Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2008-12-20 14:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Liczyłem że po nowym roku bilety lotnicze potanieją, bo ropa potaniała.Niestety podobno aby się zabezpieczyć przed podwyżkami cen paliw podpisano długoterminowe ceny stałe na poziomie 90$ za baryłkę.Ociągałem się z wykupem zimowych wakacji bo liczyłem na spadek cen lotniczych i obniżki w *****hotelach (z powodu recesji) a tu widzę że niema na co liczyć tylko bulić jak w tamtym roku.
Jarg / 2008-12-20 14:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciekawe... Czyli linie lotnicze również zgrzytają zębami, jak widzą obecny poziom cen ropy :-) Może to nie opcje, lecz i tak troszkę strzeliły sobie w stopę... (za bardzo wsłuchiwano się w prognozy cen paliw speców z JP Morgana :-)
Ciułacz / 2008-12-20 14:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zapewne to opcje ale innego rodzaju.Z tego co tu powiadają że oni to zrobili zbiorowo, czyli wszyscy mają takie same ceny paliw, więc się nie przejmują swoimi klientami bo im nie uciekną do konkurencji.
Jarg / 2008-12-20 12:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ropczyce są (jak do tej pory) największą ofiarą opcji spośród spółek giełdowych. Nie dość, że kwota strat finansowych jest bardzo dotkliwa (uwzględniając nawet sporą redukcję roszczeń wskutek negocjacji i teoretycznie dogodne warunki spłaty), to jeszcze dokładają się fundusze sypiąc swoimi papierami. Sypią już dwa z trzech widocznych w akcjonariacie. A są jeszcze na pewno inne niewidoczne... Można domyślać się, że instytucjonalni najwyraźniej nie wierzą w możliwość utrzymania się Ropczyc "na powierzchni" w nadchodzącym trudnym okresie... hmm...
Ciułacz / 2008-12-20 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie w Snieżno-mrozny poranek.
Jargu, fundusze tak sypiąc akcjami to co oni robią zkasą?Czy mają tyle umorzeń?
albo kupują inne akcje ?
Ostatnio widzę że akcje banków stoją nie najgorzej, może tam to lokują ?
Inna sprawa że banki tu w Kanadzie będą mieć wysokie profity, bo straty jakie już ponieśli to już jest odpisane ale teraz tak się pozabezpieczali że im nikt nie podskoczy.
Jarg / 2008-12-20 13:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj... myślę, że fala umorzeń już opadła. OFE i TFI zaczynają ostrożnie podbierać akcje z rynku... Jednak przypadek Ropczyc to inna bajka - tak, jak napisałem: tutaj powodem jest zapewne ocena sytuacji finansowej spółki i jej przyszłości... Wywalają na skutek AF, a nie z ciśnienia umorzeń... Pozdrawiam

PS. Banki zwykle pierwsze dźwigają się z bessy... więc duży pieniądz idzie w akcje banków... Ale u nas trzeba cały czas pamiętać o wadze dużych banków w indeksie blue chipów... (kontrakty)
Jarg / 2008-12-20 12:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...
20 grudnia... we Wrocławiu jesień w pełnej krasie... mokro, ale dość ciepło jak na drugą połowę grudnia... Za oknem +5 stopni...

Miłej soboty Wam życzę...
Przygotowania do świąt wkraczają w decydującą fazę... :-)
5424 / 2008-12-20 12:57 / Fan Linuxa Ubu
Cześć Jargu ja też okna pomyłem i teraz już mam spokój Jargu jak twoim zdaniem zachowają się obligace od wtorku............mogą polecieć
Jarg / 2008-12-20 13:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj... Okna umyte na święta - ważna rzecz... :-) Pozdrawiam serdecznie...
Jak zachowają się obligacje do wtorku? Hmm... nie mam pojęcia...
Jarg / 2008-12-20 13:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Żona przegoniła mnie po sklepach wczoraj...
Niestety, nie potrafię jak Karkosik, który 20 lat nie był w sklepie i nie kupuje prezentów :-)
Może to ostatnie takie święta :-)
Ciułacz / 2008-12-20 14:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Za chwilę i ja wyruszę na ostatnie zakupy.Choinka już stoi od kilku dni i prezenty czekają ale jeszcze ostatnie małe zakupy i powinno wystarczyć.
Z myciem okien to teraz mam spokuj, bo jak 1 Grudnia robiłem dekorację na zawnątrz to je umyłem.
superman / 2008-12-19 18:00 / Tysiącznik na forum
dla ciekawosci Doradca caly czas dokupuje PNF:-)
Jarg / 2008-12-19 16:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Miłego weekendu...
Trzymajcie się ciepło...
apap...
superman / 2008-12-19 18:00 / Tysiącznik na forum
wszystkiego dobrego:-)
5424 / 2008-12-19 16:27 / Fan Linuxa Ubu
jak długo jeszcze obligacje tak ładnie będą wspinać się do góry............witam wszystkich
warren buffet / 2008-12-19 23:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Etap 1 Obligacje rozpoczynaja hosse (spadaja akcje i towary)

Etap 2 Akcje rozpoczynaja hosse ( obligacje rosna, towary spadaja)

Etap 3 Towary rozpoczynaja hosse (rosna wszystkie rynki)

Etap 4 Obligacje rozpoczynaja besse (akcje i towary rosna)

Etap 5 Akcje rozpoczynaja besse (obligacje spadaja, towary rosna)

Etap 6 Towary rozpoczynaja besse (spadaja wszystkie rynki)
5424 / 2008-12-19 23:47 / Fan Linuxa Ubu
Tę powyższą rozpiskę kiedyś krzysiek29 wkleił rozumiem że jesteśmy w 2 krótkim etapie
5424 / 2008-12-19 23:49 / Fan Linuxa Ubu
może inaczej szykujemy się do 2 krótkiego etapu ja się zastanawiam czy od wtorku obligacje mocno przydołują.
warren buffet / 2008-12-20 00:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja mysle ze jestesmy w okolicach dna bessy na akcjach, spektakularne bankructwa.... ale czy pol roku czy pare dni do nowego trendu nie wiem. wiem jednak ze modliłem sie o besse i nie wierzylem ze to kiedys spadnie.

dlatego wiem co i jak bedzie.... ksiazki jasno to opisuja. i mam zamiar troszke zarobic.
amoral / 2008-12-20 11:32
Nie wiem skąd biorą się takie cymbały jak ty.Chcesz zarobić to rozbujaj interes(ale na to jesteś za cienki).Lepiej próbować na lichwie.Książki też piszą,że lekiem na kryzys jest globalna wojna,o to też się pomodlisz panie przygłupie do swojego bożka srebrnika.Przez takich właśnie chciwych pajaców świat jest taki parszywy.
zońka19 / 2008-12-19 16:24 / Tysiącznik na forum
Na CNBC śmieją się ,że to dzięki ABW nie było spadków
krzysiek29 / 2008-12-19 16:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Podsumowujac z duzej chmury maly deszcz-:))) Ciekawe jakie beda komentarze pewnie nagoroda dla KNF i oczywiscie dla JARKA K.. Jednak regula sie znow sprawdzila jak juz wszyscy mysla o koncu swiata jest dokladnie na odwrot-:)
nowaa43 / 2008-12-19 16:28 / Idalia
Jarek K. powiedział dość spekulantom z GPW a ja mówię dość Jarkowi K..
moje na wierzchu...
Jarg / 2008-12-19 16:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Krzywdy nie dali zrobić, ale troszkę straszenia na fixingu było... :-)
Czuję jednak lekki niesmak... bo te metody "regulacji" i pogóżek ze strony KNF troszkę zapachniały Putinem... i jeszcze Kaczka się dolozyła :-)
człowiek znikąd / 2008-12-19 15:53 / portfel / "Trillium"
dokupiłem Impexmetalu trochę
zobaczymy co bedzie
Thai / 2008-12-19 15:59 / Bez rangi
Witaj,
dobrze byc musi... Romkowe konie sie rozgrzewaja;-)
Swoja droga - wyjatkowy obrot dzis na Boryszewie...
Jarg / 2008-12-19 15:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Prezydent Krzak nie pozostawi bez pomocy producentów złomu na kółkach... aż dolar zaczął umacniać się z wrażenia...
Jarg / 2008-12-19 15:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I nie dziwota... bo komu rodzina Krzaków będzie żenić ropę ze swoich pól w Teksasie oraz zaprzyjaźnionych szejków, jak wszyscy przesiądą się na małotitrażowe autka z Azji i Europy oraz na rowery...
krzysiek29 / 2008-12-19 16:18 / Uznany Gracz Giełdowy
I tutaj wchodza pakiety energetyczno klimatyczne. Tu dopiero beda jazdy i regulacje
zońka19 / 2008-12-19 15:48 / Tysiącznik na forum
Czy przyglądał się ktoś ADVADIS?
świeżynka / 2008-12-19 15:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czyżby CZP postanowił wspomóc akcjonariuszy przed świetami?
prezenty zrobione, ale nie wiadomo czy na paliwo do teściowej starczy :)
Jarg / 2008-12-19 15:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przecie teraz taniocha się zrobiła na stacjach...
No chyba, że jeździsz Hummerem :-)
świeżynka / 2008-12-19 15:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wiesz ...do teściowej zawsze może zabraknąć :)
a CZP w gół.
cholercia jak coś pochwalę to od razu spadek
może więcej nie będę, no chyba żeby komus mocno zależało :)
Jarg / 2008-12-19 15:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spokojnie... Centrozap całkiem nieźle wygląda... możliwe, że zlapał głębszy oddech...
świeżynka / 2008-12-19 15:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
znowu w górę ...ale już nic nie mówię
Jarg / 2008-12-19 15:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Troszkę ożywił się W20... Dom Latających Koszyków...
smooth / 2008-12-19 15:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Na razie wielkiej siły nie widac, chyba przyjdzie w nastepnym roku po swoje.
A jak chciałem pxm kupic tanio.
Jarg / 2008-12-19 15:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest walka na koszyki, ale takie chude... kryzysowe :-)
Obrót mizerny... gdyby pozwolić - średniej wielkości grubasek mógłby zrobić Sajgon...
Jednak są dziś ograniczenia...
smooth / 2008-12-19 15:50 / portfel / Tysiącznik na forum
ludwik zaraz wystapi i powie, ze opanowal sytuacje :))
świeżynka / 2008-12-19 15:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
sorki, ale trochę nie w temacie
Przyjechałem do mamusii dostałem pyszną rybkę na obiad
I nic to, że na gpw czerwień, bo w żołądku miodzio
zońka19 / 2008-12-19 15:15 / Tysiącznik na forum
nie samą giełdą człowiek żyje
niesmiala / 85.182.10.* / 2008-12-19 14:50
Przepraszam szanowne towarzystwo,czy ktos wie dlaczego NBL jeszcze nie znalazlo swojego dna?Az sie prosi.....
Dziekuje
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy