Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
lawok / 2008-12-30 08:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzień Dobry,
koniec roku tuż, tuż. Z tej okazji chciałbym życzyć wszystkim samej zieloności w przyszłym roku! Niech wasze portfele puchną ile się tylko da. W życiu osobistym, oczywiście samych sukcesów,.......no i miłości!
nowaa43 / 2008-12-29 21:55 / Idalia
Dobry wieczór Gospodarzowi i Gościom...
Tak jakoś dalej świątecznie, mniej nas ..
u mnie młodzieź pojechała na narty pod Zywiec (mają śnieg i słonko)
starszyzna czyli my + koty na miejscu.
Uczciwie się przyznam że coś mnie już nie ciągnie do giełdy, fakt że te dni to można skreślić ale jakoś nie mogę się na tym skupić,,,rano za długo się skupiałam na Petrolku i uciekł..
zobaczymy po Nowym Roku...
Krzych / 2008-12-29 21:43 / Płoteczka na forum
dzięki za życzenia - ale ze mnie dupek ale tak to jest jak wszędzie wszystko się obserwuje a własny portfel olewa.
Pozdrawiam i obiecuję poprawę:))
Chiny nam mieszają i jeszcze będą - ach te obcje.Było by pięknie teraz przesunie się w czasie.
needle / 2008-12-30 13:17 / Bez rangi
dlatego uważam, że za bardzo żeśmy się niegdyś poświecili przepychankom (teraz również to wiedzę, gdy na główny zaglądam), a za mało jesteśmy skupieni "wewnętrznie"
za błedy trzeba płacić
na błedach sie trzeba uczyć
Krzych / 2008-12-30 15:24 / Płoteczka na forum
witam
nie chcę gospodarzom mącić , na głównym inna bajka , ale was często czytam nieraz kusi ale wolę pokibicować:)
pawlitos / 83.175.191.* / 2008-12-29 21:16
Info nt. Ponaru:

Do 31 grudnia 2009 roku, czyli o 12 miesięcy, Ponar przedłużył termin zapłaty za prawa do akcji Relpolu swojej spółce zależnej - Ponarowi Holding. Na podstawie styczniowej umowy Ponar sprzedał

959,5 tys. PDA Relpolu po 16,05 zł (w sumie za 15,4 mln zł). Po I półroczu Ponar utworzył odpis na 20,8 mln zł na należności z tytułu tej transakcji oraz odpis na 15,1 mln zł, aktualizujący wartość udziałów
pawlitos / 83.175.191.* / 2008-12-29 21:08
Bigu wiem,że nie darzysz zbytnią sympatia "badziewia" twojej pokuty ale mozesz skomentowac po krotce obecne ruchy i zaangazowanie funduszu???czy to wpłynie na zwyzke kursu??

pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-12-29 18:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..
Big Lebowski / 2008-12-29 18:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=B6gbzV7hq2I&feature=related Karnawal to tance.. ;-)
krzysiek29 / 2008-12-29 13:25 / Uznany Gracz Giełdowy
Już za 3 lata we wschodniej Polsce ma powstać pierwsza w Europie elektrownia zasilana algami. Wyprodukowany w niej ekologiczny prąd wystarczy dla 80-tysięcznego miasta. Jeśli pionierski projekt zakończy się sukcesem, w innych częściach kraju staną identyczne elektrownie.
krzysiek29 / 2008-12-29 13:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Calkiem niezly kierunek 5ha alg co 8 godzin zbierane a nie setki hektarow rzepaku
Ciułacz / 2008-12-29 13:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Krzysiek29 !
Z tymi algami to ciekawe.Jak by się sprawdziło to rewelka
krzysiek29 / 2008-12-29 13:58 / Uznany Gracz Giełdowy
a czemu mialoby sie nie sprawdzi no chyba ze zamarzna-:) Przeciez takie cuda juz istnieja ale w Europie bedzie to pierwsza taka inwestycja a zakonczenie 2011.
Ciułacz / 2008-12-29 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niestety już 4 dni minęło i zaraz do pracy muszę wybawć. Pozdrawiam
kokar / 82.139.42.* / 2008-12-29 11:01
Ciąg dalszy spekulacyjnych zagrań na EUR/PLN niepokoi mnie to już od dawna tym bardziej że na 100% w bliższej perspektywie wchodzimy do strefy euro.Spekulacyjne sztuczki widać gołym okiem nie trzeba być specem.W tej chwili trwa przygotowywanie gruntu tzn wsparć pod wyższe poziomy i tak jak pisałem wcześniej parytet wymiany na poziomie 4 pln za euro będzie tylko marzeniem,mogę być teraz wyśmiany za taki pogląd ale trudno,to jak będzie pokaże rynek.Wielcy w Unii Europejskiej nie dadzą nam tanio EURO.Osobiście proponuję akumulować Euro choć wcześniej spodziewałem się zjazdu na 3,8 ale teraz wydaje mi się to mało prawdopodobne
kokar / 82.139.42.* / 2008-12-29 11:24
Możliwe że uwalanie PLN ma na celu skup jeszcze tańszych akcji przez inwestorów zagranicznych,co potwierdzało by z kolei teorię że przed nami solidne wzrosty.
krzysiek29 / 2008-12-29 11:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj juz jakis czas temu mowilem o poziomach CHF-3,EUR-4,5,USD-4 ale dynamika zaskoczyla mnie tempo spadku zlotowki jest zabojcze. Czy komus az tak sie spieszy aby w takim tempie oslabic nasza walute i obkupic sie w tanie akcje a w wyniku oslabienia zlotowki ich wartosc spada o kolejne kilkadziesiat procent.
kokar / 82.139.42.* / 2008-12-29 11:51
Witaj
Tempo jest straszne i to na wszystkich trzech walutach,frank,dolar i euro.Jeśli nawet robione jest to pod zakup akcji to tak łatwo z wysokich poziomów nie zrezygnują,w perspektywie będzie wymiana a we frankach masa ludzi ma kredyty.Teraz jeszcze przychodzi spowolnienie gospodarcze a i ustawa o upadłości konsumenckiech wchodzi lada moment.Ciekawie to nie wygląda.Ale gdzie jest bank centralny gdzie obrona złotówki bardzo łatwo im wychodzi uwalanie kursu aż za łatwo,o skali spadków świadczy porównanie z walutą węgierską czy rublem.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2008-12-29 12:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !!!
Jak miedzynarodowi spekulanci chcą się tanio obkupić to i tak spowodują wzrosty bo mało tego nie kupią.
krzysiek29 / 2008-12-29 11:59 / Uznany Gracz Giełdowy
Masz racje ostatnio robilem analize na walutach to taka sytuacja moze potrwac do 2010 a nawet 2011. Czyli rzeznia sie szukuje a nasze baranki niech wciskaja kit o PKB na poziomie 4 abstrakcja. A na kredytach w CHF masa ludzi poplynie jak powiedzialem to w banku pewnemu ekspertowi od inwestycji ze CHF na poziomie 3 to mnie wysmial ciekawe kto teraz bedzie sie smial. Sam wiesz jak nasz bank centralny prosperuje ma zwolnione ruchu-:)
krzysiek29 / 2008-12-29 12:02 / Uznany Gracz Giełdowy
A co do cen nieruchomosci to dopiero poczatek spadku, 2009 to dopiero beda spadki domkow nie ma zmiluj rynek musi zweryfikowac abstrakcyjne ceny
kokar / 82.139.42.* / 2008-12-29 15:04
Nieruchomości - ewenement na skale światową chyba to co robili z cenami,wywindowali do bardzo wysokich wartości.Kredyty 30-40 letnie to max z uwagi na statystyczną długość ludzkiego życia,średnia rata powiedzmy 2000 stanowi około połowę dochodów gospodarstwa mąż + żona średnio po dwa na rękę i kwota jaka im zostaje akurat starcza na jedzenie i jakieś tam dorazne wydatki aż do następnego miesiaca.Spekulanci zrobili majstersztyk z cenami nieruchomości windując je tak wysoko choć pewnie dałoby się wyżej fundując np kredyty międzypokoleniowe a myślę że i na tym gruncie dałoby się jeszcze coś ugrać ale przyszedł kryzys :-)
niesmiala / 85.181.191.* / 2008-12-29 12:31
Witaj krzysiu pewnie zapomniales o mnie?:-( (fundusz akcyjny na opcje)
pozdrawiam wszystkich kacikowcow
krzysiek29 / 2008-12-29 12:37 / Uznany Gracz Giełdowy
napisalem ogolnie taka mala analize tam bylo wszystko myslalem ze skorzystalas.
Gdzie inwestujesz w fundusze
niesmiala / 85.181.191.* / 2008-12-29 12:48
millennium
krzysiek29 / 2008-12-29 12:55 / Uznany Gracz Giełdowy
Wedlug mnie jesli zamierzasz inwestowac w przyszlosci w fundusze to polecam mbank lub multifunf szybkosc realizacji zero oplat i wszystko pod reka. Ja bym nie zamienial na obligacje
niesmiala / 85.181.191.* / 2008-12-29 12:58
dzieki :-)
krzysiek29 / 2008-12-29 12:57 / Uznany Gracz Giełdowy
i setki funduszy
Ciułacz / 2008-12-29 04:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !

Bigu coś Ci wkleję.

BYD COMPANY
(HKSE: 1211.HK)
Last Trade: 12.14
Trade Time: 10:09PM ET
Change: Up 0.48 (4.12%)
Prev Close: 11.66
Open: 11.70
Bid: 12.14
Ask: 12.16
1y Target Est: N/A
Day's Range: 11.70 - 12.22
52wk Range: 6.00 - 53.00
Volume: 799,879
Avg Vol (3m): 8,875,870
Market Cap: 6.90B
P/E (ttm): 14.46
EPS (ttm): 0.84
Div & Yield: N/A (N/A)

Bigu, jak tu napisałeś o tym aucie to zaraz akcie podskoczyły nawet nie miałem czasu aby coś kupić.
A na serio to chyba się wybiorę do HSBC czyli Hong-Kong Bank, bo tam mogę założyć odpowiednie konto i robić zakupy.
Ciułacz / 2008-12-29 13:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu , ta wklejka powyżej to w ciągu dnia,na koniec dnia wzrosło do 12,54, a wystartowało z 11,70, poprzedniego dnia na zamknięciu było 11,66
Big Lebowski / 2008-12-28 18:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=NO_fx1WshCA&feature=related
nowaa43 / 2008-12-28 15:45 / Idalia
Witam wszystkich
poniżej astronomiczne zdjęcie dnia, coś nieciekawie to wygląda

http://apod.nasa.gov/apod/

A dla równowagi opowiem Wam o 2 wspaniałych książkach, które przyniósł Mikołaj
-Kazimierz Nowak - Rowerem i pieszo przez czarny ląd (Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931 - 1936) - niezwykła podróż i niezwykła historia powstania książki
Prawie z całkowitego zapomnienia uratowana niezwykła podróż a niezwykłą nazwał książkę Ryszard Kapuściński, zaczęłam czytać i wsiąkłam
- druga książka ma świetny tytuł - Morderstwa na zielonej trawce 20 kryminałów i wiele porad ogrodniczych, ta musi poczekać

Pozdrawiam wszystkich
Big Lebowski / 2008-12-28 18:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Halinka .. poruszylas ciekawy temat ksiazek hm. ja takze polecam pewne tytuly np. Wojna ludzie i medycyna A. Majewski - super ksiazka oparta na faktach , Gawino Ledda " We wladzy ojca " biografia , byl nawet film nakrecony , ale przede wszystkim Ch. Bukowski - zwlaszcza opowiadanka i tytul " Przestan sie gapic na moje cycki " - powinien przeczytac to opowiadanie kazdy facet zeby zrozumiec kobiety.. Bukowskiego kazda ksiazke polecam - wzbogaca jezyk ;-) Pozdrowka..
człowiek znikąd / 2008-12-28 23:38 / portfel / "Trillium"
Witaj Dude, ciekawy jestem czy wzbogaciłeś język pozycją Jacka Stwory - "Co jest za tym murem"?
Stara pozycja, być może już nieosiągalna, pozdrawiam ludzi dobrej woli.
nowaa43 / 2008-12-28 20:25 / Idalia
Witaj Bigu - czytanie to moja największa pasja, chyba nawet większa niż oglądanie filmów....
Bukowskiego przeczytałam - jak na razie - Listonosza -jedna z pierwszych, jeśli nie pierwsza (Ty jesteś tu specjalistą) autobiograficzna właściwie , 14 lat pracy na poczcie.Język niesamowity a i materia opisywana - zgroza..Rozejrzę się za
polecanymi opowiadaniami i pozostałymi tytułami..
Pozdrawiam :-))
nowaa43 / 2008-12-28 15:50 / Idalia
PS. 25 XI.2006 w holu poznańskiego dworca kolejowego, skąd P. Nowak wyruszył w swoja podróż odsłonięto tablicę pamiątkową (metalowy kontur Afryki z trasą podróży)
Ciułacz / 2008-12-28 13:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do wczorajszej dyskusji o aucie elektrycznym w co zainwestował Warren, podam link do firmy http://www.bydit.com/doce/investor/inv.asp

A teraz już spadam bo zaraz wyruszamy na śniadanie a auto pokryte lodem.
Ciułacz / 2008-12-28 13:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj gospodarzu ! i Reszta forumowiczów !
krzysiek29 / 2008-12-28 13:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj jak bedziesz potrzebowal kody pod antywirusa daj znac to podesle.pozdr
5424 / 2008-12-28 17:04 / Fan Linuxa Ubu
Krzysiu musisz wziąsć pod uwagę że to jest Kanada nie Polska tam posługiwanie się pirackim oprogramowaniem jest ścigane i karane jako kradzież a reinstalke zawsze możesz zrobić legalnie. Ciułacz metoda opisana poniżej sprawdza się w całej masie antywirów czy sprawdzi się na kacperku za to nie ręczę..........nigdy nie próbowałem pozdrawiam
5424 / 2008-12-28 16:54 / Fan Linuxa Ubu
Krzysiu po co kody on ma własny pewny wystarczy odłaczyć stary komp od sieci podłaczyć nowy wyłaczyć (nie odinstalować) tego nortona zainstalować kocperskiego na nowym kompie......... zrobić reinstal system starego kompa i wgrać starego kasperskiego na zreinstalowny stary komp w sieci chodzą dwa kompy a aktywacę antywira kacpra masz na następny rok. Jak wszystko zakończy się powodzeniem odinstalować aktualnego nortona, jeden warunek kacperski musi być jeszcze aktualny na serwerze . proste.
Big Lebowski / 2008-12-28 13:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz..Pozdr.
Big Lebowski / 2008-12-28 13:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=TehFZ38kt6o
krzysiek29 / 2008-12-28 12:58 / Uznany Gracz Giełdowy
Ostatnio mocno jestem karcony za ASTRO ale rusza mnie to-:) Chocby wczoraj pare ladnych aspektow ktore zazwyczaj zwiastowaly jakies konflikty na Bliskim Wschodzie i co mamy konflikt nie mowie ze sprawdzalnosc jest w 100% ale prosze zobaczyc wyniki ludzi od astrologi finansowej sa naprawde bardzo dobre.
Myslalem ze ropa zatrzyma sie na poziomie 40 a jednak nie walnela na 35 i tutaj jest ciekawa zaleznosc zazwyczaj dolki na ropie tworzyly sie dokladnie w grudniu
91-grudnia
93 grudnia
98 grudnia
2001 grudnia
2006 grudnia
2008 grudnia i tu widze ogromne pole do popisu albo uderzy w dolna linie kanalu na 25$ i od tego odbije sie ku niebu albo juz zaliczylo ostateczny dolek na 35 i leci na 145 a nawet na 200$( jesli to byla 4 teraz co mamy to taki scenariusz jest prawdopodobny a rok 2011 powinna sie skonczyc 5) I wtedy kolejna bessa na ropie pewnie wywolana z powolnego wypieraniem ropy jako glownego zrodla energi
Ciułacz / 2008-12-28 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Krzysiek29,
Muszę się przyznać że tu trochę się podsmiewałem z Astro, ale karcić to nie bardzo karciłem . Dlamnie karcić to karać.
Dla jasności to Ci powiem dlaczego moje podejście jest takie a nie inne.
Z czasem to sobie wyrobiłem opinię o tobie że jesteś kimś co robi analizę techniczną bazowaną na statystykach i co mi bardzo odpowiadało, bo bym sam to chętnie robił ale nie potrafię, więc doceniam innych co to potrafią.Widząc że tu nagle pojawia się astro to w moich oczach takie przemyślenia nie mają takiej samej wartości.Takimi jak ja to się nie przejmuj, bo Astrologia ma sie dobrze na całym świecie i sporo ludzi zrobiło na tym pieniądze.
Dodam że tu napewno jest sporo co takich co bendą się podśmiewać zemnie że jestem niedowiarkiem.Najważniejsze aby sobie nie dokuczać i akceptować inne opinie,i mieć swój własny rozum aby czasem czytać z przymrużeniem oka.
krzysiek29nielogo / 79.185.108.* / 2008-12-28 14:36
Troche poznalem At i chcialem sie nauczyc czegos nowego i obie metody powiazac i w tym kierunku bede dalej sie ksztalcil. Szukam jeszcze innych technik ktore dopiero raczkuja w swiecie finansow jak sie czegos nowego naucze to oczywiscie postaram sie podzielic wiedza. Kiedys tez smialem sie z Astro ze to czysta bzdura ale jak glebiej sie w nia patrzy tym wiecej widac.Jak wiadomo AT opiera sie na psychice i zachowaniach i inwestorow z kolei Astro zachowanie ludzi w pewnych aspektach jest inne czyli tez zachowanie i psychika czyli dwie metody maja ze soba cos wspolnego a co z tego wyjdzie zobaczymy. Jesli kogos urazilem przepraszam.pozdr
Big Lebowski / 2008-12-28 13:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nikt Cie tu nie karci i nie bedzie karcil , mozesz smialo rozwijac wlasne wizje , kazdy ma do tego prawo..
krzysiek29 / 2008-12-28 13:06 / Uznany Gracz Giełdowy
Zartuje oczywiscie to taka malutka metaforka-:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy