Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Jarg / 2008-10-27 09:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Brzydko za oknem, brzydko na giełdzie...
Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego dnia...
niesmiala / 85.182.7.* / 2008-10-27 09:55
Witaj Jarg,to jesien.Smaopoczucie do kitu...
Pozdrawiam
warren buffet / 2008-10-27 09:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzien w dzien po -5.... szok, chyba zaczne pisac ksiazke
Jarg / 2008-10-27 09:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest pesymizm... a do tego krajowe pieniądze albo są bezradne, albo całkiem stanęły z boku... Rządzi zagranica... Wystarczy -10% na BUXie... i już nie można utrzymać Wigu...
nowaa43 / 2008-10-26 22:01 / Idalia
Dobry wieczór Bigu, witajcie Kącikowcy
Fajnie się czyta rozmowę przez kontynenty..
W Wawie dziś też było piękne słoneczko, porządki działkowe zrobione ..
podglądanie ptaszków (rudzik między malinami sąsiada Tadzia a moimi berberysami nawet chwilkę posiedział, tak że można było popatrzeć..cudeńko)..
Pozdrawiam i dziękuje za b. ciekawą wymianę zdań o spółkach :)
niesmiala / 85.181.188.* / 2008-10-26 22:10
witaj nowa ciesze sie ,ze sie dzisiaj dotlenilas:)
nowaa43 / 2008-10-26 23:32 / Idalia
witaj nieśmiała, trzeba łapać ostatnie słoneczko
pozdrówka
Big Lebowski / 2008-10-26 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=9NuKxQcus_8&feature=related Blues..
Ciułacz / 2008-10-26 19:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nic tu nie słyszę o ENEA? Chyba już czas na zapisy ?
Chyba że tak może być jak z Azotami Tarnów na zapisach sprzedali po 19,50 zł a po kilku miesiącach dzisiaj mamy gdzieś po 10 zł.
Ciułacz / 2008-10-26 19:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu.

Witaj Ciulacz .. zadam Ci banalne pytanko kto jest glowa panstwa Kanady ?

Odpowiedz: Elżbieta II , co ma namiestnika (Gubernatora ) na Kanadę fajną mulatkę Michaell Jean rodem z Hajti, a pod nią podlegają Gubernatorzy w prowincjach Kanady.
Kanada nie jest republiką tylko częscią królestwa GB, tak jak Australia, Indie ,Pakistan, Afryka Południowa i jeszcze kilka innych małych państw. Czyli w uproszczeniu jesteśmy dalej kolonią Angielską.
Ten statut jak na razie wszystkim odpowiada bo królowa do niczego się nie wtrąca i praktycznie parlament ma pełną władzę.
Mamy pewen paradoks .Oficjalnie najwyższa władza po królowej to Gubernator a pod nim to Rząd z Premierem na czele, ale to Premier składa wniosek kogo powołać na Gubernatora.

Odpowiedz jest trochę przydługa ale to taka odskocznia od giełdy inna sprawa że na polityce się lepiej znam jak na giełdzie
Big Lebowski / 2008-10-26 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo dobra odpowiedz - pytanie bylo podchwytliwe przyznam ;-) dodam tylko ze wszystkie te pansta maja parlament na wzor angielskiego.. Pozdr.
Ciułacz / 2008-10-26 19:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu tu jestem od 1983 roku to to mam oblatane ale choć w PL rok rocznie bywam to widze że nie zawsze wiem o co chodzi,brak praktyki w pisaniu po Polsku co tu na forum staram się praktykować.W domu też nie popraktykuję bo moja połowica to rodowita Chinka.
Big Lebowski / 2008-10-26 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
O to ciekawe - chinska kuchnie masz oblatana.. :)
Ciułacz / 2008-10-26 21:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak , chińska kuchnia to na codzień w pierwszej klasie, a po polsku jej nie idzie najgorzej, np. pierogi, gołąbki,shabowy,bigos, ale to od świenta, albo jak mają być goście, to jest mieszane.Po Polsku się nauczyła gotować od mojej mamy i siostry jak bywamy w PL.
Tylko niestety niema reki do ciast, ale mamy tu pod reką tz polski sklep z wyrobami domowymi wiec nic nie brak, nawet wendlina z naszego sklepu jakby była lepsza jak w PL.
Big Lebowski / 2008-10-26 18:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecny krach ktory nikomu nie przepuscil - mam na mysli rynki daje szanse zakupow jakim wielu nawet sie nie snilo i mam na mysli nie tylko spolki z GPW - na calym swiecie za przyslowiowe grosze mozna nabyc banki , firmy produkcyjne z najwyzszej polki - firmy ubezpieczeniowe tu drzemia jeszcze czarne scenariusze gdyz sa zapakowane tradycyjnie w akcje ktore wchodza i licza sie w bilansach - calkiem mozliwe ze bedzie jeszcze gra pod te spolki i firmy ubezpieczeniowe beda zmuszone wyrzucic pakiety dobrych akcji za psie pieniadze - w 2002 r bylo to przerabiane.. obecnie nalezy wybierac spolki ktore maja zasoby gotowki i sa nieuzaleznione od kredytow - takze takie ktore maja dobra do spieniezenia - czytaj grunty , zabudowania.. Spolki ktore sa w 90% w jednym reku tu widze mozliwosc sowitej dywidendy - gdyz wlasciciel bedzie mial w tym interes i przydzieli sobie sowita dywidende a przy okazji co nieco dla gawiedzi...:)
krzysiek29 / 2008-10-26 19:25 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorkiem-:)
Moje typy podtrzymuje czyli Trakcja od samego debiutu, CPE prawie od poczatku debiutu. Dodatkowo dolaczam HTL, Rafamet,ZEN,PEP. Omijam banki deweloperow choc LCC caly czas lukam i IPX do niego mam maly sentyment. Jesli mozesz przedstaw zle strony tych spolek..pozdr
niesmiala / 85.181.188.* / 2008-10-26 20:59
Krzysiu a co myslisz o stx ,nic o nim nie wspominasz?
5424 / 2008-10-26 19:54 / Fan Linuxa Ubu
IMPX ma nietypową wadę jak się małzonkaowie K pokłucą co zamiast rzucać w siebie garnkami i talerzami to rzucają akcjami na giełdzie i wszyscy tracą.........
Big Lebowski / 2008-10-26 19:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj . nie widze zlych stron w tych spolkach.. pozdr.
krzysiek29 / 2008-10-26 19:33 / Uznany Gracz Giełdowy
htl zaloxzzmy wskazniki
cpe relacja z gazpromoem
zen wskazniki
pep fubdusze
rafamet zalozmy mocnew oslabienie usd-:)
wiem moze to nikle powody ale zawsze co sie znajdzie
Big Lebowski / 2008-10-26 19:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wlos w zupie zawsze mozna znalezc - ale to nie jest argument..;-)
krzysiek29 / 2008-10-26 19:41 / Uznany Gracz Giełdowy
-:)Trzymaj sie bede dalej szukal zalet perspektyw wad i przyszlych dywidend ostatnio moja ciekawosc zwrocila Police zyski ogromne cena coraz lepsza dywidenda tez powinna byc niezla co o niej myslisz
Big Lebowski / 2008-10-26 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To moze byc gwiazda przyszlej hossy..i mowie to powaznie..
krzysiek29 / 2008-10-26 20:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Jesli mozesz to prosze rozwin tez zwracam sie ku tej tezie powolutku beda ja analizowal
Big Lebowski / 2008-10-26 20:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Takie kraje jak Chiny , Indie , Rosja itp. spoleczenstwo sie bogaci a co za tym idzie wzrasta spozycie i to nie tylko ryzu itp. potrzebuja wysokiej jakosci miesa , mleka i przetworow ( masle , jogurt ) itp. co za tym idzie kupuja wielkie ilosci w UNI - wzarasta zapotrzeboanie na nawozy .
niesmiala / 85.181.188.* / 2008-10-26 21:28
Bigu juz kilkakrotnie robilam w ostatnim czasie drobne zakupy (wiadomo z jakim efektem)wiem,ze ciezko jest tobie wyrokowac,czy to juz teraz,czy jeszcze troszke,ale tak sie boje ze przegapie te chwile by wsiasc w odpowiednim momencie.Dlatego doradz(mam do przyszlego tygodnia lokate)czy trzymac ja do konca czy zaryzykowac i wczesniej wycofac i isc w slady wielkiego Warrenna?
krzysiek29 / 2008-10-26 19:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Ale zagrozenia rowniez spore-:(
Big Lebowski / 2008-10-26 19:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak wszedzie - rolnik gdy obsieje pole to zasiew moze zmarznac , slonce moze go wypalic , deszcz moze powalic a na koncu cena moze byc nie atrakcyjna i wowczas nalezy wysypac na tory jak onegdaj bywalo..;-)
warren buffet / 2008-10-26 19:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Bigu, a co myslisz o LCC... jesli mieszkania klękną to Lechu może mieć problemy... Ale obecny kurs LCC jest absurdem nawet jesli to o czym pisze może mieć miejsce. Jedybym pocieszeniem jest to ze są to mieszkania dla vipow...

co do posta to sie zgodze. takiego czegos nie bedzie przez nastepne dekady....
niesmiala / 85.181.188.* / 2008-10-26 19:21
Witaj Bigu,witajcie wzsyscy,widze ,ze nasz Buffet ma wielka chrapke na lcc i nie tylko on i ja tez.Ale czy ona osiagnela swoje dno?Big pisze,ze na najbardziej plynnych spolkach moze sie jeszcze obnizyc,a to za sprawa zmuszonych do uplynnienia akcji instytucji.Nasowa sie pytanie,jak dlugo one beda to robic.Najwieksze umorzenia chyba mamy za soba.Moze jeszcze dzien,dwa?
Big Lebowski / 2008-10-26 19:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Niesmiala.. tesknilem..:) Pozdrowka..
Big Lebowski / 2008-10-26 19:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
LCC - spadlo okolo 90% - tak wiec wyjatkiem nie jest , pamietam jak po debiucie zawsze Malgosie slicznooka przestrzegalem przed ta spolka , pamietam tez ze napisalem post w ktorym porownalem debiut LCC do debiutu Banku Slaskiego ktory zapoczatkowal besse i tu bylo podobnie co wowczas wywolalo oburzenie - pewnego uznanego ktory obecnie nie pisze.. uwazam ze nalezy kupowac partiami ta spolke - wszystkie obecnie robione zakupy powinny miec horyzont czasowy minimum 3 lata.. dlatego mowie zeby kupowac ale nie mam na mysli dt czy inwestycja na 10 dni , portfel partiami na lata ukladac np. strefa dla wielu odjechala i wiele spolek odjedzie..
Big Lebowski / 2008-10-26 19:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Malgosie Slicznooka - mialo byc..
warren buffet / 2008-10-26 19:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieki !

pozdr
Big Lebowski / 2008-10-26 18:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Big Lebowski / 2008-10-26 18:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=2B2clFsLA3w
Big Lebowski / 2008-10-26 18:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=Gs6LfHXOSxU&feature=related Nalezy zwrocic uwage ze to ten sam wokalista ktory spiewal powyzej - tylko inna fryzura..;-)
Ciułacz / 2008-10-26 17:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Co ciekawego zauważyłem odnośnie banków.
Córka odnawiała swoją hipotekę na dom w Lipcu 2008 jeszcze przed tym zamieszaniem z kryzysem finansowym. . Typowa hipoteka na 20 lat i zamknienta na 5 lat z oprocentowaniem stałym 5.15 %.Kilka tygodni temu bank centralny Canady zmniejszył stopę % o 0,5% i jeszcze w ubiegłym tygodniu zmniejszył o 0,25%.Tetaz sprawdzam jakie oprocentowanie dostała by moja córka jakby to dzisiaj musiała brać.Dzisiaj by dostała 5.75 %, czyli pomomo obniżek stóp % musiała by płacić o 0,60% wiecej.
Tam gdzie córka brała hipotekę są dobre % i niema negocjacji czyli tyle ile jest ogłoszone w necie tyle naprawdę bedzie.
Jak o tym wszystkim pomyślałem to dochodzę do wniosku że ten cyrk i zamieszanie z bankami jest tylko po to aby banki na całym świecie przyjęły jedną politykę wobec klienta i jeszcze barciaj wycyckać tych co jeszcze cokolwiek mają.
Ps.Piekne słoneczko w Montrealu
Big Lebowski / 2008-10-26 18:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz .. zadam Ci banalne pytanko kto jest glowa panstwa Kanady ? .. Pozdr.
Big Lebowski / 2008-10-26 10:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Teraz wybywam - bede poznym popoludniem.. 3majcie sie..:)
Big Lebowski / 2008-10-26 10:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=TehFZ38kt6o Wypijmy za bledy..:)
Big Lebowski / 2008-10-26 09:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli wygra Obama - a wygramy :) to nastapi inny priorytet w inwestycjach tzn. energia alternatywna , medycyna , spolki nowoczesnych technologi - potocznie sie przyjelo ze Republikanie sa bardziej pro rynkowi - ale to nieprawda , Clinton obalil ta teze juz dawno a wlasnie republikanie - zaopatrzyli wszystkich w kryzys - Obama ma tych samych doradcow ktorych mial Clinton - tak wiec nie bedzie tak zle..
Big Lebowski / 2008-10-26 09:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=eYzQspdn4J0&feature=related
Big Lebowski / 2008-10-26 08:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
Big Lebowski / 2008-10-26 09:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Opisywalem juz ten przypadek ale jeszcze raz przypomne - Christoph Zwermann bedac w programie n-tv wraz z innymi analitykami w 2002r gdy Dax byl na poziomie 3700 pkt - powiedzial wowczas ze Dax w tym roku najwyzsze kursy juz widzial i on idzie do obozu niedzwiedzi - wszyscy inni analitycy i publicznosc go wowcvzas wysmiala - nikt mu nie wierzyl - 2003 r gdy dax byl na poziomie 2500 pkt pojawil sie znowu Ch, Zweermann i powiedzial ze nalezy kupowac - takze nikt mu nie uwierzyl - Dax zjechal jeszcze do 2200 pkt ale pozniej zaczela sie hossa .. obecnie mamy podobna sytuacje WB namawia do kupowania i trzymania , Pionier u nas takze no ja z Alfredem ;-) takze i nikt nie wierzy , rynki sa obecnie bardzo nerwowe - wszyscy czekaja na masowa wyprzedaz - ktora wskaze dno - gdyz wiadomo ze bessa ksiazkowo konczy sie gdy zarzadzajacym puszcza nerwy i na sporym spadku pojawi sie spory wolumen i rynek to wchlonie - taki scenariusz jest mozliwy na wigu -20 - gdyz tu rozdaja karty inwestorzy globalni ktorzy obecnie organizuja gotowke ( usd ) i sprzedaja aktywa .. to ze oni siedza w naszych najbardziej plynnych spolkach - nikomu tlumaczyc nie trzeba..Mysle ze obecnie krwawia i to dotkliwie nasze rodzime rekiny - drobnica juz sie wykrwawila - zostali sami fanatycy gieldy..wielu inwestorow ostanio poparzylo rece na KGHMie i tp. spolkach - przyzna sie jak zwykle niewielu - mysle ze czesc naszego sporego kapitalu ( rekiny ) beda inwestowac w perspektywiczne male i srednie spolki - gdyz tu sa w stanie kontrolowac kurs spolki w jakims tam stopniu w przeciwienstwie do duzych spolek gdzie kontrole maja inwestorzy globalni..
5424 / 2008-10-26 10:18 / Fan Linuxa Ubu
Witam Bigu nie napisałeś co obecnie mówi Zwermann......
Big Lebowski / 2008-10-26 10:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra... On obecnie przyjol metode Gabrika i Morfiego i tylko platnie udziela sie - publicznie juz go raczej nie ma - powinno wystarczyc co mowi Warren Buffett - ten amerykanski..:)
5424 / 2008-10-26 10:29 / Fan Linuxa Ubu
też wieże gościowi po ostatnich ostrzeżeniach o nadchodzących spadkach
Big Lebowski / 2008-10-26 09:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chcialem powiedziec ze stala aprecjacja usd obala teze o drukowaniu dolarow - od kiedy to gorszy pieniadz wypycha z rynku lepszy pieniadz , mysle ze w USA nieruchomosci zaczely kryzys i nieruchomosci zakoncza kryzys.. w srode Fed bedzie obradowal na mozliwa obnizka stop , po nim kolej na Bank Angli i ECB.. obstawiam ze wszyscy jeszcze obniza..
Martinezzz / 2008-10-26 09:29
A dzień dobry,

Aktualnie od dwoch tygodni bez akcji i patrząc z perspektywy czasu to udało mi sie uciec przed najgorszym. ale zeby nie bylo tak milo to swoje po dupsku dostałem. Czytając tu i tam to coraz glośniej jest o przewidywanym odbiciu wiec pora kupic co nieco aby nie zostać w tyle. Wcześniej była mowa o typowaniu spólek wiec i podaję. Generalnie to zamierzam stawiać na spółki z sektora energetycznego( ofe Generali podąża tą drogą ), być może to bedzie następny lider hossy. A spółki ktore mam na tapecie to między innymi: epd, cpa,trak,polime, zen, pep, rafamet, kopex.
pozdrawiam
warren buffet / 2008-10-26 09:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Bigu, ale jesli mądry kapital wychodzi z wig20 na poziomie 1500 to czy oni wejda jak bedzie po 2500 ??

wiem, kupuj gdy krew sie leje a tutaj sie krew nie leje, tu krew sika

pozdr
Big Lebowski / 2008-10-26 09:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warren - sa tacy co sa obecnie zmuszeni , krotkoterminowe kredyty maja i musza splacac , maja takze wlasne problemy ( ING, Commerzbank , Unikredito ) itp , jezeli zalataja dziury u siebie wroca lub przybeda inni, nie wszyscy maja kryzys - Wells Fargo np. od lipca zdrozal okolo 50% a bylo momentami 100% - jak to w naturze co jednych smuci innych cieszy..pozdr.
warren buffet / 2008-10-26 09:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czyli nic w naturze nie ginie....

pozdr
krzysiek29 / 2008-10-26 07:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam. Z samego rana cos mniej milgo!!!!
Institute of International Finance oszacował przyrost aktywów w bankach amerykańskich od początku 2007 roku na 1 926 mld USD, podczas gdy depozyty wzrosły w tym czasie o 908 mld. Oznacza to wzrost funding gap do niewyobrażalnej wielkości 1 018 mld dolarów. W przypadku strefy euro odpowiednie wielkości wynoszą: przyrost aktywów 4 639 mld EUR i depozytów (bez depozytów EBC i narodowych banków centralnych) zaledwie o 2 426 mld; w przypadku strefy euro przyrost luki w finansowaniu sięgnął więc zawrotnej kwoty 2 213 mld EUR.

Takie zmiany w bilansach banków niosą ze sobą perspektywę potężnego „delewarowania” akcji pożyczkowej na niespotykaną dotąd skalę. Stąd właśnie, bezpośrednio z różnie szacowanych skutków dopasowanej do nowych warunków rynkowych skali finansowania, biorą się prognozy przewidujące w 2009 roku recesję w Stanach mieszczącą się w przedziale spadku PKB od 1 do 5 proc. (podczas tequilla crisis w Meksyka skala spadku kredytów dla sektora niefinansowego sięgała 25 proc. PKB, co skończyło się 10 proc. spadku PKB), oraz szybki, bo już w okresie najbliższych 3 kwartałów spadek wskaźnika headline CPI do zera.

Skurczenie się amerykańskiego PKB o 5 proc. musiałoby pociągnąć za sobą spadek PKB w strefie euro o nie mniej niż 2 proc..
krzysiek29 / 2008-10-26 08:08 / Uznany Gracz Giełdowy
Buffet stwierdza czarno na białym że nie chce trzymać gotówki, której perspektywy w nadchodzącym okresie wyglądają kiepsko. Zwrot z akcji będzie dużo lepszy niż trzymanie gotówki, twierdzi Buffet. I tu ma zapewne całkowitą racje. W nadchodzącym okresie zwrot z prawie wszystkiego będzie dużo lepszy niż gotówka.Przedtem 100% obligacji a już nie za niedługo 100% w akcjach? Wielki Warren wydaje się więc masowo wyprzedawać obligacje i inwestować w akcje. Czyżby pokazywał tym samym przysłowiowy “salut środkowego palca” opowiadaniom o deflacji w systemie fiat money? Na to by wyglądało, bo przecież gdyby przewidywał deflację siedziałby na workach z dolarami.
Ciułacz / 2008-10-26 16:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do Krzysiek 29.Z tego co wiem to Buffet zainwestował w bankruta czyli coś co już nie może niżej upaść.Tyle kasy on zainwestował że że może się pokuśić o kreowanie trendu, bo jest znany.Jego własne analizy mogą wskazywać co innego ale zapewnie liczy na efect lokomotywy i zmiany trendu. Widzisz jak by akcje KGHM czy Trakcji spadły o 98 % to zapewnie bym się nie wachał kupić pakietu kontrolnego jak bym miał na tyle kasy, bo takie spółki dalej bendą istnieć a szczególnie KGHM bo jest jedyny w PL.
niesmiala / 85.177.106.* / 2008-10-25 23:34
Dziekuje wszystkim za wymiane opini,zycze spokojnej nocy i do zobaczenia do jutra.
Bigu nie moge sie doczekac jutra i twojej opini na temat spolek,ktore moze pomoga nam stac sie bardziej zamoznymi obywatelami tego swiata :)
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy