Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2008-11-22 19:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=eBoFmfykL9E&NR=1
kokar / 82.139.42.* / 2008-11-22 18:50
Witam
Jeśli ostatni wzrost na dj zostanie utrzymany tzn zostanie utrzymany poziom 7500 to znaczy że rynek przestaje reagować na negatywne informacje a euforycznie reaguje na jakie takie.Zatem rynek chce rosnąć jeśli wzrost ten zostanie potwierdzony w najbliższych dniach wzrostami również w japonii to mamy duże prawdopodobieństwo odwrócenia trendu.I nawet trupy jakie być może wypadną z szafy nie będą miały wiekszego wpływu na zachowanie rynku,tak przypuszczam
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-11-22 19:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. stale ciecie stop przez banki centralne powoduje stala obnizke zyskow z obligacji a raczej generowanie strat na obligacjach - inwestorzy liczyc potrafia ;-) ,zwlaszcza ze obecnie mamy wyscig szczurow w obnizaniu stop - ostatnio nieoczekiwanie szwajcaria obnizyla stopy do 1% , FED i inne banki dalej beda ta polityke preferowac - tak wiec sporo gotowki czeka na . sygnal .. Pozdr.
kokar / 82.139.42.* / 2008-11-23 11:00
Witaj Bigu
General Motors rozważa opcję bankructwa,zamknięto dwa małe banki,Citigroup ma kłopoty,JP Morgan niby krucho z gospodarką amerykańską a dolar jedzie w górę od lipca dość szybko i nie widać formacji która świadczyłaby że ten wzrost ma się ku końcowi.Jednak nie jest chyba tak zle z przyszłością gospodarki amerykańskiej choć jeden z guru finansowych twierdzi że przyszłość finansowa świata to Azja
Big Lebowski / 2008-11-23 11:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. GM tak jak inne firmy wyciaga lape do panstwa po pieniadze , niemiecki przedsiebiorca A. Merckle ktory na opcjach VW stracil mld euro poprosil panstwo o pomoc - jego majatek prywatny wyceniany jest na 5 mld euro hehe..do czego zmierzam jest okazja to firmy chca podczepic do panstwowej kiesy - prawda jest takze ze koncerny samochodowe mnaja klopoty powazne GM zgubila megalomania..osobiscie w upadek Forda nie wierze.. Obecne spadki w duzej mierze zawdzieczamy fuduszom ktore sa likwidowane ( bankrutuja ) oraz funduszom ktore maja noz na gardle i taka sytuacja jeszcze potrwa - jednak rajd niedzwiedzia nastapi i jakies 20- 30% jest mozliwe.. Pozdr.
kokar / 82.139.42.* / 2008-11-23 11:25
No fakt prywatyzowanie zysków i nacjonalizowanie strat jest teraz w modzie :-).Osobiście nie wierzę w duże spadki,poniżej 7500 na dj jest już tylko przepaść myślę że tu psychologia zadziała,możliwa drastyczna obrona wspomnianego poziomu i długi horyzont ale potem już tylko wyżej,tak sądzę.Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-11-22 17:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=lZJ-5-_f9-4 Czas bluesa..;-)
Big Lebowski / 2008-11-22 17:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
krzysiek29 / 2008-11-22 17:39 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam. Amerykance odbili sie od pewnego poziomu wedlug gwiazd na niebie ten poziom powinien wytrzymac DJ 7500. a jak bedzie to sie okarze. Barak rusza ze swoimi pomyslami 2,5mln nowych miejsc pracy do 2011 i tak trzymac.Ostatnio PB opublikowal liste wedlug wskaznikow altmana a teraz Forbes w ktorym wiekszosc to spolki Romana ciekawe-:) pozdr
Ciułacz / 2008-11-22 19:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !

Tutaj sie trochę smieją z tych 2,5 miliona miejsc pracy do 2011 roku.
Już podobno straciło około 1 miliona pracę.A zapewnie w 2009 straci następne 2 miliony.
Recesja gospodarcza może się skończyć na przełomie 2009-2010, więc do 2011 zapewnie
powstaną te 2,5 miliona miejsc pracy.
5424 / 2008-11-22 19:01 / Fan Linuxa Ubu
Cześc koledzy bardzo bym chciał żeby nastały wzrosty ale zobaczcie w kalendarium jakie fajne dane będą publikowane w przyszłym tygodniu myślicie że pozostaną bez echa.
Big Lebowski / 2008-11-22 17:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj..Roman to twardziel ktory stapa po ziemi i nie robi zadnych odwiertow na pustyni.. firmy maja spory majatek do uplynnienia - tak jak Armatura sprzedala i nadal bedzie sprzedawac tereny tak spolki Romana oraz Ferrum, Roman robi restrukturyzacje w firmach - pozbywa sie dzialow nierentownych a takze mysli o przejeciach - spolki na takiej liscie moga sie znalezc w kazdej chwili - ostatnie samobojstwo z wiodacej firmy pokazuje do czego moze dochodzic - przykra sprawa niech mu ziemia lekka bedzie..Pozdr.
krzysiek29 / 2008-11-22 17:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Szkoda bardzo go lubilem takie jest zycie ponoc depresja az dziwne. Wlasnie tak to jest kto ma malo ten ma malo na glowie i cieszy sie z tego co ma a ten co ma duzo nie moze ogarnac wszystkiego i takie wypadki. Mimo wszystko bardzo szkoda-:(
nowaa43 / 2008-11-22 19:36 / Idalia
Dobry wieczór Bigu, witajcie wieczorkiem
przykra sprawa z L. Jędrzejewskim..
w piątek pocztkowo myślałam, że to sprawa jakiegoś wypadku, pojawiało się "tragiczna śmierć" w komentarzach..a to coś gorszego
chyba to za wysoka cena za obecność w biznesie..
nie wiem jakim był człowiekiem... ale 40 lat...smutna sprawa..
cieszmy się tym co mamy ...
a życie toczy się dalej..
pozdrawiam wszystkich
Ciułacz / 2008-11-22 20:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Nowaa>
Podobno w ostatnim czasie był w depresji.
Nic nie piszą na co umarł , może to serce ?
Pooh / 2008-11-22 20:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cześć.
Nie, Ciułacz. W nekrologu napisano, że zmarł śmiercią tragiczną.
A zbieżność "depresja + śmierć tragiczna" występuje tylko w jednym wypadku :(
Q
lawok / 2008-11-23 09:55 / Uznany Gracz Giełdowy
dlaczego wszyscy patrzą na tą sprawę w następujący sposób depresja+tragiczna śmierć = kłopoty finansowe....są w życiu jeszcze inne sprawy, które mogły tą śmierć spowodować! Nie wykluczam też kumulacji ale firma którą zarządzał ma się dobrze.

Wieczny odpopczynek....................
Big Lebowski / 2008-11-23 10:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Lawok.. Tacy szefowie firm nie popelniaja samobojstwa - dlatego ze jakas kobieta zlamala mu serce itp. lub choroba - wczesniej czy pozniej sprawa ujrzy swiatlo dzienne .. wieczny odpoczynek... Pozdr.
nowaa43 / 2008-11-23 14:01 / Idalia
czyli jest jeszcze gorzej niż możnaby przypuszczać....
krzysiek29 / 2008-11-22 17:13 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam. Pobudka SPIOCHY-:) Co jest wszystkie misie poszly spac???
MIMO / 2008-11-22 17:31 / Bywalec forum
Witaj Krzyś . KREC będzie emitował akcje.... W stosunku do obecnej ilości , to potężna emisja .
krzysiek29 / 2008-11-22 17:34 / Uznany Gracz Giełdowy
mialem to samo napisac i teraz pytanie czy ktos to kupi jaka bedzie cena i po co ta emisja.Ale na obecne warunki to dobrze to nie wrozy za duzo tych emisji
MIMO / 2008-11-22 17:54 / Bywalec forum
Jestem odmiennego zdania. To emisja bez pp. myślę że decyzja zapadła w wyniku zainteresowania inwestorów instytucjonalnych , a Krynicki zamierza pozyskac 10 mln zł ,cena będzie oscylowac w granicach 3.5 zł.
oczywiście -jak będzie czas pokarze ,ja akumuluje.
krzysiek29 / 2008-11-22 18:01 / Uznany Gracz Giełdowy
Mozliwe oby tak bylo.
bohdan77 / 2008-11-21 22:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gospodarz namawiał do rzeczowego naganiania i dyskusji o społkach wiec...chciałbym przedstawic swoją "teoryjkę"

chciałbym przedstawic Wam mój punkt widzenia na inwestycje w Petrol, jego aktualny kurs i zapatrywania na przyszłosc.
10 dni temu kurs był po 57 zł miesiac temu był po stówie, dzis po 30 zł. co spowodowało takie spadki? co fundamentalnie stało sie, że kurs tak leciał? ano nic ropa spadała ale rósł dolar, prezes OIL mówił że przy cenie 30-40 usd za baryłke opłacalne jest wydobycie ze złóż posiadanych przez Spółkę mowił to gdy dolar ocieral sie o 2 zł. nie myślę że cena ropy miała tu aż takie znaczenie. ale do rzeczy
16 X Członek Rady Nadzorczej sprzedał 100 tys akcji po 134 zł. funduszowi Nihonswi (Członek i ten fundusz lubią sie wzajemnie)
od tego momentu kurs nurkował przy coraz większych obrotach, nie jestem dokłądnie w temacie odnośnie opcji na zakup po średniej z 3 miesięcy które mógł ponoc Członek Rady wykorzystac, ale skoro to prawda to członkowi rady nadzorczej w skrócie R.K. zależało na niskiej średniej.
przy tak słabym rynku głobalnie, niewiele trzeba żeby kurs zaczał sie osuwac. może nawet te 4600 akcji które pozniej sprzedał Nihonswi wystarczyło by wywołac lawine spadków po 10 % dzien w dzien z jednym odbiciem (13.11) gdzie popyt ktos zasypał momentalnie.
wysypywał napewno Ktos duży i robił to z rozmysłem ale nie tak żeby na tym zarobic wówczas wysypywał by podciągając co chwila nie wystawiał co grosz zlecen po 200 po sto. Komuś kto tak sprzedaje nie zależy na dobrej cenie sprzedaży jemu zależy na obniżeniu ceny na maxa i tak sie działo, na dogrywkach na S było po 2000 tys akcji co skutecznie zniechecało potencjalnych nabywców.
no i wczoraj od poziomu 27 zł zaczął sie skup ukryte zlecenie cały czas działalo gdy ludzie zauważyli zaczeli skupowac sypacz sypnął jeszcze ale jak na dogrywce okazało sie że był popyt to odpuścił, dzis rano przed notowaniami zwyczajowo po PKC ktos ustawił 1111 akcji i wreszcie ktos postawił PKC kupno tysiac z hakiem i co? sypanie sie skończyło, dzis znów było zbieranie po 500 po 700 akcji jedna trasakcją. do czego zmierzam bo sie rozkręciłem.
uważam że kurs bedzie rósł, że w najbliższych dniach czeka info o wejsciu Eboru do akcjonariatu. pytanie po jakiej cenie uważam ze po cenie równej cenie okreslonej w umowie czyli po 130.
pytanie po co to komu było, uważam że w związku z tym iz kazachowie obniżając cene emisyjną (a dając tyle samo kasy )mieli więcej akcji - spowodowali że dotychczasowy główny akcjonariusz miał miec zdecydowanie mniejsza sume akcji i bojąc sie utraty wiekszości - po zarejestrowaniu emisji dla ebor i planowanej na koniec roku dla MIenergy postanowił zwiekszyc ilosc akcji. jak to zrobic ano trza miec gotówkę (sprzedac funduszowi po 130) zwalic kurs żeby skorzystac z opcji kupna po niskiej średniej i dobierac ile sie da po cenie 30 40 50 100 czyli niższej niż 130 :)
taka moja teoria czekam na rzeczowe wytknięcie błędów i dyskusje.
aha jesli faktycznie dojdzie info o zatwierdzeniu emisji dla Eboir to pewnie dojdzie też do emisji dla MIenergy czyli OIL bedzie notowany na innym parkiecie, skoro tak jestem przekonany że cena bedzie o wiele wyższa już po nowym roku, czego sobie i innym posiadaczom życze :)
bohdan77 / 2008-11-21 22:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
uff ale sie opisałem ;)
Baranek Shaun bez logo / 149.254.192.* / 2008-11-21 22:27
Hamburgery polecialy po bandzie... pozdrowki dla wszystkich
mik0110 / 2008-11-21 21:54 / portfel / Tysiącznik na forum
witam Gospodarza i wszystkich BL-funów,
czy uwazasz Bigu, ze inwestycja (na co najmniej rok) w poniedziałek, połową kasy to dobry pomysł? myślę o jakichś 4-5, dobrych fundamentalnie spółkach, średniej wielkości...
Big Lebowski / 2008-11-21 19:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Banki centralne bez pardonu obnizaja stopy by ratowac koniunkture - lada moment ECB obnizy takze FED mysle ze NBP , Bank Angli itd. to jednak nie wystarcza i sa to dzialania nieco spoznione - jak amerykanie obnizali traz po razie to byli wysmiewani i mieszani z blotem ze drukuja usd , obecnie mysle ze czas na wspolne dzialania w UNI i kraje czasowo powinni obnizyc podatek vat oraz inne podatki..czas na zdecydowane dzialania..
5424 / 2008-11-21 20:51 / Fan Linuxa Ubu
Witam szystkich powiem wam szczerze że jestem już mocno zdezorentowany całą sytuacja przecież na porządkowanie tego bałaganu poszła cała masa kasy z budzetu USA i innych państ cała masa bankrutów finansowych została wzięta na garnek panstwa stopy są cięte regularnie przez banki centralne i jeszcze nie można wyprowadzić na prostą tej całej sytuacji.
Jak nie byłoby interwencjionizmu państwowego to kryzys z 1929 roku przy tym który mamy obecnie to małe p**********, osobiście dawno temu liznołem troche ekonomii politycznej i żadnym ekspertem nie jestem ale podejrzewam że stoimy pod scianą t tylko cud może uratować giełdy przed niespotykanym dołem.
hs2 / 2008-11-21 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pamiętajmy że indeksy bazują na akcjach, ludzie otwierają pozycja z chciwości, zamykają ze strachu dlatego tak teraz jeżeli janki nie utworzą następnego dna zacznie się większa korekta, volumen ma teraz bardzo ładny profil - wygląda na to że dystrybucja stanęła problem w tym że nie widzę żadnego ważniejszego wsparcia tam :P - nigdy nie ocenisz czy człowiek mówi prawdę,ale obserwując wolumen i cenę jak na dłoni widać czy teraz na rynku jest strona chciwa czy też strona strachu - co do końca świata to nie sądzę aby krezusi tego świata na to pozwolili, ale jeżeli pozwolą to na pewno w nowym ładzie dalej bogaty będzie rypał biednego jak to z powodzeniem robi od początku istnienia świata.
hs2 / 2008-11-21 21:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
poziom docelowy korekty to rejony 787 - 789 - mocny opór, jego przełamanie to kontynuacja ruchu do 801 - 803 pkt, w tych rejonach kończy się pewna struktura.
hs2 / 2008-11-21 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i po korekcie, dała ona zarobić ok 52 pkt indeksowych (1 pkt =50 dol) - teraz przechodząc do gry średnio terminowej formacja która kończy się na ok 801 punktach jest z reguły strukturą kontynuacji spadków, jakość formacji jest średnia ale kąt( teoria i praktyka ganna) czyli stosunek przyrostu ceny o czasu jest piękny, przyjmując zamiast czasu wolumen wręcz wzorcowe zjawisko :) Oczywiście należy pamiętać o tym że każdą bessę cechuje jedna, korekta, duża korekta, nie jakieś tam p********** jakie były w tym roku - poznacie ją po nietypowym kącie ale nie dajcie się jej zaślepić bo nowe bański spekulacyjne takie jak ta ostatnia czy to na ropie czy to na akcjach często nie powstają, pękają nagle - grunt to nie być wtedy w szoku i grać z trendem - głównie odwrócić pozycję, wiem że to trudna sprawa ale jak zerknąłem w ostatnie statystyki mojej gry na odwróconych pozycjach sporo zarobiłem, lepsze to nisz stop los :P
Udanej gry.
5424 / 2008-11-21 22:14 / Fan Linuxa Ubu
to może po ludzku........... wzrośnie w przyszłym tygodniu czy zleci
TOMOK / 2008-11-21 19:20 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć koles i ekipka cześć :-)
Chcę tylko rzec, że ja się broń Boże na Was...a szczegolnie na Gospodarza nie obraziłem / bo można by pomysleć /
Ucichłem po prostu...można by rzec wyszumiałem się :-)
Pozdrawiam ciepło
Big Lebowski / 2008-11-21 19:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomaszku.. Pozdr..
Big Lebowski / 2008-11-21 18:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Thai / 2008-11-21 19:49 / Bez rangi
Witaj Dude...

Piatek... i u mnie zapowiedz wolnego weekendu... sama radosc:-) Na dodatek mily akcent zieleni parkietowej na zakonczenie tygodnia;-) zycze Ci milego weekendowego odpoczynku:-)

Pozdrowka serdeczne...:)
Big Lebowski / 2008-11-21 18:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=pDTkHHGDdHQ&feature=related
Thai / 2008-11-21 18:01 / Bez rangi
Koniec gieldowego tygodnia wypelnionego emocjami... ;-)
Muzyczka pora wieczorowa...

http://de.youtube.com/watch?v=VfORU_DKp0w&NR=1
Jarg / 2008-11-21 16:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I jeszcze utworek dla Ciebie Przyjacielu... cosik ostatnio się mijamy...
http://www.wrzuta.pl/audio/whKrzcWt5X/zz_top_-_la_grange

Pozdrawiam serdecznie...
Jarg / 2008-11-21 16:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pracownik jednej z agencji ratingowych w trakcie procesu twórczego...
http://concrete.wrzuta.pl/film/o0rxwTRhkO/prodigy_-_firestarter

Miłego łykendu :-)
nowaa43 / 2008-11-21 17:39 / Idalia
Pozdrówka Jarku, miłego odpoczynku
bałam się że to światełko w tunelu przeobrazi się w pociąg, ale na szczęście nie...
nowaa43 / 2008-11-21 15:36 / Idalia
Teraz Reifeissen obniża rekomendacje naszym bankom (bezczelność, spisek, złośliwość??)
wracam do prozy zycia - wyfiletowałam 40cm długości sieję, mąż przyniósł grenadynę (tequilea i sok pomarańczowy w domu) będzie wiecie co..

a teraz cd piekarza

http://de.youtube.com/watch?v=-JAFppD_cGY
Thai / 2008-11-21 18:03 / Bez rangi
Smakowitej Tequili Sunrise...;-)
ppprzemo / 2008-11-21 16:48 / Uznany Gracz Giełdowy
Życzliwy wieczór :-)
Ja dziś na kolację robię dla żony coś co opisałem u Tomoka :-))
nowaa43 / 2008-11-21 17:37 / Idalia
a ten ryż to wrzucasz ugotowany, czy surowy?
No i trochę to jest 1/2 szklanki czy więcej ?
Smakowicie to opisałeś:))
ppprzemo / 2008-11-21 17:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie lubię naturalnej kleistości ryżu (ziemniaków zresztą też) więc najpierw płukanie ciepłą wodą a później gotuję na półtwardo. Dopiero wtedy dodaję. Ale to wyłącznie kwestia osobistych smaków, bo moi sąsiedzi lubią kleistość więc dodają surowy. Dla mnie wtedy problemem jest rozgotowanie warzyw...
Ilości - zależą wyłącznie od nastroju :-)
Jarg / 2008-11-21 15:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Proza życia? Toż to POEZJA :-)) świeża sieja i tequlia... Halinko, taką "prozę życia" to ja poproszę forever :-)...

Abstrahując od sensowności i "drugiego dna" rekomendacji... nasi mają ostatnio sklonność do nadmiernego optymizmu, "zagranica" zaś do przesady w drugą stronę...
nowaa43 / 2008-11-21 16:02 / Idalia
Taka poezja nieczęsto się zdarza, sieji surowej nie widziałam przysłowiowe 100 lat, wędzone maluchy na Mazurach czasem, a tu dzisiaj na moim bazarku taka poezja :))
rozumiesz, że musiałam się pochwalić...
masz rację z tymi rekomendacjami, tylko że czasem ten "rekomendujący" powinien trzymać język za zębami...tak z przyzwoitości...
Jarg / 2008-11-21 16:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ślinka cieknie... ach...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy