Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Jarg / 2008-12-22 09:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Piękny poniedziałkowy poranek... :-) Jednak nie dzięki pogodzie za oknem (jest pochmurno, ale dość ciepło)... lecz dlatego, że mam ferie... :)
Pozdrawiam Was serdecznie i zyczę milego dnia...
Dzisiaj pierwszy dzień zimy (gdyby ktoś nie wiedział)...
ppprzemo / 2008-12-22 07:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie w ciepły letni poranek :-)
W grodzie Lecha, skąd pozdrowienia Wam ślę (w szczególności grodowi Henryka bo tam część mojego serca została) o 5:10 było prawie 9st. i to po ciemnej stronie domu :-))

Wracając na chwilkę do wczorajszych rozmów - Jargu, ja mimo wszystko mam nadzieję, że te prognozy się nie sprawdzą choć fakt, że kursy PEO i DJIA wyznaczył wręcz wyśmienicie. Na marginesie (nie pisałem wcześniej) dodam, że tak samo dobrze wyznaczył kurs PKO...

Dude, masz rację, że nawet wielcy się mylą. Tyle, że to raczej problem chorych ambicji poszczególnych maklerów/nadzorców a nie instytucji jako takich.

Pozdrowionka serdeczne z życzeniami choć odrobinki śniegu na wigilię :-)
Jarg / 2008-12-21 23:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na TV Puls leci własnie ciekawy film o Enronie... koncernie, którego spektakularny upadek był wczesnym zwiastunem obecnego kryzysu finansowego... Pociągnął również na dno najbardziej szacowną firmą konsultingową - Arthur Andersen...
tominvest / 87.205.85.* / 2008-12-22 00:38
Chciałem zacząć grac na giełdzie, ale słyszałem ze przed zainwestowaniem w jakąś spółkę należy przeprowadzić jej analizę portfelową.
nie wiem co to znaczy, czy chodzi moze o to, co jest opisane w tym artykule: analiza-portfelowa.eprace.edu.pl
Jarg / 2008-12-22 01:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...

Przed kupnem wybranej spółki giełdowej wypada przyjrzeć się jej poprzez AF (analizę finansową, fundamentalną) oraz AT (analizę techniczną) - czyli zachowanie kursu spółki w przedziałach czasowych na podstawie wykresów...
Natomiast to, do czego dodałeś linę, jest raczej ściągawką dla menedżerów z działów finansowych i marketingowych firm, a z pobieżnego oglądu - pracą stricte akademicką (teoretyczną)...
PS. Tak naprawdę, inwestując na bardzo krótki okres, nie po trzeba wcale robić AF, wystarczy czysta AT. Pozdrawiam
Ciułacz / 2008-12-22 03:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do Tominvest,
Jarg ma sporo wiedzy i cierpliwości do wyjaśnian i chwała mu zato i często tu bywa to słuchaj go jak samego Biga czyli gospodarza tego kącika.

Od siebie to ci dodam że się zaloguj i zacznij pisywać na to bardziej wyczujesz jak to się kręci.Powiem jeszcze że nie zawsze wszystko jest logiczne bo są manipulacje kursami co wprowadza w bład, jesteśmy cały czas w tredzie spadkowym z podskokami, to jak raz stracisz to jest nie tak łatwo odrobić.Zapowiadają jeszcze jedną falę spadkową podobną do tej z Pazdziernika inni powiadają że już czas na inwestycje.Luty-Marzec może być masakra.Powodzenia ale bądz ostrożny
Big Lebowski / 2008-12-21 21:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=yOtv4kN-PAs Na dobranoc muzyczka.
5424 / 2008-12-21 21:01 / Fan Linuxa Ubu
Jest jeszcze po co wchodzić na ryzyko w tym roku uczkie się jeszcze pare złoty czy poczekać do przyszłego roku...........
Ciułacz / 2008-12-21 20:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj mam fajne ćwiczenia,już dwa razy odśnieżyłem i widzę że przed wieczorem zrobię to jeszcze raz.
Chyba w przyszłym roku kupię coś w Mexyku bo zapewne wiosną ceny bendą zachęcające.
Obecnie moja znajoma jest w trakcie negocjacji to zobaczę jak jej to wyjdzie.
Szukałbym coś co można by wynajmować przez kilka lat a jak mi stuknie 60 lat to zapewne chętnie bendę tam zimę spędzał.
Big Lebowski / 2008-12-21 20:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Acapulco, Guerrero Mexiko - polecam ;-)
Ciułacz / 2008-12-21 21:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Acapulco i okolice są za drogie.Ale 100km na północ sa całe osiedla mieszanki międzynarodowej z dobrym systemem sekurity.Nawet prowadzą usługi wynajmu.
Ciułacz / 2008-12-21 19:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu!

Jak tam u czarownic? Czy mogą być jeszcze jakieś zaworowania przed nowym rokiem ?
Mam łatwiejsze pytanie , ile jeszcze sesji do końca roku ?
Jarg / 2008-12-21 20:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...
... a odpowiadając na Twoje ptyanie: do końca roku pozostało 5 sesji na GPW ...
Pozdrawiam :-)
niesmiala / 85.182.1.* / 2008-12-21 21:34
Witaj Jarg,jakie przewidywania odnosnie jutrzejszego dnia na IEA?Chyba te ryczace 40 to wywaly funy za zakonczenie roku.
Jezeli by tak bylo,to jutro powinno byc miodzio,ale jezeli rzeczywiecie jakis grubasek,to spadochron i 1,80. Ty lepszy fachman jestes w tej sprawie,to rzeknij cosik.
Pozdrawiam :-)
Jarg / 2008-12-21 22:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj... Immofinanz pociągnął w piatek IEA... Immofinanz zaliczył spadek o 33%... . Sądzę, że jeszcze rano może być niskie otwarcie, a potem powinno nastapić odbicie w górę...
Wystarczy już tego spadku :-) Rankiem mogą dać o sobie znać fani RDO, ponieważ RDO wywalił w piątek IEA z portfela, a RDO ciągle ma wielu oddanych sympatyków...
Pozdrawiam
Ciułacz / 2008-12-21 20:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki Jargu, za odpowiedz
Big Lebowski / 2008-12-21 19:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz.. czarownice hm. ach te kobiety..:) , w niemczech najbardziej poszukiwany seryjny morderca ( na koncie wiele morderstw ) ostatnio zastrzelona policjantka i postrzelony policjant - nic o tym mordercy nie wiedza - ani ile ma lat , jaka narodowosc itp. wiedza tylko ze to kobieta ( testy dna wykazaly ) tzw. slaba plec..;-) , co do zakonczenia roku mysle ze bedzie spokojnie.. Pozdr.
Ciułacz / 2008-12-21 20:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu,
po tych twoich nieobecnościach ma forum i braku wpisów podczas dnia oraz wiadomości z Niemieckiego rynku daje wrażenie że chyba się gdzieś zachaczyłeś za Odrą i jak jak cię dłużej niema to jesteś w drodze do domu w PL. Ot, taka domorosła analiza.

Jak tam przypadkiem jesteś czy bywasz to zapewne bedziesz miał nowe doświadczenia.
Zawsze warto jest zerkać na inne narody i uczyśsię czegoś co może być nam przydatne.
Big Lebowski / 2008-12-21 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czasem tam jezdze na piwo i kregle.. ;-)
krzysiek29 / 2008-12-21 19:58 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam. Widze kolega wypoczywa po ciezkim roku. Szkoda ze nie mozna zarzucac wykresow tutaj to wizualnie poparlbym to co napisalem. Rynek jest tak szybki to jak F1 jazda bez trzymanki. Jedno mnie zastanawia i daje do myslenia jezeli w poprzedniej bessie masa firm upadla a duzo bylo na skraju upadlosci a wtedy kryzys byl duzo mniejszy niz teraz. Wiec nalezy sie zastanowic a okazje do zarobku oczywiscie rowniez beda.pozdr
Big Lebowski / 2008-12-21 20:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzysiek.. ktos powiedzial ze nie ma zlych kursow - tylko sa rosnace lub spadajace ..;-) , bede lub nawet juz sa dobre firmy za grosze np. Infineon piaty producent chipsow na swiecie IPO bylo po 75 euro a obecnie 0,66 euro , takich bedzie jeszcze wiecej i nalezy wyszukiwac ale podstawa jest dywidenda obecnie mysle - na GPW dywidende mozna raczej spekulowac kto wyplaci ( brak tradycji ) - Tradycja to ladne imie .. ;-) , mysle ze wyplacac beda firmy ktore sa w 90 % w jednym reku , ale na rynkach rozwinietych mozna znalezc prawdziwe perly obecnie - Eldorado zaprawde powiadam wam.. Pozdr.
Ciułacz / 2008-12-21 21:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu,
odnośnie Infineon to daleka droga do zysku.Coś tu wkleję.

Le président du directoire d'Infineon, Peter Bauer. Le fabricant de puces allemand s'attend à une perte d'exploitation et à une forte baisse de son chiffre d'affaires en 2009, en raison essentiellement d'une baisse de la demande des constructeurs automobiles. /Photo prise le 3 décembre 2008/REUTERS/Michael Dalder

Mniej więcej chodzi oto że w 2009 bendą mieć mniejsze zamówienia z fabryk samochodowych i bendą straty.
Zapewnie teraz są w dołku albo już byli w dołku.
Big Lebowski / 2008-12-21 21:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiele firm ze wzgledu na kryzys - obecnie mamy kryzys finansowo - samochodowy popadlo lub popadnie w klopoty takze w Kanadzie.. dlatego obecnie na GPW nalezy omijac wszelkich dostawcow i producentow czesci samochodowych..
Ciułacz / 2008-12-21 20:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu, zastanawiam się nad rynkiem Azjatyckim, znajomi mojej lubej porobili majątki jak sie w porę wycofali, a inni sporo potracili, zresztą jak w PL.
Big Lebowski / 2008-12-21 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ta sa ciekawe rynki maja jedna wade - wlasciwie nikt nie wie co dzieje sie w firmie , jaka wycena ale jest ryzyko jest zabawa..
Ciułacz / 2008-12-21 21:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Masz rację Bigu!
działa to tam na owczy pend.Wszyscy się obserwują i starają się iść za trendem.
ogldając wykres to się wydaje jakby szybciej reagowali jak GPW.
Tam zapewnie jeszcze przyjdzie jedna fala spadkowa,(zresztą nie tylko tam)to bendę miał czas się temu przyglądać, a puki co to muszę się zastanowić nad domem maklerskim.
Big Lebowski / 2008-12-21 21:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zwroc uwage na Kambodze - mowie to powaznie , malzonka moze Ci pomoc w odnalezieniu sie na tym rynku tzn. tak mysle , Kambodza..
Ciułacz / 2008-12-21 22:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu,
Kambodża jak Kambodża ale Wietnam się rozwija błyskawicznie.
Do Wietnamu i do Japoni to moja małżonka ma uprzedzenia, chyba konkurencja etniczna .
Kambodżę muszę przeanalizować.
Ciułacz / 2008-12-21 22:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu,
Jestem na dobrym tropie z Kambodżą. Zobacz co znalazłem, wklejam:

W Kambodży ceny szczurzego mięsa rosną wraz z inflacją (37 proc.), w wyniku której najbiedniejszych nie stać na nic lepszego - przyznawali w środę miejscowi urzędnicy.

Nic dodać nic ująć.
Jarg / 2008-12-21 22:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Konkurencja etniczna?
Ciułacz / 2008-12-21 22:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jargu, tam wszyscy są po trochu kuzynami jak cała gama Słowian.Japończycy nie przeszli tz komuny i Chińczycy mają komplex biedaka wobec nich i chcą w skrytości pokazać że są nie gorsi.
Z Wietnamem to stare zatargi ze średniowiecza czy jeszcze starsze o dominację w regionie,ale najbardziej aktualnym Chińczykom to się zapamietało jak Wietnam chyba w latach 1970-tych wypędził z Wietnamu drobnych biznesmenów Chińskich i puszczająć ich z drobnym dobytkiem.Sporo Chińczyków mieszkało tam od lat i mieli smykałkę do handlu coś jak Żydzi w Europie, robiąc dobre imteresy, co Wietnamczykom się nie podobało.
Jarg / 2008-12-21 23:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Już się pogubiłem... Czy Twoja żona jest Chinką?
Ciułacz / 2008-12-21 23:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jargu , tak, moja druga (od 10 lat) żona jest Chinką z Prowincji przy Hong-Kongu.Jak się rozszedłem z pierwszą to się rozglądałem za Polką , ale tu wolne kobiety w wiekszości są palące i imprezowe dziewczyny, a ja domator.
Jarg / 2008-12-22 00:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hmm... jesteś domatorem? To tak, jak ja... I również szukałem żony... domatorki... :-) Udało się... za trzecim razem...
krzysiek29 / 2008-12-21 20:15 / Uznany Gracz Giełdowy
Zapewne ale sam wiesz ze wiekszosc tu obecnych jak rowniez ja to tylko akcje polskie moze dodatkowo rynek funduszy. Ale glownie rynek polski wiec tu szukamy perelek. Jeszcze dodatkowym obciazeniem zostaly nam opcje na to rowniez nalezy zwrocic uwage. Mysle trzeba rowniez spogladac na firmy ktore poradza sobie z kryzysem i co najwazniejsze nie upadna-:)
5424 / 2008-12-21 19:33 / Fan Linuxa Ubu
Bigu może być prawdą to co krzysiek napisał że możemy się bujać do 2011 z bessa...........
Big Lebowski / 2008-12-21 19:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moze byc - z jednym sie nie zgadzam ze w USA od 2003 r byla hossa nazwal bym raczej trendem bocznym ..
Jarg / 2008-12-21 19:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra, z tym rokiem 2011 Krzyśkowi chodziło o waluty, a nie o akcje...
5424 / 2008-12-21 19:19 / Fan Linuxa Ubu
Cześć Ciułacz według moich obliczeń to pięć ale zerknij w to i policz dokładnie a swoją drogą to bardzo przydatna stronka http://stooq.pl/kalendarium/
5424 / 2008-12-21 19:22 / Fan Linuxa Ubu
Z moich przemyśleń wynika że do świąt mamy wzrosty............jak sądzicie.
Jarg / 2008-12-21 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Najbliższe sesje będą raczej weekendowe... może być jeszcze lekki window dressing - taki dla zrobienia dobrego wrażnia na koniec roku i straty podatkowej - jeśli ktos jej nie ma :-) Trzy ostatnie sesje należeć już będą faktycznie do nowego roku rozliczeniowego.
Grubszy kapitał spekulacyjny ma już od piątku ferie świąteczne...
5424 / 2008-12-21 19:49 / Fan Linuxa Ubu
Jargu myślisz że zmiana stóp % be wywoła żadnych wzrostów
Jarg / 2008-12-21 20:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeśli będzie dużym zaskoczniem, co do skali - wtedy może wywołać nawet spore wzrosty... Sądze jednak, że i tak rozpoczną się one po nowym roku. Finansisci pojechali już na ferie świąteczne, leczyć skołatane nerwy po cięzkim roku. Prawdziwy handel zacznie się od 5 stycznia...
Jarg / 2008-12-21 18:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

Jeżeli istnieje jakakolwiek rzecz, której możemy być pewni w tych szalonych czasach (pomijając śmierć i podatki), to jest nią fakt, że po 2008 roku inwestorzy inaczej postrzegają już pojęcia takie jak ryzyko, zaufanie czy bezpieczeństwo. Większość prognoz sprzed roku okazała się porażką. Ekonomiści oraz praktycy zarządzający aktywami od wielu lat spodziewali się przede wszystkim niewielkich wzrostów na giełdzie, kontynuacji hossy surowcowej (furorę medialną zrobiła prognoza 200 USD za baryłkę ropy) czy przyspieszającej inflacji. Tymczasem dzisiaj zgodnie twierdzą, że tak zimnego prysznica jak w ciągu minionych 12 miesięcy nie doświadczyli w całej karierze. Błędne decyzje są częścią każdego procesu inwestycyjnego, lecz sztuka, którą opanowali tylko nieliczni, polega na wyciąganiu wniosków na przyszłość z porażek własnych, a jeszcze lepiej - cudzych. Najlepiej byłoby oczywiście, gdyby w parze z solidnym zastrzykiem wiedzy o rynkach finansowych szły doskonałe wyniki, ale warunki w jakich wkraczamy w 2009 r. każą przytemperować nieco apetyt na zyski. Wyceny akcji są w większości bardzo okazyjne, ale negatywne wiadomości napływają ze świata w takim natężeniu, że można by przypuszczać, że w kilkudziesięcioprocentowej przecenie rynek uwzględnił już nawet Armagedon… Ale czy to oznacza, że będzie już tylko lepiej? Nie starajmy się więc gonić za rynkiem, podejmować desperackich decyzji w stylu va banque i łapania dołków, bo zanim powróci hossa, upłynie najpewniej kilkanaście miesięcy, a w tym czasie krótkoterminowy trend będzie zmieniać się na tyle często, aby kompletnie zszargać nerwy.

Łukasz Wróbel (OF)

A to zdanie do oprawienia w ramkę i postawienia na biurku:

Błędne decyzje są częścią każdego procesu inwestycyjnego, lecz sztuka, którą opanowali tylko nieliczni, polega na wyciąganiu wniosków na przyszłość z porażek własnych, a jeszcze lepiej - cudzych.
krzysiek29 / 2008-12-21 17:17 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam. Zaczne moze od cykli.wedlug FED.obecny cykl(HOSSA) zaczal sie w polowie 2004 roku, hossa zakonczyla sie w polowie 2007 roku a wiec trwala 4 lata. Od polowy 2007 roku mamy besse, ktora powinna potrwac az do polowy 2011 roku a wiec az 3 lata. Inne wykresy ktore pokazuja cykle pokazyja podobnie a wiec:
1. rok 1985 poczatek hossy-1990 szczyt hossy-1994 koniec bessy,
2. rok 1994 poczatek hossy-1999 szczyt hossy- 2003 koniec bessy
3. rok 2003 poczatek hossy- 2008 szczyt hossy- 2012 koniec bessy( tu mamy przyspieszenie o rok a wiec szczyt w polowie 2007 a koniec 2011)
Co do aspektow ASTRO rowniez wyglada to bardzo kiepsko co do przyszlosci a mianowicie półkrzyż (Urana-Plutona-Saturna) uściśla się dopiero za rok i potrwa do 2011 roku( podobna sytuacja jak za czasow Wielkiego Kryzysu).
Jedziemy dalej pare dat o mozliwym znaczeniu dla akcji 27.12, 10.01, 26.01

Teraz moze troche o obligacjach amerykanskich patrzac na wykres 30 YEAR Treasury Bond to w dlugim cyklu wyglada ze aktualnie robiona jest 5 fala a caly cykl zaczal sie od 1982 czyli przed nami powinna nastapic bessa(korekta) i to juz niedlugo mysle tak do lutego marca to wytrzyma i to maks. W ujeciu krotszym gdzie poczatek hossy to 2006 rowniez mozna zaobserwowac podobne zjawisko czyli jestesmy na 5 fali prawdopodobnie do 15 lutego.
Kazdy widzie ze na obligacjach jest hossa wszedzie trabia ze to najlepsza inwestycja dodatkowo panstwa masowo emituja obligacje ciekawe czy pozniej bedzie komu to wykupic-:) Takie zjawisko jest zwykle pod koniec hossy

Cos o walutach patrzac na USD w dlugim terminie w najblizszym czasie dalej umacnianie a potem dalszy spadek. Bessa na dolarze zaczela sie w 1985 mozna oznaczyc fala A ktora trwala az do polowy 1993 potem nastapila fala B ktora trwala az do 2002 roku i teraz najwazniejsze fala C powinna potrwac az do 2011 czyli ladnie by pasowalo do cykli jak rowniez Astro.
Troche o Euro moze w krotszym cyklu a wiec od 2001 poczatek hossy:
1. do 2005
2. do 2006
3. do 2008
4. do polowa 2008
5 do 2010 a nawe 2011

Przyszedl czas n surowce a wiec ropa calkiem mozliwe ze teraz mamy 4 fale a wiec przed nami moze nastapic 5 fala druga opcja to juz jestesmy w besie na ropie. Ale jesli to 4 to przed nami rajd na ropie nawet na 200 ale mozliwe ze zrobi podwojny szczyt na 145$. Wiem ze to troche abstrakcja ale nalezy zwrocic uwage nie tylko ja tak mysle.

Co do zlota mozliwe ze teraz kreslilismy 4 a do 2010 powinnismy kreslic 5 ktora moze nas wynies nawet na 1300$. Druga wersja 5 zostala zakonczona ale bardziej sie sklaniam do pierwszej zgadzaloby sie do cykli i ASTRO.

Pare zdan o sytuacji ogolnie jazda na zlotowce ostro odbije sie na gospodarce przyszlosc nie wyglada rozowo uwazam ostre hamowanie gospodarki.Banki mają wysokie potrzeby kapitałowe, dlatego zbierane depozyty są natychmiast wysyłane za granicę oczywiscie do swoich MATEK. A polskie firmy bez kapitału w postaci kredytów będą musiały ograniczać zatrudnienie a co za tym pojdzie w najgorszej wersji recesja.
W co aktualnie inwestowac nalezy zwrocic uwage na surowce moze jeszcze wykorzystac koncowo faze hossy na obligacjach.
Wnioski prosze samemu wyciagnac najlepiej wygladaja ostatnio rynki chinskie i brazylijskie.

Udalo sie cos napisac ale lepiej by to wygladalo na wykresach ale nie ma jak wkleic i troche uboga wersja i malo merytoryczne nastepna powinna byc duzo lepsze. pozdr
niesmiala / 85.182.1.* / 2008-12-21 19:38
Witajcie koncikowcy,witaj Krzysiu jestesmy ci bardzo wdzieczni za ta analize...
pozdrawiam
5424 / 2008-12-21 19:32 / Fan Linuxa Ubu
krzysiu to będziemy się tak bujać w tą i nazad do 2011 roku przecież to katorga........
krzysiek29 / 2008-12-21 20:06 / Uznany Gracz Giełdowy
To jest jedna z opcji. Roznie bywalo nie mowie o nowych dolkach to sie jeszcze okarze na razie obstawiam co do indeksow amerykanskich DJ osiagnal dno na poziomie 750. Mozliwe ze rok czasu a moze dluzej bedziemy sie konsolidowac.Ciezko cokolwiek napisac. Pojechalem po cyklach.
Jarg / 2008-12-21 20:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niezłą prackę wystrugałeś. Brawo!
krzysiek29 / 2008-12-21 20:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie ma za co z wykresami to by pieknie wygladalo a nie suche slowa. Wtedy powiazania walut, obligacji, akcji, surowcow roznego rodzaju zaleznosci. Bez wykresow to nie ciekawie a jeszcze zapomnialem w VIXie i o innych technikach nastepnym razem postaram sie bardziej albo zamieszcze gdzies w necie i dam linka-:)
Ciułacz / 2008-12-21 19:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !

Krzysiek29, widzę że masz zacięcie do zbierania danych i wyciągania z tego wniosków itd.Mieszanie do tego Astro to podważa zaufanie do twoich analiz.
krzysiek29 / 2008-12-21 20:09 / Uznany Gracz Giełdowy
Troche podszkolilem sie w AT i chcialem poznac inne techniki i je powiazac i to maly wynik. Jak weszlismy w Saturna chyba sie nie pomylilem tak bessa sie zaczela i kiedy wyjdziemy z jego obiec troche potrwa. Kazdy moze robic co mu sie podoba i decyzja nalezy do niego
Thai / 2008-12-21 20:53 / Bez rangi

Kazdy moze robic co mu sie podoba i decyzja nalezy do niego

Dokladnie tak Krzysku... Ja Ci jestem wdzieczna, ze chcesz sie dzielic z innymi swoim doswiadczeniem:-)
Pozdrawiam...
5424 / 2008-12-21 19:25 / Fan Linuxa Ubu
Ciułacz każdy może się wspomóc niezbadanymi teoriami ja osobiście też ze sceptycyzmem podchodzę do tego ale .........krzysiek jest dobry w tym co robi.
Jarg / 2008-12-21 11:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przemku, jeśli pamiętasz jeszcze ową najczarniejszą z czarnych wizję pewnego anala:

- W20 min. 594 pkt. i wzrosty od 9. stycznia 2009
- Pekao (komentarz z 18. lipca): wzrost 180-190 zł i spadek do 90 zł
- DJIA (komentarz z 21. sierpnia): spadek do przynajmniej 9.500 pkt.

Trzeba przynać, że na wizjach dotyczących DJIA poszło mu świetnie....
Pekao... również niewiele brakowało (zszedł bodaj do 96 PLN)
WIG 20... raczej już nie ma szans na tak niską punktację do początku stycznia (widocznie szklana kula była w tym miejscu trochę zabrudzona), ale wzrosty od początku nowego roku są bardzo prawdopodobne...

Serdeczne pozdrowienia dla grodu Lecha... :-)
Big Lebowski / 2008-12-21 10:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Thai / 2008-12-21 11:11 / Bez rangi
Witaj Dude:) powitania wszystkim:-)

Jak milo w niedzielny poranek powitac Gospodarza w Kaciku, poczytac...
Lacze serdeczne, prawie swiateczne pozdrowienia...:-)))

Dobrego dnia zycze...
Big Lebowski / 2008-12-21 11:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza.. tesknilem :) Pozdrowka.
Thai / 2008-12-21 11:21 / Bez rangi
Dude...:) Pozdrowka teskne sle, buziaki takze;-)
Thai / 2008-12-21 11:13 / Bez rangi
Muzyczke dolaczam...

http://de.youtube.com/watch?v=8XJPM-SK0YU&feature=related
Jarg / 2008-12-21 11:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie i Withajcie :-)

Serdeczne pozdrowienia dla grodu książąt pomorskich od grodu książąt śląskich...
Niech umacnia się przyjaźń miast nad piękną Odrą... :-)
Big Lebowski / 2008-12-21 11:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A ludzie zyli dostaniej..;-) .. Witaj Przyjacielu.. Pozdrawiam serdecznie..
Jarg / 2008-12-21 11:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
...wzajemnie Przyjacielu...
Thai / 2008-12-21 11:34 / Bez rangi
...oraz radosniej i piekniej;-) Witaj Jarg, takze serdecznie pozdrawiam...
Jarg / 2008-12-21 11:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Serdecznie pozdrowienia raz jeszcze Izabelo... Jesienna... :-)
Big Lebowski / 2008-12-21 10:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przygotowania do zaprzysiezenia prezydenta USA- Baracka , Huseina Obamy pochlaniaja wiele mojego czasu - stad moja nieobecnosc w kaciku.. 20 stycznia zaprzysiezenie na ktorym bede - calkiem mozliwe ze bede w TV - blondyn - waga 86 kg wzrost 179 cm bede mial sloneczne okulary i bede przygladal sie widzom - w celu wyszukania znajomych twarzy ktore byc moze nie maja zaproszenia itp.. Sloneczne okulary sa wymagane - gdyz wiele osob z otoczenia mialo problemy z zapaleniem spojowek i obecnie - obowiazek noszenia okularow.. ;-)
5424 / 2008-12-21 10:33 / Fan Linuxa Ubu
Będe uważnie patrzył a swoją drogą daj znać że to ty machając ręką ..........jak się zapatrujesz na końcowe tegorocze sesje nieuważąsz że może być zdołowanie indeksów bo wielcy będą chcieli poprawić bardzo słabe wyniki finansowe za mijający rok.
5424 / 2008-12-21 10:21 / Fan Linuxa Ubu
cześć gdzie byłeś jak cię nie było.........
Big Lebowski / 2008-12-21 10:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Pozdr.
Big Lebowski / 2008-12-21 10:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zloty tzn. jego silne wahania - potwierdzaja ze ostra gra na nim sie zaczela , obstawialem taki scenariusz ale w lutym , marcu hm. rynki wyprzedzaja nawet mysli.. Zlotowka bedzie mocna waluta i obecne wahania to zwykle harce - prawdziwa gra dopiero sie zacznie , gra bedzie sie toczyc pod euro - nie mylisc z ME - gdyz tu mozna tylko obstawiac ze Sniezka troche wiecej farby sprzeda nic wiecej , chodzi o przystapienie do euro i tu wlasnie zaczela sie gra po deklaracji premiera , obserwujac korone slowacka mozemy dojsc do wniosku ze przy tej zawierusze bardzo niewiele stracila na kursie.. Obstawialem w przyszlym roku silnego dolara hm. jednak mysle ze tu polityka zacznie pociagac za sznurki tzn. USA maja interes zeby oslabic usd i w ten wyprobowany sposob wykosic konkurencje , waluta ktorej nalezy sie zainteresowac oraz akcjom z tego rynku jest GBP - gdyz anglicy jako pierwsi w Europie rozpoznali zagrozenia i przystapili do zmasowanego przeciwdzialania tzn. oprocz obnizki drastycznej stop obnizyli podatek vat - inni sie zapieraja ale beda zmuszeni do podobnych dzialan..
reman / 2008-12-21 12:58 / portfel / Bywalec forum
witam dude i cały kacik milych ludzi zycze wam zdrowych wesolych swiat zagladam tu codziennie pisze rzadziej ale postaram sie pisac czesciej mam nadzieje ze nowy rok bedzie lepszy jak obecny dla rynku akcji mam pytanie do ciebie jaki scenariusz przewidujesz jesli chodzi o cene euro czy jest szansa na spadek ponizej 3,80 dzieki
Big Lebowski / 2008-12-21 11:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Piszac akcjom takze - chodzi mi o angielskie akcje , jednym z podstawowych bledow ktore popelniaja inwestorzy - jest nadmierne przywiazanie do rodzimego rynku ..
ppprzemo / 2008-12-21 10:47 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dude,
ja tylko dodam - żeby inni mogli zarobić trzeba wywołać falę, w której desperaci wezmą eski na samym dole i obrócą się na elki gdy już dojdziemy do niedawnych poziomów. Przecież inaczej zawodowcy nie znaleźliby chętnych do pary :-)
Thai / 2008-12-21 11:18 / Bez rangi
Witaj Przemku,
czytuje Cie tu i tam...:-) cytujesz jednego z moich ulubionych chinskich myslicieli i filozofow Sun'a Tzu:-)))
Pozdrawiam serdecznie...
Big Lebowski / 2008-12-21 10:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przemku.. wszyscy jestesmy przekonani ze tylko drobni traca w czasie bessy itp. gdyby tak byl to LB, BS by nie poszli z torbami ;-) , na rynkach obecnie wystepuje glod zyskow i jezeli jest okazja to wielcy to wykorzystaja bez pardnu.. Pozdr.
felos / 2008-12-21 19:17 / portfel
Witam Gospodarza i Szanowne Grono.
W związku opisem rynku walutowego miałbym pytanie o kredyty hipoteczne. Czy w najbliższych miesiącach powinno się podejmować decyzję o jego wzięciu i w jakiej walucie, czy może poczekać? Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
PS. Pyatnie do speców od komuterów i zabezpieczeń. Muszę na nowo postawić system i nie szczególnie wiem jakie zabezpieczenia zastosować. Miałem dotychczas Avasta, ale może coś lepszego proponujecie + jakiś Firewall? Dzięki
5424 / 2008-12-21 21:32 / Fan Linuxa Ubu
Tylko linux ubuntu darmowy i ma w sobie faierwola nie ma skutecznego antywira na winde
Jarg / 2008-12-21 00:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W walce bokserskiej mamuta z Rosji ze starą już legendą boksu, lecz w zadziwiającej formie, zwycięzcą okazały się ... pieniądze, postawione zapewne przez grube portfele na giganta z Sankt Petersburga. Czy coś Wam to przypomina? Wielki szmal prowokuje wszędzie te same metody, niezależnie od obszaru egzystencji...

Dobrej nocy...

FMM

Jeck / 2008-12-20 23:03 / "Poławiacz perełek"
Witam Wszystkich.
Prosze o deklaracje wpłat na Fundację Mam Marzenie na priva: 50pln i wielokrotność. Ci
co
brali udział w poprzednich akcjach wiedzą o co chodzi, kto nie brał -proszę o maila,albo
na forum. W najbliższych dniach mam dostać informacje z fundacji o konkretnej osobie-
wtedy podam szczegóły. deklaracje zbieramy do 31 grudnia. Osoby zdeklarowane dostaną
info
na maila: co, komu, gdzie, adresy stron, etc.

Mam nadzieję, że Forumowicze znów się spiszą na medal !!! ;-)))

Nasi Marzyciele, którym udało Nam się pomóc:
http://www.mammarzenie.org/wroclaw/2007/kacper2.php
http://www.mammarzenie.org/lublin/2008/ola_ko.php

UWAGA: ponieważ dostaliśmy dramatyczny list z fundacji, przyspieszyliśmy akcję.
Osoby, które się zdeklarowały: wpłaty dokonujemy "już"....

Pozdrawiam all serdecznie
Myszacz / 2008-12-20 18:34 / Bywalec forum
Cześć Wam.
Widział kto Gospodarza?
Jarg / 2008-12-20 19:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...

Dude wypoczywa... chodzi na spacery po swoim ulubionym nadbrzeżu Zalewu Szczecińskiego.... Obserwuje statki przez swoją najsilniejszą lornetę... Rankami szuka bursztynów na ulubioną nalewkę...
Wszystko w porządku, po prostu musi odpocząć po pracowitym roku...

Pozdrawiam...
Myszacz / 2008-12-20 19:27 / Bywalec forum
a jak tak to w porządku ....
myślałem tylko.... że pojechał oglądać starego mistrza....
pozdrawiam
nowaa43 / 2008-12-20 20:10 / Idalia
Dobry wieczór wszystkim
Dzięki Jargu za info o naszym Gospodarzu że wszystko ok i odpoczywa...
Moje przygotowania świąteczne pod parą i prawie na finiszu..
Czeka mnie smażenie dużej ilości dorsza do ryby - nie wiedzieć dlaczego - po grecku ale wszyscy lubią dorsza więc trudno, mam nadzieję że zdążę wywietrzyć chatę (mało wykwintny zapach długo się utzrymuje)...

Pogoda paskudna, ja z kapiącym nosem - mam nadzieję że przejdzie)
Pozdrawiam wszystkich, do miłego;))
zońka19 / 2008-12-20 20:13 / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór
Halinko Twoja rodzina ma takie gusta jak moja
u mnie tez ryba po grecku z dorsza
również jestem na finiszu
5424 / 2008-12-20 22:54 / Fan Linuxa Ubu
Widzę dziwczyny że lubicie ....... rybkę po grecku jedyna potrawa której nie jadam
nowaa43 / 2008-12-20 20:25 / Idalia
To miło, że mamy coś wspólnego:))
Nawet maluchy lubią więc robię to w sumie własciwie dla nich..
powodzenia Zosiu
Ciułacz / 2008-12-20 14:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jargu, powiem Ci szczerze że jak napisałeś że , cytuję: Ale u nas trzeba cały czas pamiętać o wadze dużych banków w indeksie blue
chipów... (kontrakty)
Koniec cytatu. To nie bardzo wiem o co chodzi.
Jak byś może coś o tym napisał napisał to bym był wdzięczny, zapewne nie jednemu to się przyda.
Jarg / 2008-12-20 14:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spółki z Wigu 20 mają zróżnicowany udział procentowy służacy do ustalania wyceny punktowej indeksu Wig 20. Jak zapewne wiesz, równolegle do rynku akcyjnego, mamy na naszej giełdzie rynek kontraktów, z których największy i najważniejszy jest obrót kontraktami na Wig 20. Pod wzgledem wartości, jest to zresztą rynek sporo większy od rynku akcyjnego (kasowego). Dwa największe banki (PKO BP i Pekao) w W20 mają ponad 20% udział w wycenie całego indeksu. Akcje tych banków są więc szczególnie wykorzystywane przez graczy kontraktowych z grubym portfelem do wywoływania zmian na całym indeksie W20 (jest to tzw. arbitraż). Jest to tym łatwiejsze, że rynek akcyjny jest obecnie bardzo płytki finansowo... Chyba prościej już wytłumaczyć się nie da :-)
Zauważyłeś zapewne, że czasem przeważająca wiekszość papierów z W20 jest na minusach, a tylko te dwa banki, lub nawet jeden + np. KGHM (też spory udział procentowy) są na plusie... i cały indeks W20 utrzymuje się na plusie. Tak to działa...
Jarg / 2008-12-20 15:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
"przeważająca większość" - mnie również zdarza się... he, he... :-)
Ciułacz / 2008-12-20 16:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki Jargu, już mi się w miarę rozjaśniło.

Już poodsnieżałem co ważniejsze ale jeszcze autka nie odpalałem.Stoi biedny 2 tygodnie nie odpalany, przy -17C nie bendę się nad nim znęcał, niby niemiecka maszyna ale to zawsze szkodliwe.Jutro będzie ocieplenie -14C to go ruszę.Puki co to jeżdżę serwisowym GM to go nie szkoda a w dodatku benzyna firmowa.
Na Świenta nam prorokują po wodzie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy