Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Thai / 2008-10-24 08:58 / Bez rangi
Dzien dobry wszystkim,
we Wrocku poranek zimny ale sloneczny:-)

Azja fatalnie, na dodatek dzis piatek... i jaki bedzie weekendu poczatek?

Pozdrawiam serdecznie...
Thai / 2008-10-24 09:13 / Bez rangi
U mnie Tobiaszku slonce, piekne :)))
Thai / 2008-10-24 09:00 / Bez rangi
Muzyczka o poranku...

http://de.youtube.com/watch?v=uSdQ3Ze2VOM&feature=related
pietroo / 2008-10-24 09:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Thai, witajcie kącikowicze
w Wawce pogoda jako taka, ale na giełdzie znowu d........
chyba do tego się przyzwyczailiśmy
pozdrawiam
nowaa43 / 2008-10-24 09:20 / Idalia
Dzień dobry wszystkim..
Thai - muzyczka miodzik :))
Thai / 2008-10-24 09:23 / Bez rangi
Witaj Nowaa,
jak bede miala chwilke podesle Ci Yasmin... kolejny piekny utworek :-)

Pozdrowka :-)
nowaa43 / 2008-10-24 09:35 / Idalia
Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)
Thai / 2008-10-24 09:15 / Bez rangi
Bedzie co byc ma... Pozdrawiam Pietroo :-)
krzysiek29 / 2008-10-24 07:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam
Mapa Europy i gdzie jest cala zawierucha-:)
http://www.ft.com/cms/s/0/3af6c64c-9eb6-11dd-98bd-000077b07658.html?nclick_check=1
magda1974 / 195.117.29.* / 2008-10-24 08:29
Witam

Czy ktos z państwa by doradził czy wycofać pieniądze z funduszu juz co prawda z dużą strata. Moze lepiej przeczekać z tym co zostało bo jak tak dalej będzie to kapitał stopnieje i nie będzie miał z czego odrobić?

Dziekuje za odpowiedz.
krzysiek29 / 2008-10-24 09:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Co tu mowic powiedz jakie masz fundusze ale mysle ze akcyjne. Spadki moga jeszcze potrwac jak widac lecz opcja spadkow procentowo jest nizsza niz wzrostow w przyszlosci
magda1974 / 195.117.29.* / 2008-10-24 09:21
Tak,akcyjne z Wig 20 . 60% straty. Cały czas miałam nadzieję ale jeszcze troche zostanę bez kapitału w układzie srednio 5 % straty dziennie.
krzysiek29 / 2008-10-24 09:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Jak przebije 1500-1400 to mozliwe ze zleci do 1000 i wtedy mozna wchodzic. ale w obecnej sytuacji to juz nikt nie wie co sie stanie.Ale odrabianie strat potrwa mase czasu a moze nawet nigdy sie tego nie odrobi. Obligacje leca waluta leci wydaje sie ze zmiana trendu akcje leca. Naprawde ciezko cokolwiek wymyslec
magda1974 / 195.117.29.* / 2008-10-24 09:44
Dzięki. Fundusze jednak wycofuje. Mam jeszcze akcje ale tych nie ruszam bo tak mało pieniędzy z nich mogę zrealizowac ze nie wiedzieałbym co z nimi zrobic.
Intercars-109,00
Kopex-56,00
Stalexport-4,70
Ferrum-9,00
Ciech-145,00
no i najlepsze Masters 0,89
Dodam ze zaczełam przygode z giełda w kwietniu no i oczywiści dobrze się zaczeło no jak jest teraz to każy widzi.
Pozdrawiam
Thai / 2008-10-24 10:08 / Bez rangi
Witaj Magda,

Chyba to musi byc inwestycja longterm, jesli nie potrzebujesz tych pieniedzy w krotkim czasie. Ale... pamietam jak Jarg pisal, ze trzymal akcje wiele wiele lat i nie tylko odrobil strate, ale nawet zrealizowal calkiem ladny zysk.

Zycze powodzenia i pozdrawiam Cie serdecznie :-)
magda1974 / 195.117.29.* / 2008-10-24 10:44
Bardzo dziękuję.
Nic innego nie pozostaje, bo nie umiem tego robić. Cięzko jest bo to była moja decyzja a mąż do giełdy nigdy nie chciał sie dotknać.

Ja też Wam wszystkim życzę powodzenia.
Baranek Shaun / 2008-10-24 17:09
Magda, takie jest zycie. jkazdy z nas chce zarobic na lepsze zycie, na swobode finansowa. Straty bola, cos o tym wiem, ciezko sie przyznac rodzinie, sobie ze sie nie udalo, ale to my mamy odwage walczyc o zmiany w naszym zyciu, nie czekac biernie i z tego powinnismy byc dumni. Tej cechy charakteru nie odbierze nam zadna bessa. Pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-10-24 09:51 / Uznany Gracz Giełdowy
Ja Cie krece jak widze poziomy kiedy kupywalas to nie wiem kiedy tam wroca.
Kopex idzie na 7 na to wyglada
STX powinien sie zatrzymac na 1,2
Ferrum tu pelny spokoj
Inwestycja longterm to nie taka dobra inwestycja jesli sie kupuje na samych gorach. Podstawa to stopy i zero skrupulow bo po tem to sie czeka i czeka a tu leci i leci a potem na rachunku nic nie ma
to tymi co sie interesuje.
magda1974 / 195.117.29.* / 2008-10-24 10:07
Wstyd sie przyznac ale to był taki wybryk z giełdą ( bo nie poparty zadnymi wiadomościami). Mozesz powiedziec cos na temat tego za tak Kopex mocno spada?, czy warto go będze dokupic?. Jest szansa ze odbije czy dułgo będzie na niskim poziomie.(może będzie jakaś realna szansa zeby przymajmniej wyciągnąć wcześniejszą kasę?)
czy lepiej poszukać coś innego ale teraz wiem ze jak się nie znam to jest ruletka.
krzysiek29 / 2008-10-24 10:13 / Uznany Gracz Giełdowy
Kopex tak jak napisalem zmierza do 7zl tam powinien sie zatrzymac ale nie musi. Firma bardzo dobra. aktualnie to chyba fundusze sypia. Perspektywy dla firmy wysmienite do tego moze przejma duzo ciekawych podmiotow za malo kase. Sama widzisz panika robi swoje.
magda1974 / 195.117.29.* / 2008-10-24 10:37
Niestety widze. Dzieki za uwagę.
barabaszek / 2008-10-24 18:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Magdo1974...co do Twojego pytania na temat funduszu akcyjnego WIG20 bedę mało popularny (bywa :-))....założenia funduszu są proste i należy się do nich dostosować ...czyli jeżeli miała to być inwestycja długoterminowa jak rozumiem (fundusze to zdecydowanie okres najmniej 5-cio letni) to dlaczego chcesz się wycofać ze stratą nawet nie w połowie drogi?Moja propozycja jest następująca...jeżeli założyłaś okres inwestycyjny na funduszu 5-6 letni to się tego trzymaj i nie daj się ponieść emocjom tłumu,jeżeli chcesz się wycofać wcześniej proponuję odezwać się za jakieś pół roku w moim kąciku a wtedy powiem Ci co myślę o tym dalej.Teraz spokojnie śpij sobie w nocy i myśl o planie inwestycyjnym długoletnim który założyłaś.Pozdrawiam Cię serdecznie.
kazelot / 2008-10-24 00:07 / Tysiącznik na forum
Dolar się umacnia bo oparty na złocie ;-)
A złotówka słaba bo oparta na cynie-cynie społecnym
CDS-y powinni tego zabronić.
Dobranoc
Jarg / 2008-10-23 22:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Doły i Standardy jakoś wyczołgały się na plusy pod koniec sesji.
Martwią minusy na Bovespie i Bolsie - to nasz koszyk (chociaż wczoraj byliśmy w jednym z USA :-)
Jarg / 2008-10-23 23:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trzeci raz w tym miesiącu odbili od dołu Doła (he, he)...
Jarg / 2008-10-23 22:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciągle zapominasz o jednym... mieszkanie jest w Polsce jest nadal towarem deficytowym, w Niemczech zaś jest masa pustostanów...

Twój osąd Kloszardzie jest jednak zbyt pesymistyczny... Mieszkam w mieście, w którym naprawdę widać efekty pozytywnych zmian od końca PRLu (ile trzeba jeszcze zrobić - również)...

Pozdrawiam serdecznie...
kloszard / 2008-10-24 09:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Jargu....nie zapominam....nie powiedzialem ze nie potrzebujemy mieszkan- powiedzialem ze sa za drogie......
pewnie we wrocku widac wiecej zmian...no ale bliskosc pewnej granicy robi roznicę :-)
a osąd nie jest zbyt pesymistyczny.....1 nitkę metra budujemy 25 lat...autosstrady w rozsypce....kolej.....LOT.....lotnisko okecie.....
gdybym byl pesymistą nie mialbym akcji obecnie a mam....
pozdrowienia
Jarg / 2008-10-24 10:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj :) Po zastanowieniu doszedłem do konstruktywnego wniosku, że obaj mamy rację :)
Wszysko zależy po prostu od punktu widzenia :) Moje optymistyczne - III RP względem PRLu, w okresie którego we Wrocławiu zbudowana jedną nową kładkę (zaliczaną do mostów), a w Polsce - nie wiem czy nawet 10 km autostrad w ciągu 50 lat...
I Twoje raczej pesymistyczne - porównujące osiągnięcia III RP z UE i krajami ościennymi :)

Pozdrawiam serdecznie...
Big Lebowski / 2008-10-23 22:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystko ostatnio uleglo mocnej przecenie - jezeli spojrzymy na akcje z Daxu to okrety flagowe ktore placa zawsze wysoka dywidende np. Daimler , BMW, itp . leca w otchlan bez przystankow - jednostki funduszy sa sprzedawane przez spanikowanych inwestorow zagranicznych co uderza najmocniej w tuzy naszego wigu -20 , juz dawno pisalem ze wole obecnie akcje Trakcji np. jak KGHM to dla przykladu , zadne akcje z wigu -20 nie rajcuja mnie pomimo tak dotkliwej przeceny..
krzysiek29 / 2008-10-23 22:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Krytycy ekspansji pochodnych instrumentów kredytowych (w tym CDS-ów) zwracają uwagę, że ich konsekwencją jest pojawienie się na rynku pewnej grupy inwestorów, w których interesie są spektakularne upadki banków, przedsiębiorstw czy nawet bankructwa całych państw. Bowiem nie wszyscy kupowali CDS-y z myślą o zabezpieczeniu posiadanych obligacji. Niektóre fundusze wyspecjalizowały się w robieniu pieniędzy na spekulacji CDS-ami. Na CDS-ach na dług Lehman Brothers można było w trakcie jednego weekendu zbić fortunę: za wpłacenie kilkuset tysięcy dolarów po kilkunastu dniach wypłacało się prawie 10 mln!
Jarg / 2008-10-23 20:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

2008-10-23 19:09:57 | 81.76.8.* | al_capponi
hmm,tracilo optymizmem za co dziekuje....
Big Lebowski / 2008-10-23 20:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu.. jestesmy jak ostatni Mohikanie..:) Pozdrawiam serdecznie..
Jarg / 2008-10-23 20:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dołować się nie ma co... przeżyjemy :-)
Należy myśleć pozytywnie: zapanowało powszechne uczucie "taniości" :-)
Czy ktoś przypuszczał rok temu, że Stalexport będzie można nabyć po 1,26... a LCC po 0,72? :-)) Makaroniarze skupowali papier po 5,70... a większość i tak narzekała, że tak skąpią grosza... :)

Pozdrawiam serdecznie...
MIMO / 2008-10-23 20:51 / Bywalec forum
Witaj Bigu , dobrze że już jesteś...czytałeś historyjkę o małpach ?
Big Lebowski / 2008-10-23 21:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. czytalem - ciekawa lektura..;-) Pozdr.
krzysiek29 / 2008-10-23 20:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam. A jednak sytuacja jest duzo szybsza na rynkach i dynamiczniejsza. Waluty szaleja choc widac ze aktualnie chca sie skorekcic ale trend jest znany zlotowka chyba bedzie dalej sie oslabiac w dluzszym terminie tak to wyglada. Szkoda ze sie nie zalozylem kiedy wymienialismy zdania co do walut chocazbym na tym wygral-:)pozdr
Big Lebowski / 2008-10-23 20:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. czarne chmury , czarne wizje , wlasciwie to koniec GPW i jej badziewiarskich spolek - akcji nie sprzedaje tylko systematycznie bede zwiekszal zaangazowanie, jaki kon jest kazdy widzi - wig - 20 to umorzenia za granica takze jest panika natomiast MISie to kreowanie kursow aktywne.. strzyzenie stada dokladnie przy skorze..
al_capponi / 81.76.8.* / 2008-10-23 21:09
Witaj Bigu,kiedys mosi zaczac rosnac ,trzymam gotowke aby dokupic kiedy padnie sygnal :-)
pozdrawiam
niesmiala / 85.181.191.* / 2008-10-23 21:27
Witaj Bigu,myslelismy ze jestes za wschodnia granica :)
A kto ma podac ten sygnal al_cappone?
Big Lebowski / 2008-10-23 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie - jako ciekawostke podam ze Donald Trump robi zakupy ostanio , Warren Buffett namawiua do zakupow tylko u nas nieco inaczej..
niesmiala / 85.181.191.* / 2008-10-23 22:25
U nas znakiem do zakupw Bigu moze byc chyba tylko zagranica:zagranica wchodzi-cena akcji idzie w gore,zagranica ucieka -wszystko sie wali,mamy tego w ostatnich dniach bdb.przyklad.
Big Lebowski / 2008-10-23 22:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zagranica jest zmuszona w wielu przypadkach to sprzedawania - gdyz umorzenia ,zamykanie pozycji dolarowych - waluta amerykanska byla czesto wykorzystywana tzw, carry trade i kredyty sa masowo oddawane co powoduje dynamiczny wzrost amerykanskiej waluty oraz spadki innych walut - zloty nie jest wyjatkiem nie tak dawno euro kosztowalo 1,60 usd obecnie 1,28 usd to wiadac skale przeceny .. rynki musza znalezc stan rownowagi - mysle ze to nastapi takze nieoczekiwanie.. Pozdrowka.
Jarg / 2008-10-23 20:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Al, nie chodziło o optymizm. Na dzień dzisiejszy jesteśmy w plecy na LCC, natomiast pewnym pocieszeniem jest konstatacja, że po wyprzedaży walorka możemy obecnie nabyć 2x tyle szt. za tę samą kwotę. Realia są takie, że jeżeli giełda będzie nadal osuwać się, to LCC na pewno razem z nią. A jeśli nawet Leszek ogłosi jakiś bajbek, wówczas i tak będzie podlegać dalszej przecenie, tylko zapewne wolniej...
Na razie wystarczy śledzić rozwój wypadków. Na zakupy LCC przyjdzie czas...

PS. Nie spodziewałem się aż takiej przeceny, w najczarnieszym scenariuszu zakładałem minimum absolutne na 1,20. Giełda zweryfikowała moje założenia. Który to już raz....
al_capponi / 81.76.8.* / 2008-10-23 22:27
nawet dzielnego buciora z takimi zyskami nie omieszkali zepchnac ze schodow....
al_capponi / 81.76.8.* / 2008-10-23 21:03
Troszke zle odebrales mnie Jargu, chodzilo o optymizm bardziej zwiazany z leszka imperium a co za tym idzie moimi akcjami:-))).....z zakupem lcc nie zamierzam sie wogole spieszyc ,wylacznie sledze kurs i moze tak byc przez najblizsze pare lat,kto wie.....
Jarg / 2008-10-23 21:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
OK :-)) Pozdrawiam raz jeszcze...
Big Lebowski / 2008-10-23 20:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Big Lebowski / 2008-10-23 20:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich po dlugiej nieobecnosci - kampania wyborcza Baracka Husaina troche mi czasu zabrala - wiadomo nadchodzi decydujace starcie..:)
Jarg / 2008-10-23 20:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu...
5424 / 2008-10-23 20:12 / Fan Linuxa Ubu
witam mistrza ale się narobiło nie uważasz
Big Lebowski / 2008-10-23 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. ano przyczyna znacznych spadkow i spadku zlotego - to umorzenia jednostek funduszy ale nie naszych krajowych inwestorow tylko zagraniczne fundusze obecnie zmagaja sie z fala umorzen co uderza w nasze akcje i zlotego..
5424 / 2008-10-23 20:20 / Fan Linuxa Ubu
to dla mnie zbyt zawiłe
5424 / 2008-10-23 20:21 / Fan Linuxa Ubu
długo to jeszcze potrwa.
Big Lebowski / 2008-10-23 20:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trudno powiedziec - rynek jest obecnie rozstrzesiony i paniczny - przyspiesza wszystko - spadek zlotego obstawialem na luty marzec , wzrost usd na przelomie roku - panika na rynkach rzadzi sie swoimi prawami - obecnie mamy czeski film..
5424 / 2008-10-23 20:31 / Fan Linuxa Ubu
jak mam być szczery to nie powiem że jestem zadowolony z takiego rozwoju sytuacji podtrzymujesz nadal swoją opinie że w tym roku i na początku przyszłego będą super wzrosty.
Big Lebowski / 2008-10-23 20:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra - rynki sa mocno wyprzedane odbicie musi nastapic.. z tym ze GPW - rzadzi sie innymi prawami..
5424 / 2008-10-23 20:36 / Fan Linuxa Ubu
dla mnie odbicie to dwie góra trzy sesje wzrostowe potem sady innych odbić nie pamiętam
Myszacz / 2008-10-23 19:28 / Bywalec forum
Cześć Wam. Pozdrawiam
Co słychać u Gospodarza?
5424 / 2008-10-23 19:22 / Fan Linuxa Ubu
Witam wszystkich widzieliście dziś capital wzrósł jaki paradoksik
Jarg / 2008-10-23 17:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wartość kombinatu miedziowego wg formuły b. ministra Sochy to w dniu dzisiejszym:
22,20 PLN - 20 PLN (Polkomtel i Dialog) = 2,20 PLN :-)
Chociaż cenowo KGHM wykonał pętlę do roku 1997... to jednak obecna cena akcji jest nieporównanie bardziej atrakcyjna niż wówczas, właśnie ze względu na operatorów telefonicznych, którzy 11 lat temu dopiero raczkowali...
MIMO / 2008-10-23 17:04 / Bywalec forum
Witajcie...

To co się dzieje na gpw ..-koszmar -znalezione na forum parkietu -- pasuje do obecnej sytuacji ?

Dawno, dawno temu, w pewnej wiosce w Indiach pewien mężczyzna obwieścił,
że będzie kupował małpy płacąc po 10 dolarów za sztukę.

Wieśniacy, widząc, że małp dookoła jest pod dostatkiem, wyruszyli do lasu,
aby je łapać. Mężczyzna kupił tysiące małp po 10 dolarów, ale kiedy ich
populacja zaczęła się zmniejszać, wieśniacy zaprzestali starań. Mężczyzna
zatem ogłosił, że zapłaci za małpę po 20 dolarów. To sprawiło, że wieśniacy
wzmogli starania i znowu zaczęli łapać małpy.

Wkrótce populacja małp jednak spadła jeszcze bardziej i ludzie zaczęli
wracać do swoich gospodarstw. Stawka została podniesiona do 25 dolarów, a
małp zrobiło się tak mało, że problemem było w ogóle zobaczyć jakąś małpę,
a
co dopiero ją złapać.

Mężczyzna zatem ogłosił, że kupi małpy po 50 dolarów za sztukę! Ponieważ
jednak musiał udać się do miasta w ważnych interesach, jego asystent
pozostał w wiosce, aby prowadzić skup w jego imieniu.

Pod jego nieobecność asystent zaproponował wieśniakom:

'Popatrzcie na tę ogromną klatkę i te wszystkie małpy, które zebrał.
Sprzedam je wam po 35 dolarów, a gdy mężczyzna wróci z miasta, odsprzedacie
mu je po 50 dolarów.'

Wieśniacy wydobyli wszystkie swoje oszczędności i wykupili wszystkie małpy.

I nigdy więcej nie zobaczyli ani owego mężczyzny ani jego asystenta, tylko
wszędzie małpy.

Jargu - czyż złoty nie był przewartościowany ?
Jarg / 2008-10-23 17:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Myślę, że nie... nasze stopy procentowe nie są przecież niebotyczne, wzrost PKB jest (był) wysoki, zarobki - proporcjonalnie ciągle niskie... Eksporterzy narzekali - to prawda - ale oni nigdy nie powiedzą, że kurs PLN jest OK :-)
Baranek Shaun nielogo / 149.254.192.* / 2008-10-23 17:29
Jargu, wierz mi, zloty byl nadmuchiwany ze wszystkich stron i wreszcie pekl. To nienormalne zeby ceny w Polsce byly wyzsze o 20-50% poczawszy od puszki rybnej na laptopach i samochodzach skonczywszy. Prawa ekonomii upomnialy sie po prostu o swoje bo sytuacja od roku byla juz niepokojaca. To tak jak z mieszkaniami. Jeszcze rok temu deweloperzy wiescili niebotyczne zwyzki... Eksporterzy zawsze narzekaja to fakt ale za chwile Polski eksport lezalby na lopatkach a wtedy odreagowanie i inflacja bylaby jak z koszmaru a to co mamy tera to bylby pikus. Moze sie myle....pozdrawiam serdecznie Ciebie i Wszystkich tu.
Jarg / 2008-10-23 17:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj

Czesto spieram się ze znajomymi w tej kwestii. Sprawa chyba nie jest taka oczywista. Przede wszystkim nasz złocisz przez lata traktowany był jako waluta II lub III kategorii przez nas samych. Dochodziło do tego, że wiele znanych firm (np. Swarzędz) olewało kompletnie rynek krajowy (co zresztą zemściło się w ostatnich latach). Na chorrendalne ceny wielu naszych produktów wpływ miał nie nasz poczciwy złocisz, ale brak konkurencji, zmowy producentów i praktyczna nieskuteczność nadzoru prawnego i organizacji konsumenckich. Ceny nieruchomości to osobny przypadek. W żadnym europejskim kraju i USA (poza byłymi demoludami) nie ma i nie było takiego niedoboru mieszkań, chociaż faktycznie - do cen dołożyła się hossa kredytowa.
Ale jak ktoś ze znajomych mówił mi ostatnio, jakie to atrakcyjne ceny są w Miami, odpowiedziałem: to na co czekasz? Kupuj chłopie i dojeżdżaj do pracy z Miami do Wrocławia. Fakt, wielu eksporterów i przewoźników narzekało, ale wielu innych radziło sobie jakoś, wśród nich również chyba Rafamet.

Równie serdecznie pozdrowienia dal Ciebie
Baranek Shaun / 2008-10-23 18:48
Hm... w tym co mowisz jest sens... Ja nie mam takiej wiedzy ekonomicznej ale brak konkurencji dla mnie jest czynnikiem nadymania wartosci zlotego, tu sie zgadzamy, choc wnioski wyplywaja z powiedzmy innych zrodel. Ja po prostu widze roznice cenowe w Pl i na zachodzie i zastanawiam sie nad skutkami jako zwykly klient. Bo nie chodzi mi o nieruchomosci w Miami, wiadomo ze nikt dojezdzal nie bedzie, ale skoro zwykly smiertelnik moze ze sporym zyskiemsprzedac w Pl doslownie wszystko to jest to wrecz fatalny stan dla polskich przedsiebiorstw. I nie chodzi tylko o export ktory w ten sposob zostalby zabity. Przeciez Polacy rowniez beda kupowac towary zagraniczne. Jak wtedy polskie firmy zarobia na chleb? Sorry jesli moj jezyk jest troche dyletancki ale tak widze ta sytuacje. Reasumujac troche brak mi dzialan ze strony rzadu w celu obrony polskiej przedsiebiorczosci. Bede wdzieczny jesli odpowiesz, pozdrawiam.
kloszard / 2008-10-23 18:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witaj Jarg...niezaleznie od paniki tez uwazalem kurs zlotego za nienormalnie wysoki....
bylem tydzien temu w berlinie i za wszystko placilem mniej- od sklepu, po knajpe ...srednia cena metra mieszkania w berlinie to 1200 €/metr....
niezaleznie od tego polska cierpi na kilka fundamentalnych bolaczek- brak inwestycji w innowacje- za to w fabryki samochodow/ LCD....
brak marketingu kraju za granicami.....
brak globalnych marek- poza wyborową ...
drogi, koleje
i pare innych rzeczy....
pozdrowienia
osobiscie nie kupuje od ponad roku w kraju nic poza chlebem, maslem i codziennymi potrzebami
a swarzedz to po prostu źle zarzadzana marka, w miedzyczasie powstalo w polsce kilka sieci i sobie radzą....to samo prochnik...
Baranek Shaun / 2008-10-23 19:07
wlasnie o to mi chodzi... Jak ma Prochnik sprzedawac koszule skoro na zachodzie sa o polowe tansze, czasem nawet lepszego gatunku.... tam go z tymi cenami wysmieja a w Polsce oleja.... Podobnie jak Kloszard wszystko co mam na sobie nie jest kupione w kraju, bynajmniej nie ze snobizmu a z oszczednosci, z wyjatkiem butow no ale to osobna historia bo tylko Wojas robi buty do 50 numeru... pozdrawiam
Jarg / 2008-10-23 20:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Panowie, jeżeli wchodzę do sklepu i widzę garderobę, która posiada jeszcze niedokładnie zaklejoną metkę z hurtowni niemieckiej i wychodzi po pobieżnym przeliczeniu, że importer policzył sobie kurs EUR po 4,50, to czy jest to wina mocnego PLN?
Kloszardzie, bolączki polskie są znane od dziesięcioleci i zapewne niełatwo będzie to zmienić, ale przecież wiele krajów (np. Korea), które niegdyś wkraczały na drogę szybkiego rozwoju, również nie dysponowało od razu marką w rodzaju BMW czy Mercedesa... a przecież nie był to warunek sine qua non do osiągnięcia gospodarczego i cywilizacyjnego sukcesu...
Swarzędz jest firmą, która przez lata traktowała rynek polski po macoszemu, i kiedy grunt zaczął im się palić pod nogami w Niemczech na skutek silniejszego złotego i mocnej konkurencji - okazało się wówczas, że rynek krajowy będzie trudny do odzyskania, bo zozstał już zajęty przez młode firmy i Ikeę...
kloszard / 2008-10-23 21:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Jargu ...bolaczki sa znane i nic z tego nie wynika....nie potrafimy sie rozwijac jako panstwo- komunikacji nie ma ....drog nie ma....kolei nie ma.....
nie ma wizji i strategii....cieszymy sie z montowni samochodow i telewizorow....
zreszta wiesz o co chodzi......
i dlatego np: mieszkania drozsze niz w niemczech to groteskowa sytuacja....
MIMO / 2008-10-23 18:07 / Bywalec forum
O rafamet się pojawił..hehe- to bardzo dobrze zarządzana firma , pomimo spodziewanej recesji ,nie nadąża z produkcją(portfel zapełniany jest na 2010 r.)
Jarg / 2008-10-23 18:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ups! horrendalne - dawno nie używałem tego wyrazu...
MIMO / 2008-10-23 17:28 / Bywalec forum
No właśnie ...to było.Nie uważam ,że obecne osłabienie zł. jest normalne ,zagraniczni inwestorzy wyprzedają polskie aktywa, aby za miesiąc ,dwa wracac na gpw wykorzystując "podwójnie " przecenione akcje.
Niepokoi mnie jak nigdy, sytuacja rodzin, które parę miesięcy temu wzięli kredyt mieszkaniowy -denominowany .
lawok / 2008-10-23 16:01 / Uznany Gracz Giełdowy
za wcześnie troche mówić ale DAX jakby chciał obronić podwójne dno! oby, oby, oby!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy