Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2009-03-01 02:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że o tej godzinie już tu z nikim nie poklikam .
To dobry znak że macie dobre spanie.
Big Lebowski / 2009-02-28 20:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
2009-02-28 13:23:49 | 5424 [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Bigu jedno zauważyłem zawsze przed większą zwałą uspokajasz i bajerujesz
bez urazy
Cyfra badz cool , wyluzuj sie .. ;-) Pozdr.
5424 / 2009-02-28 21:19 / Fan Linuxa Ubu
jestem bardzo cool i pełen luzik w przyszłym tygodniu zamykam oczy wstrzymyje oddech i wchodze na drugim większym spadzie coś kupuje na longa jeszcze nie wiem co i niech się dzieje co chce. A powracając do Chin to USA może utopić reżim w nadprodukcji w przeciągu kilku miesięcy i wtedy będzie nowy Tienanmen i tyle jak Chiny siedzą w gównie po nos to niech nie robią fal bo się utopią pozdrawiam
5424 / 2009-02-28 21:20 / Fan Linuxa Ubu
przepraszam nie w gównie tylko w szambie po nos powinno być.
Ciułacz / 2009-02-28 23:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cyfra, nie zapomnij ustawiać stopy.Nigdy nie wiadomo ile dni mogą być spadki a może tylko jednego dnia ?
Big Lebowski / 2009-02-28 20:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=6dcgCZta9u0&feature=related
Big Lebowski / 2009-02-28 19:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=5OMFiqNA6Ag&feature=PlayList&p=3A23411EEA77A264&playnext=1&index=1 Pakiet muzyczki na sobotnie wieczor ..
Big Lebowski / 2009-02-28 18:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem..
krzysiek29 / 2009-02-28 19:09 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.Cos cichutko jak to w Poscie-:)
Kolejny ciekawa spolka juz jakis czas o niej pisze NETIA-bardzo ladnie sie zachowuje fundusze laduja sie az milo-:)
Technicznie sytuacja faktycznie wyglada nie ciekawie ale wedlug innych technik wrecz bardzo dobrze i to mnie napawa optymizmem. Rekord obrotow na NYSE to tez cos mowi. VIX caly czas w trendzie spadkowym, Gold spada para USD/JPY tez raczej za wzrostami, miedz,ropa banki amerykanskie graja na GOLD na spadki i jeszcze mozna wymieniac duzo rzeczy optymistycznych. Wiem ze duzo jest rowniez pesymistycznych.pozdr
Big Lebowski / 2009-02-28 19:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzysztof .. Netia lub firmy o takim profilu - obecnie sa postrzegane jako firmy defensywne - na naszym ubogim grajdolku ( GPW ) , brakuje typowych firm defensywnych oraz placacych dywidende - tak wiec na bezrybiu i rak jest ryba..;-) , ja juz wielokrotnie pisalem ze brakuje mi jeszcze 10-15 % spadku na rynkach - nie oznacza to ze wszystkie rynki jednakowo beda spadac oraz nie oznacza to ze wszystkie spolki musza spadac .. Pozdr.
krzysiek29 / 2009-02-28 19:49 / Uznany Gracz Giełdowy
Skad taka teoria jakas analiza???
Big Lebowski / 2009-02-28 20:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Krzysztof - my w Noble Banku podpisywalismy zobowiazanie ktore mowilo ze nie wolno nam ujawniac wszystkich szczegolow.. ;-)
Ciułacz / 2009-02-28 20:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu widzę że czekasz jeszcze na spadek 10-15% to jest nie wiele, to prawie jak ogłoszenie końca recesji.
Big Lebowski / 2009-02-28 20:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciulacz ten spadek moim zdaniem nie bedzie oznaczal konca bessy jeszcze - tylko krotkoterminowe odbicie..
krzysiek29 / 2009-02-28 19:11 / Uznany Gracz Giełdowy
A najlepiej sobie radzi HTL jest bezkonkurencyjna-:)
Big Lebowski / 2009-02-28 19:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. Pozdrawiam..
qwerty4123 / 2009-02-28 19:11
http://www.youtube.com/watch?v=Xh5_uZAmDUQ&feature=related
a znacie to?
qwerty4123 / 2009-02-28 19:55
http://www.youtube.com/watch?v=PxKUmdIYuJo&feature=related
Moze sie powtarzam, ale czyz nie byloby ladnie gdyby okrutny 'chinski smok' zdeprecjonowal juana, kiedy o malo co wyrwal serce amerykanskiego systemu gosp. (sys. bankowy) i wszystko wrociloby do normy. Musialoby dojsc do zwroty myslowego Komunistycznej Partii Chinskiej Republiki Ludowej, lecz kiedy nie beda mogli sie juz pochwalic dynamika wzrostu gosp. do jakiej nas przyzwyczaili ten krok wyda sie zupelnie naturalny.. szczegolnie ze w sytacji posiadania 'amerykanskiego dlugu' jego splaty w tamtejszych talarach znaczylyby o wiele wiecej.. Tak po lekturze tekstu od 'mari'..
5424 / 2009-02-28 20:46 / Fan Linuxa Ubu
wtedy "wolny świat "podsyciłby napięcie w Tybecie zamieszki itp restrykcje gospodarcze wobec Chin świat kopał by reżim w miękie podbrzusze jakim jest brak demokracji, ameryki nie da się tak łatwo ograć
5424 / 2009-02-28 20:50 / Fan Linuxa Ubu
Deptanie praw pracowniczych brak wolnych związków zawodowych nałożono by restrykcje na inwestorów inwestujących w Chinach narazie wszyscy na te problemy przymykają oko ale jak by sprawa stanęła na ostrzu noża wtedy pokazano by Chinom gdzie ich miejsce
Big Lebowski / 2009-02-28 20:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Qwerty - problem chinskiej waluty i deficytu handlowego przypomina mi dawne problemy USA z Japonia , problem byl blizniaczo podobny , USA poradzilo sobie z Japonia ..;-)
Ciułacz / 2009-03-01 00:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu , Japonia załatwiła się sama.Na spekulacjach giełdowych niebotycznie wywindowano ceny akcji spółek i nieruchomości.Ceny ciągle rosły, jak pękła bańka to była straszna panika na giełdzie, ludzie potracili co zyskali, strach zapanował i zamieszanie, ludzie ze strachu przestali kupować w sklepach a że są oszczedni to i wytrwali w postanowieniu niby logicznym to zrobiła sie deflacja.Kraj od dawna jest nowoczesny więc nie było parcia biedoty aby się unowocześniać.Po takich lekcjach przeciętna rodzina ma awers do giełdy.Zobacz na wykresie rok 1990, do tego czasu nigdy im sie nie udało tego osiągnąć.
Ciułacz / 2009-02-28 20:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do Gwerty4123, są takie narody , że sprytnie bez wielkich wojen potrafili zniewolić Europę wprowadzając nową religię, opanowali Amerykę ale jak narazie nie mogą opanować Państwa Środka.
Big Lebowski / 2009-02-28 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz- poddany Elzbiety II..;-) Pozdr.
Ciułacz / 2009-02-28 20:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Puki co to Pani Clinton w ubiegłym tygodniu była w Chinach aby ich ugłaskać a zarazem postraszyć, że jak będą sie wyzbywać Amerykańskich obligacji to Amerykanie się obrażą i przestaną składać zamówienia.Amertkanie liczą na Chińczyków jako potencjalnych inwestorów w obligacje bo inaczej wszelkie programy socjalne w Stanach upadną.
Poza Chinami to nie widać innych potencjalnych odbiorców tej makulatury.
Ciułacz / 2009-02-28 14:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Muszę się wybrać na zakupy , wpadnę wieczorem
Jarg / 2009-02-28 14:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jadę z rodzinką na tradycyjny obiadek do teściowej...
(Nie ma to jak dobra świecka tradycja)... :-)

A więc... do późnego popołudnia lub wieczoru...
niesmiala / 85.182.11.* / 2009-02-28 14:47
zycze smacznego, a jak wrocisz to napisz czy sprzedales cala dudke?
Jarg / 2009-02-28 14:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj... to akurat jeszcze zdążę... sprzedałem, a raczej system sprzedał...
Pozdrawiam serdecznie...
Jarg / 2009-02-28 14:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wysłuchałem bardzo interesującej pogawędki z pewnym ekonomistą-analem. Zapodał kilka ciekawych refleksji między innymi:
- Plan Paulsona, czyli 700 mld $ wpompowanych w podupadające (z własnej winy) banki, przekracza już znacznie całkowitą wartość rynkową owych banków, a efektów tej pomocy finansowej (poza gorszącymi, cytowanymi przeze mnie przykładami) - nie ma żadnych.
- "prezent" Obamy w postaci planowanego 20% deficytu budżetowego przyprawia o zawrót głowy cały świat finansów...
- kupno amerykańskich obligacji przy obecnej stopie procentowej w USA jest w istocie wyrzuceniem pieniędzy w błoto, ponieważ w razie poprawy koniunktury wzrośnie inflacja i podniesione zostaną stopy procentowe...
st_lech / 2009-02-28 15:24 / Bywalec forum
A ty myślałeś, że można naprawić dziurawy garnek dolewając do niego wody ? :)
Ciułacz / 2009-02-28 13:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Do wczorajszej dyskusji o fundach, np taki fund: Fonds canadien de dividendes RBC .
w swoim portfelu ma tylko takie spółki co płacą dywidendę, jak przestają płacić to się jej pozbywają.Co mnie trochę zaskoczyło że jak sprawdzałem ich folder to można sprawdzić ile posiadają akcji danej spółki.
5424 / 2009-02-28 14:10 / Fan Linuxa Ubu
Ciułacz co mówili inwestorzy na kręglach oczywiście jeśli to nie są poufne informacje
Ciułacz / 2009-02-28 14:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na kręglach w ubiegłym tygodniu ?Generalnie jest postawa wyczekująca.Wszyscy mają nadzieję że Amerykańskie plany wkońcu ruszą bo niema innej alternatywy.Ludziska mają sporo kasy i się miotają gdzie to wsadzić aby przeczekać kilka miesięcy.Generalnie Inwestorom nie podoba się że plan socjalnej pomocy Obamy, bo pieniądze zostaną wydane jakie jeszcze nie wiedzą jak je zdobyć.Ja mam to gdzieś i nie chcę się szarpać od ponad roku mam większość na lokatach i nieruchomościach a te akcje co nimi obracam to dla wprawy aby być na bierząco .
Jarg / 2009-02-28 13:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czy W20 może osiągnąć w niedługim czasie 1000 pkt? Na giełdzie wszystko jest możliwe, jednak ciężko przyjąć logikę takiego poziomu patrząc fundamentalnie.
W skali makro: PKB Polski a.d. 2008-09 ma się nijak do PKB a.d. 2001-02 (kiedy indeks schodził do 1000). W okresie największego dołka KGHM był po 10 PLN, TPSA po 11 PLN, Pekao jest już na poziomach z 2001, PKO nie był jeszcze notowany na giełdzie...
Naprawdę trudno wyobrazić sobie zjazd tuzów W20 do poziomów, które dałyby wartość 1000 pkt. Np. Pekao w 2001 r. miał 1,25 mld zysku netto, w 2008: 3,5 mld...
Dodatkowo akcje Pekao są już w walutach relatywnie tańsze z uwagi na deprecjację PLN...
Jest jednak psychologia, technika i wynikające z niej samospełniające się proroctwo oraz czynniki "spiskowe". Tak więc, wyobrażam sobie zjazd W20 do 1000 pkt, czyli do umownego początku ostatniej mega hossy.
A czy wybrażam sobie zjazd do 600 pkt ? Nie. To już przekracza moją wyobraźnię...
5424 / 2009-02-28 13:39 / Fan Linuxa Ubu
Jargu w jednej mądrej książce którą mi zapodałeś piszą że podstawą jest makroekonomia i psychologia, technika jest tylko pochodną tych dwóch przesłanek i wynika z nich jak się pali to ratuje się własne życie ( kapitał ) a tutaj zaczyna się palić że hej
Jarg / 2009-02-28 13:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Książki. które Ci zapodałem powstały jakiś czas temu... często czas już odległy. Zauważyłeś zapewne, że wszędzie wokół mamy rewolucję informatyczną i automatyzację wielu dziedzin gospodarki. Wnioski płynące z analizy technicznej nie są już formuowane przez człowieka, lecz generowane przez program do AT. Jeżeli wszyscy używają podobnych systemów, wówczas generowane przez system sygnały kupna bądź sprzedaży determinują realne kupno lub wyprzedaż w skali makro, nawet jeśli nie ma sensownych (wytłumaczalnych) bodźców do takich ruchów. Jeśłi porozmawiać z zawodowymi graczami na futures, wówczas okazuje się, że ich nie intersują w ogóle dane makro plynące z gospodarki, a jedynie wskazania systemu. A takich używają i nasi koledzy z forum i wielkie fundusze hedgingowe. Na zdrowy rozum wzrost cen ropy latem zeszłego roku w obliczu pojawiających się już sygnałów pogorszenia koniunktury i realnego zapotrzebowania był absurdalny. Ale wszystkie systemy pokazywały techniczną możliwość wzrostu ropy do 200 $ za baryłkę, więc gra trwała....
5424 / 2009-02-28 14:42 / Fan Linuxa Ubu
Jargu najważniejsze to wiedza teoretyczna i zdrowy rozsądek tego żaden program informatyczny i zaden komp nie zastąpi widzę że nastepuje oderwanie podejścia zroworozsądkowego od informacji wirutalnej przekazywanej przez wykresy ktoś się obudzi z ręką w nocniku
Jarg / 2009-02-28 14:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I tego należy się trzymać...
Pozdrawiam Cię serdecznie...
Big Lebowski / 2009-02-28 10:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Co do zachowania kursow akcji swiatowych instytucji finansowych - to juz nastepuje zauwazalna porawa na wybranych walorach i tak np. Wells Fargo wzrosl w tym tygodniu o 10% kurs akcji a np. Deutsche Bank wzrosly akcje o 13% - oznacza to powolne oddzielanie ziarna od plew i juz wszystko zgodnym szykiem nie bedzie bralo udzialu w spadkach - takze na GPW
Ciułacz / 2009-02-28 13:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co do Wells Fargo (WFC) to niezle buja , w Środę +15% ,Czwartek, chyba +2% a w Piątek _16 %, Tak jak kiedyś pisałem to radocha dla spekulacji,
Jarg / 2009-02-28 12:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu...
Serdeczne pozdrowienia z grodu nad Odrą dla grodu... nad Odrą :-)

Mieszkańcy wszystkich nadodrzańskich grodów łączcie się!
Big Lebowski / 2009-02-28 10:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=O4_ghOG9JQM
5424 / 2009-02-28 09:58 / Fan Linuxa Ubu
Witam wszystkich Adamek mistrzem świata piękny pojedynek pozdrawiam
Big Lebowski / 2009-02-28 08:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2009-02-28 09:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Index S&P500 nie obronil waznego wsparcia - obserwujac inne amerykanskie indexy - mozna odniesc wrazenie ze przystapiono do zmasowanego ataku na ten wlasnie index i to wsparcie - mysle ze inwestorom juz znudzilo sie to bez emocji , chlodne spadanie cen akcji , potrzebna wieksza dawka adrenalinki , tak na powaznie to nastepuje obecnie silne zwiazki z rynkiem w USA odchodza w niepamiec - przyklad gieldy chinskiej i rynkow azjatyckich , takze gieldy poludniowo- amerykanskich , nasza gielda nastepna w kolejce tzn. tak mysle , przyszly tydzien jak bedzie na GPW odpowiedzi nalezy szukac na gieldzie w Izraelu i w Azji . Rynki sa mocno wyprzedane i nawet w USA trzy indexy niejednakowo reaguja juz . Co do waluty amerykanskiej - wszyscy juz ja powoli pakuja do trumny i oglaszaja pogrzeb hm. zaprawde powiadam wam ze usd jest jedyna waluta ktora moze powrocic do stanu gdzie bedzie miala pokrycie w zlocie - USA jako jedyny kraj moze do tego doprowadzic - gdyz wiekszsc zapasow tego kruszcu znajduje sie w USA..
MaxRipper / 2009-02-28 11:11 / portfel / Bywalec forum
Hej Bigu

DJ już leci w dol, SP łamie wsparcie a rodzimy WIG20 nie ma przed soba barier - wydaje się ze gorzej juz być nie może - wiec chyba smialo mozna zalozyć ze w przedziale od 2 - 7 dni sesyjnych zobaczymy korekte :). Prawda?
5424 / 2009-02-28 10:06 / Fan Linuxa Ubu
Bigu pewnie będzie 1000 na Wig 20 ameryka to potęga i jeszcze długo azjaci jej nie zdominują.......
Big Lebowski / 2009-02-28 10:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra. Pewne to jest jedno tylko dzien i godzina niepewna.. Pozdr.
5424 / 2009-02-28 13:23 / Fan Linuxa Ubu
Bigu jedno zauważyłem zawsze przed większą zwałą uspokajasz i bajerujesz bez urazy
Jarg / 2009-02-28 00:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Decyzja Grabarczyka w sprawie A2 jest kompletną kompromitacją resortu, ale przede wszystkim GDDKIA. Ale czy można dziwić się indolencji GDDKiA, skoro na jego czele stoi nieudacznik, który po raz kolejny oblał egzamin na urzędasa państwowego.
Nie ma szans, żeby autostrada powstała do Euro 2012... Chyba, że sprowadzą do budowy milion Chińczyków...
Raport STX jest bardzo przyzwoity i bardzo przejrzysty: przychody, zysk obrotowy i zysk netto za zeszły rok. Strata w IV kw. sensownie wytłumaczona utworzoną rezerwą i czytelnie ujęta w raporcie. Dużo gotówki w kasie (115 mln), brak toksycznych opcji...
To jest juz zupełnie inna firma niz 2 lata temu...

Ale to rozstrzygnięcie... ech... masakra, masakra...
giacome_fingobnafe / 2009-02-28 11:23
Masakra to będzie jak wig 20 spadnie poniżej tysiąca,zgadzasz się ze mną Bigu?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy