Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
boruvva / 2008-05-29 15:22 / WrocLove
Prosze,prosze ale spekula na moim Ponarku sie dosiadla :)
Wystarczylo byc off line kilka godzinek a tutaj taka jazda
barabaszek / 2008-05-29 14:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Mam tylko nadzieję,że to był klasyczny zjazd po stopy w najlepszym wydaniu....a nie krótki wjazd kapitału zagranicznego na naszą GPW i jeszcze szybszy wyjazd...Czekam z niecierpliwoscią na komentarz Gospodarza.
ppprzemo / 2008-05-29 15:20 / Uznany Gracz Giełdowy
Widzisz jak to ładnie punkt widzenia zależy od rodzaju trzymanych narzędzi :-)) Ja się cieszę...
Ale żeby nie było - jestem przygotowany od odwrócenia pozycji jeszcze dzisiaj.
barabaszek / 2008-05-29 15:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Sygnały były trzeba było realizować zysk jak był i to fakt ...z pokorą człowiek się uczy całe życie...dobrze ,że zakładałem długie na poziomie 2923 ale zły na siebie jestem to fakt....zabrakło czujności.Pozdrawiam.PS....czemu nie podzieliłeś się swoimi przemyśleniami ppprzemo?Przy takim kapitale moje dwie długie to raczej kropla w morzu :-))
ppprzemo / 2008-05-29 15:48 / Uznany Gracz Giełdowy
Ależ ja przecież dzielę się swoimi przemyśleniami... O giełdzie, kierunkach, branżach (to w tym kąciku pisałem o energii odnawialnej i perspektywach detalistów telekomów). Ba, nawet portfel podaję i na dodatek zaraz po wykonanych ruchach piszę o nich i o planowanych następnych...
A dwie "odpowiednie" długie mogą dać wiele radości. Mnie (na razie) strasznie cieszą nabyte w tym tygodniu szorty :-) Ale, jak pisałem wyżej - mam palec na enterze gotowy do odwrócenia się...
A poza tym i tak zazdroszczę Ci świeżych ryb... :-))
barabaszek / 2008-05-29 16:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Ech Ty!!!Pozdrawiam i życzę zysku na Twoich shortach...pozostanę przy swoich longach ...z przymusu jak na razie :-)))....Wędzona siejka dzisiaj na kolacje +nowo poznany scotch osłodzi porażkę.
nowaa43 / 2008-05-29 15:53 / Idalia
witam, mnie ten turbot też gryzie...
ppprzemo / 2008-05-29 15:54 / Uznany Gracz Giełdowy
witaj :-)
czy to sprawiedliwe, że tylko niektórzy z nas mają tak dobrze?!?
:-))
nowaa43 / 2008-05-29 15:56 / Idalia
otóż to, dopisałam przed chwilą ale mnie wyrzuciło - że to próba poprawy Barabaszkowego nastroju....
barabaszek / 2008-05-29 16:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj nowaa43...co Nas nie zabije to Nas wzmocni...Pozdrawiam.
barabaszek / 2008-05-29 16:42 / portfel / Tysiącznik na forum
16 punktów w plecy, jak to mówią potocznie :-)...trzeba było brać co było do wzięcia a nie czekać....trudno moze poszczęści się innym razem...wyczucie czasu przy zakupie było niezłe i to cieszy trzeba popracować nad bardziej intensywnym rozstawaniem się z futures...tym bardziej , że jednak przewiduję wzrosty ale też i takich zagrywek jak dzisiaj bedzie co nie miara...po coś zagranica te zakupy zrobiła na pewno nie po to aby na nich stracić...jestem dobrej myśli.
nowaa43 / 2008-05-29 17:33 / Idalia
pamiętam parę lat temu tak mi ładnie szło, byłam z siebie zadowolona że nie sprzedałam wcześniej bo jeszcze urosło ...ale zaplanowałam... no dobrze.. jutro siadam i zarabiam..
wstałam rano..nie włączyłam radia a gazet nie było, bo mąż gdzieś wyjechał..włączyłam komputer i zbaraniałam, wszystko było czerwone...
okazało się że to były pociągi w Madrycie...
Sytuacja oczywiście nieporównywalna ale nauczyłam się już nie liczyć na żadne pewniaki, czekam oczywiście z nadzieją na zyski , wszyscy tu mamy taki cel,
też jestem dobrej myśli, pozdrówka Barabaszku
barabaszek / 2008-05-29 18:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Nowaa43 jestem inwestorem z 9-miesięcznym stażem także jestem wobec siebie wyrozumiały he he he...cały czas się uczę i jak na razie, daję sobie spokojnie radę z ewentualnymi porażkami...mam tą przewagę,że czas mnie nie goni i nie muszę zainwestowanych środków wyciągać na szybcika ze stratą co nie znaczy,że nie powinienem tych strat ciąć...mój portfel jak i moje wypowiedzi nie są podyktowane chęcią naciągnięcia kogoś lub sztucznego chwalenia się jaki to jestem mądry i przewidujący (bo taki nie jestem :-))...staram się na ile mogę i na ile pozwala mi moja obecnie zdobywana wiedza...nie przejmuję się porażkami choć są czasami bardzo dotkliwe,staram sie wyciągać wnioski na ile moja skromna inteligencja pozwala często zamęczając pytaniami innych bardziej doświadczonych graczy giełdowych (jakoś mnie znoszą więc nie jest źle :-)))....nauczyłem się przez ten czas jednego ....trzeba być cierpliwym i szukać szansy dla siebie....a mylą się wszyscy jedynie są tacy co do tego się nie przyznają....taka sesja jak dzisiaj to dobry przykład na to, iż czasami to wielka niewiadoma....USA za to pełną parą na zielono...w przypadku "włażenia z butami"dużego kapitału ciężko jest przewidzieć czy to na dłużej czy tylko spekulacyjnie...ciężko szczególnie w takim jak teraz okresie kiedy to go na naszej zaściankowej GPW nie było....dzisiejsza sesja myślę pokazała jedno....z takim kapitałem, mogą robić na naszej giełdzie co im się żywnie podoba i robią to...wczoraj podebrali akcje po to tylko aby dzisiaj je wyrzucić narobić paniki i podstawić kosze...z moich obserwacji WIG20 dnia dzisiejszego taka rodzi się konkluzja.Pozdrawiam...a jutro jak się uda parę rzeczy upłynnić to nastawię się na KGHM :-))....choć nie wiem czy dam radę bo mój Skarb będzie występował z okazji dnia mamy i taty a wiadomo Skarb najważniejszy :-))
krzysiek29 / 2008-05-29 15:21 / Uznany Gracz Giełdowy
jazde sobie robia
ppprzemo / 2008-05-29 15:51 / Uznany Gracz Giełdowy
Tak na marginesie - PGN dużo zyskuje na popularności "byciem w 20" czym z kolei CPE nie może się pochwalić. No i Gazprom - nie wiem czy to tak dobrze... Ale z drugiej strony, w perspektywie dwóch, trzech lat może nam wyrosnąć solidna firma. Ja osobiście zainteresuje się CPE po połowie przyszłego roku.
krzysiek29 / 2008-05-29 15:54 / Uznany Gracz Giełdowy
wtedy Ci sprzedam-:)
krzysiek29 / 2008-05-29 15:18 / Uznany Gracz Giełdowy
inne rynki z naszego regionu ok a my
mesko / 2008-05-29 14:45 / portfel / Status quaestionis
No i niestety niedzwiedzi dzień :(
krzysiek29 / 2008-05-29 14:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Wczoraj ladny dzien na calym rynku a dzis juz gorzej. Skad takie zmiany. Kontrakty trzymaja wzrosty a jesli maja maly pretekst do spadkow to nie oszczedzaja. A dane calkiem przyzwoite
mesko / 2008-05-29 14:56 / portfel / Status quaestionis
Uważam, że zakończymy ponad a takie zwałki to pod zakupy
obym sie nie mylił
Chociaz na TVN-ie wcale nie widać wyraźnie zakupów
hmm no nie wiem
mesko / 2008-05-29 15:10 / portfel / Status quaestionis
chyba jednak sie mylę
zońka19 / 2008-05-29 14:11 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich serdecznie
nie mam ostatnio czasu na pisanie , giełdę i wiele innych rzeczy
dokształcanie ( na stare lata ) dom i wiele innych
jak to mówią człowiek całe zycie się uczy ,
a i tak głupi umiera
Pozdrawiam
barabaszek / 2008-05-29 11:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza i forumowiczów,życzę miłego dnia i udanych decyzji w inwestowaniu...delikatnie zakupiłem Kolastynkę,bedę zwiększał w niej swoj udział jak również w HTLStrefa.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
barabaszek / 2008-05-29 13:48 / portfel / Tysiącznik na forum
Ale jatka na kontraktach ...walka na śmierć i życie...byki do boju !!!!
krzysiek29 / 2008-05-29 13:57 / Uznany Gracz Giełdowy
Jesli jeszcze sie nie obkupil w L-ki to niech sie rusza bo wstrzymuja caly ruch-:)
barabaszek / 2008-05-29 14:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Zauważyłem...obkupiony :-)...i liczę na dobre otwarcie w USA...
krzysiek29 / 2008-05-29 14:07 / Uznany Gracz Giełdowy
powinno byc ok wszystko na to wskazuje.pozdr
barabaszek / 2008-05-29 14:10 / portfel / Tysiącznik na forum
i taką żywię nadzieję...Pozdrawiam.
kazelot / 2008-05-29 10:58 / Tysiącznik na forum
Przepraszam,ze nie na temat.Koncert Metallici był super.Teraz znikam na jakiś czas.Powodzenia i pozdrawiam.
Thai / 2008-05-29 11:03 / Bez rangi
Witaj Kazelocie :-)

...jak najbardziej na temat...
Bywaj zdrow.. Powodzenia Tobie i.. pozdrowienia serdeczne.. ode mnie :-)
krzysiek29 / 2008-05-29 09:48 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam 2 firmy z Wig 20 nie daja mi spokoju a mianowicie PXM i PGNiG cena ok i perspektywa rowniez. PXM mam a PGNiG zamierzam sie tylko funduszy juz brakuje pozdr-:)
ppprzemo / 2008-05-29 10:17 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzień dobry Krzyśku, dzień dobry @ll,
PGNiG - mnie martwi w tej spółce niejasna sytuacja. Zamieszanie z akcjami pracowniczymi (dokapitalizowanie do 75% czyli jakieś 700mln innymi akcjami - jakimi?), regulacja państwowa, moloch państwowy, związki zawodowe, brak własnych surowców. Słowem perspektywy (dla mnie jako potencjalnego inwestora) mało przekonujące...

P.
ps - Jargu: stolica Wielkopolski śle słoneczne pozdrowienia stolicy Dolnego Śląska. A co do Odry to niedawno gdzieś w TV widziałem reportaż, jak steruje jakąś stacją kolejową...
Jarg / 2008-05-29 10:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Stolica DŚ rewanżuje się serdecznymi pozdrowieniami Przemku... :-)

PS. Niektóre zakłady naukowe we Wrocławiu lubiły "poszpanować" Odrami :-))... Umieszczano je w przeszklonych pomieszczeniach na parterze budynków, żeby widać je było z ulicy... a te ogromne dyski macierzowe kręciły się, kręciły się i kręciły się.... :-))
ppprzemo / 2008-05-29 12:58 / Uznany Gracz Giełdowy
A to niestety nie widziałem na żywo mimo, że swego czasu spędziłem "u Ciebie" sporo czasu. Za to moja połowica w trakcie studiów na poznańskiej polibudzie (teraz z hamerykańska nazwanej uniwersytetem technicznym) oglądała sobie taką Odrę. Była nawet na chodzie bo opiekował się nią jeden z wykładowców - zapaleńców. Teraz już niestety jest częściowo zezłomowana...
Ale to co widziałem w telewizorni to prawdziwa, działająca Odra, która rzeczywiście steruje ruchem na jednej z małych stacyjek PKP. Nie założę się ale wydaje mi się, że we Wrocku lub okolicach.
krzysiek29 / 2008-05-29 10:33 / Uznany Gracz Giełdowy
Wiem, ze ta niejsnosc z tymi akcjami ale ladnie chodzi w okreslonych kanalach i dosc szybko ostatnio kupywalem po 4,15 sprzedaz 4,47 teraz mysle podobnie a moze nawet wyzej.
Co do PXM wiem ze jest drogi ale porownyjac do MSZ to tani a to sa lepsze z naszych firm
ppprzemo / 2008-05-29 13:05 / Uznany Gracz Giełdowy
Rząd chce (musi) dać akcje za 700mln ale jednocześnie chce zachować 75% udziału więc ma pomysła na wrzucenie "w zamian" czegoś mniej potrzebnego. Już sama ta koncepcja budzi niesmak, bo oczywiście nie wiadomo co to będzie. A co się dzieje z wynikami "skażonymi" aktualizacją wyceny po spadkach to wszyscy wiemy...
Dodatkowo, gazowcy nie mają łatwego życia z Rosjanami i potworzonymi "nakładkami" na firmy przesyłowe.
URE pomijam, bo o tym już chyba wszyscy wiedzą.
Na dodatek szykuje nam się trzecia co do wielkości fala postępowań sądowych, w które pośrednio będzie zaangażowany PGNiG. Co do zasady będą to postępowania karne wraz z adhezyjnymi cywilnymi...

Co oczywiście nie neguje możliwości zarabiania na kanaliku. Ja na przykład zarabiam sobie na kanalikach PND i ACP choć tej pierwszej to na longa za więcej niż 0,01 raczej nie wezmę :-)
krzysiek29 / 2008-05-29 13:19 / Uznany Gracz Giełdowy
Moze alternatywa dla PGNiG bedzie CPE??? Wiem ze to malutka firma ale szybko sie rozwija a co najwazniejsze to Gazprom macza paluszki. Jedna fabryka juz uruchomiona dwie w drodze z tego co wiem najwieksza ma byc w wielkopolsce i to ma byc jedna z najwiekszych w Europie. itd itd pozdr
ppprzemo / 2008-05-29 13:06 / Uznany Gracz Giełdowy
"trzecia w wolnej Polsce" miało być...
krzysiek29 / 2008-05-29 10:34 / Uznany Gracz Giełdowy
obie inwestycje traktuje jako szybki zysk( nie koniecznie kosmiczny mowie rzedu 10%) nie jako dlugo inwestycje.
ppprzemo / 2008-05-29 13:13 / Uznany Gracz Giełdowy
a swoją drogą, u mnie w 2008 spora część zysku pochodzi z gry w kanalikach :-)
Jarg / 2008-05-29 10:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzyśku

Pomijając fakt, że Polimex jest bardzo dobrą spółką... wydaje mi się, że jest on nadal dość drogi. Obecna cena odpowiada cenie z początku stycznia 2007... Pozdrówka :-)
krzysiek29 / 2008-05-29 10:50 / Uznany Gracz Giełdowy
PXM C/Z - 29.00, C/WK- 3,03
MSZ C/Z - 22.73, C/WK - 7,13
Jarg / 2008-05-29 09:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ponar zamierza chyba nadal dostarczać nam pozytywnych wrażeń :-)
boruvva / 2008-05-29 08:41 / WrocLove
Witam Jarg,
Widze,ze nawet na tej samej dzielni mieszkamy :)
Pozdrowienia z Modlińskiej :D
Jarg / 2008-05-29 08:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-)) Blisko, coraz bliżej... :) Oksywska pozdrawia... :-)
mesko / 2008-05-29 08:49 / portfel / Status quaestionis
Witaj koleżko boruvva
Witaj BIG
Witajcie @ll

hmm. Coraz więcej dolnoślązaków :)
MIŁO....Ja z miasta KGHM :)))
Miłego dzionka wszystkim
nowaa43 / 2008-05-29 09:14 / Idalia
Dzień dobry wszystkim Mazowsze się kłania..
Big Lebowski / 2008-05-29 08:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim. udanych transakcji zycze..
Big Lebowski / 2008-05-29 08:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=JFWPeVfWB9o Ten piekny poranek nalezy muzyka przywitac..
Jarg / 2008-05-29 08:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie o poranku...

Udanego, pogodnego dzionka... :-)
Pozdrawiam Was serdecznie...
superman / 2008-05-29 08:12 / Tysiącznik na forum
witam wszystkich,
ciekawy artykul o PNF "Szczupaki z GPW zagrają o Ponar"...
http://tnij.org/a9xz
boruvva / 2008-05-29 07:47 / WrocLove
Witam wszystkich!
Piekny poranek dzisiaj mamy we Wroclawiu :)
Udanych transakcji zycze!
Jarg / 2008-05-29 08:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Sąsiedzie :-)

Borek przesyła pozdrowienia...
Zapowiada się gorący dzień w naszym grodzie...
Thai / 2008-05-29 08:50 / Bez rangi
Witam Wszystkich.. witam Sasiadow Dwoch.. :-))

i.. pozdrownia serdeczne przesylam..
Zycze milego dnia i pomyslnych decyzji..
Jarg / 2008-05-29 09:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, witaj Sąsiadko :-))
barabaszek / 2008-05-29 00:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak zwykle poszperałem trochę w sieci i znalazłem bardzo ciekawy artykuł...myślę,że wart poświęcenia mu czasu na przeczytanie...podaje linka...
http://marekwojciechowski.bblog.pl/wpis,polski;bill;gates;zyje;w;biedzie,11811.html
kadka51 / 2008-05-29 08:35
przeczytałam, niestety nie on jedyny, a szkoda. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
kadka51 / 2008-05-29 08:34
przeczytałam, niestety nie on jedyny, a szkoda. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Jarg / 2008-05-29 09:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Historia inż. Karpińskiego jest właściwie ponurą kwintesencją PRLu w dziedzinie "rozwoju techniki" - a te wielkie Odry z "macierzami pamięci" wielkości kół od parowozu... jeszcze pamiętam...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy