Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
kazelot / 2008-10-10 18:25 / Tysiącznik na forum
Pazdrawliaju tawariszcza Trofima.Eto swoj malcyik.
mesko / 2008-10-10 18:23 / portfel / Status quaestionis
Dziewczyny i chłopaki. Nie przejmujcie się !!! :)
Najwyżej... Kilka lat dłużej będę Was męczył piosenkami mojej siostry :P
(czekając na moje wymarzone szczyty)

http://pl.youtube.com/watch?v=nqhTKUHz9kM
kazelot / 2008-10-10 18:22 / Tysiącznik na forum
50 000 wpisów,kawał czasu,masa pochlebstw,wiele uniesień i przegranych.Masę pochlebstw i jeszcze więcej złorzeczeń troli.
Kapitnem statku się zostaje do końca,z czy koniec jest dobry to już inna historia.
Majtek Sobtchak.

Ja znaju i panimaj, mnogich nieskorych k radosti patamu szto u nich mnoga dienieg r a z p i e r d i u t,ale kto diengi razdaje kak drugije gawariat.Ten samyj,siebia winny.
Marks wraca
Siewodnia prazdnik maja w Kraju Radnom....Budz wsiegda budiet sońce......
Kill'em All.....Death magnetic
barabaszek / 2008-10-10 17:56 / portfel / Tysiącznik na forum
Pozdrawiam wszystkich serdecznie ...resztę pozostawiam bez komentarza....nie ma w tej chwili spółki na giełdzie która nie spada...wszystkie klękają.
sancho nielogo / 217.98.88.* / 2008-10-10 17:55
jak patrze na DAX w perspektywie 10 lat wstecz
to jesli ta bessa jest choc troche podobna, a co niekotrzy mowia ze duzo gorsza
to czeka nas jeszcze pare niespodzianek....
MIMO / 2008-10-10 17:49 / Bywalec forum
Witam
ciekawa sesja ..- przełomowa?

rafamet- dziś nie najgorzej -ale po sesji ,to się popisał pięknym komunikatem,
klient już wcześniej robił zakupy ,widocznie dobre obrabiarki robimy...hehe
jak tak dalej pójdzie, to na samym wzroście euro pięknie zarobi.

Zarząd Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. w Kuźni Raciborskiej informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał podpisane przez firmę Kanematsu KGK Corp. z Japonii (Kupujący) trzy umowy z dnia 3 października 2008 r. na dostawę sterowanej numerycznie tokarki karuzelowej typu KDC 630/700NM każda. Wartość przedmiotu każdej z umów wynosi 3.606.183,00 EUR, tj. 12.328.818,44 zł. Łączna wartość zawartych umów wynosi 10.818.549,00 EUR, tj. 36.986.455,32 zł. Ostatecznym odbiorcą maszyn jest firma Japan Steel Works.
Trofim Łysenko / 2008-10-10 17:47 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
50 000 postów! Gratuluję Dude i wszystkim wiernym i miłym kącikowym znajomym (tym niemiłym również). Kawał czasu. Kawał dobrej roboty.
mesko / 2008-10-10 18:06 / portfel / Status quaestionis
Gratuluje okrągłej liczby :)
trwamy dale powiadacie ?
a noo trwamy ....
miłego weekendu for @ll
mesko / 2008-10-10 18:09 / portfel / Status quaestionis
P.S
Ja dzisiaj dla odmiany balantajsa z wodą i cytrynką :)
nowaa43 / 2008-10-10 17:59 / Idalia
Ooooo!!!
Jak miło, chociaż w tak trudnym czasie dla większości z nas...
Gratulacje dla Dude'a, wszystkich odwiedzających
dla Ciebie Trofimie nagroda specjalna sił połączonych jury, publiczności krajowej i zagranicznej :))
Trofim Łysenko / 2008-10-10 18:03 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Dziękuję Halinko. Ku chwale naszej socjalistycznej ojczyzny.
nowaa43 / 2008-10-10 18:16 / Idalia
Miłego weekendu dla wszystkich..odpoczynku!!!!
ach to Kanematsu...
Trofim Łysenko / 2008-10-10 17:36 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Gdzie towarzysz Gospodarz? 50 000 postów zaraz stuknie. Jubileusz jak się patrzy.
lawok / 2008-10-10 16:51 / Uznany Gracz Giełdowy
Jak któś się kiedyś mnie spyta o to czy warto grać na giełdzie to ................wiecie, zależy czy wróg czy przyjaciel!...........................po namyślę stwierdzam, że i wrogowi odradzę:-(

Ja jednak zostaje
zawiedziony / 79.190.126.* / 2008-10-10 17:41
Dziwi mnie tylko ze tak doswiadczony inwestor jakim niewatpliwie jest gospodarz tego kacika opowiadał tutaj co ma sie wydarzyć ,jakie to wzrosty przed nami itp,a tutaj mamy co mamy kazy widzi.A jeszcze najsmiesniejsze jest to ze tymi swoimi przewidywaniami przechwalal sie na lewo i prawo .Dziwne to
Trofim Łysenko / 2008-10-10 18:01 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Big wypowiada się zwykle mając na myśli dłuższy horyzont czasowy. Giełda i ekonomia w ogóle nie są dyscypliną ścisłą, choć posługują się narzędziami matematycznymi przy tworzeniu prognoz. Jest to również obszar omyłek. Myliły się najtęższe głowy biznesu. Najlepsi i najsłynniejsi analitycy. Na szczęście każdy z czytających kącik gra własnymi pieniędzmi. I to jest różnica między opiniami Gospodarza i bywalców a opiniami np. zarządzających TFI i OFE. Słyszałeś zapewne, co rok temu opowiadali o rozwoju sytuacji: Czarnecki, Jakubas, Karkosik i inni. Dla malkontentów jest dopisek na dole strony.
zawiedziony / 79.190.79.* / 2008-10-10 18:14
Ja pretesji oczywiscie nie mam tylko dziwi mnie ze tacy doswiadczeni inwestorzy popełniaja takie pomyłki, ja sobie to inaczej wyobrazałem ale widocznie mało jeszcze wiem
Stary inwestor / 70.81.91.* / 2008-10-11 01:14
Zawiedziony, czym ty jesteś zawiedziony?Co gazet nie czytasz?Albo nie chcesz przyjąć do wiadomości że w USA praktycznie od 4-5 miesiecy nie sprzedaje się domów bo ludzie czekają że ceny spadną o 50% a co za tym idzie budowy prawie wszystkie stoją.Od ponad miesiąca nie można prawie nic kupić na kredyt i do dzisiaj sie jeszcze nie ruszyło.
Budowy stoją ,aut nie kupują itd, to po co komu stal czy miedz i ropa.Teraz to panika leszczy i starszych ludzi co mieli na emeryturę, do tego fundusze muszą kasę wypłacić.Ci ludzie już zostaną na lokatach.Młodsi inwestorzy to jeszcze bendą inwestować ale jak się ustabilizuje to za 12 miesiecy jak dobrze się poukłada.
Masz pretensje do Biga, poprostu naganiał wszystkich do inwestycji, bo jak by wszyscy na GPW zainwestowali to by giełda nie poleciała.Takich wielkich jak tu jest wiekszość to fala zmiotła.Sam mam zainwestowane 116 tyś zł i z tego było dużo ale się zrobiło mało.Na szczeście to nie jest cały kapitał i mam niezłe stałe dochody z poza GPW.
MaxRipper / 2008-10-10 18:26 / portfel / Bywalec forum
Statystycznie u najlepszych inwestorow przedzial trafnych transakcji (tzn. tych na ktorych zarabiaja) wynosi od 30-40%. Na reszcie traca ale... jeden zysk pokrywa wiekszosc strat i na tym to polega :). Ci ktorzy znaleźli sie na rynku wlasnie rok temu, w okresie bessy zmuszeni zostali do tegiej nauki. Ja rownież zawdzieczam losowi ze pozwolil mi NIE być dzieckiem hossy :). W nowa hosse wejde z zapasem wiedzy ktorej bym w czasie hossy nigdy nie zdobyl :). Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do gieldowej przyszlosci :)
kazelot / 2008-10-10 16:58 / Tysiącznik na forum
Wielu mi odradzało.No,ale to co teraz widzę.Gigantyczny przekręt-Świat konsumpcyjnie nastawiony zasłużył na to.Jak się nie rozleci to może czegoś się nauczy.Jak się nie nauczy to po następnym razie na pewno się rozleci.
Trofim Łysenko / 2008-10-10 17:32 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Wot Ty moj Drug. Ja dumaju, szto Ty czytajesz " Kapitał" Tawariszcza Marksa - maju liuboj knigu. Wazduch istorii idiot k nam. I pabieda kamunizma.
nowaa43 / 2008-10-10 16:57 / Idalia
ja też zostaję, przeżyję to..
nie zbankrutowałam na razie a co dalej, zobaczymy...
Life / 2008-10-10 16:50 / Tysiącznik na forum
Witam.
A jednak były wodospady a stal klęka i stalowe zasoby topnieją w mgnieniu oka....
Teraz już wiem że trendowi NIGDY nie nalezy się przeciwstawiać!
hs2 / 2008-10-10 17:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no wiadomo że trend twój przyjaciel ale nie daj mu się porwać:)
Panowie nie dołujcie się, mam bessę i niech ona nas nie zmienia.

Na pocieszenie do sprawdzenia przez was:
wolumen kwartalny- robi historyczne szczyty, odsyłam do teorii armsa na temat jego zachowania w środku bessy i na koniec oraz do jego wskaźnika

Nastroje - zerknijcie w tematy o kghm, otwórzcie oczy na TV i .. to co mówią ludzie na ulicy. Krach koniec świata, akcje be, fundusze to oszustwo, jutro zamykam, nigdy nie kupię akcji... Spadek jest taki bo zwykły zjadacz chleba trzymający pieniądze w fundach jest nastraszony końcem świata w telewizji reasumując spada na fazie mody tak jak rosło w ubiegłym roku na tej samej fazie.

prywatnie - mieliśmy historyczną hossę więc i spodka nas historyczna bessa, nie raz każdy z nas stacił, po większej stracie i zysku inaczej patrzymy się na rynek teraz łatwiej stracić niż zyskać więc zakładam że 70% osób miało ciąg strat(z wyliczeń wolumenu dla strategi średnioterminowej wychodzi mi że stacić musiało co najmniej 67% osób grających na akcjach) przez co teraz u graczy akcyjnych jest jakaś biała gorączka - spójrzcie na akcje jak na swojego laptopa, czy w ciągu dnia waszym zdaniem może on stracić 1/5 wartości? Bez sensu prawda? Tylko udział emocji może tak zniekształcić cenę robi to teraz w akcjach. Reasumując polecam 2 dniową przerwę na odchorowanie gorączki po za czymkolwiek giełdopodobnym i niedzielnym wieczorem trzeźwo spojrzeć na rynek tylko nie krzyczeć ceny są poniżej wartości księgowej :)) Pozdrawiam wszystkich kącikowiczów :)
lawok / 2008-10-10 16:55 / Uznany Gracz Giełdowy
A propos stali! Arcelor Mittal Steel Poland staje na miesiąc z powodu drastycznego spadku popytu.
kazelot / 2008-10-10 16:55 / Tysiącznik na forum
To już nie walczą orki z rekinami.To ścierają się i na dno idą lotniskowce.Plankton może patrzeć z rozdziawioną japą.
nowaa43 / 2008-10-10 17:05 / Idalia
Lotniskowce wchodzą na miny i zostaje po nich na powierzchni trochę śmieci, a taki plankton rozdziawiony, zagapiony boczkiem, w rozproszeniu trochę się przekrada...
ale skala tego zatapiania jest rzeczywiście ogromna...
Kto przeżyje, przy kominku będzie opowiadać wnukom...
kazelot / 2008-10-10 16:47 / Tysiącznik na forum
2008-10-07 22:39:54 | | kazelot
Witam,to wróżenie z fusów.Osobiście bardzo bym chciał,żeby Wig 20 nie zjechał niżej 1800.

Kak nie odbije i p i e r d u t n i e niżej to ja nie znaju uże,kuda to pristanie.Oby indeks 20 naczinalsia od adin.
nowaa43 / 2008-10-10 16:43 / Idalia
Dzisiaj to i kompresy i lekarstwa do wewnątrz i podobno dobrze jest roztrzaskać coś szklanego, prawdziwe opatrunki są potrzebne, tamujące krew..
Trofim Łysenko / 2008-10-10 15:49 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Kupiłem PKO BP po 31. Samyj sawietskij gieroj.
smooth / 2008-10-10 17:32 / portfel / Tysiącznik na forum
A ja Trakcje i SSI. Nie wiem czy mam sie cieszyc ale cos czuje sie jakby mi ktos narobił do kieszeni. Jeszcze nie wiem czego i jak to pachnie.
Trofim Łysenko / 2008-10-10 16:24 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
I paszoł w pierony za dieńgi.
tomciarm / 2008-10-10 16:00 / portfel
Również nie wytrzymałem ciśnienia i się dzisiaj obkupiłem. Pozdrawiam ekipę.
nowaa43 / 2008-10-10 16:06 / Idalia
Pozdrówka,
ja trochę nie wytrzymałam wczoraj..
tomciarm / 2008-10-10 16:54 / portfel
Do odważnych świat należy hehe, pozdrawiam.
sancho nielogo / 217.98.88.* / 2008-10-10 15:56
spadające noże.........
ktoś ostatnio tu pisał o promocji na KGHM.....
chyba nie była to promocja...........
Trofim Łysenko / 2008-10-10 15:58 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
KGHMu nie kupiłbym. Widzę fundamentalne przyczyny spadku. Co innego PKO BP i kilka innych banków.
Wodnik Szuwarek / 2008-10-10 16:04 / portfel / Łapacz spadających noży
Właśnie o banki najbardziej się obawiam. Co się stało na Węgrzech? Byle plota poszła i kurs poleciał na pysk.
Trofim Łysenko / 2008-10-10 16:12 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Węgry to inna bajka. Oni rok (albo dwa) temu mieli zawał budżetu i finansów państwa. Utracili wiarygodność.
Wodnik Szuwarek / 2008-10-10 16:31 / portfel / Łapacz spadających noży
W takim razie dlaczego tak dramatycznie spada złotówka?
Trofim Łysenko / 2008-10-10 16:36 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
To jest kwestia sentymentu inwestorów (najgrubszych ryb) do rynków wschodzących i ich walut. Oni nie patrzą na poszczgólne kraje. Jest np. koszyk (Polska, Węgry, Czechy, Korea, Brazylia itd).Jak spada sentyment - wywalają wszystko jak leci.
nowaa43 / 2008-10-10 15:52 / Idalia
Fakt !!
Ale chyba zrobiłeś dobry zakup.
co tam chyba na pewno
nowaa43 / 2008-10-10 15:59 / Idalia
Twój zakup to prawdziwa okazja:)
Trofim Łysenko / 2008-10-10 15:54 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Ale nic nie mogę zmienić w portfelu Money. Isportiłos'.
nowaa43 / 2008-10-10 16:01 / Idalia
to najmniejszy problem Trofimie, gratki za odwagę :))
Wodnik Szuwarek / 2008-10-10 15:32 / portfel / Łapacz spadających noży
Muszę przyznać, że nie wytrzymałem i sprzedałem część portfela. Może i ze mnie słabiak, ale skala tych spadków sprawiła, że gapiłem się dzisiaj przez pół godziny głucho w monitor... IPX upchnąłem za 1,81 i jak teraz patrzę, że jest po 1,67 to mimo wszystko się cieszę. No cóż, po takiej sesji przynajmniej znam swoje miejsce w szeregu i znam swoją wytrzymałość. Plus tego taki, że teraz przynajmniej mam gotówkę do zakupów.
zońka19 / 2008-10-10 15:05 / Tysiącznik na forum
Nawet nie patrzę na notowania
zeby się nie dobijac
nowaa43 / 2008-10-10 15:17 / Idalia
Witaj Zosiu
niedawno wróciłam do domu,
popatrzyłam i odechciało mi się
zońka19 / 2008-10-10 15:21 / Tysiącznik na forum
Witaj Halinko
ja tez nie dawno wróciłam i posłyszałam w radio
nie zaglądam na notowania
nowaa43 / 2008-10-10 15:23 / Idalia
to już dzisiaj nie zagladaj,
ten tydzień jest stracony, a co będzie..
zobaczymy...
zońka19 / 2008-10-10 15:27 / Tysiącznik na forum
do ilu to moze tak spadac
ale człowiek głupi
ile kasy poszło strach myślec
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy