Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2008-07-20 20:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqaoP9Y&NR=1 Ciagle aktualne wytyczne do krytykowania mojej osoby... ;-))
Big Lebowski / 2008-07-20 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=Z9VQ089v9VQ Ciagle aktualny komentarz do sytuacji na GPW...;-))
mesko / 2008-07-20 18:57 / portfel / Status quaestionis
Witam
Powiedzcie proszę jak wygląda AT CEZ-u ? Czyżby odwraca się tręd ?
Big Lebowski / 2008-07-20 19:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mesko. Cez - to typowa firma defensywna tzn. w momencie kiedy na gieldzie dominuja wzrosty spolka Cez - spada jest porzucana przez inwestorow , natomiast gdy dominuja spadki Cez wzrasta gdyz jest poszukiwany jako zabezpieczenie kapitalu, bezpieczny port itp. pozdr.
barabaszek / 2008-07-20 19:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Jeżeli mogę coś wtrącić to proponowałbym obserwować wsparcie dla tego waloru inwestora o dużych możliwościach (fund jak przypuszczam)...który od czasu mojej wymiany obserwacji z Jargiem cały czas ten walor skupował w ilości po 5k...krótko okresowo nie potrzebne nawet AT aby trzymać się strategi na tym walorze.....wszystko zależy mesko po ile brałeś i na ile chcesz ten walor zostawić w swoim portfelu....w długim terminie wydaje się,że to fundamentalny mocny walor.Pozdrawiam.
mesko / 2008-07-20 19:41 / portfel / Status quaestionis
no brałem po 187 i tu mnie martwi, że chyba wziełem na górce :)
barabaszek / 2008-07-20 19:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Jeżeli wziąłeś na dłuższy termin to nie powinieneś mieć z walorem problemu....jeżeli spekulacyjnie na 2-3 tygodnie to niewiadomo....jak giełda up to jak Ci Dude napisał CEZ może dołować(ale nie musi dużo wydaje mi się od tego mocnego inwestora w tej chwili na tym walorze zależy).
Baranek Shaun / 2008-07-21 21:44
Jesli moge sie wtracic tez troche patrze na ten papier i ten mocny pieciokilowy inwestor raz jest po jednej raz po drugiej stronie, czasem po obu, jakby chcial podrecznikowo cos wyrysowac... Zastanawiam sie na ile to jest manipulacja... pozdrowki
barabaszek / 2008-07-20 17:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam z nad Bałtyku.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Big Lebowski / 2008-07-20 19:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nadbaltycki Szczecin pozdrawia Barabaszka serdecznie.. :)
barabaszek / 2008-07-20 19:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Gospodarzu.Duża rozbieżność pomiędzy DJII i S&P...Jak przewidujesz poniedziałkowe zachowanie DAXa Dude?Uda mu się na początku tygodnia wspinać czy raczej lekki opad?Pogoda jakby się klarowała nad morzem a jak w Szczecinie?
Big Lebowski / 2008-07-20 19:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Barabaszku - S&P-500 dominuja banki i instytucje finansowe z USA - co to oznacza chyba wiesz w obecnym czasie - dlatego bedzie znacznie gorzej zachowywal sie od 30 firm z Dow Jones , nie przewiduje znacznych spadkow na Daxie w nadchodzacym czasie - od poniedzialku zaczynaja niemieckie firmy meldowac wyniki kwartalne , mysle ze delikatnie bedzie sie wspinac ale przewiduje jeszcze jedno powazne tapniecie po ktorym nastapia znaczne wzrosty.. pogoda w Szczecinie ze tak powiem gucio.. ;-))
barabaszek / 2008-07-20 19:47 / portfel / Tysiącznik na forum
I to się właśnie nazywa dojrzała giełda....tak jak napisałem niżej mam wrażenie,że GPW "chodzi" z DAXem właśnie...czyżby większe zainteresowanie inwestorów z sąsiedztwa jak myślisz:-))....pogrywam na futures ostatnio huśtawka mi nie przeszkadza ale co tu dużo mówić, trzeba trzymać się w dobrej komitywie z trendem....trend is my friend ...jak to mówią za wielką wodą :-).Z Twojej wypowiedzi wnioskuję,że huśtawka będzie i w poniedziałek jeżeli GPW zechce dalej "chodzić" z DAXem.
Big Lebowski / 2008-07-20 16:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rynki obecnie generuja wzrosty - po wczesniejszych mocnych spadkach odreagowuja , mozna by nazwac to odreagowanie z ekstrmalnego strachu do opamietania , obawiajac sie fatalnych wynikow instytucji finansowych w USA nastepowala gwaltowna wyprzedaz aktywow - po pirwszych wynikach nastapila normalizacja i opamietanie , jak dlugo bedzie trwalo odreagowanie trudno prognozowac - troche potrwa mysle , spadki wroca - obstawiam ze Dax wroci ponizej 6 tys pkt. po to zeby wybranych ogolocic z akcji - ale po tym nastapia dynamiczne wzrosty az do konca marca 2009r. GPW - wiadomo swojski fetorek hm. wszystko zalezy od naszych bonzow typu RK,LC, Mos.. itp ktorzy maja za cel obkupic sie wszystkiego po zlotowce.. fundusze poszukujacy przygod na zagranicznych rynkach tak jak pisalem juz dawno temu beda wracac z wojazy ze spuszczona glowa i pustymi kieszeniami - cienkie Bolki..;-))
Big Lebowski / 2008-07-20 15:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Robert - tak jak wystartowal tak zakonczyl - jestem rozczarowany..,
mesko / 2008-07-20 19:02 / portfel / Status quaestionis
Big przesadzasz :)
Widać, że miał problemy na twardych (granulkowanie ?)
Robert jeździ świetnie, można przyczepić się do auta. Teoretycznie BM-ki są lepsze na wolniejszych torach, lecz też nie wiadomo czy balans w aucie był poprawnie ustawiony.
Ważne też dla niego była wybrana taktyka - niestety nie trafiona.
Big Lebowski / 2008-07-20 19:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiem ze jezdzi dobrze - ale po wyprzedzeniu trzech aut oczekiwalem cos wiecej - mam pretensje do BMW nie do Roberta.
mesko / 2008-07-20 19:43 / portfel / Status quaestionis
myślę że 90 % kibiców ma :/
Big Lebowski / 2008-07-20 09:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.
5424 / 2008-07-20 10:20 / Fan Linuxa Ubu
Cześć gospodarzu zauważyłeś że krzysiek bardzo dużo się uczy i szybko się rozwija jesli chodzi o zagadnienia finasowo giełdowe może w niedługim czasie zasłuży na miano uznanego gracza, coś dziś z ciśnieniem się dzieje bo głowa boli mnie okropnie, zastanawiam się co będzie w przyszłym tygodniu z IMPX czy K się dogadają.........
Big Lebowski / 2008-07-20 10:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Krzysiek - juz dawno przepowiedzialem mu ze beda z niego Ludzie.. w Szczecinie cisnienie jest okey tzn. glowa mnie nie boli ;-)) pozdr.
Big Lebowski / 2008-07-20 09:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiaj F-1 emocje , byc moze Robert pokaze klase..
Thai / 2008-07-19 23:23 / Bez rangi
Na mily sen.. piosenka :)

http://de.youtube.com/watch?v=2Rmil_raUtU&feature=related
Big Lebowski / 2008-07-19 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=KvTpHrtC600&feature=related
krzysiek29 / 2008-07-19 21:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo zaczyna mnie cieszyc sytuacja na ropie (tydzien temu formacja hanging man zadzialala) pierwszy poziom fibo 125 nastepny 116 no i 61,8% na poziomie 109 i to calkowicie by mnie zadowolilo-:)))
A teraz S&P prawie doszlo do 50% fibo (prawie gdyz 50% fibo jest 1175) no i czekamy na poziom 61,8% a czy sie doczekamy to sie okarze a bedzie to 1076 o 100%fibo nawet nie wspominam bo to bylaby rzezna dla naszej gieldy chyba stracilibysmy wszystkie wzrosty z hossy. A teraz rynki maja chwilke odpoczynku i jak wyglada powinno to troszke potrwac.
mari / 2008-07-20 12:35 / Achi
te poziomy o tyle są ważne o ile tłum ma zamiar się do nich stosować lub czasem więksi gracze pokażą tłumowi że są ważne i tyle.
Obserwując poczynania i opisy różnych "znających się na rzeczy"osób mogę stwierdzić że wszyscy oni jak jeden mąż wiedzą co się stało i gdzie były ważne poziomy po fakcie.
Czasem udaje sie im coś przewidzieć ale tylko czasem.
Cała ta zabawa w określanie poziomów ma jakiś sens ale tylko jako określenie miejsca w którym jest trochę większe prawdopodobieństwo pewnego zdarzenia.
Trzeba o tym pamiętać.Stosując samą AT należy czekać na silne sygnały zwrotne.Inaczej jest to ruletka którą większość z nas tu uprawia:-)))
Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2008-07-19 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem.. Kubica tylko z siodmego miejsca startuje..
krzysiek29 / 2008-07-19 20:24 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj tak z grubsza zerknalem na akcje w dluzszym horyzoncie czasowym to mozna zaobserwowac coraz mniejsza dynamika wzrostow na papierach wartosciowych a w bardzo duzo przypadkach mozna zaobserwowac ze papiery po osiagnieciu swoich szczytow ciezko im wrocic z powrotem. A dynamika spadkow jest coraz wieksza przykladem jest rok 2000. Czyzby walil sie caly system finansowy oparty nie wiadomo na czym.pozdr
Big Lebowski / 2008-07-19 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. zawsze gdy akcje sa w poblizu dna - dynymika spadkow przybiera na sile, jezeli chodzi o gieldy - to tak jak Kostolany pisal ze czasem pies odbiegnie zbytnio od swojego pana - pan to -gospodarka a pies to gielda.. tak czarno to ja tego nie widze..;-) Pozdr.
krzysiek29 / 2008-07-19 20:50 / Uznany Gracz Giełdowy
Czytam i czytam analizuje i analizuje i jakos nie moge znalezc wytlumaczenia nurtujacych mnie pytan. A im wiecej wiem tym mniej pardadoks ale tak faktycznie jest. Moze za male doswiadczenie moze za szybko chcialem zwojowac swiat. Ale latwo sie nie poddam-:)))
W poblizu dna czyli jeszcze nie a moze juz tego nikt nie wie. Teraz wszyscy czekaja na jesien i na ostateczna zwale czyli na dno. Tylko dlaczego wlasnie wtedy musza byc spadki i druga rzecz jak wszyscy tak mysla wcale tak nie musi byc.
Big Lebowski / 2008-07-19 21:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jesienia - czy to hossa czy bessa zawsze sa spadki tzw. napelnianie koszykow czy workow itp. spokojnie w ciagu kilku miesiecy na gieldzie nie rozgryziesz kamienia filozoficznego ;-) a nawet w ciagu kilku lat Ci to nie grozi - AT wyprowadzi Cie w pole wielokrotnie , analitycy jezeli mowia zgodnym chorem to mozesz byc pewny ze nalezy odwrotnie myslec - najwazniejsze to miec wlasne zdanie.
krzysiek29 / 2008-07-19 21:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Z tego co zauwazylem to rekomendacje to jeden wielki cyrk. Teraz jesli jest reko kupuj to papier leci w dol a jesli recko sprzedaj tez leci w dol tylko ze prze reko kupuj nawet mocniej-:) Wiem ze TFI maja problemy ale bez przesady najpierw wydawac reko kupuj a w tym samym lub kolejnym dniu wywalanie akcji. A co do analitykow to mozna powiedziec wcale ich nie czytam aktualnie wylacznie wykresy one bardzo duzo mowia tylko psychika nie pozwala na dostosowanie ale trening czymi mistrza. Pewnie nie odkryje tego kamienia a moze jednak przy odrobinie szczescia-:)))
Big Lebowski / 2008-07-19 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
GPW- obecnie to bardzo rozchwiany rynek , jedno Ci powiem ze w tym roku do marca 2009r na Dax beda potezne wzrosty , natomiast GPW to troche taki swojski klimacik - trzeba wiedziec co robi RK,RK-2 , Moska , LC, znajomosc kronik towarzykich wazna rzecz i to mnie mierzi - bo to tak jak na wsi musisz wiedziec co sasiad robi - z kim sasiadka chodzi do lozka itp.
krzysiek29 / 2008-07-19 21:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Ok zalozmy ze tak bedzie a co pozniej wodospad??? A co GPW wcale sie nie dziwie ze kapital nie chce tu isc co ostatnio mowila Slicznooka. Te kroniki towarzyskie zaczynaja byc smieszne.
Big Lebowski / 2008-07-19 21:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Co pozniej - to nastepny etap , nalezy wykorzystac najblizsza przyszlosc , i przygotowac sie do nastepnego etapu ;-))
krzysiek29 / 2008-07-19 21:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Tylko jak zaznaczyles nie musi dotyczyc to naszej gieldy to po pierwsze . A po drugie nie koniecznie musi tak byc moze to sie zmienic tak jak ostatnio napewno pamietasz koniec polrocza nie bylo wyciagania co ja pisze byla jazda ale w dol. I dalej nie moge znalezc przeslanek do takiej jazdy w gore czyzby az tak sytuacja na swiecie sie zmienila w najblizszych 9 miesiacach czy cos przeoczylem czy czegos nie wiem moze jakies wskazowki. Bo osobiscie nie wierze w to ze banki instytucje z dnia na dzien wyjda z kryzysu. Ostatnio cos robia z krotka sprzedaza ciekawe pociagniecie. Ale czy w takim to tempie zmieni charakter rynku nasza gielda opiera sie na TFI.
Big Lebowski / 2008-07-19 21:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na jednym z filmow - aktor zwraca sie do Weley Snipes i mowi do niego - badz cool , badz czarny hehe.. ;-) badz soba i obserwuj Dax w tym roku tzn. uwazam ze jeszcze wroci ponizej 6 tys, ale pozniej powazne wzrosty.. co do bankow itp. kupuje sie jak jest zle a sprzedaje jak dobrze , dlatego w momencie gdy wybucha wojna ( Irak ) nastepuje hossa , czarne wizje Cie dopadly widze - badz cool. ;-))
krzysiek29 / 2008-07-19 21:58 / Uznany Gracz Giełdowy
Czarne czy ja wiem rozne, musze patrzec w dwie strony nie tylko w jedno. Jesli podejmuje decyzje najpierw musi byc poparta potezna analiza. Wiadoma rzecz ze sie kupuje kiedy sa spadki ale czy byl sygnal kupna NIE a czy bylo dno bessy NIE czy byla konsolidacja NIE, ostatnio byla konsolidacja na poziomie 2800 i wiemy sie jak skonczyla.W bessie akcji nie zabraknie przeciez ich nikt nie chce mozesz brac ile chcesz i po dobrych cenach. A jeszcze jedno na podstawie czego prognozujesz AT a moze czegos innego bo ja wylacznie opieram sie na AT
Big Lebowski / 2008-07-19 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
akcji nigdy nie brakuje ;-) ja glownie fundamenty preferuje i zwracam uwage na cykle , gospodarke , walute..
krzysiek29 / 2008-07-19 22:17 / Uznany Gracz Giełdowy
W bessie mozesz brac akcji ile chcesz i to prawie za darmoche.A na naszej gieldzie nie jezdzi zbyt szybki pociag wiec kazdy zdarzy kto bedzie chcial lepiej mniej zarobic niz wszystko stracic.Kapital to podstawa a w wyniku takich spadkow odrabianie moze potrwac latami!!! Fundamenty- to fundamenty gospodarki amerykanskiej sa coraz slabsze a to ze coraz czesciej robia zmylki w sposobie liczenia inflacji czy sprzedazy domow( ostatnie dane) to nie ma podstaw sla moznej gospodarki. Waluta USD mozna powiedziec dno i to nie spada od roku od dwoch ona juz ma spadek od 10lat. Mozna powiedziec specjalnie dolowana zeby pobudzic gospodarke ale ukryta inflacja( robienie koszykow jak sie spodoba np taniejace nieruchomosci)
Big Lebowski / 2008-07-19 22:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To obserwuj takze od przyszlego roku usd. gospodarka USA to nie wszystko , index akcji Kanadyjskich ktore juz chyba rok temu rekomendowalem ma sie dobrze - to tak dla przykladu..
krzysiek29 / 2008-07-19 22:27 / Uznany Gracz Giełdowy
Obserwuje aktualnie wszystkie gospodarki i faktycznie Kanada jest ok chociaz dane z gospodarki nie sa rewelacyjne(oczywiscie Kanadyjskie-:))) ale gielda dobrze se radzi jak rowniez pozostale Bovespa chyba i Meksyk tez nie najgorzej. Ok znikam milego weekandu pozdr
Big Lebowski / 2008-07-19 22:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Baw sie dobrze. Pozdr.
Big Lebowski / 2008-07-19 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wesley Snipes - mialo byc.
barabaszek / 2008-07-19 23:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam.Ostatnio WIG wydaje mi się zaczął chodzić bardziej jak DAX właśnie a nie pod Londyn(oczywiście głównie jak w USA wzrosty)Pozdrawiam.
krzysiek29 / 2008-07-19 18:40 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam.Ciekawy artykul

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=6fd47d5a-ed38-40bc-b3e7-f257c253c550&ref=lastadd
5424 / 2008-07-19 11:50 / Fan Linuxa Ubu
Sprawdzcie swoje kompy jeśli używacie windowsa prośba także do informatyków moneya o spawdzenie server czy za jego pomocą nie jest rozsyłamy wirus instalujący się w partycji rozruchowej dysku twardego MBR jest to najnowszy rorkit nastawiony na monitorowanie łaczności z bankami. Windowsa używam rzadko w sieci generalnie chodzę na linuxe. Norton po skanowaniu pokazuje że świństo że jest w systemie ale nie umie go usunąć jeśli w waszych kompach zainstalował się Boot Mabroot to usuniecie go programem DrWeb@Scanerfor Windows pozdrawiam
superman / 2008-07-18 22:43 / Tysiącznik na forum
Amerykanie uwierzyli w Batmana, hehe

http://tnij.org/bi6w
nowaa43 / 2008-07-18 21:47 / Idalia
Dobry wieczór, witam wszystkich z radością...
Dopłynęłam do swojego portu - ani mi w głowie wysiadać -
jestem jednak trochę podtopiona...organizm pięciolatki osiąga 100% wydolności zaraz po obudzeniu (różnie..6.30 też)..
co Wam będę mówić..
Jak dzisiaj patrzę na notowania, to widzę, że ciężkie chwile mnie ominęły a teraz całkiem, całkiem...Największa radocha to Zuzia...
jak dojdę do siebie po tym no niech będzie odpoczynku, wyjdę na pokład..
Pozdrówka dla wszystkich dodających otuchy i dla załamanych też..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy