Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Thai / 2008-05-13 09:40 / Bez rangi
Witam Wszystkich..
i pozdrawiam :-)

Wstrzasajacy artykul na onecie.. "Made in China"..
juz nie chodzi o Tybet, Ujgurow.. a samych Chinczykow pracujacych w obozach pracy..
Jesli tak wyglada czesc chinskiej gospodarki - gruchnie kiedys jak nic..

z tej okazji.. glos Lamy Tybetanskiego..
http://de.youtube.com/watch?v=UN_hdii72Dw
nowaa43 / 2008-05-13 10:22 / Idalia
trochę Ci zazdroszczę...
Tam zanosi się na dużo poważnych problemów np. nierównowaga płci, którą sami sobie zafundowali pozwalając mieć rodzinom tylko jedno dziecko, skończyło się tym że rodziny miały chłopców i strach myśleć o wszystkim, co do tego prowadziło..
A teraz przewaga chłopców jest tak ogromna, że do rodziny, w której cudem jakimś są dwie dziewczynki zjeżdżają całe delegacje (skład wyłącznie męski) z prezentami, kołdrami zabawkami itd. Zaczynają znikać dziewczęta sprzedawane potem rolnikom na żony...
nowaa43 / 2008-05-13 09:50 / Idalia
Witaj, trochę zbiegły się nam tematy..

Pokazuje się troche filmów dokumentalnych na ten temat, mocno przygnębiające..
Thai / 2008-05-13 10:04 / Bez rangi
Witaj, interesuje sie filozofia, literatura i kultura chinska.. bylam w 2002 r na poludniu Chin..
widzialam przepasc pomiedzy duzym Kantonem i malenkimi wioskami czy wiekszymi miasteczkami..

Ale liczby w tym artykule po prostu zatrwazaja.. Pozdrawiam..
nowaa43 / 2008-05-13 10:55 / Idalia
teraz widzę, że żle wkleiłam to, co dwa posty wyżej powinno być tutaj...
Jarg / 2008-05-13 10:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie miłe Panie...

Jestem za nową rewolucją klasową :-) Dość wyzysku pracowników przez globalne, zdehumanizowane koncerny! Jesteśmy zewsząd otoczeni przez produkty "Made in China"... owszem, tanie, ale często byle jakie i na dodatek trujące...
Thai / 2008-05-13 10:23 / Bez rangi
Witaj Mily Krajanie..

Jedna "rewolucja kulturalna" zmienila ten kraj - w sensie negatywnym - na lata.. Oby nastepna nie musiala byc pisana w cudzyslowiu w przyszlosci, a wraz z liberalizmem politycznym zaowocowala czyms pozytywnym w gospodarce.. :-))
Jarg / 2008-05-13 10:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Miałem na myśli ogólnoświatową rewolucję przeciwko globalnemu, bezdusznemu kapitałowi... który nie zna granic państwowych i faktycznie rządzi światem: wspiera zarówno rządy mocarstw i państw demokratycznych jak i rządy totalitarne i lokalne satrapie... wszystko ma tylko jeden cel: zysk, coraz większy zysk... przy jak najmniejszych kosztach...

PS. "Rewolucja kulturalna" była najwiekszą katastrofą cywilizacyjną po II wojnie światowej.
Thai / 2008-05-13 10:48 / Bez rangi
W takim razie.. ja takze jestem za nowa rewolucja klasowa - globalna.. :-)

Francuski XIX wieczny mysliciel i filozof Alexis de Tocqueville postawił teze, ze rewolucje nie wybuchają wtedy, gdy jest najciezszy kryzys, ale paradoksalnie wtedy, gdy nastepuje poprawa.. Przyszlosc pokaze..
Jarg / 2008-05-13 11:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest w tym sporo racji. Intelektualne nurty lewicowe i rewolucyjne rozwijają się szczególnie dobrze w warunkach dobrobytu. Choć najlepszym środowiskiem dla rewolucji jest pogłębiająca się dysproporcja klasowa i materialna...

PS. Globalny kapitał czytuje raczej Niccolo Machiavellego... :)
Thai / 2008-05-13 11:13 / Bez rangi
Ta dysproporcja klasowa i materialna w Chinach osiaga wlasnie swoje apogeum.. Polecam ciekawy film pt. "Gorscy listonosze" z 1999r. Do takich wiosek, bedac w Chinach dotarlam, w co drugim domu telewizor byl, ale.. ani kanalizacji, ani czystej wody, dobrej komunikacji..

P.S. :)))
nowaa43 / 2008-05-13 10:13 / Idalia
Witaj Jargu.Parę lat temu po przeczytaniu No logo Naomi Klein chodziłam długo mocno przetrącona. Teraz z kolei (olimpiada) jest dużo informacji o Chinach. Te fabryczki są obozami pracy ale ci, którzy tam pracują chyba się nie zbuntują...
A wracając do ryb, o których wczoraj wieczorem rozmawialiście.. ja kupiłam wczoraj ryby na zupę - niestety wszystkie z Chin : mintaj i tilapia. Była też panga ale odkąd przeczytałam ostrzeżenie w sieci - nie kupuję...
zońka19 / 2008-05-13 09:12 / Tysiącznik na forum
witam wszystkich
Jargu jakoś tak rymujesz od rana
U mnie jak u Ciebie zachmurzenie i duzo chłodniej
udanego dnia zyczę
Jarg / 2008-05-13 09:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Zońko...
Czasem trzeba troszkę rymów rankiem - dla poprawy humoru... Pozdrówka :-)
Jarg / 2008-05-13 07:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie

Gospodarz - ranny ptaszek...
(Chyba nie ogląda nocą seriali jak Barabaszek :-))

Serdeczne pozdrówka z zachmurzonego Wrocławia...
anonim_03 / 2008-05-13 08:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

cen o około 111 proc

????????
Jarg / 2008-05-13 08:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Brakuje przecinka, albo kliknęła się Krzyśkowi dodatkowa jedynka...
krzysiek29 / 2008-05-13 08:42 / Uznany Gracz Giełdowy
a co do tych 111% tak podaja dane ale to oni musieli sie pomylic-:)
Wedlug mnie ceny spadly ostatni w granicach 50% gdyz cena zywca byla w granicach 5,6zl a spadla do 2,7zl.Teraz mamy systematyczny wzrost bez rewelacji.pozdr
anonim_03 / 2008-05-13 08:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ok. czyli policzyli spadek procentowy od "spadniętej wartości"
powinno być (5.6-2.7)/5.6 = 50%
a nie (5.6-2.7)/2.7 ~ 107 %

witam wszystkich.
krzysiek29 / 2008-05-13 08:56 / Uznany Gracz Giełdowy
zgadza sie pozdr
krzysiek29 / 2008-05-13 08:19 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj zebrałem trochę informacji i coś skleciłem do kupy za długość przepraszam-:)
Mozę trochę za ogólnie ale jeśli masz dodatkowe pytania jak bede w stanie to odpowiem

Sektor żywca w Unii Europejskiej cierpi z powodu nadprodukcji, która spowodowała spadek cen o około 111 proc. w ciągu ostatniego roku. Tymczasem ceny pasz dla zwierząt wzrosły w 2007 roku o około 65-70 proc. w porównaniu do średnich cen z lat 2002-06.
Zboża w Polsce są obecnie średnio o 55 proc. droższe niż rok temu, cena pszenicy paszowej podwoiła się. To wszystko wpływa na obecną sytuację polskiej branży mięsnej.
Być może dla części tych producentów, którzy przetrwają, będzie dobry, natomiast dla przemysłu może być wręcz tragiczny: będzie zbyt mało surowca. Koszty produkcji wzrosły o 100 proc. a ceny pozostały na poziomie ubiegłego roku albo nawet spadły.
Tak wysoka cena zbóż w Europie jest uzasadniona jedynie tym, że istnieje duża konkurencja między paszami a biopaliwami. Dając jednym rolnikom możliwość sprzedaży zboża na produkcję biopaliw, pozbawiliśmy innych paszy do produkcji zwierzęcej. Obserwujemy, że rolnicy protestują i likwidują stada. Jest to tendencja widoczna nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Może się okazać, że w przyszłym roku, by sprostać zapotrzebowaniu na mięso, Europa będzie musiała sięgać po dodatkowe kontyngenty mięsne, np. z Brazylii.
Równie fatalnie wpłynęła na rynek ustawa o zakazie stosowania surowców modyfikowanych genetycznie (GMO) w paszach dla zwierząt. Już sama informacja, przed wejściem decyzji w życie, spowodowała wzrost ceny kukurydzy paszowej oraz pasz w ogóle. Soi niemodyfikowanej genetycznie jest na świecie zaledwie ok. 15 proc. i jest ona o blisko 30 proc. droższa niż genetycznie modyfikowana. Jeśli ustawa zacznie obowiązywać, to w najbliższym czasie, tylko ze względu na droższą soję, ceny mięsa, tak wieprzowego, jak i drobiu, mogą wzrosnąć o kilkanaście procent.
Kolejnym elementem, którego nie można zlekceważyć, jest rola sieci handlowych, to one dziś tak naprawdę sterują rynkiem. Nie tylko te duże, ale także małe, a dystrybucja w dużej mierze wpływa na cenę produktu. Sieci importują tanie mięso z innych krajów, a konsument nie widzi (a pewnie i tak go to nie obchodzi), czy mięso na sklepowej półce jest polskie, czy np. duńskie. Taki import jest opłacalny z powodu zbyt silnej złotówki.
Do niedawna na rynek UE eksportowaliśmy 60 proc. produkcji, a w chwili obecnej mamy większy import niż eksport. Polska przez dwa lata miała zamknięte rynki rosyjski i białoruski, gdzie wysyłaliśmy 15-18 proc. całego naszego eksportu.
Są dwie główne przyczyny, dla których trudno jest zdobywać nowe rynki. Pierwsza to zdecydowanie przewartościowana względem euro złotówka, silny złoty jest w eksporcie czynnikiem niesprzyjającym - obok bardzo wysokich kosztów produkcji żywca wieprzowego, nadwyżki tego surowca i spadku jego ceny. Także silne osłabienie amerykańskiego dolara bardzo osłabiło konkurencję europejskich, w tym polskich eksporterów na rynkach światowych.
Ceny skupu trzody chlewnej wzrosły o 0,7 . W tym czasie za żywiec wieprzowy średnio płacono 3,71 zł/kg, czyli o blisko 4 proc. więcej niż przed miesiącem i o 12,5 proc. więcej niż rok wcześniej.
Ceny otrzymywane przez producentów nadal nie pozwolą na pokrycie coraz wyższych kosztów produkcji. Prognozowany spadek nie rozłoży się równomiernie między państwa członkowskie. Najbardziej będzie on odczuwalny w państwach położonych na wschodzie Unii Europejskiej. W porównaniu do 2007 roku w Czechach, Polsce, Słowacji, a także prawdopodobnie na Węgrzech oczekiwany jest 5-procentowy spadek produkcji.
W zachodniej części Wspólnoty tak wysoka obniżka jest możliwa jedynie w Irlandii, która może doświadczyć najgłębszego spadku z całej Unii Europejskiej (ok. 10 proc.). Także w Hiszpanii spodziewany jest wyraźniejszy spadek o ok. 2 proc.
Produkcja w pierwszym kwartale w większości państw w dalszym ciągu pozostanie na wyższym poziomie w porównaniu do ub. roku i specjaliści nie przewidują istotnej zmiany trendu przed okresem letnim. W drugiej połowie roku przeważy skutek słabych dochodów producentów i od tego czasu produkcja w niemal wszystkich państwach członkowskich Wspólnoty powinna obniżyć się w stosunku do poziomu z analogicznego okresu ub. roku.

W 2007 roku produkcja mięsa wieprzowego w UE-27 osiągnęła rekordowy poziom 22,9 mln ton o ponad 6,5 proc. powyżej poziomu z 2006 roku (UE-25). W tym okresie całe ugrupowanie pozostawało największym eksporterem tych produktów, mimo spadku sprzedaży do krajów trzecich o ponad 8 proc. do 1,9 mln ton. Głównym eksporterem wieprzowiny z Unii Europejskiej jest Dania (520 tys. ton), przed Niemcami (330 tys. ton) oraz Holandią (210 tys. ton).
Złą wiadomością w USA dla działających w sektorze są prognozy o mniejszym areale upraw kukurydzy, co jest sygnałem, że również ceny zbóż będą wyższe. Po opublikowaniu raportu zbożowego ceny żywca na giełdzie chicagowskiej spadły gwałtownie. Specjalizujący się w sektorze drobiu prognozują również, że producenci będą borykać się z wysokimi cenami pasz przez większą część br.
Słabnąca amerykańska gospodarka również nie jest czynnikiem, który pomaga producentom, gdyż oznacza to spadek siły nabywczej konsumentów i mniejszy popyt na dania w restauracjach oraz przestawienie się na tańszą żywność. Producenci trzody chlewnej tracą aktualnie średnio 30 USD na każdym zwierzęciu. Sytuacja nie ulegnie poprawie, zanim produkcja w sektorze nie zostanie zredukowana.
Według najnowszych danych pogłowie trzody chlewnej zmalało około 10% a co najgorsze pogłowie loch nawet o 12%(nie jest tak łatwo odbudować stado główne). Aktualnie mamy hossę na zboża to już drugi rok z kolei myślę ze jeszcze z rok i dwa maksymalnie i hossa przejdzie na produkty mięsne. Dopóki ceny zbóż nie spadną nie ma co liczyć na opłacalność produkcji trzody chlewnej. Dynamika sprzedaży mięsa i wyrobów mięsnych systematycznie od 2006 roku spada
Jarg / 2008-05-13 08:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzyśku

Solidny tekst :-) Za długość nie przepraszaj, post pełen istotnych treści po prostu musi być dłuższy... Wielkie dzięki. Pozdrawiam serdecznie...
Jarg / 2008-05-13 08:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Musze przetrawić ten tekst... :-)
Jarg / 2008-05-13 08:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hmm... czyli generalnie dla naszych producentów obecny rok będzie bardziej walką o przetrwanie, niż o umanianie pozycji i zdobywanie nowych rynków. Prognozuje się przecież dalszy wzrost wartości złotego względem euro, a to oznacza zmniejszenie konkurencyjności naszych wyrobów wobec importowanych...
krzysiek29 / 2008-05-13 09:00 / Uznany Gracz Giełdowy
I to jest niepokojace stajemy sie coraz wiekszym importerem prawie wszystkiego!!! Jak zniszcza nasza produkcje wtedy pewnie nastapi oslabianie zlotego tylko nie bedzie do czego wracac bo rynkow nie odbodowuje sie z dnia na dzien
Jarg / 2008-05-13 09:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jedna kwestia nie została w tym tekście sprognozowana, a mianowicie wzrost konsumpcji mięsa wieprzowego w Azji (zwłaszcza w Chinach). Czytałem niedawno, że skup mleka przez kraje azjatyckie na rynkach światowych skutecznie "wysysa" całe nadwyżki europejskie i dlatego nabiał jest obecnie taki drogi... Autor przewidywał, że podobna sytuacja może wkrótce zaistnieć na rynku mięsa...
krzysiek29 / 2008-05-13 09:23 / Uznany Gracz Giełdowy
Co do cen mleka jesli mowimy o rynku polskim mocno spadly nawet 30%.Wtedy to byl chyba szczyt hossy na rynku mleka. Ceny pod koniec roku ksztaltowaly sie na poziomie 1,7zl a teraz 1,3-1,4zl a nawet nizej. Mleczarnie podkupywaly producentow az wreszcie nastapila mocna korekta. Ceny produktow mlecznych wystrzelily w gore a w droga strone spadek spozycia zapomniano o kliencie polskim a myslano glownie o eksporcie. Rynek zaskoczyl, pamietam jak mowiono o swietlanych prognozach a tu niespodzianka-:)
krzysiek29 / 2008-05-13 09:30 / Uznany Gracz Giełdowy
A co do rynku Chinskiego z tego co wiem to oni sa najwiekszym producentem trzody chlewnej ale ostatnio nawet ich produkcja nie wystarcza na zaspokojenie potrzeb konsumpcyjnych i tu widac swiatelko w tunelu-:) Juz niektore firmy maja umowy z krajami azjatyckimi (Chiny,Japonia, Korea). Jako ciekawostka Japonia chce od nas kupowac mieso z malych przydomowych gopspodarstw najlepiej na sciolce zywione sposobem tradycyjnym a nie z ferm przemyslowych.
Jarg / 2008-05-13 09:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobrze ich rozumiem. Ja również wolę taką żywność...
krzysiek29 / 2008-05-13 09:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Ja tylko taka jem gdyz mam rodzicow na wsi-:)
Jarg / 2008-05-13 09:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Szczęściarz. Niestety, nie mam już żadnej rodziny na wsi, więc muszę wydawać ciężkie grosiwo w eko-sklepach :-)
krzysiek29 / 2008-05-13 09:54 / Uznany Gracz Giełdowy
kiedys Ci moze przywioze-:) trzymaj sie
Jarg / 2008-05-13 09:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciekawe, nie spostrzegłem bowiem spadku cen nabiału w sklepch...
krzysiek29 / 2008-05-13 09:34 / Uznany Gracz Giełdowy
Ceny w sklepach mozna powiedziec sa stabilne i w wyniku spadku cen zywca lub mleka ceny gotowych produktow sie nie zmieniaja ciekawa zaleznosc ale tak jest.Teoretycznie firmy miesne teraz powinne miec zniwa gdyz tani surowiec a z drugiej strony mocny zloty
Jarg / 2008-05-13 09:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rzeczywiście, ciekawa zależność. Może tańszy produkt trafia do magazynów, a producenici i hurtowicy liczą, że przetrzymają w ten sposób dołek bez obniżania cen?
Big Lebowski / 2008-05-13 06:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.. udanych transakcji zycze.. Bede wieczorem bawcie sie dobrze..:)
barabaszek / 2008-05-13 00:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobranoc forumowicze...czas na ulubione seriale ...
xr5pl / 2008-05-13 00:43 / Bywalec forum
:) jakie to seriale ? o tej porze hihihihi
barabaszek / 2008-05-13 10:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Batllestar Galactica,Regenesis,The Tudors ostatnio.Pozdrawiam
Jarg / 2008-05-13 00:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Idę spać Barabaszku... Dobranoc :)
barabaszek / 2008-05-13 00:21 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobranoc Jargu!....jednego możesz byc pewien jak się uda Nam spotkać ...maślaną Cię nie uraczę :-)).Pozdrówka.
barabaszek / 2008-05-12 22:48 / portfel / Tysiącznik na forum
Jutro bedzie ciekawy dzień i nie zdziwię się wcale a wcale wyższymi obrotami na naszej GPW....mało tego myślę sobie,że może być bardziej niż ciekawie....A wszelakiej maści cwaniaczkom na WDMSA powiem jutro myślę sobie stop aczkolwiek jak będzie....rynek oceni.
PS.Spać jeszcze nie idę :-))
Big Lebowski / 2008-05-12 22:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Podsumowujac dyskusje o winach - ja preferuje mocniejsze trunki i to skrajne tzn. pije czarna wodke lub koktajl zwany bialy rosjanin ;-)) Jutro nowy dzien i nowy pieniadz , gielda dziala jak zwykle ;-)) Wszystkie moje wypowiedzi zawieraja prywatne przemyslenia i tak powinny byc odbierane .. Dobranoc Wszystkim..
Thai / 2008-05-12 23:04 / Bez rangi
Dobranoc Bigu :-)

Pozdrawiam Wszystkich i.. zycze dobrej nocy..
mesko / 2008-05-12 21:22 / portfel / Status quaestionis
Big
Konkurs z typowaniem spólki na loooooonga się udał :)
Big Lebowski / 2008-05-12 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja mysle ze on nadal trwa.. do wygrania oczywiscie toster..;-))
Falken / 2008-05-12 22:38 / portfel
No to ja wyjatkowo dzisiaj typuje Graal-a .Niedawno byłem na szkoleniu z kreatywności( super sprawa jak w pracy trzeba postepować wyłącznie zgodnie z jakimis wytycznymi) no i dowiedziałem sie, że teraz wszystkie firmy w podobny sposób sie reklamują, reoganizuja itd. i jedynie dzięki dobrym pracownikom sa w stanie odnieść sukces. No i wyjatkowo spotkałem kilku pracowników Graal-a a włąściwie Kooperolu. Goście fascynują sie swoją pracą, wygląda na to,ze to ich pasja dlatego stawiam na Graala i oczywiscie na Obamę :-))
ogrodnick / 2008-05-12 22:54 / Bywalec forum
witam szanowne grono. stawiam na mondi
skoro niektórzy typują dwie to na dokładkę świecie
pozdrawiam )
Jarg / 2008-05-12 22:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, a mówili coś o możliwości połaczenia Graala z Dudą?
Falken / 2008-05-13 07:02 / portfel
Wyjatkowo nic nie wspominali o połączeniu z Dudą :-((
barabaszek / 2008-05-12 22:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Zdecydowanie chyba inne branże jeżeli mogę się wtracić Jargu...niby żarcie ale to nie to samo :-))....interesowałem się rybnymi swego czasu....z gotowych wyrobów polecam Mispol już przejęty albo w trakcie przez Eurocash (nota bene można było krocie na tej cichej spółce w przeciągu 3 lat zarobić)....swoją drogą nigdy tak na prawdę nie miałem spółki spożywczej a w tym robię he he he odwrotnie jak powinienem....muszę od nowa w najbliższym czasie ustawić sobie porfel.
Jarg / 2008-05-12 22:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wspomniałem o tym, bo niedawno przewinęła się dyskusja wśród anali i speców branżowych, całkiem serio rozważających taką ewentualność...
barabaszek / 2008-05-12 23:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Jeżeli masz jeszcze trochę czasu mogę cos skrobnąć na ten temat Jargu.
Jarg / 2008-05-12 23:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wal śmiało...
barabaszek / 2008-05-12 23:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Jeżeli chodzi o przemysł rybny w Polsce opiera się on o kilka dużych firm skupionych głównie na zachodnim wybrzeżu i największej Graala właśnie reprezentującą wybrzeże środkowe....ogólnie rynek regionalny obsługują firmy skupione w okolicach Kołobrzegu...jest oczywiście pare firm które produkują po całej Polsce ale te największe to na wybrzeżu.Rynek jezeli chodzi o ryby złowione na naszych wodach w Polsce z wyjątkiem śledzika jest hmmm krótko mówiąc ubogi...jemy głownie ryby pochodzące z importu które stanowia poważny procent w imporcie ryb i innych bezkręgowców w handlu zwierzętami żywymi i wyrobami pochodzenia zwierzęcego...aby się nie rozwodzić ....jemy ryby głównie importowane a nasze doskonale sprzedają się poza granicami kraju.....jak bardzo rynek ryb jest w Polsce niedorozwinięty (celowo używam takiego określenia) moze świadczyć fakt ,że tak na prawdę w Polsce nie ma giełdy rybnej...mógłbym tu napisac esej na ten temat tylko kto by to czytał :-)..?Jezeli Graal chce się połaczyć z Dudą to znaczy ,że chce zrobić dywersyfikacje swoich zarobków a to oznacza ,że chce zwiększyć swój udział w pseudopasztetach jak i pseudokonserwach...A tak wogle to polecam ryby dzikie łowione na Bałtyku...turbot,łosoś,flądra,dorsz,sandacz,sieja,szprot...i ponoć nie rybę czyli śledzia....reszta hmm moze być super ale zachwalane w hiperach panga,maślana moga się dla niektórych osób źle skończyć włącznie z nagłym zgonem jak w przypadku ryby maślanej.
Jarg / 2008-05-12 23:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzięki Barabaszku. Ekstra post...

Co to są pseudokonserwy i pseudopasztety?
O co chodzi z tymi zgonami po spożyciu ryby maslanej?
barabaszek / 2008-05-13 00:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Ryba maślana zawiera enzym które u nie których osób wywołuje szokową reakcję alergiczną ...zgon moze nastąpić w przeciagu ...godziny.... u innych osób moze lekuchno wywołać zatrucie pokarmowe...panga jest bardziej nafaszerowana antybiotykami niż najtańszy indyk na jankeskim stole :-)))
pseudokonserwy....konserwa miesna kojarzy się ogólnie szrokiemu gronu jak nazwa wskazuje z...miesem...ile jest go teraz w konserwach miesnych...hmm dla lepszego samopoczucia proponuję nie czytać informacji o składzie na etykietach :-))
pseudopasztety...patrz pseudokonserwy....gdzie głównym składnikiem powinno być zmielone bardzo drobno mięso,drób,mięso zwierząt dzikich i jego podroby zaś obecnie najwięcej jest tam....warzywa...soji.
Jarg / 2008-05-13 00:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rozumiem :-) Myślałem, że użyłes jakiegoś fachowego określenia... A więc sytuacja analogiczna jest do tanich parówek drobiowych, które robione są z.... mięsa wieprzowego, które wcale miesem wieprzowym nie jest (głównie jest to tzw. tusz)... :-)

Nigdy nie slyszałem o zagrozeniu ze strony ryby maślanej. Jak to forum giełdowe kształci :-))
barabaszek / 2008-05-13 00:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Ryba maślana zawiera enzym które u nie których osób wywołuje szokową reakcję alergiczną ...zgon moze nastąpić w przeciagu ...godziny.... u innych osób moze lekuchno wywołać zatrucie pokarmowe...panga jest bardziej nafaszerowana antybiotykami niż najtańszy indyk na jankeskim stole :-)))
pseudokonserwy....konserwa miesna kojarzy się ogólnie szrokiemu gronu jak nazwa wskazuje z...miesem...ile jest go teraz w konserwach miesnych...hmm dla lepszego samopoczucia proponuję nie czytać informacji o składzie na etykietach :-))
pseudopasztety...patrz pseudokonserwy....gdzie głównym składnikiem powinno być zmielone bardzo drobno mięso,drób,mięso zwierząt dzikich i jego podroby zaś obecnie najwięcej jest tam....warzywa...soji.
barabaszek / 2008-05-13 00:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Ryba maślana zawiera enzym które u nie których osób wywołuje szokową reakcję alergiczną ...zgon moze nastąpić w przeciagu ...godziny.... u innych osób moze lekuchno wywołać zatrucie pokarmowe...panga jest bardziej nafaszerowana antybiotykami niż najtańszy indyk na jankeskim stole :-)))
pseudokonserwy....konserwa miesna kojarzy się ogólnie szrokiemu gronu jak nazwa wskazuje z...miesem...ile jest go teraz w konserwach miesnych...hmm dla lepszego samopoczucia proponuję nie czytać informacji o składzie na etykietach :-))
pseudopasztety...patrz pseudokonserwy....gdzie głównym składnikiem powinno być zmielone bardzo drobno mięso,drób,mięso zwierząt dzikich i jego podroby zaś obecnie najwięcej jest tam....warzywa...soji.
barabaszek / 2008-05-13 00:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Ryba maślana zawiera enzym które u nie których osób wywołuje szokową reakcję alergiczną ...zgon moze nastąpić w przeciagu ...godziny.... u innych osób moze lekuchno wywołać zatrucie pokarmowe...panga jest bardziej nafaszerowana antybiotykami niż najtańszy indyk na jankeskim stole :-)))
pseudokonserwy....konserwa miesna kojarzy się ogólnie szrokiemu gronu jak nazwa wskazuje z...miesem...ile jest go teraz w konserwach miesnych...hmm dla lepszego samopoczucia proponuję nie czytać informacji o składzie na etykietach :-))
pseudopasztety...patrz pseudokonserwy....gdzie głównym składnikiem powinno być zmielone bardzo drobno mięso,drób,mięso zwierząt dzikich i jego podroby zaś obecnie najwięcej jest tam....warzywa...soji.
barabaszek / 2008-05-13 00:04 / portfel / Tysiącznik na forum
No cóż to nie był wynik wypitej Warki...za powtórzenia przepraszam ale zdecydowanie nie wyniknęły one z mojej winy...czyżby teoria spiskowa miała tutaj zastosowanie :-)).
barabaszek / 2008-05-12 22:56 / portfel / Tysiącznik na forum
Branża ta sama ...bardziej powinienem był napisać produkcja i portfel miało być ale Warka Strong już działa :-)).
5424 / 2008-05-12 21:15 / Fan Linuxa Ubu
jakie piwo preferujecie, mnie po warce zawsze boli żołądek, po żadnym innym nie mam boleści.......
Falken / 2008-05-12 22:28 / portfel
Kiedys lubilem pić VIP-a z Biedronki, ale teraz sie popsuł i jest słabiutki. Ostatnio glównie Tyskie lub Warka w tej chwili wyjatkowo Specjal :-)) I niestety dobrze mi dziś wchodzi, martwi mnie tylko pobudka jutro o 5.15. Super że pracuje w firmie która wśród wielu leków produkuje Alka Prim :-))
barabaszek / 2008-05-12 22:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Bayerant :-).Pozdrówka.
Thai / 2008-05-12 21:45 / Bez rangi
Nie przepadam za piwem.. ale jesli mialabym wybrac - Paulaner..
uwielbiam wina Sycylijskie.. :-)
Jarg / 2008-05-12 21:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Miła Krajanko :-)
... Paulaner - naprawdę lubisz te mętne, pszeniczne szczy...y ? :-)
Thai / 2008-05-12 21:54 / Bez rangi
Mily Krajanie :-)
...Nie przepadam za piwem, Paulaner - gdybym miala wybierac bo..
nie bylo wlasnie wina sycylijskiego.. :-))
Jarg / 2008-05-12 21:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wina białe czy czerwone?
Thai / 2008-05-12 21:57 / Bez rangi
Czerwone, najczerwiensze.. prawie czarne.. :-)
Jarg / 2008-05-12 21:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-)

Z białych poleciłbym wina mozelskie - po prostu wyśmienite. Ale może to rzecz gustu? :-))
Thai / 2008-05-12 22:11 / Bez rangi
Przy najblizszej okazji posmakuje polecone biale mozelskie - dziekuje :-))
Czy rzecz gustu? Pewnie w stopniu jakims tak.. moze takze okazji, pory dnia, potrawy i nastroju..

Skoro wieczor, cos na te pore..
http://de.youtube.com/watch?v=-TU7ruN3XUU&feature=related
Jarg / 2008-05-12 22:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Serdecznie polecam
Jarg / 2008-05-12 22:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ooo... to mój czuły punkt :-) ... w takim razie musi być również najpiekniejsza aranżacja najsłynniejszej kompozycji Gato Barbieri... czyli... :-)
http://de.youtube.com/watch?v=4cBilCBU64o
barabaszek / 2008-05-12 22:10 / portfel / Tysiącznik na forum
A najlepsze Tokaje drogi Jargu to co pies :-)))....bardzo dobre jakościowo wina za śmieszna co do jakości cenę uważam ale oczywiście jak zwykle rzecz gustu.
Jarg / 2008-05-12 22:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Co racja to racja Barabaszku, Tokaje są cool :-)
Rzecz chyba nie tylko w guście, ale i w przyzwyczajeniach. Do tej pory pozostał mi smak na bułgarską "byczą krew", której w PRLu wypiłem chyba zalew (szczeciński) :-))
amigo2 / 2008-05-12 21:25 / Regulamin forum!
a ja tam siorbie warke i brak dolegliwosci)))))))
uznany smak tak jak BYTOM
5424 / 2008-05-12 21:29 / Fan Linuxa Ubu
szczęśliwy człowiek amigo jesteś sorbiesz warkę i bytom i wszystko idzie ci na zdrowie.
mesko / 2008-05-12 21:25 / portfel / Status quaestionis
Lech ale nie zielony - premium
Lech z rozlewni PIAST - rewelka i nie wszędzie dostępny :(
(chyba tylko LUBUSKIE)
Dębowe OK lecz 1-2 nie więcej :)
pietroo / 2008-05-12 21:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj dwa dębowe wciągnąłem wieczorem, to muszę powiedzieć, że troszkę mnie trąciło.
Big Lebowski / 2008-05-12 21:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja preferuje Tyskie lub Okocim..
5424 / 2008-05-12 21:20 / Fan Linuxa Ubu
ja przeważnie dębowe mocne lub czarny okocom, któryś raz z rzedu piję czerwoną warkę i mnie skręca żoładek z bólu.
barabaszek / 2008-05-12 21:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj cyfra.Prosty przepis...odpuść sobie czerwoną Warkę :-)))....Carlsberga polecam po odpowiedniej nawet ilości głowa nie boli na następny dzień.Pozdrawiam.
5424 / 2008-05-12 21:31 / Fan Linuxa Ubu
Calberg jest za słaby lubie mocne piwa super piwo ciemne było z browru Doilidy ale teraz tej marki nigdzie nie widze.
barabaszek / 2008-05-12 22:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Cyfra może i słabe choć było nie było 5 vol. ma :-)...z mocniejszych piw lubię Bosmana czerwonego (lokalny patriotyzm) ale jak wypiję powyżej 6 to na nastepny dzionek łepek boli ,że ho ho.
nowaa43 / 2008-05-12 21:22 / Idalia
witam wieczorkiem, no to dlaczego nauka idzie w las?

ja kiedyś lubiłam EB,
Jarg / 2008-05-12 21:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A teraz już żadnego nie lubisz Halinko?
nowaa43 / 2008-05-12 22:01 / Idalia
aż się boję przyznać, nie jestem miłośniczką ani znawcą tego trunku, tak od czasu do czasu może być no... powiedzmy złoty bażant ..
Jarg / 2008-05-12 22:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mocny płyn (%) :-)
A wiesz, myślałem, że tylko moja połowica omija złocisty trunek szerokim łukiem. Widać, wśród znajomych otoczony jestem ekscentrycznym gronem piwoszek :-))
pietroo / 2008-05-12 21:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja też lubię Carlsberga i Łomżę Export. Wchodzą znakomicie.:-))
5424 / 2008-05-12 21:25 / Fan Linuxa Ubu
co się stało z EB jakby zapadła się pod ziemie.
Jarg / 2008-05-12 21:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z polskich: Tyskie, Lech, Piast (Carlsberg)..., Żywiec...
Z obcych: Pilsener, Grolsch, Heineken, Ciemny Beamish...
mesko / 2008-05-12 21:30 / portfel / Status quaestionis
nowłaśnie, my chcemy EB
ODDAĆ EB !!!!
barabaszek / 2008-05-12 21:38 / portfel / Tysiącznik na forum
Kupione i zniszczone jako konkurencja....nie ma szans :-))....z zachodnich australijski Foster.
Jarg / 2008-05-12 21:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ibsystem wypracował zysk netto :-)
pietroo / 2008-05-12 21:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cena za IBS powala na kolana. A jeszcze niedawno mówiło się, że skoczy do 2 zł.
Jarg / 2008-05-12 21:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ładny raport Mercora. Warto zainteresować sie tym papierem. Szkoda, że obroty na nim są tak powalające...
Jarg / 2008-05-12 21:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Skotan pieknie dopasował sie wynikami do Krezusa. Wyłamała sie natomiast Alchemia.
Jarg / 2008-05-12 21:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie wieczorem

Duda pokazała raport. Porównując osiagnięty zysk z aktualnym kursem można stwierdzić, że zadziałała "niewidzialna ręka rynku", a nie zmowa grubasów. I ów rynek po prostu uczciwie przecenił akcje stosownie do malejacego zysku przy jednocześnie znacznie zwiększonej ilości akcji. Poza tym raport wygląda nie najgorzej: wzrastają przychody, zysk netto - owszem - spadł, ale utrzymał się na poziomie z 4 kw 2007, masa aktywów. Pamietam, że M. Duda coś przebąkiwał o takim właśnie poziomie przychodów i zysków, więc rozczarowania in minus nie było.
Szkoda, że tak mało wiem o tej branży poza spojrzeniem zwyklego konsumenta. Podobno skończył sie już "świński dołek" i mięsiwo będzie już tylko drożeć. Firma prowadzi inwestycje na Ukrainie, które zaczną procentować może już pod koniec roku, a na pewno w 2009. Zagrożeniem może być znaczny wzrost cen energii (i dla innych). Ale z drugiej strony żreć coś trzeba :-). Z żarcia nie rezygnuje się tak łatwo, jak z nowej lodówki. Duża szansa dla Dudy to słabość innych podmiotów z branzy, które nie radza sobie w warunkach ostrej konkurecji. Jest więc szansa dla Dudy na okazyjne akwizycje i ponoć prowadzą rozeznanie...
Krzysiek, wysmaż mały eseik o specyfice rynku mięsnego. Będę wdzięczny...

PS. Muszę przyznać, że jezyk używany przez "akcjonariuszy" Dudy na wątkach Bankiera i Parkietu, jak rzadko - idealnie pasuje do profilu działaności spółki :-))

Miłego wieczoru Wam życzę....
krzysiek29 / 2008-05-12 21:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Jutro cos napisze a glownie jakie zagadnienia Cie interesuja???
Jarg / 2008-05-12 21:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Napisz, o co chodzi z tymi górkami i dolkami świńskimi, coś o relacji zmiany wielkości pogłowia - ceny skupu żywca - ceny gotowych wyrobów...
Jarg / 2008-05-12 23:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I jeszcze, jak wygląda konkurencyjność naszej branży w konfrontacji z producentami z UE.
pietroo / 2008-05-12 21:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bardzo dobry komentarz.
Pozdrawiam wszystkich
Jarg / 2008-05-12 21:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Pozdrówka Pietroo...
pietroo / 2008-05-12 21:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dawno mnie tutaj nie było. Ale stali bywalcy Ci sami. Co słychać na tej naszej giełdzinie? :-)))
Pozdrawiam.
barabaszek / 2008-05-12 20:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wieczorową porą...do zamknięcia w USA jeszcze godzinka ale bogato dzisiaj...dobrze wróży na jutrzejszy dzionek tak bez zapeszania :-))).
Big Lebowski / 2008-05-12 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=pUDeOpn0tKE Dawno nie grane..
amigo2 / 2008-05-12 19:19 / Regulamin forum!
witam
zalecam siorbanko perełki BYTOM
Big Lebowski / 2008-05-12 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Chlopaku z bezwstydnym dopiskiem ;-)) .. Bytom.. ?
amigo2 / 2008-05-12 19:40 / Regulamin forum!
hehe wstyd to bedzie miała szanowna redakcja
jak perełka bedzie smigała na połnoc
Big Lebowski / 2008-05-12 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zycze Ci kierunku polnocnego..pozdr.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy