Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
risky-rainmaker / 2007-05-05 21:21 / Ostatni Optymista
Bigu a co myślisz o nowej spółce...w nazwie z "Wodą"..co będzie miała debiut...i tej naftowej ( na tą ostro się stolica ustawia i wieść gminna niesie...że stracić się nie da)
Big Lebowski / 2007-05-05 21:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Riskiy wszystkie debiuty sa redukcje minimum 90% - trzeba czekac na debiut w odpowiednim czasie zakupic - szkoda nerwow..
risky-rainmaker / 2007-05-05 21:31 / Ostatni Optymista
No mam podobne zdanie....tylko zawsze mnie nurtuje ....po jakim okresie...bo to różnie bywa...i jakie masz zapatrywania na te spółki tego pana...
Big Lebowski / 2007-05-05 21:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie lubie jakichkolwiek panow..
risky-rainmaker / 2007-05-05 21:02 / Ostatni Optymista
Mi coś dziś przyszło do głowy...mrozy ostro spustoszyły sady....myślę..że soki owocowe mocno skoczą...może to szansa dla HOOPA....i spodziewane ogromne upały....może warto...
Big Lebowski / 2007-05-05 21:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie mowie nie - u nas mrozy a w innych krajach kleska urodzaju - rynek nie znosi prozni i sam potrafi wszystko wyregulowac...
risky-rainmaker / 2007-05-05 21:07 / Ostatni Optymista
Jednym słowem Hortex....ma nie co przerąbane..Żubrówka...będzie tańsza od soku jabłkowego..??? Czy to możliwe ??? :)))
Big Lebowski / 2007-05-05 21:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Risky - gdzie masz swoj portfel ?
risky-rainmaker / 2007-05-05 21:12 / Ostatni Optymista
Na stole w jadalni...a Ty?
Big Lebowski / 2007-05-05 21:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zawsze w prawej kieszeni.. ale na powaznie gdybys mial tak jak miales - mogl bym czasami robic wpisy..
risky-rainmaker / 2007-05-05 21:18 / Ostatni Optymista
Pomyślę nad tym...ale to zajmie mi trochę czasu...bo muszę oddtworzyć historię zakupów....zrobię to do tygodnia....
risky-rainmaker / 2007-05-05 21:14 / Ostatni Optymista
Poniżej ...Bigu poniżej...:)))
Big Lebowski / 2007-05-05 21:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jestem - za...aby nasz kraj Zubrowka stal i wszyscy byli szczesliwi..
ojko / 2007-05-05 20:52
Mój portfel: (msx, stx ,msz sprzedałam - poczekam co się wydarzy ...)
Bytom - 30%
Ferrum - 32%
Impel - 13%
Polcolor -25%
PP ecard
Chyba przesadziłam z Impelem kupiłam po 41 zł i dopiero się spostrzegłam że prawdopodobnie informacje o usługach developerskich już jest w cenie. Bardzo Cię proszę o opinię
Pozdrawiam serdecznie
PS Jestem pod wrażewniem Twojej gry na DT
Big Lebowski / 2007-05-05 21:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam.. ciuchy - to nie moja branza - nie lubie..- moda sie zmienia..Ferum - bardzo dobry wybor- jezeli jedno nazwisko by ubylo z akcjonariatu byl by miod..polcolor - plytki - rodzina Markonich - matka trzyma mocna reka - moze cos z tego byc.. Impel - mala przesada. pp Ecard- moze cos z tego byc..wiesz czas inni widza cos co ja nie zauwazam i byc moze Ty widzisz lepiej.. Pozdrawiam .. zycze sukcesow..
risky-rainmaker / 2007-05-05 21:11 / Ostatni Optymista
Jedno??? Dwa....Tylko to drugię muszą najpierw znaleźć w RPA...:))))
marboru / 2007-05-05 20:14 / portfel / "Bankier giełdowy"
Witaj Bigu.
Portfel, który przebudowałem niedawno - w sumie dzięki Tobie:
STX - ok30%
MSZ - ok30%
MSX - ok9%
Getin - ok27%
Bioton- ok4%

Prosiłbym o opinię na temat GETINU. chcę go wywalić po 14,68.
Kupiłem 14,65.
Niedawno było blisko by poszedł stop los...........ale teraz się zastanawiam - po kupnie ukraińskiego Banku może byc różnie.
AT wskazuje na konsolidację wokół 14 zł.......ale jest szansa na wybicie. Chodź po kilku tygodniach wątpię..........wypowiedz się proszę.

Po drugie. Chyba czas na powrót na głównym forum!
Wielu ludzi, którzy nie piszą, czytają.
Twoje uwagi na temat spółek i rynku są ważne.

....wróć prosze bo uważam, że to Oni tracą na całym tym "zamieszaniu".

Pozdrawiam serdecznie.
Mariusz.
Big Lebowski / 2007-05-05 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Marboru . portfel masz ulozony wedlug mojego gustu z jednym wyjatkiem - osobiscie nie mam zaufanie do bankow nalezacych do jednej osoby- prywatny.. najlepszym przykladem moze byc historia Lukas banku - moge sie mylic..bioton mysle ze przyjda jego chwile .. portfel dosyc agresywny - przydalo by sie troche gotowki na trudne chwile...mysle ze do lipca troche zarobisz i wtedy zrob sobie wakacje..Pozdrawiam..
risky-rainmaker / 2007-05-05 20:56 / Ostatni Optymista
Bigu...co do Lukas banku...fakt...Leszkowi może się przytrafić nieszczęscie tak jak Mariuszowi....i się zacznie wszystko sypać...a chłop ostro się bawi....Choć kusi mnie żeby przenieść swoje środki do Noble Banku..fajnie tam jest...:))
Big Lebowski / 2007-05-05 21:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to takie moje rozwazania - wole pewne zagraniczne instytucje - z tradycja..
marboru / 2007-05-05 20:48 / portfel / "Bankier giełdowy"
Bank mam pewnie z tego samego powodu co Ty.
Wybrałem Getin bo stwierdziłem, że wejście na parkiet Noble Banku sprawi wzrost również na Getinie.....ale może źle dedukuję.
Mam odnośnie Getinu jakieś takie mieszane odczucia....to właśnie przez Czarneckiego.)
W Twoim portfelu Millennium.............chmmmm - jestem pracownikiem tego Banku.....nie kupiłbym. Z kliku powodów.a Ty masz.....
RORO777 / 2007-05-10 02:35
Co do Nobla ja też myślę że getin pójdzie do góry...
Ale podobno ten papier uczy pokory ;)
podali info że Czarnecki kupił bank na Ukrainie... Czyli prawdopodobne że Czarnecki w przyszłym roku będzie już najbogatszym Polakiem...
Sam nie wiem... Chciałem kupić Nobla ale brak gotówki ;( Pewnie będzie duża redukcja.
Fundusz nobla też całkiem nieźle sobie radzi...
Big Lebowski / 2007-05-05 20:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a ja Ci mowie w wrzesniu mozesz za wszystkie pieniadze kupic MIL i do lutego masz okolo 100% zysku.. zdaje sobie sprawe ze gdybym go wymienil mial bym wieksze zyski - mam sentyment do niego - ot co..bank w portfelu jest takim stabilizatorem jedni maja obligacje - ja wole miec bank.. - bede wniskowal o przywrocenie dawnej nazwy MIL - na BIG... hehe..
risky-rainmaker / 2007-05-05 20:59 / Ostatni Optymista
Millenium dobry bank...a co do nazwy...wybacz...BIG BANK kojarzy mi się z wałem..(nie odbierz tego osobiście....sam wiesz co się tam kiedyś działo...więc myślę, że nazwa obecna jest dobra)
Big Lebowski / 2007-05-05 21:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Riski - troche zartow nam trzeba..
risky-rainmaker / 2007-05-05 21:05 / Ostatni Optymista
Pewnie....Millenium...cóż dla tej pani co rozmawia z Urbańskim w reklamie mógłbym sprzedać wszystko i kupić ten Bank :)))
Big Lebowski / 2007-05-05 21:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sam widzisz - urok tego banku... he he..
waldi42 / 2007-05-05 17:54
Pekao
DM BZ WBK - Biznes
27 Kwietnia 2007 11:00


WZA Pekao zdecydowało o wypłacie 9 zł dywidendy na akcję z zysku za '06.
Walne zgromadzenie akcjonariuszy Banku Pekao zdecydowało w czwartek, że z zysku osiągniętego w 2006 roku na dywidendę trafi 1,5 mld zł, co daje 9 zł dywidendy na akcję. Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 16 maja, natomiast dniem jej wypłaty 1 czerwca 2007 roku.

(DM BZ WBK SA)


A ja wszedlem calą kasą w PEKO SA 300k srednio mam po 256zl,czy moze byc inny scenariusz jak tylko wzrosty,wyniki napewno będą rewelacyjne publikacja już w srode do tego dywidenda ktora trzeba miec na piatek i spie sobie spokojnie bez stresu a portfel sobie puchnie,predzej tak zrobilem z BRE wchodzac calym portfelem teraz przezucilem sie na PEKO SA,nie wiem co by sie musialo stac zeby PEKO zaczelo spadac przed wynikami i dywidenda,dlatego mam wczesniej zakupiony pod wyniki i dywidende
Big Lebowski / 2007-05-05 18:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spasc zawsze moze i zawsze ma z czego... Pozdrawiam...
waldi42 / 2007-05-05 18:04
Przyznasz,ze argumenty do wzrostow sa mocniejsze niż do spadkow,ciagnęli mocno BZWBK to teraz będzie zmiana koni
Big Lebowski / 2007-05-05 18:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
calkiem mozliwe - ale jak bedzie rynek pokaze.. musisz byc dobrej mysli..
waldi42 / 2007-05-06 09:19
Chciałem jeszcze zaznaczyć odnosnie PEKO SA,że na ostatniej sesji przebił silny opór na 268,90 zamykając się na 270zł,a to świadczy o sile trendu wzrostowego w krótkim terminie

https://www.dmbzwbk24.pl/rek_iol/b_at_170407_174.pdf

pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-05-06 09:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jezeli zrobil to na sporych obrotach to oznacza ze ze wyznaczy kierunek pn.. Pozdrawiam..
anonim_03 / 2007-05-05 17:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Big, co myślisz o zwalniającej ameryce.
Wzrost 1.5 % skorygowany o 4 % przez inflacje ?
Big Lebowski / 2007-05-05 17:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rynek mysli juz o przyszlosci - dzien dzisiejszy jest mniej wazny..w srode posiedzenie FED zobaczymy co B:B. powie..
anonim_03 / 2007-05-05 18:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zmieniając temat, naprawdę myślisz że podwyżki płac o 4% dla metalowców nie wpłyną na wyniki spółek w DAXie ?
Do tego jest to bardzo wyraźny manifest: czasy cięć i oszczędzania się skończyły.
Big Lebowski / 2007-05-05 18:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wplywu na Dax nie bedzie mialo zadnego..wyniki firm niemieckich sa wysmienite i rynek zignoruje ta informacje ..pretekstem do korekty bedzie korekta w USA...
ślicznooka / 2007-05-05 15:42 / Uznany gracz giełdowy
Witaj Big,
zastanawia mnie co sądzisz o często spotykanym twierdzeniu dotyczącym przewartościowania większości spółek/ całej GPW? Mi samej ciężko jest to ocenić, użyłam jedynej metody, jaką znam, czyli c/z, która wskazuje, że wiele spółek na GPW jest wciąż niedowartościowanych (spośród wig20, moja ostatnia inwestycja PGNiG, c/z 7), bądź mieszczących się w przedziale 25-30 (nasze koniki Stx,MSZ). Ponadto zauważyłam, że u spółek, które jeszcze do niedawna miały bardzo wysokie c/z, po publikacji raportów kwartwlnych, ten współczynnik znacznie maleje, w czym również upatruję potencjał wzrostowy firm budowlanych w nadchodzącym sezonie.
Stąd moja myśl, że nie można mówić o znacznym przewartościowaniu GPW i upatrywać w tym przyczyny rychłych i gwałtownych spadków.
Ciekawa jestem Twojej opinii, bo ja się oczywiście nie znam.
Big Lebowski / 2007-05-05 16:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Sliczna .. Ludzie wypatrujacy korekty jak rolnik deszczu beda zawsze przytaczac argumenty o drogich akcjach.. przytaczaja o slabych fundamentach typu - Budimex itp.. fundamentem w takiej firmie jest udzialowiec wiekszosciowy i basta..zawsze rekomendowalem inwestowanie typu stop -picing to oznacza ze wybierasz spolki niedowartosciwane z roznych indexow..- co zreszta ja to robie..stx kupowale o ile pamietam 2,64 msz polecalem gdy byl po 3,40 itd. millenium plecalem po 6zl przykladow mozna mnozyc bez liku .. jest czesc inwestorow ktorzy pragna spadkow a gdy spadnie to i tak nie wykorzystuja szansy i pozostaje im nic innego jak kwasna mina.. - musza sie nauczyc z tym zyc .. swoje trzeba robic Sliczna , swoje... Pozdrawiam..
ślicznooka / 2007-05-05 16:20 / Uznany gracz giełdowy
no tak, w końcu "hossa na giełdzie trwa gdy jest więcej głupców niż akcji, a kończy się, gdy akcji jest więcej niż głupców". Niżej pisałeś o zaleceniach maklerów do trzymania 70% w gotówce (zresztą to samo mi polecił mi mój makler... zupełnie się go nie słucham), czyli obecnie mamy zapewniony kapitał pod wzrosty.
I zdaję sobię sprawę, że wróżenie spadków na podstawie subiektywnie stwierdzonego przewartościowania, jest mżonką mających nadzieję na tańsze zakupy.
Ja jednak myślę przyszłościowo i skoro rynek porusza się od stanów niedowartościowania do stanów skrajnego przewartościowania, to próbuję sobie definiować potencjalny moment na podjęcie odpowiedniej decyzji. Wciąż jednak nie wiem, w jaki sposób to stwierdzić. I idąc tym torem dochodzę do wniosku, że skoro nie potrafię określić aktualnie stanu skrajnego przewartościowania, znaczy to, że takiego obecnie nie ma.
Big Lebowski / 2007-05-05 16:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czasem wystepuje sytuacja ze akcje przechodza z silnych rak do jeszcze silniejszych rak - sytuacja taka wystepuje miedzy innymi przy Slawa walorze jakim jest IDM, pisalem juz wielokrotnie ze nasze krajowe orly zostana ( wydymani) przepraszam za okreslenie ale nie moge znalezc odpowiedniego okreslenia.. przez prawdziwych graczy - sytuacja taka miala miejsce podczas ostatniego sabatu czarownic..z ta gotowka musze przyznac - bylo genialne pociagniecie .. he he..
ślicznooka / 2007-05-05 16:33 / Uznany gracz giełdowy
hmm, zobaczymy jeszcze, czy inwestorzy dadzą się podpuścić na zakupy w nadchodzących tygodniach.
Big Lebowski / 2007-05-05 16:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie ma tu zadnego podpuszczania - pisalem wielokrotnie kierunek wskaze Dow - a tam rynek pokazuje sile - inwestorzy przygladaja sie z otwartymi ustami - co obecnie jest niebezpieczne - insekty fruwajace, az dojda do wniosku ze szkoda czasu..
ślicznooka / 2007-05-05 16:44 / Uznany gracz giełdowy
nie zdziwię się jeśli tak się stanie. jak zwykle po rozmowie z Tobą mam w głowie więcej pytań niż odpowiedzi. uciekam podumać. pozdrowienia.
Big Lebowski / 2007-05-05 16:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie uciekaj Myszko!!!!
ślicznooka / 2007-05-05 16:53 / Uznany gracz giełdowy
:-))) zmartwiłeś mnie. podczas ostatniego sabatu nie wiedziałam jeszcze co to giełda i tym samym nie mam doświadczenia, które Tobie pozwala na zachowanie luzu, a mnie zasmuca, że nasze orły zostaną wydymane... :-))
Big Lebowski / 2007-05-05 17:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zrozumialas mnie na opak - tak mysle.. w przypadku np. IDM nasz duzy inwestor sprzedawal pakiety akcji innemu akcjonariuszowi z mysla ze zrobil swietny interes a po jakims czasie stwierdzi ze sporo stracil ze mogl drozej sprzedac- tak ja inwestorzy przed rokiem sprzedawali np. Polnrod po 25 zl.. i dzisiaj patrza na wlasne transakcje sprzed roku z niesmakiem .. to chcialem powiedziec .. badz - cool..Pozdrawiam..
ślicznooka / 2007-05-05 17:06 / Uznany gracz giełdowy
nie, nie, właściwie Ciebie zrozumiałam. i jestem cool:-) z tym "zasmuceniem" to był mały żarcik, jednak co mnie zmartwiło, to to, że rozważałam zredukowanie akcji na najbliższych wzrostach, a teraz nie jestem już taka pewna.
chociaż... ja potrafię tylko kupować, nawet jak coś nabywam spekulacyjnie, to potem i tak rezygnuję ze sprzedaży, bo dostrzegam dalszy potencjał wzrostowy. Jedynie Swarzędz wyrzuciłam w cholerę.
Big Lebowski / 2007-05-05 17:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie znam Twojego portfela - wygrane takze nalezy realizowac.. trzymanie kurczowe akcji takze nie jest wlasciwa metoda..- zlotego srodka nie ma - kazdy powinien wypracowac wlasna metode inwestowania..- o ostroznosci takze nalezy pamietac .. jako poczatkujaca nie mozesz sobie pozwolic na brawure..Pozdr..
ślicznooka / 2007-05-05 17:18 / Uznany gracz giełdowy
hehe teraz to dopiero dałeś mi do myślenia:-) a mój portfel jest bardzo prosty: Budopol 20%, Drozapol 5%, Lena 5%, PGNiG 20%, MSZ 15%, Stx 35% i na dzień dzisiejszy 100% w akcjach. pozdrowienia.
slaw / 2007-05-05 15:33 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Big ...... no to widze zakątek banity sie tworzy he he ...... chcialem Cię ostrzec ze uzależniasz forumowiczów od siebie )))))
Big Lebowski / 2007-05-05 15:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Slaw .. musze Ci publicznie pogratulowac IDM .. dobra spoleczka.. 3maj..
risky bez logowania / 85.128.102.* / 2007-05-05 15:46
A ja widzę Sławku...ja po zakupach....jutro do Warszawy...dla mająch Gino...podnioslem nie co im przychód...:))
slaw / 2007-05-05 16:15 / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiem czy to notowane w niemczech ale ja dzisiaj zasililem Ahlers Group ???-- ale sobie walnąłem kurteczkę z PC)) no ale rrisky .... ty sie strój stroj na poniedzialek ))))
risky-rainmaker / 2007-05-05 16:33 / Ostatni Optymista
Co do kurteczek ...ostatnio kupiłem sobie 2...na Allegro...Abercromie..REWELACJA...Jedną zimową...i teraz taką wiosenną...
risky-rainmaker / 2007-05-05 16:30 / Ostatni Optymista
heheh...bez przesady...włosy tylko dobrze podkręce na głowie...:)))
yoo / 2007-05-05 13:09
Witaj Big,
podoba mi się Twoje optymistyczne nastawienie do rynku. Podzielam ten optymizm bo są tu mocne argumenty. W przeciwnym przypadku ocierało by się to o lekkomyślnośc, wręcz głupotę. Takie nastawienie wiąże się oczywiście z osobowością człowieka. Takich ludzi lubię. Ich życie jest bardziej przyjemne i pełne. Jeśli ktoś nieustannie obawia się spadków to czemu inwestuje w akcje i ciągle zatruwa atmosferę swymi lękami o utratę zainwestowanych pieniędzy?

Co do STX to myślę, że nie warto było sprzedawc pakietu w okresie korekty. Ja sprzedałem na przełomie lutego i marca. Poźniej odbudowałem pakiet, ale ze średnią ceną prawie o złocisza wyższą. Z drugiej strony spekulując częścią pakietu można było (te ząbki na wykresie) znacznie zwiększyc ilośc posiadanych akcji. Z różnych powodów niezupełnie mi się to udało.

Trochę żałuję, że swego czasu pozbyłem się Famu. Przecież tu nietrudno było przewidziec rozwój wypadków czyli stabilny wzrost wartości akcji.

PS. Ten Twój portfelowy kącik to niezły pomysł ale czy na długo? Obawiam się, że niedługo spuchnie za bardzo. A ja też się do tego przyczyniłem :)
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-05-05 13:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Yoo..jezeli spochnie kacik zalozy sie nowy.. Pozdrawiam..
Big Lebowski / 2007-05-05 08:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Umacniajacy sie zloty jest dobrym prognostykiem na wzrosty na GPW - genialnym pociagnieciem bylo rekomendacje biur maklerskich zalecajacych trzymanie polapu 70% w gotowce ( komentowalem to juz wczesniej ) jest nic innego teraz - jak paliwo pod dalsze wzrosty..he he.. Moj idol i guru A. Kostolany - twierdzil - drogi inwestorze jezeli chodzi o gielde to nie ufaj nawet wlasnemu ojcu..i w tym przypadku mial racje..Jezeli chodzi o USA - moim zdaniem magnesem przyciagajacym kapital na amerykanski rynek jest nic innego jak tani dolar.. Export amerykanski bedzie wzrastal - import odwrotnie ..
anonim_03 / 2007-05-05 14:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ten import to nie do końca ...
Juan jest dość sztywno przywiązany do dolara ...
Big Lebowski / 2007-05-05 15:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oprocz Chin sa jeszcze inne kraje ktore exportuja na rynek amerykanski - cala europa i japonia i reszta swiata..
lechistan / 2007-05-05 10:42 / portfel / Bywalec forum
Witaj WIELkI.Brakuje Cię bardzo.
ale ciesze sie ze jednak udalo mi sie dotrzec doTwojej stronki.
zapytam Cie jeszcze o moje ostatnie inwestycje.
stx, orzeł, 14 zach.
wczesniej kupione ropczyce, hygienika, skotan
Skomentuj please
pozdro
Big Lebowski / 2007-05-05 10:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. ja jestem tylko dude..O stx to poczytasz ponizej pisalem , Ropczyce zdaje mi sie mocny walor- niedoceniony przez rynek , Orzel wydaje mi sie ze dosyc wysoko latal razem z inna szmacianka - co nie przekresla dalszych lotow , higienika - okreslil bym przyszlosc obiecujaca - co do ceny sie nie wypowiem , skotan- byla garbarnia wiele naobiecywano - czy zrealizuja czy bedzie powrot do garbowania skor - nie wiem.. 14 zach - jest to spolka ktorej funkcjonowania nie rozumiem - dlatego w tego typu firmy nie inwestuje i nie wypowiadam sie..Pozdrawiam i zycze powodzenia mysle ze moje wypowiedzi nie zrazily Cie - zycze powodzenia i zyskow..
lechistan / 2007-05-05 17:54 / portfel / Bywalec forum
dzięki
zawsze uwazalem i uwazam tak dalej ze Twoje wypowiedzi znamionuja klasę i wielą wiedzę
dobrze ze jeszcze jest mozliwosc poznania Twoich opinii
pozdrawiam
risky-rainmaker / 2007-05-05 11:16 / Ostatni Optymista
Witam....co do 14 zach..wtrące swoje 5 gr...mam, to trochę zmienia punkt oceny..na bardziej życzeniowy jak ja to określam. Mam jednak po ostatnim wzroście wrażenie , że stanie się z nim to co z 02, 04 i midasem....zostanie wykorzystany do celów podatkowych (4% akcji w ciągu sesji 65 mln obrotu )...i to daje mu perspektywy wzrostu...ważnym czynnikiem jest również, że działa na Dolnym Śląsku...gdzie pespektyw rozwoju są olbrzymie..(taki patriotyzm lokalny)...cóż może razić to...że za dzisiejszy kapitał spółki...ktoś musiał umrzeć kiedyś...a ktoś siedzi w RPA..tzn opala się...ale to zamierzchłe czasy...
Big Lebowski / 2007-05-05 11:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Risky.. ochlodze troszke Twoje oczekiwania - zycze wzrostow jak najbardziej ale dam przyklad z tej branzy na rynku niemieckim - firma WCM taka sama branza kosztowala 33euro dzisiaj kosztuj 0,10euro w krotkim czasie stala sie szmata.. amerykanie sa mistrzami ze wchodza w jakas firme zyski wyprowadzaja i firma lezy.. zalecam ostroznosc i chlodne spojrzenie na takie przedsiewziecia gdyz takie procesy na naszym rynku wystapia.. ps. jak wczorajsze lowy ? Pozdrawiam..
risky bez logowania / 85.128.102.* / 2007-05-05 15:50
Łowy będą w poniedziałek....ale nie bądź zazdrosny....:)) Nie masz rację...to nie spółka..na rok...powiedziłałbym....że + 30 - 50% i niech cieszykogoś innego :))
Big Lebowski / 2007-05-05 08:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dodatkowo chcialem napisac - polecalem takze inwestowanie w fundusze inwestujace w male i srednie spolki w USA - dlatego ze index Dow po przebiciu 13tys. pkt. wygenerowal sygnal kupna nastepny opor byl 13200 pkt. i pokonal go z marszu - swiadczy to o siele rynku - czy to sie komus podoba czy nie..Tani dolar jest sila napedowa dla amerykanskich firm - szczegolnie dla malych i srednich firm co przelozy sie na zyski..Dodatkowym argumentem jest moim zdaniem w przyszlym czasie zmiana cyklu dla dolara tzn. dolar bedzie wzrastal w stosunku do innych walut - powiekszajac automatycznie zyski..I to moim zdaniem przyswieca inwestorom ktorzy inwestuja obecnie w USA.. Z wypowiedzi analitykow w USA i w europie euforii nie ma - jest strach..jest to moja subiektywna ocena rynkow - i tak powinna byc odbierana..
anonim_03 / 2007-05-05 14:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
cześć Big,

Moja ocena jest bardzo podobna.
Szczególnie ten strach w oczach i mówienie o eufori, gdy wzrośnie 0.2 %.
Wyniki spółek są rewelacyjne, szczególnie że gospodarka USA ma zwalnić (ale była skorygowana bardzo silnym deflatorem 4%)

Uwaga na DAX -- IG Metal wywalczył 4 % podwyżki plac.

W zeszłym tygodniu:
Garmin, wzrost zysków r/r 88%, akcje spadły o 12 %
Audible, wzrost obrotów 28 %, akcje spadły 11 % (wcześniej sie bujały 10 %)
Big Lebowski / 2007-05-05 15:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czesc Anonim.. IG Metal - nie bedzie mial wplywu na Dax..
Big Lebowski / 2007-05-05 07:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
najwazniejszego nie zrobilem - nie przywitalem sie.. Dzien dobry wszystkim..
Kilgore / 2007-05-04 23:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Hej Dude, miło że można Cię znaleźć, całego, zdrowego i w dobrym nastroju. Gratuluje konsekwencji. Jako że nigdy nie zawracałem Ci głowy merytoryką pozwolę sobie to zrobić i zapytam Cię o Kolastynę. Co sądzisz o tym papierze? Korci mnie bo nie był nigdy grany, modna branża upiększająca (im bogatsze społeczeństwo tym wyżej na piramidzie potrzeb), lata coraz dłuższe o gorętsze w Europie i nie tylko, trzeba się ratować od słonka. Tyle na mój rozum. Wiem że to nie Twój teren (patrząc na portfel widzę że wolisz rzeczy cieższe), ale ciekaw jestem twojego sądu. Dzięki :)
Big Lebowski / 2007-05-05 07:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Kilgore..Kolastyne uwarzam za bardzo dobry walor ,nie byl jeszcze grany jest krotko po asymilacji tak wiec konsoliuje sie przed wzrostem.. polecalem juz dawno ten papier mialem go nawet w portfelu - nadchodzi gorace lato i to przelozy sie na wyniki Kolastyny..moim zdaniem walor da zarobic..pozdrawiam..
Kilgore / 2007-05-05 10:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki, nie widziałem Twoich wcześniejszych rekomendacji, ale cieszę się że widzisz to podobnie bo to mój pierwszy całkowicie samodzielny typ i od kilku sesji zwiękaszam zaangażowanie.
Aha, sporo osób na forum "tęskni" za Twoją obecnością, pewnie wiesz o tym doskonale, chociaż rozumiem że masz swoje powody ;) Pozdrawiam :)
Big Lebowski / 2007-05-05 10:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam i zycze powodzenia..
ABOR / 2007-05-04 23:52 / Tysiącznik na forum
Hej Kilgore - też jakiś czas myślę o golasie (kolastyna) - jeżeli ma odpalić to na dniach. kupię pakiecik kotrolny - ale jedyne co może uruchomić ten papier to jakieś dobre info (może być zmyślone) - wiem że miał odpowiadać Big, bo to jego portfel- ale nie mogłem się powstrzymać.
Big Lebowski / 2007-05-05 07:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Abor - kazdy moze sie tu wypowiedziec ...
Kilgore / 2007-05-05 00:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Spoko :) Na swój rozum jestem jej pewien jak mało czego, ale bardzo jestem ciekaw co na to doświadczenie, stąd pytanie do Dude'a.
Big Lebowski / 2007-05-04 23:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dziekuje wszystkim - ktorzy odwiedzili moj grajdolek jutro cdn.. Dobrej nocy zycze..
zibi222 / 2007-05-04 21:59 / Bywalec forum
Big
Co bys doradził na najblizszy tydzień jeżeli chodzi o zakup
to moje typy
STX 35%
MSZ 25%
14 zach 15%
BZ WBK 10%
15% zostawiam na dołki
Prosze o Twoja wizje mojego portfela
zibi222 / 2007-05-04 22:45 / Bywalec forum
jezeli chodzi o STX i MSZ to licze na nie ze wzgledu na koniunkture na rynku tj. napewno Euro ale nie tylko. BZ WBK dobre wyniki za I kwartał no i jak na razie kredyty sa nadal na topie chodzi tu nie tylko o klijentów indywidualnych ale także o firmy.
co do 14 zach to troche równowaznik do tych spółek.
Big Lebowski / 2007-05-04 22:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pierwsze dwa typy sa okey , WBK takze natomiast 14 zach - nie wypowiadam sie gdyz spolka ta nie reprezentuje stylu inwestowania ktory osobiscie preferuje.. jezeli zaczynasz przygode z gielda - zalecam uruchomienie tylko 30% kasy - reszte zachowac do jesieni - koniec wrzesnia ucz sie zarabiac mniejszymi pieniedzmi i nie przeliczaj ile to mogles zarobic.. - ucz sie zeby sie uczyc ..swoje zarobisz ale reszte pieniedzy zachowaj do jesieni.. Pozdrawiam... pamietaj czeka Cie wiele pokus i polapek..
zibi222 / 2007-05-04 22:57 / Bywalec forum
Dzięki za rade Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-05-04 22:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wypowiem sie ale najpierw Ty wypowiedz sie do kazdej wybranej spolki - dlaczego ja wybrales ... umotywuj..
nasdaq999 / 2007-05-04 21:04 / portfel
Krzyczy szfagier, kum i zięć:
siedem dziwięćdziesiąt pięć
;-)))
kazelot / 2007-05-04 21:25 / Tysiącznik na forum
A teściowa?-to jest gwiazda.
Głosi-wkrótce będzie jazda
Big Lebowski / 2007-05-04 21:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
super Nasdaq - super.. he he..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy