Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
jacquesmayol / 2008-06-22 20:47 / portfel / "How deep can you go?"
Witam wszystkich.

Zaraz meczyk, jeszcze chcialbym napisac przed, wiem ze ktos tu kiedys doradzal na temat clenia paczek przychodzacych zza granicy .
interesuje mnie przesylanie paczek z USA do UK
jesli przedmiot jest zadeklarowany jako Gift do 36 funtow to nie podlega ocleniu, moje pytanie jest zwiazane z tym czy do tych 36 funtow zalicza sie koszt przesylki? czy cena samego towaru, bo z kolei gdy wartosc paczki jest wieksza niz te 36 funtow to naliczaja clo za towar i za koszt przesylki, no a jestem w takiej sytuacji ze sama wartosc towarow nie jest wieksza niz 36 funtow ale po doliczeniu kosztow przesylki ta kwote przekracza, no i teraz nie wiem co robic :) (no a nizej juz ich zanizyć nie moge)
jesli ktos sie orientuje na pewno w tej sytuacji to prosilbym o rade:), nie chce niczych dedukcji i przemyslen :)

z gory dziekuje za pomoc :)pozdrawiam
5424 / 2008-06-22 19:47 / Fan Linuxa Ubu
częśc wszystkim fajny dzionek cały dzięń na działęczce z zimnym piwkiem w ręku było super, jestem ciekawy co przyniesie mowy tydzień jakby nie patrzeć koniec kwartału i półrocza........co sąðzice o tych wydażeniach.
katapita / 2008-06-22 18:12
Chciałem skomentować sytuacje rynków.Dodam ze opinia jest prywatna i tak powinna być odbierana.Technicznie sytuacja wygląda zle,ważne wsparcia poszły z chukiem stany dołują dow wlasnie osiąga poziom.Co robić...dla niezdecydowanych polecam dobrą zasadę na przyszłość a mianowicie "graj za darmo" albo z maksymalną stratą 2%.Co to oznacza.Kupujesz akcje i załóżmy ze rosną wtedy albo sprzedajesz z zyskiem albo ustawiasz stopa na cene zakupu plus prowizja i...grasz za darmo :).Jesli zacznie spadać trać 2% i sprzedawaj.ja stosując te zasady zaoszczedziłem kupe kasy.kupowałem adsa po 70 groszy wywalił na 90 a ja nie sprzedałem ale stop na 72 poscił i grałem za darmo.To samo było z enapem,kupowanym po 1,92,wywalił na 2,10 a potem zjechał na wiadomo jaki poziom.gdybym tak tych akcji nie kochał zarobiłbym pare groszy ale co tam.

wasza decyzja jak gracie

pozdro katapita
cienias nr.1 / 83.29.20.* / 2008-06-22 21:24
to jest super !!!!! katapita.
Kupujesz akcje i załóżmy ze rosną ,,,,,,,, no ale może przedstawisz mi i innym metodę gry za darmo , w sytuacji kiedy załóżmy od razu spadają .
proszę o odpowiedź jak tutaj wygląda """" gra za darmo"""""
pozdrawiam
katapita / 2008-06-23 08:40
Trójekranowy system też jest dobry ale dla long traderów a dla swing traderów paraboliczny.
katapita / 2008-06-23 08:26
Akceptacja 2% straty.Mysle że to jest w miare bezpieczna metoda.Załóżmy że na 10 transakcji pieć od razu spada a piec od razu rośnie.Wtedy te piec masz za darmo a piec pozostałych po 2% tracisz czyli w sumie 2% na całym kapitale.Przy 10 transakcjach i bessie to całkiem dobry wynik mysle
5424 / 2008-06-22 21:33 / Fan Linuxa Ubu
cienias daj jakąś diagnozę na krótki czas narazie dałeś diagnozę strategiczną która się sprawdza.
cienias nr.1 / 83.29.20.* / 2008-06-22 21:56
witaj Cyfra.
ja jestem za cienki na stawianie diagnoz , poza tym uważam że jest to duża odpowiedzialność moralna dla mnie , ponieważ ktoś może na tej podstawie stracić pieniądze , a tego bym nie chciał.
bardzo trudno jest znaleźć dołek , ale jeszcze trudniej móc określić górkę i wyjść z inwestycji, potrzeba do tego dużej dyscypliny.
natomiast co do diagnozy strategicznej to nie zmieniłem zdania.
mam jedną zasadę której hołduje , a którą Ty niedawno tak ładnie nazwałeś , NIE WARTO KOPAć SIę Z KONIEM :-))))
pozdro
Big Lebowski / 2008-06-22 22:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cienias 1 - pozwole sie zapytac czy grasz na kontraktach ? zaznaczam ze jezeli nie masz ochoty o tym pisac to jest okey .. Pozdr.
cienias nr.1 / 83.29.20.* / 2008-06-22 22:45
witaj Big.
to żadna tajemnica , nie gram
mógłbym popłynąć ,,, wystarcza mi więc gra na akcjach.
kleofas z********* / 64.34.166.* / 2008-06-22 16:04
Za ceny ropy odpowiadają Osama,Obama i BL
Jarg / 2008-06-22 13:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie rzuca się słów na wiatr, zwałszcza na publicznym forum. Przekonałem się o tym dobitnie kilka dni temu...
Popełniłem mianowicie taki oto beztroski tekst:

2008-06-18 20:52:33 | *.*.*.* | Jarg [ "Uznany Gracz Giełdowy" ]
PS. Gdy zaczynała się hossa w 2003 r... średni wskaźnik c/z dla całej giełdy wynosił bodaj
80 (gdzieś miałem dokładnie zapisane, ale nie mogę znaleźć)... obecnie chyba nie przekracza
18... Obecnie to nic nie znaczy, ale tak mi przyszło do głowy :-)

Nie wiem, skąd u licha przyszła mi do głowy taka wartość (brak lecytyny?)... może pomyliłem roczniki? Zapewne jednak, chodziło raczej o jakiś indeks branżowy... dotąd tego nie ustaliłem...

Fakt faktem - ta wartość to BZDURA... co zauważył nasz dobry forumowy kolega Needle... i wygrzebał stosowny almanach spółek giełdowych z 2003 r. Jego ciekawy tekst na ten temat warto zacytować w całości, co niniejszym czynię:

2008-06-20 10:33:16 | *.*.*.* | needle [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy (15500 postów) ]
nie dysponuję danymi dokładnie sprzed ale omówię rzecz tak, aby plastycznie było
nakreślone co? i jak?
Almanach czerwiec 2003
Otóż w wielu przypadkach (po opublikowanych danych 1Q nastąpił gwałtowny skok nawet
ponad 100% w kilka msc!!!)
I przypominam,że najlepsza moja transakcja to zakup kilku kontraktów czwartego dnia od
wejścia wojsk USA do IRAKU
pierwsza rzecz jaka mi się narzuciła to fakt, że sporo spółek miało ujemny c/z
...nawet z W20, natomiast był (szczególnie wśród maluchów )nieporównywalnie niższy
wskaźnik c/wk!
pierwszą spółką o c/z 84 była Agora, ale to firma zarządzana nienajlepiej i na moje
oko służy jako przechowalnia dla kolegów/koleżanek z podziemia; pomimo przejęcie firmy
zajmującej się reklamą zewnętrzną i wielu stacji radiowych kosztuje taniej niż przed
dekadą
podobnie z TPSA wycena 22 po 40% bez wzrostu zysków
drogie były banki BPH (chociaż tylko 250) i Handlowy blisko 40 ale już MIL oraz WBK po
kilkanaście
b. drogie firmy informatyczne! ale ORLEN mniej niż 10
Budimex, Netia czy KGHM miały (-)
ale Dębica, która w popraednie 2 lata wzrosła ponad 3x miała tylko 12!!!
Orbis kilkanaście, Świecie też, chociaż w 2 lata wzrosło 5x !!!

MidWig to głównie drogo Żywiec, ING, Polifarb, czy Juytzenka niemal 40
ale pozostałe (o ile miały zysk) to po kilkanaście
nie miały zysku Amica, Sokołów, Optimus, Elbudowa czy Kruk...
...ale zobatrzcie co się stało z nimi wkrótce!
np. taki Groclin po wzroście w 1,5 roku o 5,5 x miał tylko 11,6
Farmacol po wzroście w 9 msc 2,5 raza miał 10
a Cersanit po takim samym w 2 kata 14,8
Apator po wzroście x5 przez dwa lata miał 18

pozostałe spółki:
dużo jechało na stracie!
ale tylko Amerbank miał 182, MPEC 240, a indykpol 82
ale Boryszew po wzroście w pół roku (miałem:-) o 150% miał jedynie 4...
podobny był wskażnik Centrostalu (też miałez), i choć dość przpadkowy to c/wk 0,25
gant był po 1,8 PLN przy wskaźniku 4 i ...nikt nie chciał;-(
Boś czy Brok średnio 25 a inne...
...jesli był zysk to kosztowały często poniżej 10 c/z
ale były nierzadko takie poniżej 5
najtańszy IBS 0,2
zatem o przeszacowaniu nie może być mowy


17,1 – tyle w rzeczywistości wynosił przeciętny wskaźnik c/z dla szerokiego rynku w końcu 2003 roku.
Na koniec 2002 roku wynosił 14,2...
Pod koniec 2004 wynosił 16,5... rok później 17... Wyraźny skok „jakościowy” nastapił w 2006 roku – 24, zaś w czerwcu 2007, czyli na samiutkim szczycie hossy osiągnął 34...

Warto zaznaczyć, że wskaźnik c/z liczony był tylko dla spółek wykazujących zyski - na pocz 2003 r., czyli w momencie, który obecnie wskazywany jest jako początek hossy - ponad połowa spółek nie mała zysków, natomiast w szczycie hossy ten odsetek spadł do mniej więcej 13 procent.
Patrząc na te liczby nasuwa się wniosek: wielki wzrost ceny akcji w okresie 2003-2007 liczony nierzadko w tysiącach procent był w wielkim stopniu związany ze znaczną poprawą kondycji spółek – poprawą nienotowaną we wcześniejszych „podrywach” GPW z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.
A jak zachowywała się „elita”, czyli spółki z W20? 11 spółek wchodzących w skład W20 w czerwcu 2007 r było w tym indeksie już 2002 roku. Tylko Agora i Pekao były droższe na szczycie pod względem c/z niż w 2002 r, zaś obecnie – żadna.

Tak więc, jeszcze raz wychodzi, że miniona hossa była przede wszystkim hossą MiSiów (choć oczywiście są wyjątki)... i nie ma się czemu dziwić, często w Kąciku powtarzamy, że sytuacja rzadko bywa analogiczna, nic nie powtarza się dwa razy... Na przykład 2000 roku przed bessą obroniły się właśnie mniejsze spółki – WIG spadł 1,3%, natomiast WIRR zyskał... 32%! Dlaczego? Ano dlatego, że spółki z tego indeksu nie załapały się na pompowanie balonu internetowego, a więc kiedy balon pękł – ucierpiały w minimalnym procencie. Jednak kiedy część inwestorów uznała, że w 2002 roku należy już pomału kupować akcje – WIRR nadal pozostawał w bessie i stracił 26%, podczas gdy WIG zyskiwał już 3%...

Z ciekawostek warto jeszcze wspomnieć o „rekordzistach” spadków w poprzednich okresach wahań koniunktury: Best, Bytom, ŁDA, Próchnik i Swarzędz (sami weterani) – pozostające w notowaniach – zostały przecenione o 99% licząc od szczytu do dołka – przytaczam tę ciekawostkę dla zobrazowania, ile można czasem stracić na GPW. Ku przestrodze.

Co właściwie mówią nam powyższe dane? W istocie niezbyt wiele. Jak już napisałem: nic nie zdrza się dwa razy (albo, jak mawiali starożytni: nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki). Na ewentualne profity - długoterminowo lepiej patrzeć przez pryzmat konkretnych spółek, krótkoterminowo zaś - przez pryzmat mód i trendów. Argumentem, który – przyznaję – ja również brałem pod uwagę w ocenie szans kontynuacji ogólnoświatowej hossy była względna „taniość” papierów na wiodących rynkach. Obecnie nie jestem tego taki pewny. Możliwe, że weszliśmy w trwałą sytuację, w której hossy i bessy, czy jak kto woli „pogorszenia koniunktury” będą się zdarzać przy permanentnie niskiej wycenie wiodących spółek – nie można wykluczyć takiej sytuacji przy postepującej globalizacji i wciąż wielkich możliwościach zwiększania zysku...

Jak widzę przyszłość? Nie lubię takich horoskopów, ale bezwzględnie są dwa czynniki, które zaważą na przyszłości... po pierwsze: kryzys finansowy podkopał zaufanie do systemu finansowego w ogóle, załamał wiarę, że można sprawować nad nim kontrolę, skoro kryzys dotknął tak stare i wydawało by się sprawdzone ekonomie. Po drugie - ropa, przytaczałem wcześniej artykuły wskazujące na czynnik spekulacyjny, windujący ceny ropy... zdania nie zmieniam. Przypomnę, że wiosną 2006 poważnie dyskutowano nad sytuacją – co się stanie, kiedy cena miedzi osiągnie 15 000 $ albo 20 000... (i przy ówczesnej cenie dolara)... Bańka pękła i cena miedzi pozostaje poniżej 10 000 $ za tonę... Zapewne taki los czeka również ropę, jednak kiedy to nastąpi? Im dłużej i drożej, tym gorzej...
Jedna w tym pociecha: może nastąpi wreszcie przyspieszenie rozwoju alternatywnych żródeł energii – świat czeka na to z utęsknieniem...
5424 / 2008-06-22 19:44 / Fan Linuxa Ubu
witaj Jargu takie długie wypracowanie to ostatno na maturze napisałem.
warren b. / 195.205.143.* / 2008-06-22 17:53
dobry merytoryczny post, pozdro Jargu
nowaa43 / 2008-06-22 17:38 / Idalia
Dobry wieczór wszystkim..
Jarg - wyrazy uznania, Twoja solidność jest nie do przebicia..
Pozdrówka dla wszystkich z gorącego miasta ale z b. przyjemnym wiaterkiem.
nowaa43 / 2008-06-22 17:40 / Idalia
Chciałam się wpisać pod JArgowym postem ale albo się zagapiłam (niewykluczone - upał) albo mnie wyrzuciło na górkę,
i tak pozdrawiam
nowaa43 / 2008-06-22 17:50 / Idalia
oj gapa, gapa.. wyrzuciło bo miałam źle ustawione,
jest Ok..
Marins / 2008-06-22 12:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich ale mamy dzisiaj pogode w Łodzi....
Jojne / 83.31.33.* / 2008-06-22 12:32
Coś dla Biga- Jego pupil Obama będzie preziem. W dniu 4 czerwca br. godz.14:30 złożył HOłD LOJALNOśCI wobec Interesów żydowskich przed obliczem żydowskich mafiozów z USA tzw. AIPAC ,
Całość hołdu- http://my.barackobama.com/page/community/post/HOblog/gG5CKp
Jarg / 2008-06-22 10:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie w niedzielny poranek...

Woda... woda dzisiaj wskazana w każdej postaci... wewnętrznie i zewnętrznie... :-)
W mieście baaardzo wielu mostów dziś będą upały...

F1 i Hiszapnia - Włochy...

Pozdrawiam serdecznie i życzę wspaniałej niedzieli...

PS. Kilka lat temu pewni "znawcy" futbolu przekonywali, że nasi piłkarze mają gorsze wyszkolenie techniczne od Brazylijczyków, Włochów, Francuzów, Hiszpanów etc.... nawet Anglików, ponieważ u nich jest sprzyjający klimat, więc młodzi piłkarze grają od dzieciństwa w piłkę na podwórkach okrągły rok... a jak wiadomo: techniki i finezji nabywa się we wczesnej młodości..
Wczoraj mieliśmy potwierdzenie tej tezy: Rosjanie w meczu z Holandią (należy domniemywać, że wszyscy rosyjscy piłkarze wychowywali się w Soczi)...

A my w Śląsku mieliśmy Janusza Sybisa...
krzysiek29 / 2008-06-22 10:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj dawno Ciebie nie bylo. Tez rzadko wskakujesz na forum. A co do Rosji nalezalo im sie te zwycienstwo. Jedno mnie martwi ze final tak bedzie Niemcy-Wlochy-:( a chcialbym Turcja-Rosja-:)
Jarg / 2008-06-22 10:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzyśku....

Praca, pogoda, Euro... nie sprzyjają kącikowej aktywności... :)

Ale coś tam od czasu do czasu skreślę... :-)

Pozdrawiam serdecznie
krzysiek29 / 2008-06-22 10:48 / Uznany Gracz Giełdowy
Sytuacja diametralnie sie zmienila i to na gorsze. Wedlug Ciebie jak daleko moze zniesc ta bessa. Wedlug tego trojkata ktory sie wytworzyl ostatnio to wig20 moze zleciec na 2200 cos kolo tego choc wieszczy jest wielu ze nawet na 1800. Dla calego wigu mysle ze 40000 a ostateczne podejscie do 35000. Pozdr
ciekawskiii / 77.253.97.* / 2008-06-22 11:05
Myśli Pan że to nastąpi już w tym roku?
ciekawskiii / 77.253.114.* / 2008-06-22 10:02
Widzę, że dużo osób tutaj pisze.
Mam w akcjach misiow wszystkie pieniadze, dzisija podliczyłem i straciłem 40% calosci.
Jetsem zrozpaczony i ciagle o tym mysle. Jak myslicie co bedzie najlepszym wyjsciem? To nie jest żart, naprawdę tyle stracilem. Bylem swiadomy ryzyka ale liczylem na
odreagowanie w góre, a teraz to juz sam nie wiem. Co robic kochani? Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.
Jarg / 2008-06-22 10:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...

O ile dobrze zrozumiałem, masz wszystkie pieniądze w akcjach... Musisz przyznać, że to nie był najlepszy pomysł... majątek trzeba dywersyfikować nie tylko na papierach, ale również na różnych instrumentach finansowych...
-40%... nie jest to pocieszenie, ale z pewnością nie jesteś osamotniony w tych stratach...
Ciężko coś doradzić... Nie wiem, jakie masz akcje...
ciekawskiii / 77.253.97.* / 2008-06-22 11:03
Nie mam jednostek funduszy. Mam akcje - getin bank, millennium bank, centrostal, ppwk, armatura, ponarfeh, cp energia, mci, bbi cpital, bytom. Nie wiem co teraz z tym zrobić bo boję się że przez następne kilka misięcy strat będę miał dużo więcej.
5424 / 2008-06-22 20:01 / Fan Linuxa Ubu
ale nakupowałeś i przykiśiłeś papieru facet nasz dwie opcje sprzedaj albo trzymaj nie wiem co lepsze.
Big Lebowski / 2008-06-22 10:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciekawski.. mysle ze w banku w ktorym kupowales jednostki funduszy - zasiadaj takze doradcy finansowi i beda takze do Twojej dyspozycji , powinienes umowic na taka rozmowe a pozniej wyciagnac wnioski.. pozdr.
Big Lebowski / 2008-06-22 09:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=vkA9k6lDags Czarna Betty..
Big Lebowski / 2008-06-22 09:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.
Big Lebowski / 2008-06-22 09:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zeszlotygodniowe turbulencje na rynkach zawdzieczamy trzm czynnikom tzn. ropa (drazliwy temat ) wiedzmy tzn. wygaszanie terminow i trzeci najwazniejszy - w przyszlym tygoniu posiedzenie FED w sprawie stop , wedlug mojej oceny BB nie podwyzszy stop ani na tym posiedzeniu ani na nastepnych posiedzeniach - dlatego usd wroci do ceny 1,60 za euro, kontrakty rzadza sie swojimi prawami na wszystkich rynkach i nalezy do tego przywyknac i akceptowac . Dla przykladu niemiecki Dax zjechal podczas sesji -2,2% a index srednich spolek spadl w tym czasie symboliczne 0,1% - oznacza to ze segmenty mniejszych spolek reakcje sa juz mniej nerwowe gdyz wiekszosc tych akcj znajdje sie w mocnych rekach..Na GPW - mamy obecnie nowe zjawisko - firmy masowo przystepuja do skupowania wlasnych akcji - mysle ze rynek bedzie to takze musial w jakis sposob zdyskontowac , sa juz spolki ktorych ff wynosi oficjalnie tylko 10% nieoficjalnie mysle ze nawet mniej - gdyz wielu znacznych inwestorow majac ponizej 5% stan posiadania nie jest zobowiazana tego ujawniac..
krzysiek29 / 2008-06-22 10:08 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Zgadza sie ze turbulencje sa i jeszcze dlugo beda. Nie ma co ukrywac dno to jeszcze nie jest za duzo jest optymistow-:) Tak jak mowisz glowne indeksy pod wplywem kontraktow robia zamieszanie i do tego spustoszenie na maluchach. Dzis TASE otworzyl sie kiepsko zamknie sie pewnie tez. Wiec jutro mysle ze beda okazje na zakupy-:) Dude patrzyles moze kiedys na certyfikaty dostepne na GPW. Bardzo duzo wada jest ich plynnosc. Wig teraz zmierza na 40000tys uwazam ze maksymalny spadek to 35000 wtedy nawet c/z dla naszego indeksu bedzie ponizej 10.Piekna dzis pogoda na wschodzie.pozdr i Milej niedzieli zycze
ciekawskiii / 77.253.114.* / 2008-06-22 10:04
Czy przewiduje Pan teraz wzrosty na polskich maluchach?
barabaszek / 2008-06-21 21:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich dobry wieczór.Mała Ola z rodziną już na miejscu...wszyscy zmęczeni po 12 h podróży...Do usłyszenia do jutra i podziękowania dla wszystkich którzy pomogli w realizacji jej marzenia jak i dla tych którzy chcieli.PS.Z ranka padało ale już później pogoda miodzio...i mam nadzieję,że tak zostanie.
@@@@@ / 83.29.26.* / 2008-06-21 21:05
HALO !!!!!!! HALO!!!!!!!
jest tutaj kto ?????????
gdzie są ci wszyscy fachowcy ???????
gdzie gospodarz????????
HALO !!!!!!!! HALO!!!!!!!
sic / 62.75.222.* / 2008-06-22 00:28
Z tego co wiem ruszyli do zoo popatrzec na malpy.Niby toto rozumne,glupiutkie jak sandaly.Inna sprawa,ze jak bessa to wymiata ulice i to forum powoli zamiera.
kipciak / 2008-06-21 10:23
Najlepszym inwo na fajano pikalejro jos monalos banaos pikunos

takie teksty mogą sie pojawic ale nie musza na scianach domów i miast

elastycznios pakujos kasos do bankos na lokatos dobzos wam zycos

janos perejros
krzysiek29 / 2008-06-21 09:48 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam. Jednak technicznie zamkneli sie kiepsko. A najgorsze w tym wszystkim sytuacja w Iranie czy to celowa zagrywka przed wzrostami. DJ zatrzymal sie na 11800 ale gorzej z S&P przebil 1330 i to jest niepokojace bo kolejne mocne wsparcie na 1260-70. Do tego Moody obnizyl ranking dla ubezpieczycieli. Wtorek co moze zrobic FED obnizyc stopy nie ma sensu podwyzyc tez nie ma sensu. W ten sam wtorek ciekawa rzecza bedzie rozliczanie za spekulacje na rynku surowcow to chyba w kongresie. Nie ma co moga byc bardzo dobre okazje do zakupow. A moze cos sie zmieni i nastanie jasnosc chociaz w ta wersje jakosc malo wierze. Pozdr
5424 / 2008-06-21 12:36 / Fan Linuxa Ubu
też widzę czarno przyszły tydzień tak się zastanawiam kiedy wkurzą się instytucjonalii i zaczną
czyścic portfele wtedy będzie dopiero jazda bez trzymanki.
@@@@@ / 83.29.53.* / 2008-06-21 12:58
jak będzie na czarno to SUPER !!!!!
gorzej jak będzie na CZERWONO !!!!
Sauron / 85.25.151.* / 2008-06-20 23:50
Wielkie oko na was patrzy.
prawdziwa kleofasionata / 89.112.2.* / 2008-06-21 00:19
Kolejne wcielenie Biga L
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy