Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
kokar / 82.139.42.* / 2008-11-11 17:55
Kolejny atak na złotówkę,nieciekawie to wygląda gdzie jest bank centralny????
Big Lebowski / 2008-11-11 18:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj . a do czego Ci bank centralny potrzebny... ? Pozdr.
kokar / 82.139.42.* / 2008-11-11 18:30
Witaj Bigu
Jeśli się nie mylę jedną z funkcji banków centralnych jest stabilizacja kursów własnych walut,np w przypadku ataku na złotówkę stosowne czynności powinien wykonać NBP stosując spekulację przeciwko dolarowi.Ale mogę się mylić.Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-11-11 18:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To tylko by pogorszylo sprawe - taka Rosja ma trzecie na swiecie rezerwy walutowe a rubla nie obronila.
kokar / 82.139.42.* / 2008-11-11 18:37
A i gwałtowne podniesienie stopy procentowej też przy obecnym poziomie stopy w gre nie wchodzi.Na myśl przychodzi mi historia z funtem i panem Sorosem z 1992 roku :-)
Big Lebowski / 2008-11-11 18:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecnie mamy czas poszukiwania kapitalu - co wiaze sie z wahaniami walut i to potrwa jeszcze..
kokar / 82.139.42.* / 2008-11-11 18:54
Oby to nie było poszukiwanie kapitału tylko z jednego zródła...

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-11-11 17:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich .. Z okazji Dnia Niepodleglosci - wszystkiego dobrego zycze .. Europa w stosunku do USA ma wiele zaleglosci - tak naprawde wiele dyktatur w Europie zostalo rozwiqazanych calkiem niedawno: Grecja , Portugalia ,Hiszpania , Serbia - w Rosji istnieje od zawsze i zostanie na zawsze.. Duzo musimy sie uczyc od amerykanow i glowy powinnismy troche nizej nosic - gdyz sami w Europie porzadku zaprowadzic nie umiemy - przyklad Serbi i Bosni gdze nikt inny tylko amerykanska minister o zydowskim pochodzeniu zaprowadzila porzadek..
5424 / 2008-11-11 18:24 / Fan Linuxa Ubu
witam wszystkich Rosja ma legalny demokratycznie wybrany rząd.............nieprawidłowości wyborczych nie stwiedzono a demokracja to zawsze dyktatura większości nad mniejszością pozdrawiam
Pooh / 2008-11-11 18:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam wszystkich.
Wiesz Cyfra, taki dowcip chodził za czasów wyborów Jelcyna:
Do Jelcyna przychodzi doradca i mówi - grażdanin Prezident...
U Zuganowa piat'dziesiat odin procentow gołosow...
No nie nada bojat'sa... U Was wosiemdziesiat procentow...
Pzdr.Q
cheapczad / 2008-11-11 13:12 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czolem Wszystkim ze slonecznej Warszawy:)

http://www.youtube.com/watch?v=saqI3tjHzCU
pietroo / 2008-11-11 15:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam wszystkich,
Rzeczywiście Wawka dzisiaj piękna....
lawok / 2008-11-11 09:30 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry,
z okazji naszego świeta narodowego życzę wszystkim udanego, rodzinnego dnia. U nas znowu pieknie słoneczko grzeje.

Pozdrawiam
Thai / 2008-11-11 12:06 / Bez rangi
Dzien dobry,
dolaczam sie do Twych zyczen udanego i rodzinnego, pieknego dnia slonecznego.

Pozdrawiam

Muzyka...
http://de.youtube.com/watch?v=f5uyv2jTZio&feature=related
Marins / 2008-11-11 11:38 / portfel / Tysiącznik na forum
w Łodzi piękny słoneczny dzionek ale troszke wieje po nerkach....Pozdr
wyspiarzDK / 2008-11-11 12:10 / Leszcz na dnie
to w Pabianicach pewnie też slonecznie; w Kopenhadze tak jak w Łodzi tylko zamiast słońca deszczyk:)
Jarg / 2008-11-11 11:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Owszem, dzień jest przepiękny również we Wrocku...
Pozdrawiam Was serdecznie i dołączam się z życzeniami udanego narodowego święta... Święta, które chyba jako jedyne (poza religijnymi) nie budzi żadnych wątpliwości ani kontrowersji...
Marins / 2008-11-11 12:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Byłem pare razy we Wrocku naprawde ładne miasto....Mam tam dużą cześć rodzinki...
nowaa43 / 2008-11-11 13:02 / Idalia
Witajcie
w Wawie też piękne słonko, piękny dzień
przyłączam się do życzeń świątecznych, miłego dnia dla wszystkich
Marins / 2008-11-11 11:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Jargu troszke skotan zacznie jeżdzic po tym raporcie za 3 kwartał...
Jarg / 2008-11-11 11:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, Skotan wykazał zysk netto w III kw... hmm... po prostu sensacja tygodnia! :-)
Zaraz, zaraz... 14 listopada Bioton wyskakuje z wyników... może również wykaże zysk? :)
Marins / 2008-11-11 11:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Czyli mu służy ta dystrybucja biopaliw w polsce...Może w końcu ruszy się troszke...
Jarg / 2008-11-11 12:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A tak poważnie... nie zagłebiałem się w ten raport... trzeba zorientować się, z czego naprawdę był ten zysk... zyski w raporcie można wyprodukować na różne sposoby...
Uwzględniając sytuację makro - nie ma obecnie najlepszego klimatu dla dystrybutorów paliw, a biopaliwa okazały się w sumie lipą i kompromitacją...
Marins / 2008-11-11 12:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Mam nadzieje ze wróci jeszcze moda na biopaliwa byc moze unia pomoże...Tym bardziej ze emisja gazów cieplarnianych ma byc obniżana....
warren buffet / 2008-11-11 00:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
witam Jargu. paradoksalnie mamy ubijanie dna przez LCC, a przeciez po takiej decyzji mialo byc 20 gr.... gielda to gielda :)

pozdr ! zdrowia zycze
Jarg / 2008-11-11 00:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj... Było to jedno z dziwniejszych posunięć Leszka...
Chociaż.... właściwie cały okres giełdowej egzystencji LCC jest naznaczony dziwnymi ruchami pryncypała... Niezależnie od przyszłych losów spółki pozostanie ona w świadomości giełdowej jako symbol końca hossy :-)
20 gr? Chyba nie... wartość samej Galerii Arkady jest większa w przeliczeniu na papier...
Podejrzewam jednak, że jak uspokoi się zawierucha finansowa za pewien czas - wówczas Lechu odsprzeda Sky Towera z powrotem LCC... :)

Pozdrawiam serdecznie...

PS. 1480 pkt - ukształtowało się solidne dno, nie uważasz? Już naprawdę nie wiem, co musiałoby zbankrutować (GE? U nas KGHM?), żeby przebiło się przez ten dołek...
warren buffet / 2008-11-11 09:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
witam, rownież uważam ze 1480 to może być dno. Na świecie bardzo złe informacje a my sie tam nie kwapimy jakoś... Najważniejsze to nie przebic tego poziomu bo to skutkowałoby obsuwkę na 1000 pkt... a to lekka przesada. Pko Bp 2,8 mld zysków w takich czasach - było by to dziwne. 1480 to i tak sroga kara za taką hosse jaka była...

oby klepać dno. oby sie konsolidować.... nabrać papierów na dnie i spić smietanke za pare lat.

pozdr !
warren buffet / 2008-11-11 09:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
co do LCC, mysle ze tutaj 60 gr to było dno, ktore dyskontowalo posuniecie leszka. mysle ze na 99% kiedy leszek odda sky towera, kurs przed info oficjalnym poleci od 100% do 200% ;-) w gore oczywiscie :)
Jarg / 2008-11-11 11:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niezły dopisek niebieski wykombinowałeś... :-) Jednak dobrze, żeby jakiś był... chroni przed oszustami...
Zauważyłem teraz, że mój dopisek i Biga są w cudzysłowie :-))
krzysiek29 / 2008-11-11 10:13 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj a co myslisz o Petrolku ktos sie wysypuje czy lewary puscily
Big Lebowski / 2008-11-10 19:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=xSLa08J6rv4&feature=related To co Tygryski lubia najbardziej..;-)
Big Lebowski / 2008-11-10 19:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie Macie Ludzie..:)
Big Lebowski / 2008-11-10 19:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=Gyq8N3hJeeM
superman / 2008-11-10 19:32 / Tysiącznik na forum
witam,
jutro swieto trzeba sie ogolic..:-)
Big "badziewie" odbija cos szybko, komus sie spieszy?
pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-11-10 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. tez mysle zeby sie ogolic i uczesac .. ;-) , rosnie ale zdania o tym towarzystwie nie zmienie a trzymam w ramach pokuty.. :) Pozdr.
lawok / 2008-11-10 16:24 / Uznany Gracz Giełdowy
mam pytanie. co widać na dziennym wykresie HTL? jeszcze bez potwierdzenia!
kriss4 / 2008-11-10 22:42 / portfel / Bywalec forum
nie znam sie na wykresach ale wiem jedno ze htl do dobra spolka i należy ja miec w portfelu.
Jarg / 2008-11-10 23:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sytuacja gospodarcza sprzyja HTL, rokuje jako dobra spólka defensywna, tylko powinna zacząć wypłacać dywidendę. Na tle mocno przecenionego rynku jest jednak dość droga. Przypuszczam więc, że w najbliższym czasie kokosów nie przyniesie. Lepiej chyba zwrócić obecnie uwagę na Bioton, tym bardziej, że jest szansa na przychylne oczko Staraka...
nowaa43 / 2008-11-10 16:08 / Idalia
Wybywam na rodzinne spotkanko (zawsze miłe)..
życze dobrego zakończenia sesji ...
cheapczad / 2008-11-10 16:02 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
muzyka :
http://pl.youtube.com/watch?v=7WqOMPakGCg&feature=related

toma tez fajnie bylo posluchac
Thai / 2008-11-10 15:37 / Bez rangi
Przebija sie u mnie slonko tu i tam przez ten z chmur dywan...
Tymczasem muzyka...

http://pl.youtube.com/watch?v=fUZ8ySwQHdY&feature=related
lawok / 2008-11-10 16:07 / Uznany Gracz Giełdowy
WiThai,
u nas dziś słonko cały dzień. Poprostu cudna pogoda i nie pamiętam aby taka była w listopadzie!

Pozdrawiam serdecznie
Thai / 2008-11-10 16:13 / Bez rangi
WiThai Lawok;-)
czuje, ze w sercu u Ciebie jak i w pogodzie - cudnie! Ciesze sie bardzo, listopad zwykle nie rozpieszcza...

Serdecznie pozdrawiam

PS. Czekam na te niespodzianke...
krzysiek29 / 2008-11-10 13:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Ja widze to tak zby stworzyc Globalna Instytucje ktora by kontorolowala caly sektor finansowy trzeba bylo wywolac najwiekszy kryzys finansowy i jak widac zaczyna sie udawac. Wlasnie program zapobiegnieciu tego kryzysu ma na celu stworzeniu takich jednostek Globalne Instytucje Finansowe kontrola i nadzor calego swiata. USA ma piekna bron rycerz ekonomiczny ktorym niszczy cale gospodarki przejmujac ich dobra.np. Panama,Ekwador,Irak,Afganistan i tak mozna bez liku wymieniac. Co by nie mowic plan stworzenia tak poteznych instytucji chyba sie uda.
Ciułacz / 2008-11-10 13:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie

Lato Indiańskie już się w Sobotę skończyło i niestety mokro i zimnawo.
Jutro macię Świeto i dzień wolny, wesołych świąt wam życzę.
Ja z kolei musiałem sobie odswieżyć wiadomości o niepodległości Polski po I wojnie światowej bo trochę zapomniałem, aż się wstyd przyznać.

Ostatnio pozbyłem się ING a zakupiłem STX mając złudną nadzieję na dewidendy po 2 zł na akcję, ostatecznie może być 0.50 zł czy 0.25zł.Tylko że ta dywidenda to chyba za rok.
Pozdrawiam.
andjak8958 / 2008-11-10 19:33
Idiańskie lato to Ameryce Północnej! U nas ten okres klimatyczny nazywa się babie lato.Używanie polskich określeń,a nie kalki z języków innych narodów to też patriotyzm
Ciułacz / 2008-11-10 23:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Andiak , dobrze że ktoś pilnuje aby Polskość nie upadła.
Czy możesz mi napisać jakie warunki muszą być spełnione aby dany okres nazwać babim latem.
Co do Indiańskiego lata to jak po przymrozkach jest conajmniej 3 dni słonecznie i temperatura około 20C..

Andiak na przyszłość to może napisz trochę o inwestowaniu bo dla innych forumowców te nasze wywody zapewne są nudne.Pozdrawiam z Montrealu
Jarg / 2008-11-10 22:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pudło. Najpierw trzeba zorientować się, kim jest piszący (wystarczy przeczytać kilka wcześniejszych postów autora), a nie od razu podniecać się niezdrowo. Akurat w tym przypadku użycie owego określenia było całkowicie uzasadnione... :)
tomciar / 2008-11-10 20:24 / portfel
A wiesz że Ciułacz pisze do nas z Kanady?
nowaa43 / 2008-11-10 14:36 / Idalia
Witaj Ciułaczu
z historią jest tak, że stale coś musimy sobie przypominać..
mnie radość z jutrzejszego święta mąci przypominanie okoliczności utraty tejże niepodległości...
słabość państwa, samowola ówczesnych możnych, o korupcji nie wspominam bo ona była w tamtych czasach powszechna także w innych krajach ..
własnie czytam (nie po raz pierwszy) książeczkę Jasienicy Polska anarchia, stąd do nastroju świątecznego dość daleko...
Jarg / 2008-11-10 13:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Porobiło sie z tym LCC...
Paradoksalnie, wskutek odkupienia przez Lesia budowy Sky Tower, LCC wypełni najbardziej optymistyczne prognozy zysku na ten rok...
Thai / 2008-11-10 13:57 / Bez rangi
Witaj Jarg,

W ostatnim Newsweeku ciekawy artykul na temat deweloperow - jak sie im w sytuacji obecnej wiedzie...
Hm... wyglada na to, ze pan Wojciechowski - JW Construction radzi sobie na tym tle najlepiej.

Pozdrawiam:-)

PS. Odpoczynek od spraw przyziemnych zapewne w dystans wyposazyl, to i spojrzenie pewnie inne na rynek szeroki;-)
niesmiala / 85.177.110.* / 2008-11-10 13:55
Jarg,co sadzisz o oil na chwile obecna
lawok / 2008-11-10 16:20 / Uznany Gracz Giełdowy
papier leci i dna nie widać, poczekaj na obrót. myślę, że jak sie pojawi biała świeca na dużym obrocie to mozna kupić.
Jarg / 2008-11-10 22:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Piszecie o Petrolu? Rysiek mocno ryzykuje... chyba liczy na dawne znajomości z KGB :-)
nowaa43 / 2008-11-10 12:33 / Idalia
Wróciłam z drobnych zakupów, zajrzałam do BOSia, stamtąd pochodzi poniższy cytat:

"Rynek warszawski nie wykazuje dziś przed południem większych lub dłuższych chwil słabości. Notujemy nowe dzienne maksima. WIG20/FW20Z08 - 1877/1895. Dzieje się tak, pomimo niekorzystnego raportu JP Morgan dotyczącego Europy Srodkowo-Wschodniej i Centralnej, w tym Polski. Prgonozy dotyczące wzrostu PKB w naszym kraju zostały drastycznie obniżone. Wydaje mi się jednak, że uzytecznośc tych prognoz będzie na miarę dość "dwuznacznych" raportów agencji ratingowych. Zagraniczne instytucje pogubiły się, moim zdaniem w zdolności oceny poszczególnych rynków i "na siłę" próbują wszytkim zaszczepić (w sposób nieadekwatny), problemy gospodarki amerykańskiej. Rosną wciąż, także, i to dość silnie, inne rynki naszego regionu i na zachodzie Europy."
To p. J. Tyszko

Jednym słowem nie dajemy się
Jarg / 2008-11-10 13:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kryzys jest rzeczywiście potężny, pomimo wspomnianego "zagubienia" instytucji ratingowych w ocenie poszczególnych rynków, nie mówiąc już o wykazanym braku zdolności do oceny kondycji własnej owych instytucji. Ze względu na globalizację kryzys będzie pewnie potężniejszy od tego z 1929 r. Z jednym wyjątkiem. Wówczas większość państw odczuwała jeszcze skutki wycieńczenia wojną, kasy państwowe były puste, a gospodarka USA miała większy udział w światowym PKB niż obecnie. Owszem, wyparowały z rynków biliony dolarów, lecz wiele krajów nadal ma potężne rezerwy finansowe i to powinno złagodzić globalne skutki kryzysu...
nowaa43 / 2008-11-10 13:35 / Idalia
Powinnam powiedzieć zatem "próbujemy nie dawać się"
a jak będzie czas pokaże..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy