Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2008-05-18 10:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czytam przerozne rozwazania na temat nieruchomosci w kraju o trendach zamianach trendow , o nadchodzacym kryzysie itp. hm. kryzys i zubozenie spoleczenstwa nastapi wedlug mojej oceny po wprowadzeniu wspolnej waluty euro , wowczas nastapi zubozenie spoleczenstwa a co za tym idzie skurczy sie popyt wewnetrzny ktory jak wiadomo obecnie jest motorem napedowym naszej gospodarki , wiele krajow ktore wprowadzily wspolna walute z lezka w oku wspomina stare dobre czasy wlasnej waluty a zwlaszcza zwykly obywatel - ktorego portfel skurczyl sie znacznie - mowie tu o spoleczenstwach i krajach znacznie bogatszych od Polski - tak wiec wprowadzenie euro w kraju bedzie jeszcze bardziej bolesne - jednak nie ma innej drogi i koszty ktore nastapia musimy poniesc..
krzysiek29 / 2008-05-18 10:57 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj ostatnio przedstawiles Ferrum jako Twoj as. Pewnie bierzesz pod uwage przejecie przez glownych udzialowcow plus wielkie kontrakty dla koncernow paliwowych. A co sie w nim jeszcze takiego kryje??? Ostatnio moje zainteresowanie coraz bardziej wzbudzaja spolki Karkosika glownie Skotan i Impeksmetal wiem zbesztane zdolowane na maksa. Z gory dziekuje i pozdr
Big Lebowski / 2008-05-18 11:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. ze spolek Karkosika interesujaca dla mnie to Impexmetal natomiast garbarnia Skotan - dla mnie osobiscie to tylko garbarnia a mydlenie oczu tematem bio paliwa - na mnie nie robi zadnego wrazenia.. Pozdr.
krzysiek29 / 2008-05-18 11:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Jednak impexmatal ma cos w sobie-:) A moglbys cos wiecej napisac o ferrum perspektywy
Big Lebowski / 2008-05-18 11:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rozwijajaca sie gospodarka bedzie stale modernizowac oraz robudowywac przemysl a co za tym idze zapotrzebowanie na na wszelkiego rodzaju rurociagi , huta Ferrum oferuje szeroki asortyment na rynek krajowy oraz zaoptruje w rury takze zagraniczne rynki - zwlaszcza w strefie euro - gdzie rurociagi beda masowo budowane oraz rozbudowywane , firma jest tzn. wiekszosc akcji w mocnych rekach a wahania ktore mialy i maja miejsce na GPW i innych rynkach znosi lagodnie - swiadczy to o sile papieru i dobrych perspektywach - dlatego stawiam na ten papier ..
Big Lebowski / 2008-05-18 11:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dotakowo dorzuce ze mam taki nawyk ze porownuje z firmami o podobnym profilu na innych rynkach i Ferrum jest zblizone do niemieckiej firmy Salzgitter AG - mozesz sobie sprawdzic wykres Salzgitter z kilku lat..
Big Lebowski / 2008-05-18 11:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dodatkowo - mialo byc ..
kow@l / 2008-05-18 13:14 / Bywalec forum
Dzień dobry,
porównanie Salzgitter AG i Ferrum po przeglądnięciu strony WWW wydaje się nie trafione!

Ferrum to takie EUROPIPE czyli niewielka część dużego koncernu jakim jest Salzgitter. Wydaje mi się, że z Polskich firm najbardzej pasuje porónanie ze Złomrexem do spółki z CSG.
Big Lebowski / 2008-05-18 13:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
M am obie firmy w portfelu - chodzilo mi raczej ze Salzgitter jest producentem rur.. pozdr.
kow@l / 2008-05-18 13:31 / Bywalec forum
i wielu innych produktów! To tak jakby porównywać Kraft Foods i firmę produkującą wafelki w czekoladzie.
Pozdr.
Big Lebowski / 2008-05-18 13:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kapitalizacja Salzgitter obecnie 8,7mld euro w 2003r akcje byly po 5 euro to jakies 2500% mniej jak obecnie tak wiec policz sobie czy mozna porownac ..
Big Lebowski / 2008-05-18 13:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Salzgitter byla kiedys spolka firmy TUI - urosla w potege poprzez stala produkcje dla firmy EON na budowe rurociagow w Rosji - dlatego porownanie jak najbardziej na miejscu..
kow@l / 2008-05-18 14:47 / Bywalec forum
Myślę, że nie w takim scenariuszu jest szansa na wzrost kursu akcji. Kurs Slazgitter wzrósł od 2003 prawie tak mocno jak EBIT z 63 mio do 1351 mio w 2007.

Trop raczej prowadzi do akcjonariatu. BSK RETURN przekszałcił sie ostatnio (10.10.2007) w spółkę S.A.. Ferrum może posłużyć jako firma do odwrotnego przejęcia. Wtedy jest potrzebne wezwanie na akcje ferrum gdzyż mają ich stosunkowo mała ilość (za dobrą cenę).
Pozdr.
Big Lebowski / 2008-05-18 18:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie rozumiemy sie - ja daje przyklad ze srednia firma moze stac sie wielka gdyz w przypadku Salzgitter tak wlasnie bylo firma matka TUI byla wielka i wypuscila srednia firme corke z reki - obecnie ta firma dwukrotnie wieksza kapitalizacje od firmy matki ( TUI ) droga ktora przebyla jest nieistotna - wazne ze taka mozliwosc istniala - dlatego stawiam na Ferrum i uwazam ze ma szanse podobna droge obrac - nie szukam wielkich firm ktore maja szanse zostac srednimi lub malymi tylko szukam male lub srednie firmy ktore maja szanse stac sie wielkimi - a kto kogo wykupi itp. dla mnie osobiscie niewazne, wazny jest cel.. pozdr.
Big Lebowski / 2008-05-18 09:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Napisze troche o walutach..Wielu inwestorow wierzy i obstawia ze w drugiej polowie roku usd bedzie sie systematycznie wzmacnial w stosunku do innych walut, nawet czytalem komentarze na onet ktore twierdza ze usd w drugiej polowie roku bedzie bardzo mocny hm. osobiscie uwazam ze zbyt wielu obstawilo takie storry tzn. zbyt wielu znalazlo sie po jednej stronie rynku - ja obstawiam ze jednak usd wroci do dawnyh poziomow 1,58- 1,60 usd/euro - fundamentalnie amerykanska waluta nie ma podstaw do wzmocnienia gdyz deficyt USA nie zmniejsza sie wrecz przeciwnie , takze interes USA lezy w tym by ich dolar byl wlasnie slaby - dzieki taniemu usd gospodarka amerykanska uniknela jak dotad recesji zatrzymujac sie tylko na chwilowej stagnacji - wlasnie tani dolar wspieral export ktory amortyzowal skutki recesji . Zloty uwazam ze jego moc juz osiagnela w tym rok szczyt i jezeli znacznie sie wzmocni to raczej w pierwszym kwartale przyszlego roku - obecnie uwazam ze jego wahania beda w rytmie wahan usd/euro..
Big Lebowski / 2008-05-18 09:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
Big Lebowski / 2008-05-18 09:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=93ubRaUm2J0&feature=related Schody do nieba..
Life / 2008-05-17 21:36 / Tysiącznik na forum
Witam.
Ci to potrafią dmuchać....( tylko dla dorosłych ) :-))
http://pl.youtube.com/watch?v=UAcRug1saTY&feature=related
i...
http://pl.youtube.com/watch?v=880OS3D9RFg&feature=related
EMR100 / 2008-05-17 21:00 / portfel / Walczący z wilkami
Witam, ponar ruszył, teraz przy takich wynikach powinno sie dziac na nim co najmniej z tydzien,da zarobic
TOMOK / 2008-05-17 19:34 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć koleś i ekipka :-)
Ładnie balujecie widzę na łonie natury...tak trzymać :-)
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-05-17 22:07 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
no ile można balować?
A jak wrócicie mam dla Was muzyczkę:
http://pl.youtube.com/watch?v=lUwDX84JDbg&feature=related
Jedyny byłem wśród przyjaciół mych, którzy słuchali za młodi ich :-)
Pozdrawiam
5424 / 2008-05-17 16:38 / Fan Linuxa Ubu
witam wszystkich wycykałem swoje kompki na cacy teraz mogę z wami pogadać, reasumując Ponar ta spółka jest cacy czy be gubię się w obserwacjach i opiniach podawanych na forum.
kokar / 82.139.42.* / 2008-05-17 12:36
Wypowiem sie o spolce Ponar.Wyniki zaskoczyły bardzo pozytywnie niejednego.Cena była zwalana na maksa i co wyszło?Ze to perełka.Osobiscie wyleszczyłem sie na 4,62 przy cenie kupna 5 ale w poniedziałek odkupie pierwszy pakiet akcji Ponara i teraz to juz bedzie rosło i rosło aż do 20 pln za akcje
Czołem
anonim_03 / 2008-05-17 14:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czołem,
z tego co zrozumiałem link poprzema, to spółka ma w aktywach 50 mln zł premium jakie zapłaciła i które będzie amortyzowała przez 5 lat. Czyli co kwartał będzie 2.5 mln zł do odpisania, a to będzie mocno ciążyło na zyskach. Jest też opcja że slabo wszystko rozumiem ...
ppprzemo / 2008-05-17 20:50 / Uznany Gracz Giełdowy
To nie moja firma, więc się nie wgłębiałem (i nie weryfikuje kwot bo zerowo mnie obchodzą) ale MSR 26 rozróżnia spółkę przejmowaną (nic nie musi robić poza rzeczową wyceną swojego majątku) i przejmującą, która ma obowiązek ujęcia w księgach osobnej pozycji.
Mówiąc krótko:
1) kupili za więcej niż wynosi wartość godziwa spółki przejmowanej (czyli zapłacili premię) więc wartość firmy = cena nabycia - wartość godziwa (aktywów netto);
2) kupili za mniej niż wynosi wartość godziwa spółki przejmowanej (czyli zrobili sobie dyskonto) więc _ujemna_ wartość firmy = cena nabycia - wartość godziwa (aktywów netto)

Z jednej strony to wygląda na zabieg księgowy ale...
1) kupili za więcej = wydali więcej gotówki niż trzeba a na przyszłość będą amortyzować więcej, tylko że z innego konta księgowego (na ostateczny rozrachunek to i tak nie ma wpływu);
2) kupili za mniej = niby lepiej ale wartość ujemną muszą uwzględnić w bilansie co zmniejszy zysk.

MSR 26 powstał po to aby szczegółowo pokazywać gdzie się podziały pieniądze z zysku (co zapewne nie ucieszyło jakiejś części spółek) :-)



Jest też opcja że slabo wszystko rozumiem ...
Akurat takiej opcji nie ma :-)
ppprzemo / 2008-05-17 20:54 / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiście MSR 36 (a nie 26)
http://ec.europa.eu/internal_market/accounting/ias_en.htm
Jarg / 2008-05-17 12:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie południową porą :-)

Ciepło i słonecznie w stolicy Dolnego Śląska...
Pozdrawiam Was serdecznie i życzę udanego sobotniego wypoczynku... :-)
Jarg / 2008-05-17 12:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
... i już znikam imprezować i wypoczywać... :-)) .... Apap
Big Lebowski / 2008-05-17 11:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
Big Lebowski / 2008-05-17 11:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=UIqYn_1IdZU Na powitanie Bruce...:)
Big Lebowski / 2008-05-17 12:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=gwG8WXYAHR0 Troche klasyki..
Big Lebowski / 2008-05-17 12:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W czasie krachu 93/94 byl taki rysunek w gazecie - na ulicy facet spotyka przypadkowa kobiete i mowi do niej - przepraszam pania czy objela pani nowa emisje Big banku ( BIG w czasie krachu emitowal potezne emisje nowych akcji ) kobieta ze zdziwieniem patrzy na goscia i mowi ze nie - wowczas facet dopada gardla kobiety i dusi - mowiac a ja k... a tak.. ;-))
Thai / 2008-05-17 10:33 / Bez rangi
Witam Gospodarza, witam Wszystkich..
i pozdrawiam serdecznie..

Zycze milego dnia, wypelnionego radosciami :-)

pozostawiam odrobine szczescia zapisanego muzyka..
http://de.youtube.com/watch?v=JTXo-8MEBaw&feature=related
Jarg / 2008-05-17 12:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj miła miejska Sąsiadko :-)

Jak zwykle Borek śle serdeczne ukłony... :-)
Thai / 2008-05-17 18:33 / Bez rangi
Witaj mily Krajanie :-)

Borkowi tradycyjnie serdecznosci odwzajemniam.. :-)
krzysiek29 / 2008-05-17 10:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie jak ktos mi moze wyjaznic cale zamieszanie z fuzja CSG i ZSS bylbym wdzieczny. Na 7 lipca sprawa w sadzie dotyczaca parytetu wymiany. Jarg stwierdzil ze ten parytet 1:1 jest niekorzystny ale czy to cos zmieni przeciez Przemyslaw wszedzie jest glownym udzialowcem i to on rozdaje karty. Ale mimo wszystko powstanie ciekawa spolka. Ciekawi mnie jak sfinansuja czy dodrukuja akcji czy wymysla cos innego.pozdr
Jarg / 2008-05-17 12:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzyśku... Przyznam szczerze, że ja nie rozumiem, czego Ty nie rozumiesz?
Parytet wymiany może być korzystny lub niekorzystny ze względu na proporcje wyceny przedsiębiorstw, których dotyczy fuzja. I oto jest spór. Inna sprawa, czy jest on do wygrania przez stronę pozywającą... Pozdrawiam
barabaszek / 2008-05-17 01:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór kąciku bo forumowicze już pewnie spią ...Pozdrowienia dla wszystkich serdeczne a inwestorom z trakcją w portfeliku gratki (sobie również za dokonany skromny ale trafiony we własciwym czasie zakup).Ponar zaskoczył pewnie nawet Biga he he zawsze miał rację z tym ,że spółka idzie do góry jak najbardziej wytrwali inwestorzy na niej psy wieszają ...w tym przypadku się sprawdziło jak zwykle w 100%....a skoro tak to Hałwa ty chłamie jeden badziewny....:-))).Dobranoc.
Life / 2008-05-16 23:34 / Tysiącznik na forum
weekend....luzujemy/blusujemy
http://pl.youtube.com/watch?v=e3LEhfbKCSc
krzysiek29 / 2008-05-16 22:40 / Uznany Gracz Giełdowy
Patrzy ktos na spolki Karkosika moze jest to juz dno przecenione gorzej jak Toora
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy