Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
barabaszek / 2008-05-12 11:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam dzień dobry...zielonego jak najwięcej życzę.
nowaa43 / 2008-05-12 11:19 / Idalia
witaj, na HTL i Kolastynę aż przyjemnie popatrzeć...
ale i Synthos się trochę ocknął...
barabaszek / 2008-05-12 11:28 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj nowaa43 to fakt bardzo się cieszę z HTL i Kolastynki...będzie dobrze...wydaje mi się ,że właśnie osiągneliśmy stan na rynku w którym doceniane są spółki które wykazały się dobrymi wynikami.Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2008-05-12 10:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://pl.youtube.com/watch?v=dj2Hy9cRX7Q Dla milosnikow samochodow..
Big Lebowski / 2008-05-12 09:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wracajac do tematow portfelowych - pewien wybitny inwestor mowi ze jezeli wiesz co czynisz mozesz zainwestowac do 75% portfela w jeden walor - czy moze ktos powiedziec co to za inwestor ?
anonim_03 / 2008-05-12 09:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Charlie Munger ?
Big Lebowski / 2008-05-12 09:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nikt inny tylko sam Warren Buffett ..
anonim_03 / 2008-05-12 10:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dużo nie spudłowałem ...
Big Lebowski / 2008-05-12 09:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=z4yVN5CKwJ4&NR=1 Klasyk..
mesko / 2008-05-12 09:37 / portfel / Status quaestionis
wdmsa dalej targają
barabaszek / 2008-05-12 11:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Mesko.Właśnie widze jak na małych obrotach ktoś próbuje dokupić (tak mi się wydaje)...przyłączyłem się do gry na poziomie 1,35 zobaczymy ile wysypią.Pozdrawiam
mesko / 2008-05-12 11:10 / portfel / Status quaestionis
ja poczekam - i tak troche potrwa aby zorganizować gotówke
Jarg / 2008-05-12 09:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na włodarzach wielu spółek mocno przecenionych mogą zemścić się różne tanie chwyty, zwłaszcza te nastawione na dojenie kasy, czyli nadmierne emisje puszczane na rynek bez zachowania kontrolnego pakietu... Niskie wyceny kuszą do wrogich przejęć. Pewna bardzo bliska mi spółka została w ten sposób "załatwiona", CAIB skupiło po kryjomu akcje reprezentując "grupę" ok. 90 klientów... przez co nie było konieczne ogłaszanie przekroczeń progów. Były to takie legalne "słupy". Inna sprawa, ze takie wrogie przejęcie wcale nie musi być niekorzystne dla drobnych... Akurat w przytoczonym przypadku - suma sumarum okazało się ZBAWIENNE...
Big Lebowski / 2008-05-12 08:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.. udanych transakcji zycze..
ppprzemo / 2008-05-12 09:27 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj,
właśnie przeczytałem post Jarga... Się po moich fundamentach przejechał że hej :-)
Ale ale... przecież każdy ma swoją strategię a powymieniać się punktami widzenia to nie szkoda pióra
:-))
Jarg / 2008-05-12 09:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przemku :-)

Przecież wiesz o co naprawdę mi chodziło :-) Serdeczne pozdrówka :-)
anonim_03 / 2008-05-12 09:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ale spółki duże nie koniecznie są fundamentalnie mocne, a małe nie koniecznie są śmieciowe. Duże społki ktore wymieniłeś akurat so super-mocnych bym nie zaliczył, to znaczy mają zyski tylko w czasie dynamicznego wzrostu gospodarki.

Podział portfela jest tematem ważnym -- i chyba za mało dyskutowanym na forach.
anonim_03 / 2008-05-12 09:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witam wszystkich
Jarg / 2008-05-12 10:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, wymieniłem przecież pewien zespół cech typowego "mocnego papieru". Przykłady były at hoc...

A tak na marginesie... hmm... według Ciebie KGHM i PKO BP to nie są supermocne papiery na GPW? To jakie nimi są? :-) Pozdr.
ppprzemo / 2008-05-12 09:41 / Uznany Gracz Giełdowy
Wiem, wiem :-))
Ja jestem zatwardziałym fundamentalistodywidendziarzem i wolę mniejszy zysk w dłuższej perspektywie w zamian za wewnętrzny spokój (choć i mnie zdarzyły się przygody z hawe, toorą itp).
Tak samo na grilla wolę brykiet zamiast węgla :-)
ppprzemo / 2008-05-12 09:42 / Uznany Gracz Giełdowy
i oczywiście gorącosłoneczne pozdrowionka dla Ciebie!
Big Lebowski / 2008-05-12 09:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sa forumowicze ktorzy uzywaja wielu nickow i wpisuja sie jako niezalogowani w wielu postaciach starajac sie robic sztuczny tlok - uwazaja ze sa na tyle sprytni ze nikt ich nie rozpoznaje , osobiscie gardze osobami ktorzy uzywaja wielu nickow uwazam ich za pozbawionych nabialu i zakompleksionych.. Ja gdziekolwiek pisze to pisze pod wlasnym nickiem takze na innych forach- nie mam powodu najmniejszego do wyrzekania sie wlasnego nicka..
mesko / 2008-05-12 08:39 / portfel / Status quaestionis
u la la
ale się działo na wekend na forum no no no - nie ładnie
Witam @ll
Big jestem z Tobą
Pozdrawiam wszystkich i miłego dzionkasa
mesko / 2008-05-12 08:43 / portfel / Status quaestionis
aha, zapomniałem zapytać
Big jak rozwiążesz sprawę PDA w swoim portfelu, bo widzę, że Tobie też się nie zmieniło na akcje - pissałem do Money z tym problemem ale bez odzewu
Poradź proszę bo ja pierzwszy raz uczestnicze w czymś takim i nie wiem jak to teraz w portfelu zminić
Big Lebowski / 2008-05-12 08:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. sprzedam i odkupie bez prowizji i tylko fikcyjnie.. Pozdr..
mesko / 2008-05-12 09:31 / portfel / Status quaestionis
ale po ile trzeba sprzedać i odkupić ?
i czy odkupić z ta samą datą w której się sprzedało ?
Big Lebowski / 2008-05-12 09:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obojetne jak zrobisz - chodzi tylko o przeksiegowanie..
nowaa43 / 2008-05-12 09:21 / Idalia
Dzień dobry Big, dzień dobry kącikowicze....
nowy dzionek, nowe wydarzenia..
Big Lebowski / 2008-05-12 09:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Halinka..milego dzionka zycze..Pozdrowka..
superman / 2008-05-12 08:23 / Tysiącznik na forum
witam wszystkich,
ciesze sie, ze "Gospodarz" powrocil:-)...
Jarg / 2008-05-12 07:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie w śliczny poranek...

Życzę udanego poniedziałku... choć osobiście za nim nie przepadam :-)
(Podobnie jak za TPSA, która wczoraj, późnym wieczorem skutecznie przeszkadzała w połączeniu...)

Pozdrawiam Was serdecznie...
Jarg / 2008-05-12 08:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tydzień danych makroekonomicznych nam się zapowiada (zwłaszcza USA), a także kumulacja wyników kwartalnych naszych spółek...
mesko / 2008-05-12 08:52 / portfel / Status quaestionis
Jarg co znaczy kumulacja wyników ? - nie rozumiem
Jarg / 2008-05-12 08:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, mialem na myśli tydzień szczególnie obfitujący w raporty kwartalne... :-)
yocelyn / 2008-05-11 23:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

2008-05-11 20:14:39 | *.*.*.* | Big Lebowski [ Portfel ] [ "Uznany Gracz Giełdowy" (12700 postów) ]
Widze ze gorace dyskusje sie odbywaly, bylo juz to wielu kozakow ktorym sie wydawalo
ze znalezli kamien filozoficzny i go rozgryzli, byli z liczydlem i bez liczydla ,
tacy co lizneli troche teori woskowej i byli pewni ze swiat lezy u ich stop.. wklejali
przerozne wpisy przytaczali , probowali mna sterowac o czym mam pisac itp. obecnie
bardzo wielu zarabia tylko tacy co maja portfele i nic nie ukrywaja traca - czasem
przychodzi taki dzien ze nastepuja wzrosty i posiadajacy gotowke nie kupuja czekajac
na korekte - czekajac bardzo dlugo , po jakims czasie stwierdzaja ze maja psychiczna
zadre ktora im nie pozwala zrobic zakupu i cierpia podwojnie - takie cos nastapi i
wielu nie bedzie w stanie zrobic zakupow - wowczas beda milczec i katowac sie w
samotnosci , jest to najgorsza kara dla inwestora ..

przepraszam Jarga, anonima - bo oni cos soba reprezentuja, ale tym postem udowodniles, zes pajac do kwadratu, powtorze sie - durny, zakompleksiony, blazen - super znawca rynku, po prostu zygac mi sie chce.
wiecej w twoim magicznym kaciku nic nie napisze, bo widzisz baranie, z krytyka trzeba umiec rozmawiac, a ty pajacu nie potrafisz - wiecznie madry najmadrzejszy - po prostu zenada
ollie / 149.20.54.* / 2008-05-12 00:15
A won ty kutafonie niemyty
nowaa43 / 2008-05-11 23:51 / Idalia
strasznie prymitywne te zagrywki, ortografia i styl bez zmian...
żegnam Cię bez żalu..
barabaszek / 2008-05-12 00:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Nowaa43 muzyczka dla Ciebie.....http://pl.youtube.com/watch?v=3im0kpNJSmI&feature=related.......
Jak dla mnie super "wypasiony"utwór :-))).
online / 2008-05-11 23:55 / Bywalec forum
siemano.
gdzie te bledy ort. , bo nnie za bardzo je widze.
za to bigus to dopiero mistrz ortografii.
barabaszek / 2008-05-11 23:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj!
Z uwagi na to ,że należę do tej grupki owiec pod przewodnictwem pasterza Biga powiem w naszym owczym imieniu...kamień z serca....teraz możesz mnie również opluwać.Ciebie również serdecznie pozdrawiam.
barabaszek / 2008-05-11 22:45 / portfel / Tysiącznik na forum
I z tej okazji pojadę po bandzie.....http://pl.youtube.com/watch?v=Wby9ntdYpEk&feature=related......
Jarg / 2008-05-11 22:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejsza polemika przypomniała po raz kolejny o specyfice i sensie inwestowania w akcje spółek giełdowych. Każda strategia przynosi ze sobą określony stopień ryzyka. Inwestycja w spółki duże, fundamentalnie silne, majace ugruntowaną pozycję ekonomiczną, niesie ze sobą zwykle mniejsze ryzyko przeceny, ale i zdecydowanie mniejszą stopę zwrotu, zwłaszcza w średnim i dłuższym termnie. Inwestor skłonny do większego ryzyka wybierze zaś akcje spółek niekoniecznie znajdujących się w apogeum rozwoju i doskonałej kondycji, ale za to rokującej nadzieję na rozwój, znajdującą się w fazie restrukturyzacji itp. licząc na ponadprzeciętne profity w przyszłości.

Podobnie jak kursy akcji, które poruszaja się od niedowartościownia do przewartościowania, tak i nastroje inwestorów wędrują od skrajnego optymizmu w czasie hossy do skrajnego pesymizmu w bessie, od podziwu do szyderstwa.
Wiadomo, wiele papierów zostało potężnie przecenionych. Niektóre spółki często w nie najlepszej kondycji uzyskiwały jeszcze rok temu wyceny, na które z penwością nie zasługiwały. Inne, bedące w dobrej kondycji również były wyceniane bardzo wysoko. Obecnie papiery te - potężnie przecenione, są przez wielu piszących graczy traktowane pogardliwie, z ironią, na którą często wcale nie zasługują.
Wielu inwestorów ma w pamięci spektakularne plajty Universalu, Tonsilu czy wieloletnie perypetie Elektrimu, a ostatnio Toory. Jednak droga spółki giełdowej do upadku wcale nie jest taka oczywista i należy raczej zakładać, że w zdecydowanej większości wypadków decydentom zależy na wyprowadzeniu firmy z kłopotów i wprowadzeniu jej ponownie na ścieżkę rozwoju. Chodzi przecież zwykle o niemałe pieniądze. Nie należy więc wyrokować za wczasu...

Oczywiście, można pójść na łatwiznę, kupić KGHM, PKO BP czy TVN... zapewne w 3, 5 może 7 lat przyniosą 200-500 procentową stopę zwrotu. Tak jak przyniosły w mijajacej dekadzie...
Ale można inaczej. Można było kupić na pocz. 2003 Polimex (wówczas w dość kiepskiej formie) po 5 zł... i doczekać do 300 zł. Można było w 2002 roku kupić PPWK po 1,70 (wówczas o krok od upadku) i doczekać do 70 zł (w przeliczeniu)... itd, itd...

W kąciku proponowane i omawiane są zwykle papiery z tej drugiej kategorii... trudniejsze, wymagające większej cierpliwości, obarczone większym ryzzykiem, ale za to...
Bo na omawianie KGHM czy PKN... hmm... po prostu szkoda pióra...
ppprzemo / 2008-05-12 09:28 / Uznany Gracz Giełdowy
A ja się podpisuję pod częścią Twojego postu. Dlaczego? napisałem wyżej :-)
Thai / 2008-05-11 22:43 / Bez rangi
Pieknie napisane... Krajanie :-)

W dodatku ta droga trudniejsza, wymagajaca wiekszej cierpliwosci, ryzykowna itd .. daje wiedze jakiej nabyc na skroty nie mozna.. to wiedza bogatsza o doswiadczenie, moze trudniejsze.. staje sie madroscia, ktorej w ksiazkach po prostu nie ma..

Pozdrawiam, zycze dobrej nocy..
nowaa43 / 2008-05-11 22:56 / Idalia
Podpisuję się pod obydwoma postami..
barabaszek / 2008-05-11 23:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Jargu!!! He he he ...jak zwykle Twoje wypowiedzi wprawiają mnie w zadumę nad moją nieukończoną,brutalnie przerwaną przez szarą rzeczywistość ...edukacją....Utworek dla Ciebie....
http://pl.youtube.com/watch?v=9ySU8y---tM
Jarg / 2008-05-11 21:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie wieczorem
nowaa43 / 2008-05-11 21:56 / Idalia
Witam wszystkich po pięknym dniu na działce, wróbelki, szpaczki, bukiety bzu i piwonii japońskich....
Dyskusja wre że aż sieć sie trzęsie. Przed chwilą wyrzuciło mnie ze wszystkiego a teraz komentarze do portfela pokazywane są z zielonym listkiem jaki ma serwis giełdowy BOSia...Chyba, że nastąpiło połączenie...
Pozdrawiam wszystkich..
nowaa43 / 2008-05-11 22:04 / Idalia
PS. To z mojej krainy świętego spokoju..
barabaszek / 2008-05-11 22:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Witajcie nowaa43 i Jargu.Jestem koszmarnie zmęczony ale i zadowolony (interes się kręci a pracować trzeba he he he).Już szukam muzyczki dla Was.Pozdrawiam bardzo serdecznie.
nowaa43 / 2008-05-11 22:18 / Idalia
cieszę się, że interes sie kręci..
wypróbowałam dzisiaj graperfruitową finlandię wg Twojego przepisu, nie wiem czy to po słońcu czy brak wprawy - skończyło się godzinną drzemką...ale dobre to to było, pozdrawiam również..
nowaa43 / 2008-05-11 22:26 / Idalia
Znalazłąm coś dla nas wszystkich...

http://pl.youtube.com/watch?v=cSFfQu69gWU
Suzin / 88.198.228.* / 2008-05-11 21:24
Pozdrowienia z krainy "Święty Spokój"
Kiedyś pisałem na forach,teraz czasami czytam.
Odniosę się do tych,co atakują Lebowskiego-To mięczaki,które dostały po gaciach,sugerując sie jego wypowiedziami.Bezwolne leszczyki,podczepiające się pod cudzą strategię,później dostające po pieluszce i wylewające swoje żale jak pomyje na cudzą głowę.
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić,aby postronny gracz mający trochę intelektu i kultury,widząc,nawet błędy w czyichś(Lebowskiego)opiniach-miotał się i ubliżał.Takiemu graczowi to dynda.
Tak,tak,jesteście kupą łajna,kiedyś zapewne sami byliście czopkami tego forum,pod innymi nickami,kadząc Wielkiemu Guru.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy