Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2008-10-17 22:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=NqlfTiYAOHs&feature=related
Big Lebowski / 2008-10-17 22:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Masowa wyprzedaz ktora serwuja nasze TFI - ma sie ku koncowi natomiast za granica na rynkach rozwinietych proces sie zaczyna - inwestorzy pozbywaja sie funduszy i akcji gdyz nawet fundusze emerytalne mialy obligacje i akcje LB , BS itp.- dlatego sugerowalem ze wig -20 to wielkie niebezpieczenstwo - male i srednie spolki kursy ich sa raczej kreowane - wodospad hm. wodospady dla mnie to potezne obroty na znacznym spadku - ja takich na misiach nie widze - widze spadki i kreowanie kursow nic wiecej - natomiast wig - 20 to zqamykanie pozycji dolarowych i organizowanie gotowki przez instytucje ktore dotkniete sa przez kryzys .. spadki takich tusow jak Daimler ,BASF itp po kilkanascie procent na sesji to nic innego jak umorzenia.. Pisalem ze od marca mialem zostac niedzwiedziem ale dodawalem ze GPW - jest szansa ze odrobi zadanie domowe i nie ma potrzeby zakladac futra - bede inwestorem - hossy nie wieszcze , raczej konsolidacje..
Big Lebowski / 2008-10-17 22:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Napisalem ten post ponizej - ale byc moze bedzie niezauwazony - wiec powtorze : mocne rece to takie ktore zebraly z rynku 95% Alchemi , 80% IPX,80% Boryszewa itp..
niesmiala / 85.182.6.* / 2008-10-17 23:13
Romek inwestuje w lozyska-zamierza kupic od skarbu panstwa krasnika
niesmiala / 85.182.6.* / 2008-10-17 22:48
O boszzsze toz to prawie cala stajenka Romanka
Big Lebowski / 2008-10-17 22:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciekawa postacia ktora zagoscila ostanio w kaciku jest - Plumberg , przyznam szczerze ze przyjolem go troche chlodno i ironicznie - powodem byl wysyp w tych dniach troli i dlatego tak sie stalo -chcialbym zeby to jakos naprawic i zapraszam do pisania.. Sorry Plumberg..
plumberg / 2008-10-18 17:28 / Bywalec forum
Czesc Bigu! pozdrawiam serdecznie, skad wiedziales ze wygladam jak troll?:)
moja zona powtarza mi to kazdego ranka:)
5424 / 2008-10-17 23:00 / Fan Linuxa Ubu
Najcajniejszą postacią która ostatnio zagościła jest Trofim widać że jest nieżle przygotowany merytorycznie bardzo polubiłem człowieka Bigu daj jakiś scenariusz przyszłości napisany przystępnym językiem.
Big Lebowski / 2008-10-17 22:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie.. :)
Big Lebowski / 2008-10-17 22:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czytajac dzisiejsze posty - odniose sie do nich - moja strategia wcale nie musi byc nasladowana , pisalem wielokrotnie ze nalezy partiami kupowac obecnie dobre fundamentalnie spolki i nadal tak uwazam , pisalem i ostrzegalem przed wig -20 i to nie tak dawno sugerowalem ze np. KGHM to nie jest garnek zlota itp. wielokrotnie dawalem do zrozumienia ze zadna spolka z wig- 20 mnie nie rajcuje , mniejsze spolki spadaja ale takze maja wiekszy potencjal wzrostu - uwazam ze ryzyko tu znacznie mniejsze od kontraktow czy opcji - ryzyko w moich inwestycjach przyjuje na klate - dodam tylko ze wiem co robie - jedna spolka z mojego portfela napawa mnie obrzydzeniem - dlatego w ramach pokuty bede ja trzymal - resz´ta spolek pomimo takiego rynku napawa mnie spokojem . Juz pisalem wielokrotnie wszyscy wygrywaja lub sa wygrani - tylko ja i kilka innych osob traci - dziwne ze ci co maja portfele publiczne - gdy spolki swieca na zielono to portfel jak najbardziej aktualny - natomiast gdy na czerwono to dawno juz nie aktualny.. ;-)
TOMOK / 2008-10-17 22:19 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć koleś i ekipka
tylko ja i kilka innych osob traci
Wszyscy tacą
Tracę i ja :-)
Pozdrawiam
5424 / 2008-10-17 22:48 / Fan Linuxa Ubu
ja też trace i tez pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-10-17 22:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomaszku Harleyowcu..;-) Pozdr.
TOMOK / 2008-10-17 22:19 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć koleś i ekipka
tylko ja i kilka innych osob traci
Wszyscy tacą
Tracę i ja :-)
Pozdrawiam
Jarg / 2008-10-17 22:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Tomok :)... kopę lat... :-)

Chociaż wolałem: "Cześć Koleś i ekipka cześć" :-)

Pozdrawiam serdecznie...
TOMOK / 2008-10-17 22:38 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Jakie kopę lat?
Jestem codziennie...naprawdę
Przepraszam...za brak drugiego cześć...ale to niechcący:-)
Ale postem swym natchąłeś mnie do skrótu...CKEC
Teraz Ty za niezrozumienie skrótu odpowiadasz kolega :-)
I jeszcze może ktoś posłucha...bardzo lubię...
http://www.youtube.com/watch?v=B8oMq_IkpDE
Pozdrawiam
nowaa43 / 2008-10-17 22:16 / Idalia
Bigu może i Twoja pokutnica coś zaczaruje, moja (IDM) wzięła i dzisiaj urosła ku mojemu wielkiemu zdumieniu...
nigdy nic nie wiadomo :))
Big Lebowski / 2008-10-17 23:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Halinka .. mamy nadzieje..;-) Pozdrowka.
Jarg / 2008-10-17 22:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu :-) .... online... :-)
Big Lebowski / 2008-10-17 22:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu.. to super.. ;-)
nowaa43 / 2008-10-17 22:14 / Idalia
Witajcie wieczorem..
żyjemy, chociaż lepiej bywało ale cali, zdrowi
- i to najważniejsze..
Pozdrówka dla wszystkich :))
Jarg / 2008-10-17 22:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Halinko :)

W ramach tego, że jesteśmy cali i zdrowi proponuję zabawę na łykend za miastem :-))

http://de.youtube.com/watch?v=SwPG6ICwTx0
niesmiala / 85.182.6.* / 2008-10-17 22:39
das war sehr gut:)
nowaa43 / 2008-10-17 22:34 / Idalia
ale potem możemy być już mniej zdrowi.:)..

uściski dla wszystkich i do poniedziałku
Jarg / 2008-10-17 22:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Miłego łykendu Halinko :-) Pamiętaj... samogon... uważaj :-)
historyk / 83.9.144.* / 2008-10-17 21:43
Kazolet poprosił o opinie , wiec napiszę parę zdań jeśli pozwolicie.
wpierw nasuwa mi się pytanie , dlaczego ta zagranica jest taka głupia?????
ponieważ jak czytam komentarze giełdowe to mi się wydaje że oni tylko tracą!!!
gdy gpw rośnie bardzo szybko i dynamicznie dowiaduję się że zagranica bije się o nasze akcje!!!! natomiast po ogromnych spadkach dowiaduję się że zagranica panicznie ucieka z naszej giełdy.
ponawiam pytanie!!!!! kiedy oni zarabiają??????

każdy z nas wie co to jest robienie sztucznego tłoku np: w autobusie czy tramwaju .
żeby można było oskubać frajerów.
tu dla mnie sytuacja jest identyczna. podczas wzrostów podkręca się koniunkturę , podbija ceny, rośnie adrenalina u drobnych graczy którzy wpadają w amok zakupów i jednocześnie przeprowadza dystrybucję.
na spadkach natomiast buduję się poczucie strachu wręcz paniki tylko po to by wyciskać łzy ,wyrzuca się do tego celu kilka wagonów akcji a siła pędu zrobi swoje , następnie zaczynają po cichutku zbierać nie dając poczuć drobnym że może być lepiej.
tak więc ta zagranica nie jest taka głupia :-)))
co do mojej oceny rynku to myślę że tak długo będą cisnąć łzy aż wig20 uklęknie przed 1400 punktów
oczywiście po drodze będą i wzrosty
taki jest mój scenariusz ,ale nie trzymam się go kurczowo ,ponieważ dobry inwestor musi umieć zmienić zdanie , popierając je dobrym argumentem.
jak będzie to czas pokarze.
życzę wszystkim wytrwałości.
kazelot / 2008-10-18 00:27 / Tysiącznik na forum
I o to wydaję mi się chodzi na forum.mam inne zdanie niż np.Big to po prostu to piszę.Pod jego postem.On twierdzi,że nie będzie wodospadów,napisz pod spodem,że będą.Czas pokaże kto z was będzie miał rację.
Jarg / 2008-10-17 22:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobrze napisane. Bądź co bądź - "zagranica"gra nieprzerwanie w te klocki od dobrych stu lat... my dopiero 17... W ich pozornym szaleństwie z pewnością jest jakaś metoda... :-)
5424 / 2008-10-17 21:56 / Fan Linuxa Ubu
ma to sens oni chcą przejąć po niskiej cenie nasze przedsiębiorstwa no duży może więcej
lawok / 2008-10-17 21:47 / Uznany Gracz Giełdowy
widzisz. i ty potrafisz:-)

Pozdrawiam
Jarg / 2008-10-17 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie wieczorem...

Pewnie słyszeliście, że upadł koszykarski Śląsk Wrocław... 17-krotny mistrz Polski... Smutne... Obecny właściciel klubu skarżył się, że na mecze przychodzi za mało kibiców...
Można zrozumieć kibiców (tych prawdziwych), skoro herszt wrocławskich kiboli napisał książkę "Jak pokochałem Adolfa Hitlera"...

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego wieczoru...
niesmiala / 85.182.6.* / 2008-10-17 21:17
Witaj Jarg,widze,ze interesujesz sie sportem,pewnie lubisz boks.Jezeli by doszlo do starci ipx kontra stx na kogo bys obstawil? :)
Jarg / 2008-10-17 21:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To prawda, lubię zawody sportowe, również boks...
STX - można obstawić rozstrzygnięcie przetargu na budowę i eksplatację A2... rozstrzygnięcie na dniach...
IPX - Karkosik cały czas "bajbekuje" papiery, czego nie robią makaroniarze z STX...
Karkosiki pierwsze wyjdą z bessy - Big tak uwarza - i ja popieram...
niesmiala / 85.182.6.* / 2008-10-17 21:40
czyli trzymac obydwa nie zamieniac jednego na drugiego.
czy po tych czarnych kilku dniach mozna sadzic ze to rzeczywiscie dno jest coraz blizsze i tak jak sadzi Big
moze do wiosny byc wyrazne a wrecz bardzo duze odbicie?
Moze w koncu poraz pierwszy doczekam sie sw. mikolaja?
Jarg / 2008-10-17 21:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trudno jest wyrokować. Takiej zwałki światowych finansów moje oczy jeszcze nie widziały, a wydawało mi się do tej pory, że widziały już wiele. Jednak stopień wyprzedania wszelkich rynków jest na pewno znaczny. Także naszego. Szykuje się znaczące odbicie...
Nawet NYSE nie reaguje już alergicznie na ciągły napł yw fatalnych danych... a to jest zwiastun... Złe parametry płynące z gospodarki zaczynają być wliczane w aktualną cenę...
Ale czy już osiągneliśmy dno? Nie wiem, i zapewne nikt nie wie... Ktoś tu niedawno podawał przykłady poprzednich krachów poprzedzających bessy... jak widać to długotrwały proces i niekoniecznie powtarzalny... Ale żyjemy w świecie globalnej wymiany informacji, wszystko uległo znaczącemu przyspieszeniu. Zapewne cykle koniunkturalne również....
niesmiala / 85.182.6.* / 2008-10-17 22:32
Pamietasz jak sie smiales ze mnie,ze mam tyle spolek w portfelu?zredukowalam do polowy, ale zaluje,
ze wszystkiego sie wtedy nie wyzbylam.Pozostawilam ipx,stx,opt,bdl,wdm i kzs ten ostatni to do cwiczen.
Mysle ,ze dadza cos zarobic?
Jarg / 2008-10-17 22:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To są naprawdę trudne decyzje. Nikomu nie przychodzą łatwo zwłaszcza, kiedy zakup był przemyślany, pieniądze wyłożone - znaczne, a człowiek ma w głowie wpis - " dopóki nie sprzedałeś, strata jest wirtualna". Naprawdę jednak trudno jest odrobić 80% stratę. Nie jest to niemożliwe, ale trudne. Wierzę, że czeka nas jeszcze niejedna mocna hossa - tak, jak długa jeszcze nasza pogoń za wiodącymi gospodarkami UE, chociażby Hiszpanią...
Jarg / 2008-10-17 22:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
PS. Nie śmiałem się z Ciebie. Byłem po prostu zaskoczony...
Jarg / 2008-10-17 21:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ups. uważa :-)
lawok / 2008-10-17 21:40 / Uznany Gracz Giełdowy
he he, nie tylko mnie się zdarza:-)

Pozdrawiam
Jarg / 2008-10-17 21:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nikt nie jest doskonały... :-)

Pozdrawiam również
lawok / 2008-10-17 21:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Jesteś dużą wartością tego forum Jarg!

Bywaj częściej:-)
Jarg / 2008-10-17 21:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mylisz się, wcale mnie nie brakuje :-))
W kąciku bigowym jest wielu wartościowych bywalców (z Tobą włącznie)...
Jedni odchodzą, inni przychodzą... jak to w życiu... :-)
lawok / 2008-10-17 22:00 / Uznany Gracz Giełdowy
pazdrawlaju:-)
Jarg / 2008-10-17 22:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Thanks... Good luck :-)
5424 / 2008-10-17 20:31 / Fan Linuxa Ubu
zastanawiam się nad dzisiejszymi spadkami i przyznam szczerze że nie rozumiem tego przecież wzrost 5,4 PKB to dość duży wzrost a są to tylko prognozy które mogą być obarczone błędem więc o co tak na prwdę chodzi...................może ktoś to przełoży z polskiego na nasze.
5424 / 2008-10-17 21:18 / Fan Linuxa Ubu
Czy kłopoty ING mogą wpłynąć na ich placówki znajdująće się w naszym kraju TFI i TFE
Jarg / 2008-10-17 21:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kłopoty zagraniczne ING? Praktycznie nie. Chociaż coś obiło mi się o uszy, że szefowie banków-matek chcieliby poluzowania obowizujących przepisów ograniczających przepływ kapitałów, żeby móc ściagać kasę z fili zagranicznych i podmiotów zależnych w celu ... hmm... poprawienia plynności "centrali". Ale na razie to plotka...
A swoją drogą... jest paru amatorów w Polsce na przejęcie "sierot" po upadających i będących w kłopotach bankach. Podobno np. Getin...
5424 / 2008-10-17 21:36 / Fan Linuxa Ubu
nie uważasz Jargu że teraz jest ten czas do wejścia.
Jarg / 2008-10-17 21:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Masz na myśli akcje?
5424 / 2008-10-17 21:41 / Fan Linuxa Ubu
Tak akcje i fundusze agresywne.
Jarg / 2008-10-17 21:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Myślę, że można podbierać pomału walory, które nie ulegają już gwałtownej deprecjacji, których wykresy uległy spłaszczeniu. Ale jest to indywidualna decyzja. To nie oznacza, że rynek nie ulegnie jednak dalszej przecenie. Przecież giełda jest ryzykiem. Można i za wcześnie wejść i zbyt późno wyjść...
Jarg / 2008-10-17 20:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, wzost PKB nie ma tu nic do rzeczy. Tu chodzi o skalę makro - grubasy zagraniczne podchwyciły złe ratingi dla Węgier i Ukrainy, problemy banku węgierskiego... Wystarczyło... Poszły w ruch łopaty i wywalali całą Europę Wschodnią. Dla nich my ciągle jesteśmy Europą Wsch. Niestety. Dołożyli się nasi panikarze i mieliśmy co mamy...
Ale było to nielogiczne. I ktoś inny to wykorzystał. Wrócą.
Baranek nielogo / 149.254.192.* / 2008-10-17 19:53
....w dłuższej perspektywie nie jest wykluczone, iż właśnie warszawski parkiet będzie beneficjentem bezlitosnej weryfikacji, która dotyczy naszych bezpośrednich konkurentów o kapitał w kategorii rynków wschodzących naszej części Europy... - dzisiejszy komentarz WBK Slawus Kozlarek

Bigu, cos o tym wspominales kilka miesiecy temu... pozdrowki i szacunek, ogolnie chociaz zaniedbujesz forum ostatnio okrutnie...
lawok / 2008-10-17 19:43 / Uznany Gracz Giełdowy
Dobry wieczór,

Kiedyś na forum ktoś przewidywał, że nasza giełda pójdzie swoją drogą a USA swoją. No i dzis to mamy!! Impuls miał przyjść z za oceanu tam drugi dzień po +4% a u nas......

Pokazują nam figę z makiem. Szkoda gadać.:-)
krzysiek29 / 2008-10-17 19:12 / Uznany Gracz Giełdowy
MIMO i ten ZEN jest jeszcze ciekawy i oczywiscie PEP ale tutaj fundusze robia swoje-:)
Mam pytanko wiesz moze ktore firmy robia w Energi geotermalnej to uwazam za przyszlosc!!!
MIMO / 2008-10-17 19:33 / Bywalec forum
geotermalnej ? chyba na gpw nie znajdziemy ,ale moge się mylic.. zenka miałem ..-i wrócę po sprzedaży raf ( oczywiście nie całości ) .Rafamet ..czuję, że przejęty bedzie przez konkurencję -inni gracze na rynku obrabiarek, nie pozwolą sobie na spijanie śmietanki przez raf. -tym samym zrobi psikusa Jakubasowi i Jędrzejewskim.
Wiecie -...gdzie dwóch się bije....
krzysiek29 / 2008-10-17 19:36 / Uznany Gracz Giełdowy
A kto inny chce z tego sektora wziac ten walorek?
Na GPW nie ma walorow ktore zajmuja sie energia geotermalna a szkoda
MIMO / 2008-10-17 19:39 / Bywalec forum
Włosi, Niemcy ,Czesi i ..........Japończycy - oni robią najbardziej precyzyjne ,ale b. drogie
krzysiek29 / 2008-10-17 19:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeszcze jedno przeciez Kopex walczy o Rafamet juz ma 12% i jeszcze wzialby pakiet od agencji i bylby wlascicielem a taki segment dzialalnosci przydalby sie Kopexowi ale pewnie Jakubas rowniez bedzie walczyl-:)
MIMO / 2008-10-17 19:37 / Bywalec forum
Ani Jakubas ,ani Jędrzejewscy na tym nie stracą - tak myślę ,- może jest to akcja parkowania ...sezam zamknięty (współpracuje z kopexem) ma 2.5% raf -dziwne ??
Thai / 2008-10-17 19:17 / Bez rangi
Krzys,
ZEN jest bardzo ciekawym walorem i dzis ladnie sie zachowywal.
PEP, niestety masz racje, fundusze robia swoje... ale do czasu... ;-)

Do Twego pytania sie dolaczam... :-) Takze upatruje w tym przyszlosc!
krzysiek29 / 2008-10-17 19:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Jesli tym ktos sie zajmie a narazie widze ze tym sie zajmuje tylko jedna osoba w Polsce wiec jej mocno kibicuje a jest nim ojciec Rydzyk moze pokarze jak to sie robi-:)
Thai / 2008-10-17 19:28 / Bez rangi
Dla mnie najwazniejsze jest to by zajmowal sie tym ktos skutecznie :-)
krzysiek29 / 2008-10-17 19:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Szczerze jakby nasze panstwo i inwestorzy mocniej postawili na Energie Geotermalna to moglibysmy byc cos w rodzaju Kuwejtu Europy i pisze to serio. troche na ten temat poczytalem i ta opcja jest mozliwa tylko kto poprowadzi jak na razie mamy niezlego przewodnika-:)
Thai / 2008-10-17 19:49 / Bez rangi
Jak masz Krzys jakies ciekawe linki na ten temat to poprosze o wyslanie na poczte, jesli moge miec taka prosbe ;-) Temat jest dla mnie bardzo interesujacy :-) Pozdrawiam.
krzysiek29 / 2008-10-17 18:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzis byl bardzo ciekawy dzien otwarcie wysokie w okolicach +4% a potem zjazd do -10%. Ucieczka kapitalu zagranicznego z gield Europy Srodkowo Wschodniej co sie dzialo to jakas rzez dobrze ze ktos to odbieral. Czy na naszym rynku mozna grac na spadki??? Bo jaki jest sens tak dolowac indeks i dalej wskazuje ze to nie koniec jazdy. Najczarniejsze scenariusze sie sprawdzaja fakt male spolki dzis zacjowaly sie wysmienicie na tle Wig 20. Pewnie Slicznooka miala cynk i wiedziala ze bedzie wyprzedaz papierow z rynkow wschodzacych dlatego nasz ostrzegla. Gratulcje dla MIMO jego papierek trzyma sie rewelacyjnie i ma gdzies spadki-:) Kupowac nie kupowac oto jest pytanie doszlismy nawet do poziomow Warrena 1700 czemu za darmo nie oddamy wszystkiego calej Polski ale nastaly czasy wszystko sie wali-:( Ciekawe kto posprzata po tym calym zamieszaniu moze jakis Wielki rozbuja wojenke bo im dluzej bedzie to trwac ktorys z krajow nie wytrzyma i wezmie sprawy w swoje rece!!!
MIMO / 2008-10-17 18:44 / Bywalec forum
witaj - pamiętasz ,jak jakiś czas temu rozmawialiśmy na temat sektorów -
twierdziłem -unikac banków, developerów, handlu stalą....
Inwestowac należy w ekologię ,energetykę i kolej.
pozdrawiam
Thai / 2008-10-17 19:14 / Bez rangi
Witaj MIMO,
dlatego ja mam Pep i Bbizen :-)
A na Trakcje, podobnie jak Krzys czekam... :-)
Obserwowalam Twoj Rafamet dzis - przez wiekszosc sesji byl w zieleni.

Pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-10-17 18:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadza sie i tego pilnuje-:)
Czekam na Trakcje nisko ale jakos ona nie chce spadac Rafamet rowniez-:)
hs2 / 2008-10-17 19:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zwracam waszą uwagę na wolumen, jest coraz wyższy to bardzo dobry znak, co do ucieczki kapitału to krążyły takie słuchy na polskich forach.
krzysiek29 / 2008-10-17 19:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Wiem ze mocno w tym siedzisz wiec jaka jest Twoja teoria. Zmiana trendu???
hs2 / 2008-10-17 20:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
postaram się pod noc wrzucić do kącika g&p analizę co i jak, chwilowo gram na kontraktach na s&p, piękny DT dziś tam jest, właśnie zaczęła się korekta od zagęszczenia DInapolego, co dalej zobaczymy :)
5424 / 2008-10-17 18:31 / Fan Linuxa Ubu
moj capitlek też dzielnie się trzyma zauważyłeś Krzysiu ktoś go intensywnie skupuje
krzysiek29 / 2008-10-17 19:07 / Uznany Gracz Giełdowy
mimo wszystko im aktualnie sie nie interesuje-:)
MIMO / 2008-10-17 18:54 / Bywalec forum
ciekawa spółka zainteresowałem się po możliwej dotacji -- gaz to też energia
krzysiek29 / 2008-10-17 19:01 / Uznany Gracz Giełdowy
Co do CPE to moje dziecko-:) Dzis info Generali zwiekszylo zaangazowanie do 10% stawki gazu rosna wszystko na korzys CPE ostatni potezny kontrakt dla Koenergi na 105mln fabryka w Chrzanowie polowe zaplaci Unia itd
Dalej licze na STX, Trakcja to wiadomo drugi moj typ
czyli aktualnie zwracam uwage na Trakcje, STX, CPE, na Rafamet rowniez-:) jeszcze na Kopex
MIMO / 2008-10-17 19:09 / Bywalec forum
swego czasu- kopex zamieniłem na raf 1kopex -2 szt raf ,teraz kpx tańszy .... uważam ,że nie należy kupowac najbardziej przecenionych walorów .dobry moment na przebudowę portfeli...
wytłumacz mi proszę korzysc CPE ze wzrostu stawek gazu
krzysiek29 / 2008-10-17 19:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Kopex slabszy od Rafametu mozliwe a co myslisz o STX. A co do Cpe napewno na tym nie straca-:)
MIMO / 2008-10-17 18:57 / Bywalec forum
ups ..miało byc CPenergia
krzysiek29 / 2008-10-17 19:05 / Uznany Gracz Giełdowy
A Krynicki jest za malo plynny jesli cos sie zdarzy to nie ma opcji sprzedazy
Life / 2008-10-17 16:45 / Tysiącznik na forum
Ale z pewnością czyste :))
Przyznam się że już kupuję co nieco.....
Zwłaszcza takie na które ostatnio mało kto stawia a z kolei mocno krytykowane....
Ciekaw jestem czy moje ręce będą mocne czy nie?
Na wszelki wypadek zaczynam pompki od jutra :)))
Life / 2008-10-17 16:48 / Tysiącznik na forum
jutro weekend więc od poniedziałku :)
Thai / 2008-10-17 16:56 / Bez rangi
Milego weekendu Life :)

PS. Wpadnij z jakas muzyczka ;-)
Life / 2008-10-17 17:10 / Tysiącznik na forum
Właśnie sobie "starocie" przeglądam:
http://pl.youtube.com/watch?v=oKTiwCez6Zs
Wzajemnie miłego i pogodnego :))
Thai / 2008-10-17 17:18 / Bez rangi
"Starocie" hmm... maja w sobie przewaznie to "cos" :-)
Pogodnego... oby... Dzis u mnie bylo wszystko...
Wietrznie, chmurnie, deszczowo a nawet troche slonecznie ;-)

PS. Uwazaj z tymi pompkami... moze...hm... joga? He, he...
sancho nielogo / 83.13.69.* / 2008-10-17 16:32


2008-10-17 14:30:37 | Jarg [ "Uznany Gracz Giełdowy" ]
LCC oddałem, jak przełamało wsparcie na
1,50... Była to duża strata... największa od lat... ale jak patrzę dzisiaj
na kurs...

jakie to proste i logiczne... ale jakie trudne w realizacji i pogodzeniu sie ze stratą:)
bravo Jarg
Pooh / 2008-10-17 16:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam wszystkich...

Dodam, że teraz można odkupić o połowę więcej...
Tylko czy już???
Pzdr.Q
historyk / 83.9.144.* / 2008-10-17 15:23
po co im tyle tego runa??????????
aha !!!!! to chyba przez to ze ono jest złote ;-)))))
historyk / 83.9.144.* / 2008-10-17 15:35
a skąd ten WODOSPAD ???????????
przecież miało nie padać ???????????
kazelot / 2008-10-17 15:30 / Tysiącznik na forum
To nie runo,to wywalanie papiera,inna rzecz,że ktoś to odbiera dokładnie w takiej ilości jak jest wywalane-i to może być za jakis czas runo..
lawok / 2008-10-17 15:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Sprawa wydaje się jasna, jest tak jak Big kiedyś mówił, słabe ręce oddają mocne kupują. Różnica polega na tym, że w jego wersji mocne to miała byc zagranica, w obecnej jest ........OFE??? Zagranica poległa na chatkach z dykty i ich kreatywnym sposobie na hosse!

Zresztą nie wazne, pytanie kiedy odbicie? I kiedy nadejdzie hossa? Z tego co widać to scenariusz japoński się szykuje!
historyk / 83.9.144.* / 2008-10-17 15:52
Sprawa wydaje się jasna, jest tak jak Big kiedyś mówił, słabe ręce oddają mocne
kupują.
problem polega na tym że trudno określić które ręce są słabe a które mocne ?????
hmmm... zastanówmy się ??????
mocne to te które kupiły pół roku temu a sprzedały miesiąc temu????
czy te co kupiły miesiąc temu a sprzedały dzisiaj ?????
kurde !!! zaczynam się gubić ,no bo przecież raz są mocne , a potem słabe.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, no ale przecież cały czas są to te same ręce
Big Lebowski / 2008-10-17 22:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj . mocne rece to takie ktore skupily zy rynku 95% akcji Alchemi , 80% IPX , 80 % Boryszewa itp.. pozdr.
Life / 2008-10-17 16:28 / Tysiącznik na forum

mocne to te które kupiły pół roku temu a sprzedały miesiąc temu????
czy te co kupiły miesiąc temu a sprzedały dzisiaj ?????


przecież raz są mocne , a potem
słabe.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jest w tym sporo racji :)
Pytanie czy chodzi o instytucjonalnych czy nie?
Tu może kruć się odpowiedż na pytanie co rozumiemy przez mocne ręce....
Faktem też jest to że im dłużej coś w rekach trzymamy tym bardziej się męczą i osłabiają :)
Thai / 2008-10-17 16:23 / Bez rangi
Jest takie miejsce jak to, w ktorym scieraja sie poglady wielu osob. Czasami calkowicie odmienne, i dobrze!
Moze takze polubic kogos a nawet sie zaprzyjaznic, czasami nawet pomoc wzajemnie :-)

Decyzje co do swoich inwestycji podejmujemy kazdy (!) samodzielnie, nawet wtedy gdy decyzja ta jest podparta opinia innej osoby.
Koledzy nizej dobrze napisali: odejdz w pokoju... i wez sobie do serca slowa: nikt nie jest w stanie na takim rynku przewidziec czegokolwiek...

Pozdrawiam

PS. Ciekawe, ze nikt nie pisze wtedy gdy udaje mu sie zarobic dzieki podpowiedzi Biga...
historyk / 83.9.144.* / 2008-10-17 16:41
oczywiście się z Tobą zgadzam
co do wymiany poglądów , ale naprawdę nie jest tak trudno zarobić na rosnącym rynku tak jak i stracić na spadającym.
zdecydowana większość walorów w hossie ma swoje pięć minut i wcześniej czy później można na nich zarobić.
sztuką jest ocenić rynek , i tutaj uważam że Big pomimo swojej wiedzy nie ma żadnego wyczucia.
pozdrawiam i odchodzę
Thai / 2008-10-17 16:50 / Bez rangi
Mozna zarobic takze wtedy gdy rynek spada, jak i mozna stracic wtedy gdy rynek rosnie.

Zgadzam sie z Toba - sztuka jest ocenic rynek, patrzec szeroko... Ile osob znasz, ktore potrafia to zrobic celujaco? Ale zgadzam sie takze z Kazelotem, ktory nizej napisal pieknie na temat konsekwencji swojego dzialania. Kazdy ma prawo do popelniania bledow, jesli dajesz je sobie - daj takze i Bigowi... A jesli masz inne poglady napisz, jestem pewna ze Big podzieli sie z Toba swoimi chetnie...

Pozdrawiam
lawok / 2008-10-17 16:27 / Uznany Gracz Giełdowy
Re: P.S. ja takich czasów nie pamiętam:-) dołączyłem za późno!

Miłego weekendu.
Thai / 2008-10-17 16:31 / Bez rangi
A ja pamietam... :-) Ale, wszystko przed nami Lawok, glowa do gory :-)

Wzajemnie, mielgo weekendu. F1! Przedostatni wyscig! ;-)
Life / 2008-10-17 16:31 / Tysiącznik na forum
Ja niestety też :))
ale i tak jest fajnie..... coś w stylu:
było miło o pier* dołach się mówiło :))
lawok / 2008-10-17 16:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Odejdz w pokoju kolego!

Ból poniesionych strat sprawił, że wylewasz żółdź. Ja też do "zarobionych" nie należę, z Bigiem się w wielu sprawach nie zgadzam. A piszę tu bo lubie niektóre osoby w tym kąciku.

Pozdrawiam
historyk / 83.9.144.* / 2008-10-17 16:29
no cóż ... nie miałem zamiaru sprawić ci przykrość .
chciałem zwrócić tylko uwagę na to że giełdę trzeba zrozumieć ,a nie opierać się na czyimś autorytecie , tylko dlatego że uważasz że ktoś jest lepszy od Ciebie , że ktoś ma większą wiedzę.
pisząc ,,Ciebie" odnoszę się do każdego ,kto to przeczyta.
i jeszcze jedno ,nie wylewam żółci , bo moje słabe ręce oddały wszystkie papiery ponad rok temu.
kazelot / 2008-10-17 16:40 / Tysiącznik na forum
Ja też dosyć dawno oddałem wszystkie papiery,ale nie widzę powodu,żeby ciągnąć łacha z kogoś,kto tego nie zrobił.Sprzedam ze stratą,to ja stracę ,to moja wina,moja strata,moja brocha.Jak słuchałem doradców i to przez nich straciłem to ja jestem głupi,ja źle zrobiłem,ja popełniłem błędy.
Big jest tutaj codziennie,może podyskutujesz z nim bezpośrednio,a nie zaocznie-spróbuj.
historyk / 83.9.144.* / 2008-10-17 16:46
ja z nikogo nie drę łacha.
i nigdzie nie napisałem że straciłem ,
może to nie na miejscu ale na tej hossie zarobiłem naprawdę sporo pieniędzy i i jest mi smutno że tak wielu z was straciło
kazelot / 2008-10-17 17:54 / Tysiącznik na forum
Nie sugeruję nigdzie,że straciłeś.Piszę o hipotetycznym graczu(ja straciłem-moja i tylko moja bardzo wielka wina)
Smutno to miłe,ale smutek niewiele pomoże.Może udzielisz kilku wskazówek......
lawok / 2008-10-17 16:12 / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiście żółć. przepraszam to z nerwów!
Thai / 2008-10-17 16:25 / Bez rangi
Lawok :-) Spokoj... i jeszcze raz spokoj... Herbatke proponuje, dobra z malinkami :-)
lawok / 2008-10-17 16:32 / Uznany Gracz Giełdowy
jestem spokojny:-) Czekałem na 15-15,30 wtedy do gry wchodzą ci co tu rządzą(!), choć żałuje, że nie sprzedałem rano

P.
Thai / 2008-10-17 16:35 / Bez rangi
Cieszy mnie Twoj spokoj w takim razie :-) Takze czekalam na te godzine... Widac, ze tym co rzadza chodzi o cos zupelnie innego nam ;-)

P. :-)
Thai / 2008-10-17 16:54 / Bez rangi
Sorry - mialo byc: "o cos zupelnie innego niz nam" ;-)
mesko / 2008-10-17 16:10 / portfel / Status quaestionis
a po drugie rynek jest nieprzewidywalny - nikt, dosłownie nikt tego nie przewidział
nowaa43 / 2008-10-17 16:19 / Idalia
ale co szkodzi czepiać się innych - zamiast siebie -
niektórzy po prostu nie moga inaczej...
lawok / 2008-10-17 15:41 / Uznany Gracz Giełdowy
a 4000 pkt na WIG20 to myślę, że mój syn doczeka! Smutne!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy