Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Trofim Łysenko / 2008-10-12 13:37 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Dawno nie zerkałem z takim zaciekawieniem na notowania w Izraelu. W poprzednią niedzielę Żydki ustawiły właściwie bieg wydarzeń od poniedziałku. Czy tak będzie i tym razem?
Trofim Łysenko / 2008-10-12 18:46 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Z -17% na otwarciu wyciągnęli TA-25 na -3,80% w koncówce. Popisowe strzepanie tchórzy. Szalom!
5424 / 2008-10-12 19:58 / Fan Linuxa Ubu
Trofim aleIzrael zakończyli na minusie jak by nie patrzeć dosć sporym a nie na plusie więc gdzie tu widzisz przełom, poza tym nie rozumiem jednej kwestji a mnianowice dlaczego bank bankowi udziela kredytu przecież to nielogiczne............
Trofim Łysenko / 2008-10-12 13:05 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Dzień dobry. Pochmurno i deszczowo dzisiaj u nas. Ron Dennis strofował wczoraj Kubicę za niezbyt pochlebne słowa o kulturze jazdy jego pupilka w wywiadzie udzielonym przez Roberta. O ironio losu!
Big Lebowski / 2008-10-12 11:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=80LJTeto8MQ&feature=related
MIMO / 2008-10-12 12:34 / Bywalec forum
Witajcie. Robert pokazał klasę ...pokażmy i my w poniedziałek . Ja mam ten sam dylemat -tzn w co inwestowac ,hm -i będę się powtarzał -Rafamet - czytaliście ostatni komunikat ? Japonia została największym zleceniodawcą - to bardzo dobra wiadomośc, w czasie gdy większośc myśli o oszczędnościach -rafamet nie nadąża z produkcją .Pomaga mu słabszy złoty.
krzysiek29 / 2008-10-12 10:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeszcze cos mi przyszlo do glowki-:) W co inwestowac?
Akcje-nie wiem-:)
Surowce (zloto)-nie wiem-:)- ktos powiedzial ze cena zlota powinna sie zrownac z wartoscia DJ
Waluty- nie wiem-:)
Nieruchomosci- nie wiem-:)
Szczerze jeszcze nigdy nie bylem na takim rozdrazu-:)
krzysiek29 / 2008-10-12 10:41 / Uznany Gracz Giełdowy
Z opcja wyplaty dywidendy tylko teraz ktore beda placic dywidende-:)
Big Lebowski / 2008-10-12 10:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Utarlo sie ze obecnie TFI tylko sprzedaja akcje - guzik prawda ostanio TFI PKO podalo ze zwiekszylo zaangazowanie w Boryszewie tzn. przekroczylo prog 5% , trzeba szukac i wybierac - obecny kryzys to wielka szansa dla wielu - wykorzysta ja jak zwykle niewielu.. ;-)
krzysiek29 / 2008-10-12 10:57 / Uznany Gracz Giełdowy
To ze zwiekszyli zaangazowanie o niczym jeszcze nie swiadczy bo za pare dni podadza ze sprzedali z polowe to tylko sugestia.
Teraz jak patrze na spolki to smac sie czy plakac wszystko tanie jak barszcz i nikt nie chce brac-:)
Czyli nalezy zwrocic uwage na spolki pod wzgledem
-przyszlych zyskow
-Dywidendy
-akcjonariatu
-branzy najlepiej jakas strategiczna
Jak narazie pasuje mi do tych kryteriow: Trakcja, STX jesli mozesz dodac swoje typy to bylbym wdzieczny
Big Lebowski / 2008-10-12 11:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobre Karkosiki - nalezy kupowac ..
krzysiek29 / 2008-10-12 11:08 / Uznany Gracz Giełdowy
czyli IPX i Boryszew a co myslisz o STX? 24 bedzie rozstrzygniecie przetargu
Big Lebowski / 2008-10-12 11:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wszyscy wiedza ze kojarzono mnie zawsze z ta spolka - dlatego nie odniose sie do tej spolki , wszystkie inne moge zabierac temat ale stx - wyjatek..
Big Lebowski / 2008-10-12 10:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
Big Lebowski / 2008-10-12 10:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Co za emocje - Robert pokazal klase , wczorajszy boks hm. kliczko w roli kota ktory bawi sie z myszka - nie ma juz wielkich mistrzow typu Ali czy Roya . no ale na bezrybiu i rak ryba..;-)
Big Lebowski / 2008-10-12 10:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wspomnialem nic o naszej reprezentacji " Skowronki " - miszczowie eliminacji - kiedys Jarg napomknol ze za eliminacje powinni przyznawac medale ;-) .
Big Lebowski / 2008-10-12 10:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=ZcM7az5Y9HY&feature=related
krzysiek29 / 2008-10-12 09:50 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam. Pare ciekawych wiadomosci-:)Najbogatszy stan w USA – Kalifornia – zwrócił się do Fed o wielomiliardową pożyczkę płynnościową niezbędną dla wypłaty w terminie wynagrodzeń. Inne stany stoją już w kolejce.

Długoterminowe następstwa makroekonomiczne funkcjonowania banków centralnych w charakterze „pożyczkodawców jedynej instancji” nie budzą wśród ekonomistów większych wątpliwości. W końcu to te same banki centralne zmuszone będą kiedyś „sprzątać” po tak dużych wzrostach podaży pieniądza. Polityka monetarna będzie też musiała uwzględniać skutki impulsów fiskalnych, fundowanych gospodarkom przez rządy (potencjalnie duże wzrosty długu publicznego i deficytów budżetowych). Zasiewany dziś przyszły wzrost ogólnoświatowej inflacji, po ustabilizowaniu sytuacji na rynku finansowym, będzie wymagał ponadprzeciętnego wzrostu restrykcyjności polityki pieniężnej.

Innymi słowy: przez najbliższe 2-3 lata będziemy się zmagać ze skutkami kryzysu finansowego, a następne 2-3 lata ze skutkami inflacji. Oznacza to 4-6 lat realtywnie niskiego wzrostu w skali globalnej i trudne warunki rynkowe dla funkcjonowania biznesu (wysoka cena pieniądza, niski popyt).

Janusz Jankowiak
Big Lebowski / 2008-10-12 10:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. obecna sytuacja przybliza to co nieuchronne - inne panstwa tzn. kraje rozwijajace sie wyjda przed szereg..pozdr.
krzysiek29 / 2008-10-12 10:12 / Uznany Gracz Giełdowy
Wedlug praw Ekonomi jesli emituje sie mase kasy to kasa powinna tracic. a nie rosnac-:) Mozesz rozwinac ten przed szereg i kto bedzie kupowal obligacje bez wartosci np. w przypadku Kaliforni i wielu innych stanow i korporacji
Big Lebowski / 2008-10-12 10:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kraje rozwijajace korzystaja na obecnym kryzysie - Chiny , Indie, Brazylia oraz wschodnia europa ..
krzysiek29 / 2008-10-12 10:31 / Uznany Gracz Giełdowy
czyli tez i my czemu tez nie zaczniemy produkowac kasy jak inni a widac ze nasze papiery bez problemow schodza a ostatnio Chiny nie chcialy juz kupowac papierow od amerykanow-:)
krzysiek29 / 2008-10-12 10:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Ktos by powiedzial, ze USD bedzie sie dalej umacnial nie wykluczone tez tak myslalem ale czy FED ktory rzuca giantyczna kase w gospodarke, nie zwracajac uwagi, ze kazdy z wyemitowanych dolarow ujmuje wartosci juz istniejacych dolarow. Sam niszczy swoja walute i wpada w korkaciag hiperinflacji.
Big Lebowski / 2008-10-12 10:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
usd - rosnie gdyz wszyscy masowo zamykaja pozycje kredytowe zawarte w usd - dolara czeka powazna korekta ale trendu nie zmieni - usd bedzie w trendzie wzrostowym.. hiper inflacja nie nastapi surowce ( ropa ) ktora napedzala inflacje w wielu krajach bedzie wracac na wlasciwe miejsce tzn. 50 usd wedlug mojej oceny..
krzysiek29 / 2008-10-12 10:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Juz calkowicie sie pogubilem-:) Islandia bankrutuje, ostatnio sygnaly o Wegrach i ciekaw jestem o Stany!!! Co do ropy i surowcow sie zgadzam co do wzrostow na Walutach wzgledem zlotowki rowniez tylko jakos mi nie pasuje malo logiczne. Jesli czegos sie duzo produkuje a wrecz bardzo duzo to cena maleje a nie rosnie a tak jest w przypadku wiekszosci glownych walut.
Zapytam sie jeszcze o jedno o poziomy docelowe na indeksach bo co sie wydarzylo ostatnio to istna masakra. DJ zjechal ponizej 8000 ale sie obronil czyli problem z droga w dol ma otwarty. Ostatnio Kazelot mowiac o tym ze produkujac taka kase mozna wykupic cale gieldy czy po to sa te pieniadze-:)
Big Lebowski / 2008-10-12 10:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pieniadze sa po to zeby zachowac plynnosc i przywrocic zaufanie - nie ma zadnego dodruku jak powszechnie sie mowi , zaden analityk obecnie nie wypowie sie na temat poziomow czy kupna badz sprzedazy - zadne panstwo nie moze sobie pozwolic na kryzys w systemie bankowym - slowa Kostolanego , Islandia to nie pierwszy raz stala sie obiektem spekulacji - niepierwszyzna..Islandie obrala dawna droge Argentyny i tak samo zostala ukarana..
krzysiek29 / 2008-10-12 10:40 / Uznany Gracz Giełdowy
A czy nie uwazasz ze Stany ida droga Argentyny wykres FED St Louis pokazuje 'baze monetarna' czyli w uproszczeniu ilosc kasy w obiegu (fachowo mowiac wskaznik M0). I za pieknie to nie wyglada
Big Lebowski / 2008-10-12 10:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Stany - jak pierwsze wyjda z kryzysu..
Trofim Łysenko / 2008-10-12 13:11 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
W przypadku Argentyny kryzys walutowy spotęgowany był słabością gospodarki argentyńskiej, niską konkurencyjnością produkcji i spadkiem cen na artykuły rolne.
USA jest ciągle potęgą przemysłową, zwłaszcza technologiczną. Największy udział w amerykańskim eksporcie stanowią wysokie technologie.
Thai / 2008-10-12 09:41 / Bez rangi
Dzien dobry Dude, powitania wszystkim...

Przepiekny start Roberta w Fuji! Gratulacje za 2 miejsce!

Poranek sloneczny i emocjonujacy :-)
Pozdrowienia...
Thai / 2008-10-12 09:42 / Bez rangi
PS. Kubica i Alonso pokazali, ze mozna sie przyjaznic (sympatie wzajemna mozna bylo zobaczyc na podium)...
...a przy tym scigac i wygrywac w wielkim stylu - kierowcy z klasa! :-)))
Trofim Łysenko / 2008-10-12 09:25 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Brawo Robert. Etot był prekrasnyj boj. Spasiba
joanit / 62.87.247.* / 2008-10-12 00:44
'nie ma co owijac w bawelne - DAX 9000 do konca roku'
mistrzu , pamietasz ?
to ja mongol , ktorego j****** na forum za to , ze sie z toba nie zgadzal !
Big Lebowski / 2008-10-12 10:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pamietam - ze do konca marca 2009 r pisalem.
joanit / 62.87.247.* / 2008-10-12 00:51
http://stooq.pl/q/?s=dax&c=3y&t=l&a=lg&b=1

to moze to 9000 podzielimy przez 2 - wszystko sie zgadza ;-)
5424 / 2008-10-11 22:38 / Fan Linuxa Ubu
Mam do was takie pytanko zasadnicze dlaczego w chwili obecnej spadają obligacje wdzidze to codziennie na funduszu są to spadki nieznaczne ale zawsze spadki.
Trofim Łysenko / 2008-10-11 22:50 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Dobry wieczór. Rynek przewiduje koniec podwyżek stóp procentowych, a wkrótce nawet początek ich obniżek. Wartość obligacji zależy od poziomu stóp. Ponadto i w tym przypadku działa obecnie sentyment największego kapitału zagranicznego na rynku papierów dłużnych.
5424 / 2008-10-11 23:04 / Fan Linuxa Ubu
To rozumiem że one jeszcze powinny wzrastać póki giełda leci i jest wysokie oprocentowanie depozytów.
Trofim Łysenko / 2008-10-12 00:21 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Na wysokość oprocentowania depozytów większy wpływ ma obecnie WIBOR, a nie stopy banku centralnego. Jest to w pewnym sensie paradoks wynikający z wzajemnego spadku zaufania banków komercyjnych wobec siebie. Na tym właśnie polegą obecny kryzys - nie wiadomo, kto ile umoczył na różnych instrumentach finansowych, wobec tego banki boją się pożyczać pieniądze innym bankom. Boją się pożyczać komukolwiek, żeby nie umoczyć u potencjalnego bankruta.
Trofim Łysenko / 2008-10-11 22:19 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Kilka uwag odnośnie sytuacji deweloperów. Jedząc obiad w barze mlecznym przy Prospekcie Leningradzkim zapoznałem się z artykułami na ten temat. Problemy ze sprzedażą lokali przeżywają obecnie wszyscy. Również najwięksi. LC Corp. należący do oligarchy Leszka Czarneckiego postanowił obniżyć cenę luksusowych (innych tam nie ma) apartamentów w Sky Tower - średnio z 14 tys do 11 tys PLN za 1m. Zoptymalizowana również będzie powierzchnia lokali. Część lokali o pow. powyżej 100 m oraz większość kawalerek zostanie przeprojektowana na najbardziej chodliwe apartamenty o pow. +- 80 m. Dolne piętra będą w większym stopniu wykorzystane na powierzchnie biurowe, które również cieszą się większym wzięciem od apartamentów. Będzie przez to mniej lokali mieszkalnych w całym kompleksie - ok. 500 z pierwotnie planowanych 844. Niepokojące jest kolejne przesuwanie terminów ostatecznego oddania Sky Tower do użytku. Ma to znaczenie, ponieważ władze Wrocławia planowały uzupełnić niedobory bazy hotelowej poprzez wynajem apartamentów na okres Euro 2012. Nie trzeba dodawać, że byłby to bardzo dochodowy interes dla LCC. Generalnie jednak owe zabiegi świadczą o elastyczności projektu. Innym zagrożeniem dla kursu LCC może być przewartościowanie gruntów. Warto przypomnieć, że o ile hossa na grunty na obrzeżach aglomeracji i poza jej granicami zaczęła się niedawno, o tyle hossa na najlepsze grunty w centrach miast trwa już ładnych kilka lat i ceny zostały wywindowane niebotycznie wysoko. Chodzą słuchy o 10- krotnym przewartościowaniu najbardziej chodliwych parceli. Dla księgowych LC Corp. może nie ma to znaczenia. Może mieć natomiast znaczenie dla inwestorów próbujących oszacować faktyczną wartość godziwą tej spółki i innych tuzów z branży. I na tym koniec wątpliwości. W najbliższym trudnym, jak wszystko na to wskazuje czasie, całą branżę czeka okres konsolidacji - wykupu słabszych przez silniejszych, koncentracji i selekcji najcenniejszych aktywów. LCC wsparte potężnym kapitałem pryncypała i jego banków powinien być liderem tych przemian. Sądzę, że sektor apartamentów luksusowych najszybciej otrząśnie się z kryzysu na rynku nieruchomości.
Tak to wygląda z Moskwy.
Trofim Łysenko / 2008-10-11 21:44 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Polsza prowadzi 2 ; 0
5424 / 2008-10-11 21:35 / Fan Linuxa Ubu
Wszystkiego najlepszego Bigu dzisaj próbowałem znaleść mój pierwszy wpis na twoim forum i było to tak dawno że mnie się nie udało ale ponad 1600 razy się tobie wpisałem jak narazie. tutaj dowiedziałem się wszystkiego o giełdzie trendach odbiciach kontraktach shotach tancu czarownic itp. Rzałuję że wcześniej nie trafiłem do twojego kącika pozdrawiam ciebie i fajnych ludzi którzy ty bywają szkoda jednej osoby która odeszła cieniasa ale mam nadzieje że nas czyta i że jeszcze tutaj wróci pozdrawiam wszystkich. Wiem też że nieraz bywam wkużający ale cóż taka moja uroda i mogę ciebie i całe kożeństwo tylko prosić o wyrozumiałość.
Thai / 2008-10-11 21:55 / Bez rangi
Witaj Cyferko... Jestes szczery i za to Cie lubie. Kazdy jest inny... i dobrze! Jestes soba :-) A jak prosisz o wyrozumialosc to znaczy, ze znasz swoje wady i zalety - kazdy jest posiadaczem tych dwojga :-))) Pozdrawiam...
Big Lebowski / 2008-10-11 21:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. no troche sie juz bujamy ..;-) Cienias hm. co moge powiedziec - milczenie jest zlotem.. Pozdr.
5424 / 2008-10-11 21:44 / Fan Linuxa Ubu
Żałuję powinno być/
Big Lebowski / 2008-10-11 21:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=tMjM7292eHk
MIMO / 2008-10-11 21:34 / Bywalec forum
Witaj Bigu - emocjonujący tydzień dobiegł końca .... Przeżyłem już kilka takich hehe.
i jestem pewny jednego : należy kupowac w czasie paniki ,potem przyjdzie długi boczniak-przebudowa portfeli ,poszukiwanie liderów następnego cyklu.
Uważam, że zakupy najbardziej przecenionych walorów nie jest dobrym pomysłem.
barabaszek / 2008-10-12 17:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj.Nie zgadzam sie z Tobą...zakupy walorów zdołowanych maksymalnie których wartość księgowa przedsiebiorstwa nijak się obecnie ma do ceny akcji należy pakować łopatą do wora...wszyscy myslą biedny KGHM ...kryzys w surowcach ,krach na giełdzie....spadek produkcji powoduje zmniejszenie wydobycia...a zmniejszenie wydobycia po pewnym czasie ?....wzrost ceny.Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2008-10-11 21:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj MIMO .. takze uwazam ze nalezy kupowac - nie najbardziej przecenione tylko najbardziej skupione - mylse ze obecnie inwestorzy beda wyszukiwac spolek ktore beda placic dywidende hm. dywidende moim zdaniem bedzie przydzielal sobie wlascicel firmy i wlascicel wiekszosci akcji hm. kto to moze byc tak co spelnia te kryteria - musze pomyslec ..;-) Pozdr.
Trofim Łysenko / 2008-10-11 22:26 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Bardzo dobra rada. W trudnych czasach warto kupować przecenione papiery spółek, które będą wypłacać wysoką dywidendę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy