Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
needle / 2008-07-09 15:33 / Bez rangi

2008-07-09 12:56:59 | *.*.*.* | Jarg [ "Uznany Gracz Giełdowy" ]
Dobrze napisałeś... choć początek hossy nie zależy w szczególnym stopniu od wysokości stóp (patrz 1993, 1998, 2002), bardziej od ich trendu...


Jargu, trochę z innej beczki, ale na zapodany temat "początek hossy"
każdy zagląda gdzie mu wygodniej, zatem skopiuję tu, aby rozsądni ludzie (a przybywa tu sporo) mogli poczytać i ewentualnie się odnieść

2008-07-09 15:18:26 | *.*.*.* | needle
natomiast jak spojrzałem na spółeczki, które mam (poza niebieskim F wszystko na zielono), to wiecie co widzę...?
...wcale nie ma entuzjazmu do kupowania...
...tak zaczyna się hossa:-)))

dopiszę jeszcze, że skoro tak ładnie wypisałeś początki hossy (choć uważam, że w ostatnim przypadku podałeś datę wcześniejszą o rok! (ale to i tak bez znaczenia) to na kolejną już czas:-)
nie wiem jak długo potrwa, ale z pewnością będzie dłuższa niż poprzedzającę ją bessa
czego Wam wszystkim życzy
IGła
Jarg / 2008-07-09 15:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj!

Te początki są dość umowne... podałem je tak at hoc... W 2002 roku Wig zaczął już zyskiwać... rok zakończył na 3% plusie w stosunku do 2001... ale np. WIRR jeszcze ciągle mocno tracił... 26% r/r...

A o tym entuzjaźmie... nic dodać, nic ująć :)

Pozdrawiam serdecznie
Fuuuuuuuuuuuuu / 192.251.226.* / 2008-07-09 14:27
Za to ty jestes miekki jak kac-kupa(zawsze)
A z buzi podaje ci jeszcze monniej
warren buffet / 2008-07-09 12:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Jestem bardzo mocnym bykiem, ale nadziei sobie nie robie ze dzisiejsza sesja to przełom.... pare dygresji w punktach

1. ropa jest w silnym trendzie rosnacym. nie jest tak hops złamać trend, w mysl zasady, ze wiekszosc juz w 2005 widziala besse.... a hossa trwala i trwala... czy nie mamy teraz hossy na ropie ? ile jeszcze - nie wiem
2. hossa sie skonczyla nagle... euforia to straszne wahania, zmiany nastrojów, szampany, energia, dynamika....
a tego nie cechuje dno bessy, musi byc cisza, musi byc pole walki zmasakrowane. notowania spolek muszą umrzeć. ciagla linia. pacjent zmarł. hossa sie nie rozpoczyna po gwaltownych spadkach... hossa sie zaczyna po marazmie, powolutku do gory...
3. czeka nas jeszcze jedna podwyzka ( przesada ) wiec lokaty nie stanieja....


ale uwazam ze jestesmy dawno juz za srodkiem bessy.... czy dnem, nie wiem. ale nie potrwa to juz wiecej jak rok. tak mi sie wydaje.
krzysiek29 / 2008-07-09 13:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Dokladnie takie zachowanie jest w szczegolnosci dla indeksow europejskich czyli literka U ale jesli wezmiemy USA to literka V. Czy taka sytuacja zblizona do USA nie moze u nas zaisniec nie nalezy takiej opcji wykluczac!!!
krzysiek29 / 2008-07-09 13:09 / Uznany Gracz Giełdowy
Zastanawia mnie zlotowka co tak rosnie
kazelot / 2008-07-09 13:06 / Tysiącznik na forum
Dzień dobry.
W pełni sie zgadzam"proroku".Jedna jaskółka to się może nawet na Grenlandię zapałętać.Trzeba jeszcze dużo czasu i wytrwałości.
Jarg / 2008-07-09 12:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobrze napisałeś... choć początek hossy nie zależy w szczególnym stopniu od wysokości stóp (patrz 1993, 1998, 2002), bardziej od ich trendu...
W ropie zainwestowane są biliony USD - spekuła nie odda łatwo tej kasy... W końcu jednak balon pęknie...
warren buffet / 2008-07-09 13:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
w końcu pęknie. bo umowmy sie. bez pęknięcia tego wrzoda, rynki akcji nie maja szans.... pomyśl tylko jak sie to przebije... jak mowisz, biliony dolarów bedą realizować zysk, zamykać pozycje i gdzieś bedą musialy iść...

a gdzie lepiej niż w zdołowane akcje ?

pozdro =)
kazelot / 2008-07-09 13:07 / Tysiącznik na forum
A wszyscy nie zdążą.Ktoś tam z tłuściochów też popłynie.
barabaszek / 2008-07-09 14:12 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Kazelocie.Tłuściochy już się myślę wycofały...teraz poczekają chwilke jeszcze raz uderzą w indeksy bo właśnie teraz zbierają akcje na wyrzucanie i kupią ile się da.Pozdrawiam.
barabaszek / 2008-07-09 12:27 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie.Nad morzem pogoda kapryśna raz słońce raz się ciemno robi ech ...giełda na zielono super.
warren buffet / 2008-07-09 12:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Jargu, slyszalem ze wykorzystales ernesta dzis =)

nie ladnie nie ladnie bogatemu do kieszeni sięgać :) oby tam nie mial.... węża =)
Jarg / 2008-07-09 12:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wczoraj nie zdążyłem lepiej... a tak niewiele brakowało (2,00)...
Jarg / 2008-07-09 12:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nowalijki tanieją... sałata już po 2,08... :-)
Jarg / 2008-07-09 12:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie, "Uncle Sam"...
Jarg / 2008-07-09 11:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cholera, Agora mi uciekła...
superman / 2008-07-09 11:25 / Tysiącznik na forum
witam,
kurs ma doczego wracac:-)
Jarg / 2008-07-09 11:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Agora przymierza się do kupna Superstacji... Jeżeli tylko nie przepłacą, to powinno mocno podnieść kurs...
superman / 2008-07-09 11:40 / Tysiącznik na forum
na spolce "Ernesta" bronia poziomu 1,90 jak cnoty...
Jarg / 2008-07-09 11:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niech sobie bronią, ja już podstawiłem koszyk "ciut" niżej...
krzysiek29 / 2008-07-09 10:59 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeszcze nigdy hossy nie widzialem ale jesli ma tak wygladac jak dzis to moze byc. -:)))
warren b. / 83.22.242.* / 2008-07-09 11:06
to ani nie jest 1/1000000 co sie dzialo rok temu
Jarg / 2008-07-09 11:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Warrenie, przypomniały Ci się jazdy na Kwiatku po 50% w ciągu sesji? :-)

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego dnia...
warren buffet / 2008-07-09 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kwiatkowski ( midas ) pamietam w jedną sesje wzrosł 50% a na drugą sesje wzrosł 110% na sesji.... takie były wtedy jazdy.... 150% w dwa dni... a potem jeszcze jakies 200% urósł ale troszku wolniej =)

to byly czasy.... z zainwestowanych 4k robiło sie luzem 20k w krotkim czasie...
Jarg / 2008-07-09 12:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pamiętam, że Suwary wzrosły w kilkadziesiąt minut o 100%, jak Karku się za nie zabrał... była taka sesja... wtedy jego nazwisko pojawiające się przy jakiejś spółce - to było ZŁOTE RUNO...
krzysiek29 / 2008-07-09 11:12 / Uznany Gracz Giełdowy
Takie jazdy byly a ja ciezko pracowalem w Wielkiej Brytani-:( pozdr
Jarg / 2008-07-09 11:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A więc zapewne masz oszczędności, które możesz zainwestować na samym dołku bessy... Za kilka lat będziesz bogaty, zaś Ci, którzy wówczas kupią od Ciebie - zbiednieją...
I tak to się kręci...
krzysiek29 / 2008-07-09 11:24 / Uznany Gracz Giełdowy
Teoria jest dobra a zycie pokarze-:))) Tak se mysle o podatku jesli ktos ma straty w bessie a duzo ma ja rowniez to potem w przyszlych latach cala strate mozna oddac Ministrowi Finansow i to jest pocieszajace-:))) Trzymaj sie
Jarg / 2008-07-09 11:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To nie jest teoria, tylko reguła :-) A to, czy ją wykorzystasz zależy tylko od Twojej wytrwałości, inteligencji i "odrobiny" szczęścia... :-)
krzysiek29 / 2008-07-09 11:33 / Uznany Gracz Giełdowy
A nasz ukochany Ernest slabo sie spisuje-:)))
Jarg / 2008-07-09 11:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ale dzisiaj zrobiłem na nim dobry deal :-)
krzysiek29 / 2008-07-09 11:37 / Uznany Gracz Giełdowy
nie ladnie tak Ernescika poniewierac -:)))
krzysiek29 / 2008-07-09 11:36 / Uznany Gracz Giełdowy
czyli moge sie domyslic-:)))
Jarg / 2008-07-09 11:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ernest mnie już tak sponiewierał, że trochę rewanżu nalezy mu się... :-)
Ale tak naprawdę Ernest odczuł dyskomfort tylko na honorze, bo w portfelu cały czas jest do przodu.... (czego nie można powiedzieć o Romanie Karkowiczu)
g115 / 2008-07-09 13:10 / portfel
Witam.
A możesz powiedzieć jaką spółkę określacie jako "Ernest"?
Jarg / 2008-07-09 13:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ernest to trzecie imię Leszka C., które dostał na... hmm... "bierzmowaniu"...
Teraz już wiesz, o jaka spółke chodzi?
g115 / 2008-07-09 13:18 / portfel
Jasne, mam ję w portfelu joko największą inwestycję :)
krzysiek29 / 2008-07-09 11:08 / Uznany Gracz Giełdowy
domyslam sie ale jak mi portfel rosnie 6% to nie jest zle-:))) Czekam na te piekne czasy
Jarg / 2008-07-09 11:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Poczekamy jeszcze trochę czasu... Teraz wszyscy muszą pracować, pracować, zarabiać i odkładać, żeby było z czego tracić w szczycie hossy... Tak to wygląda... :-)
amigo2 / 2008-07-09 08:22 / Regulamin forum!
przywitał
pojechali z moja perełeczka oj pojechali))))))))))))))
ale dosiorbałem i czekam na przyszłe zyski
krzysiek29 / 2008-07-09 08:23 / Uznany Gracz Giełdowy
a Twoja gwiazda sie trzyma-:))
amigo2 / 2008-07-09 08:29 / Regulamin forum!
gwiazda SSI juz gotowa do jazdy na północ))))))))
krzysiek29 / 2008-07-09 08:17 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich-:)))
Z samego rana zle wiesci Iran testuje rakiety. Komedia jedym slowem jak nie Izrael to Iran jak nie USA to Rosja. Znow Rosja i USA chca sie zmierzyc na rakietki brak slow-:(((Roosja dostarcza Iranowi a Usa kumpluje sie z Izraelem. Czy Amerykanie niczego nie umia zrobic dyplomatycznie caly swiat chca sobie podporzadkowac i bez wojny nie umia ruszyc gospodarki-:(((
pozdr
barabaszek / 2008-07-08 23:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Odniosę się do sesji w USA i proszę Gospodarza o komentarz....Wg mnie jeżeli jutro nie ruszy i to ekspresowo no to już nie wiem kiedy ruszy....jak dla mnie jutrzejszy dzień powinien być przełomowym....i lepiej dla Nas wszystkich aby takim był.
krzysiek29 / 2008-07-08 23:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.przelomowy ma byc czwartek tak astrologia mowi-:)))pozdr
Jarg / 2008-07-08 23:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W Chicago pozazdrościli Wrockowi i również stawiają apartamentowiec typu skyscraper...
tylko ciut wyższy (610m) i w kształcie... hmm... efektownego wibratora :-)
Rok ukończenia ten sam - 2012, a i ze zdjęć wynika, że tempo prac podobne...

Ładna animacja na stronie domowej:
http://www.thechicagospire.com/

PS. W 2012 roku kolejna hossa będzie już trwała w najlepsze...
barabaszek / 2008-07-08 22:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Zacznę od spółek z mojego portfela:
WDMSA największa nietrafiona inwestycja ....zakopana i zapomniana na lata myślę
LCC kolejna spółka o wielkich aspiracjach ale tylko dla jej właściciela....oszukani wszyscy od początku do końca...z szansami za lat kilka na zysk
Karen ....myślałem,że po przejęciu będzie odbudowywać swoją pozycję na rynku ...mniej ale myślę,że jeszcze nic straconego
Kolastyna ...po wynikach za trzeci kwartał zniknie z mojego portfela....na dobre
Igroup...wielka niewiadoma z szansą na rozwój jeżeli jej plany inwestycyjne w krajach wschodnioeuropejskich przyniosą zamierzony cel
Trakcja,Żurawie spółki do których mam jeszcze plany powiększenia zaangażowania ...przyszłościowe
HTLStrefa "perełka" o której przyszłość jestem spokojny
L-ki na futures w swoim czasie przyniosą zadowolenie
Hawik jak to Hawik ....krzywdy nie da sobie zrobić myślę :-)).
Big Lebowski / 2008-07-08 22:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Odniose sie do firm nowych technologi typu Karen itp. napisze z wlasnego doswiadczenia : mialem Intel , Palm , Nvidia , Sun, Infineon, Kontron itp. firmy i zawsze pozbywalem sie tych inwestycji zniesmaczony - ze strata lub marnym zyskiem , Karen hm. a coz oni moga zaoferowac , kiedys Optimus - gdzie obecnie jest Optimus , Warren Buffett kupuje firmy codziennego uzytku - kupil linie kolejowe i wszyscy sie dziwia a wlasnie przy drogim paliwie przyszlosc to transport kolejowy.. Old ekonomy i jeszcze raz old ekonomy - zwlaszcza Stal ;-))
5424 / 2008-07-08 22:22 / Fan Linuxa Ubu
Obecnie posiadam dwie IMPEX bo to dobra spółka [opinia Jarga} jest zdołowana i ma niezłego promotora który posiada miliony tego waloru a skoro tak to nie da jej zginąć i cena będzie odpowiednia,
Getin pójczie do wywalenia ja jeszcze trochę urośnie kupię coś taniego perespetywicznego albo dokupię IMPEXU
barabaszek / 2008-07-08 21:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Dude jeżeli pozwolisz w Twoim kąciku to chciałbym założyć wątek odnośnie największych porażek inwestycyjnych ostatniego roku jak i szans na wzrosty odnośnie spółek które obecnie nie którym spędzają sen z powiek....czas wrócić do pisania o spółkach nie tylko źle ale również o ich przyszłych szansach.
5424 / 2008-07-08 22:01 / Fan Linuxa Ubu
niezły wątek i na czasie chętnie poczytam, ostatnio krzysiek zaprezentował swoje typy wzrostowe było ich ok 40, podziele się takim przemyśleniem o IMPX a mianowice skoro ta spółka jest skupowana od długiego czasu tak intensywnie to po odwróceniu trendu spadkowego poleci jak strzała do nieba jeśli RK potrzyma w sejfie wszystko co skupił i ta dywidenda......... odnieście się do tego rozważania
5424 / 2008-07-08 22:15 / Fan Linuxa Ubu
jeszcze jedno przemyślenie jak obecnie IMPX spadał sztucznie to na wybiciu może być sztucznie zawyżany do niebotycznych rozmiarów bo głowny inwestor na np 90% akcji i głownie w jego interesie będzie windowanie ceny także niewielkimi srodkami w stosunku do możliwości osiągnych zysków.
Big Lebowski / 2008-07-08 21:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Barabaszku - oczywiscie chetnie..
proton / 2008-07-08 21:07 / -
Przepraszam Cię za wszystko i proponuję sztamę
mari / 2008-07-08 21:15 / Achi
ale Ci to łatwo poszło.
Internet to potęga.można nabluzgać komuś siedząc wygodnie bez obawy że w mordę się zarobi ,potem można powiedzieć sztama i już. A jak się zachce znowu można zacząc bluzgać .
Żałosne
Big Lebowski / 2008-07-08 20:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czesto czytam wypowiedzi ze w nastepnej hossie MIS nie beda braly udzialu - nic bardziej mylnego , podczas kazdej hossy misie rosna zawsze najdynamiczniej, po pierwsze srednie spolki sa bardziej elastyczne i moga na biezaco reagowac na przyszla koniunkture , oraz sa inwestorzy ( siebie do nich zaliczam ) ze szukaja malej lub sredniej firmy ktora ma szanse zostac wielka a nie na odwrot wielka firme ktora ma szanse zostac srednia lub mala - wazny jest zarzad - dla przykladu podam MSX , Skrepietow to generacja szefow firm z lat 90 tych typu Przywieczerski , Zarazka , Kot itp. i dokladnie od tamtych lat zarzad MSX sklada zawsze obiecujace deklaracje traktujac inwestorow jako zwykla gawiedz ;-)) , wazne jest kto w firmie jest inwestorem wiekszosciowym i dla przykladu Budopol - udzialy ma rodzina Antkowiakow a co za tym idzie sa to dobrzy biznesmeni. BPH ujawnilo przekroczenie 5% progu posiadania - takich firm nalezy wyszukiwac ..
superman / 2008-07-08 21:19 / Tysiącznik na forum
witam,
Budka obserwuje, kiedys posiadalem , wyniki spolka generuje coraz lepsze glownie za robotki zlecone przez Ganta, wkrotce NE - ustalony dzień prawa poboru na 25 lipca , takie czasy, ze emisje nie ciesza sie powodzeniem u drobnych... W przeciwienstwie do tak zwanych grubych inwestorow, ktorzy chetnie uzupelnia koszyki bo dobrych cenach.
pozdrawiam
barabaszek / 2008-07-08 21:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj supermanie.Miałem już paluszki na klawiaturze co do Budka ale zaczęły się ostre zjazdy i wycofałem się...myślę,że czas do zakupu powrócić.Pozdrawiam.
barabaszek / 2008-07-08 21:16 / portfel / Tysiącznik na forum
Dziwnym trafem obserwuję kurs Budopolu od jakieś 4 tygodni....nie pasowało mi to szybkie spadanie kursu...(choć z drugiej strony co teraz piorunująco nie spada ...nawet mój dotąd super trzymający fason Igroup posypał się ostatnio jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki )...jak to w przyrodzie bywa znalazł się związek przyczynowo-skutkowy w przypadku Budopolu.....Bigu za to wykresy HTLStrefa wyglądają imponująco a i kurs trzyma cały czas fason...mało tego przy ogólnych spadkach rośnie pomalusiu do góry.Pozdrawiam Gospodarzu.
Big Lebowski / 2008-07-08 21:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku - HTL Strefa juz kiedys pisalismy o tym , b. dobra firma i perspektywy ma dobre . Pozdr.
barabaszek / 2008-07-08 21:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Jestem dumny,że sam znalazłem tą firmę wśród tylu innych, jak dotąd to chyba mój największy sukces inwestycyjny od czasu moich inwestycji 10-cio miesięcznych na giełdzie....dalej będę ją polecał bo warto...pisałem to już kiedyś ale napiszę to jeszcze raz bo wydaje mi się to dobrą chwilą....warto inwestować w firmę którą koncerny o dziesiątkach lat tradycji a bywa ,że i ponad stuletnich proszą o nie przejmowanie już konkurencji w obawie o monopolizację, przez tak młodą polską firmę, rynku globalnego w segmencie jej produktów.....Chyba są przede mną szanse na jakiegoś dobrego inwestora za kilka lat :-))).
GODZI / 2008-07-08 21:25 / Bywalec forum
Witaj Dude witajcie moi mili....
Big Lebowski / 2008-07-08 21:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Gosiu .. tesknilem :) Pozdrowka.
GODZI / 2008-07-08 21:43 / Bywalec forum
Wiem....nawet nie wiesz jakie to miłe być przez Ciebie witaną...

/zauważyłam ostatnio,że nie nie tylko mnie tak witasz/
pozdrawiam ciepło.....gorąco
barabaszek / 2008-07-08 21:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Godzi...Pozdrawiam.
GODZI / 2008-07-08 21:45 / Bywalec forum
Cześć barabaszku ...
GODZI / 2008-07-08 21:56 / Bywalec forum
Bardzo mi przykro ale muszeę kończyć ...

Do jutra /mam nadzieję/pozdrawiam...
Big Lebowski / 2008-07-08 22:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Do jutra Gosiu.. baw sie dobrze . Pozdrowka.
MIMO / 2008-07-08 21:06 / Bywalec forum
dzięki Zarazce sporo zarobiłem hehe
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy