Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2008-12-27 10:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2008-12-27 10:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rok 2008 na rynkach przejdzie do histori jako powtorka z wielkiego krachu z 1929r , zaden z obecnych analitykow nie moze odpowiednio sie odniesc do obecnej sytuacjai gdyz nie posiada odpowiedniego doswiadczenia - mysle ze nawet Kostolany mialby problem z doswiadczeniem..Na Bloombergu uslyszalem ciekawa wypowiedz Norberta Waltera z DB - cenie go jako analityka i jako czlowieka - powiedzial ze w lipcu 2007 r jego wypowiedz brzmiala uwaga to jest cos powazniejszego na rynku nieruchomosci w USA ale uwazal ze w okresie kilku miesiecy rynki sie oczyszcza i wroca na normalne tory- mylil sie hm. Turbulencje ktore obecnie mamy miedzy innymi spektakularne bankrudztwa Lehman Brothers postawilo pod znakiem zapytania - wiele kontraktow oraz certyfikatow a co za tym idzie zaufanie zostalo sponiewierane i szybko sie nie podniesie..
Big Lebowski / 2008-12-27 10:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spadek cen surowcow ( ropy ) w obecnej sytuacji jest zbawienne dla rynkow gdyz rynki otrzymuja w prezencie niska inflacje i banki centralne tna stopy bez pardonu , mysle ze FED wskazal kierunek innym bankom i dalsze obnizki sa nie uniknione ECB i Bank Angli beda ta sama droga podazac tzn. okolice zerowych stop w przyszlosci - RPP takze wyboru wielkiego nie bedzie miala , rzady musza palete srodkow interwencyjnych poszerzyc tzn. obnizka stawek vat i innych podatkow , zadziwiajace jest jak krucha czasem wydaje sie potega ekonomiczna np. Rosja ktora ma drugie na swiecie rezerwy walutowe , odwierty pracuja cala para a problemow nieuniknela a raczej beda sie poglebiac..
Big Lebowski / 2008-12-27 10:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To ze w Polsce konsupcja ucierpi w najblizszym czasie chyba niktnie ma watpliwosci - najwazniejsze zeby inwestycje nie zostaly powstrzymane , dlatego firmy konsupcyjne nalezy oczekiwac pogorszenia wynikow a co za tym idzie obnizki kursow , zarzadzenie unijne ze do roku 2020 okolo 20% energi ma byc pokrywane z energi alternatywnej hm. na GPW mamy tylko dwie male firmy ktore mozna do segmentu zaliczyc , mysle ze industrialyzacji naszego kraju nie da sie powstrzymac i firmy zwiazane z tym segmentem beda realizowaly przedsewziecia.. zwlaszcza Gorny Slask - jak wiadomo niemiecka firma RWE bedzie budowala elektrownie na Slasku i nasze firmy na takich inwestycjach skorzystaja , obecna przygoda firm z opcjami odstraszy firmy od takich zabezpieczen - ironia losu wlasnie teraz firmy powinny zabezpieczac sie od ryzyka kursowego gdyz uwazam ze zloty bedzie sie umacnial..
terence / 79.185.217.* / 2008-12-27 15:13
"na GPW mamy tylko dwie male firmy ktore
mozna do segmentu zaliczyc" - Bigu o które firmy dokładnie Ci chodzi jeśli można wiedzieć? z tego co czytałem strikte zadna nie siedzi w temacie, mozna by co najwyżej podciągną BBI..
Big Lebowski / 2008-12-27 16:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. PEP i BBIZEN to sa dwie firmy z segmentu energi odnawialnej..Pozdr.
niesmiala / 85.182.9.* / 2008-12-27 11:56
Witaj Bigu,witajcie wszyscy tu zgromadzeni :-)
Dobrze,ze wspomniales o naszej walucie,ktora w niedalekiej przyszlosci ma sie umacniac.A to bedzie napewno spowodowane nadmiernym wpompowaniem eura ratujac gospodarki zachodnie.W skutek czego nastapi na zachodzie inflacja,ale i jak wyzej piszesz, beda ciete do maxa stopy.Tak prawdopodobnie bedzie z €,ale jak sie zachowa nasza zlotowka do franka?
Ta waluta mnie najbardziej interesuje ze wzgledu na kredyt jaki mam zaciagniety.Czy sa przeslanki,ze gospodarka szwajcarska,w tym kryzysie niewiele ucierpi,a jej waluta umocni sie w stosunku do innych swiatowych walut.
Slyszalem opinie niejednych doradcow finansowych,ze kredyt w chf to samobojstwo!Jak ty odnosisz sie do tego problemu,czy nie rozwazac przewalutowania np.na €?
Big Lebowski / 2008-12-27 16:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Niesmiala Dziewczyno .. wszelkie przewalutowania wiaza sie z kosztami i przewalutowanie na euro hm. niczego nie zmieni ( totolotek ) jak trafisz to dobrze jak nie to gorzej ja obstawiam ze zloty bedzie mocny ale czy bede mial racje okaze sie w praniu - obecnie ja obstawiam mocnego zlotego i z tego co wiem analityk z BOA - ja jednak bylem pierwszy ;-) Pozdr.
Big Lebowski / 2008-12-27 10:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pozjadalo litery - konsumpcja mialo byc..

FMM

Jeck / 2008-12-27 00:14 / "Poławiacz perełek"
To była akcja nadzwyczajna!!! Dziękujemy bardzo Wszystkim za przelewy i paczki.
http://www.mammarzenie.org/wroclaw/2008/andrzej.php

Oczywiście deklacje nadal zbieramy, tak jak umówione do 31.12.2008r.
Mam nadzieję, że spełnimy jeszcze jakieś marzenie ...:-)

pozdrawiam All
nowaa43 / 2008-12-27 17:49 / Idalia
Jacku wielkie podziękowanie jeszcze raz za wszystko..
Pozdrawiam już poświatecznie
Big Lebowski / 2008-12-26 19:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Swieta , swieta i po swietach .. na DSF w kazde swieta pokazywana jest biografia ringowa M.Ali ogladalem to juz kilkadziesiat razy ale zawsze chetnie wracam do tego ..
nowaa43 / 2008-12-26 17:27 / Idalia
Wprawdzie już po Wigilii ale taka piękna kolęda nie może się zmarnować

z płyty Preisnera Kolędy na koniec wieku Kolęda góralska - To już pora na Wigilię

http://pl.youtube.com/watch?v=EJcuf7f-j90
Big Lebowski / 2008-12-26 12:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=B2KgU1E6D1U&feature=related
Big Lebowski / 2008-12-26 12:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=weT3Z7E1Qts
Big Lebowski / 2008-12-26 12:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warren Buffett zainwestowal tzn. wykupil 10% udzialow w chinskiej firmie produkujacej samochody BYD z napedem chybrydowym.. hm. musi ta firma bardziej na jego wyobraznie dzialac w porownaniu z amerykanskimi koncernami..
mari / 2008-12-26 12:25 / Achi
hybryda to przyszłość IMHO
popatrz ile energii marnuje się w miastach w korkach ,na skrzyżowaniach,
a ile spalin pompujemy całkiem niepotrzebnie w atmosferę.
chinole już nawet rowerowe silniki elektryczne produkują i sprzedają...
gdzieś czytałem że mają już tanią technologię produkcji baterii do takich samochodów.
napewno będzie wzrost w tym segmencie.
pzdr
Big Lebowski / 2008-12-26 12:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja zdaje sobie sprawe ze to przyszlosc - tylko WB ma obecnie taki wybor na rodzimym rynku i nieco dalej a wybral dosyc egzotyczna firme i zanaczny pakiet wykupil hm. idzie nowe w przemysle samochodowym ( Chiny ) , w latach 50 tych produkowalismy wiecej radioodbiornikow od Japoni - ktora dostarczala na rynek w owym czasie parasolki i wykalaczki - teraz Chiny..
Ciułacz / 2008-12-26 14:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie ! Witaj Gospodarzu !

BYD czyli pełna nazwa :Build Your Dreams.W dosłownym tłumaczeniu byśmy powiedzieli :Zbudować Twoje sny.
Gdzie jest notowana ta fabryka co Buffet zainwestował 10%?
Big Lebowski / 2008-12-26 14:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz.. gdybys znalazl jeszcze pod jakim symbolem sa notowane te akcje bylo by milo gdyz znalazlem we Frankfurcie akcje o nazwie BYD ale czy to sa te akcje pewnosci nie mam.. Pozdr.
Ciułacz / 2008-12-26 14:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś znalazłem na ten temat.

La raison de cet optimisme s’appelle Warren Buffett. Le milliardaire Américain, à travers son fond MidAmerican, s’est offert 225 millions d’actions de Byd (soit 10% du capital.) Sachant que chaque titre est à 8 dollars de Hong-Kong (où l’entreprise est côtée), cela fait donc 1,82 milliards de dollars de Hong-Kong qui tombent dans les poches du constructeurs.
Czyli kupił 225 milionów akcji płacąc 8 dolarów lokalnych w Honkongu za akcję, co po przeliczeniu kursu daje $1 amerykanski za akcję.
Ciułacz / 2008-12-26 15:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W sumie jak Warren wykupił 10% tej fabryki za $225 milionów to zapewne zrobi na tym kasę.Nic tylko się pospieszyć i go naśladować.
Big Lebowski / 2008-12-26 12:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://pl.youtube.com/watch?v=J0DAR-tUXds&feature=related czasy biblijne..
mari / 2008-12-26 11:50 / Achi
Witam
wszystkiego najlepszego w tym świątecznym dniu dla wszystkich.
w prezencie zaśpiewa Wam Waldek
http://www.dojarka.pl/f/3905/Mikolaj_Waldek
:-)))
5424 / 2008-12-26 11:58 / Fan Linuxa Ubu
Mikołąj waldek jest super pozdrawiam mari.
Big Lebowski / 2008-12-26 11:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mari.. Wszystkiego najlepszego.. Pozdr.
Big Lebowski / 2008-12-26 11:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
5424 / 2008-12-26 11:51 / Fan Linuxa Ubu
cienko dzisiaj przęde..............
Big Lebowski / 2008-12-26 11:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://pl.youtube.com/watch?v=FOkepY_Zj8c&feature=related
nowaa43 / 2008-12-25 23:16 / Idalia
Wesołych Swiąt życzę wszystkim przejedzonym i chwilowo zgłodniałym

Popatrzcie w wolnej chwili jakie niebo tam wyżej dzisiaj

http://apod.nasa.gov/apod/
Ciułacz / 2008-12-25 21:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już sie gości nie mogę doczekać , bo już zgłodniałem , a jeść mi wcześniej mi niechcą dać.
Na głodniaka to nawet o szczytnych celach nie podyskutuje.
Ciułacz / 2008-12-25 18:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bernard Magdoff czy to nie jak Grobelny ?

Lech Grobelny – przed laty szef Bezpiecznej Kasy Oszczędności, w której pieniądze stracili drobni ciułacze.
Magdoff trochę większy szef od Grobelnego..Jak by nie kryzys finansowy to zapewnie nie byłoby wpadki bo fundusz cały czas miał nowy dopłwy pieniędzy.
zońka19 / 2008-12-25 15:32 / Tysiącznik na forum
Wesołych Świąt zyczę
dopiero mam chwilkę na zyczenia
Ciułacz / 2008-12-25 16:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj ! i Wesołych ...
Big Lebowski / 2008-12-25 14:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=Khpk9274gMg&feature=related
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy