Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
kazelot / 2008-11-01 16:31 / Tysiącznik na forum

Kazelot, to zależy ile masz tej kasy na inwestycje?

Ciułacz ja osobiście jestem bardzo mocno zdywersyfikowany,a w tamtym poście chciałem dać do zrozumienia,że na akcjach możesz wdupić,tak samo jak na każdej inwestycji.Nie ma tak,że akcje to są na wieki i dadzą zarobić zawsze.
Jak ktoś pisze,że banki klękają i lokaty parują,a akcje zawsze trwają jak Zawisza.Bzdura jak jest mega krach to na akcjach wdoisz tak samo.Firmy będą wtedy klękać i znikać,a akcjami to nawet się nie podetrzesz,bo ich fizycznie nie masz.
Ciułacz / 2008-11-01 18:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kazelot to dobrze że nie stawiasz wszystko na jedną kartę i chyba tu wszyscy sobie zdają sprawę że tak może być jak piszesz.

Jak ktoś zaczynał przygodę z GPW przed wzrostami to wcale bym sie nie zdziwił że może mieć wszystko zainwestowane w akcjach, bo tak łatwo się zarabiało że jak to mówią i ślepy by miał sukces.

Masz sporo racji bendąc ostrożny z papierami, bo recesja dopiero przed nami, ci co mają zdrowe podstawy to przetrwają, a reszta ?
Ciułacz / 2008-11-01 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gospodarzu !

Widzę że tu chyba bendę sam na forum !

Pozwolę sobie na wklejenie :

Zarząd szkockiego banku, który został w ostatniej chwili uratowany przed upadkiem kosztem 20 miliardów funtów wyłożonych ze skarbu państwa, przeznaczył prawie 1 miliard 800 milionów funtów na premie dla personelu departamentu inwestycji. Nietrafione decyzje tego departamentu tylko w pierwszym półroczu tego roku przyniosły bankowi straty sięgające sześciu miliardów funtów.

Koniec wklejki .
Przypominam sobie jak na początku kryzysu bankowego w USA , Big wspominał że to okazja wyciągnąć pieniedzy z podatnika przez banki.

Inna sprawa premie pracowników, ludziska harowali cały rok i co,nic im nie dać?
Niby proste ale skomplikowane.
nowaa43 / 2008-11-01 19:30 / Idalia
ależ się rzadko odzywasz...
andjak8958 / 2008-11-01 19:52
Trudno mi się wysławiać,ale wszystko czytam.Jestem starym człowiekiem.
nowaa43 / 2008-11-01 20:12 / Idalia
Też jestem "mniej młoda"...
a na grzybach w tym roku byłeś?
nowaa43 / 2008-11-01 20:15 / Idalia
niemądre pytanie..
akurat dziś...
andjak8958 / 2008-11-01 20:34
Ależ skąd.Wysiadło mi lewe oko,trudno szukać grzybów nie widząc przestrzennie.Za to byłem w zeszłą niedzielę na polowaniu (bażanty) z ukochanym psem.
Andrzej
nowaa43 / 2008-11-01 20:47 / Idalia
Skoro wyprawiasz się na bażanty, to nie pisz że jesteś "stary" :))
Być w lesie to jest to..
Pozdrawiam Andrzeju
Halina
andjak8958 / 2008-11-02 11:20
Halinka film polecony przez Ciebie "Inwazja Barbarzyńców".
Film dla mnie wstrząsający.Młodzi też winni oglądać.Do mnie pasuje jak ulał.
Andrzej
nowaa43 / 2008-11-02 18:55 / Idalia
Cieszę się, że obejrzałeś,,,
chyba jest nas więcej takich do których ten film pasuje..
sancho nielogo / 83.13.69.* / 2008-11-01 14:36

ludziska harowali cały rok i co,nic im nie dać


po to dostali pensję...
premia jest dodatkiem po dobrze wykonanej pracy...
Ciułacz / 2008-11-01 16:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sancho nielogo, niby masz sporo racji ale jak piszę niby.

Co instytucja to inaczej są liczone pensje, czesto to wynika z tradycji, nie koniecznie od wyników.
Często bywa że pensje podstawowe są marne a na koniec roku wysokie bonusy co w sumie jako dochód roczny jest taki sam co w innych instytucjach.

Jak im to zabierzesz z powodu recesji światowej a nie koniecznie zaniedbań danego pracownika , to trochę nie tak
Ciułacz / 2008-11-01 12:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Oj pustawo tu,zapewnie się wszyscy rozjechali zapalić znicze itd.
Tu w Kanadzie niema takiego zwyczaju, tylko wczoraj bycho trochę dzieciarni poprzebieranych pod drzwiami bo Haloween.W tym roku było trochę mniej jak w inne lata a pogoda dopisała.
Dzisiaj w nocy cofamy zegarki na tz czas zimowy.
Pozdrawiam
kazelot / 2008-11-01 13:34 / Tysiącznik na forum
Ciułacz to zamiast znicza podpal ze dwa śmietniki,tak w ramach Heeloween(nie mylić z Haloween).Pozdrawiam.
barabaszek / 2008-11-01 02:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza i kącikowców.Janki dają na razie radę jak będzie dalej?No cóż polecam lektórę wykres tygodniowy SP500,nie mówię,że od razu hossa ale szansa po jeszcze jednym dołku na spokój jest.
Ps.Cyfra ....samodzielność...i jeszcze raz samodzielność.....bez pracy nie ma kołaczy....serdeczności.
PS.1 Jargu ....Właśnie dostałem parę zdjątek budowy Sky Tower ...krótko mówiąc ...ta budowa jest co najmniej mówiąc językiem Dody (;-)) nie halo!!!!!!
Ps.2 Wszystkich serdecznie pozdrawiam ...a w szczególności Nową43....pomyślności i jeszcze raz pomyślności...jak bedziesz w mojej okolicy nalegam na odwiedziny :-)).Twoje oczywiście...czym chata....
barabaszek / 2008-11-02 13:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie wierzę,że napisałem lekturę przez ó .....normalnie się uwsteczniam szok....Pozdrowienia w niedzielne chmurne popołudnie.
nowaa43 / 2008-11-02 16:51 / Idalia
Barabaszku ostatnio napisałam słowo "szefc" - było coś niehalo, poprawiłam na "szewc" i tez mi sie nie podobało..
coś w tym jest że słowa mało używane jakoś wypadają z głowy i ręki..

Pozdrówka z Wawy ciągle - wbrew prognozom - za dnia słonecznej...
nowaa43 / 2008-11-01 21:30 / Idalia
Witaj Barabaszku..
Dzięki za zaproszenie, wiesz.. nigdy nic nie wiadomo..
Twój dobry nastrój wskazuje na to, że sprawy toczą się pomyślnie
Pozdrawiam i wzajemnie pomyślności:)

PS. "Niehalo" to tytuł b. fajnej książki Ignacego Karpowicza (rocznik 1976). Polubiłam to słowo dzięki tej książce ale jeśli użyła go gdzieś Doda, to ja się wstrzymam :)
andjak8958 / 2008-11-01 19:21
....Właśnie dostałem parę zdjątek budowy Sky Tower Czy są wykonane piwnice? (stan zerowy)
kazelot / 2008-10-31 23:57 / Tysiącznik na forum

ktoś pracuje 30 lat w "pocie i znoju" i zaoszczędzi
i co jak bank szlak trafi...? ile mu zostanie i na jakie życie???
a pracy mogą wywalić, firma paść, żona z domu wyrzuci, ojciec wydziedziczy ...a
akcje zostaną...:-)))
...tylko nie wolno fonów kupować!!!

Tak sobie nad tym pomyślałem,że te akcje to są takie dobre i doszedłem do następujących wniosków:
1.Kupuję sobie akcje (nie fona)np.PKO BP i co jak bank szlak trafi.Będą interwencje,przejęcia itd,ale wtedy również uratuję kasę z konta w tym banku.A jak szlak trafi na dobre to i guzik z akcji.Mogę kupić kilka różnych banków,ale przecież i konto mogę mieć w kilku różnych.A jak szlak trafi kilka banków...Banku nie kupuję.
2.Kupuję sobie akcje(nie fona)np.Orlen i nagle szlak trafia kilka banków np.te w których Orlen ma konta i te które go kredytują i np taki Orlen zaczyna tracić płynność i płynie i co mi z akcji.
3Jak szlak trafi jeden,czy dwa banki,gdzie masz kasę to jest Fundusz Gwarancyjny i odzyskasz kasę,a jak szlak trafi kilkanaście banków to akcje też można sobie do buta włożyć.
Zupa w proszku,konserwa wtedy są najlepszą inwestycją....
kokar / 82.139.42.* / 2008-11-01 09:47
Bank PKO BP jeśli padnie to przed nim padnie cała rzesza mniejszych banków więc akurat o ten bank bym się nie martwił,to moloch nie padnie nie ma romana :) Co do inwestycji w akcje hmmm myślę że już teraz można dobierać spółki godne uwagi.Jesli ktoś lubi ostrą jazdę wiele spekulacyjnych też się znajdzie ja osobiście wolę fundamenty i akcjonariat.
Pozdrawiam
kazelot / 2008-11-01 16:34 / Tysiącznik na forum
To tylko tak dla przykładu,a na marginesie jak odpowiednio ciężcy zechcą to klęknąć może wszystko.
Ciułacz / 2008-11-01 00:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kazelot, to zależy ile masz tej kasy na inwestycje?
Jak ci tylko raz kasa wpadła bo spadek lub totolotek to powinieneś zainwestować w długo terminowo, ale nie w jednej dziedzinie, a może nawet nie w jednym kraju.Może to być giełda, lokaty, nieruchomośći, a właściwie przedewszystkim nauka twoja i twoich dzieci.

Nic nowego nie napisałem ale proszę nie pisz że, cytuję : Zupa w proszku,konserwa wtedy są najlepszą inwestycją....
Ciułacz / 2008-10-31 23:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !

Już po kolacji i chciałem zobaczyć co się dzieje na GPW , a tu dzieciaki cały czas dzwonią do drzwi , bo jest Halloween i czekają na cukierki.Nakupiliśmy sporo słodyczy ale zapewnie braknie.

Dzisiaj w naszym parlamencie piowincji Quebec robią alarm ( opozycja ) że z prowincjonalnego funduszu emerytalnego o wartości $150 miliardów wyparowało 30 miliardów. To takie pocieszenie że nie tylko na GPW były spadki.
Big Lebowski / 2008-10-31 19:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie ludzie..:)
5424 / 2008-10-31 20:37 / Fan Linuxa Ubu
cześc Bigu ładne wzrosty nastały jeszcze żeby chociaż że dwa tygodnie się utrzymały to byłbym szczęsliwy
MIMO / 2008-10-31 17:29 / Bywalec forum
Witajcie, - no cóż, za wcześnie pozbyłem się FW , byc może za wcześnie Kopex -dzisiaj poszedł .
Czekam na raf .,w następnym tyg .zastawie się też na KRECA, myślę o Dudzie.
krzysiek29 / 2008-10-31 17:48 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam. Co sie stalo ze pozbyles sie Kopexu-? Ogolnie rynek na Maluchach slabiutki-:(
Generali laduje teraz ostro ostatnie zakupy CPE,PEP i dzis Duda
AIG OFE rowniez tylko w co oni laduja to mnie nie interesuje a Generali laduje dokladnie to co mnie interesuje
5424 / 2008-10-31 18:19 / Fan Linuxa Ubu
witam wszystkich może w przyszłym tygodniu utrzymają się jeszcze wzrosty mój capital jak narazie cieniutki chociaż na wzrostach powinien lecieć w góre zastanawiam się czy nie sprzedać
MIMO / 2008-10-31 17:55 / Bywalec forum
Witaj. Nie spodobał mi się pomysł skupu akcji i obdarowanie nimi pracowników.
CPE ciekawy pomysł - zwłaszcza informacja ..- pomysł stopniowej rezygnacji z węgla na kożyśc gazu.Szukam przyczyn spadku dudy.
krzysiek29 / 2008-10-31 18:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Masa funduszy w akcjonariacje i w miare duzy Free float. A Cpe ma juz 2 fabryki jedna w Rosji kolejna sie buduje potezna fabryka w Wielkopolsce. Pieknie sie rozwija moze jej pomoze Kulczyk,EON,Gazprom napewno na taka spolke znajdzie sie chetny bo taki jest plan.
krzysiek29 / 2008-10-31 18:10 / Uznany Gracz Giełdowy
A Trakcja kolejna umowa. A co tam tworzy Radziwil tasuje akcjami dzis Ipopema
MIMO / 2008-10-31 18:28 / Bywalec forum
Rozmawialiśmy jakiś czas temu na temat fasingu..wyszło na moje hehe,chociaż cena wskaznikowo -atrakcyjna -wyniki mogą to zmienic -tzn C/Z wzrośnie .Cpe niskie obroty -prawie jak na raf ,ale to się zmieni .Poświęcę więcej czasu na analizę CPE
krzysiek29 / 2008-10-31 18:34 / Uznany Gracz Giełdowy
Co do Fasingu porazka-:( spolka IGLY. Ciekaw jestem Twego zdania co do Cpe od poczatku istnienia non stop sie nia interesuje jak na razie realizacja zadan idzie wedlug planow moze tylko kurs odbiega od planow-:)Jak cos wymyslisz to napisz. Teraz powinne sie pojawic ZYSKI.
sdh / 217.144.211.* / 2008-10-31 21:33
plany planami ale te dwa kontrakty jeden w rosji na budowy fabryk i ten w izraelu? to cisza
krzysiek29 / 2008-10-31 18:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Fasing wskazniki
Aktualne C/WK 0,59
Kroczące C/ZO 12m 19,25 i tu nie jest tak rozowo-:)
Kroczące C/P 12m 0,35
Martinezzz / 2008-10-31 18:55
Witam.
Mamy podobne upodobania. Jak widze także stawiasz na energetykę, zresztą generali robi podobnie. Choć raport pepa nie zachwycił. Nie dość ze wskażniki dosyć wysokie to jeszcze brak widocznych perspektyw mocnego wzrostu zysków. Lepiej wybrać cpa jeszcze bez zysków ale z duzymi możliwościami, niż pepa solidnego ale bez fajerwerków.
nowaa43 / 2008-10-31 16:45 / Idalia
Koniec ciekawego tygodnia ...

Dawno nie namawiałam na żaden film ale dzisiaj i to TWP1 film "Inwazja barbarzyńców " bardzo, bardzo polecam. I tematyka na najbliższe dni stosowna a trochę inne spojrzenie, i służba zdrowia kanadyjska (nie odbiegająca specjalnie od naszej) i związki zawodowe i różnica pokoleń. Obdzielony - słusznie - paroma ważnymi nagrodami.
Obejrzyjcie
I uważajmy na drogach..
Life / 2008-10-31 13:38 / Tysiącznik na forum
Witam.
Synthos pod obserwację....polecam
Ciułacz / 2008-10-31 22:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Life, Synthos jak narazie to niemrawo, ale powoli może się wygrzebie,
cheapczad / 2008-10-31 14:35 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam.

Dlaczego?
Life / 2008-10-31 16:46 / Tysiącznik na forum
A dlaczego nie :)))
Dobre wskaźniki , stabilny kurs , prawdopodobnie dołek ma już zasobą itd...
Na tle indeksu wygląda dobrze ....
Choć z pewnością nie będzie eksplodowała jak Lcc :)))
cheapczad / 2008-10-31 19:25 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tak pytam...Synthos to moje 85% portfela:))))
barabaszek / 2008-11-01 02:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobry wybór przyglądałem się spółce po zwróceniu uwagi przez znajomego....do AF nie ma się o co przyczepić ....ale to tylko moje skromne zdanie.Pozdrawiam.
barabaszek / 2008-11-01 02:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Krzysiek29 w bessie im mniejsze tym lepsze ....ale to również tylko moje skromne zdanie.Pozdrówka.
kazelot / 2008-10-31 10:04 / Tysiącznik na forum
Witam.Wczoraj byłem we Wrocławiu na Kulcie.Miałem się spotkać z jednym Tawariszczem,ale On wybył służbowo.Pozdrawiam wszystkich..a koncert jak zawsze,odjazd.
Jarg / 2008-10-31 15:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj... gratuluję udanego koncertu... Należy jednak zaznaczyć, że dwa tygodnie temu odbyło się nadzwyczajne plenum z udziałem wspomnianego towarzysza... również w Festung Breslau... Pozdrawiam
kazelot / 2008-10-31 15:36 / Tysiącznik na forum
Pewne niecierpiące zwłoki ważkie decyzje zostały niezwłocznie powzięte,po owym plenum egzekutywy.Pozdrawiam
nowaa43 / 2008-10-31 08:42 / Idalia
Dzień dobry wszystkim
witam się póki się daje
w Wawie ładnie wczoraj też ale wczoraj to wracałam do Wawy z dalszej podróży w ulewie, błyskawicach i gradzie..

Powodzenia życzę
pietroo / 2008-10-31 09:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie
a gdzie były te błyskawice i grad?
nowaa43 / 2008-10-31 09:23 / Idalia
witaj Pietroo
błyskawice biegnące poziomo i nisko towarzyszyły nam miedzy Brodnicą a Sierpcem, grad też tam ale znacznie krócej..
pietroo / 2008-10-31 09:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czyli widoki miałaś niezłe. Ci któzy będą dzisiaj wyjeżdzać na cmentarze, przeżyją horror. Korki murowane.
Thai / 2008-10-31 08:53 / Bez rangi
Witaj Nowaa, powitania wszystkim:-)

...z portalem powtorka z rozrywki:-( Jak a portal finansowy nr 1... hm... bez komentarza...
We Wrocku piekny sloneczny poranek, zycze milego dzionka oraz decyzji po mysli;-)

Pozdrowienia serdeczne...
nowaa43 / 2008-10-31 08:59 / Idalia
Witaj Thai piekne giełdowe dni, że zacytuję Mistrza - Gospodarza ..
cieszmy się chwilą..
Pozdrówka serdeczne
Thai / 2008-10-31 09:20 / Bez rangi
Tam i z powrotem wiedzie droga...
...muzyczka w czasie podrozy roznych;-)

http://de.youtube.com/watch?v=IxriiIHE3x4&feature=related
Thai / 2008-10-31 09:43 / Bez rangi
:-)) cieszy mnie to niezmiernie
Jarg / 2008-10-31 09:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego dnia...
Ech... pieknie jest... (za oknem) :-)
nowaa43 / 2008-10-31 09:56 / Idalia
Pozdrawiamy i wzajemnie życzymy miłego:))
mlody79 / 2008-10-31 08:07 / Tysiącznik na forum
Dzisiejszy PB.:
"Znaki zapytania wokół Sky Tower
GIEŁDA Podwykonawcy przypuszczają, że z finansowaniem inwestycji są kłopoty
Rynek huczy od plotek, że prace przy flagowej
inwestycji LC Corp zostaną
wstrzymane. Konkrety
poznamy już niebawem. "
krzysiek29 / 2008-10-31 08:14 / Uznany Gracz Giełdowy
Fakt ciekawa sprawa-:) Ciekawe co ma na celu te info kolejne zdolowanie LCC zeby odebrac reszte papierow z rynku po Super cenie czy faktycznie ma problem ale w to raczej nie wierze. Jak cos to zmienia moze calo inwestycje. Ale jak widze jak idzie sprzedaz ich nieruchomosci to obawy sa bardzo duze. Prawie nic sie nie sprzedaje a cena non stop leci w dol. To jest pierwsza banka nieruchomosci w Polsce ceny poleca jeszcze mocno w dol. A takie banki iuz zdarzaly sie w przeszlosci na rynkach rozwinietych a my po raz pierwszy to doswiadczymy napewno bedzie to bolesne
warren buffet / 2008-10-31 08:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tylko lcc bedzie gotow za pare lat. kupuj plotki hi
krzysiek29 / 2008-10-31 08:55 / Uznany Gracz Giełdowy
Wlasnie i to jest wielki plus dla LCC tanie surowce taniej zbuduja. A do 2012 roku sytuacja sie wyklaruje i bedziemy tworzyc nowa BANKE-:)
nowaa43 / 2008-10-31 09:27 / Idalia
Krzyśku Centrozap zarejestrował w Wiedniu spółkę do tych robót drzewnych w Komi..
wczoraj zdaje się..
Jarg / 2008-10-31 09:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W kwestii LCC... przejeżdżałem obok placu budowy... roboty trwają...
krzysiek29 / 2008-10-31 09:54 / Uznany Gracz Giełdowy
i beda trwac-:)
warren buffet / 2008-10-31 10:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
baa
barabaszek / 2008-11-01 02:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Bez komentarza ...jeżeli raptem 20 osób ma postawić taki "drapacz chmur".....to pewnie z tej planety nie są :-)))....a może nie są tylko wszyscy na przerwie śniadaniowej ;-))).Pozdrowienia WB.
krzysiek29 / 2008-10-31 10:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Widze ze z sektora miesnego wybrales Dude ja rowniez nia sie interesuje-:)Ostatni czytalem ze firmy miesne padaja jak muchy i to nowe z nowymi technologiami i nikt ich nie chce kupic ani Sokolow ani Animex ani Duda. Potracily rynki i nikt nie chce od poczatku szukac klientow firmy szukaja zdrowych firm z zyskami
krzysiek29 / 2008-10-31 09:41 / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadza sie!!! Glownie walka teraz jest o te odszkodowanie 100mln kazdy wie ze bedzie trudno to odzyskac SP nie jest chetny do takich dzialan wiec mozliwe kolejne odwolanie jak z Eureko.
superman / 2008-10-31 07:59 / Tysiącznik na forum
witam wszystkich,
Bank Japonii obniżył główną stopę procentową z 0,5% do 0,3%...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy