Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Jarg / 2008-05-24 15:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich...

Obserwując ostatnie wyścigi i dzisiejsze kwalifikacje trudno oprzeć się wrażeniu, że team BMW jest w istocie znacznie słabszy od Ferrari I McLarena, a dobre miejsca zawdzieczają przede wszystkim znakomitej jeździe Roberta... Gdyby nie on...
Heidfeld ma na dodatek regres formy... A przecież tor w Monaco był postrzegany jako szczególnie odpowiadający bolidom BMW...

Miłego sobotniego popołudnia Wam życzę...

PS. Ach... malowniczy jest ten wyścig... :-)
Big Lebowski / 2008-05-24 17:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj . Fakt Robert wyciska z tego bolidu wszystko co mozliwe - swiadczy to o jego klasie , co do krajobrazu rzeczywiscie jest malowniczy - ale gdy tak spojrze obecnie na Baltyk to krajobraz takze niczego sobie.. ;-))
amigo2 / 2008-05-24 22:11 / Regulamin forum!
witam
i potwierdzam kocham nasz Bałtyk jest piekny
i od wczoraj jestem nad nim az do 30 wrzesnia))))))))))))))
nowaa43 / 2008-05-24 22:46 / Idalia
a ja się zastanawiałam, co się Amigo dzisiaj - w sobotę - tak wcześnie zerwałeś,
zazdrość gryzie w samo serce.. pozdrawiam, ukłony dla Bałtyku..
arecki97 / 2008-05-24 14:19 / portfel / "Skurczy.byczek"
Witaj Bigu, nie wiem czy rzuciles wczoraj okiem na informacje ze na Ferrum bedzie WZA 18 czerwca i jednym z punktow jest :

23. Wyrażenie zgody Zarządowi Spółki do nabywania akcji własnych Spółki "FERRUM" S.A. w celu ich dobrowolnego umorzenia.

Nie wiem jak to interpretowac, na plus czy na minus ??
Jarg / 2008-05-24 16:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, powinieneś interpretować to dwojako...
- z jednej strony - jako dość rozsądne posunięcie mające na celu zebranie nadmiaru papieru z rynku w momencie słabszej koniunktury, a więc po niewątpliwie atrakcyjnej cenie,
- z drugiej strony - jako wyraz pewnego braku pomysłu zarządu na inne, bardziej efektywne wykorzystnie środków finansowych...

Pozdrawiam
arecki97 / 2008-05-24 16:50 / portfel / "Skurczy.byczek"
Dzieki Jargu....jesli Zarzad zbierze akcje to zmniejszy sie FF (pod warunkiem ze beda to duze ilosci)...i to chyba rowniez bedzie plus...minusem dla mnie jest wydzwiek tej informacji w sensie psychologicznym slowo "umorzenie akcji" niezbyt dobrze sie kojarzy przecietnemu inwestorowi
Jarg / 2008-05-24 17:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hmm... ciekawe spostrzeżenie... :-))
Thai / 2008-05-24 17:37 / Bez rangi
Hmm.. Ja mysle, ze ciekawe i cenne.. Czyli nie wydarzenie, ale reakcja na wydarzenie jest wazna..
..i slowa, ktore maja swoje znaczenie.. Jak w tym cytacie:
"Wez najpierw slowa,
Rozwaz co one znacza ,
Potem objawia sie stale zasady.
Lecz jesli nie jestes prawym czlowiekiem,
Ich sens nie odsloni sie Tobie."

Pozdrawiam :-))
arecki97 / 2008-05-24 17:47 / portfel / "Skurczy.byczek"
hehe w/g mnie gielda to przede wszystkim psychologia czyli ludzie i emocje. Tutaj jedna informacja mozna spowodowac zjazd lub wzrost kursu...nie wspominajac o ruchach spekulacyjnych...Pozdrawiam
Thai / 2008-05-24 17:50 / Bez rangi
Ja wlasnie sie zastanawiam.. czy to informacja powoduje konsekwencje czy reakcja inwestorow na te informacje..
Pozdrawiam..
arecki97 / 2008-05-24 18:12 / portfel / "Skurczy.byczek"
jedno bez drugiego nie istnieje :) akcja = reakcja...to moze jeszcze jedna uwaga, malo ludzi tak naprawde zarabia na gieldzie, zawodowcy owszem wiedza kiedy wyjsc z inwestycji i graja przeciwko trendowi kupujac na spadkach i sprzedajac na gorce natomiast wiekszosc sardynek gra z trendem i to je gubi :) Gielda to cholernie trudna sztuka bo zastanowcie sie kiedy latwiej kupic akcje jak widac ze rosna czy jak spadaja??? wyobrazcie sobie kolor zielony i czerwony....no wlasnie hehe na kolor zielony wlacza sie chciwosc a na czerwien reagujemy ostroznoscia - do tego dochodza reakcje tlumu. Czyli podsumowujac - na parkiecie emocje trzeba postawic do gory nogami....kiedy parzy pchac reke prosto w ogien a kiedy jest dobrze - uciekac. Gielda to ciezki kawalek chleba :)))

Pozdrawiam
Thai / 2008-05-24 19:31 / Bez rangi
Czyli - odnosnie podsumowania - samodzielne myslenie moze byc niezwykle pomocne w odniesieniu sukcesu.. Pozdrawiam :-)

P.S. Gielda pojmowana w kategoriach sztuki.. to jest cos :)))
Big Lebowski / 2008-05-24 17:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Tak jak Jarg juz wczesniej napisal mozna dwojako interpretowac - ja osobiscie sklaniam sie ku pozytywnej interpretacji - wbrew pozorom akcje nie sa zaleszczone , od wielu miesiecy nie widac objawow slabosci na tym walorze - wrecz przeciwnie . Pozdr.
Myszacz / 2008-05-24 12:22 / Bywalec forum
Cześć Big witam Ekipę.
Ale zimno brrrr..
Big Lebowski / 2008-05-24 09:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
5424 / 2008-05-24 10:28 / Fan Linuxa Ubu
Cześć Bigu maj się miał skończyć na plusie a skończy się pewnie jak tradycyjny maj........
Big Lebowski / 2008-05-24 09:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=z4yVN5CKwJ4 Na powitanie..:)
Thai / 2008-05-24 10:33 / Bez rangi
Dzien Dobry Bigu.. dzien dobry Wszystkim..

pozdrawiam serdecznie i zycze milego dnia :-)

na powitanie ode mnie..
http://de.youtube.com/watch?v=3JdlCj1gaPU&NR=1
Big Lebowski / 2008-05-23 22:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=pUDeOpn0tKE Dobranoc wszystkim..
Life / 2008-05-23 22:27 / Tysiącznik na forum
http://pl.youtube.com/watch?v=7nNYD2LYYbQ
Dobranoc i przepraszam za zamęczanie "szalonymi" rozważaniami :))
kokar / 82.139.42.* / 2008-05-23 22:01
Polecam analizy Pana Jusia na o2.pl

Czasem mądrze pisze :-)

Pozdrawiam ekipe
5424 / 2008-05-24 10:30 / Fan Linuxa Ubu
lubię pana Jusia ale mało kiedy mądrze pisze ....... bardziej lubię poczytać komentarze ludzi do wypowiedzi Pana Jusia
regon / 195.116.185.* / 2008-05-24 08:23
trochę ciekawych i przydatnych analiz z banków, TFI i domów maklerskich na temat sytuacji rynkowej jest na stronce coleos.pl
Big Lebowski / 2008-05-23 22:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj . pamietam ze dawales linka raz.. Pozdr.
Big Lebowski / 2008-05-23 21:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=lMLnDuzgkjo&feature=related
Life / 2008-05-23 21:50 / Tysiącznik na forum
Jeszcze - jesli można...
Zaobserowałem taki proceder że często kupuje się spółki tylko dla tego że są notowane i że wykres czy też oscylatory dają sygnał kupna.
Co to ma wspólnego z inwestowaniem?
Co zaś tyczy aniołów...
jedne są upadłe a inne zepchnięte w otchłań czytaj wygnane. Może i na dzień dzisiejszy do najbardziej perspektywicznych nie należą ale w przeszłości zarabiać dawały :)
Myślę tutaj o groszowych....
Zastanawiam się dydaktycznie nad ponownym zakupem np: PCG .
Nie za jakieś szalone pieniądze ale jednak dla obserwacji , testu , nauki.
Wiesz dlaczego podejmę takie ryzyko?
Big Lebowski / 2008-05-23 21:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mysle ze wierzysz w ta firme - ja osobiscie groszowek nie lubie i omijam ..co do upadlych aniolow przyklad na GPW - MCI lub MSZ mowi wiele , przeszlosc na gieldzie jest malo wazna - wazna jest przyszlosc..
Life / 2008-05-23 22:09 / Tysiącznik na forum
Wiara w pewnym sensie może tak...
ale... moje wyrachowanie podpowiada mi coś zupełnie innego.
Te spółki czy prowadzą obecnie dochodowy biznes czy nie pieniądze czy inny majątek z emisji mają...
Może się rozwiną biznesowo a może nie ale...
Zakładam: inwestuję luźne 5000 i stracę może połowę a może więcej ale przy obecnych groszowych cenach jak zarobię i biznes się rozkręci to wiesz z autopsji że 1000% zarobić to nie problem.( zwłaszcza na tych poziomach cenowych )
A może inny scenariusz : ktoś przejmie lub ktoś za pośrednictwem grosiaka będzie chciał prostą drogą zaistnieć na gpw?
Poprostu w tym przypadku totalna loteria i trotalne ryzyko....
Zobaczymy czy mam rację.
Big Lebowski / 2008-05-23 22:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bez ryzyka nie ma szampana..
Big Lebowski / 2008-05-23 21:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=jnj9pthKmMk Jethro Tull..
Big Lebowski / 2008-05-23 19:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejsza sesja pelna wrazen - inwestorzy wiedzac ze w poniedzialek w USA swieto a co za tym idzie gielda nie dziala zajmowali pozycje zgodne z wlasna strategia - czesc inwestorow jest byczo nastawiona i kupowala akcje a czesc jak zwykle grala na spadki. uwazam ze glowny wplyw na rynki ma obecnie drozejaca ropa - pisalem juz wczesniej ze na tym surowcu nastapila kapitulacja niedtzwiedzi - oznacza to ze obecnie wiekszosc inwestorow zajela pozycje Long na tym surowcu , mysle ze mozna zajmowac pozycje Long obecnie na zlocie gdyz ten surowiec powroci do swoich rekordowych cen , na GPW sa akcje obecnie ktorych majatek przewyzsza wycene gieldowa i tu juz sypania calkiem mozliwe ze nie bedzie , zakonczenie polrocza tuz, tuz i mysle ze decydentom bedzie jednak zalezalo na odpowiednim poziomie..
anonim_03 / 2008-05-23 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pewien problem w tym nie jest zawsze jasne co w tym majątku siedzi i jaką to ma rzeczywiście wartość (dobrym przykładem Ponar). Co ro ropy pełna zgoda.

Witam wszystkich.
Big Lebowski / 2008-05-23 21:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Anonim zawsze mozna gdybac - jezeli chodzi o Ponar to mozemy policzyc za trzy lata ile bedzie zwrotu z akcji zainwestowane obecnie i policzymy Twoja inwestycje ulubiona za trzy lata BMW..
Life / 2008-05-23 20:45 / Tysiącznik na forum
decydenci mają czas i myślę że nie zamierzają specjalnie przepychać się z rynkiem. inne postrzeganie czasu i cen.
a co do spółek których majątek przewyższa wycenę giełdową to tutaj idealnie pasuje powiedzenie od skrajnego przewartościowania do skrajnego niedowartościowania.
Big Lebowski / 2008-05-23 20:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Szef Arki mówi: "Kupować" - mysle ze ten artykul jest Ci znany ..
Life / 2008-05-23 21:08 / Tysiącznik na forum
Tak jest mi znany.
Od roku pierwszy raz kupiłem jednostki funduszu lecz z czasem przestałem myśleć w kategoriach: spadło -musi wzrosnąć , jest tak tanio że już nie może być taniej itd.
"Wchodzę" już w niektóre spółki dosyć ofensywnie bo zmienił mi się horyzont inwestycyjny i nie czuję już takiego wewnętrznego parcia na zysk, odrabianie i nie powtarzam sobie musi ...musi....
Ostatni rok nie tylko ze spółek ale także ze mnie upuścił sporo powietrza ( w tym pozytywnym znaczeniu ) i przestałem się nadymać.
Kupuję dla tego że tak uważam i czuję że tak trzeba. Że dla mnie to dobry moment ale nie zaklinam ani wzrostów ani spadków. Poprostu mam czas.
Tylko aby refleksu nie tracić od czasu do czasu pogrywam na spadających przecinakach :)
Big Lebowski / 2008-05-23 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wazne jest miec wlasna strategie i ja stosowac - jezeli nastapi hossa to nie oznacza ze wszyscy zaczna zarabiac - nawet w czasie hossy ludzie traca majatki na gieldzie - moja strategia kupowac firmy ktore robia restrukturyzacje , upadle anioly , oraz takie ktore maja perspektywy..
Life / 2008-05-23 21:22 / Tysiącznik na forum
to akurat rozumiem. Perspektywy są ważne. Istotne w inwestycji jest to co dana firma może przedstawiać jako całość w przyszłości ( spółki zalezne ) i jakie perspektywy stoją przed daną branżą. W tym przypadku restrukturyzacje są nader wskazane lecz trzeba obserwować czy idą we właściwym kierunku a to czasami nie jest proste ( przepływ informacji )
Big Lebowski / 2008-05-23 19:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=UG8TeXF-wB0&feature=related Muzyczka..
Life / 2008-05-23 16:47 / Tysiącznik na forum
Witam.
Odrobina radosnego popu
http://pl.youtube.com/watch?v=TF0UCEJZOO0
krzysiek29 / 2008-05-23 16:40 / Uznany Gracz Giełdowy
S&P na poziomie 1380 ma mocne wsparcie powinien od niego sie odbic oscylatory tez sa schlodzone na maksa gorzej bedzie jak przebije poziom 1370(sygnal sprzedazy) pierwsza opcja bardziej prawdopodobna. Milego Weekandu
krzysiek29 / 2008-05-23 17:35 / Uznany Gracz Giełdowy
A jednak idzie na 1370, 38,2% fibo
kow@l / 2008-05-23 19:16 / Bywalec forum
wg mnie zejdą do 1350 i dotkną lnii rgr, jest to też 50 % fibo. Ale co to zmienia dla naszych akcji?:-)

Pozdrawiam wszystkich
krzysiek29 / 2008-05-23 14:49 / Uznany Gracz Giełdowy
Czy powolutko juz pora na inwestycje w dolarki? Czy opcje walutowe bylyby najlepszym rozwiazaniem.pozdr
Big Lebowski / 2008-05-23 14:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Uwazam ze inwestycja w dolary obecnie jest przedwczesna - osobiscie obstawiam ze dolar ruszy w okresie miedzyswiatecznym - poczatek przyszlego roku , jeszcze usd w stosunku do euro bedzie sie zmagal z 1,60 za euro..pozdr.
krzysiek29 / 2008-05-23 14:57 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzieki a jakie masz zdanie co do opcji walutowych a moze cos innego???
Big Lebowski / 2008-05-23 15:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Badz ostrozny - nie takie orly potracily majatki na walutach i opcjach.. pozdr.
warren buffet / 2008-05-23 15:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dlatego ja zainwestuje w zielone albo lokate..... jakies lewary czy opcje nie dla mnie.

prognozujesz 1,90 za dolca ?
Big Lebowski / 2008-05-23 15:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Warren - jezeli mial bym radzic to dobre amerykanskie akcje z dobra dywidenda , 1,90 nie raczej tego nie bedzie ale moge sie mylic.. Pozdr.
warren buffet / 2008-05-24 17:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieki ! pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-05-23 15:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Dlatego tyle pytan zadaje jestem bardzo ostrozny. Jestem krotko na rynku gdzies od roku akurat od kiedy zaczely sie spadki i caly czas sie mecze z ta sytuacja ale wiedza i nauka ktora zdobylem kiedys zaowocuje-:)
Big Lebowski / 2008-05-23 15:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moge Ci tylko przepowiedziec jezeli wytrzymasz jeszcze jakies 1,5 r na rynku to przepowiadam Ci wielka przyszlosc - drazysz temat , jestes otwarty na wiedze , masz szanse daleko zajsc - wykorzystaj to.. pozdr.
krzysiek29 / 2008-05-23 15:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Ale mnie pochlebstwa walnely dzieki. Moze sie uda mocno w to wierze. Grunt to miec odpowiednio strategie i mocno psychike. Trzymaj sie pozdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy