo dobrze się czuje w tej korporacji. Uważam, że dla pracowników jest świetnie natomiast dla akcjonariuszy - conajmniej niepewnie.
To tyle.)))
A co do Getinu...............co byś zrobił na moim miejscu?
Poczekać do wejścia Noble, czy opchnąć jak najszybciej?
Big Lebowski / 2007-05-06 17:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Marboru...co do Getinu wspominalem wczoraj - osobiscie nie mam zaufania do osoby prywatnej bedacej wlascicielem banku - przyklad Lukas banku..co masz zrobic sam musisz zadecydowac gdyz tu chodzi o pieniadze i emocje z tym zwiazane..co do Millenium przekaz swoim kolegom z pracy ze B. L. rekomenduje zakup tych akcji we wrzesniu i ze beda mieli piekny zarobek.. Pozdrawiam..
wim / 2007-05-06 15:00 / Bywalec forum
Pemug. Mam już długo ostatnio redukowałem ale sporą część zostawiłem. Wychodzą powoli z kłopotów. Wszystko zalezy od sytuacji w górnictwie. Co sądzicie? Jaka przyszlość?
Big Lebowski / 2007-05-06 15:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mysle ze akcje mialy spory wzrost obecnie mocno sie koryguja - nalezy poczekac az uklepia podloge i dalej sie zobaczy - mowie to wszystko po przegladzie wykresu .. skoro posiadasz je dluzej - to najlepiej gdybys sam blizej ten walor przedstawil..Pozdr...
wim / 2007-05-06 16:34 / Bywalec forum
Faktycznie jest po dość sporym wzroście. Spłaca wierzycieli bez kłopotów. Ma na razie ujemny kapitał, ale jest na dobrej drodze do wyścia na plus. Przy takim braku gotówki i niemożliwości zaciągnięcia większych kretydów radzi sobie naprawde nieźle, to co może być jak wyjdzie na prostą. Papier wydaje mi się że na dłuższy termin. Jedyna niepewność to to górnictwo. No ale ono musi trwac przynajmniej przez najbliższe kilkanaście lat. No i mam nadzieje że w końcu prokuratura zajmie się mafią węglową co jeszcze bardziej pchnie ten sektor no ale to już perspektywa kilku lat. No i mogliby bardziej dywersyfikować swoją sprzedaż poza górnictwo (myśle że próbują i im się uda). To tyle. Mam sentyment do tej firmy (najdłużej posiadane przeze mnie akcje), a w interesach nie ma sentymentów dlatego boję sie że jestem nieobiektywny.
kow@l / 2007-05-06 18:35 / Bywalec forum
O górnictwo w najbliższych latach bym sie nie martwił. Co do spółki to robiłem z nią kiedyś "biznesy" i nie mam najlepszego zdania o firmie jako takiej (płatności po 6 miesiącach wymuszone groźbą procesu).
To tyle jeśli chodzi o moje odczucia. Analizę papieru na pewno lepiej wykona Big!

Pozdrawiam
Chłopak ze śląska:-)
Big Lebowski / 2007-05-06 19:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
analiza jest jedna spolka koryguje dosyc solidne wzrosty ...
Big Lebowski / 2007-05-06 16:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wlasnie wydaje mi sie ze za bardzo uczuciowo sie zwiazales - obiektywnie ja bym sprzedal i odczekal - ale byc moze sie myle..
kow@l / 2007-05-06 13:17 / Bywalec forum
Witam,
to mój pierwszy post, więc trochę niesmiało rekumenduje KOPEX (czytaj Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne S.A.). Jestem handlowcem regularnie odwiedzającym ten zakład i wiem, że są plany wejścia ZZM na giełdę przez Kopex. Na Kopex patrzę zawszę przez z pryzmatu ZZM i wiem, iż firma jest w doskonałej kondycji z duzymi planami na przyszłość! Trzymam ten walor długo terminowo i wiem, że będzie zyskiwał tak długo jak długo utzryma się koniunktura w górnictwie.
To samo dotyczy Famur S.A. - czekam tylko na głębszą korektę aby wejść w ten papier ...lecz się jakość doczekać nie mogę:-(
Pozdrawiam wszystkich, życzę zielonego!
Big Lebowski / 2007-05-06 13:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Widze po Twoim portfelu ze - juz ta firma dala Ci niezle zyski.. takze masz powody do zadowolenia.gratuluje i Pozdrawiam..
kow@l / 2007-05-06 13:33 / Bywalec forum
w przeciwieństwie do CSG. może coś zasugerujesz co dalej z tym papierem?
Dzięki i pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-05-06 13:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
akcje sporo czasu poruszaja sie w trendzie bocznym - opor byl 45zl ostatnio przebil kurs delikatnie ta cene jezeli obroty beda wzrastac i nie bedzie powrotu ponizej 45zl to powinny nastapic wzrosty- tak mi sie bynajmniej wydaje - jak bedzie rynek odpowie..Pozdr..
kow@l / 2007-05-06 14:15 / Bywalec forum
Centrostal CSG po 45?
Big Lebowski / 2007-05-06 14:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pisalem o kopexie..CSG musisz poczekac na asymilacje pda - dobry papier - wskazana cierpliwosc..
Big Lebowski / 2007-05-06 11:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Widze ze jest zapotrzebowanie na rzeczowe wypowiedzi o spolkach - proponuje chetnym pisanie o walorch ktore posiadaja lub zamierzaja zakupic wszystko co wiedza lub chca wiedziec , plusy i minusy - nikt nie bedzie zarzucal naganiania .. z tym jedna prosba - nalezy pisac wlasnymi slowami - zadnych wklejek..
lechistan / 2007-05-06 11:38 / portfel / Bywalec forum
dzien dobry wszystkim na PRZYJAZNYM forum.
milego dnia zyczę
p.s. wczoraj pisalem ze mam ropczyce sporo bo prawie 2k (zob. portfel). znam spółkę bo zyje niedaleko.
nie naganiam bo trzymam dlugoterminowo . co myslicie
nie szla jak inne szalały. na wza 20 czerwca za wiekszą czesc zysku propozycja uy-backu.są w niej i tfi ing i chyba tfi pzu .
proszę o komentarze
Big Lebowski / 2007-05-06 11:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wczoraj chyba pisalem na temat tej spolki - moim zdaniem jedna z niedocenionych spolek na GPW.. mocne fundamenty..dobry wybor..Pozdrawiam..
slaw / 2007-05-06 11:48 / Uznany Gracz Giełdowy
witaj - gdyby jeszcze wyniki lepsze i gdyby udalo sieto na co wszyscy tutj liczą czyli mocniejza wspolpraca ze Zwiazkiem Donbasu - co do tej spolki to uwazam ze managment śja trzyma i skupuje po to aby w odpowiednim momencie spzredac ja wiekszym od siebie ....

Big -- oszukali Oscara jak nic --- ja tam rasistą nie jestem tego czarnego koloru na ringu (zawodnik i sedzia) oraz wsrod sedziów stanowczo za dużo ......
lechistan / 2007-05-06 11:53 / portfel / Bywalec forum
witaj
dzieki zo comment
a wracając do skupowania to poprzez spółkę ZM Invest skupują akcje zeby sie zabezpieczyc przed wrogim przejeciem ( moim skromnym zdaniem)
Big Lebowski / 2007-05-06 11:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Slaw boks jest najbardziej sprawiedliwym sportem na swiecie - jak to Kliczko mowi - prawdziwa wygrana to ko. wygrana.. taki jest ten sport..
draw / 2007-05-06 10:57
slaw wiem ze posiadasz elektrotim .kupilem rowniez maly pakiecik tej firmy.dlaczego uwazasz ze spoleczka warta zainteresowania.pozdrawiam .
slaw / 2007-05-06 11:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj --- kupiłem elektrotim z kilku wzgledów - minus to tak jak napisałeś spory wzrostjuz od debiutu. co do plusów - swietny winik za I kwartal ktory sezonowo jest najgorszy dla tej branży, spolka jeszcze dlugo bedzie czerpac korzysci z boomu w budownictwie tak mieszkaniowym jak i przemyslowym - i to bez wzgledu na ceny materialow budowlanych ponieważ oni zajmuja sie segmentem elektrycznym- do tego sygnalizacje swietlne itd itd, stabilny akcjonariat z perspektywami na wejscie funduszy, prognoza na ten rok wieksza o 50% niz wynik za rok poprzedni - w duzej czesci zrealziowana po I kwartale - po przejeciu ostatnio inne spolki prognoza w gore pojdzie o minimum 20% a i to bedzie bardzo konserwatywne. Oczywiscie mogą pojawic sie spadki ale to wowczas gdy bedzie spadał caly rynek -- mam nadzieje zarobic do konca roku na tej spolce bardzo dobrze.
Big Lebowski / 2007-05-06 09:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
draw / 2007-05-06 11:21
big wiem ze nie posiadasz elektrotimu.Ale czy mozesz cos cieplego powiedziec o tej spoleczce.Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2007-05-06 11:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a tak z drugiej strony dobrze by bylo gdybys sam napisal jak widzisz ta spolke - argumenty za i przeciw..
draw / 2007-05-06 11:35
Moim zdaniem spolka z perspektywami.Mala konkurencja na rynku.na gieldzie firma po debiucie.Powiazana z timem.To plusy.Minusem jest spory procent na debiucie.
Big Lebowski / 2007-05-06 11:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mysle ze spolka jest skupowana - dlatego ten minus .. gdyby byla wypychana kurs bylby podgrzany i nastepnie wyrzucenie akcji - wtym przypadku mysle ze jest odwrotnie..
Big Lebowski / 2007-05-06 11:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
z tego co rozmawialem ze Slawem - maja swietne wyniki no i oczywiscie branza przyszlosciowa .. Slaw jest zachwycony ta spolka - mysle ze on wie co mowi.. ja takze sie przygladam byc moze wejda w nia jakims skromnym pakietem lub nawet wiekszym..Pozdrawiam..
Big Lebowski / 2007-05-06 10:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zloty chlopiec przegral na punkty..- taki jest sport..
danek113 / 2007-05-05 23:37 / Bywalec forum
Witaj Big
Dzięki za STX i MSZ - Ty pierwszy zwróciłes moja uwage na te spółki i dały mi nieźle zarobić. Staram się inwestować (wielkie słowo :-) od pół roku. Mam akcje STX i MSZ, troszke Sanwilu i ostatnio zakupiłem nieco RELPOLU. Możesz coś powiedzieć o tej spółce - interesowałes sie nią? Ja bardziej patrzę na przyszłość spółek (branża, zarządzający itd) niż na analizę techniczną, bo na tej drugiej sie nie znam wogóle. Z góry dzięki
Big Lebowski / 2007-05-06 09:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Danek113...o dwoch pierwszych pisalem juz sporo Sanwil mialem dwa razy w portfelu - raz sprzedalem ze strata raz z niewielkim zyskiem - nie przynosi mi farta..Relpol dobra firma z tym ze nigdy jej nie mialem za to Tobie byc moze sprawi radosc ..powinienes miec troche w gotowce - jako poczatkujacy okolo 50% portfela.. Pozdrawiam..
Big Lebowski / 2007-05-05 23:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc wszystkim ... jutro cdn..
Big Lebowski / 2007-05-05 22:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Slaw , Risky cos mi sie wydaje ze nastepne tygodnie beda nasze - chodzi o nasze portfele..
Jeck / 2007-05-05 22:35 / "Poławiacz perełek"
witam po łikendzie :-)
Big-u czy ja też moge zaśmiecać Twoją stronkę ?
Pozdrawiam
Jeck / 2007-05-05 22:41 / "Poławiacz perełek"
ja jak zwykle skromniutko :-)
tisze budiesz dalsze jediesz

a oprócz tego jak pisałem chłopakom, MCI 9.05 wyniki...
Big Lebowski / 2007-05-05 22:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mialem w zeszlym roku ta spoleczke - sprawiala radosc musze przyznac..
Jeck / 2007-05-05 23:53 / "Poławiacz perełek"
spółeczka to była jak kosztowała 0,26 PLN jak P. Czechowiczowi komornik konta zajął na JTT...ja ją mam z przerwami niestety od lutego ubiegłego roku. Od tego czasu firma 3 razy podnosiła prognozy. wygrała w I-ej instancji procesz odkszkodowanie za JTT.
Risky wie o czym mówie :-)
Slawek od 15 PLN twierdzi, że za drogo...;-)

a ja twierdze, że bedzie jazda jeszcze pod wyniki do 9.05-jak ktoś chce może wejść
krótkoterminowo...naganiam:-)
A ja i tak nie sprzedam przed 2010, chyba że osiągnie przedtem 80-100, to zredukuje.
MOIM skromnym zdaniem to jedna z najlepiej zarządzanych spółek na GPW
Oj, ale mi wyszło tego sporo...
Big Lebowski / 2007-05-06 09:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wiem ze to dobra firma - z tego co pamietam chyba tam Rozlocki byl w zarzadzie..
Jeck / 2007-05-06 13:11 / "Poławiacz perełek"
niedawno go wprowadzili.
Poza tym planują założyć własne (zamnknięte) TFI inwestujące w spółki IT (działalnośc podobna jak sama działalność funduszu.
Jak tak dalej pójdzie z poprawą wyników, w przyszłym roku fundusz planuje wykup własnych akcji... to chyba lepsza rekomendacja niż kolejna NE??? :-)
Naganiam, ponieważ mam od bardzo dawna (I-y zakup 3,54...) i ilekroć oddawałem odkupiłem drożej !!!! Teraz jestem tam "inwestorem".
Big Lebowski / 2007-05-06 13:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
gratuluje wytrwalosci.. tak jak pisalem powyzej namawiam do pisania o spolkach.. nie bedzie to odbierane - jako nagonka.. Pozdrawiam..
Big Lebowski / 2007-05-05 22:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj ... Pozrawiam i ciesze sie ze nas odwiedziles .. pisz chlopie do woli..
slaw / 2007-05-05 22:34 / Uznany Gracz Giełdowy
mała łyżką Big malą łyżką )))))
risky-rainmaker / 2007-05-05 22:43 / Ostatni Optymista
Sławku....ale szybko...ale szybko...:)))
Big Lebowski / 2007-05-05 22:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zgadzam sie , jestem za..
ślicznooka / 2007-05-05 22:42 / Uznany gracz giełdowy
ej, wasze? moje trochę też!!!
Big Lebowski / 2007-05-05 22:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Twoje przedewszystkim zyczymy Ci..
ślicznooka / 2007-05-05 22:47 / Uznany gracz giełdowy
mówisz, że na IDM nie jest za późno... ale mi chrapki narobiłeś...
Big Lebowski / 2007-05-05 22:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dobry papier tak jak pisalem nizej diskountbroker - typu comdirect lub dab , lub cortalconsors..
ślicznooka / 2007-05-05 22:53 / Uznany gracz giełdowy
obawiam się, że nie wiem o czym mówisz:-)) ale sprawdzę.
Big Lebowski / 2007-05-05 23:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sa to takie oddzialy bankow ktore sie zajmuja tylko handlem akcji- np. comdirect nalezy do Commerzbanku, cortalconsors - BNP. Paribas, dab do HVB...
ślicznooka / 2007-05-05 23:04 / Uznany gracz giełdowy
no tak, w zasadzie łatwo było skojarzyć.
slaw / 2007-05-05 22:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Millon - jezeli chodzi o Idea TFi to oni sa wartoscia dla IDM a nie odwrotnie. Natomiast co do zarzadzajacych to jest ważne --- jest w Idei faet zwie sie Robert Nejman -- gosc jest fantastyczny do zarzadzanai malymi funduszami - stosuje idealny Timing - tak było we wszystkich fundach w ktorych pracował - wszystkich zadziwial w czasie bessy zarabiajac na funduszah DWS po 25% rocznie. Wiec uwazam ze bedzie dobrze w tym TFI.


Big Twoim zadaniem Floyd czy Oscar dzisiejszej nocy ???? Chcialbym żeby wygrał Oscar
millon / 2007-05-05 22:31 / portfel
Niestety, ja to wszystko chyba wiem, ale wiedzą niezbyt uporządkowaną, trochę też intuicyjną. Dlatego potrzebuję dla lepszego samopoczucia jakiegoś dobrego słowa :)
Dzięki Slaw.
slaw / 2007-05-05 22:34 / Uznany Gracz Giełdowy
jak wiesz to podejmuj dezyzje nie szukaj potwierdzenia lub negacji u innych .....
millon / 2007-05-05 22:42 / portfel
Decyzje podjęte, realizowane, a że troszkę wiedza niepełna, to i każda uwaga (jakakolwiek) cenna. Zawsze szukam słabego punktu, aby niespodzianka nieprzyjemną nie była. Zreszto zawsze czepiam się...:))
slaw / 2007-05-05 22:43 / Uznany Gracz Giełdowy
he he super ))))) pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-05-05 22:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
stawiam na zlotego chlopca ..
Big Lebowski / 2007-05-05 22:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciagle umacnianie sie zlotego swiadczy o tym ze naplywa masowo - obcy kapital ... mysle ze nie bedzie on ulokowany w obligacjach lecz w akcjach- moim zdaniem tak jak pisalem ponizej akcje przejda z mocnych rak - do jeszcze mocniejszych..to oznacza tylko jedno - wzrosty na dobrych walorach..w tym roku przepowiedzialem ze euro bedzie kosztowac okolo 3,56 do 3,58 zl..ciekawe czy sie sprawdzi..
Big Lebowski / 2007-05-05 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Powiem Ci Risky Slaw ma pierwszorzedna spolke IDM - bedzie to taki polski discontbroker..-pierwsza klasa jeszcze nie jest za pozno wsiasc..
risky-rainmaker / 2007-05-05 21:50 / Ostatni Optymista
Miałem z Sławkie....razem kupowaliśmy....ja sprzedałem.....Sławek..ma ....początek był jak szły pakiety dla Niemców...ja póki co siedzę natyłku...i myślę o dobrym zegarku...:))
millon / 2007-05-05 21:47 / portfel
Przepraszam za ingerencję w prywatną rozmowę, ale tak troszkę nurtuje mnie IDM, a zwłaszcza, na tą chwilę, ich fundusze. Czy w związku z takimi przesunięciami w IDM będzie to miało pozytywny wpływ Na f. Idea?
Dlaczego to pytanie? Otóż nabyłem pakieciki w czterech funduszach, aby córa moja za 7-10 lat miała łatwiej w życiu:) Z tych funduszy za jakiś czas pewnie jeden, najsłabiej rokujący, odpadnie.
Czy macie jakieś zdanie?
Big Lebowski / 2007-05-05 21:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dyskusja jest otwarta dla wszystkich Pozdrawiam.. co do funduszy sie nie wypowiadam - nie inwestuje - wole sam moimi pieniedzmi obracac - ale byc moze Risky..
risky-rainmaker / 2007-05-05 21:53 / Ostatni Optymista
Ja się ostatnio...rozstałem z Arką....w tydzień byłem lepszy niż oni w pół roku...ale głupi ma zawsze szczęście...:))))
millon / 2007-05-05 21:57 / portfel
To pakiety nienaruszalne, choćby nawet z mniejszymi zwrotami. Co prawda, moje (skromne) inwestycje są również troszkę lepsze od funduszy, ale w tym czasie nawet ślepy analfabeta radziłby sobie:)
risky-rainmaker / 2007-05-05 21:59 / Ostatni Optymista
Co piszesz....nie widze...? :)))))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy