Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
barabaszek / 2008-05-08 13:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Polecam do przeczytania artykuł.... http://www.ziemia.org/raport.php?rid=3.....Myślę,że większość z forumowiczów zrozumie moje zainteresowanie firmami przodującymi w odnawialnych zródłach energii ,technologii,produkcji urządzeń....odnosząc się do tego artykułu....jak raz człowiek liźnie dobrobytu to absolutnie odechciewa mu się wracać do biedy i to jest fakt taka jest natura ludzka bez względu na szerokość geograficzną....zmiana przyzwyczajeń żywieniowych przynajmniej na kilka lat w życiu człowieka jest trwała aby dobrze to zrozumieć...jak polubiliśmy owoce morza to będziemy je jeść...jeżeli dzikie ryby zaczynają stanowić np.15-20 procent naszego menu i pozostaną w nim ze względu to iż nie jest to żywność napakowana chemią to tak zostanie....jak lubimy schabowe to też będziemy je jeść aż do czasu kiedy nasz żołądek będzie sobie dawał z nimi radę....reasumując...produkty które do niedawna były mało znane w naszym kraju są w chwili obecnej częścią naszej diety (np.owoce tropikalne) i to się nie zmieni przez następne dziesięciolecia.....a Chińczycy będą jeść mięsa coraz więcej i będą potrzebować energii odnawialnej jak najwięcej....wnioski ...niech każdy odpowie sobie na pytanie o przyszłe trendy i ta część świata ze względu na zamożność będzie trend ustanawiać.
ppprzemo / 2008-05-08 14:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku :-)
jak wiesz, ja też się interesuję odnawialną energią, technologiami i wykorzystaniem Natury bez uszczerbku. Ale... ten artykuł na kilometr śmierdzi populizmem i brakiem logiki :-( Chodzi mi o to, że nie wolno zakładać stałego wzrostu na całym świecie tak jak rozwijało się dotychczas. Gdyby tak miało być na prawdę to mielibyśmy dzisiaj wielkie imperia greckie, rzymskie, otomańskie, germańskie, podzielone imperium chińskie... Krótko mówiąc - zabrakłoby miejsca dla reszty świata. Na szczęście wielcy upadają a w ich miejsce inni rosną w siłę. Zupełnie jak w lesie deszczowym. I dlatego właśnie mylił się Malthus a dziś myli się autor tego artykułu...

Ale wykorzystać Naturę winniśmy wszyscy! O małych turbinach do montażu na dachu już pisałem. O kolektorach słonecznych i pompach ciepła też. A podana przez Ciebie strona przypomniała mi o wspaniałym pomyśle na letnie wieczory nad oczkiem wodnym - wystarczy zadbać o kwiaty i drzewa, które przyciągną ptaki żywiące się larwami komarów. Działa - sprawdziłem osobiście :-)
barabaszek / 2008-05-08 14:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj ppprzemo!Bardziej mi chodziło o to ,że pewne zachowania na trwałe wpisują się w naszą codzienność...autorzy zakładali ledwie 8% wzrostu gospodarczego jaki jest on obecnie doskonale wiemy tak więc te potrzeby będą rosły i są nie uniknione....co do rozwoju gospodarczego całego świata hmm za dużo niewiadomych ,postęp technologiczny bedzie Nas stale zaskakiwał nowymi rozwiązaniami....co do życia w zgodzie z naturą jak najbardziej się z Tobą zgadzam i dlatego też myślę,ze zmiany w Chinach czy Indiach będą postępować w tempie o którym Nam się nie śni....dlaczego?....wymusi tą sytuację samo życie a chęć zrówniania z najlepszymi bądź bycia najlepszym jest wpisana w kulturę Chin i pokazanie światu ich potęgi będzie lokomotywą nie do zatrzymania....a pariasi chińscy też chcą żyć w środowisku wolnym od kwaśnych deszczów czy codziennego smogu....a za granicę swojego kraju to się oni nie wybiorą bo kto by interesu pilnował :-)))).Pozdrawiam
rachfalek / 2008-05-08 13:31
Barabaszku kupilem wczoraj igroup, a tu dzis zong \ niemila niespodzianka\ raport kwartalny okazal sie tak mi sie zdaje slaby.jezeli mozesz napisz pare slow i zerknij na raport.pozdrawiam
barabaszek / 2008-05-08 13:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzisiaj późnym wieczorkiem przeczytam wszystko co się da na temat tej spółki raz jeszcze..szczególnie skupię się na temacie wyników ekspansji na rynek zewnętrzny i postaram się napisać dzisiaj w nocy coś na ten temat.Pozdrawiam.PS.Cena w długim okresie oscylowała około 7 zł i nie ma za dużo chętnych do sprzedaży tego waloru tak więc trochę cierpliwości.
barabaszek / 2008-05-08 12:21 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich.Korekci się wybitnie po wczorajszej sesji w USA ...nie mniej HTLStrefa daje radę.Pozdrawiam wszystkich.
barabaszek / 2008-05-08 12:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Jargu wypchnąłeś już CEZ?Dzisiaj na korekcie też nieźle się trzyma...wygląda jak by miał jednak wędrować na północ.Pozdrawiam
Jarg / 2008-05-08 12:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, nic nie opyliłem. Chciałbym wyjść chociaż na 5% zarobku...
barabaszek / 2008-05-08 12:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Najlepsze sprawdzone stare metody :-)))...Zadzwoniłem do Trakcji he he ...raport będzie opublikowany około 15 -go maja.
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-05-08 12:34
Witajcie Panowie...htl pieknie idzie,gratki Barabaszku....Jargu ,jak widzisz raport Lcc?
barabaszek / 2008-05-08 12:38 / portfel / Tysiącznik na forum
Niechcę zapeszać ale wiesz co Al...:-)))).Pozdrawiam.
Jarg / 2008-05-08 12:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Al... bogaci zwykle najlepiej radzą sobie w dołkach :-) Dlatego aprtamenty LCC będą się sprzedawać... W razie czego Leszek dołoży do mieszkanka po małym BMW :-))
mesko / 2008-05-08 12:08 / portfel / Status quaestionis

2008-05-08 12:01:07 | *.*.*.* | Jarg [ "Uznany Gracz Giełdowy" ]
Jesli chodzi o Trakcję... nigdzie nie ma informacji o dacie publikacji
raportu... wysłałem do firmy emalię z zapytaniem.
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-05-08 12:03:02 | *.*.*.* | krzysiek29 [ Tysiącznik na forum ]
oni tez nie odpowiadaja-:)




Panowie jak cisza dot. firmy to doskonale
Lecz jak za cicho to już mniej doskonale ogólnie cena za akcje wydaje za duża na akumulowanie. Tak sądzę
Jarg / 2008-05-08 12:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A dlaczego wydaje Ci się zbyt duża?
Jarg / 2008-05-08 12:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I dlatego mamy taką bryndzę i boczniaka na parkiecie...
nowaa43 / 2008-05-08 10:29 / Idalia
Nowe Zelandia nacjonalizuje właśnie kolej sprywatyzowaną w latach 90. Okazało się że nie nastąpiła poprawa jakości usług a pogorszenie oferty .
A u nas...przywraca sie zielone strzałki na skrzyżowaniach...

Rozumiesz mnie Mesko jak to jest jak nie ma środków - mam nadzieję chwilowo - na zakupy, to się poczytuje to i owo...
mesko / 2008-05-08 11:54 / portfel / Status quaestionis
ja tże nowaa nie mam środków, ja od kilku miesięcy że tak powiem załadowany w akcje
tylko jakieś tam drobne ruchy robię i z kieszonkowego coś dokupię aby uśrednić lub coś nowego "na czasie" kupię
Ale nadejdą czasy na realizację zysków to i środki się pojawią hihihi
nowaa głowa do góry
nowaa43 / 2008-05-08 12:03 / Idalia
dzięki, dzięki, nie poddaję się i trzymam się..
krzysiek29 / 2008-05-08 10:24 / Uznany Gracz Giełdowy
Jargu lukam na Dude jak cos wiecej moglbys powiedziec bylbym wdzieczny.pozdr
Jarg / 2008-05-08 11:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzyśku

Przyznam się... ostatnio podkupiłem trochę Dudy licząc na techniczne odbicie, ale mam mętlik w głowie. Jest taka stara, prosta zasada inwestowania na giełdzie: inwestuj w biznes, ktorego zasady funkcjonowania rozumiesz. Próbowałem zgłębić nieco meandry rynku mięsnego jakieś pół roku temu, kiedy Rosja zniosła część embarga na mięso i Duda wystrzeliła... ale to trudny temat, a ja nie jestem z wykształcenia zootechnikiem :-) Te świńskie górki i dołki... powiązanie z cenami pasz, które z kolei zależą od cen zbóż itp...
Słowem, trudny temat :-) Pozdrówka
krzysiek29 / 2008-05-08 11:31 / Uznany Gracz Giełdowy
a jeszcze jedno, kiedy sa wyniki Trakcji nie moge znalezc
krzysiek29 / 2008-05-08 11:27 / Uznany Gracz Giełdowy
Dis leci w gore pewnie po tym ze BZWBK zwiekszyl zaangazowanie
krzysiek29 / 2008-05-08 11:24 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzieki a ja wlasnie sie znam na rolnictwie. Znow planuja emisje akcji to mnie najbardziej denerwuje a tak to sie ladnie rozwijaja. Ta produkcja akcji najbardziej denerwujaca. A moze Mispol zrezygnowal z emisji.
Jarg / 2008-05-08 11:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ale akurat ta emisja jest kierowana... więc nie spłynie bezpośrednio na rynek.
Jeśli znasz się na rolnictwie, to może machnąłbyś krótki esej o perspektywach rynku mięsnego... DB na przykład, dostrzegł widocznie jakieś możliwości, skoro wpakował się w Dudę...
krzysiek29 / 2008-05-08 11:43 / Uznany Gracz Giełdowy
moze cos kiedys sklece-:)
A jesli chcesz poczytac cos wiecej to moze tutaj.
http://www.portalspozywczy.pl/
Thai / 2008-05-08 11:49 / Bez rangi
Dzis, w porannej audycji na TokFM, pan T. Mosz przytaczal historie jak to w USA panie gospodynie z kol wiejskich inwestowaly w mysl zasady, o ktorej napisal Jarg "inwestuj w biznes, ktorego zasady funkcjonowania rozumiesz" - wykorzystywaly intuicje i wiedze na temat tylko i wylacznie tych spolek, ktore rozumialy - zyski przekroczyly najsmielsze oczekiwania pan... a i analitycy zwrocili na ten fakt uwage.. ciekawe ;-)

Krzysiek29, posiadasz wiedze, dodaj intuicje i.. gwarantowany sukces.. zycze powodzenia..

Witam Wszystkich..
i pozdrawiam serdecznie..

Dla rownowagi wiec.. meska muzyka :)
http://de.youtube.com/watch?v=SI6MDoh2Z1M&feature=related
Jarg / 2008-05-08 12:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Thaiemnicza :-)
Thai / 2008-05-08 12:20 / Bez rangi
Witaj Krajanie :-)

Nie znalazlam - niestety - mojego ulubionego.. "With Tomorrow"..
http://de.youtube.com/watch?v=15uW8Y6OOBU&feature=related
Jarg / 2008-05-08 12:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No proszę, widzę Krajanko, że również krąg wytwórni 4AD nie jest Ci obcy... :-)
http://de.youtube.com/watch?v=rAckMJd8zlA&feature=related
Thai / 2008-05-08 13:26 / Bez rangi
Obcy nie jest.. mnostwo wspomnien z czasow maturalnych..Choc w swiecie muzyki biegle jak Ty sie nie poruszam..
Pozdrowka :)

Przy okazji, trzymam kciuki za Maturzystke Krajanke..
http://de.youtube.com/watch?v=NQvu0XiwZk4
krzysiek29 / 2008-05-08 12:01 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzieki i pozdr
krzysiek29 / 2008-05-08 11:48 / Uznany Gracz Giełdowy
Moje wlasne zdanie przemysl miesny w przyszlosci da zarobic. Oby nie bylo to drugie mleko gdzie ceny wystrzelily w kosmos a o produktach nie mowie.Produkcja na wsiach zamiera krow juz prawie nie ma a trzoda chlewna w szybkim tempie rowniez spada. Wszyscy nastawiaja sie na zboza ewentualnie rzepak. To tak jak z akcjami (ped tlumu) a zycie pokarze.
Jarg / 2008-05-08 12:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jesli chodzi o Trakcję... nigdzie nie ma informacji o dacie publikacji raportu... wysłałem do firmy emalię z zapytaniem.
krzysiek29 / 2008-05-08 12:03 / Uznany Gracz Giełdowy
oni tez nie odpowiadaja-:)
Jarg / 2008-05-08 12:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I dlatego zapewne było ostatnio upomnienie z UE o nieprzestrzeganie przez Polskę zasad przejrzystego funkcjonowania spółek giełdowych i równego dostępu do informacji :-)
nowaa43 / 2008-05-08 11:20 / Idalia
Jeśli mogę coś dodać od strony konsumenckiej, to zniechęciłam się do Dudy...(do akcji Dudy też). Nieustanne zmiany tzw asortymentu, co tydzień inne wędliny, jeśli coś mi smakowało, to po paru tygodniach tego już nie ma, są inne wyroby , tak było np. z kabanosami tradycyjnymi, kiełbasą staropolską i na koniec kiełbasą mnicha...
ale ciągle w sklepie są klienci.. mijam go codziennie kilka razy..
Jarg / 2008-05-08 11:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, nawet nie stykam się z ich wyrobami... chyba we Wrocławiu Duda jest nieobecna, w każdym razie w tych sklepach, w ktorych ja sie zaopatruję...
mesko / 2008-05-08 10:01 / portfel / Status quaestionis
i kolastynka wpadła po 2,21 :)
nowaa43 / 2008-05-08 09:59 / Idalia
Dzień dobry wszystkim, w Wawie słonecznie ale wieje dość mocno..
dziś nic nie koszę chyba i tu mi się dziś nie uda, zobaczymy...
Przeczytałam , że pierwszy raz od 4 lat wzrosła stopa bezrobocia w...Szwajcarii. A jak im dojdzie jeszcze po UBS. Będą musieli sami zacząć sprzątać........Pozdrawiam wszystkich ciepło
jett / 83.24.72.* / 2008-05-08 09:43
chyba Big realizuje swoje nadzwyczajne zyski...?
mesko / 2008-05-08 08:53 / portfel / Status quaestionis
Cześć wszystkim
udanego dnia życzę
dziś dobry moment aby dokupić :)
Jarg / 2008-05-08 08:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pekao i Noble pokazały bardzo dobre raporty, natomiast BZWBK... zaskakująco słaby...
krzysiek29 / 2008-05-08 09:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj a podoba Ci sie raport LCC.pozdr
krzysiek29 / 2008-05-08 09:12 / Uznany Gracz Giełdowy
wedlug mnie calkiem ok-:)
Jarg / 2008-05-08 08:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie o poranku... ładnym i ciepłym...

Gdzie leży granica wytrzymałości gospodarek na wysokość cen ropy? Kiedy wreszcie pęknie bańka spekulacyjna? Jak tak dalej pójdzie, to wskazane jest odkurzyć stare niemieckie receptury pozyskiwania ropy z węgla, a najlepiej opracować nowoczesne, bo chyba granica opłacalności tego procesu jest już niedaleko...

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę udanego dnia...
nowaa43 / 2008-05-07 22:25 / Idalia
Zamykam swoje okienko i życzę wszystkim dobrej noc (Stany - paskuda)...
anonim_03 / 2008-05-07 21:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dwie piosenki.
pierwsza po prostu rewelacyjna:
http://de.youtube.com/watch?v=kV1SVBQaoCM&feature=related

a druga, tego samego wykowanwcy, znów po 20 latach mocno aktualna :-))
http://de.youtube.com/watch?v=yjnvSQuv-H4&feature=related
nowaa43 / 2008-05-07 21:41 / Idalia
rewelacja rzeczywiście, nie słyszałam jej wcześniej, a druga rewelacja nigdy sie nie zestarzeje..
anonim_03 / 2008-05-07 21:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zorientowałaś się jaką gazetę ten gościu czytał jak mu fajka wypadła ?
iw którym to było roku ...
anonim_03 / 2008-05-07 21:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ciekawe czy "subprime-crisis" i załamanie styczniowe też doprowadzi to tworczości tego typu ;-))
nowaa43 / 2008-05-07 21:50 / Idalia
he, he Investor's Daily... no tak....
dobrze by było ...
nowaa43 / 2008-05-07 21:09 / Idalia
trochę żwawej muzyczki i w dodatku z listy riffów

http://de.youtube.com/watch?v=QE-o9OQJswY&feature=related
amigo2 / 2008-05-07 20:04 / Regulamin forum!
a tak zapytam o moja GWIAZDE SSI
posiadaj jeszcze czy wysypali
bo zaczynam siorbac
nowaa43 / 2008-05-07 22:26 / Idalia
trochę posiadają ale coś nie smakuje....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy