Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
ober1 / 85.182.1.* / 2008-08-01 08:41
Witam gospodarza i wszystkich przygotowanych na otwarcie sesji http://telewizor.tv/film,id,12681,W_dzień_gorącego_lata
pietroo / 2008-08-01 08:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry.
Witam Biga i wszystkich tu zaglądających
pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-08-01 06:13 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam. Czy to nie mozna odniesc do upadajacych monarchi republik???

Faza 1 nieograniczony dostep rzadu do kredytu. Nastepuje szalenstwo wydawania pozyczonej kasy. Inwestorzy kupuja obligacje 'toc to nasz najjasnieszy krol gwarantuje' 'bo sa nominowane w zlocie' 'bo przeciez Ameryka jest za duza by upasc' itp.

Faza 2 polega na pojawianiu sie pewnych watpliwosci, czy dluznik bedzie w stanie wywiazac sie ze swoich zobowiazan. Ceny obligacji bedacych juz w obiegu spadaja nawet o kilkadziesiat procent, a inwestorzy zaczynaja zadac 40-400 % rocznie zamiast 3-6 %.

Faza 3 wywolana jest zwykle przekroczeniem mozliwosci platniczych danego kraju, czasem wojna. Rzad oglasza upadlosc lub po prostu drukuje banknoty. Obligacje okazuja sie bezwartosciowe i fruwaja po ulicach. Jezeli jest to wiek 21, obligacje sa elektroniczne i fruwanie zastapione jest zerowaniem zapisow na dyskach. Rzad upada i ludzie buduja eleganckie barykady z tego co akurat wpadnie im w reke.

Faza 4 nowo powolany rzad uchwala prawo, w ktorym waluta powiazana jest na stale ze zlotem. Emisja obligacji regulowana jest prawem. Rzad przyznaje, ze co prawda poprzednie obligacje sa bezwartosciowe, ale nowe obligacje beda dla odmiany zupelnie bezpieczne. Kolko sie zamyka a kolekcjonerzy zarabiaja na obligacjach z ladna grafika.
pozdr
krzysiek29 / 2008-08-01 08:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Zeby bylo ciekawiej jeszcze cos wrzuce-:)))

6 840 miliardow - tyle jest depozytow bankowych w USA
6 840 miliardow jest ubezpieczonych przez FDIC (wklady do 100 000 $)

53 miliardy - tyle kasy ma FDIC
8 miliardow pochlonela wyplata poszkodowanym przez IndyMac Bank
45 miliardow zostalo w FDIC na cala reszte bankow


6 840 miliardow - tyle jest depozytow bankowych w USA
273 miliardow banki posiadaja w kasie - gdzie jest reszta ? w kredytach, SIVs, obligacjach Fannie i Fredie itp.

Przy spadku wartosci domow i wzroscie niewyplacalnosci pozyczkodawcow trzeba liczyc sie ze okolo 10 % udzielonych kredytow bedzie niesciagalne. Taka strata wymazuje kilkukrotnie kapitaly wszystkich amerykanskich bankow.

Oczywiscie, odkad FED kontroluje technologie zwana 'prasa drukarska' zawsze mozna wydrukowac pare ciezarowek banknotow i dowiesc do kas banku na ktory wlasnie ma miejsce 'run'. Ale po paru takich zabiegach pieniadz bedzie calkowicie i nieodwracalnie zniszczony.

Za 5 lat dolar moze stracic 3/4 swojej obecnej wartosci. W roku 2013 dolar moze byc wart 40 groszy. Ale jazda-:)))
xr5pl / 2008-08-01 07:40 / Bywalec forum
witajcie
Krzysiek masz jeszcze Trakcjie? Co myslisz o tej formacji pojedynczego dna jaka sie nam namalowala na wykresie?
krzysiek29 / 2008-08-01 07:57 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Co do Trakcji silny papierek. Aktualnie nie mam Trakcji ale wroce do niej. Mysle ze przed nami bardzo wazny poziom 2800-2830 wedlug mnie nie do sforsofania wiec prawie juz nie mam papierow czekam na jesien-:))) Z tego co wiem na dniach mialy byc przetargi dla Trakcji miliardowe tylko jest coraz wieksza konkurencja tydzien temu inne przedsiebiorstwo wygralo przetarg Trakcja dopiero byla trzecia.pozdr
krzysiek29 / 2008-08-01 06:20 / Uznany Gracz Giełdowy
I jeszcze ciekawy news-:)))
W dniu dzisiejszym gubernator Kalifornii podjal decyzje o zwolnieniu wszystkich tymczasowych pracownikow stanowych, a tym ktorzy pracuja na stale obcial pensje do stawki minimalnej. 200 000 pracownikow otrzymywac bedzie po 6,55 $ na godzine.
pklark / 2008-07-31 23:16 / portfel / -
cos dla wczesnie urodzonych ( tak jak i ja) :
http://de.youtube.com/watch?v=uwoTaisFMIE

a co IPX to pozwole sobie zgodzic sie z gospodarzem ( co oczywiscie dla mnie jest zaszczytem ) ,jeszcze bedziemy bogaci dzieki tej spółeczce...........
barabaszek / 2008-07-31 21:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza i forumowiczów...ostre granie w końcówce giełdy było...a ja pogrywałem dzisiaj na futures :-)) ....w każdym razie wisiała ta korekta w powietrzu i wisiała no i sie zrealizowała....myślę ,że przeciagnie się jeszcze na dzień jutrzejszy a jak będzie ?Rynek pokaże.Pozdrawiam wszystkich serdecznie i gratuluję posiadaczom Budopolu...dobry walor :-))...tak jak np MSZ...a zapomniałbym no i Impexsiarzom gratki za odwagę i trafienie w czas.
Big Lebowski / 2008-07-31 21:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku.. o Budopolu pisalem i polecalem kilka tygodni temu , IPX ci co stawiaja krzyzyk na RK - zaprawde nie wiedza co czynia.. ;-)) Pozdr..
cyfra / 79.190.14.* / 2008-08-01 10:06
cześć Bigu zgadza się żę pisałeś o budopolu ze jest niezły i dobrze zarządzany wczoraj kupiłem i się mile zdziwiłem jak sprawdziłem jego wyniki po południu pozdrówki
barabaszek / 2008-07-31 21:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Zgadza się ,pamiętam Gospodarzu polecałeś...Co u Jarga?Nie daje ostatnio znaku życia...wszystko u niego dobrze?Jak masz z nim kontakt Dude to pozdrów go ode mnie i Ślicznooką oczywiście.
Big Lebowski / 2008-07-31 21:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jarg zapracowany Chlopak :) Malgosia takze.. oczywiscie pozdrowie Oboje..
barabaszek / 2008-07-31 21:36 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak przewidywania?Chłopaki zza miedzy już zwijają kram czy jeszcze się gościć będą przez czas jakiś? ;-)
Big Lebowski / 2008-07-31 21:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli chodzi o wzrosty - to jeszcze potrwaja dosyc dlugo.. Pozdr..
Big Lebowski / 2008-07-31 20:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Polecalem i polecam nadal - akcje kanadyjskie Bombardier sa w trendzie wzrostowym pomimo swiatowej bessy ;-))i pierwszy opor widze w okolicach 10 dolarow kanadyjaskich , nastepny w okolicach 15 dolarow - jest to trzeci na swiecie producent samolotow oraz wszystko co wiaze sie z taborem kolejowym - akcje sa wysmiente ostatnie meldowane wyniki byly trzykrotnie wyzsze od ubieglorocznych - nastepne wyniki beda meldowane 4 wrzesnia - akcje sam zakupilem pakiecik sa wysmienita inwestycja na te niepewne czasy..:)
pietroo / 2008-07-31 21:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj,
Ale jak je kupić? Przez jaki bank?
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-07-31 21:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Piotrek.. od kiedy Fenicjanie wynalezli pieniadze to praktycznie wszystko mozna kupic ;-)) pozdr.
pietroo / 2008-07-31 21:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Dude,
Masz rację, zresztą jak zawsze, ale mógłbys podpowiedzieć co zrobić? Mam rachunek w BGŻ i chyba raczej przez nich się nie da.
Pozdr
Big Lebowski / 2008-07-31 21:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zapytaj w UniCredit..
pietroo / 2008-07-31 21:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Oki dzięki
Big Lebowski / 2008-07-31 19:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie ...:)
krzysiek29 / 2008-07-31 19:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Pare dn mnie nie bylo troche wiecej obowiazkow. Bezrobotni w USA dopisali. A deficyt dla Obamy bedzie ogromny. Kiedy przejmuje wladze i oglosi faktyczna skale kryzysu w USA??? Przeciez nie bedzie bral tego na siebie wiec zrzuci wszystko na BUSHA i poprzednia adminstracje czy to moze by okolice marca czy wczesniej zobaczymy. A jeszcze jedno ostatnio analizuje RAFAKO co myslisz o tym cudenku-:)pozdr
Big Lebowski / 2008-07-31 19:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. Rafako dobra spolka warto miec w portfelu.. wiadomo kotly robi sie ze stali ;-) my w IDMie zwracamy na to uwage.. :) Pozdr.
krzysiek29 / 2008-07-31 19:50 / Uznany Gracz Giełdowy
No i energetyka-:))) Ostatnio piekny kontrakt. Jedynie zle mi wyglada akcjonariat za duzo funduszy i caly czas zwiekszaja w zlych czasach moze to byc wada.A moglbyssie odniesc do zaprzysiezenia Obamy i rozliczenia z poprzednia administracja
Big Lebowski / 2008-07-31 19:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obojetne kto wygra wybory - to nowa miotla zamiata na nowo ;-)) dlatego zazwyczaj rok po wyborczy jest niespecjalny dla posiadaczy akcji,rozliczenia hehe. kruk krukowi oka nie wykole :) ..
cyfra / 79.190.14.* / 2008-07-31 19:02
Ludeczkowie napiszcie jakieś własne sugestie szczególna prośba do gospodarza nie śledze na bieżaco wydarzeń interesuje mnie czy impex ma jeszcze możliwości wzrostów bo dzisiaj RK powstrzymał wzrost zastanawiam się dlaczego.
Big Lebowski / 2008-07-31 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra - drzewa nie rosna do samego nieba ale to jeszcze nie konic wzrostow na ipx.. pozdr.
krzysiek29 / 2008-07-31 19:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra nie przesadzasz.Nie ma czegos takiego zeby ciagle roslo i odwrotnie. Kupiles po 1,9 powinienes byc zadowolony i sie cieszyc .pozdr
cyfra / 79.190.14.* / 2008-08-01 10:08
krzysiu giełda to strach i chciwość baliśmy się bardzo długo teraz czas na pieniążki
MIMO / 2008-07-31 17:27 / Bywalec forum
Witam wszystkich.
Zastanawiam się czy ta nasza złotówka nie będzie mocno przeceniona - 3.2 obroniło się ...
pora już na nowy trend ?
Bigu , kapsel ? -ciekawe co teraz?
Dzisiaj dostałem 30% podwyżki w pracy -hehe .... Inwestowanie w każdym miesiącu części wypłaty w "Dobre" akcje ma sens -emerytura będzie.........-> większa?
W końcu nie mogę posiadac tylko Rafametu ,padło na zeneris przekonałem żonę, że podwyżka będzie inwestowana w OZE ...
Big Lebowski / 2008-07-31 19:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj MIMO - euro spadnie ponizej 3,20zl Zeneris - uwazam za dobry wybor.. Pozdr.
krzysiek29 / 2008-07-31 18:41 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam tez nad nim sie zastanawiam tylko jedna rzecz w nim mnie niepokoi potezna ilosc akcji glowna dzialalnoscia tej spolki jest produkcja akcji. Przyszla hossa pewnie bedzie energia wiec przyszlosc przed nia pozdr.
zońka19 / 2008-07-31 09:46 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich serdecznie
Dziś gorszy dzien ,póki co
chociaz nie wiadomo jak się skonczy
nowaa43 / 2008-07-31 10:30 / Idalia
Dzień dobry Zosiu, witam wszystkich.
dzisiaj komputerek okupuje drugi użytkownik
ja tylko z doskoku coś podglądam
Pozdrówka
superman / 2008-07-30 22:10 / Tysiącznik na forum
FON , nie spodziewalem sie, ze jest tak blisko 1gr ale z drugiej strony to co robi spolka nie ma co sie dziwic...
Big Lebowski / 2008-07-30 22:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. blady strach padnie kiedys na grosikowcow jak spolka spadnie ponizej 1gr - gdyz spadnie i np dziwie sie ludziom bezposrednio zwiazanym z gielda ze przytaczaja takie dyrdymaly - jakoby nie moze spasc akcja poniozej 1gr - to co taka spolke obowiazuje inne prawo i tylko jeden kierunek ?
Fawelas / 2008-07-31 10:45 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Witaj Bigu, pewnie mnie nie kojarzysz, bo bardzo rzadko tu pisze ale czytam Was regularnie. Ciesze się że coś zazieleniło Ci się w portfelu. Gratulacje i samych zysków życzę
Big Lebowski / 2008-07-31 19:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. pamietam Cie pisales tu sporadycznie.. dziekuje i takze zyskow zycze.. pozdr.
superman / 2008-07-30 22:23 / Tysiącznik na forum
nie znam sie na tym ale wielu twierdzi, ze nie spadnie...

P.S.
cos poza gieldowo, na TVN leci klasik KOBRA, hehe
przejazdem / 89.25.159.* / 2008-07-30 23:17
Hmm... moze Bigu masz na mysli jakis inny "myk", ale w KSH (nie pamietam ktory to artykul) jest napisane, iz wartosc nominalna akcji nie moze byc nizsza niz 1 grosz...
pozdr.
Big Lebowski / 2008-07-31 19:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadza sie cena nominalna - wiadomo ze KNF nie zarejstruje czegos ponizej 1 gr , cena rynkowa to ile zaplaci rynek - oczywiscie ze byly takie przypadki i sa na biezaco , Rosniefte Gastroj - w 2000r byl sprzedawny w blokach na gieldzie niemieckiej , prawo rynkowe jest wszedzie takie same - np. Toore kupil bys po 1 gr? nie ale gdy ktos usilnie chce sprzedac byc moze komus sprzeda po 0,0001gr- to dla przykladu .. pozdr.
superman / 2008-07-30 23:47 / Tysiącznik na forum
wracajac do spolki nie mam akcji ale to co zrobili, ze odcieli przyszle pp a nastepnie
http://tnij.org/bk67
swiadczy o bananowej gieldzie, niech kazdy wyciagnie wnioski...
superman / 2008-07-31 00:13 / Tysiącznik na forum
mam pytanie, czy byly wczesniej na gieldzie takie przypadki?
Big Lebowski / 2008-07-30 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=DHXpnZi9Hzs To dla wszyskich Dziewczyn z kacika , uwazam ze Dziewczyny ktore tu pisza to sa ambitne indiwidualnosci z parciem na sukces i dla przykladu nasza Sliczna Malgosia - awansowala do ligi mistrzow - gdyz praca w funduszu w Luxesburgu to nie pierwsza liga to liga mistrzow - pierwsza liga to np. IDM... ;-))
Thai / 2008-07-30 21:56 / Bez rangi
Jestem dziewczyna.. czasami tu piszaca.. zwykla dziewczyna i z tej perspektywy dziekuje za piosenke :)

zycze milej nocy.. dobranoc..
http://de.youtube.com/watch?v=s448Vvx2J7w&feature=related

PS. Slicznooka - trzymam kciuki za dalsze sukcesy :)
nowaa43 / 2008-07-30 21:49 / Idalia
Wielkie dzięki Big..
O Małgosi myślę często i trzymam kciuki nieustająco za Jej sukces w twardym świecie pierwszoligowym.
Ale Twoja szkoła Bigu i Twoje wsparcie to jest naprawdę dużo..
Ja awansowałam ostatnio do ligi "nieustraszonych". Będąc na wsi z maluchami, kotami i całym taborem zostałam odpytana przez pięciolatkę dlaczego nie mam przekłutych uszu (do kloczyków). Klucząc i kręcąc przyznałam się w końcu że ze strachu.
I pięciolatka - nasz skarb rodzinny - popatrzyła na mnie poważnie i powiedziała - jesteś nieustraszona..
No to jestem...
nowaa43 / 2008-07-30 22:10 / Idalia
poprawiam się - I liga światowa
ale masz rację Bigu - to Liga Mistrzów..
Big Lebowski / 2008-07-30 21:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z Malgosia jak rozmawiam to droczy sie ze mna i mowi do mnie ( tak jest szefie ) hehe . fajna jest ta nasza Malgosia :) jednym slowem Halinka 5cio latka Cie prawidlowo zakwalifikowala.. ;-)) Pozdrowka
MIMO / 2008-07-30 21:26 / Bywalec forum
Witaj Bigu ,gratulacje za impex.-stal to jest to coś co może przyciągac kapitał -no i oczywiście maszyny do jej obróbki hehe..
Big Lebowski / 2008-07-30 21:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj MIMO .. jezeli bym Ci zadal pytanie jaki patent w histori przyniosl najwiekszy zysk to mysle ze jak nie wiesz to tygodniami bys zgadywal ;-) podpowiem ( kapsel ) , do czego zmierzam ze np zachwycanie sie Nasdaqiem mam za soba ;-) , nowe technologie itp. tak jak W.B. to co rozumie i to co zawsze idzie .. Pozdr.
bohdan77 / 2008-07-30 19:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie Centrostalu,
Sąd odrzucił skargę na uchwale połączeniową z Złomrexem. Gdy czytałem raport wymiany - parytetu - akcja połączeniowa była po 10 zł. co to oznacza teraz gdy jest za 4,50?


a propo dzis obserwowałem dogrywkę najpier Ktos położył na S 77 tys zaraz zrezygnował a 15 s przed końce Ktos pkc sciągnął 5000 a wciągu dnia dużymi zleceniami po ok 10000 sciągał papier. mam już zwidy czy to o czyms świadczy?
Big Lebowski / 2008-07-30 21:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - nic nie oznacza tak samo gdy cena akcji nominalna jest np. 1 zl a akcje na rynku sa po 20 zl.. Pozdr.
Big Lebowski / 2008-07-30 18:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
ober1 / 85.177.106.* / 2008-07-30 19:46
Bigu,jak sie ma wartosc ksiegowa do strat poniesionych przez spolke?
Zauwazylem sporo firm,ktore maja strate za ostatnie 2 lata i wysoka wartosc ksiegowa i odwrotnie.
Czy spolka o wysokiej WK ze strata zysku za ubiegly i dany rok ma twoim zdaniem wieksze szanse na wybicie sie niz spolka o niskiej WK ale za to z wypracowanym zyskiem ?
Big Lebowski / 2008-07-30 21:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. powiem w skrocie i dam Ci do myslenia - na gieldzie najwiecej mozna zarobic na bankrutach - w niedziele pisalem o spolce ktora podczas tej bessy w krotkim czasie dala zarobic 14000 % - to tak gdybys kupil za 100 euro masz 14000 euro zysku.. hm.. Pozdr.
Big Lebowski / 2008-07-30 18:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nawet moj Bombardier - spisal sie dzisiaj dobrze..ale ogolnie Stal - rzadzi..;-))
superman / 2008-07-30 18:48 / Tysiącznik na forum
prawa i rozgrzana jest ...:-)
P.S.
cos dla "Chlopcow lewarowcow", panowie od materacy to znaja...
http://tnij.org/bk4u
Big Lebowski / 2008-07-30 18:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj . to jest przyklad polskiej szkoly biznesu.. ;-)) Pozdr.
superman / 2008-07-30 18:05 / Tysiącznik na forum
witam wszystkich,
"Do rady nadzorczej Ponaru dołączyły nowe osoby — z namaszczenia IDM. Nie ma w niej Leszka Jędrzejewskiego. "
http://tnij.org/bk4f

"Dude" pewnie maczal w tym palce..:-)))
Big Lebowski / 2008-07-30 18:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bo my w IDMie w tancu sie nie patyczkujemy.. :) Pozdr.
Thai / 2008-07-30 18:20 / Bez rangi
Witaj Superman..

Z pewnoscia.. :-))) Dude w IDM-ie ma bardzo wysoka pozycje.. tzn. tak wspominal... Pozdrawiam.
superman / 2008-07-30 18:27 / Tysiącznik na forum
pozdrawiam, dzisiaj gielda zrobila wynurzenie....
http://pl.youtube.com/watch?v=mdeHYlfnd_g
nowaa43 / 2008-07-30 19:11 / Idalia
Pełne wynurzenie!!!
cieszmy się i na cześć wszystkich pociagów, łodzi , samolotów
aaa no i koników

http://pl.youtube.com/watch?v=1HZRgRr3ciI

http://pl.youtube.com/watch?v=1HZRgRr3ciI
Thai / 2008-07-30 19:29 / Bez rangi
Byly tu wielokrotnie... wiec dla przypomnienia ;-)

http://de.youtube.com/watch?v=AnYCM86kUVo&feature=related
Big Lebowski / 2008-07-30 19:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Halinka.. nie samym spadkiem inwestor zyje..;-)) Pozdrowka
nowaa43 / 2008-07-30 19:39 / Idalia
Właśnie dziwnie się czuję..
ale pozbieram się ...
jest bosko!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy