Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
nowaa43 / 2008-08-10 13:44 / Idalia
Dzień dobry Dude i Kącikowcy..
Oglądam piłkę ręczną i podziwiam grę naszych zawodników, znakomita !! A ostra to jest gra oj ostra (nie to co w siatkóweczce, że za plecami tylko swoi)..
Zmieniając temat
Ta wojna jest straszna, nie wiem kto ją wymyślił, stracą jak zwykle obywatele narodów w to wmieszanych (poza Rosją). Gruzini żyją w strasznej biedzie..
Chyba to jednak będzie koniec Saakaszwilego...
Pozdrawiam
lawok / 2008-08-10 16:18 / Uznany Gracz Giełdowy
witaj nowaa43,
chinscy kelnerzy dostali baty od chłopców Bogdana W. Cieszy postawa skrzydłowych!

Teraz......Polska-Niemcy, zobaczymy czy te nasze "panienki" się wkońcu przełamią!
nowaa43 / 2008-08-10 16:59 / Idalia
witaj lawok..
Przełamały się..., ale drugiego seta ogladam chodząc...
nowaa43 / 2008-08-10 17:24 / Idalia
nie mają litości dla moich nerwów..
ale już 2 : 0
lawok / 2008-08-10 17:26 / Uznany Gracz Giełdowy
no no...!! pokazali pazur! Oby tak dalej!
barabaszek / 2008-08-10 13:21 / portfel / Tysiącznik na forum
"Big Lebovski" do nabycia w wersji na dvd z "Dziennikiem" (plus w dodatku komedyjka z Julia Roberts)....nad morzem kiepska pogoda ....ten sezon zdecydowanie nas nie rozpieszcza :-(.
Nie dawno napisałem ,że z ropy pieniądz już odpłynął...obecny stan wydaje się to potwierdzać i trafi on na rynek akcji które są doskonałym kąskiem w obecnej sytuacji (już na nim jest i będzie go coraz więcej)....rozumiem Twoje obawy Gospodarzu co do tego czy również na naszej giełdzie się on pojawi...nie mniej myślę,że już się pojawił...najbliższe 2-3 tygodnie w dobitny sposób odkryją prawdę....teraz pozostaje obserwować obroty ...jeżeli będą na wysokim poziomie bez gwałtownego spadku przez 2-5 dni (i w przypadku spadku gwałtownego spychania kursów na niskich obrotach) to ruszymy na północ...jak nie ....no cóż wtedy ogłoszę kapitulację i wywalę prawie wszystko.Pozdrawiam.
lawok / 2008-08-10 11:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dude, Witajcie kącikowicze,

piątkowa GW, strony gospodarcze - Analitycy rosyjscy przewiduja, że ropa wejdzie w bessę po zakończeniu olimpiady(!!) .....To chyba mamy odpowiedż, na jaki okres wymyslili sobie tą wojenkę w Gruzji.

Pozdrawiam

P.S. Dziś pierwsze emocje w najtwardszej z gier zespołowych na oplimpiadzie. Trzymam kciuki za chłopaków B. Wenty!!
Big Lebowski / 2008-08-10 10:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich..
5424 / 2008-08-10 11:56 / Fan Linuxa Ubu
skołowaliście mnie swoimi przezemyśleniami osobiście zastanawiam się czy wchodzić czy czekać na tąpniecie, a swoją drogą dlaczego czego biorą się takie zawirowania na rynkach.
reman / 2008-08-10 10:48 / portfel / Bywalec forum
Witam pisalem kiedys z toba odnosnie kghm rada byla dobra mam pytanie co sadzisz jakie bede dalsz ruchy na gieldzie lecimy w dol na 2400 czy nastepuje konsolidacja i powoli w gore dzieki
Big Lebowski / 2008-08-10 10:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. trudno powiedziec - osobiscie obstawiam jeszcze na rynkach wzrosty a pozniej nastapi mocniejsze tapniecie po ktorych nastapia wzrosty az do konca marca przyszlego roku - tylko czy GPW bedzie isc ta sama droga co inne rynki nie jestem pewien.. Pozdr.
reman / 2008-08-10 10:57 / portfel / Bywalec forum
Czyli koniec roku powinien byc dobry dla naszej gieldy tez tak mysle dzieki
Big Lebowski / 2008-08-10 10:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zloty sie oslabil w stosunku do innych walut - odbylo to sie na wskutek wypowiedzi politykow , decydentow NBP itd. szczerze mowiac to i bez tych wypowiedzi oslabienie nastapilo by gdyz korekta w trendzie wzrostowym zlotego byla oczekiwana - osobiscie obstawiam dalsze wzmacnianie sie zlotego w stosunku do innych walut z tym ze usd moze byc wyjatkiem . Calkiem mozliwe ze amerykanska waluta rozpoczela stala aprecjacje - gdyz do tej pory usd byl wyjatkowo niedowartosciowany skrajnie ( obecnie normalizuje sie ) i mysle ze zmiana trendu nastapi - przewidywalem ten ruch nieco pozniej lecz rynek lubi wyprzedzic wszystkich ze mna wlacznie..
Big Lebowski / 2008-08-09 23:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystkie moje posty zawieraja prywatne przemyslenia i tak nalezy je odbierac.. Dobranoc wszystkim..
kazelot / 2008-08-09 20:28 / Tysiącznik na forum
To jest normalne, że nie gadasz z bandytami
Nie zapraszasz ich do domu, nie odwiedzasz ich samych
Kto z kim przestaje, takim się staje
Na długo to w każdej jednej głowie zostaje
Myślę, że jest w tym coś żenującego
Odwiedzać gospodarza dzieci mordującego
W imię imperialnych bredni, to pomysł nieprzedni
Nie tłumaczy tego święto, ani dzień powszedni
Gdy na wsie góralskie bomby spadają
Jedyna ich wina, że tam właśnie mieszkają
Gdy swoją ręką ścisnąć rękę zakrwawioną
Musowo się zabrudzi, tak już to jest zrobione
Nie będzie inaczej - zapytaj na Kaukazie
Co o tej rocznicy tam się sądzi w takim razie
Uśmiechnięte facjaty w imię zwycięstwa
Armia gdzie indziej okazuje męstwo

Łysy jedzie do Moskwy

To jest normalne, że się brzydzę przemocą
Zarówno tą małą, pod mym blokiem nocą
Jak i wielką, w imię pseudoszczytnych racji
Cicho, nie psuj nastroju przy kolacji
Ten kraj potężny, jego step wielki
Nie pojmiesz go rozumem choćbyś myślał wieki
Przy stole wyżsi rangą podczas picia wódki
Rozkaz natarcia dla stłumienia rebelii
Nie pierwszy raz, nie ostatni jak sądzę
Świata tego konstrukcja się na tym zasadza
Produkować broń, to na tym świecie
Jest pierwszy, najlepszy i największy interes
Wielu by straciło, gdyby się uspokoiło
Na wschodzie i zachodzie wszystko by ucichło
A życie tych czy owych? Przecież to drobnostka!
To wszystko jest przecież wliczone w koszta

Łysy jedzie do Moskwy

Bardzo to niesmaczne, że i cała ta afera
Kto ma jechać, a kto nie, rozmiary przybiera
Ale sedno sprawy nie w nagrodzie Nobla
Ale w nowych pięciu latach - czyli na poklask
Bo to jest normalne, że nie gadasz z bandytami
Sam nie jedzie, lecz wiernymi ministrami
Czas chce uprzyjemnić i jedyne co złe
Że Łysy też do Moskwy pojechać chce
Sentymenty lat niedawnych - co się działo niedawno
W Soczi to było życie - się piło, się jadło
To se ne vrati, ale chociaż tymczasem
Pojechać i przypomnieć sobie stare dobre czasy
Chociaż te co są teraz - nie ma co narzekać
Ma się władzę i pochodne jej, nie trzeba uciekać
Jak Erich Honecker, chociaż też miał szczęście
Ludzie mówią, że to w nieszczęściu szczęście

Łysy jedzie do Moskwy
Big Lebowski / 2008-08-09 12:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Napisze teraz kontrowersyjna teze ktora jak zwykle niewszystkim sie bedzie podobac .. calkiem mozliwe ze indexy w USA oraz amerykanska waluta rosna gdyz - zastosowano sie do starej gieldowej zasady ktora mowi wyraznie - gdy slyszysz dziala ( wojna ) kupuj akcje - chodzi oczywiscie o Gruzje , inne rynki beda zmuszone zastosowac ta sama strategie chyba ze ktos bedzie chcial isc inna droga - raczej rynki obecnie to system naczyn polaczonych i nikt sie nie wychyli , rynki dostatecznie dlugo byly karmione - czytaj straszone konczacymi sie surowcami i w momencie gdy na surowcach ostatni gasi swiatlo a pieniadze przechodza na rynek akcji to cena ropy nie reaguje nawet na to ze Rosjanie strzelaja rakietami w poblizu rurociagow naftowych..
lawok / 2008-08-09 21:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dude, witajcie kącikowicze!
niestety cynizm rosji niezna granic. mozna powiedzieć, że wróciło stare. To co się dzieje w Gruzji w moim odczuciu jest niesłychanie ważne dla nas z punktu widzenie geopolityki na najbliższe dziesięciolecia.
Rosja jak zwykle w obu przypadkach coś ugra. Z jednej strony już dawno tak silna nie była i ma ochotę na "tradycyjne przeciąganie liny", obecna słabość Ameryki, niezdecydowane UE daje im ku temu najlepszą okazje. Z drugiej strony Rosja zdaje sobie sprawę, że to z czego żyje i na czym urosła jej potęga w ostatnich latach to surowce. A zgodnie z logika cyklów giełdowych surowce powinny obecnie lecieć a to im nie jest na rękę. No i przyszłym roku może nie być kasy na "zabawę" w wojnę.
Podniesienie temperatury na Kaukazie da im możliwość, być może nie tylko podniesienia znowu ceny surowców ale co najważniejsze pokaże, co tak naprawdę ta Unia Europejska i Nato jest warte.
W moim odczuciu sytuację w Gruzji powinniśmy postrzegac również przez pryzmat naszej sytuacji. Jako kraj o równie nieszczęśliwym położeniu geopolitycznym możemy kiedyś stanąć przed takim samym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest jak zachowają się wielcy tego świata i co ważniejsze jaka będzie reakcja Uni Europejskiej. Ten konflikt to test i tyle.

A tak giełdowo to co powiesz na hipotezę, że głównymi rozgrywającymi na ropie byli rosjanie angażując gigantyczne pieniądze. Zamknięcie takich pozycji wymaga czasu dlatego potrzebują czasu (b. mocnej korekty:-))

Pozdrawiam

Takie konflikty w dzisiejszych czasach to biznes lub jego ochrona. Irak, Gruzja
lawok / 2008-08-09 21:30 / Uznany Gracz Giełdowy
............itp.
Big Lebowski / 2008-08-09 21:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Lawok.. Rosjanie nie potrzebuja niczego rozgrywac - chodzi mi o kontrakty , pozycje itp. oni surowce maja i to mnogo ;-) rozgrywaja gre amerykanie a dokladniej goscie z ugimi pejsami typu G.S. ktory paluszki macza w Gruzji , zreszta gentelmeni z opisywanymi pejsami probowali Rosje od srodka przejac i np . nazwiska o swojskim brzmieniu Chodorkowski , Bierieziowski , Abramowicz i wielu innych gralo w swoim czasie pierwsze skrzypce w gospodarce Rosyjskiej tylko KGB z Putinem naczele zdeptali to wszystko lamiac prawo - ale od kiedy w Rosji bylo prawo ? , w lipcu przecierz Gruzje odwiedzila Pani Condoleezza Rice a miesiac pozniej Gruzini przystepuja do dzialania hm. biedny narod - ktory jest manipulowany od zewnatrz.. Pozdr.
Jojne / 83.31.42.* / 2008-08-09 22:22
No teraz logicznie sie wypowiadasz a nie jak poprzednio wychwalałeś Obamę- wszystko rozgrywa się zgodnie ze scenariuszem szlachty jerozolimskiej. Po to tam wsadzili swojego kacyka. Jest to preludium przed bum na Iran. Od 1917 roku Rosja i Usa to dwa skrzydła tej samej bestii. Nowy porządek świata.
lawok / 2008-08-09 22:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Antysemityzm to też nasza cecha narodowa:-(
Big Lebowski / 2008-08-09 22:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obama bedzie przyszlym prezydentem USA - czy to sie komus podoba czy nie.. bedzie musial z tym zyc ..
Pooh / 2008-08-09 22:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Oby tak się stało, Bigu.
Czas na kogoś nowego, nie figuranta sterowanego przez koncerny naftowo-zbrojeniowe.
/Takie moje osobiste postrzeganie obecnego prezydenta U.S. /
Pzdr.Q
lawok / 2008-08-09 22:00 / Uznany Gracz Giełdowy
To prawda to smutne jak świat jest poukładamy. Liczą się interesy i tyle. Niestety nasz kraj często o tym zapomina i rozumuje w innych kategoriach. Czy dobrze? Patrząc na naszą historie brakuje nam "żyłki biznesowej". Gdybyśmy ją mieli może wtedy bylibysmy w innym miejscu! Niestety mamy tendencje do postrzegania spraw w kolorach balck or white.
I żeby nie było nieporozumień, też marze o tym żeby tak było.....balck or white.

P.S. szkoda tylko, że ludzie umierają przez biznes.
Pooh / 2008-08-09 22:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cześć.
O to, żeby w naszym kraju nie było zdolnych ludzi starali się Hitler i Stalin, a później komuna, która troszczyła się o jak najniższy poziom wykształcenia i dyskredytację tych, którzy coś umieją. A strata nauczycieli - czyli inteligencji wymordowanej w latach okupacyjnych /i później/ - sprawiła, że mamy taki obrazek, jaki mamy. Wcale nie taki tragiczny, tylko mentalność komunistyczna przeszkadza.
Pzdr.Q
lawok / 2008-08-09 22:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Pełna zgoda! Dlatego jedyna szansa jest w skoku cywilizacyjnym naszego narodu. Wiele dobrych, żeczy się dzieje. Dlatego bogaćmy się, pracujmy dla siebie a przez to dla kraju i stańmy się lokalną potęgą! Tylko w ten sposób będziemy w miarę bezpieczni.

Niestety okres międzywojnia pokazał, że pomimo naszych wysiłków, ktoś może nam przeszkodzić. Dzis jesteśmy w o niebo lepszej sytuacji. Dlatego żal patrzeć na naszego profesora prezydenta, myślącego w kategoroach z innej epoki. z takim ludzmi to daleko nie zajedziemy.. ..........niestety :-( 20% naszego społeczeństwa woli, żeby rządził nami gość który nie ma konta w banku! To przykre ale niestety masz racje piętno historii jest ogromne!
lawok / 2008-08-09 22:42 / Uznany Gracz Giełdowy
O Jezu !! Przepraszam za "żeczy", aż mnie w oczy kole:-)
lawok / 2008-08-09 22:03 / Uznany Gracz Giełdowy
jest tyle pięknych sposobów na ryzwalizacje! Nie chce tu siać czarnowidztwa alewybuch wojny w dniu rozpoczęcia igrzysk..............no nie napawa optymizmem :-(
lawok / 2008-08-09 22:08 / Uznany Gracz Giełdowy
Mam jeszcze prośbę do ciebie. Napisz cos o obligacjach. Czytam cie tyle czasu i chyba tego tematu jeszcze nie poruszałeś.
Cylke pokazują, że Hossa rozpoczyna się od obligacji. Jesli tak to ja mam pytanie co warto obserwować? Jakieś konkretne polskie papiery? czy jest jakiś instrument, który działa jak mechanizm kontraktów na akcje?
lawok / 2008-08-09 22:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Mam jeszcze prośbę do ciebie. Napisz cos o obligacjach. Czytam cie tyle czasu i chyba tego tematu jeszcze nie poruszałeś.
Cylke pokazują, że Hossa rozpoczyna się od obligacji. Jesli tak to ja mam pytanie co warto obserwować? Jakieś konkretne polskie papiery? czy jest jakiś instrument, który działa jak mechanizm kontraktów na akcje?
Big Lebowski / 2008-08-09 22:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Powiedz mi gdzie Twoj portfel sie podzial ?
lawok / 2008-08-09 22:16 / Uznany Gracz Giełdowy
wyłączyłem
Big Lebowski / 2008-08-09 22:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sprawdzam bo wielu osobnikow sie podszywa - ostanio Barabaszek sie skarzyl ze ktos sie podszyl pod niego i zle pisal o MSZ ;-)) jezeli chodzi o obligacje to ja jestem agresywnym inwestorem i nie gustuje w tym instrumencie - jezeli chodzi o instrumenty to sa na rozwinietych gieldach zertyfikaty na indexy oraz na wybrane akcje , na GPW raczej to wszystko jeszcze w powijakach i szczerze mowiac nie interesowalem sie..
lawok / 2008-08-09 22:31 / Uznany Gracz Giełdowy
obserwujesz jakiś wybrany instrument jako indykator?

P.S. Ja to Ja wujku Dude:-)
Big Lebowski / 2008-08-09 22:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie ale jezeli czegos szukasz szczegolnego to moge sie rozejrzec..
lawok / 2008-08-09 22:40 / Uznany Gracz Giełdowy
nie ma sprawy coś sam znajdę. Wiesz ja teraz tak Zosia samosia. Sam kupuje sam sprzedaje! Nie tak ja na poczatku:-)

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-08-09 22:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na tele tekstach znajdziesz cale strony zertyfikatow MS, BNP Paribas , ING, itd.. uwazaj gdyz czychaja pulapki tzn . waznosc do dnia itp.
lawok / 2008-08-09 22:09 / Uznany Gracz Giełdowy
upss!.......... sorki palec się omskną!
Big Lebowski / 2008-08-09 10:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kaukaz to obecnie najwieksze zaglebie surowcowe i walka o ten region byla wielokrotnie - jest teoria ze gdyb Hitler zdobyl Kaukaz to wojny by nie przegral, krzyzuje sie tam przerozne interesy mocarstw a takze ludzi biznesu np. G. Sorros ktory finansowal Gruzinska rewolucje , Kaukaz to nie tylko ropa i itp . ale takze bardzo zadkie metale i dodatki do metali - tytan , molibden - wlasciwie jest tam umiejscowiona cala tablica Mendelejewa .Swego czasu bylem tam wielokrotnie na urlopie i piekniejszego kraju jak Gruzja - trudno zanalezc , wszystkie te zagrywki przeroznych interesow odbywaja sie kosztem narodu ktory cierpi biede - pomimo takich bogactw..
abram / 83.31.42.* / 2008-08-09 22:44
A przede wszystkim Góra Ararat - gdzie osiadł ich główny herszt protoplasta narodu wybranego przez szatana. Który zawarł przymierze z plemiennym, krwiożerczym bożkiem.
Pismo świete Star, Testm. I posiadał Noe winnice i wyrabiał wino którym się upijał do nieprzytomności. I wszedł syn Cham i ujrzał ojca leżacego w namiocie we własnych odchodach, i opwiedział braciom wzieli płaszcz i idac tyłem zeby niewidzieli tego widoku okryli ojca. Za to że Cham widział w tym stanie ojca został przez tegoż wygnany na tylaczkę.
Ot i świętość.
Big Lebowski / 2008-08-09 22:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ararat znajduje sie w Turcji a nie w Gruzji..
krzysiek29 / 2008-08-09 14:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam. Bombardier-"Green Train" projektem przyszłości pociągów dużych prędkości.pozdr
Big Lebowski / 2008-08-09 09:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
Jarg / 2008-08-09 10:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie

Fajnie zaczęły się te igrzyska... od wojny na Kaukazie...
nowaa43 / 2008-08-09 10:32 / Idalia
Bo świat to wielki hipokryta z długim czerwonym nosem (od nieustannego kłamania),
w wielu miejscach toczą się różne dziwne wojny, w których giną ludzie a prowadzi się długotrwałe ustalenia czy to jest ludobójstwo, czy jeszcze nie (Darfur), w końcu jest i nic dalej z tego nie wnynika ..
a póki co niektórzy świetnie zarabiają na dostawach broni..
Coś mi się zebrało za dużo..
idę w plener pozdrawiam wszystkich..
kokar / 82.139.42.* / 2008-08-09 12:07
Historia pokazuje że wszystkie konflikty światowe zaczynały się niepozornie,ot walka o gdańsk czy zabicie jakiegoś tam księcia.Trzecia wojna światowa jest tylko kwestią czasu,już począwszy od końca drugiej wojny światowej mamy zarysowany wyrazny podział świata na dwie części.Czy wytrzyma to dłużej niż 70 lat to się okaże ale zagłada ludzkości jest kwestią czasu.A wtedy czy to kasa papierowa czy bity na serwerach bankowych ;) nie będą miały zadnej wartości.Ludzkość sama siebie wykończy w pogoni za czymś co wiecznie ucieka,jest za duży wyzysk społeczny a przyroda nie lubi za bardzo układów w nierównowadze,zawsze dąży do stanów w przybliżeniu równowagowych.
Jarg / 2008-08-09 13:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pierwsze zdanie Twojego postu jest jak najbardziej słuszne. Jednak dalsza część zmierza już w kierunku teorii spiskowych, na dodatek w tym wypadku przestarzałych...
Podział świata nie jest obecnie dwubiegunowy...
kokar / 82.139.42.* / 2008-08-09 14:43
To co zrobił Roosvelt Churchil i Stalin pomimo że miało miejsce ponad 60 lat temu miało tak wielką wagę że rozwalić to może tylko globalny konflikt a takiego od tamtego czasu nie było.
kokar / 82.139.42.* / 2008-08-09 14:40
Teoria spiskowa jest jak najbardziej na miejscu.Wszystko co dzieje się dookoła jest na skutek spisku.To co widzimy w telewizji,internecie jest tylko wierzchołkiem góry lodowej ale podział świata jest dwubiegunowy i wszystkie zaczepki drobne konflikty są prowokacją jednej strony wobec drugiej i na odwrót.
nowaa43 / 2008-08-09 08:56 / Idalia
Dzień dobry, trzymam kciuki za nasze złotka
ale Kubanki też niezłe (na szczęście sporo psują)..
Pozdrawiam o poranku
Big Lebowski / 2008-08-09 09:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Halinka .. widze ze dzisiaj nie jestes na lonie natury tylko dialektujesz sie sportem ..:) Pozdrowka.
nowaa43 / 2008-08-09 10:22 / Idalia
Witaj Bigu, szkoda ale należało nam się, słabo grałyśmy..
teraz na powietrze wysapać się ze złości..
Ty też proszę dbaj o zdrówko i nie daj się podłemu stanowi..
(te płatne lekcje pokory Karkosika to Ci sie udały - jak zwykle zresztą..)
Pozdrówka;-))
nowaa43 / 2008-08-09 09:21 / Idalia
1 : 1
ciężko będzie bo chwilami gramy baaardzo słabiutko...
Jarg / 2008-08-08 22:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie wieczorem
5424 / 2008-08-08 22:10 / Fan Linuxa Ubu
Jargu jesteś znawcą PPWK napisz czy warto w to wchodzić ewentualnie coś o LCC który papier jest lepszy
Jarg / 2008-08-08 22:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Świetny moment wybrałeś na pytanie... W PPWK trwają właśnie przetasowania w RN... nie wiem, dlaczego, co i po co... i kto są ci nowi... Jak dowiem się... napiszę w Kąciku...
Brak DB na NWZA... kolejna zagadka...

LCC ponformował o poślizgu z budową Sky Tower...

Cyfra, wybierz Stalexport i Pepees...
Jarg / 2008-08-08 22:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ups... nie Pepees tylko Pekaes... i jeszcze jakiegoś Karkosika na dokładkę...
5424 / 2008-08-08 22:39 / Fan Linuxa Ubu
Osobiście uważam że Budopol to piękna przewidywalna spólka dziś 8gr dała zarobić a bywało że i więcej na niej uciułałem, potrzeba mi jeszcze jedna pewna może byc na longa
5424 / 2008-08-08 22:26 / Fan Linuxa Ubu
A z Romana co mi polecasz oprócz IMPX, podejrzewam że Roman do wypłaty dywidendy zrobi rzeżnie na walorze doprowadzi do 2,10 zl albo niżej wypuści go dopiero jak weżmie dywidende.
Jarg / 2008-08-08 22:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Weź Hutmen - ta wrocławska (jeszcze) fabryczka zdaje się wychodzić wbrew wszystkiemu z tarapatów... jak jeszcze zarząd przestanie grać na kontraktach surowcowych... będzie super... Sprzedadzą działkę we Wrocławiu - będzie kolejny wór kasy...
Hutmen jest potwornie przeceniony, jak przystało na karkosikowy brylant, ale jeszcze nie odbił jak inne... C/WK...0,26
5424 / 2008-08-08 22:49 / Fan Linuxa Ubu
Dzięki Jargu do jutra
5424 / 2008-08-08 22:15 / Fan Linuxa Ubu
mam jeszcze jedno pytanko co to znaczy wejść na longa
Jarg / 2008-08-08 22:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To znaczy kupić akcje i trzymać do grobowej deski...
barabaszek / 2008-08-09 02:19 / portfel / Tysiącznik na forum
Witajcie.
Cyfra w obecnym trendzie wejść na longa można rozumieć dwojako :-))....wziąć 30% zysku i czekać na następną okazję do zakupów na spadkach....bądź nietrafiłem z papierem jestem mocno umoczony i czekam parę lat na konkretne zyski.Musisz określić horyzont inwestycyjny koniecznie tzn. ile środków pieniężnych możesz przeznaczyć na zainwestowanie w papier i jak to się mówi potocznie"jeść nie będą wołać" a ile przeznaczasz na spekulację czyli inwestowanie kilkusesyjne....dzisiaj biorę na spadkach a za tydzień sprzedaję z zyskiem 10.20,30%.Pozdrawiam serdecznie.
Do Jarga....jak tam nasze spotkanie nad morzem?Uda Ci się wyrwać na parę dni czy pracy bez liku ?Tą Finlandię ,co to ją mroziłem na nasze spotkanie,to już kilka razy wymieniałem na nową....o rybkach nie wspomnę.Serdeczności.
Jarg / 2008-08-09 10:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku

Niestety, z wypoczynku nad Bałtykiem nici... Plany wakacyjne muszę odłożyć na październik... może nawet listopad. A więc, wyjazd nad morze owszem, ale raczej ciepłe...

Pozdrawiam serdecznie
barabaszek / 2008-08-09 17:16 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Jargu.
Z dobrze poinformowanych źródeł dostałem sygnał,że jest wielce prawdopodobnym iż tą Finlandię jest szansa wypić jakoś we wrześniu,mam nadzieję ,że będziesz miał wtedy czas i spotkamy się w Rybniku.Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2008-08-08 20:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=2B2clFsLA3w
Big Lebowski / 2008-08-08 20:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
USA maszeruje na polnoc i trwa tam wlasnie wyznanie shortow - na innych rynkach moze nastapic blizniacza sytuacja tzn. shorty beda zmuszone do zmiany pozycji i odkupowania akcji - czy GPW pojdzie inna droga trudno powiedziec ale optymizmu na rynku brak wiecej jest strachu i akcje parza w rece inwestorow - zdrowy objaw wskazujacy mozliwosc dalszych wzrostow..calkiem mozliwe ze jednak gra przedwyborcza bedzie miala miejsce i byc moze wlasnie ma miejsce , rynek amerykanski chociaz gospodarka USA zmaga sie z trudnosciami zachowuje sie na tle innych rynkow najstabilniej i sa wykresy ktore wskazuja index akcji amerykanskich wyprzedzajacych koniunkture ktore przy spadkach zatrzymuja sie coraz wyzej - analitycy takze powoli rekomenduja przymierzanie sie do zakupow akcji amerykanskich..
barabaszek / 2008-08-08 20:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza i forumowiczów.
Big Lebowski / 2008-08-08 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku.. pozdr.
barabaszek / 2008-08-08 20:36 / portfel / Tysiącznik na forum
Gospodarzu wiem,że interesujesz się szerokim rynkiem.Na moje mało wprawne oko para CADUSD wygląda cudnie na długą.
Big Lebowski / 2008-08-08 20:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadza sie dolary nalezy obecnie zajac call pozycje..
barabaszek / 2008-08-08 21:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Szkoda,że wprawy nie ma dobry czas na forex ale za mało doświadczenia oj za mało a za dużo do stracenia :-))Pozdrawiam.
zońka19 / 2008-08-08 16:37 / Tysiącznik na forum
Kupił by i całą wieś tylko pieniądze gdzieś.....(?)
a Pani Kulczyk ,byc moze sobie kupi wies k. Stronia Śląskiego
takiej to dobrze ,
a mnie nie dość że nie stać na wieś ,
to jeszcze głowa mnie boli
nowaa43 / 2008-08-08 16:43 / Idalia
Witaj Zosiu..a wiesz ile to kłopotów z taką wsią?
a to młyn, a to gorzelnia, a to szkoła (kolejność problemów przypadkowa)..
I wtedy głowa też boli, no chyba że się jest p. Kulczyk to ma się ludzi ..
coś wisi w pogodzie najpewniej burza, trzymaj się;-))
nowaa43 / 2008-08-08 16:46 / Idalia
P.S. Nawet jak ma się ludzi to problemów też jest bez liku.
przypomniał mi się b. już pracownik p. Gudzowatego..
to po co nam to??
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy