Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
człowiek znikąd / 2009-01-17 15:36 / portfel / "Trillium"
Witam, zastanawiam sie co sie dzieje z Ferrum ze tak doluje(50% spadek), czyzby tez mial jakies problemy opcjowe?
Pozdrawiam
Znacie Natalie?
http://teledyski.onet.pl/10173,790742,teledyski.html
Ciułacz / 2009-01-17 13:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odlewnie ???
Nie bardzi rozumiem tego że niby nikt ich nie zmusza do bankructwa ale z powodu zapisu księgowego wyszło nato że są niewypłacalni więć idą na bankructwo, bo jakis tam paragraf tego wymaga ?
Zazwyczaj to jak jeden z wierzycieli chce i ma prawo wyegzekwować swoje pieniądze a firma nie jest w stanie sprostać jego żądaniom to ta firma jak to się mówi idzie na bankructwo.
Czy tam w Odlewniach już od dawna były bardzo złe wyniki tylko były kamuflowane aby zbierać premie? Tak było kilka lat temu w Nortelu za co dostali potężne kary i brak zaufania, co się w końcu przełożyło do upadku.
nowaa43 / 2009-01-17 18:45 / Idalia
Dzień dobry wszystkim, witaj Ciułaczu
wg polskiego prawa zarząd spółki która stała się niewypłacalna, jeśli nie wystąpi w odpowiednim czasie do sądu o ogłoszenie upadłości, odpowiada karnie - tak w dużym skrócie.
W trakcie postępowania upadłościowego możliwy jest układ z wierzycielami ale z układem czy bez wierzyciele mają szansę odzyskać tylko niewielki procent swojej wierzytelności
Ciułacz / 2009-01-17 21:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nowaa43 , dzieki za wyjaśnienie.
superman / 2009-01-17 12:47 / Tysiącznik na forum
witam,
sobotnia prasa "Polska jednym z głównym graczy..."
http://tnij.org/cpnq

milego weekendu:-)
Ciułacz / 2009-01-17 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Trochę prawdy w tym jest.Co do Chin to pudło.Tam od tysiącleci istnieje centralnie sterowane państwo i sobie poradzą z małymi rozłamami.To ludzie pracowici i potrafiący oszczedzać aby dojść do celu strategocznego.Lubią kupować trochę na pokaz.To wszystko razem wzięte powinno stymulować ekonomię.Turcja to :zgadzam się.Meksyk sporo prawdy ale bym bardziej widział że Meksykańscy emigranci bendący w Stanach z czasem demokratycznie mogą się chcieć odłączyć od USA.Co nie koniecznie może znaczyć że się połączą z Meksykiem.
Polska ? Może jestem za blisko aby właściwie ocenić. Z pewnością urośnie na znaczeniu, bo inni osłabną, ale na ile, to dobre pytanie.
świeżynka / 2009-01-16 23:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dobrej nocy
jutro do pracy trzeba iść, nadrobić czas który na śledzeniu giełdy człowiek stracił
Life / 2009-01-16 22:38 / Tysiącznik na forum
Witam.
http://pl.youtube.com/watch?v=rnkw-GCI_aY
Life / 2009-01-16 22:49 / Tysiącznik na forum
Jak zapodałem muzykęto jeszcze coś dla ciała:
winko: Montaribaldi Langhe 2005 oczywiście D.O.C jakże by inaczej....
do tego plater serów ( propozycja dla 2-3 osób ):
Ser żółty (od biedy może być gouda ) 80g.
Ssr minimozarella (50g.) zpomidorami (50g.) -można zrobićmini kreczki
Ser camember 60g.
Ser wędzony 50g.
Błękitny lazur 60g.
Orzechy 30g.
Winogrono ( może być do dekoracji lub nie ) 70g.
Jarg / 2009-01-16 22:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No, no... smaczek się zrobił.... :-)
świeżynka / 2009-01-16 22:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
szkoda, ze to tylko virtual :(((
Life / 2009-01-16 23:01 / Tysiącznik na forum
nie...nie.....
realny smak .... :)))
takie właśnie serwujemy do winka.
Może kiedyś będzie okazja podegustować razem? :))
świeżynka / 2009-01-16 23:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no, no ....
Panie kolego już nie mogę sie doczekać :)))
Life / 2009-01-16 22:57 / Tysiącznik na forum
http://pl.youtube.com/watch?v=avaOsJ5_Quo&feature=related
a co?
raz się żyje .... :)))
Life / 2009-01-16 23:06 / Tysiącznik na forum
No to teraz jedziemy ostro:
http://pl.youtube.com/watch?v=3No_S92DdLk&feature=related
świeżynka / 2009-01-16 23:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czyżby impra się rozkęcała ?
świeżynka / 2009-01-16 23:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
w klimacie skrajnej melancholi
jak dla mnie, ale może być
świeżynka / 2009-01-16 22:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czadzik
słucham sobie właśnie hard & heavi
a tu taka odmiana
super :)))
Jarg / 2009-01-16 22:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie mogę :-) Słucham właśnie fragmentu wywiadu z nowym prezesem Biotka.... myśli o dokapitalizowaniu spółki... Nie ma to jak dodrukować kolejny miliard papierów...
Najlepiej poprosić o pomoc drukarnię banknotów w Zimbabwe... ci zbierają ostatnio spore doświadczenie... :-)
Big Lebowski / 2009-01-16 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=NxPT58GADgA&feature=related U nas w Szczecinie obecnie to jest grane..:)
Jarg / 2009-01-16 21:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Było nie było... w portowym mieście zamieszkujesz, do morza masz tuż, tuż... rzut beretem po prostu :-)... to i szanty wszelkiej maści słychać pewnie w każdej tawernie... :-)
Big Lebowski / 2009-01-16 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
iRum, oraz nalewka bursztynowa do oporu..:)
Jarg / 2009-01-16 22:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-)) Nalewka owa intryguje mnie... musi ładnie prezentować się... w butelce :-)
Life / 2009-01-16 22:40 / Tysiącznik na forum
pewnie jeszcze lepiej w kieliszku :)
świeżynka / 2009-01-16 22:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
hej ho
na umżyka skrzyni...
świeżynka / 2009-01-16 21:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mam to od rana w głowie
http://pl.youtube.com/watch?v=SRwwYWlbP2U

dobrego wieczory/nocy all
TOMOK / 2009-01-16 21:33 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
No kurcze takie git, że musiałem zapodać
http://pl.youtube.com/watch?v=nu3t7dHN2CM&feature=related
Pozrawiam i yeeeachhhhh:=-)
TOMOK / 2009-01-16 21:34 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
trzeci od prawej to ja....
Pozdrawiam
świeżynka / 2009-01-16 21:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
taki jakis niepodobny :)))
Jarg / 2009-01-16 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyjacielu, Sky Tower na razie może zamienić się w ski tower... i do tego... very little :-))

Ale jest przynajmniej jedna korzyść estetyczna i intelektualna z dotychczasowej budowy... a mianowicie, możemy we Wrocku podziwiać efektowną rzeźbę Salvadora Dali, którą Lechu zakupił i zamierzał umieścić w hallu swojego pomnika (obecnie stoi w korytarzu Leszkowych Arkad :-). Na tej inwestycji już nielicho zarobił, ponieważ wybulił ze 2 mln $, a kupował po dobrym kursie PLN/USD... więc już zarobił, a jak potrzyma jeszcze ze 30 lat.... ho, ho... bedzie sałata, sałata...
Big Lebowski / 2009-01-16 21:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hehe..Pamietam debiut LCC i wiem ze Malgosie Slicznooka przestrzegalem przed ta spolka - jakos mi nie lezala , zbyt glosna byla ale mysle ze to sie zmieni i to nieoczekiwanie - krzyzyka na LC bym nie stawial gdyz to zupelnie inny charakter i model biznesu porownujac z Krauze ..
Jarg / 2009-01-16 21:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Troszkę Lechu sam sobie podłożył granat... nazwał spółkę LC Corp... i teraz co? Leszek Czarnecki Corp. miałby ogłosić klapę? Fatalnie się złożyło... ani sprzedać ani upaść... Na razie posłał ojczulka do spółki.... Może to teraz Ludwik Czarnecki Corp?.... :-) A jak tak... no może dałoby się ten biznes ożenić :-)
Big Lebowski / 2009-01-16 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Generalnie to ja bym tak developorki do trumny nie wkladal - uwazam ze potrzeby mieszkaniowe sa ogromne , troche rynek sie przegzal ale wroci do normy i bedzie jeszcze silniejszy..
Jarg / 2009-01-16 21:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pożartować sobie można, ale jak mieszkaniówka zacznie dźwigać się... to już na pewno hossa będzie za progiem, w każdym razie nie wyrzuciłem LCC z obserwowanych i cały czas zerkam... na obroty zwłaszcza... Płynność duża... nie zdąży chyba odfrunąć beze mnie... :)
świeżynka / 2009-01-16 22:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
sądzisz, że może dostac skrzydeł ?
pytam bo mam i tak do końca nie wiem czy nie odpuścić i opchnąć z małym zyskiem
z drugiej strony hasłełko "akceptuj duże zyski" (względnie duże w zależności od potrzeb i mozliwości) do mnie trafia - więc może zostawić
Jestem z Wami juz od 1/2 m-ca i zaczynam odczuwać że dt to nie specjanie dla mnie:
nie mogę bez przerwy patrzeć w notowania, cierpi praca. Poza tym nie chcę. Piszecie, że powoli warto rozglądać się za spółeczkami na tzw dłuży termin i myślę, że to coś dla mnie :)))
Oczywiście nie mogę wykluczyć pojedyńczych tzw wyskoków spekulacyjnych
... myślę, że nieźle mi to nawet wyszło:)
Jarg / 2009-01-16 22:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj... może dostać... wszystko może dostać skrzydeł... Warto zwrócić uwagę w poniedziałek rano na Odlewnie...:-)
Life / 2009-01-16 22:42 / Tysiącznik na forum
zakładasz taką "opcje" :))
świeżynka / 2009-01-16 22:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
w aspekcie długoterminowym czy dt?
Jarg / 2009-01-16 22:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
DT... zdechła krowa - z im większej wysokości spadnie, tym mocniej wybije :-))
świeżynka / 2009-01-16 22:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tak myślałem, ale wolałem się upewnić :)))
Big Lebowski / 2009-01-16 21:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=pUDeOpn0tKE&feature=related
Big Lebowski / 2009-01-16 21:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dla Ciulacza - do przemyslenia , wybralem firmy ktore byly by odpowiednie dla Ciebie Ciulacz tzn. dwie kanadyjskie : Bombardier - inwestycja pewna , Sino Forest kanadyjska firma drzewna uwazam ze pewna inwestycja , chinski Byd jak najbardziej pewna inwestycja , Wells Fargo amerykanski bank spora dywidenda - pewny , amarykanska firma od kart graficznych Nvidia - spekulacja , Blackstone amerykanski fundusz hm- po polowie spora dywidenda oraz mozliwe spekulacyjne spore wybicie ,..
Big Lebowski / 2009-01-16 20:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Po dojsciu demokratow do wladzy w USA ( Obama ) zmienia sie priorytety w inwestycjach na swiecie , w odstawke pojdzie przemysl zbrojeniowy , koncerny naftowe itp, obecnie inwestowac nalezy w firmy farmaceutyczne i medyczne - wiele milionow amerykanow nie posiada ubezpieczenia zdrowotnego i to sie zmiweni , energia alternatywna oraz nowe technologie hm. gdyby ktos wynalazl magazynowanie energi elektrycznej bylby bogaty..
5424 / 2009-01-16 21:14 / Fan Linuxa Ubu
Cześć Bigu nie mów że Obama stworzy Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ osobiście wyszedł bym z giełdy i czekał bym tąpnięcia gorszego niż obecny z bankami
Big Lebowski / 2009-01-16 21:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. spoko , spoko.. Pozdr.
Big Lebowski / 2009-01-16 20:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=UtgXus3eiII&feature=related
superman / 2009-01-16 20:34 / Tysiącznik na forum
patrze na ostatnie notowania "badziewia" i pomalu rosnie oczywiscie jak wiele spolek na GPW ale co ciekawe "szemrane towarzystwo" opuscilo poklad hm...niech rosnie pomalu:-)
Big Lebowski / 2009-01-16 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oni sa caly czas i zostana , ostania faza to oglosza ze przejmuja Caterpilar..;-)
superman / 2009-01-16 20:41 / Tysiącznik na forum
ciekawe, he,he :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy