Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2008-11-30 13:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czy istnieje ranking analityków ?

Najlepszy bat na demagogów pseudo analityków to imienny rankind.

Instytucje financowemogą mieć bardzo dobre wyniki financowe i drobny nowy inwestor (jak ja) może sądzić że to wyrocznia co powiedzą. Z waszych wypowiedzi wynika że robią jeszcze wiekszą propagandę jak za Hi.....

Taki analityk wiedząc że bedzie imiennie wpisany na listę to może by bardziej się zastanowił co pisze.
Jarg / 2008-11-30 13:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciułaczu, ten ruch w Wal-Marcie, o którym wspominałeś... "czarny piątek" chyba jednak był udany... a tak się anale martwiły :-)
Big Lebowski / 2008-11-30 13:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=XV_dbCF1jOA
Jarg / 2008-11-30 13:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Andrieju, serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności w dniu imienin...
Jarg / 2008-11-30 13:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak ten czas leci...
http://driada.wrzuta.pl/audio/yQsl4ZSrTR/pink_floyd-time
Big Lebowski / 2008-11-30 12:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Grudzien miesiacem podsumowan i przewidywan co do losow przyszlej koniunktury w gospodarce i na gieldzie , uwazam ze nalezy sie wsluchiwac w wypowiedzi swiatowych analitykow - jezeli wiekszosc bedzie mowic ze kryzys bedzie krotkotrwaly to bedzie oznaczalo ze z kryzysem znacznie dluzej rynki beda sie zmagac , jezeli wiekszosc analitykow bedzie zdania ze kryzys bedzie dlugoletni - nalezy optymistycznie myslec o gospodarce i gieldzie , co do zlotego w przyszlym roku to uwazam ze po nowym roku nastapi nowe rozdanie kart na rynkach i calkiem mozliwe ze jednak zloty bedzie rosl w sile - takze po znacznej korekcie nadejdzie czas usd..
krzysiek29 / 2008-11-30 12:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam. Dzis wlasnie taka jedno analize przeczytalem
Premier TUSK- kryzys finansowy jest duzo gorszy niz tydzien temu-swietne-:)
Wiekszosc analitykow wiesci dlugi i meczacy kryzys
pozdr
Big Lebowski / 2008-11-30 12:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. to bedzie oznaczalo ze kryzys bedzie jednak krotki.. Pozdr.
krzysiek29 / 2008-11-30 12:56 / Uznany Gracz Giełdowy
A jeszcze jedno co sadzisz o powiazaniach Zlomrexu i Romana. Czy cos jest na rzeczy jakas plotka ostatnio poszla.
Big Lebowski / 2008-11-30 12:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nic mi nie wiadomo - jak plotka ?
krzysiek29 / 2008-11-30 13:04 / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=86f622d3-01c2-4660-9b25-dad05bf0eecf
Big Lebowski / 2008-11-30 13:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie wchodzi mi czy moglbys wkleic caly artykul..
krzysiek29 / 2008-11-30 13:16 / Uznany Gracz Giełdowy
nie moge wstawic tego caly cza mnie przerzuca ciekawe dlaczego-:)

Zlomrex owned by Przemyslaw Sztuczkowski, Poland’s biggest steel distributor, may acquire Alchemia steel plant from Roman Karkosik. According to “PB” sources, the two businessmen are negotiating a merger. Unofficial sources say that legal and economic teams have already been founded and now they are analyzing different scenarios of the cooperation. A working meeting had been planned for November 25th but it was shifted till early December. People familiar with Roman Karkosik confirm the news.
krzysiek29 / 2008-11-30 13:18 / Uznany Gracz Giełdowy
nie moge jakos z 20 razy probowalem. Wez sam zobacz na pb napisz Zlomrex i pierwszy news
Ciułacz / 2008-11-30 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"


2008-11-30 13:18:50 | krzysiek29 [ Tysiącznik na forum ]
nie moge jakos z 20 razy probowalem. Wez sam zobacz na pb napisz
Zlomrex i pierwszy news


Krzyśku ,
Chyba przekroczyłeś limit
Ja chciałem wkleić nen sam artykuł i wywala
Thai / 2008-11-30 12:56 / Bez rangi
Krzysku,
a jakim Tusk jest analitykiem, w dodatku finansowym?

Big napisal: "
krzysiek29 / 2008-11-30 12:58 / Uznany Gracz Giełdowy
O naszym premierze mialobyc ironicznie a co do analitykow to napisalem ze wiesza dlugi kryzys-:)
Thai / 2008-11-30 13:02 / Bez rangi
;-) Ok. Czyli bedzie krotki... he, he:-)
Thai / 2008-11-30 12:57 / Bez rangi
Sorki ucielo mi posta...

Big napisal: "
nalezy
sie wsluchiwac w wypowiedzi swiatowych analitykow

Pozdrawiam:-)
krzysiek29 / 2008-11-30 13:00 / Uznany Gracz Giełdowy
Chcialem napisac co mysli nasz rzad a wypowiedz w stylu ze kryzs jest duzo gorszy niz tydzien temu wydala mi sie bardzo zabawna tylko tyle bez zadnych podtekstow
Thai / 2008-11-30 13:06 / Bez rangi
Rozumiem Krzysku:-) Masz racje - to jest zabawna wypowiedz -zgadzam sie z tym... Tym bardziej jesli wziac pod uwage, ze az tydzien czasu im to zajelo;-) . Pozdrawiam Cie...
Big Lebowski / 2008-11-30 11:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=GbsBJmx-m2s hehe..
Big Lebowski / 2008-11-30 11:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=1V71MQEUJKY Uworek z dedykacja " Wszystkiego Najlepszego " dla Andrzeja Kazelota z okazji imienin..
barabaszek / 2008-11-30 11:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Przyłączam się do życzeń ....wszystkiego najlepszego Kazelocie.
Thai / 2008-11-30 11:46 / Bez rangi
Rzeczywistosci piekniejszej od marzen, na dzis, jutro, zawsze...
...z zyczeniami dla Kazelota dolaczam, serdeczne pozdrowienia...:-)

Muzyczka...
http://de.youtube.com/watch?v=1O-y6fv9FLc&NR=1
Big Lebowski / 2008-11-30 11:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=JFWPeVfWB9o Muzyczka..
Big Lebowski / 2008-11-30 10:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Thai / 2008-11-30 11:55 / Bez rangi
Dzien dobry Dude:-) Powitania wszystkim:-)

Zycze milego niedzielnego dzionka... Pozdrowienia serdeczne...
Big Lebowski / 2008-11-30 12:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza.. tesknilem..:) Pozdrowka.
Thai / 2008-11-30 12:23 / Bez rangi
Dude...:) Pozdrowka teskne i buziaki posylam;-)
Grei / 2008-11-30 03:38 / portfel
Chciałbym jeszcze skomentować wycenę Lotosu 0 zł. Nie mam akcji tej spółki, ani nie zamierzam mieć tych akcji w przyszłości mieć, jednak ta wycena jest zupełnie niedorzeczna. Abstrachując od szczegółów, nie zaglądając w bilans, prognozy itp.to ta analiza jest w 100 % irracjonalna. Analityk w swojej opinii zawiera już jedną zasadniczą sprzeczność. Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo 50% na przetrwanie firmy (według analityka), to już ten fakt świadczy o znacznej wartości firmy. Innymi słowy: los w lotto nigdy nie jest wart 0zł tylko jest równy możliwej wygranej pomnożonej przez prawdopodobieństwo wygranej. (Erwartungswert).
Big Lebowski / 2008-11-30 10:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. co do wycen mozna sie spierac - faktem jestze gdyby pare miesiecy temu jakis analityk wskazal mozliwosc wyceny na 0 - slynne i switowego formatu instytucje finnansowe wszyscy by go obrzucili blotem i pukano by sie w glowe hm. a jednak firmy te wyzerowano , emeryci gdyz fundusze emerytalne na calym swiecie mialy akcje i obligacje tych tuzow ;-) , obecnie jezeli pokazuje sie rekomendacja jakiegos naszego kwiatuszka - podnosza sie glosy narodowego oburzenia , brakuje tylko demonstracji i okrzykow - niech zyje Polska wiekomocarstwowa ! , zydzi na Madagaskar ! , Na Kowno !!! , ja tylko zwracam uwage ze analityk ma prawo do swojego zdania i na kazda rekomendacje jest w stanie przedstawic jakis przyglupiasty wykresik i argumenty - inwestorzy sami musza zdecydowac o swoich inwestycjach - dodam tylko ze czasem przyglupiasty wykresik jest jednak prawda.. Pozdr.
Big Lebowski / 2008-11-29 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=EgbGaYTkkPU&feature=related
Ciułacz / 2008-11-29 22:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu !

Powiem ci szczerze że nigdy nie słuchałem te muzyki co wklejacie, bo mi leci inna muzyka.
Dzisiaj mam więcej czasu i zaciekawiło mnie co wkleiłeś.Myszę przyznać że w moim guście, ale co mnie zaintrygowało , to ten saksofonista z fryzurą jaką nosiłem w latach 75-78 a saksofon to mam za rekwizyt nad moim biurkirm i od czasu do czasu się nim zabawiam.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-11-30 11:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz.. od dzisiaj masz sluchac naszej muzyczki..;-) Pozdr.
TOMOK / 2008-11-29 22:18 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
obacz to kolega
http://www.youtube.com/watch?v=qtnjkNyXO5Q&feature=related
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-11-30 11:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Tomaszku..
Jarg / 2008-11-29 19:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pięknie sprawdza się rónież "reguła drapaczy chmur", która głosi, że szczyt hossy wyznacza przekonanie giełdowych potentatów o wiecznej prosperity i chęci wydawania na pomnikowe inwestycje, jakimi są drapacze chmur... Więc kiedy na biurkach prezesów lądują projekty najwyższych i najbardziej luksusowych biurowców, to oznacza, że bessa już czeka za progiem :-)
Przykłady:
Chrysler Building i Empire State Building w NJ - koniec hossy lat dwudziestych;
Sears Tower w Chicago - ukończony w roku krachu paliwowego (1973);
Petronas Tower - ukończony w roku wybuchu kryzysu azjatyckiego (1997)
Sky Tower - koń, jaki jest - każdy widzi :-)
warren buffet / 2008-11-30 09:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobra mysl :)
Big Lebowski / 2008-11-29 17:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie...:)
Big Lebowski / 2008-11-29 18:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Inwestowanie w kontrakty i opcje pokazuje dokladnie z jakie sa zagrozenia i jakie moga byc skutki , na rynkach rozwinietych prywatny inwestor moze inwestowac w kontrakty i opcje - wymygane jest jednak minimium na koncie 50 tys euro , wiele powaznych instytucji i takze prywatny inwestor ktory poplynol 1 miliard euro na opcjach Volkswagena , analitycy od roku pisali akcje VW sa przewartosciowane i nalezy sprzedac - a rynek pokazal wszystkim srodkowy palec , takze rynek u nas pokazal na walutach wszystkim - bankom oraz innym inwestorom srodkowy palec , obecnie bedziemy mieli polowanie na czarownice (eksporterzy ktorzy zabezpieczali sie przed ryzykiem kursowym oraz banki ktorym moze byc trudno odzyskac zadluzenie firm ktore nastapilo na wskutek blednych inwestycji (opcje ).. wynika z tego jeden moral tzn. : kazdy kij ma dwa konce..
barabaszek / 2008-11-29 23:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Gospodarzu,witajcie kącikowcy.O jakich to rynkach rozwiniętych piszesz Bigu,które to wymagają od prywatnego inwestora, aż tak dużego zaangażowania kapitału?Zachodni brokerzy wymagaja od 5000 funtów do 10.000 dolarów zaangażowania aby móc inwestować na całym świecie zarówno na akcjach,kontraktach terminowych,CFD oraz rynku towarowym i forex,inną sprawą jest gra na takich rynkach, gdzie podłączenie się systemem automatycznego składania zleceń to nie sci-fi a scalping jest jedna z metod gry na rynku i bez odpowiedniego przygotowania, to jak podać swoją głowę na srebrnej tacy....Pozdrawiam serdecznie.
Big Lebowski / 2008-11-30 10:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Barabaszku sprawa ta byla juz tu w kaciku walkowana i nie chce sie powtarzac - ale tak zebys mogl sobie sprawdzic to przejdz sie do BRE banku i spytaj sie o reguly w matce firmie Commerzbanku , jest mnostwo Diskountbrokerow i oferuja rozne uslugi ale najwazniejsza zasada inwestora to chronic kapital i pieniadze musza byc pewne jak w banku .. Ja pisze o bankach i ich wymaganiach..
barabaszek / 2008-11-30 10:52 / portfel / Tysiącznik na forum
W dzisiejszych czas reguła "pewne jak w banku" nabrała całkiem nowego znaczenia :-)....osobiście stawiałbym na instytucje finansowe które mają zabezpieczenie w gwarancjach państwowych (np.Wielka Brytania).Pozdrawiam Gospodarzu.
Big Lebowski / 2008-11-30 10:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niemcy takze maja gwarancje..
barabaszek / 2008-11-30 11:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Nigdy nie wątpiłem w to,że je będą mieli....są na świecie państwa, które przeszły już nie jeden kryzys i w dalszym ciągu są supermocarstwami i będą...kierują nimi ludzie o wybitnej wiedzy ekonomicznej z wizją tego co będzie nie za rok, dwa ale patrzących dalej,głębiej....i charakteryzuje je podstawowa zasada,ich gospodarka stoi mocno na nogach i to nie ze słomy a ochrona własnego rynku jest zawsze priorytetowa....u Nas he he....dobrze ,że Polak jest bardzo elastyczny bo dawno byśmy przeszli na ziemniaczaną dietę....jeżeli ktoś myśli,że jesteśmy niezależni jako kraj to jest grubo w błędzie a na razie mozna tylko powiedzieć,że pozbywamy się przemysłu(stoczniowy) który rozwinął się z uwagi na bardzo dobre położenie geograficzne tak jak wcześniej stało się to z rolnictwem,rybołóstwem,górnictwem (te się jeszcze trzyma jakoś ze względu na mocny charakter Ślązaków choć przywilejów górniczych nie pochwalam,rybacy ich nie mieli)....tak więc odwracamy się od tego co w trudnych czasach zapewnić mogłoby naszemu krajowi właśnie niezalezność....
barabaszek / 2008-11-30 11:34 / portfel / Tysiącznik na forum
dopiszę jeszcze najważniejsze......a przede wszystkim dostarczał niezależnych od zagranicznego kapitału....miejsc pracy.....ale to przecież mało istotne,banalne...zawsze można się posiłkować emigracją zarobkową przecież....będzie nagle bardzo ważne kiedy zaczną się w czekajacym Nas spowolnieniu gospodarczym masowym cięciu etatów...i obyśmy na koniec dodam ,tego nie doczekali.
Jarg / 2008-11-29 19:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu...

Ładnie napisałeś... A morał z tego taki, że... zachłanny dwa razy traci...
Wiele osób z kierownictwa spółek martwiło się, jak widać, leżącą bezczynnie kasą na firmowych kontach i postanowili "zaktywizować kapitał". Były przecież relacje o grach na kontraktach towarowych (zarząd Hutmenu), a nawet o wtapianiu w akcje i fundusze kasy jakiejś dużej spóldzielni mieszkaniowej - nie mógł prezes ścierpieć, że mu kasa z czynszów leży na małym procencie, kiedy na GPW taaakie kokosy zarabiają :-)... to wziął i przepitolił wszystko na giełdzie - pisano o tym szerzej rok temu...

Pozdrawiam serdecznie...
nasasa / 2008-11-30 02:30
Bigu,byles i zapewne bedziesz wielki.Czego Ci szczerze zycze.
Piszesz o zabezpieczaniu sie przed ryzykiem kursowym.
Dobra firma majaca przychody/koszty walutowe powinna je ubezpieczyc od wspomnianego ryzyka kursowego.
TYLKO TYLE I AZ TYLE. KONIEC.
Cala reszta to hedging.Czyli duzo pieniedzy za jeszcze wiecej ryzyka(wersja optymistyczna)
Teraz pytanie: dlaczego wiekszosc firm nie skorzystala z opcji waniliowych,po tym jak przyniosly im straty opcje barierowe w pierwszej polowie roku?
Tez nie jestem w stanie na nie logicznie odpowiedziec. pytanie mozna postawic przewrotnie czemu polskie firmy wtopily w pierwszym i jak sie okazuje drugim polroczu?
A moze ma to zwiazek z przewartosciowaniem/deprecjacja zlotego i obledna(nie majaca na nic wplywu) polityka RPP? A moze z oferentem tych (najczesciej) struktur? Czy tez moze z ostanim ogniwem czyli odpowiednio umotywanymi sprzedawcami.
Ciekaw jestem Twojej opini.Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-11-30 10:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. ja jestem tylko Dude - dla przyjaciol , znajomych i kulturalnych ludzi..:) Szumowiny tylko powinny sie do mnie zwracac " Wasza Dudosc " ;-) hehe.. a tak na powaznie to jest wiele teori spiskowych - ja mysle ze jednak zamykanie pozycji dolarowych zmusilo inwestorow zagranicznych do wyprzedzy innych walut tzn. euro , zl, korony wszelkiej masci ,rubel.. co do przyszlosci naszej waluty mysle ze od nowego roku bedziemy mieli nowe rozdanie kart i nalezy obserwowac zlotego - uwazam ze zloty jednak bedzie sie wzmacnial ..Pozdr.
Big Lebowski / 2008-11-29 21:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu.. Takich przypadkow historia zna wiele - podczas bessy w 2000r. praconicy powaznego ministerstwa w niemczech za sporo pieniedzy kupowali akcje Deutsche Telekom - bo tak mocno spadl ;-) a on dalej lecial i lecial.. chciwosc i strach to dwa odczucia ktore na gieldzie beda uczestniczyc wiecznie.. Pozdrawiam serdecznie..
dabos / 2008-11-29 19:43
Mam pytanie odnośnie wykonania operacji konwersji jednostek funduszy w portfelu na money.pl. Zamierzam dokonać kilku konwersji i chciałbym zaktualizować tym samym portfel prowadzony na money.pl. Macie moze jakies pomysly jak tego dokonac zachowuja realistyczne statystyki w portfelu? Pozdrawiam
smooth / 2008-11-30 21:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Sprzedać i kupić.
Jarg / 2008-11-29 17:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Krzyśku, a co z HTL? 99% produkcji na eksport.... Czy oni przypadkiem również nie "zabezpieczali" się opcjami?
krzysiek29 / 2008-11-29 17:49 / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadza sie-:( Ciekaw jestem czy w tym procederze poplyna spolki z glownym udzialowca z zagranicy np.Trakcja,Budimex,STX a moze oni mieli cynk, moze byli madrzejsci-:)
Ciułacz / 2008-11-29 17:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !

Nie bardzo wiem czemu dokopali Millennium,okiem laika to wyniki nie gorsze jak ING czy BZ.

Niesmiała coś wspominała że może by się skusiła.

Czy coś się święci ?
Jarg / 2008-11-29 17:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Milennium oberwał chyba za Ropczyce - mają ponad 7% papierów spółki, którą wkręcili w opcje. Błędne koło Ciułaczu... pozdrawiam
Ciułacz / 2008-11-29 21:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jarg, dzieki.
Przed chwilą byłem w Wal-Marcie.Ludzi jak mrówek albo jeszcze więcej.80% ludzi bez koszyka czy wózka, wszystko taszczą pod pachą.
lawok nielogo / 83.22.24.* / 2008-11-29 16:58
Andrzeju Kazelocie,
wszystkiego najlepszego z okazji dzisiejszego dnia. Trzeba wylać troche wosku, mam nadzieje, że się jakiś byczek pokaże:-)

Pozdrawiam wszystkich
Jarg / 2008-11-29 17:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jutrzejszego dnia Lawok, pozdrawiam
lawok nielogo / 83.22.24.* / 2008-11-29 20:13
ups....to z powodu dzisiejszej imprezy pomyliło mi sie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy