Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
kipciak / 2008-06-15 10:15
Oby 5 lat hossy nie skonczyło sie totalnym sru
krzysiek29 / 2008-06-15 09:40 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam. Wyniki PPWK: Przychody 174 % , Zysk operacyjny 403 % , EBITDA 251 % , Zysk netto 85 %, Aktywa 382 -:)
Myszacz / 2008-06-14 21:41 / Bywalec forum
Cześć
dzisiaj hiszpanie pokazali jak i w jaki sposób można strzelić bramkę w doliczonym czasie gry chwała im za to... cieszyłbym się żeby to hiszpania i rosja wyszły z tej grupy. ...
drętwa gra szwedów a tym bardziej greków mi nie leży.... hej
Big Lebowski / 2008-06-14 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. faktycznie Hiszpanie , Holendrzy , RUMUNI - graja piekny futbol..pozdr.
katapita / 2008-06-14 15:34
Zbudowałem model sieci neuronowej który przewiduje kursy wybranych spolek po podaniu historycznych danych wolumen i kurs otwarcia i zamkniecia.Siec jest w fazie uczenia ale juz w tej chwili przewidywalnosc wyników,faza testów trwa już 3 miesiące jest na poziomie 56%.Niestety nie moge wam ani powiedziec co bedzie ani udostepnic modelu.

Czy ktos z was tez interesuje sie problematyką sieci neuronowych w przewidywaniu kursów?Chetnie podziele sie opiniami
Aeromanta / 212.76.37.* / 2008-06-14 17:36
Mam troche doswiadczenia w przewidywaniach finansowych szeregow czasowych przy uzyciu roznych matematycznych modeli, w szczegolnosci sieci neuronowych. Kilka lat temu testowalem podobny model do Twojego oparty na sieci neuronowej - poczatkowe wyniki testowania byly zachecajace, ale ostatecznie okazalo sie, ze tego typu prognozowanie nie daje jakis spektakularnych wynikow. Testowalem to jakies 5-6 lat temu wiec byc moze od tamtej pory pojawily sie jakies nowe pomysly w teorii sieci neuronowych, ktore zmienaja istotnie sytuacje, jednak z tego co mi wiadomo jakis istotnych "przelomow" tam nie bylo. Zwroc prosze uwage na to, ze uczysz siec na mocno zaszumionej probce i probujesz przewidywac mocno zaszumione wyniki. Masz zatem mocno zaszumione wektory wejsciowe i wyjsciowe. Jako szum rozumiem tu brak determinizmu w tym sensie, ze historia notowan do danej chwili czasu nie jest jedynym czynnikiem determinujacym przyszle notowania - wystepuja tu czynniki niezalezne od historii notowan, a determinujace przyszlosc silniej niz ta historia np. wprowadzenie okreslonej ustawy, wzrost lub spadek cen ropy albo surowcow, itp.
Z Twojego e-maila wnioskuje, ze testujesz dane typu daily. Siec neuronowa probuje wyluskac pewne deterministyczne zwiazki miedzy wektorami wejsciowymi a wyjsciowymi. Determinizm ktorego szuka siec neuronowa wystepuje raczej w danych intraday i tylko w pewnych sytuacjach np. po znacznych wahnieciach kursu, gdzie inwestorzy (a scislej mowiac spekulanci) probuja dostosowac sie do nowej sytuacji, dzialajac wg pewnych schematow. Uwazaj tez na fluktuacje statystyczne przy testowaniu. Jezeli wykonujesz duza liczbe testow na tej samej probce (czesto z koniecznosci niezbyt dlugiej) dostajesz efekt przeuczenia sieci ktory jest trudny do kontrolowania. Mozesz wtedy dostac nawet 70-80% skutecznosc prognozowania, ale dla nowych probek wracasz do 50%, czyli w zasadzie do zerowej przewidywalnosci. Osobna kwestia jest jak mierzysz ta skutecznosc - odchylenie standardowe, wspolczynnik korelacji, impact rate, itd. - od tego tez duzo zalezy.
rudar / 2008-06-15 07:18 / portfel
Acha mówiąc o przecietniakach nie miałem nikogo z tu obecnych na mysli.Chce tylko powiedzieć ze to co widzimy na codzien to o czym sie trabi na codzien to tylko czubek góry lodowej.Oglądacie Zacharskiego?Wykradł plany nowoczesnej broni amerykancom jakis czas temu to jak przyniósł je do polski to zaden matematyk nie potrafił odczytac zapisów nie mówiąc już rozwiązaniu.U ruskich odczytali.To co nas uczą w szkołach i czym nas karmią w książkach i w telewizji to są dyrdymały.Nie mozna smiac sie z nowatorskich rzeczy bo tak to nigdy nie wynaleziono by koła hehehehe
rudar / 2008-06-15 07:12 / portfel
A ja popre wasze starania.Wiekszosc jesli nie wszystkie funduszy używa systemów które z automatu generują sygnały kupna sprzedaży.Przykład takiego systemu podam: trójekranowy system inwestycyjny.Jest to bardzo dobry system który niejednemu pozwolił zarobić krocie bez znajomosci fundamentów,dopóki nie został opublikowany.Wymyslono go w stanach 20 lat temu ale mysle ze na gpw mógłby sie sprawdzic nawet dzis.Niech chłopaki drążą temat.Wracając do funduszy,mało tego że używają systemów to są to te same systemy według mojej wiedzy.Zatem sygnały kupna sprzedaży dostają w tych samych momentach.Gdyby nie leszczyna z ulicy tracąca swoje pieniądze bezposrednio na rynku (nie Ci co inwestują w fundusze) to wszystkie by zbankrutowały a jednak na prowizje i wczasy na majorce mają nawet podczas spadków.A sieci neuronowe to przyszłosc,jest to dział fizyki który obecnie bardzo szybko sie rozwija i kto wie może własnie coś nowego tam powstaje.Mówie o wywiadzie bo dla przecietniaków z ulicy to wszystko co nowe to głupie :-).Pozdro chłopaki ;))
Big Lebowski / 2008-06-14 21:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chlopaki mysle ze jestescie na etapie konstruowania rakiety.. ;-)) Pozdr..
Aeromanta / 212.76.37.* / 2008-06-15 12:32
Jakas taka ironie wyczuwam w slowach szanownego gospodarza i bardziej aktywnych uczestnikow tego forum ...
Mniej lub bardziej skomplikowane modele matematyczne (teoria procesow stochastycznych lacznie z tym co ogolnie nazywane jest analiza techniczna, chaosu deterministycznego, sieci neuronowych) stosowane sa praktycznie przez wszystkie duze zagraniczne fundusze inwestycyjne i duza czesc polskich funduszy. Jezeli chodzi o dlugoterminowe inwestycje w konkretne spolki to rzeczywiscie analiza fundamentalna (ocena biezacego poziomu notowan i kondycji finansowej spolki, a nastepnie ocena przyszlej koniunktury w danym segmencie rynku) wydaje sie byc najlepsza strategia inwestycyjna. Natomiast jezeli chodzi o krotkoterminowe inwestycje (nalezaloby raczej powiedziec spekulacje) wykorzystujace np. arbitraz i powiazane z tym zlecenia koszykowe, analiza techniczna i inne "zautomatyzowane" strategie sa znacznie lepsze, pod warunkiem oczywiscie ze ostateczna decyzje podejmuje czlowiek, bioracy pod uwage rowniez inne bardziej ogolne czynniki niz tylko sam sygnal kupna lub sprzedazy genrowany przez automat. "Maly" inwestor uzywajacy modeli matematycznych i grajacy na kontraktach terminowych ma wtedy szanse zalapac sie na ruchy generowane przez duzych graczy. A to ruchy duzych graczy okreslaja zachowanie rynku.
Pozdrawiam.
Lew Ochocki / 2008-06-15 13:32
Zgadzam sie z przedmówcą.Nie można lekceważyć matematyki w inwestowaniu na giełdzie.Analiza fundamentalna ma swoje minusy i opieranie sie tylko na niej jest obarczone dużym ryzykiem.Jakie to minusy...

chyba kazdy zdaje sobie sprawe ze to co piszą w raportach czy oficjalna kondycja firmy niekoniecznie muszą byc zgodne z prawdą.Inżynieria finansowa czy inne chocki klocki mogą skutecznie zniekształcic prawdziwy obraz wiec suma sumarum opieramy sie na spekulacjach.Tylko główny ksiegowy firmy zna całą prawde.
Aeromanta / 212.76.37.* / 2008-06-15 14:56
Oprocz "kreatywnych" ksiegowych w analizie fundamentalnej jest jeszcze ogolny problem nieprzewidywalnosci koniunktury krajowej i swiatowej nawet na kilka miesiecy do przodu, nie wspominajac o przewidywaniu na kilka lat do przodu (np. obecna sytuacja na rynkach finansowych). Zwolennicy fundamentow pokazuja czesto S&P500 (albo nawet nasz WIG20) od poczatku notowan jako dowod na to ze na przestrzeni kilkudziesieciu lat odpowiednio szeroki portfel musi znacznie zwiekszyc swoja wartosc. Ale wtedy po co uprawiac aktywne inwestowanie - wystarczy albo kupic odpowiednio szeroki portfel albo jednostki funduszu i czekac spokojnie do emerytury przez kilkadziesiat lat nie zagladajac nawet do chwilowych danych gieldowych zeby sie nie denerwowac.

Zarabianie powyzej sredniego wzrostu rynku wymaga spekulacji krotkoterminowej. A taka spekulacja wymaga strategii zautomatyzowanej i tu pojawia sie matematyka, ktora nie jest zadnymi czarami, a jedynie proba ubrania we wzory i liczby zdroworozsadkowych decyzji inwestorskich. Stosujac inne strategie (oparte na ogolnych odczuciach odnosnie kondycji rynku) czlowiek traci nerwy siedzac zapakowanym po szyje w akcje w takich okresach jak obecnie.
Lew Ochocki / 2008-06-15 15:56
Zgadza sie.Po co tracic nerwy w imie wiernosci do swoich przekonan jak można w takich momentach byc poza rynkiem nawet kosztem nieposiadania akcji gdy zacznie sie w koncu nowa hossa

Pozdrawiam
Jarg / 2008-06-14 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-)) nie mogę... :-))

Pozdrówka Chłopaki :-)
5424 / 2008-06-14 20:26 / Fan Linuxa Ubu
niezłe to jest Jargu, Bigu i Cienias wysiadają ..............próbujcie chłopaki to perpetum mobiele ma przyszłość pozdrawiam
abcabc / 83.14.173.* / 2008-06-14 15:58
56% to prawie tyle co 50%, czyli albo wzrosnie albo spadnie, hehe...
Big Lebowski / 2008-06-14 12:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=TehFZ38kt6o Czas na trunek... ;-))
Big Lebowski / 2008-06-14 12:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. popijam bialego rosjanina .. ;-)) pozdr.
5424 / 2008-06-14 12:49 / Fan Linuxa Ubu
ja narazie o suchej gębie siedze czeka mnie dziś sporo jazdy.
5424 / 2008-06-14 12:58 / Fan Linuxa Ubu
Zastanawiam się nad jedną tezą cieniasa że GPW będzie spadać niezależnie od wzrostów na innych parkietach dochodzę do wniosku że to założenie jest błedne bo jesli tam akcje bedą relatywnie drożeć a u nas będzie tano to część kapitału musi wpłynąć do nas a druga sprawa nasze przedsiębiorstwa tworzą zysk i gospodarka rozwija się w przyzwoitym tempie więc kasa jest i bedzie jej coraz więcej a co za tym idzie musi zostać zainwestowana co myślisz na ten temat
doji / 2008-06-14 13:40 / portfel / Bywalec forum
Jak pokazuje np: ponar, ludzie chcą kupować ale nie bardzo mają za co:) Brak kapitału widać u ludzi zainteresowanych GPW...zaś Ci nie zainteresowani przerzucili kaskę na lokatę, z czego bardzo się cieszą gdyż stopy rosną i odwrócenia procesu podnoszenia na razie nie widać...więc i kolejni mogą do nich dołączać...
5424 / 2008-06-14 13:01 / Fan Linuxa Ubu
Zapomniałem o OTE które na co miesiąc są zasilane potężnymi zastrzykami pienięðzy z budżetu.
doji / 2008-06-14 13:44 / portfel / Bywalec forum
Możesz przybliżyć ile wynoszą te "potężne zastrzyki" ?
5424 / 2008-06-14 13:47 / Fan Linuxa Ubu
to sumy liczone w miliardach złotych
Big Lebowski / 2008-06-14 11:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jakis czas temu Karkosik powiedzial ze akcje bedzie mozna kupic za 15% wartosci od szczytu - trzeba powiedziec ze mial racje i jest konsekwetny - mysle ze sporo plotek o wlasnej kondycji sam rozuszczal - gdyz sprzedawal latawce a obecnie skupuje spoki przeorane plugiem.. 8) Wkleilem tekst ktory napisalem wczesniej do Jarga i podpisuje sie pod nim..
5424 / 2008-06-14 12:18 / Fan Linuxa Ubu
witajcie osobiście pogubiłem się w spekulacjach ile jeszcze może spaść i co jeszcze może nastąpić.
krzysiek29 / 2008-06-14 12:06 / Uznany Gracz Giełdowy
Jak malo kto zostal tak przeorany cala stajnia karkosika. Bardzo dobrze to swiadczy na przyszlosc-:))))
Jak podobaja sie moje propozycje przedstawione ponizej jakbys mogl pare zdan rzucic wiem ze przedstawilem sporo walorow ale uwazam ze to sa super spolki o poteznym potencjale. Fakt pare jest spekulacyjnych np. Skotan ale wiekszosc to swietne walory
Big Lebowski / 2008-06-14 12:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Proponuje zebys np. umotywowal dlaczego uwazasz ze takie spolki jak Elstaroil, Skotan, Beefsan - maja spory potencjal ?
krzysiek29 / 2008-06-14 12:25 / Uznany Gracz Giełdowy
Tak jak napisalem Skotan czysto spekulacyjnie. Jak zauwazyles wrzucilem 3 spolki miesne Dude, Mispol, Beefsan w tej trojce najlepiej zachowuje sie Duda i mysle o najwiekszym potencjale pozniej Mispol i Beefsan. A to ze spolki miesne w przyszlosci beda mialy profity to moje zdanie. Z koleii Elstaroil ladnie sie rozwija zyski coraz wieksze wzrost bioestrow rok do roku wiekszy w paliwie. A do tego inne produkty spozywcze i calkiem przyzwoita kadra.
Aktualnie jakbym mial zainwestowac teraz to Duda i Elstaroil z tych trzech aktualnie ich nie mam ale bardzo serio biore pod uwage. Mozna by duzo pisac o wykresach o wskaznikach jak wiesz kazdy ma swoja filozofie. -:)))
Big Lebowski / 2008-06-14 12:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak zauwazyles - to stawiam caly czas na metal w moich inwestycjach ;-)) dlatego ze uwazam ze ten surowiec caly czas bedzie poszukiwany nie tylko u nas ale i na swiecie , spolki energetyczne - zwlaszcza enrgia odnawialna - ostanio widzialem reportaz ze nawet Papiez zainstalowal sobie Solar enrgy, przemysl maszynowy nie nalezy zapominac np. Rafamet, Ponar, firmy budowlano montazowe zwlaszcza Gorny Slask - beda budowane elektrownie (RWE) za 1,5 mld euro np. - wielka przyszlosc widze transport kolejowy gdyz drogie paliwo bedzie wymuszalo na szukaniu alternatywy dla trnsportu samochodowego ( Trakcja ) - wielu sie dziwilo gdy Warren Buffett kupil linie kolejowa - a on stawia na przyszlosc , wiele z tych spolek bedzie generowalo wzrosty co pozniej zobaczymy w rosnacych kursach akcji , o drogach nie ma co sie rozpisywac - temat rzeka..
MIMO / 2008-06-14 17:18 / Bywalec forum
witam
wypisz ,wymaluj --->Rafamet
branża metalowa
obrabiarki służące dla przemysłu:
Kolejowy -największy udział w sprzedaży
Energetyczny, (negocjacje na wyposażenie całego zakładu produkcji turbin wiatrowych-kilkadziesiąt obrabiarek)
Energetyczny-energia jądrowa- zrealizowane -Francja
Stoczniowy -ostatni ,największy kontrakt HYUNDAI
Lotniczy
Zbrojeniowy

http://www.rafamet.com/oferta.php

http://www.rafamet.com/aktualnosci.php
krzysiek29 / 2008-06-14 12:51 / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadza sie i tego nie neguje w swoim portfelu mam Trakcje od debiutu, na Ponarze troche dostalem ale sie juz odbijam. Co do przyszlosci ciekawa moze byc oferta Kopalnia Bogdanka, GLINIK.
U nas aktualnie w energie odnawialna inwestuje PEP, BBZEN, ,ENERGOPLD,Trakcja, i wiele zagranicznych podmiotow.
I metal i alternatywne pozyskiwanie energi biore pod uwage tak jak ponizej widac.
Big Lebowski / 2008-06-14 10:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=93ubRaUm2J0&feature=related Klasyka.
Big Lebowski / 2008-06-14 10:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich..
Big Lebowski / 2008-06-14 10:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Analitycy na GPW wszyscy sa juz zgodni - wkraczamy w ostania faze bessy i nabardziej bolesna poparta poteznymi obrotami ( tak ustalono ) , TFI trwa wyprzedaz , OFE kupuja a poteznych obrotow nie ma , mysle ze obecna bessa rozni sie i bedzie sie roznic od wszystkich poprzednich - gdyz obecnie wystepuje masowe zjawisko ktorego wczesniej nie bylo na taka skale - mianowicie spolki majace spory zasoby gotowki ( gdyz dobra koniunktura trwa w kraju i bedzie trwac ) przystepuja masowo do wykupu wlasnych akcji celem umorzenia , nikt tego zjawiska dotychczas nie bral pod uwage a jezeli juz to nikt powaznie..Pisalem wielokrotnie ze bessa konczy sie kapitulacja zarzadzajacych i poteznymi obrotami - ale czy obecnie takie wystapia na GPW hm. mam watpliwosci , nastepna sprawa ktora mnie nurtuje jezeli inne rynki ( dojrzale ) beda generowaly wzrosty to czy bananowe zarzadzenia beda nadal mialy jakas wartosc ? Jednomyslnosc analitykow i opisywany scenariusz budzi watpliwosci..
krzysiek29 / 2008-06-14 10:27 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj wybralem walorki na ktore warto zwrocic uwage i ktore w przyszlosci powinne przyniesc duze profity.pozdr

GPW

ARMATURA
B3SYSTEM
BBICAPNFI
BEEFSAN
BIPROMET
BARLINEK
CAPITAL
CPENERGIA
CENSTALGD
DUDA
ELSTAROIL
ENERGOPLD
FAM
FERRUM
FASING
HTLSTREFA
IMPEXMET
KOLASTYNA
LCCORP
LOTOS
MCI
MISPOL
OPONEO
PEP
PGNIG
PONARFEH
PPWK
RAINBOW
RELPOL
SKOTAN
SYNTHOS
STALPROFI
STALEXP
TRAKCJA
WIELTON

NC

EUIMPLANT
KREC
LUG
MAXIPIZZA
SSI
WDMSA
rudar / 2008-06-14 08:11 / portfel
Wzrosty czy spadki?Dziadek Greenspan mówi że wzrosty a wy co mówiecie?
kipciak / 2008-06-14 08:28
Osobiscie obstawiam wzrosty przed nami opór 2800 które to wsparcie zostało z hukiem przełamane.Roczne minimum na poziomie ok 2650 stanowi teraz wsparcie po którym przełamaniu nie ma juz dna.Konsolidacji tym razem juz nie przewiduje,bedzie albo up albo dup :)
rudar / 2008-06-14 11:10 / portfel
Ja uważam że bedą wzrosty.Analizując falami wygląda mi to na koncówke fali A potem wzrost korekcyjny czyli fala B i zjazd falą C.Wzrost korekcyjny powinien potrwac kilka miesiecy choc osobiscie wolałbym zeby były spadki,piec lat hossy nie moze sie odbic zwykłym p*********** po zjedzeniu grochówki a czyms wiecej,oby to nie było coś wiecej :)
krzysiek29 / 2008-06-14 08:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam i cos optymistycznego!!!

Japońscy konstruktorzy zaprezentowali samochód na wodę. Zdaniem konstruktorów, auto jest mało kłopotliwe i nie emituje ani trujących pyłów, ani dwutlenku węgla.
Samochód jest mały, niewiele większy od Fiata 126p. Energii dostarcza wewnętrzny generator, który potrzebuje wyłącznie wody. Urządzenie rozkłada ją na wodór i tlen i to właśnie wodór staje się paliwem - mówi szef zespołu konstruktorów z firmy Genepax, Kiyoshi Hirasawa. - Najważniejsze w naszym samochodzie jest to, że nie wymaga on zewnętrznego źródła zasilania - dodaje Hirasawa.

- Wystarczy od czasu do czasu dolać trochę wody. Zdaniem producenta może być to woda mineralna, z kranu, albo nawet deszczówka. Litr wody wystarczy, by samochód jeździł przez 60 minut z prędkością 80 kilometrów na godzinę. Konstruktorzy nie mówią jednak na czym polega fenomen taniego rozkładu wody bez dostarczania energii z zewnątrz. Szczegóły techniczne i faktyczny koszt utrzymania samochodu pozostają więc na razie tajemnicą.
Pozdr
Big Lebowski / 2008-06-14 10:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Wiadomo ze naukowcy nie proznuja i szukaja nowych rozwiazan - sa jednak stare rozwiazanie ktore sie sprawdzily kilkadziesiat lat temu , ogladalem reportaz w ktorym pewien Szwajcar przerobil starego Opla na naped uzyskiwany z drewna opalowego - znane to rozwazanie bylo podczas II wojny swiatowej niemieckie czolgi uzywaly tego paliwa , znane takze jest rozwiazanie gdzie stare samochody o napedzie diesla jezdza na zuzytym oleju z frytek.. pozdr.
krzysiek29 / 2008-06-14 10:43 / Uznany Gracz Giełdowy
Im drozsza ropa tym wiekszy nacisk na inne alternatywy i dobrze Fakt lobby naftowe jest potezne i sial jego ogromna. Ale wszystko sie z zyciem zmienia. a o tym aucie juz i w radiu dzis mowili a tak fajnie byloby nad rzeke podjechac i zatankowac-:)))
Big Lebowski / 2008-06-14 10:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mysle ze przemysl samochodowy w najblizszym czasie bedzie najbardziej odczuwal skutki kryzysu w USA , drogiego paliwa , taniego dolara sam Daimler w tym roku kurs akcji zjechal o -30% takze wielu innych producentow zanotowaly akcje solidne spadki i uwazam ze na najblisze lata nalezy - omijac akcje producentow samochodowych.. Sama dywidenda nie zrekompensuje obsuwania sie kursow...
krzysiek29 / 2008-06-14 10:47 / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadza sie i logiczne ale z tego co wiem bardzo dobrze sie rozwija nowa dziedzina samochodow w USA samochody malolitrazowe i cale zalogi produkcyjne sa przenoszone z duzych zakladow produkujace marki o duzym litrazu. To tez napedzi gospodarke nowa jakosc-:)))
Vlad Palownik / 91.121.144.* / 2008-06-14 00:44
Bigu Lebowski nie drwij ze mnie i nie przyrównuj mnie do byle szewskiego pacholczyka i popeliniarza Ceausescu.Nie chciej zaznać potępienia i koszmaru,który czeka wszystkich,którzy staną na mojej drodze.Gdyż ich nabite na pal ścierwo żuć będą zakażone dżumą nietoperze.Viva Romania,na pohybel Turczynom.
Big Lebowski / 2008-06-14 11:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Palowniku.. Ale przecez Ceausescu byl " Orlem Karpat "...
Big Lebowski / 2008-06-13 22:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=Yekz__cCci0 Melodia na dobranoc.. Dobranoc wszystkim..
GODZI / 2008-06-13 23:00 / Bywalec forum
Poczekaj jeszcze ...chwilke
GODZI / 2008-06-13 23:17 / Bywalec forum
No i nie poczekales .....dobrej nocy pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-06-13 22:36 / Uznany Gracz Giełdowy
Holandia piekny mecz glowny faworyt
Big Lebowski / 2008-06-13 22:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Co za mecze dzisiaj az milo patrzec - uprzejmie wnosze o odebranie naszej reprezentacji przydomka " Orly " - gdyz to zobowiazuje ;-)), wnioskuje zeby nadac przydomek " Skowronki" gdyz zasluguja w pelni na to..
Myszacz / 2008-06-13 22:39 / Bywalec forum
skowronki nie ....to są wróble
krzysiek29 / 2008-06-13 22:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Najlepszy mecz mistrzostw i glowny faworyt plus Hiszpania i Portugalia
Big Lebowski / 2008-06-13 22:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Greenspan: rynki najgorsze mają już za sobą - pozwolilem sobie wkleic wypowiedz takze Postaci kultowej..
nowaa43 / 2008-06-13 22:26 / Idalia
Witaj Big
jakoś już nie mam serca do tej postaci kultowej, natomiast 3 drinki zawsze dobre, w innym barze też, pozdrówka
Big Lebowski / 2008-06-13 22:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Halinka .. Francuzi na kolanach ;-)) , postac kultowa to postac kultowa :) a co do Dracul to obecnie na rynku straszna konkurencja.. ;-)) Pozdrowka
nowaa43 / 2008-06-13 22:35 / Idalia
Co prawda to prawda i co do kultowej postaci i panów D.
O matko 4 gol, czy to już nie przesada..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy