Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
lawok nielogo / 83.22.24.* / 2008-11-29 16:58
Adrzeju Kazelocie,
wszystkiego najlepszego z okazji dzisiejszego dnia. Trzeba wylać troche wosku, mam nadzieje, że się jakiś byczek pokaże:-)

Pozdrawiam wszystkich
krzysiek29 / 2008-11-29 13:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Tak jak napisal Anonim
Hossa internetowa-wszystkie firmy stawaly sie spolkami nowych technologi
Hossa nieruchomosci- wszystkie firmy zaczely byc deweloperami lub w okol niego
Hossa Hedge- wszystkie firmy chcialy byc funduszami Hedge (opcje)
Jak wiem z historii jak za kazdym razem to sie skonczylo-:(
5424 / 2008-11-29 13:57 / Fan Linuxa Ubu
Jak by na to nie patrzeć każdy kryzys bierze się ze zbyt łatwego dostępu do pożyczanego pieniądza
krzysiek29 / 2008-11-29 14:09 / Uznany Gracz Giełdowy
A niedluga czeka nas chyba az nadplynnosc zeby tylko uratowac wzrost gospodarczy.
5424 / 2008-11-29 14:17 / Fan Linuxa Ubu
i widzisz że tutaj koło się zamyka banki mają gotówkę i będą chciały zarobić muszą tylko znaleśc sferę gospodarki która będzie miała perespektywy rozwoju i od nowa zaczną pompować kase w takie przedsięwzięcia a następstwa wszyscy znamy ................nowy kryzys poprzedzony wielkimi wzrostami. Napisz Krzysiu na czym polega ten przewał naszych banków na naszych przedsiębiorstwach.
krzysiek29 / 2008-11-29 14:24 / Uznany Gracz Giełdowy
W bardzo prosty sposob o to chodzi ze firmy zabezpieczyly sie na wypadek umacniania sie waluty a wiesz cos sie stalo z nasza waluta dolar umocnil sie o 50%, EUR chyba o 30% tylko w taka sytuacje nikt nie wierzyl a tu bardzo przykra niespodzianka. Dalej prognozuje
USD-4-4,5
EUR-4.5
CHF-3 a nawet 3,5
I teraz pomysl co sie stanie na takich opcjach???
To tak prostym jezykiem a trudniejszym mozesz poczytac na pb
Jarg / 2008-11-29 11:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...
Miłej soboty Wam życzę i pozdrawiam serdecznie z troszkę przemoczonego Wrocka...

Imprezowy dzień dzisiaj...
5424 / 2008-11-29 10:55 / Fan Linuxa Ubu
Witam wszystkich i mam prośbę o linka do strony ze wszystkimi indeksami giełd europejskich jesli ktoś coś takiego posiada to proszę o wklejenie.
krzysiek z tego co piszesz poniżej może być jakaś awantura na naszym rynku czytaj spadki.
Jarg / 2008-11-29 11:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra...
Prosisz... więc masz....
http://stooq.pl/notowania/?kat=i1

Jest to dość dobry zestaw. W czasie sesji odświeżają się automatycznie...

I jeszcze ładna stronka z najważniejszymi Futures...
http://tools.boerse-go.de/index-tool/
5424 / 2008-11-29 12:21 / Fan Linuxa Ubu
Dziki Jargu za link a ja się wczoraj tak naszukałem
Jarg / 2008-11-29 12:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hmm... jeszcze nie całkiem zdziczałem :-) pozdrówka...
5424 / 2008-11-29 12:34 / Fan Linuxa Ubu
co masz na mysli mówiąc o zdziczeniu..........
smooth / 2008-11-29 17:34 / portfel / Tysiącznik na forum
hehe... dobre, dobre :))
krzysiek29 / 2008-11-29 10:27 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam.Banki wpuściły w niezly bajzel przedsiębiorców i zwykłych ludzi na opcjach walutowych. Robi sie coraz ciekawiej. Czy to jest akcja skoordynowana NBP i bankow majaca na celu udupic firmy. Coraz lepsze firmy dostaja po tylku teraz Rafako. Z tego co wiem te opcje zamykane sa w grudniu czy to koniec tej nieszczesnej plagi???pozdr
5424 / 2008-11-29 12:24 / Fan Linuxa Ubu
Krzysiek jeśli dobrze rozumuje to nasze banki zorganizaowały sobie kase od inwestorów ........czyli zrobiły dobry interes.
krzysiek29 / 2008-11-29 13:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Jakie nasze-:) A co najlepsze wszystko prowadzi do JP Morgan chyba w polowie grudnia jest rozliczanie opcji ciekawe ile jeszcze firm polegnie
Jarg / 2008-11-29 12:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzyśku, jesteś nawet większym entuzjastą teorii spiskowych ode mnie... :-)
Nie przesadzałbym z tą"zorganizowaną" akcją NBP i banków komercyjnych... Za zawarte transakcje kupna opcji odpowiadają przecież ludzie z kadry kierowniczej przedsiębiorstw, wygląda na to, że często niezbyt rozgarnięci i z przesadną fantazją - czesto w podmiotach zależnych i pewnie bez akceptacji szefów...
Rafako wyglada mi na taki przypadek, a na pewno PPWK - dość dobrze opisany - fantazja dyrektora finansowego spółki zależnej wpędziła całą grupę PPWK w poważne tarapaty.
Banki mają interes, żeby wcisnąć komu się da swoje nawet najbardziej ryzykowne produkty finansowe... i opowiedać przy tym bajki... Lecz to ludzie ze spólek powinni miec głowę na karku, trochę oleju w głowie, czytać uważnie umowy pod kontem ryzyka i konsultować się z doradcami... Prawda?

Pozdrawiam...
zońka19 / 2008-11-28 23:39 / Tysiącznik na forum
Dobranoc
Jak to Jarek mówi "udanego łykendu"
Przepraszam jak przekręciłam,
ale i tak Wam zyczę udanego
Mój nie będzie udany
niesmiala / 85.182.5.* / 2008-11-28 23:49
a coz to zosienko za przyczyna,ze niby nieudany ?
Jarg / 2008-11-28 23:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Do listy dopisujemy kolejnego "beneficjenta" opcji walutowych - Rafako przez swoją spólkę zależną Elwo... Jeśli spełniłby się czarny scenariusz rozliczenia owych opcji, wówczas popłyną nielicho...
niesmiala / 85.182.5.* / 2008-11-28 23:55
Jargu zerkales na mil i lotosa.
ten pierwszy odnotowal we wszystkich kwartalach dobra wyniki.
na drugi jest w dole chyba obce rece sie wyciagaja po niego i specjalnie ma zanizane rekomendacje,bo wyniki tez niezle.
Wzbudzaja w tobie zainteresowanie?
niesmiala / 85.182.5.* / 2008-11-29 00:23
przechodzac kiedys przed bankiem slaskim byl baner z napisem skup zlota.
na jakims niemieckim programie widzialam czesto powtarzajace sie bewerbungi
mowiace o skupie zlota,co sie u licha ma stac z tym zlotem,czy to sztuczne podnoszenie jego wartosci,
czy zeczywiscie moze byc w najblizszym czasie bardzo drogie
Jarg / 2008-11-29 00:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Złoto stało się ostatnio modne jako lokata w różnych formach...
Jednak jest obłożone dużą marżą przez banki... a więc jest to raczej lokata o długim okresie zwrotu... Myślę, że z uwagi na wzrost zapotrzebowania ze strony krajów rozwijających się, a zarazem spadek wydobycia w RPA - złoto będzie stopniowo drożeć w najbliższych latach i sytuacja z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych pozostanie już historią...
Największe stopy zwrotu w ostatnich latach miały polskie monety złote: przedwojenne 10 i 20 zlotówki z lat 20-tych oraz wspólczesne bulionówki tzw "orły"...
Natomiast najtańsze zloto nadal jest w monetach jednouncjowych dostepnych na Allegro:
20 dolarówkach USA z końca XIX i pierwszej dekady XX wieku - monety w kiepskim stanie numizmatycznym można nieraz wylicytować w cenie uncji online, oraz krugerrandów RPA bitych w II poł. XX wieku...
niesmiala / 85.182.5.* / 2008-11-29 00:50
milo mi bylo cie dzis poczytac,ale zostawmy cosik na jutro.
Jarg milej nocy ci zycze,szkoda,ze jesteem jeszcze na antybiotach,bo bym ci zyczyla na zdrowie:-)
Jarg / 2008-11-29 00:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Lotos nigdy nie cieszył się moją sympatią, czasami miałem w portfelu akcje PKN... O specyfice polskich koncernów paliwowych pisałem parę razy, rownież ostatnio...
Z panstwówek wolę KGHM... przynajmniej wydobywają z ziemi to co sprzedają...
Millennium jest niezłym bankiem, ale wydaje mi się, że obecnie jest kilka lepszych...
zońka19 / 2008-11-28 23:33 / Tysiącznik na forum
nie lubię Rafako
taki kisielec w czasie hossy
warren buffet / 2008-11-28 23:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
szymon bankier mowil ;-) i to z 3 tyg temu juz...
niesmiala / 85.182.5.* / 2008-11-28 23:26
wyjasnijcie mi jak sie ma stosunek gieldy do wojny,jak zachowuje sie wiekszosc akcji?czy mocno spdaja?
np. nasze akcje do wojny w Indiach,ktora powiedzmy wisi w powietrzu
Jarg / 2008-11-28 23:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To zależy, kto na tę wojnę dostarcza broń i zaopatrzenie :-)
Wojny sprzyjają wielu sektorom gospodarki i potrafią mocno podnieść indeksy giełdowe, jezeli tylko wojna toczy się daleko od siedziby giełdy....
niesmiala / 85.182.5.* / 2008-11-28 23:40
czyli na nasza moze nie miec duzego wplywu?
Jarg / 2008-11-29 00:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oba pąnstwa mają broń nuklearną, więc mogłaby zapanować psychoza strachu. Gdyby jednak konflikt miał charakter wyłącznie lokalny, to raczej nie miałoby to wielkiego wpływu na WGPW... Ani Indie ani Pakistan nie są ważnymi partnerami handlowymi Polski, natomiast ewentualny wybuch wojny w tamtym regionie spowodowałby zapewne jednoczesny wzrost kursu dolara i złota (co zwykle jest naprzemienne)...
Jarg / 2008-11-29 00:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na wykresie historycznym DJIA widać, że w okresie wszystkich większych konfliktów z udziałem USA hossa była elementem przeważającym: w czasie I wś, II wś, wojny w Korei, wojny w Wietnamie i podczas obu wojenek z Irakiem...
Jarg / 2008-11-28 23:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj... istotnie... znalazłem... pisał :-) Na szczęście nie interesowałem się Rafako w ostatnich czasach...
warren buffet / 2008-11-28 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja tez nie :)

ps. nie ma co tego rozgłaśniać, krzyczał przez palce, nie mógł bardziej...
zońka19 / 2008-11-28 22:30 / Tysiącznik na forum
Odnośnie Kopexu
myslę , ze nie koniecznie chodzi o jakies trupy w szafie
brat wypowiedział się o bracie , ze ten był w długoletniej depresji
kiedys oglądałam jakiś program o znanych ludziach w depresji
to jest straszna choroba
moze byc o łagodnym przebiegu
no co ja będę się rozpisywała
ogólnie rzecz biorąc są rózne odmiany
ludzie mogą popełniac samobójstwa,niestety
Jarg / 2008-11-28 23:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Depresja może mieć najróżniejsze przyczyny, np. uczuciowe albo zdrowotne...
Bardzo wątpię, żeby samobójstwo Jędrzejewskiego miało jakiś związek z sytuacją finansową Kopexu... Natomiast osobna sprawa to fakt, że nastapiła śmierć osoby istotnej dla spółki, której sukcesy kojarzone były z osobą głównego akcjonariusza...
Trudno wręcz sobie wyobrazić, co stałoby się z kursem spółek Czarneckiego, gdyby nagle nadeszła równie hiobowa wiadomość...
zońka19 / 2008-11-28 23:35 / Tysiącznik na forum
Jola by to odpowiednio przedstawiła w TV
wygadana jest
bohdan77 / 2008-11-28 22:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wiem, że interesujecie sie tymi społkami czy spotkaliścisie z infem o zawieraniu przez nie opcji walutowych bądź opcji na wzrost cen surowców?
ten proceder dla ropczyc erbudu ppwk i rafako sie kiepsko skonczył
dzięki i pozdrawiam
niesmiala / 85.177.106.* / 2008-11-28 19:54
witaj gospodarzu i jego goscie:-)
ciekawa dzisiejsza sesja korekty.Sporo duzych minusow np mil -13%.
Nasze karkosiki jeszcze nie rozpoczely marszu w gory i to mnie cieszy,bo w poniedzialek konczy mi sie lokatka i pare grosikow,ktore mialam na waciki przeznacze na maly zakup poniedzialkowy.Ale po dzisiejszej sesiji cos mnie kusi na te mille?
Najwyzej hustka na glowe i dalej bedzie sie w niej gospodarstwo oprzatac!
Jeszcze raz pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-11-28 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Niesmiala Dziewczyno.. ryzyk - fizyk mowisz ? .. tesknilem :) Pozdrowka..
niesmiala / 85.177.106.* / 2008-11-28 20:03
zawsze lepiej niz bio :-)
Thai / 2008-11-28 20:06 / Bez rangi
Witaj Niesmiala,
jak Twoje zdrowko? Ja wymawiam mantre Zosi "zdrowsza dzis, zdrowa jutro";-)
Polecam, dziala skutecznie...

Pozdrawiam:-)
niesmiala / 85.177.106.* / 2008-11-28 20:16
dziekuje ,znacznie lepiej , porfel choruje bardziej:-)
Thai / 2008-11-28 20:38 / Bez rangi
Grzane winko... z dodatkiem korzennych przypraw polecam...
...z dodatkiem malych kawalkow imbiru, suszonych sliwek, miodu i kieliszka brandy;-)
zońka19 / 2008-11-28 22:21 / Tysiącznik na forum
Izka jak miło , ze mnie wspominasz
Dzis słyszałam o zaletach imbiru na cholesterol , rozgrzanie i wiele wiele innych
same pozytywy
tak ,ze pij imbir zdrowa dzis , zdrowa jutro
Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2008-11-28 19:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=mJS8j9YYB9w
Big Lebowski / 2008-11-28 19:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ostanio pojawiaja sie zle informacje z dobrych spolek hm. reakcja jest zawsze lancuchowa , po zlych informacjach ida zawsze rekomendacje drastycznie obnizajace kurs akcji - zasada jest takze taka ze podczas bessy rekomendacje analitykow dla spolek sa w dol , podczas hossy analitycy rekomenduja w gore - dlatego wlasnie zadna spolka z wigu 20 mnie obecnie nie rajcuje , szczerze mowiac nasz glowny index zalatuje nieco egzotyka - gdyz wiodacy index nie powinien miec w skladzie spolki groszowej ( Bioton ) to uraga wszelkim normom przyjetym na swiecie , na Nasdaq ktory jest indexem spekulacyjnym obowiazuje norma ze gdy firma spadnie ponizej 1 usd ma krotki okres na podniesienie sie - jezeli nie da rady to automatycznie opuszcza ten index, nie mowie juz o o Dow , Dax itp..
Big Lebowski / 2008-11-28 18:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=Q1TDN67ibdo
Big Lebowski / 2008-11-28 17:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Thai / 2008-11-28 18:21 / Bez rangi
Witaj Dude...

Brakuje Twojej obecnosci w ciagu sesji:-( zjazd na MILL troche mi nastroj popsul... niestety...:-(

Mam sie co raz lepiej... weekend wolny mozna sie bedzie podkurowac... a nawet jakies zaleglosci nadrobic;-)
A jak Ty sie masz?:)

Pozdrowka serdeczne...:)
Big Lebowski / 2008-11-28 18:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza. przeciez wiesz ze tesknilem..:) Pozdrowka.
Thai / 2008-11-28 18:50 / Bez rangi
Dude...:) Hm... czy wiem? Pozdrowka stesknione i buziaki sle!;-)
Muzyczke lacze...
http://de.youtube.com/watch?v=_f7xOBEMhpc
Jarg / 2008-11-28 17:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Miłego łykendu życzę...
Bawcie się dobrze...
Apap
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy