Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
jacekk_85 / 2008-05-11 20:40 / Bywalec forum
Bigu mam pytanie
Skąd Twoim zdaniem mógłby się pojawić popyt na naszych MiSiach. Jak na razie nasi krajowi gracze nie chcą w nie inwestować. Złotówka jest bardzo mocna i stale się umacnia co sprawia, ze jesteśmy mało konkurencyjni cenowo z innymi rynkami emerging. Jezeli zacznie kupować zagranica to spółki z w20 a nie MiSie. Ludność szara siedzi na lokatach i juz iwe, ze na giełdzie można wiele stracić. Pojawiają się niepokojące wieści z gospodarki. Coraz bardziej zwalniamy. Wygląda na to, ze mamy besse jak nic.
Big Lebowski / 2008-05-11 20:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wbrew pozorom male i srednie spolki sa kupowane przez zagranica np. PPWK - DB, LZPS - DB , BBIC- DB,i wiele innych, na tanie spolki na dnie zawsze znajda sie mocne rece ktore maja pieniadze i czas.. Pozdr.
Big Lebowski / 2008-05-11 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://pl.youtube.com/watch?v=aoyuG5R8cdg
Big Lebowski / 2008-05-11 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie .. Witam wieczorowa pora..
barabaszek / 2008-05-11 20:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Bigu ,witajcie forumowicze.Pozdrowienia dla wszystkich.
Big Lebowski / 2008-05-11 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku.. Pozdr..
barabaszek / 2008-05-11 20:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Co u Ciebie słychać Dude?Jak necik już założony bedziesz bywał częściej?
Big Lebowski / 2008-05-11 20:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Widze ze gorace dyskusje sie odbywaly, bylo juz to wielu kozakow ktorym sie wydawalo ze znalezli kamien filozoficzny i go rozgryzli, byli z liczydlem i bez liczydla , tacy co lizneli troche teori woskowej i byli pewni ze swiat lezy u ich stop.. wklejali przerozne wpisy przytaczali , probowali mna sterowac o czym mam pisac itp. obecnie bardzo wielu zarabia tylko tacy co maja portfele i nic nie ukrywaja traca - czasem przychodzi taki dzien ze nastepuja wzrosty i posiadajacy gotowke nie kupuja czekajac na korekte - czekajac bardzo dlugo , po jakims czasie stwierdzaja ze maja psychiczna zadre ktora im nie pozwala zrobic zakupu i cierpia podwojnie - takie cos nastapi i wielu nie bedzie w stanie zrobic zakupow - wowczas beda milczec i katowac sie w samotnosci , jest to najgorsza kara dla inwestora ..
risky-rainmaker / 2008-05-11 20:43 / Ostatni Optymista
Oj byli...i są...Czasem trzeba wyjść z tłumu, żeby spojrzeć na rzeczywistość z perspektywy. Bardzo ciężko jest zachować zimną krew, zapanować nad emocjami kiedy tłum reaguje tak a nie inaczej....W mojej ocenie, czym mniej komentarzy analityków, czym mniej czytania forum tym więcej efektów ze swojej pracy...Ktoś kiedyś pomyślał...jaki był cel mojego "buntu"....nikt nie zgadnie prócz pewnej Kobiety....Jak to mówią życie to Bóg, Kobiety i pieniądze...Ty Bigu też nie zrozumiesz mojej postawy...Chciałem jednak nawiązać do Yocelyna...jeśli emocje są tak wielkie...w tej poruszanej kwesti...powinien dać sobie spokój.
jacekk_85 / 2008-05-11 20:14 / Bywalec forum
witaj
Wtrąciłem kilka słów nizej o Waszym sporze z Cieniasem. Jak to skomentujesz. Przymruż oko na posty z obelgami. Sam wiem po sobie, ze jak jest duża strata to i ciśnienie. Mnie też dziwi, ze cały czas podtrzymujesz swoje prognozy. Jezeli zakładamy, ze rynek ma zawsze rację to kącikowicze mijają się z prawdą bo jeszcze wiele spadków przed nami zanim coś ruszy.

pozdawiam
Big Lebowski / 2008-05-11 20:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj z Cieniasem to w wielu stwierdzeniach jestesmy zgodni - kwestia jest tego rodzaju ze ja twierdze ze opisywany przez niego scenariusz bedzie mial miejsce w przyszlym roku jedyna niezgodnosc miedzy nami to termin ..Pozdr.
pklark / 2008-05-11 20:13 / portfel / -
Sie macie ,sie masz .........a dzis rozpisują się na portalach ,ze TUSK za młodu(czy tylko za młodu?)pił ,palił zioło , rozstawał się z żoną ,nie cierpiał ojca itp.itd. ..... zaczynam lubieć człowieka za NORMALNOSC .........i pierwszy raz moge to powiedzieć o polityku ..........ciekawe tylko czy ten przeciek TAKICH wiadomości z zycia Donka sterowany czy nie,bo jeśli tak to gratuluje sztabowi politycznemu PO pomysłu ..........
5424 / 2008-05-11 20:39 / Fan Linuxa Ubu
sztab od kreowania wizerunku politycznego czuwa ..................i kreuje zleceniodawce.
5424 / 2008-05-11 20:11 / Fan Linuxa Ubu
daj prognozy co do przyszłego tygonia. Szefowie ponaru zwlekają z opublikowaniem wyników to plus czy minus, według mnie jeśli spółka leci to taki zły scenariusz byłby wodą na ich młym podejżewam bardzo dobre wyniki tej spółki i obawę ich przed magłym odbiciem, jakby nie było to jeszcze mają dwa tygonie spuszczania ceny.
Big Lebowski / 2008-05-11 20:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra zwlekanie podania raportu dotyczy - raportu rocznego a ten jest znany wiekszosci , raport kwartalny bedzie podany w terminie..
jacekk_85 / 2008-05-11 20:17 / Bywalec forum
Tą sprawą mogła by się zająć knf albo prokuratura. Wyprowadzili pieniądze akcjonariuszy lokując je w trupa - Relpol. Tak się robi interesy za pieniądze akjonariuszy.
5424 / 2008-05-11 19:09 / Fan Linuxa Ubu
ja kupiłem ferum zgodnie z sugestią Biga i przyznam szczerze ani razu nie byłem na tej spółce pod kreską....
EMR100 / 2008-05-11 18:57 / portfel / Walczący z wilkami
witam
Tak sobie przegladam to forum, i stwierdzam ze takie słowa krytyki tez sa potrzebne, choc dla mnie troche przesadzone.
Kazdy sam podejmuje decyzje ale ,siła sugesti czasami podejmujemy decyzje wiekszosci, kupujemy społki popularne na fofum, a one jak na złosc stoja albo spadaja.
Jezeli przydzie odbicie to zacznie wig 20 a za nim dopiero misie.Pieniazki powoli beda wracac na giełde, bardzo powoli, wielu sredniaków,i małych inwestorów jest sporo w plecy, potrzeba czasu zeby zaczeli sie przekonywac.Nap. tak jest ze mna,mam w portfelu kilka społek kupinych po duzo wiekszych cenach i nie pozostało nic innego jak je trzymac.
yocelyn / 2008-05-11 17:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)


2008-05-11 00:33:03 | *.*.*.* | yocelyn [ Bywalec forum ]
zapowiadales 13500 na Dj no i juz prawie jestemy
i co z tego ? znudzi ci sie kiedys to zalosne sapanie ?
wciagniesz jeszcze tych niedoswiadczonych do swojej gry ?
ja juz sie ciebie nasluchalem i dostalem po tylku
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-05-11 08:08:58 | *.*.*.* | Big Lebowski [ Portfel ] [ "Uznany Gracz Giełdowy" (12700 postów) ]
Jeszcze wiele razy dostaniesz po dupie az zrobi sie tak twarda jak cegla -
oczywiscie jezeli wczesniej nie stwierdzisz ze ten chleb jest nie dla ciebie ,
musisz przemyslec czy aby nie zmienic miejsca zarabiania i np. rozwozic wegiel z
Wegorzewskiej zasadniczo , starac sie zasadniczo miec oczywiscie kwit..



2008-05-11 09:43:22 | *.*.*.* | hs2 [ Portfel ]
no to skoro kolega yocelyn posiada wiedzę tajemną może niech ją nam
zaprezentuje, na chwilę obecną szczyt jego możliwości intelektualnych kończy
sie na tego typu wypowiedziach.

zaczne od 'hs2' - nie posiadam wiedzy i nikt jej nie posiada, choc bardzo by chcial -nie wie co bedzie jutro i za tydzien, rozumiem ze nalezysz do przydupasow Lebowskiego, ze jak im napisze , ze beda wzrosty to robie mu prawie lache na forum, dziekujac za slowa wsparcia - i to nie jeden tu taki jest.

Lebowski, z Ciebie to jednak prostak jest, przypominasz mi swoja przyjaciolke B. - nie potrafisz przyjac krytyki 'na klate' , ani nie napiszesz, ze sie mylilyles, juz nie mowie, zebys wypisywal , ze popelniles blad, potrafisz wklejac tylko wpisy te, ktore sie sprawdzily, ale ze , pisales jak typowy anal, ze bedzie tak lub tak , wiec nie bede tego komentowal, ja mam dobra pamiec, a to czubku , ze beda wzrosty, to kazdy wiec, po wzrostach spadki , a spadkach wzrosty, - proste nie ? :) hehe, jak ktos nalozy Cie krytyka to zaraz piszesz, zeby ten ktos zmienil zawod, ja nie pisze dlatego , ze stracilem duzo pieniedzy i obwiniam Cie za to, bo mam ich jeszcze troche, gram teraz krotko i dobrze na tym wychodze, ale Ty, wez przestan sadzic ludziom kacapoly, bo wielu z nich Ci wierzy i to bez opamietania i oczywiscie mnie skrytykuja za to , ze szanowsnego Pana skrytykowalem.
5424 / 2008-05-11 19:30 / Fan Linuxa Ubu
krytyka nie polega na rzucaniu epitetami tylko na rzeczowym wytykaniu błędów.
5424 / 2008-05-11 19:19 / Fan Linuxa Ubu
Powiem ci tak mało kto potrafi przewidzieć zachowanie giełdy z dnia na dzień ale jesli chodzi o perespektywę kilkutygodniową lub kilku miesięczną to Bigu jest naprawdę dobry, to od naszej inteligencji i umiejętności przewidywania zależy nasz sukces w inwestowaniu. Nie zawsze scenariusz zachowań na parkiecie jest zgodny z prognozami, skoro by tak było to giełda nie była by ciekawa i ekscytująca, jesli ktoś za swoje niepowodzenia w obracaniu pieniędzmi obarcza osoby trzecie to jest niedojrzały emocjonalnie i powinien dać sobie spokój z ryzykiem jakie niesie za sobą giełda.
kokar / 82.139.42.* / 2008-05-11 17:47
Kazdy sam podejmuje decyzje,jesli ktos liczy na forumowe podpowiedzi predzej czy pozniej dostanie po dupie.A dyskusja rzeczowa zawsze wskazana
yocelyn / 2008-05-11 17:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
pamietaj chlopie , ze nie kazdy dyspunuje duzo gotowka, by nachapac sie na hosse i by mu starczylo do kolejnej, rozumiesz cos co do Ciebie pisze ?
Jarg / 2008-05-11 17:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dude, witajcie Kacikowicze... :-) "Witaj Dude" - miło znowu użyć tego powitania...

Kubica raczej nie sprawił zawodu w Turcji... :-)

Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego łapania pięknej końcówki niedzieli... :-)
Thai / 2008-05-11 17:35 / Bez rangi
Witaj Bigu, Jargu.. Witam Wszystkich :-)
i pozdrawiam serdecznie..
Powraca rownowaga w Kaciku..

Kubicy - kbicowalam.. spisal sie dzielnie :-)

a to na koncowke pieknego dnia.. http://de.youtube.com/watch?v=0Jnjt-dyego&feature=related
Jarg / 2008-05-11 17:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Thajemnicza Popowiczanko :-)

Pozdrawiam serdecznie...
anonim_03 / 2008-05-11 17:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
coraz zabawniejsze opinie o spółce Fonar tu chodzą ;-)))
Jarg / 2008-05-11 17:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A co to za spółka Fonar? :-)
I jakie zabawne opinie o niej chodzą? :-)
anonim_03 / 2008-05-11 17:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przepraszam za literówkę, P nie F.
że niby ma Catepillara przejąć ;-))

swoją drogą za połowę pieniądzy z emisji pokupowali jakieś "inne aktywa finansowe", wie ktoś co oni konkretnie trzymają ?
Jarg / 2008-05-11 17:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z tym Caterpillarem to był żart :-)

Część pieniędzy wpakowali w akcje Relpolu (drogo), kupili również jakąś firemkę w USA o zbliżonej branży...
anonim_03 / 2008-05-11 17:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
aaaa, taki Relpol to też perełka, w 7 miesięcy -80% od szczytu ;-))
Jarg / 2008-05-11 17:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mnóstwo spółek zostało totalnie przecenionych. W Relpolu jednak tkwi potencjał. Ta firma - jak wiele innych - nie miała szczęścia do dobrego zarządu, jest szansa, że nowi włodarze lepiej sobie poradzą. Jest w trakacie restrukturyzacji. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to za jakiś czas może być mocnym filarem grupy Ponar...
Big Lebowski / 2008-05-11 14:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cienias 1 - jezeli czytasz czasem to daj znak zycia - dawno sie nie spieralismy :).. Pozdrawiam..
Mahomet / 83.31.23.* / 2008-05-11 17:04
Na giełdzie to moze coś kumasz, ale na polityce to jesteś zielony. Obama i Clinton na rozkaz bestii rozgrywaja teatrzyk przed motłochem. Prezydent będzie z innej opcji, wybrany przy szabasowych świecach jak to mówisz. A przy pewnych okolicznościach wojennych to Busz pociągnie dalej.
Jarg / 2008-05-11 17:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak zwykle wszystkiemu winni są Żydzi, a zwłaszcza cykliści...
jacekk_85 / 2008-05-11 14:53 / Bywalec forum
Wtrącę się. Z tego co pamietam Cienias pisał, ze spółki będą spadać jak piłki i odbijać się, ale już nie do poziomów z których spadały. Miało się roztrzygnąć kto ma rację jakoś wkrótce. Jak na razie teoria Cieniasa się sprawdza. Wystarczy, ze ktoś wysypie trochę akcji i kurs jest zbijany. Nie ma popytu. Wiercimy studnię w dół i nie widać końca tego procesu.
yocelyn / 2008-05-11 17:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tak, tylko wytlumacz to lebowskiemu, on zalozyl jeden scenariusz i jak osiol nie potrafi go zmienic, a podobno tylko krowa pogladow nie zmienia,
tylko, ze zraz napisze, ze jak widzi tyle pesymizmu to jest pewney wzrostow
od LISTOPADA WIDZI WZROSTY i nikt tego nie pamieta, co za narod
kokar / 82.139.42.* / 2008-05-11 13:31
Widziałem w telewizji reklame warszawskiej giełdy,namawiają zeby inwestowac.Czy tak sie robi w dołku?Obroty mizerne fakt ale ulica wchodzi dopiero na górce,cos mi tu nie pasuje.Moze ktos sie wypowie na ten temat?
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-05-11 14:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. fundusze to niezupelnie ulica , ulica to indywidualni ktorzy graja samodzielnie obkupujac sie wszelkiego rodzaju Fonami.. Pozdr..
kokar / 82.139.42.* / 2008-05-11 17:00
Witaj Bigu
Reklamy widza nie tylko fundusze,nasuwa mi sie skojarzenie z nagonką na fundusze akcyjne w lipcu i sierpniu z tym ze teraz czlowiek z ulicy widzi zachete żeby inwestowac bezposrednio na giełdzie.Nie są to reklamy agresywne jak to było z funduszami trzeba sie wrecz przyjrzec by zobaczyc o co chodzi.No nic jak bedzie pokaże rynek.O przyszłosci zadecyduje pokonanie oporu na 3100 lub przebicie wsparcia na 2800,narazie nierozstrzygniete.A horyzont jest trudny do zarabiania
Pozdrawiam
jacekk_85 / 2008-05-11 14:59 / Bywalec forum
Moim zdaniem jezeli ktoś inwestuje na gpw samodzielnie to raczej na pewno nie inwestuje w takie badziewne spółki jak fony. W fundusze inwestują ludzie, którzy nie inwestują samodzielnie na gpw. Wychodzi więc, ze w fundusze inwestują w większosci ludzie niemający pojęcia o gpw.
kow@l / 2008-05-11 12:22 / Bywalec forum
Dzień dobry,
do poczytania http://tnij.org/a6j3, szczególnie ostatni akapit. W ostatnim roku ich analizy zdecydowanie najlepiej odzwierciedlały sytuację na rynku (polecam styczniowy komentarz) i jest to moja najlepsza jak do tej pory inwestycja -termin wykupu 18 urodziny mojego syna:-)
Bigu,
może w końcu te wzrosty nastąpią.

Pozdrawiam

P.S. nie zapomnij o GP Turcji!
jacekk_85 / 2008-05-11 12:57 / Bywalec forum
Investorsi
Fundusz od jakiegoś czasu się skasztanił mocno. Przechwalali się ze umieja zarobić na spadkach. Tylko w jednym miesiacu się im udało, w innych sromotna klęska. Potrafią tylko pięknie pisać. Miałem ich w portfelu i na bieżąco śledzę wyceny i raporty, więc nie wieszam psów bezpodstawnie. Był wywaid jakiś czas temu z zarządzającym funduszu. Mówił, że szybką będą ciąć straty, dopuszczalna strata to chyba 2%. W tym wywiadzie dobrze prognozował ten zarządzający ruch na rynku złota w miesiącu. Jednak okazało się, ze nie potrafili zarobić, a nawet stracili znowu.
Wyrzuciłem ten fundusz z portfela kilka misięcy temu. W tym miesiącu moze kupię spekulacyjnie na kilka dni bo może w końcu uda im się zarobić. Zobaczymy jak będzie w Europie i Łacińskiej. Jezeli trend się utrzyma to powinni zarobić.
Moim zdaniem nie panują od dawna nad wielkością kapitału. Nie umieją szybko zmieniać pozycji. Teraz znowu emisja byla i pozyskali trochę kasy, czyli jeszcze gorzej. Zaplanowali już, ze będzie kolejna. Żyją z prowizji bo planu zakładanego 20-30 to w tym roku na pewno nie zrobią.
Z ciekawostek to mają w portfelu sporo akcji bytomia. Bytom odpalił to może i oni zarobią w końcu w tym miesiącu.

pozdrawiam
kow@l / 2008-05-11 13:24 / Bywalec forum
Fundusz dobrze sobie radzi kiedy indeksy są w wyraźnych terndach. Na boczniaku nie idzie im najlepiej. Faktem jest, że porównując ich rezultat z funduszami akcji to wynik mają całkiem niezły.
Co do prowizji,...ich zarobek to głównie premia (20% od zysku powyżej rocznej stopy zwrotu na poziomie 15%). To był argument numer 1 dla którego zdecydowałem się na ten fundusz a nie inny. Moim zdaniem to mocny czynnik motywujący dla chłopaków.
5424 / 2008-05-11 11:36 / Fan Linuxa Ubu
Bigu to ponar może spaść np. do 1,5 zł, zastanawiam się czy nie ewakuować sie z tego waloru, tylko nie wiem na co............
faluch / 2008-05-11 13:03 / Bywalec forum
Zagrywki zagrywkami, ale dziwi mnie to, że inni więksi gracze na polskim rynku nie kupują tych akcji jednocześnie podnosząc kurs. Najpierw był Wiaderek, teraz Kalicki i może jescze bedzie innych paru obwinianych za zachowanie kursu.
1,5zł to już chyba jakaś abstrakcja (mam nadzieję). Sczerze mówiąc trudno mi uwierzyć, że nikt poza grupką drobnych nie kupuje tych akcji, skoro wszyscy wiedzą, że kurs jest "sztucznie" zaniżany. Przecież "średnich" cwaniaków na naszej giełdzie jest cała masa a jakoś żaden nie ma ochoty wejść mocniej w spółkę nawet przy obecnym poziomie....
pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-05-11 14:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zagrywki prowadzi obecnie w wiekszosci IDM i to oni mysle ze steruja spadkiem..
jacekk_85 / 2008-05-11 14:54 / Bywalec forum
niepokojąca jest c/wk 0,6. Coś naprawdę złego mogło się stać w tej spółce.
anonim_03 / 2008-05-11 13:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

skoro wszyscy wiedzą, że kurs jest "sztucznie" zaniżany.

skąd ta pewność ?
5424 / 2008-05-11 10:38 / Fan Linuxa Ubu
czy jest prawda ze dzis markety nie pracuja.
krzysiek29 / 2008-05-11 10:40 / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.tase.co.il/TASEEng/
Izrael pracuje
Big Lebowski / 2008-05-11 10:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To ze Obama jest obecnie najpowaznieszym kandydatem na fotel prezydenta to mysle ze obecnie nikt nie ma watpliwosci - Obama osobiscie podziekowal mi za zaangazowanie w kampanie wyborcza i prosil abym pozdrowil wszystkich Kacikowcow co niniejszym czynie :) , obiecal mi takze sporo biletow do kina na top film " 15:10 do Yumy " tak wiec w przyszlym czasie bede obdarowywal biletami chetnych.. a teraz cos dla Obamy i jego zwolennikow ;-)) http://de.youtube.com/watch?v=9ICmGKFz94Q&feature=related
Baranek Shaun / 2008-05-11 12:11
Witaj Big, brakowalo Cie, pozdrawiam serdecznie z Bedford
Big Lebowski / 2008-05-11 15:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. Pozdrawiam..
5424 / 2008-05-11 10:36 / Fan Linuxa Ubu
Czesc Bigu widze ze wrociles i nadrabiasz komentarze ciesze sie ...........
Big Lebowski / 2008-05-11 10:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Pozdr..
krzysiek29 / 2008-05-11 10:27 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam CSG ladnie sie rozrasta (Szczutowski robi swoje-:), CPE robi emisje ale chyba nie jest grozna na kurs(martwi mnie, ze coraz wiecej gazu kupuja od PGNiG), Trakcja wreszcie podala kiedy beda raporty(licze na nia) moglbys pare slowek na temat tych walorow pozdr
Big Lebowski / 2008-05-11 10:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. indexy spadaja lub tkwia w marazmie a spolki sie rozwijaja , rozrastaja tzn. ida wlasna droga i takie nalezy kupowac obecnie gdyz sa tanie ..Pozdr.
Big Lebowski / 2008-05-11 09:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=9ICmGKFz94Q&feature=related
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy