Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2008-07-04 06:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim. udanych transakcji zycze.
Thai / 2008-07-04 08:01 / Bez rangi
Witaj Dude :-)
Dzien dobry wszystkim.. zycze powodzenia, pozdrawiam..
Big Lebowski / 2008-07-03 19:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem..
doji / 2008-07-03 23:23 / portfel / Bywalec forum
Witam również, ładny wieczór więc większość wywiało pewno na spacery....na jutro z kolei deszcze zapowiadają:) Swoją drogą ciekawa sytuacja...a jeszcze ciekawsze co z niej wyniknie.

Pozdrawiam serdecznie
doji
barabaszek / 2008-07-03 16:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Wolumen kontraktów na zamknieciu ponad 3,2k jezeli moje zmeczenie nie zamgliło myslenia mamy dużo otwartych L-ek na koniec sesji ale proszę o zweryfikowanie mojej wypowiedzi :-)...
Kai / 2008-07-03 18:52 / Tysiącznik na forum
Jutro kota nie ma, wiec myszy harcuja.
jett / 83.24.27.* / 2008-07-03 14:40
złe wieści ze stanów...dobiją nas
krzysiek29 / 2008-07-03 14:51 / Uznany Gracz Giełdowy
technicznie powinni sie odbic mimo zlych danych
Jarg / 2008-07-03 15:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jesteśmy teraz w fazie, kiedy dane złe są witane niemal z radością, jako lepsze od bardzo złych... No i czuwają jeszcze kontrakty...
nowaa43 / 2008-07-03 13:21 / Idalia
Witam wszystkich....
uff jak strasznie gorąco.
u rodzinnych maluchów : jedno już na wakacjach, drugie z anginą wirusową w domu, spieszę na pomoc...

PS. system bezczelny, politycy na Madagaskar..
do zobaczenia wieczorem
Jarg / 2008-07-03 12:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie wczesnym popołudniem...

Gorąco i bessowo...
barabaszek / 2008-07-03 14:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Jargu.Nad morzem upalnie i lekki wiaterek....pogoda miodzik..... :-))).Pozdrawiam serdecznie.
piotr.filip nie logo. / 83.12.41.* / 2008-07-03 14:49
potwierdzam, Kolobrzeg przezywa prawdziwe oblezenie.Pogoda wrecz luksusowa. Pozdrawiam Barabaszku:)
barabaszek / 2008-07-03 16:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Piotrku...zaczęło się na dobre...ludzi nad morze "wali" tłum :-))...i maja rację...jest super pogoda.Pozdrawiam.
Jarg / 2008-07-03 14:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, wysłałem do Ciebie emalię... pozdrawiam serdecznie...
barabaszek / 2008-07-03 16:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Wysłałem odpowiedź.Pozdrawiam równie serdecznie.
mesko / 2008-07-03 10:26 / portfel / Status quaestionis
do poczytania o bessie
http://biznes.onet.pl/2,1496115,prasa.html
barabaszek / 2008-07-03 10:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam i pozdrawiam.Powodzenia w podejmowaniu decyzji.
mesko / 2008-07-03 08:14 / portfel / Status quaestionis
Cześć Big
Cześć @ll

Big długo się nie odzywałem ale miałem doła po zjeździe w połowie czerwca i byłem załamany. Postanowiłem odedchnąć od giełdy (pierwszy raz od prawie roku), nie zaglądałem na notowania. Ale już mi lepiej, czytam Wasze komentarze od jakiegoś czasu i wiedze, że Wy też się trzymacie. 3majcie tak dalej !!! ;)
A teraz pytanie. Big lub ktokolwiek, powiedzcie proszę jakie wsparcia w AT ma CEZ (ogólnie - jak wygląda AT cez-u), mam i nie mam zielonego pojecia w którym momęcie wyjść z niego.
Będę wdzięczny za odp. Pozdr @ll
mesko / 2008-07-03 08:17 / portfel / Status quaestionis
aaaa widzę, że rekomndujesz też CEZ, no no. Powiem szczerze, że ubieram się w spółki "nie polskie" :)
barabaszek / 2008-07-03 10:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Mesko.Trzymaj do póki widzisz na nim wsparcie a ma i to solidne.Pozdrawiam.
krzysiek29 / 2008-07-03 07:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam dzis dzien przelomu albo w to albo w tamto. Wiecej wskazuje na mocne odbicie w gore. Po pierwsze tworzy sie na walutach podwojny szczyt Eur/Usd to samo na indeksie.
S&P 1260. Ale jak bedzie rynek pokarze. pozdr
amigo2 / 2008-07-03 07:36 / Regulamin forum!
przywitał
ludu moj ludu SIORBAJCIE PEREŁKE))))))))
Big Lebowski / 2008-07-03 06:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystim. udanych transakcji zycze.
kazelot / 2008-07-03 00:07 / Tysiącznik na forum

Łapówkarstwo to kwestia zasad i szczelności systemu, a nie bogactwa czy czystości.

I o to mi od początku chodziło(Jak zapewne pamiętasz,dyskusja zaczęła sie od Twojego sformułowania,że bogaci to już tylko "na czyściutko")
Nie bogaty,nie biedny-tylko uczciwy i nieuczciwy.Bo systemów szczelnych to nie ma.Wszystkie są bezczelne.

pozdrawiam
mari / 2008-07-03 08:19 / Achi
:-))
tu i teraz system jest wyjątkowo bezczelny a ta bezczelność jest cechhą zamierzoną systemu.
niestety :-((
Bandzie polityków bezczelny system jest z wielu powodów po prostu na rękę.
Jarg / 2008-07-02 21:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie wieczorem...

Lechu, pal licho tę Twoją współpracę, ale co ze skupem akcji? Teraz przydałby się...
A mówiłeś, że 66 mln szt. to na luzaku... :-)

PS. Będzie coraz cieplej...
Jarg / 2008-07-02 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na dobranoc "złoty cytat":

Coraz głośniej wielu analityków mówi, że obecny kryzys może doprowadzić do bankructwa firm z Detroit - nawet takich gigantów jak General Motors, który jest największym producentem aut na świecie. Przed tygodniem bank Goldman Sachs uznał, że GM może mieć problemy finansowe i zalecił sprzedaż akcji koncernu. Natychmiast ich kurs spadł do poziomu najniższego od 1955 r. Giełdowa wartość GM spadła poniżej 6,5 mld dolarów - to o blisko trzy czwarte mniej niż wynosi wycena PKO BP.

Koniec ze złomem z Detroit... koniec ze smrodliwymi rupieciami w ogóle...

Wszycy na rowery, na rowery... połączmy się z narodem państwa Środka...

Wiwat ropa po 300$.... Dobranoc...
barabaszek / 2008-07-02 23:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Jargu.Znaczy trzeba przerzucić część gotówki i wciągnąć papiery GM :-)))...od dzisiaj na głównym miejscu obserwowanych.Pozdrawiam.PS.Nie ma takiej opcji aby ten koncern padł i tyle.
kazelot / 2008-07-02 20:47 / Tysiącznik na forum

Człowieku, czy ty jesteś jakimś komunistą?

Obrażasz mnie takim czerstwym tekstem.


A co to jest interes ogółu?

Nazwijmy to precyzyjniej-interes większości.Np.W państwie interesem większości jest to,żeby tania była energia,zupa do samochodów,żarcie.Taki czyściutki bogacz,finansuje kogoś i w zamian oczekuje od niego że np armia będzie wpiepszać kaszankę z masarni tego pana,chociaż ta kaszanka jest o trzy razy droższa-Ty za tą kaszankę zapłacisz.Chodzi mi o mechanizm.Nie wiem czy tak trudno to skumać.

A komfort zamożności polega na tym, że nie potrzeba się schylać po każdy brudny

Możesz być pewny,że zamożność nie odgrywa tutaj żadnej roli,jeśli już to stwaza o wiele więcej okazji i możliwości
Big Lebowski / 2008-07-02 21:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj : Andres Baader z grupy - Baader -Meinhof to mysle ze byl git czlowiek.. ;-))
5424 / 2008-07-02 21:10 / Fan Linuxa Ubu
piewszy raz od długiego czasu mam dość giełdy przymoczyłem dziś okrutnie i jestem zły sam na siebie że usiłowałem się się kopać z koniem z jakiej pozycji można dowiedzieć się w sposób przystępny o teorii giełdy wiecie o świeczkach, wsparciach i innych przydatnych wiadomościach widzę że bez wiedzy podręcznikowej nie idzie się w tym połapać. pozdrawiam
smooth / 2008-07-03 00:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Tu masz fajnie wytłumaczone:
http://www.wdsoftware.com/pl/encyklopedia-at/index.html

Troche późno ale lepiej niż wcale. :)

Pozdrawiam wytrwałych!
kazelot / 2008-07-02 21:05 / Tysiącznik na forum
Imię miał ładne.
kazelot / 2008-07-02 20:50 / Tysiącznik na forum
stwarza-w rzeczy samej
samira / 2008-07-02 23:19 / portfel / Małomówny spekulant

Nie wiem czy tak trudno to skumać.

Tak. Mam problemy, żeby to skumać. Bo jeżeli przyjąć Twój schemat: czyściutki bogacz - finansowanie - armia - kaszanka, to trzeba zapytać o istotę tego mechanizmu. Jest nim po prostu łapówka ubrana w kostium finansowania polityków. A czy, idąc Twoim torem rozumowania, "brudny robotnik" nie może dać łapówki, np. żeby kupić sobie awans? Widzisz jakąś różnicę? Bo ja nie. To jest tylko problem skali. Gdyby ów "brudny robotnik" mógł dać jakąś megałapówkę, to czy nie skorzystałby z okazji?
To gdzie tu jest interes ogółu (czy większości)?
TO jest tylko i wyłącznie kwestia zasad.
Nadal twierdzę, że interes większości to wypadkowa interesów grup i jednostek, czyli kto więcej utarguje. I twierdzę także, że zastosowana przez Ciebie kalka "czysciutki bogacz", który sponsoruje partie jest fałszywym stereotypem. Zauważ, że pewne mniejszościowe grupy są w stanie spowodować większe straty dla budżetu, niż LC z całą jego forsą czy kaszanką. Przykład: wcześniejsze emerytury dla górników. Przykład kolejny: zakonserwowana Karta nauczyciela. Podwójne becikowe. Itd.
Łapówkarstwo to kwestia zasad i szczelności systemu, a nie bogactwa czy czystości.

pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy