Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2008-09-06 19:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://pl.youtube.com/watch?v=93ubRaUm2J0 Stairway To Heaven - w innym wykonaniu..
Ciułacz / 2008-09-07 03:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie!Jestem tu nowy i staram sie znalezdz drogę z Ciułacza do inwestora.Giełdą sie interosowałem już od 25 lat w Montrealu, ale nie inwestowałem.Wolałem jak to klasyczny ciułacz zainwestować w coś co mogę dotknąć, czyli w nieruchomości.Niepowiem miałem szczeście i trochę wyczucia i trochę się obkupiłem jak jeszcze było tanio, a teraz to mi przynoszą niezłe dochody.Pierwsze nieśmiałe inwestycje to jak sprzedałem małą nieruchomość w Montrealu i wpłaciłem w ING na fundusze akcji, oraz małych i średnich w 2006 roku ale po roku się wycofałem bo była okazja kupić grunty po dobrej cenie, co mnie uratowało przed spadkami.Tak naprawdę to dopiero przed miesiącem dopiero zainwestowałem na GPW na początek tylko 5 tyś aby sie coś nauczyć.Za 4 tys Synthos, za 1tys Sanok i za 200zł Azotytarnów.Chcę się trochę nauczyć jak inwestować bo w Luty-Kwiecień prawdopodobnie sprzedam nastepną nieruchomość i część gotówki (200tys zł)chyba zainwestuję na GPW.W przeciągu nastepnych 5 lat sprzedam dwie inne nieruchomości i gdzieś to muszę ulokować.Tak powoli się przygotowuję do aktywnej emerytury w wieku 55lat.Bendę sieprawdopodobnie pojawiał co jakiś czas bo tu jest ciekawie i po ludzku.Pozdrawiam
człowiek znikąd / 2008-09-06 16:08 / portfel / "Trillium"
Witam i pozdrawiam
Ciekawy artykuł polecam:
http://biznes.onet.pl/7,1506089,prasa.html
a oto fragment:
Między bajki można włożyć pomysły eksploatowania ropy i gazu przez polskich oligarchów, czy to w Libii i Iraku (przez Jana Kulczyka), czy w Kazachstanie (przez Ryszarda Krauzego i jego Pertolinvest). Spółka ta może w każdej chwili utracić dotychczasowe koncesje wydobywcze. Tamtejsze władze idą w ślady Rosji. Udział Ryszarda Krauzego w Petrolinveście spadnie już wkrótce tylko do 25 proc., a udział inwestorów kazachskich wzrośnie. Obiecanej ropy z tych złóż jak nie było tak nie ma. Brakuje pieniędzy na nowe wiercenia, a nawet gdyby ropa była, to w jaki sposób miałaby być przesyłana do Polski. Oby to przedsięwzięcie nie okazało się kolejnymi Niderlandami.
Big Lebowski / 2008-09-06 16:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sa spolki na gpw - ktore oprocz ciekawej dzialanosci sa w posiadaniu majatku kupionego lub przejtego za niewielka kwote - miedzy innymi posiadlosci , dwie takie posiadam w portfelu a takich spolek jest sporo np. Hutmen itp. Petroinwest hm. taki koncern jak BP. opuszczal Rosje okradziony przez tamtejszy rzad a zarzut byl ze nie dbaja o srodowisko naturalne hehe. Rosjanie i dbalosc o srodowisko ;-) prawo jakie jest na tych terenach jak Rosja czy Azerbejdzan itp. jest prawem feudalnym gdzie szlachcic zawsze ma prawo zlapac chlopa i go wybatozyc - profilaktycznie;-) - dlatego na gieldzie rosyjskiej wyzbywaja sie akcji jako pierwsi rosyjscy oligarchowie - stawiam teorie ze sporo tych pieniedzy trafi na GPW - do kraju stabilnego politycznie i gospodarczo..
krzysiek29 / 2008-09-06 17:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Ostatnio slychac pogloski o polaczeniu Konsorcjum Stali z GRUPA KAPITAŁOWA SAMBUD-2 K. STĘPAK I WSPÓLNICY powstal by wtedy konkurent dla naszego ZSS.Jak na razie w Sambudzie sporo jest glosow przeciwnej ttemu polaczeniu ale kto wie. A Konsorcjum sie rozwija niedawno polaczenie z Bodeko. Robi sie pokazna firma.pozdr
Big Lebowski / 2008-09-06 19:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj . konkurencja jest zdrowym zjawiskiem.. Pozdr.
Big Lebowski / 2008-09-06 16:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dobry Czlowieku..:) przed inwestycja w ta spolke ostrzegalem publicznie oraz prywatnie Malgosie Slicznooka gdy byla cena 700zl - jak to sie mowi jest ryzyko jest zabawa.. Pozdr.
zońka19 / 2008-09-06 15:36 / Tysiącznik na forum
Witam
ależ parno czyżby jakaś burza się szykowała?
to by nie było dobre, bo w planach wieczor na świerzym powietrzu
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-09-06 16:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Zosiu.. Pozdrowka.
Big Lebowski / 2008-09-06 13:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=9jp3de50_d8&feature=related
Big Lebowski / 2008-09-06 12:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=6FptH05pGiY
Big Lebowski / 2008-09-06 11:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
Big Lebowski / 2008-09-06 11:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bessa na MISiach trwa juz 17 miesiecy - dlatego zarzadzajacy funduszami z pewna doza niesmialkosci ;-) - przymierzaja sie lub zaczynaja kupowac atrakcyjne male i srednie spolki - gdyz z tej strony tsunami nie bedzie - a wielu na to czeka odrzucajac logike :) jak moze nastapic tsunami na wybranych walorach skoro sa walory ktore w 90% znajduja sie w jednych ( czytaj mocnych ) rekach , ceny takze sa na tym segmencie spolek wyjatkowo atrakcyjne , Wig - 20 rzadzi sie swoimi prawami ( kontrakty ) i zaden fundusz nie jest w stanie wplynac na zachowanie tego wigu oraz spolek z tego segmetu przyklad KGHM niech bedzie przestroga ,hossy nie mamy ale zachowania inwestorow sie powtarzaja np. byl moment ze drobni porzucili misie i przeszli na Wig 20 gdyz uwazali ze tu jest szansa i poparzyli sobie rece na malych i srednich pozostali najwytrwalsi i obecnie jako pierwsi wchodza i widza szanse fundusze ( zapowiedz ING ) indywidualni czekaja i nadal beda czekac na tsunami oraz sprzedawac - hossy nie przewiduje w najblizszym czasie ale wodospadow takze nie przewiduje .. wybrane walory w niekontrolowany sposob beda generowaly wzrosty..
Big Lebowski / 2008-09-06 11:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na walucie amerykanskiej sytuacja sie stabilizuje - w poprzednich latach w przypadku zawirowan gospodarczych i politycznych - schronieniem byl zawsze usd , ostanio jednak inwestorzy zmienili zdanie i szukali schronienia w surowcach - jak to sie skonczylo widzimy po wykresach , usd jest nadal mocno niedowartosciowany ale sytuacja sie normalizuje na tej walucie , zloty chwilowo sie oslabil i oslabia ale sytuacja sie ustabilizuje na zlotym i pod konioec roku tradycyjnie zacznie marsz w gore tzn. tak uwazam ..Dwa lata temu rekomendowalem kredyty w usd , brok temu odradzalem jakie kolwiek kredyty walutowe i nadal odradzam..
Lechu66 / 2008-09-06 11:58 / portfel / Pecunia non olet
Popieram ! Kupujemy akcje konkretnych spółek a nie indeksy. Przykład na to co piszesz - Armatrura. Hossy nie przewidujesz to może właśnie nadchodzi małymi krokami....? :)
Big Lebowski / 2008-09-06 12:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - wlasnie armatura jest wysmienitym przykladem.. Pozdr.
Lechu66 / 2008-09-06 10:08 / portfel / Pecunia non olet
Armatura dzielnie sie trzyma ! Może coś zniej będzie... jak jej nic nie zje ! :)
5424 / 2008-09-05 21:44 / Fan Linuxa Ubu
Witam wszystkich wieczorkiem widzę że wpadamy ze skrajności w skrajność skoro sytuacja na rynku pracy w USa jest tak fatalna to wiadomo że przełoży się to na inne sektory gospodarki musi upłynąć trochę czasu żeby aby się poprawiło. Jedno mnie zastanawia skoro gospodarka USA tak dobrze się rozwija to skąd nagle taki wysyp bezrobocia widzę jedno wytłumaczenie dane statystyczne dotyczące gospodarki USA są albo koloryzowane albo przekłamywane.
Big Lebowski / 2008-09-05 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra. artykul ktory przed kilku dniami wkleilem - tam znajdziesz odpowiedz na powyzsze pytanie.. USA - nadawalo kierunek zawsze i nadal tak bedzie - obecne harce to trzymanie FED w szachu i wiedzmy - male i srednie spolki w wiedzmach tzn . w ich tancu raczej udzialu nie biora stad bedzie takie a nie inne zachowanie na rynku .. pozdr.
superman / 2008-09-05 21:10 / Tysiącznik na forum
wracajac do spolek to dzielnie sie spisuja np. HTL i oczywiscie zelazo:))
najbardziej widac na slabym rynku...
spekulacyjnie mozna wziasc pod obserwacje 01,05,13NFI ale moze urwac palce...
muzyka
http://pl.youtube.com/watch?v=vgSn0SbQJQI&feature=related
Big Lebowski / 2008-09-05 21:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzisiaj obserwowalem Groclin i widze ze takze niezle sie zachowuje..
Big Lebowski / 2008-09-05 20:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=Z9VQ089v9VQ
superman / 2008-09-05 21:06 / Tysiącznik na forum
to jest petarda brak slow-)))
Big Lebowski / 2008-09-05 21:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Superman.. :) Pozdr.
Big Lebowski / 2008-09-05 19:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=_FhCilozomo
krzysiek29 / 2008-09-05 19:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Jest tez taka opcja optyministyczna i to bardzo prawdopodobna aktualnie widzimy mocne oslabienie zlotowki wiadomo w jakim celu aby zapakowanie sie w nasze tanie akcje i w tej wersji zlotowka znow wroci w kanal wzrostowy-:)
Big Lebowski / 2008-09-05 19:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dorzuce jeszcze jedna opcje wiele miliardow usd wycofano i wycofuje sie z rynku rosyjskiego - gdyz uznaje sie go za niestabilny politycznie i te pieniadze gdzies trafia w tym jakas czesc na gpw..
Big Lebowski / 2008-09-05 19:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli chodzi o zlotego to wielokrotnie pisalem ze nastapi oslabienie ale bedzie ono krotkotrwale tzn. zloty bedzie sie wzmacnial i to juz niedlugo..
krzysiek29 / 2008-09-05 19:20 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wiem co by moglo to byc zeby zlotowka znow szla w gore pewnie wejscie szybkie do strefy EURO ale jak na razie to nam nie grozi a technicznie coraz gorzej wyglada i to na duzych interwalach miesiecznych i kwartalnych ale jak bedzie to sie okarze ale dane nie napawaja optyministycznie
Big Lebowski / 2008-09-05 19:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przyjmuje zaklad ze dwa miesiace bedzie znacznie wyzej w stosunku do euro ..
krzysiek29 / 2008-09-05 19:29 / Uznany Gracz Giełdowy
odpowiedz dam na weekandzie ok -:)))
Big Lebowski / 2008-09-05 18:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Analitycy o GPW: spokojnie, to tylko panika - takie tytuly w gazecie USA gwaltownie i dynamicznie spada - jak zwykle Dow wysyla dla BB oraz decydentow FED przeslanie jak wiadomo na dniach wlasnie jest posiedzenie tej instytucji w sprawie stop , USA wychodzi na prosta poprzez madra i skuteczna polityke BB oraz FED - agresywne ciecie stop przynioslo efekty i nastepuje poprawa w gospodarce natomiast ECB juz wkrotce bedzie musial brac przyklad z madrzejszych amerykanow w przeciwnym razie gospodarka europejska po kaszlu amerykanskim zlapie grype ;-) , na GPW indexy spadaja ale szczerze mowiac co mnie obchodza indexy - obchodza mnie tylko i wylacznie moje spolki ..
Big Lebowski / 2008-09-05 19:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kanada wybila zlota monete dla koneserow - moneta wazy 100kg - nie pomylilem sie 100 kilo..
krzysiek29 / 2008-09-05 19:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Amatorzy sie znajda jak zwykle. Tak jak Manchaster City juz nie dlugo bedzie najlepszym i z najwiekszymi gwiazdami klubem swiata.
Przepraszam ze niekiedy zarzucam troche czarne wizje co do rynkow ale tak to widze.
Zlotowka wyglada na odwrocenie trendu, WIG20 dolarowy polecial w otchlan RGR gospodarka zaczyna kulec coraz gorsze dane z Polski jak UE a coraz lepsze z USA
krzysiek29 / 2008-09-05 19:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Faktycznie wazne sa spolki w ktore sie inwestuje ale przy duzych spadkach i panice malo co sie oprze spadkowi.A takich spolek jak Ferrum, HTL, czy PEP nie jest wiele.Jak na razie bardzo ostre sa te spadki wiec powinne szybko sie skonczyc.Aktualnie bardzo maly udzial w papierach.pozdr
Big Lebowski / 2008-09-05 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiaj byla panika a jedna spolka z mojego portfela byla na zielono a kilka otarlo sie o zielen - pisalem dzisiaj Jargowi , podczas ostaniej bessy Allianz zjechal z 400 euro na 40 euro i po pieciu latach hossy wzrosl do 130 euro a K+S z 5 euro wzroslo na 300 euro i wczoraj wypchnelo z Dax -30 firme TUI i zajelo jego miejsce - dlatego powtarzam zadna spolka z wigu 20 mnie nie rajcuje.. Pozdr.
krzysiek29 / 2008-09-05 15:36 / Uznany Gracz Giełdowy
Aktualnie VIX 24,42 przy poziomach 30 zaczyna sie panika i wtedy najlepsza opcja kupna przypomne jeszcze jedna ze wszystkie fale spadkowe oscylowaly w reionach VIX 30-35 a dla ciekawosci w poprzedniej bessie nawet przybieral wartosc 45 a jak bedzie rynek pokarze
5424 / 2008-09-05 15:38 / Fan Linuxa Ubu
Krzysiu jeszcze trochę narazie wigi małe super się trzymają jeszcze troszkę i dzędzie super.
krzysiek29 / 2008-09-05 15:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadza sie maluchy calkiem niezle wygladaja i sie zachowuja a niektore walory wrecz wysmienicie.HTL, o FERRUM nie mowie bo on caly czas sie niezle zachowuje
zońka19 / 2008-09-05 15:53 / Tysiącznik na forum
u mnie jedne Ropczyce na zero
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy