Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
nowaa43 / 2009-01-19 10:05 / Idalia
Dzień dobry
W nagrodę za pracę w łykend we Wrocku słonko :-) w Wawie pada mokry śnieg i topi się(+1). plucha..
sprzedałam Ipx, spróbuję odkupić ..
Pozdrówka dla wszystkich
Big pewnie na inauguracji
Jarg / 2009-01-19 10:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie, dzisiaj bardzo pracowity dzionek, więc tylko łyknąłem Odlewnie (wspominałem w piątek wieczorem)... i już znikam... i nie wiem co dalej :-)

Pozdrawiam Was serdecznie... i życzę miłego poniedziałku...

PS. A od jutra... a imię jego czterdzieści i cztery ... :)
Ciułacz / 2009-01-19 11:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jargu , jak to mają być urodziny to wszystkiego najlepszego.
Thai / 2009-01-19 10:28 / Bez rangi

dzisiaj bardzo pracowity dzionek
Mam podobnie... :-)

i już znikam...
Ja takze...;-)

Nowaa zycze slonecznego nastroju, jesli na pogode liczyc nie mozna:-)
Pozdrawiam slonecznie :)
nowaa43 / 2009-01-19 10:52 / Idalia
Wzajemne pozdrówka dla Wrocławian i wszystkich zapracowanych :)
Thai / 2009-01-19 09:20 / Bez rangi
Powitania wszystkim...

Zycze pomyslnych tranzakcji i powodzenia...
Milego dnia... Pozdrowienia o poranku slonecznym:-)
Thai / 2009-01-19 09:30 / Bez rangi
Muzyka...

http://tnij.org/cpxl
Jarg / 2009-01-19 10:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Serdeczne pozdrówka z Borka :-)
Thai / 2009-01-19 10:24 / Bez rangi
Borkowi wzajemnie pozdrowka serdeczne posylam:-)
mesko / 2009-01-19 08:08 / portfel / Status quaestionis
Dyień dobry wszystkim
Zaczynamy nowy tydzień, więc życzę aby była jak najbardziej udany dla wszystkich
pozdrawiam z dosyć ładnego dzisiaj Lubina
Marins / 2009-01-19 07:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich i życze zieleni w portfelu:)
Ciułacz / 2009-01-18 22:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Znalazłem stary songaż Expandera z 2006.
Za trafniść przepowiedzi przydzielono punkty.

Rynek akcji
WIG20 w kolejnych miesiącach
Analityk
I II III IV V VI VII (progn.) Trafność
prognoz*
Alfred Adamiec, Aegon TunŻ --- 0
Grzegorz Mielcarek, Expander --- 3
Zbigniew Wójtowicz, DWS Polska TFI ---- 2,5
Marek Fido, Fortis Securites Polska---- - ----0,5
Grzegorz Hryniewicz, giełdowe.pl ------ ----- 3
Ryszard Rusak, Union Investment TFI ---- 1
Piotr Szulec, Xelion ----- 3,5
Ciułacz / 2009-01-18 19:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie wieczorem !

Puławy !!!
Wycena bilansowa na koniec 2008 roku otwartych transakcji na instrumentach pochodnych Puław wynosi minus 124 mln zł - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

Ppierwszy kwartał sie dopiero zaczął, ile jeszcze takich wiadomości ?
nowaa43 / 2009-01-18 18:02 / Idalia
Dobry wieczór Bigu i Goście
mam chwilkę dostępu do kompa a usłyszałam wczoraj info, które mnie trochę zaskoczyło....
okazuje sie, że juz obowiązuje u nas przepius unijny wg którego upadłość może się toczyć nie tylko wg przepisów kraju siedziby firmy ale także kraju, gdzie jest skoncentrowana większość interesów gospodarczych firmy...
aktualnie toczy sie takie postępowanie we Francji (firma spirytusowa z grupy Sobieski)..
jednym słowem uwaga!!!
nowaa43 / 2009-01-18 18:11 / Idalia
Zapomniałam...
jeśli będziecie mielii chwilke czasu o 20 na National Geographic jest film o marsjańskich robotach - łazikach...
niesamowite, one sa tam juz ponad 5 lat , biedni weterani Spirit ma uszkodzone przednie koło i teraz idzie tyłem wlokąc tę nóżke za sobą.
bardzo polecam, zdjęcia sprzed 5 lat przedstawiaję ekipę, która programuje ich trasę.. wyglądaja jak gimnazjaliści..wszyscy mówiąc o tym teraz sę uśmiechnięci, ja patrzą też..
w jednym z filmów - to jest duży blok - powiedziano że kosmos jest odległy tylko o 100 km od nas - niecałe 2 godz. samochodem a tak mało wiemy...
Pozdrówka dla wszystkich..
doji / 2009-01-18 23:04 / portfel / Bywalec forum
Ja widziałem, jak już po jednym z księżyców Saturna śmiga łazik:-)
http://pl.youtube.com/watch?v=Xcb_SWQmvcU
lawok / 2009-01-18 20:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Nowaa, taki kibic i nie ogląda polaków na TVP2 ......wstyd!:-)
nowaa43 / 2009-01-18 21:58 / Idalia
Witaj Lawok, z powodu roztrzęsienia nerwowego przestałam patrzeć gdy było 9 :5 dla Rosjan, włączyłam pod koniec zobaczyłam 22 ; 24 i byłam pewna że to ciąg dalszy naszej przegranej i zupełnie zgłupiałam kiedy nasi zaczęli się ściskać :))
Pozdrówka
lawok / 2009-01-18 22:09 / Uznany Gracz Giełdowy
he he jednak nie zawiodłaś!:-)

Pozdrawiam
witko24 / 2009-01-18 15:15
Witam szanowne forum Czy moglibyście podać kilka solidnych spółek z naszego parkietu które obecnie są notowane poniżej wartości wewnętrznej..
Ciułacz / 2009-01-18 22:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co to jest wartość wewnetrzna?To nie moja dygresja ,tylko moja nieznajomość terminologi
kokar / 82.139.42.* / 2009-01-18 12:37
Big dobrze napisał złotówka będzie się osłabiać tak długo jak zechcą wielcy tzn ci z dużym kapitałem i żadne polskie banki a raczej ich niepolskie matki będą decydować o tym jak złotówka stoi.Wpłacanie mocnej złotówki na 10% i po roku wyciągnięcie słabej złotówki plus odsetki jest na rękę bankom-matkom jak najbardziej,ucierpi na tym Kowalski no i trochę przemysł zamiast napędzać konsumpcję wspomaga zagraniczne obłożone amerykańskimi śmierdzącymi papierami banki.Słaba złotówka jest na rękę wszystkim i nadal bedzie się osłabiać,przewiduję w przeciągu pół roku 4 pln za dolar i 5 pln za euro.
pozdrawiam
Life / 2009-01-18 02:35 / Tysiącznik na forum
Witam.
Ciułacz Ty chyba masz synthosa ( jeśli dobrze pamiętam )
http://www.synthosgroup.com/main_pl/aktualnosci_co_nowego_odslona.php?id=772&arch=
Ciułacz / 2009-01-18 14:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie!
Life, dobrze pamiętasz, mam tego sporo , i uśredniałem kilka razy, bo się zaparłem, że go nie oddam.Zapewne muszę poczekać z 6-8 miesięcy.Jak zejdzie poniżej 0.40 to go uśrednię.
W tym artykule jest pocieszające co czytam :Tytuł Perły Polskiej Gospodarki

Synthos S.A. został wyróżniony certyfikatem w rankingu polskich przedsiębiorstw i uzyskał tytuł Perła Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Wielkie.
Big Lebowski / 2009-01-17 20:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zloty ulegl oslabieniu tak jak to czyni co roku , z tym ze uczynil to przed zakonczeniem roku a nie tradycyjnie luty - marzec , po upadku Lehman Brothers w wielu instytucjach finansowych nastapil efekt zbyt krotkiej koldry ( brak gotowki ) , dobrym przykladem niech bedzie UBS ktory nie wplacil zaleglosci naszym bankom .. Po upadku LB instytucje finansowe poniosly potezne straty i zmuszone byly zamykac wiele pozycji dewizowych - dlatego waluta ostanich miesiecy byl japonski jen i usd , wyzbywano sie innych aktywow szukajc schronienia takze w tych dwoch walutach, slysze glosy ze przyczyna oslabienia zl jest CHF a wlasciwie kredyty rodakow w tej walucie- jest to jeden z elementow ukladanki ale niedecydujacy , oprocz CHF zdrozaly inne waluty ktore z kredytami nie maja wiele wspolnego ..Na obnizke zlotego wplyw ma kapital globalny ktory rozgrywa wlasna gre a nie Kowalscy i polskie banki .. Zloty bedzie sie umacnial tak obstawiam a kiedy zedecyduja gracze wielkiego formatu a nie nasze banki i kredyty walutowe..
Thai / 2009-01-17 20:40 / Bez rangi
Witaj Dude, powitania wszystkim...
Serdecznie pozdrawiam... :)

Niebywale, ze to juz piec lat jak nie ma tego Artysty...
...pozostaly piekne utwory... jeden z moich ulubionych :)

http://de.youtube.com/watch?v=Od3NPfci5Fs&feature=related
Big Lebowski / 2009-01-17 20:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza .. hm. tesknilem ..:) Pozdrowka..
Thai / 2009-01-17 21:06 / Bez rangi
Dude :))) Pozdrowka teskne sle i buziaki takze sle;-)
Ciułacz / 2009-01-17 19:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu !

Dzieki za wczorajsze wskazania , dałem pod obserwację.Narazie daję sobie na wyczekanie z rynkiem Amerykańskim bo obawiam się że po 20 Stycznia może euforia opaść i ....Tak czy tak to hossa nie wystrzeli tak znienacka, a jak będzie prawdziwa hossa to potrwa z rok czy dwa.
Ciułacz / 2009-01-17 20:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W moim przypadku to mi lepiej obserwować rynek Polski jak Amerykański.Trochę dziwne ale tak jest.W ciągu mojego dnia roboczego to jestem poza łączem internetowym bo się krecę po mieście bez stałego biura (biuro w domu), jestem w servisie do domu klienta.
Polski rynek to analizować mogę wieczorem i ewentualnie składać nocne zlecenia.Jeszcze przed pracą 6:00-8:00 jak u was jest 1200:-14:00 tomogę coś clecać.
Big Lebowski / 2009-01-17 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nadejdzie taka chwila ze nalezy sie obkupic i zapomniec - gdyz pozniej ciagle bedziesz gonil swego pawia..;-)
Ciułacz / 2009-01-17 21:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zapewne masz rację, tylko aby wyczuć te momentum
5424 / 2009-01-17 20:13 / Fan Linuxa Ubu
cześć wszystkim powiem wam jedno zaczynać karierę inwestora w takim kryzysie i od samego szczytu hossy to samobójstwo dobrze że nie miałem świadomości co się stanie bo pewnie nie wszedł bym w giełde i fundy i tak całkiem nieżle przedę mimo ostatniego zjazdu.
Bigu pytanie do ciebie uważasz że w listopanie było dno absolutne bessy czy może być jeszcze niżej.
Big Lebowski / 2009-01-17 20:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. moze byc nizej , to jest bessa jaka trafia sie raz na sto lat.. Pozdr.
5424 / 2009-01-17 20:26 / Fan Linuxa Ubu
Ale teraz będzie jest przewidziane mega odbicie ..............jeśli wierzyć autorytetom BL i Kuczusiowi i KS ona też o tym pisała nie tak dawno
Big Lebowski / 2009-01-17 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz .. tak jak pisalem firmy do przemyslenia , mozesz w banku spytac sie doradcy co o nich sadzi , pospiech niewskazany.. Pozdr.
Ciułacz / 2009-01-17 20:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Szczerze ci powiem że nie jestem fanatykiem doradców.Iinformacje raczej sam.Nie jestem przekonany czy interes doradcy jest taki sam jak mój.
Big Lebowski / 2009-01-17 18:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Big Lebowski / 2009-01-17 19:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=7I49R72EnSQ&feature=related
pawlitos / 83.175.191.* / 2009-01-17 17:27
Zwolnienia grupowe w Ponarze

Nawet o 20 proc. zamierza wiosną zmniejszyć zatrudnienie wadowicki producent hydrauliki siłowej - ustalił "Parkiet". Pismo zarządu Ponaru, zapowiadające takie redukcje, wpłynęło w piątek do wadowickiego urzędu pracy. O tym, że w spółce szykują się cięcia etatów, pisaliśmy tydzień temu.

- Potwierdzam, że otrzymaliśmy od Ponaru dokument w tej sprawie - mówi Andrzej Kipiel, zastępca dyrektora PUP w Wadowicach. - Zarząd zgłosił, że przewiduje wstępnie zwolnienie 100 pracowników. Umowy zamierza rozwiązać na przełomie marca i kwietnia. Wytypowanie osób oraz zasady zwolnień to kwestia uzgodnień ze związkami zawodowymi. W powiecie mamy teraz około 4 tys. bezrobotnych, a Ponar to jeden z nielicznych dużych pracodawców w regionie - dodaje.

Jan Godłowski, prezes Ponaru, nie odpowiedział na nasze pytania, dotyczące zwolnień. Według stanu na koniec czerwca 2008 roku, firma zatrudniała 497 osób wobec 437 na koniec 2007 roku.

W piątek nie udało nam się porozmawiać z szefami związków zawodowych. Podobnie jak tydzień wcześniej, byli na urlopie, tak jak inni pracownicy produkcyjni. - Zarząd oszacował, że pracę straci około 80 osób. Z tego należy odliczyć kilkanaście, z którymi nie są przedłużane umowy na czas określony. W najbliższych dniach związkowcy mają otrzymać do konsultacji listy osób planowanych do zwolnienia - mówi jeden z pracowników Ponaru. Dodaje, że w przyszły piątek nie jest przewidziany przestój produkcji. Zwalnianym grupowo spółka musi wypłacić odprawy. Ustawowe minimum to, zależnie od stażu pracy, równowartość jednej lub trzech pensji. W przypadku 100 osób kwoty można szacować po kilka tysięcy złotych. Od Ponaru nie otrzymaliśmy informacji o wysokości średniego wynagrodzenia.

Czy ktos moze sie sie wypowiedziec na ten temat???Czy kurs akcji wzrosnie od poniedziałku???
nowaa43 / 2009-01-17 18:55 / Idalia
Witaj
myślę, że dzisiaj to trudno przewidzieć..
można na to patrzec pozytywnie że nowy prezes porządkuje sytuację w spółce, może zatrudnienie było za duże ...
a z drugiej strony można powiedzieć, że skoro zatrudnienie spada kolejny raz to firma chyba sie nie rozwija (stagnacja tam chyba trwała i tylko jakieś przepychanki osobowe)
na tym forum są specjaliści od Ponaru może ich wypowiedzi Ci pomogą wyrobić sobie pogląd na to, co może sie dziać w najbliższym czasie
Pozdr
Big Lebowski / 2009-01-17 18:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Halinka.. Pozdrowka.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy