Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Jarg / 2008-12-06 11:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ropczyce dogadały się z Millennium...
Ciułacz / 2008-12-06 12:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie,

Jargu jak się dogadali zapewne wruci trochę zaufania do Ropczyc.Oby, Oby ,bo ja im zaufałem.
Jarg / 2008-12-06 12:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sądzę, że od strony banku było to jedyne rozsądne wyjście (przyznaję, troszkę na to liczyłem). Ropczyce to nie Toora, która popłynęła na produkcji i generowała olbrzymie straty. Ropczyce są firmą notującą przychody i zyski. Bankowi bardziej opłaca się czerpać profity z obsługi finansowej takiej "kury", niż zarzynać ją i czekać na zwrot kasy po długotrwałych procesach upadłościowych. I jeszcze ten prestiż, o którym już wcześniej wspominałem... Jaka poważna firma przyjdzie do banku, który "słynie" z udupiania swoich klientów. Tak więc, rozwiązanie jest salomonowe :) Bank musi przełknąć o 7 mln mniejszy zwrot (mógł być zresztą tylko pośrednikiem), natomiast Ropczyce pogodzić się z odpisami od przyszłych zysków. Dla Ropczyc jednak porozumienie jest znacznie ważniejsze, bowiem ewentualne pójście na "noże", czyli na obstrukcję i procesy podważyłoby zdecydowanie zaufanie co do faktycznej kondycji i zdolności finansowych firmy...
PS. Ciekawe, kto wyrzucił i odebrał ponad 10% papierów firmy w 5 sesji, bo nie uwierzę, że zrobiła to tylko drobnica w ramach 23% free floatu (wiadomo już, że nie same Ropczyce w trwającym bajbeku)... Jakie infa jeszcze pojawią się niebawem na ESPI...
5424 / 2008-12-06 13:37 / Fan Linuxa Ubu
czyli Ropczyce są dojone przez Milenium przyznam wam się szczerze że nasze banki mogą w ten sposób uzależnić od siebie cała mase firm bo słyszałem w pulsie biznesu że w tych opcjach są miliardy złoty.........mamy super bankierów i do dupy menagerów
Jarg / 2008-12-06 13:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wiem, czy mamy super bankierów, ponieważ owe opcje były produktem podsuniętym przez zagraniczne instytucje finansowe (JP Morgan się kłania), a nasze banki chyba przeważnie tylko pośredniczyły... Tak więc, "sprytne chłopaki" siedzą głównie na Wall Street... A nasi menadżerowie? No cóż, do tej pory nie zetknęli się z równie "wymyślnymi" produktami bankowymi. Zresztą, jak pewnie czytałeś, w spółkach często za takie wpadki odpowiada kadra niższego szczebla skuszona być może perspektywą wykazania się inicjatywą przed szefostwem...
Bardzo upraszczając: wiele osób dało się omamić lansowanymi perspektywami dalszego zejścia złótówki poniżej 2PLN za 1$...
Ciągle jesteśmy bardzo młodą gospodarką rynkową Cyfra, gdzie nam do starych wyjadaczy, którzy finansowe sztuczki mają w genach...
5424 / 2008-12-06 14:16 / Fan Linuxa Ubu
Jargu słyszałem wywiad z dyrektorem ekomonicznym dość sporej firmy który się tłumaczył że został naciągnięty przez panią w banku on nie wiedział w co się ładuje on myslał że będzie miał tylko profity z tej umowy i zero zobowiązań co ty na to ..................menager pełną gębą, niewiedzą to mogły się tłumaczyć emetytki przekręcane w hossie na fundy przez banki a nie kardra menagerska jest zasady w prawie że umów trzeba dotrzymywać i że nieznajomość prawa szkodzi, a co do większości Polskich menagerów to oni najlepiej czują się na bankietach
nowaa43 / 2008-12-06 14:11 / Idalia
Tak, kiepsko jest być "niedoświadczonym" żeby nie powiedzieć zielonym na takim rynku...
na pb wczoraj w komentarzch do wizyty panów z JP Morgan zderzały sie dwa podejścia do sprawy
z jednej buńczuczne JPM na dywaniku
z drugiej, że nasi sie pytali o wolne posady....
5424 / 2008-12-06 22:41 / Fan Linuxa Ubu
Nowa umowy się czyta i konsultuje zwłasza takie które mogą rodzić milionowe zobowiązania o ile mi wiadomo to w każdej firmie jest radca prawny księgowa i ekonomista.
nowaa43 / 2008-12-07 19:02 / Idalia
Cyfra, kazda z tych trzech osób, które wymieniłes musiałaby wiedzieć o co chodzi a obawiam się, że tak nie było...
Ciułacz / 2008-12-06 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To samo mnie zastanawiało kto to kupuje.
Czy to ci co znają sprawę to przypadkiem nie podsycali paniki wiedząć że nic się nie stanie i przy okazji się obkupili?
Jarg / 2008-12-06 13:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak, to interesujące... Z wykresu wynika, że zdecydowana większość z niemal 500 tys. szt. rzuconych na rynek w czasie ostatnich 5 sesji przewinęła się w wąskim przedziale 9,30-10 PLN... A więc, jeśli "ktoś" intensywnie sypał, to "ktoś" inny systematycznie zbierał...
Oczekiwanie na pozytywny finał negocjacji było - jak widać - "powszechne"...
Inaczej - przy tej ilości rzuconego papieru - ogladalibyśmy już 6 z przodu...
Jarg / 2008-12-06 11:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam i pozdrawiam Was serdecznie...
... i życzę miłego dnia... oraz dużo prezentów i mało rózg :-)
Jeck / 2008-12-06 09:21 / "Poławiacz perełek"
Witam Wszystkich.
Prosze o deklaracje wpłat na Fundację Mam Marzenie na priva: 50pln i wielokrotność. Ci
co
brali udział w poprzednich akcjach wiedzą o co chodzi, kto nie brał -proszę o maila,albo
na forum. W najbliższych dniach mam dostać informacje z fundacji o konkretnej osobie-
wtedy podam szczegóły. deklaracje zbieramy do 31 grudnia. Osoby zdeklarowane dostaną
info
na maila: co, komu, gdzie, adresy stron, etc.

Mam nadzieję, że Forumowicze znów się spiszą na medal !!! ;-)))
Pozdrawiam all serdecznie
Jarg / 2008-12-06 11:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jacku... postaramy się...
Pozdrawiam serdecznie...
Jeck / 2008-12-06 16:02 / "Poławiacz perełek"
witaj Jarku, wiedziałem :-))
pozdrawiam serdecznie!!!!
panika_popytowa / 2008-12-06 02:56
teraz Big Palo zobaczysz jeebanny naganiaczu co to jest panika !
Ciułacz / 2008-12-06 00:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !

Jargu odnośnie benzyny to nie tak tanio w Montrealu bo sporo podatku, w Stanach jest o wiele taniej. Obecnie za litr $0.79 X 2,29 to nam daje 1,60 zł

2008-12-05 16:25:40 | Jarg [ "Uznany Gracz Giełdowy" ]
:-) też nieźle... ale z zagranicznych kącikowiczów Ciułacz ma
pewnie najtańszą...
Natomiast chyba nikt nie przebije ceny z Caracas... jeśli ktoś tam
tankuje... w przeliczeniu ma za 0,15 zł...
Jarg / 2008-12-06 12:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...

1,60 PLN... chciałbym tyle płacić :-)
PS. Jestem nieco zaskoczony, że - jak napisałeś - w USA jest o wiele taniej... Kanada stała się przecież potentatem naftowym, biorąc pod uwagę proporcję wielkości wydobycia do potrzeb krajowych... Aż taki socjalizm jest w Kanadzie? :-))

Pozdrówka...
Ciułacz / 2008-12-06 12:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jargu,w Kanadzie komuna kwitnie jak najlepiej.

Podatki do litra benzyny ; stały ,Federalny $0,10 od litra
Prownncjonalny $0,152 od litra
Na transport publiczny $0,015
TPS,( jak wasz wat) 6% od wartości benzyny
TVQ ( jak wasz wat tylko że prowincjonalny) %7,5 liczony od wartośco benzyny i po doliczeniu wszystkich podatków.
Ja policzysz wszystko razem to obecnie płacimy $0,75 -0,80 za litr
Ciułacz / 2008-12-06 13:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze odnośnie komuny w Kanadzie to ci powiem że jak tu przyjechałem w 1983 roku to tu zobaczyłem że usługi socjalne i opieka socjalna o wiele wieksza jak w PRL z tz komuny.
W tym okresie była recesja sporo ludzi było bez pracy ale mieli zasiłki bardzo wysokie wszyscy spokojni, nikomu nigdzie się nie spieszy, bibloteki baseny za darmo transport miejski za grosze itd.Ale to wszystko z nieba nie spada , podatki.Obecnie niestety jestem od kilku lat w tym progu podatkowym co płacę 40-45%.
Jarg / 2008-12-06 13:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No proszę, czyli Kanada jest taką "Szwecją" na kontynencie północnoamerykańskim :-)
Big Lebowski / 2008-12-05 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=TehFZ38kt6o&feature=PlayList&p=1524366D1440AD7F&index=0
TOMOK / 2008-12-05 19:22 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć koleś i ekipka
Mam coś extra :-)
Należy:
Spożyć kilka piw
I słuchać...słuchać...słuchać
Jest i o mocniejszych trunkach...ale to dla wytrwalych co cały materiał wysłuchają
Pozdrówka
Big Lebowski / 2008-12-05 19:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomaszku.. Pamietaj piles - nie jedz, zostaw Harleya w garazu.. ;-) Pozdr.
TOMOK / 2008-12-05 19:26 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Nie mam Harleya...boję się motorów i nie rapuję!!! :-)))
Pozdrówka
Big Lebowski / 2008-12-05 19:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystko przed Toba ;-) zacznij rapowac.. :) Pozdr.
TOMOK / 2008-12-05 19:23 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ooo linku zapomniałem :-)))
http://www.youtube.com/watch?v=DAKyA2ttv0I
znalazł się :-)
Pozdrawiaki
Big Lebowski / 2008-12-05 18:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ponizej wkleilem komentarz Dow Jonesa na temat dzisiejszej seji na GPW..
Big Lebowski / 2008-12-05 18:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jones · Aktuelle Nachrichten · Archiv< zurück < · Druckversion
05.12.2008 18:20
Aktien Warschau schließen sehr schwach - US-Arbeitsmarkt belastet
DJ Aktien Warschau schließen sehr schwach - US-Arbeitsmarkt belastet

WARSCHAU (Do Jones)--Belastet von überraschend schwachen US-Arbeitsmarktdaten haben die Aktienkurse der Börse in Warschau am Freitag mit einer sehr schwachen Tendenz geschlossen. Der WIG20 reduzierte sich um 1,8% auf 1.733 Punkte. Bedingt durch regionales Kaufinteresse kam es im späten Handel wieder zu einer leichten Erholung von den Tagestiefs, sagte ein Händler. Der weitere Ausblick für den Aktienmarkt bleibt nach Aussage von Analysten negativ.

Bei den Einzelwerten verloren PKN Orlen 3,3% und KGHM reduzierten sich um 3,5%. Auch die Bankenwerte zeigten sich mit Abgaben und büßten damit ihre Aufschläge vom Vortag wieder ein. Hier fielen BRE um 3,4%, BZ WBK reduzierten sich um 2,9% und PKO BP schlossen mit einem Abschlag von 2%. Gegen den Trend gewannen Lotos 4,2% und die Aktien von Polnord rückten um 1,1% vor.

DJG/DJN/ros

(END) Dow Jones Newswires

December 05, 2008 11:20 ET (16:20 GMT)

Copyright (c) 2008 Dow Jones&Company, Inc.
Big Lebowski / 2008-12-05 18:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Big Lebowski / 2008-12-05 18:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jutro Miokolaj dziala hm. na szczescie wyslalem do niego kartke o tresci : sw. Mikolaju przyslij mi czapeczke , buciki i narty ;-) , kartki wysylalem wielokrotnie na poczcie i mysle ze prezent od Mikolaja tez bede odbieral na poczcie.. :)
5424 / 2008-12-05 17:44 / Fan Linuxa Ubu
dlaczego dzisiaj DAXem tak sponiewierali -4.66 to ostry spadek
Big Lebowski / 2008-12-05 18:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra ..bardzo zle dane z z rynku niemieckiego spowodowaly ostry zjazd.. Pozdr.
Thai / 2008-12-05 16:36 / Bez rangi
PNF z pieknego dwucyfrowego wzrostu pozostalo... +5,78
...ale dobre i to, przy znizkujacych indeksach to calkiem dobry plus!;-)
Te zasady...
...ale nie ufac plusom i minusom do zamkniecia, to calkiem rozsadna zasada;-)
Thai / 2008-12-05 16:39 / Bez rangi
Muzyczka wieczorem...

http://de.youtube.com/watch?v=0Ow5PQDZdKI&feature=related
Jarg / 2008-12-05 14:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ropa Crude: 42,17$ w tym momencie...
Marins / 2008-12-05 16:30 / portfel / Tysiącznik na forum
ciekawe czy bedzie odwrót?
krzysiek29 / 2008-12-05 14:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Ciekawe czy moj poziom przelamia-:) jak tak to na 30$
lawok / 2008-12-05 14:55 / Uznany Gracz Giełdowy
Rysiek jeszcze nie znalazł, wiec bez znaczenia!:-)
Jarg / 2008-12-05 15:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A propos... ile kosztuje benzyna w Waszych grodach?
warren buffet / 2008-12-05 15:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
3,48

lukoil
Jarg / 2008-12-05 15:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No proszę... Ciekaw jestem, czy ktoś ma jeszcze taniej...

Pozdrawiam Warrenie...
xr5pl / 2008-12-05 16:14 / Bywalec forum
0,98e ~ czyli okolo 3,38zl w Noordwijk-u (holandia)
Jarg / 2008-12-05 16:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-) też nieźle... ale z zagranicznych kącikowiczów Ciułacz ma pewnie najtańszą...
Natomiast chyba nikt nie przebije ceny z Caracas... jeśli ktoś tam tankuje... w przeliczeniu ma za 0,15 zł...
smooth / 2008-12-05 15:15 / portfel / Tysiącznik na forum
3,70 na Orlenie w Opolu. Podobno mamy jedne z najwyższych w kraju.
Jarg / 2008-12-05 15:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hmm...
Dzisiaj rano płaciłem na Neste 3,58...
smooth / 2008-12-05 15:26 / portfel / Tysiącznik na forum
W Opolu nie ma stacji przy marketach a to one dyktują ceny jak np we Wrocku. Już tu rózne komisje sie zbierały i zmowy cenowe sledziły. Niestety nic to nie zmienia. :(
I dlatego jak tylko jestem we Wrocławiu to Wam daje zarobic pełnym bakiem. :)

Pozdrawiam!
5424 / 2008-12-05 16:11 / Fan Linuxa Ubu
U nas w Tesco 3,55 carefure 3.56 nie mam zaufania do tych stacji.
lawok / 2008-12-05 15:08 / Uznany Gracz Giełdowy
u mnie najtańsza, ...bo firmowa:-)....szczerze to nie wiem, spytam żony!

A propos Ryśka i jego poszukiwań czarnego złota. Facet pakuje w ten businness "oszczędności życia", wszyscy mówią, że przez to zbankrutuje, że firma nie ma szans. Więc pytam, głupi, bez doświadczenia, bez kontaktów (specjalnych), czy może coś w tym jest?
Jarg / 2008-12-05 15:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest w tym na pewno ryzyko... Rysiek zatem sporo ryzykuje... chociaż, jak powiadają: Kto nie ryzykuje...

PS. Jesli dobrze zrozumiałem, benzynę tankuje Twój szofer, a Ty nie widzisz cen zza przyciemnionych szyb? :-)
lawok / 2008-12-05 15:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Re P.S:.................może kiedyś:-)
Jarg / 2008-12-05 14:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Koniec poboru obowiązkowego...
Kto pamięta czasy, kiedy można było trafić do armii na 3 lata (marynarka wojenna, wojska powietrzno-desantowe), a nawet po studiach trzeba było stroić bażancie pióra przez rok :-)

Warto jednak stosować zasadę, o ktorej już wspominałem: przy bardzo wysokim otwarciu na papierze - sprzedajemy od razu... (vide Ponar)
5424 / 2008-12-05 15:03 / Fan Linuxa Ubu
Cześć Jargu ja to swietnie pamiętam tamte czasy i różne podchody aby się wykręcić od tupania.
Jarg / 2008-12-05 15:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj... ja również miałem sporo "akcji" :-) i w rezultacie do wojska nie trafiłem...
Natomiast szkolenie wojskowe na studiach... to też był niezły "kabaret"...
5424 / 2008-12-05 15:49 / Fan Linuxa Ubu
Lubiłem zajęcia z wojska bardzo ...................a do woja też nie trafiłem mamy podobne przejscia Jargu
Jarg / 2008-12-05 15:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Stosowna piosenka na ten nostalgiczny temat...
http://www.tinyurl.pl/?gTEInrmE
lawok / 2008-12-05 14:13 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzień dobry,
uff....i w mojej rodzinie Barabara się trafiła:-)

Obecnie jestem w posiadaniu opcji spadkowych. Zakładam zjazd WIG20 do poziomu 1570.....mam nadzieję, że maluchy i średniaki będą sie zachowywać tak jak dziś:-)

Gratki dla posiadaczy PNF, ja obecnie w IPX i też nie narzekam, OIL się kosoliduje w którą stronę się wybije trudno powiedzieć ale słaby papier oj słaby ale nie sprzedam:-)

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego łikendu!
Thai / 2008-12-05 16:51 / Bez rangi
Witaj Lawok,
posiadacze PNF szczesliwsi, ja takze... i w IPX takze nie narzekam:-)

Prezentow Mikolajkowych wielu zycze... a Zuzka by sie Mikolaja nie przelekla;-)
Milego weekendu Lawok:-) Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy