Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2008-05-15 08:57 / Uznany Gracz Giełdowy
A dzis boska Magna znow bedzie bic rekordy wzrostow. Badziewia fruwaja az milo a super spolki kisza sie i spadaja komedia. Milego dnia wszystkim
Big Lebowski / 2008-05-15 08:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim. udanych transakcji zycze..
krzysiek29 / 2008-05-15 08:39 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj jest raporcik Ferrum!!!
Jarg / 2008-05-15 09:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest nieźle. Zwiększyli nawet przychody, utrzymali zysk operacyjny i netto r/r, spadek jest natomiast q/q. Ale to wszystko w warunkach znacznego spadku cen wyrobów gotowych w porównaniu do cen sprzed roku oraz bardzo mocnej złotówki (a oni sporo eksportują).
Zysk na akcję spadł dwukrotnie r/r (2x więcej papierów), ale cena akcji spadła jednocześnie aż cztero- czy nawet pięciokrotnie... Redukują również zobowiazania.
mesko / 2008-05-15 08:19 / portfel / Status quaestionis
Cześć @ll
No więc ciekawa sesyja będzie
Miłego dnia życzę
mesko / 2008-05-15 08:19 / portfel / Status quaestionis
Cześć @ll
No więc ciekawa sesyja będzie
Miłego dnia życzę
krzysiek29 / 2008-05-15 08:14 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam!!! Co do CSG raczej napewno czesc zysku jest zawarta w pozycji
zobowiązania krótkoterminowe i rezerwy. pozdr
Jarg / 2008-05-15 08:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dude, witajcie Kącikowicze

Przyjemnie wstawać, kiedy słoneczko świeci za oknem... Niestety, łykend podobno ma być pochmurny i deszczowy... Zobaczymy.
Pozdrawiam i życzę udanego dnia...

PS. Nikkei najwyżej od pocz. stycznia. Koncerny paliwowe wykorzystały jednak (o dziwo) drożejącą ropę i zarobiły więcej... Powinno to pomóc w ataku na 3100... Pojawiło się dzisiaj parę ładnych, nowych raportów... Są również fatalne np. Netia (dobry przykład na perspektywy tej branży)...
ppprzemo / 2008-05-15 08:47 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzień dobry,
Netia... niby mają infrastrukturę, ale nie potrafią się zdecydować. W tej spółce jest IMHO sporo trupów w szafie i jeszcze nieraz nas negatywnie zaskoczy...
1) Wydali sporo na budowanie własnej infrastruktury ale nie dokończyli inwestycji a teraz dzięki WLR i BSA można sobie poradzić choćby przez TP,
2) Próbowali szczęścia w komórkach ale spore koszty inwestycji pokryli niewielką ceną sprzedaży wychodząc z tego biznesu całkowicie,
3) Kupują bez opamiętania różne większe trzepaki ale... niby 12,- za klienta to niezbyt wiele tylko że ten klient to dziś jest a jutro może go nie być.

Jednym słowem - kiszka (mimo, że to branża telekom, a nie detaliści telekomów)

Pozdrawiam ze skąpanego słońcem Poznania :-)
Jarg / 2008-05-15 09:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wzajemne pozdrówka ze słonecznej Wenecji na Odrą... :-)
krzysiek29 / 2008-05-15 08:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj dzis rano dane z gospodarki Niemiec bardzo dobre to i DAX nas pociagnie. Jednak duzo raportow jest slabych gospodarka dostaje zadyszki. Ostatnio i Big i Barabaszek jada mocno po CPE a ja myslalem ze to dobra spolka i dalej tak twierdze. Powiedz czy sie pomylilem w ocenie tego wyboru waloru pozdr
Jarg / 2008-05-15 08:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzyśku

Odpisałem Ci wczoraj. W tym wypadku nie zgadzam się z Barabaszkiem (Big odnosił się tylko do kursu). CPE powstala w 2005 r., czyli to "osesek" :-) Nie ma co wyliczać uwarunkowań ekonomicznych normalnych w takiej sytuacji. Intensywny rozwój kosztuje. Zyski pojawią się z czasem (np. LCC od powstania do I kw. 2007 generowal same straty). Inna sprawa, czy firma nie została wprowadzona na giełdę ZA WCZEŚNIE. Ale była hossa, wszyscy pędzili do koryta. Pozdrawiam :)
barabaszek / 2008-05-15 09:28 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Jargu!Nie mówię tej firmie nie (jak każdej która może dać zarobić :-))...nie mniej do czasu choć wygeneruje 1 zl zysku moja złotówka w niej nie postanie ...raz ją miałem i o raz za dużo na razie przynajmniej...twarde ekonomiczne dno musi zostać uklepane myślę.Pozdrawiam.
Jarg / 2008-05-15 09:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku :-) Pozdrawiam serdecznie...
Big Lebowski / 2008-05-14 22:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Patrzac na raport CSG - odnosze podobne wrazenie jak Jarg ze mamy tu ksiegowosc kreatywna , mysle ze jest to cena konsolidacji i przebudowy firmy , kurs ostanio mam wrazenie ze przewidywal takie wyniki..
Kai / 2008-05-14 22:45 / Tysiącznik na forum
I chyba nie ma innego wyjscia jak wrocic na 5,10 i dopiero z tego poziomu sie odbic. Jutrzejsza czerwien na rynkach bedzie temu sprzyjac. Pozdrawiam!
Jarg / 2008-05-14 22:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyjacielu, generalnie na pewno nie jest to "Karkosik", czyli równia pochyła... mam wrażenie jakiejś poprawy... tylko irytujące jest, że to trwa tak długo. Inne firmy po przejęciu podmiotów sumowały zyski, które się wręcz zwielokrotniały... tutaj Centek robi jak osioł na całą grupę... Może jestem zbyt niecierpliwy? Branża na pewno ma przyszłość... pozostaje więc pytanie, czy akurat mamy ochotę na kolejnego longa?
Jarg / 2008-05-14 22:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pociesz mnie :-)
Big Lebowski / 2008-05-14 22:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecnie Wszystkie spolki nalezy podchodzic jak do longa , super wyniki a wzrostu nie ma i odwrotnie - mysle ze np. LCC wielu sie zalamalo wyszlo a teraz widza ze to dobra spolka - taki proces bedzie zachodzil na calym rynku , STX oglosi jak zwykle slabe wyniki a bedzie generowal wzrosty - obecnie nie ma wyjscia nalezy dobierac spolki na longa tzn. do konca roku..
Jarg / 2008-05-14 22:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Masz rację... skoro i tak człowiek decyduje się trzymać LCC czy PPWK przez lata, to właściwie nie ma się czym przejmować. Może rozterki powodowane są po prostu przez dystans do Sztuczkowskiego (czy on podoła?). Co innego Leszek... to uznana marka...

Pozdrawiam serdecznie i udaję się na spoczynek
Dobrej nocy...
Big Lebowski / 2008-05-14 22:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam serdecznie.. Dobrej nocy..
jacekk_85 / 2008-05-14 21:50 / Bywalec forum
witam
Jest raport CSG. Co o nim sądzicie?
Spadły mocno zobowiązania.

pozdrówki
Kai / 2008-05-14 22:12 / Tysiącznik na forum
Porazka... i tyle na ten temat.
Jarg / 2008-05-14 21:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Buuu... Nie podoba mi się raport Centka :-(
jacekk_85 / 2008-05-14 21:54 / Bywalec forum
też mam mieszane uczucia, aktywa spadły, niby działalnośc operacyjna lepiej, ale...
Jarg / 2008-05-14 22:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Generalnie można naleźć pozytywy... jest zysk operacyjny, w czwartym kwartale była operacyjna strata, choć zysk netto sporo wyższy... Patrząc na poziom przychodów -rentowność nie powala... Papieru jest siedem razy więcej niż przed rokiem, a wówczas operacyjny i netto był tylko o połowę niższy niż obecnie. W ogóle porównując obecny kw. z poprzednimi (III , IV) mam wrażenie jakiejś kreatywnej ksiegowości?
Jarg / 2008-05-14 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Patrząc na jednostkowy wychodzi, że tylko Centek jest dochodowy... reszta jest na razie kulą armatnią u nogi... Dobrze, że Sztuczkowski wycofał się z pomysłu kupowania stoczni. Doszłyby kolejne koszmarnie nierentowne molochy do grupy...
5424 / 2008-05-14 21:24 / Fan Linuxa Ubu
kiedy będzie realizacji zysków z tego tygodnia czwartek czy piątek.
ppprzemo / 2008-05-14 21:09 / Uznany Gracz Giełdowy
Generalnie, jak napisał Tomek, no risk no fun. Moje zdanie ma się nijak do spekulacji i wiążącej się z tym szansy na ogromny zarobek (lub kolejny ogromny zjazd) więc decyzje tylko samodzielnie :-)

U nas (i nie tylko, to trend Europejski) sprzedaż detaliczna i związany z nią sensowny zysk w zasadzie przestał istnieć. Interes jest jeszcze opłacalny ale spadające ARPU operatorów i konsolidacja w ramach grup nie pozwala na wynagradzanie dealerów choćby na poziomach, jakie mieli wcześniej. Na marginesie - Era już jest skonsolidowana (również pod względem części operacji niezbędnych do funkcjonowania), Idea została wchłonięta nawet wcześniej i konia z rzędem za znalezienie u nas kogoś decyzyjnego a Polkomtel czeka z utęsknieniem na "zdjęcie łapy" Skarbu Państwa co jest w zasadzie jedyną przeszkodą do jego wchłonięcia. Play to już teraz tylko Grecy, również budujący swoją grupę.

Skoro operatorom spada ARPU a "matki" żądają wyników, to trzeba ciąć. Nie po to budowano własne sklepy, placówki franczyzowe (które mogą zostać przejęte z dnia na dzień ale na razie prowadzą je dealerzy) i internet żeby dalej inwestować w sieci sprzedaży. Zauważcie proszę - Era straciła w jeden dzień jedną trzecią swojej sieci dealerskiej, Plus miał przez kilka miesięcy ogromny problem z niemal połową dealerów i co? Dali radę...

Co do umów - prepaid to małe piwo. Wystarczy chwila, parę podpisów, odrobinę formalności (codziennych w biznesie) i umowa już jest. Ale sprzedawców jest tak dużo, że trudno to cokolwiek zarobić. Postpaid niesie więcej pieniędzy z wynagrodzenia ale wymaga znacznych inwestycji na starcie, wyłączności w ramach danego salonu, kosztownych szkoleń i zabezpieczeń finansowych a to wszystko bez gwarancji powodzenia (w przypadku postpaid w formie franczyzy wręcz z groźbą przejęcia sklepu przez opa). Akcesoria ma każdy a marże z końcówki lat 90' (rzędu 1000-1500%) są już nierealne do osiągnięcia.

W krótkiej perspektywie ta branża (nie telekomy tylko ich detaliści!) będzie upadać. W nieco dłuższej wygra ten, kto taniej kupi konkurencję :-) Tylko, że na to potrzeba jeszcze paru lat, odpowiedniej gry z operatorami i, przede wszystkim, kasy. Czy TFO sobie poradzi? Nie wiem...

Pozdrówki serdeczne :-)
Jarg / 2008-05-14 20:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Japońce to mają pomysły... wymyślili damski kostium kąpielowy z wbudowaną baterią słoneczną... można zasilać telefon komórkowy, odtwarzacz mp3... itp... podłączenie do gniazdka w kostiumie...
Big Lebowski / 2008-05-14 20:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mowisz podlaczenie do gniazdka ? ;-))
Jarg / 2008-05-14 20:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He, he... ciekawe, w którym miejscu umieścili to gniazdko...
ppprzemo / 2008-05-14 21:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Ty się nie pytaj gdzie gniazdo. Ty się dowiedz, czy możesz sobie dopasować swoje wtyczki :-)
Jarg / 2008-05-14 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hmm... zawsze można postarać się o przejściówkę... :-)
ppprzemo / 2008-05-14 21:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Fuj... Jak możesz... to by oznaczało, że pomiędzy Wami będzie inny facet... Fuj...
Jarg / 2008-05-14 21:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oj, zagalopowałeś się w tych rozważaniach... ja miałem na myśli urządzenia elektryczne, a Ty co? :-)
ppprzemo / 2008-05-14 21:37 / Uznany Gracz Giełdowy
A mnie się dzisiaj wszystko kojarzy Panie Sierżancie :-))
A teraz mi się nawet kojarzą te urządzenia elektryczne... nic więcej dziś nie piszę...

Do zobaczyska :-)
Jarg / 2008-05-14 21:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Śpij dobrze... tylko nie poraź się prądem :-)
Big Lebowski / 2008-05-14 20:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jakby nie bylo brzmi erotycznie.. :)
Big Lebowski / 2008-05-14 21:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Halinko - droczysz sie.;-)) . hehe. Pozdrowka.
nowaa43 / 2008-05-14 21:12 / Idalia
droczę, hehe a dodatkowo jeszce coś sobie puszczę i Wam Panowie...

http://de.youtube.com/watch?v=6ax45IsptXI&feature=related
Big Lebowski / 2008-05-14 20:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://pl.youtube.com/watch?v=jnj9pthKmMk
Big Lebowski / 2008-05-14 20:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest raport Hutmenu.. hm. pomyslec ze nietak dawno po ogloszeniu ze R.K. wszedl zabijano sie o akcje po 100zl placono.. a to zwykly badziew..
Big Lebowski / 2008-05-14 20:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To mile .. pozdr.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy