Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Jarg / 2009-05-09 19:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

2009-05-09 07:41:51 | kokar [ Portfel ] [ Bywalec forum ]
Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski" [2]
Za czasów Gierka zadłużenie zagraniczne Polski wynosiło ponad 20 mld zł i był majątek
narodowy,nieruchomości fabryki przedsiębiorstwa.Dziś mamy ponad 170 mld euro długu (dług około 35 razy większy) i prawie wszystko sprzedane.Tusk chce sprzedać resztę tzn szpitale i pozostałości sektora energetycznego.Ja się pytam tych co uważają że fundamenty polskiej gospodarki są dobre jeśli jak się pisze za Gierka było dno to co jest teraz ... I gdzie poszły te pieniądze z prywatyzacji bo w sumie to wyszło że oddaliśmy majątek narodowy za darmo i jeszcze do tego sporo dopłaciliśmy.

Człowieku nie polemizuj nie masz argumentów bo takie są fakty.Zmiana systemu
wypromowała klikę która uwłaszczyła się na majątku narodowym a naród zasuwa za
nędzne 400 euro do ręki miesięcznie.Podaj mi jakąś polską markę w motoryzacji czy
jakiejkolwiek innej branży,wszędzie tylko pośrednictwo i handel chińskim czy
jakimkolwiek innych gównem.Jemy gówno wdychamy gówno i tylko wciskają ludziom kit
dookoła że jest dobrze i jeśli Ty się do tego przyłączasz to też piszesz bzdury.

W zasadzie nie bardzo mam ochotę odpowiadać na takie brednie, propagowane z uporem przez część środowisk polityczno-publicystycznych. Kącik powinien być apolityczny, a temat ociera się (z wiadomych względów) o politykę. Ale może czasem trzeba uderzyć piórem w stół, co niniejszym czynię.

To jakiś paradoks, że malkontentem jest gość, który korzysta z "dobrodziejstwa" III RP, jakim jest giełda i możliwość spekulacji walutami, którą niedawno się tutaj chełpiłeś, snując przy okazji wizje, ile to trzeba będzie niedługo zapłacić w złociszach za euro.
Kokar, w PRLu walutami mógłbyś sobie co najwyżej pohandlować jako cinkciarz pod oddziałem PKO i na 90% byłbyś konfidentem SB, bo tylko w ten sposób można było wówczas funkcjonować w tej "profesji" bez utrudnień ze strony MO (vide "senator" Gawronik).
W kwestii porównań PRLu epoki Gierka z Polską współczesną – nie trzeba przywoływać danych ekonomicznych. Wystarczy rozejrzeć się dookoła i zobaczyć, jak żyje przeciętny Polak – czy ma samochód, pralkę, lodówkę, telewizor itp. - urządzenia, które w gierkowskim PRLu były luksusem dostępnym dla nielicznych. A właśnie zamożność obywateli (u nas wciąż skromna) jest jednym z fundamentów gospodarki, bo przekłada się na popyt (co działoby się w Chinach, gdyby nagle stanął eksport?).
Jeżeli już o dane chodzi, napisałeś nieprawdę, bo dług zagraniczny na koniec Gierka wynosił (za Wikipedią) 24 mld dolarów (a nie złotych), które ktoś przeliczył w dzisiejszej wartości na 57 mld zielonych (moim zdaniem - mocno zaniżając). Na koniec PRL zadłużenie wynosiło 40,8 mld $, gospodarka była zrujnowana, a wolna Polska potrzebowała pilnie pieniędzy na odbudowę, rozwój, modernizację... i dlatego trzeba było prywatyzować i sprzedawać majątek, często za zbyt niską wartość. Temat rzeka. Dla porównania: Czechosłowacja wyszła z ery „demoludów” bez długów, a Węgry miały nawet dużą nadwyżkę w bilansie płatniczym z ZSRR i czy te kraje tak bardzo nam odskoczyły gospodarczo w mijającym 20-leciu?
Piszesz, że zmiana systemu wypromowała klikę, która uwłaszczyła się na majątku narodowym. To prawda. Ale na zmianie systemu skorzystała również znaczna część społeczeństwa, przede wszystkim ludzi ambitnych i otwartych na świat. Dzięki tej zmianie mam dom i kupiłem córkom dwa mieszkania, będąc przez większość okresu III RP pracownikiem najemnym. W PRLu zaś - kiedy rozpoczynałem pracę – stać mnie było na 8 płyt CD (za pierwszą pensję), a ze znajomymi toczyliśmy (przy wódce) dyskusje – po co w ogóle studiowaliśmy. Kolejny temat rzeka.
Co do polskich marek – faktycznie – jest problem, zawsze był, bo nie mieliśmy ich także w PRL. A te nieliczne - z okresu II RP – komuniści w większości zniszczyli albo zmarginalizowali poprzez nacjonalizację lub całkowitą likwidację. Zresztą, realia tak się pozmieniały, że obecnie te dawne – np. lotnicze – wymagają tak wielkich nakładów, iż na ich utrzymanie i rozwój stać tylko bardzo bogate państwa. Rozpoznawalne polskie marki z czasem zapewne pojawią się, jednak trzeba na to wielu, wielu lat rozwoju i promocji. Jest parę kandydatur.
I na koniec - "Jemy gówno, wdychamy gówno" - kto chce, to je...
nielogo / 92.18.167.* / 2009-05-09 13:07
Byl kiedys gosciu z nickiem 'Staruszek portier' - czy ktokolwiek wie gdzie on teraz pisze?
amigo2 / 2009-05-09 17:24
plotki chodza ze przeniosł sie na bankiera
a czy był az tak wartosciowy hmmmm...

eh PRZYWITAŁ miało byc na poczatku)))
Big Lebowski / 2009-05-09 18:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Gringo.. pisal ciekawie i na temat..Pozdr.
Big Lebowski / 2009-05-09 16:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. Wielu wartosciowych forumowiczow nie pisze juz - byc moze czytaja ale nie udzielaja sie..Coraz trudniej o przeciwnika na argumenty..;-) Pozdr.
Big Lebowski / 2009-05-09 11:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=RYKJQnxiGv8&feature=related George Thorogood Howlin For My Baby
Big Lebowski / 2009-05-09 10:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=Mvx_IYLNbGs&feature=related George Thorogood & The Destroyers - Rockin' My Life Away
Big Lebowski / 2009-05-09 10:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ponad dwadzieścia firm zza zachodniej granicy przyjeżdża do Polski szukać partnerów. 70 proc. nawiąże kontakty z polskimi spółkami. To gratka m.in. dla firm budowlanych
To jest to co wielokrotnie zapowiadalem tzw.Drang nach Westen - nasi przedsiebiorcy skorzystaja na tym kryzysie , przejma znaczna czesc rynkow i usadowia sie wygodnie ..;-)
Big Lebowski / 2009-05-09 09:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=HisTxlWwpSk&NR=1 Ciekawostka.
Jarg / 2009-05-09 10:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Genialna grupa indywidualności...
Jarg / 2009-05-09 09:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu...

Piękny poranek... Pewnie w Szczecinie również....
Pozdrawiam serdecznie bratnie miasto Szczecin :)
Big Lebowski / 2009-05-09 09:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu.. W Szcecinie takze pieknie i ciekawie.. ;-) .. Pozdrawiam serdecznie miasto Wroclaw..:)
Pooh / 2009-05-09 09:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Północne Mazowsze pozdrawia Was obydwóch :)
/I oczywiście pozostałych bywalców./
Q
Pooh / 2009-05-09 09:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Mam problem. ;)
Nie wiem, jak "ugryźć" polską gospodarkę. Z jednej strony mamy pracowitych, zdolnych i kreatywnych ludzi, którzy umieją pracować. Z drugiej - pracuje jedynie 55 % ludzi w wieku produkcyjnym. To, co jest państwowe zazwyczaj jest zarządane tak, że ręce opadają. /widzę od środka/. Nie mogę zrozumieć, jak to się kręci...
Pozdrawiam. Q
smooth / 2009-05-09 17:21 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam,

Jest taka teoria: teoria bąka. Nie wiem czy udowodniona ale coś w niej jest. Podobni bąk to takie stworzenie którego powierzchnia skrzydeł w stosunku do wagi jego ciała jest za mała by ten owad mógł latać. Tajemnica jego latania tkwi w tym że ów bąk o tym nie wie.......dlatego i lata.
pozdro
Jarg / 2009-05-09 09:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rozbawiłeś mnie. Ten bajzel trzeba brać na żywioł, a nie na rozum...
Oszczędzaj umysł, bo jeszcze pochorujesz się z tej "zgryzoty" :-)

Pozdrawiam
Pooh / 2009-05-09 10:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Radzę sobie :)
Ale lubię mieć w głowie obrazek - coś na kształt schematu ideowego - bo myślę obrazkami
/ nie, nie jestem kobietą ;)/.
Dlatego lubię wykresy.
Pozdrawiam.Q
Jarg / 2009-05-09 10:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ho, ho... daleko zajdziesz.... (serio)
Jarg / 2009-05-09 10:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ho, ho... daleko zajdziesz.... (serio)
Pooh / 2009-05-09 10:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Jak ongiś mawiali: "Jak Bóg da i Partia pozwoli" ;)
Pzdr.Q
Big Lebowski / 2009-05-09 09:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystko co panstwowe ( niczyje ) jest na calym bozym swiecie- deficytowe i nasz kraj nie jest tu zadnym wyjatkiem , sa tylko trzy wyjscia z takiej sytuacji tzn. prywatyzacja , prywatyzacja i jeszcze raz prywatyzacja.. Za czasow zelaznej Damy w Angli przeprowadzona prywatyzacje angielskiej deficytowej kolei i zrobiono firme ktora przynosi zysk , w niemczech deficytowa kolej bedzie prywatyzowana tzn. wejdzie na gielde i takze zacznie przynosic profity itd..
Jarg / 2009-05-09 09:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
prywatyzacja i konkurencja...
Pooh / 2009-05-09 09:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Myślę, że obecny kryzys może być niezłym "pretekstem" do podobnych działań.
W zasadzie nasi włodarze nie mają innego wyjścia...
Big Lebowski / 2009-05-09 10:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Problem juz dawno jest rozgryziony - dzialan trzeba , sasiedni rynek Niemcy , sprywatyzowali juz dawno temu - telekom ( Deutsche Telekom ), poczte ( Deutsche Post )obecnie w toku jest prywatyzacja kolei i bedzie debiut (Deutsche Bahn ) u nast tylko na telekom sprywatyzowano ( TPSA) czas na poczte , kolej i szpitale..
Pooh / 2009-05-09 10:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Same szpitale to za mało... Cały system ochrony zdrowia trzeba przebudować - zwłaszcza kwestię finansowania i zarządzania pieniędzmi. /Ciekawe czy obecny rząd też polegnie na tej reformie./
Ale faktycznie kwestia szpitali może być pierwszym krokiem w kierunku zmiany.
Pzdr.Q
Jarg / 2009-05-09 10:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wiem, czy jest jakiś kraj, gdzie służba zdrowia funkcjonuje prawidłowo i zarazem szeroki zakres świadczeń jest dostępny dla przeciętnego obywatela. Podobno najlepiej w Europie jest pod tym względem we Francji - gdzie ten sektor jest państwowy...
dociekliwy / 2009-05-09 11:06 / portfel / Tysiącznik na forum

we Francji - gdzie ten
sektor jest państwowy...

Co masz na mysli bo nie brakuje tez placowek prywatnych i nie wszystko pokrywa ubezpieczenie podstawowe podam przyklad lekarza pierwszego kontaktu

wizyta 22 euro
podstawowa opieka zwraca 14.40
ubezpieczenie dodatkowe (jesli masz) 6.60
tracisz 1 euro na dlug sluzby zdrowia
nie znam nikogo kto by sie dodatkowo nie ubezpieczal dodatkowo minimum to jakies 15 euro ale do 100% zwrotow prawie za wszystko lacznie z lekami dla osoby okolo 40 lat to 50 euro.
Pozdrawiam.
Jarg / 2009-05-09 11:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzięki za sprostowanie. Napisałem "podobno"... Nie znam specyfiki francuskiego systemu opieki zdrowotnej. W wypowiedziach rożnych speców i oficjeli system francuski często przywoływany jest właśnie jako wzór...

Pozdraiwam
dociekliwy / 2009-05-09 11:46 / portfel / Tysiącznik na forum

W
wypowiedziach rożnych speców i oficjeli system francuski
często przywoływany jest właśnie jako wzór...

Z pewnoscia najbardziej podoba im sie to dodatkowe ubezbieczenie.

Pozdrawiam.
Pooh / 2009-05-09 10:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Bardzo uważnie trzeba takie rzeczy robić.
Są działki - np. onkologia, ratownictwo, kardiologia inwazyjna - gdzie państwo powinno być odpowiedzialne za profilaktykę i leczenie. Koszty leczenia są makabryczne i stawka za ubezpieczenie może być bardzo wysoka.
Z drugiej strony - zaniechanie odpowiednich działań bardzo obciąża budżet w późniejszym okresie...
adrianoo / 2009-05-09 10:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
skandynawia szczyci sie mianem panstw socjalnych moze tam maja jakies ciekawe rozwiazania
Pooh / 2009-05-09 10:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Mają. Wiem o ratownictwie od ludzi, którzy tam pracowali. /Szwecja/.
Pełna komunikacja z zespołem ratowniczym - pacjent wjeżdża do odpowiednika naszego SOR gdzie już czekają /!/ odpowiedni specjaliści. Od czasu wdrożenia takiego systemu mają bardzo zwiększoną przeżywalność.
Pzdr.Q
Jarg / 2009-05-09 10:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mieszkałem jakiś czas w Szwecji... nie wygladało to wcale różowo...
Ze służbą zdrowia mają problemy chyba wszyscy. A jak jest całkiem prywatna, to wówczas jest mało przystępna (finansowo)...

Najlepiej w ogóle nie chorować....
Jarg / 2009-05-09 09:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Pooh...
adrianoo / 2009-05-09 09:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
witam gospodarza i wspolbiesiadnikow:)
Big Lebowski / 2009-05-09 08:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2009-05-09 08:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Według profesora Balcerowicza Polska jest jednym z nielicznych krajów Europy, które kryzys dotknął w niewielkim stopniu . - Na szczęście mamy niewiele bogactw naturalnych - mówił profesor podczas wykładu w Wyższej Szkole Gospodarki. - Nie jesteśmy np. Kuwejtem. W czasach, gdy głównym źródłem bogactwa kraju są naturalne złoża, a nie wykonywana praca i wytwarzane dobra, łatwo jest wpaść w spiralę światowego kryzysu. Oczywiście, że i nasz kraj odczuwa jego skutki. Ale w zdecydowanie mniejszym stopniu niż inne kraje.

Łagodny charakter recesji Balcerowicz tłumaczył również tym, że kredyty w Polsce nie były przyznawane bez żadnych zabezpieczeń jak miało to miejsce w innych krajach. Także to, że Polacy są narodem nauczonym, iż na wiele rzeczy trzeba zapracować, a nie żyć ponad stan. I to właśnie sprawia, że mamy dużą szansę wyjść z impasu obronną ręką.
Big Lebowski / 2009-05-09 08:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Profesor Balcerowicz - cenie bardzo tego Jegomoscia..
Big Lebowski / 2009-05-09 08:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wybitny ekonomista odniósł się również do aktualnej sytuacji politycznej. Mówił o niebezpieczeństwach wynikających z poparcia dla populistów i ludzi, dla których samo sprawowanie władzy jest celem a nie narzędziem do zmian. Jako przykład podał Stocznię Gdańską. - Jeśli jakaś firma chce być pomnikiem, to niech będzie tylko pomnikiem. Ale jeśli jest firmą, niech działa na zasadach rynkowych i nie wyciąga ręki po publiczne pieniądze. Stocznia musi sama na siebie zarabiać. A jeśli politycy mówią ciągle o wspieraniu, niech wspierają dobrymi przepisami, a nie subsydiowaniem nierentownych przedsięwzięć.

A ta wypowiedz najbardziej mi sie spodobala - moze dlatego ze tak jak bym swoje mysli czytal..
Big Lebowski / 2009-05-09 09:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wlasciwa nazwa stoczni to jest " Stocznia im Lenina " - nie mam pojecia dlaczego ludzie nie wymieniaja wlasciwej nazwy stoczni..
Jarg / 2009-05-09 09:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He, he... już od dawna nie jest :-)
Pałac Kultury nosił zaś imię Józefa Stalina...
Big Lebowski / 2009-05-09 09:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Katowice takze na czesc wielkiego wodza - nosily nazwe Stalinogrod.. ;-)
Jarg / 2009-05-09 09:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wielki wódz i ojciec narodu radzieckiego miał w naszym kraju wiele takich miejsc...
Jarg / 2009-05-09 09:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Również nasz szczyt tatrzański - Rysy - nosił jego imię :-)
adrianoo / 2009-05-09 09:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
poprawka Jarg, tak sie Gerlach nazywal w latach 49-59 :)
Jarg / 2009-05-09 09:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Prawda... No cóż - starość nie radość - skleroza :)
adrianoo / 2009-05-09 09:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
wszakze wyzyszy jest Gerlach, inaczej nie moglo byc:)
Jarg / 2009-05-09 10:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He, he... podobnie było w samym Kraju Rad... najwyższy szczyt ZSRR nosił jego imię (potem przemianowano go na skromny Pik Komunizmu :-)
adrianoo / 2009-05-09 10:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
teraz nazywa sie szczytem Ismaila Samaniego, wszystko sie zmienia:) zreszta juz nie lezy w Rasji
Big Lebowski / 2009-05-09 09:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wlasciwie chcial zawladnac wszystkim co bolsze.. ;-)
kokar / 2009-05-09 07:41 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Za czasów Gierka zadłużenie zagraniczne Polski wynosiło ponad 20 mld zł i był majątek narodowy,nieruchomości fabryki przedsiębiorstwa.Dziś mamy ponad 170 mld euro długu (dług około 35 razy większy) i prawie wszystko sprzedane.Tusk chce sprzedać resztę tzn szpitale i pozostałości sektora energetycznego.Ja się pytam tych co uważają że fundamenty polskiej gospodarki są dobre jeśli jak się pisze za Gierka było dno to co jest teraz ...
I gdzie poszły te pieniądze z prywatyzacji bo w sumie to wyszło że oddaliśmy majątek narodowy za darmo i jeszcze do tego sporo dopłaciliśmy.
Jarg / 2009-05-09 09:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie pisz takich bzdur...
Szkoda nawet polemizować... chyba nie pamiętasz PRLu, a jeśli jednak, to chyba stałeś po innej stronie... tej drugiej...
kokar / 2009-05-09 13:40 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Człowieku nie polemizuj nie masz argumentów bo takie są fakty.Zmiana systemu wypromowała klikę która uwłaszczyła się na majątku narodowym a naród zasuwa za nędzne 400 euro do ręki miesięcznie.Podaj mi jakąś polską markę w motoryzacji czy jakiejkolwiek innej branży,wszędzie tylko pośrednictwo i handel chińskim czy jakimkolwiek innych gównem.Jemy gówno wdychamy gówno i tylko wciskają ludziom kit dookoła że jest dobrze i jeśli Ty się do tego przyłączasz to też piszesz bzdury.
Life / 2009-05-08 22:33 / Tysiącznik na forum
Mark K.
http://www.youtube.com/watch?v=mpqdLqYYpoY
Big Lebowski / 2009-05-08 22:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=bwNFCi4Trtw&feature=related Bruce Springsteen - Hungry Heart
Life / 2009-05-08 22:19 / Tysiącznik na forum
Jaki ta alchemia ma obecnie ff...
wie ktoś?
...."Łącznie od dnia rozpoczęcia programu nabywania akcji własnych w celu ich umorzenia, Spółka nabyła 16 743 839 dających prawo do 16 743 839 głosów, co stanowi 7,4422 % głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki oraz 7,4422 % udziału w kapitale zakładowym Spółki."
Big Lebowski / 2009-05-08 22:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oficjalnie chyba okolo ff 3% .. hehe
Life / 2009-05-08 22:27 / Tysiącznik na forum
straszny badziew
Big Lebowski / 2009-05-08 22:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak jest na wiekszosci spolek Romana - Krzysztofa.. ;-), Roman zwalal spolki i Roman ma spolki .. hehe
Life / 2009-05-08 22:35 / Tysiącznik na forum
Powinien mieć przydomek.... pazerny romek :))
Big Lebowski / 2009-05-08 22:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To samo robil Lesiu Czarnecki .. bo Krauze o nim naprawde nie wiem co sadzic - obstawiam ze biega jak izraelita po pustym sklepie..
Life / 2009-05-08 21:59 / Tysiącznik na forum
Nadrabiałem zaległości prasowe i taki artykulik znalazłem...
http://gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,85951,6580883,Fatalna_pomylka_MFW___Europa_Wschodnia_juz_nie_jest.html
Big Lebowski / 2009-05-08 22:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak naprawde to dla rosjan itp. to my jestesmy Europa zachodnia.. ;-)
Jarg / 2009-05-08 22:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
My jesteśmy szlachta... :-)
Life / 2009-05-08 22:29 / Tysiącznik na forum
Teraz się kapłem :))
Naprawiam to...
Cześć Jarg :))
Pozdr.
Jarg / 2009-05-08 22:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć :-)
Big Lebowski / 2009-05-08 22:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hehe. zawsze bylismy ... ;-)
Life / 2009-05-08 22:26 / Tysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=Sk-RdM4mgdk
Jarg / 2009-05-08 20:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiadomo, że cierpliwość na giełdzie zwykle popłaca, ale kiedy wszystko na parkiecie pędzi w górę, a jeden papierek - akurat ten z naszego portfelika - stoi lub (o zgrozo) spada, to zaczyna lekka cholera brać. Jest to normalny "inwestorski" objaw. Jak mawiał jeden mafioso z filmu "Payback" (polecam, jeśli ktoś nie widział): - jeśli czegoś nie rozumiesz, to pozbądź się tego :)
Zenek jest irytujący, ale czy tego chcemy czy nie - on już stal się obiektem spekulacyjnego zainteresowania, bo inaczej trudno wytłumaczyć wzrost obrotów i dużą ilość transakcji...
Paradoksalnie, jest pewne podobieństw do prosiaków, ponieważ tu również siedzi Generali... i może zaczęło właśnie wyrzucać. Na tym jednak podobieństwo się kończy...
Jarg / 2009-05-08 21:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A jak ktoś cierpi na paraliż decyzyjny - wówczas zawsze można zdać się na opinię bezstresowego gościa, który zwie się Stoploss... :-)
el pozero / 2009-05-08 22:26 / portfel
W 2/3 przypadków stop loss okazuje się najlepszym przyjacielem inwestora giełdowego :)
Myszacz / 2009-05-08 22:21 / Bywalec forum
czesc Jarg
fajnie ze piszesz,
po pierwsze stoploss
Big Lebowski / 2009-05-08 20:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=d5PoIrcyd34 To takze kaszub i kaszubski folklor..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy