Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
zońka19 / 2008-05-07 09:32 / Tysiącznik na forum
Dzien dobry
u mnie również słonecznie
chyba tez ciepło , na razie nie wiem
miłego dzionka
nowaa43 / 2008-05-07 09:21 / Idalia
Dzień dobry , u mnie słoneczny ale zimny maj
Jarg / 2008-05-07 08:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z przekonań jestem alterglobalistą :-) To pewien paradoks, jak na inwestora giełdowego, który w zasadzie powinien łaskawym okiem patrzeć na dynamiczny rozwój i ekspansję spółek... Wyczuwam jednak zmowę globalnego kapitału... i prognozuję kolejną światową rewolucję klasową :-)) Serdeczne pozdrówka
Jarg / 2008-05-07 08:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

2008-05-07 00:59:22 | *.*.*.* | warren buffet [ Uznany Gracz Giełdowy (35100 postów)
ma taki bak ?

Według Wikipedii nawet 181 725 litrów. Pozdrówka
warren buffet / 2008-05-07 09:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wow
krzysiek29 / 2008-05-07 08:46 / Uznany Gracz Giełdowy
Wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży Protektor S.A. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego wyniósł więc 413 %.
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy w miesiącu kwietniu 2008 osiągnęły poziom 12 906 tys. zł.
W stosunku do przychodów ze sprzedaży spółki Protektor S.A. w miesiącu kwietniu 2007 przychody ze sprzedaży wzrosły o 258 % .niezle
Jarg / 2008-05-07 08:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozornie są to sensacyjne wyniki. Jednak Bucior przejął w drugim kwartale ub/r dwie fabryczki: jedną u Szkopów, drugą u Pepików. Fakt faktem... takie dane bardzo cieszą.. :-)
Pozdrówka
krzysiek29 / 2008-05-07 08:27 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam!!! Z emisji chcemy pozyskać około 30 mln zł - mówi w dzienniku Marcin Buczkowski, prezes CP Energii. Z jego wypowiedzi wynika, iż cena emisyjna akcji serii I może wynieść około 7,6 zł. Dobre info.pozdr
Jarg / 2008-05-07 08:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich

Kolejny dzionek zapowiada się na ładny...
Pozdrawiam Was serdecznie i życzę udanej środy... :-)

PS. Jeszcze o Ponarze...
Przeglądałem pobieżnie najbardziej zdołowane papiery na GPW i... zdecydowana większość nawet jeśli nie odbiła to weszła w okres konsolidacji... a więc nie spada, tylko porusza się w określonym, płaskim kanale... Natomiast Ponar cały czas leci i ustanawia kolejne minima... Jest to irytujące...
wieczna_inwestorka / 2008-05-06 23:28
Witam wszystkich (może ktoś jeszcze tutaj zajrzy)
Pozwolę sobie poradzić się bardziej doświadczonych graczy.
Mam mały pakiet akcji ABG. Ponieważ jestem jeszcze tzw. żółtodziobem giełdowym, stąd w głowie rodzą się pytania:
Czy uzyskawszy już dziś prawo do dywidendy sprzedał byś jutro akcje? Jaki przewidujesz scenariusz krótko -, długo -terminowy na tej spółce?
ABG ostatnio sporo wzrosło (na pewno prawo do dywidendy ma w tym duży udział). Pojawiły się niestety spekulacyjne wieści, rekomendacje kupna dot. akcji ABG - jednym słowem strasznie dużo szumu.. co moim skromnym zdaniem nie wróży dobrze.. jednak wiarę w tą spółkę wciąż mam.
Pomożecie?

Z góry dziękuję za komentarz!!
doji / 2008-05-07 00:14 / portfel / Bywalec forum
Witam, prawo do dywidendy ( dzień przed i dzień po ) praktycznie nic nie zmieni, gdyz wartość kursu akcji powinna sie skorygowac o wartosc dywidendy i suma sumaru wyjsc na to samo. Jednak powinno nie znaczy ze tak bedzie - wszystko zalezy od psychiki inwestorów...do tej pory częściej zaobserwowałem ze kurs akcji po korekcie powracał w okolice poprzedniej wartosci...jesli sie myle niech mnie ktos poprawi. Jesli chodzi o ABG...jest to spółka użytku publicznego, więc dobra na niepewne czasy tj. teraz...( swoją drogą sam kiedyś miałem, teraz siedzę w nieco podobnej o nazwie również na A...ATM ). Jako, że uwazam tą spółkę za uzytku publicznego wysokich profitów bym sie nie spodziewał...ale też kiedy ( na co nie licze ) zaczeloby sie zle dziac, w przeciwienstwie do wielu innych spółek nie powinno sie na niej za wiele stracic. Krótkoterminowo to bardziej AT sie kłania ( opium dla mas :D, ale niech będzie)....spółka wlasnie walczy z przebitym poziomem 7,5zł, dzisja mamy doji :-), kurs podrósł ok 10% w 8dni...może sie skorekcic nieco.

Pozdrawiam serdecznie
doji
faluch / 2008-05-06 23:59 / Bywalec forum
Nikt nie jest w stanie przewidzieć co się stanie.
Społka dobra, sam też mam, jezeli chcesz trzymać długoterminowo
to nie przejmowałbym sie chwilowymi zawirowaniami.
pozdrawiam
doji / 2008-05-06 22:58 / portfel / Bywalec forum
Witam wszystkich:) Dla przypomnienia zapodaję wykres baltic index...co jakis czas pewno warto zaglądnąć...
http://www.investmenttools.com/futures/bdi_baltic_dry_index.htm
nowaa43 / 2008-05-06 22:40 / Idalia
Pora spać, dobranoc kącikowcy...
nowaa43 / 2008-05-06 21:31 / Idalia
Znalazłam w onet
amerykańska firma Black Rock za 15 mld US kupi od szwajcarskiego UBS pakiet kredytów hipotecznych typu subprime, ulokuje to w tworzonym nowym funduszu a następnie sprzeda inwestorom...
nowaa43 / 2008-05-06 22:18 / Idalia
a przed chwilą BBC podało, że UBS zmniejszy zatrudnienie o 5.500 osób..
GODZI / 2008-05-06 21:38 / Bywalec forum
Droga nowaa43 witam serdecznie ja tylko na chwilkę ...
czyli będzie rolowanie?
nowaa43 / 2008-05-06 21:42 / Idalia
Witaj droga GODZI, już na początku niektórzy mówili że tak się to skończy.....
niektórzy oczywiście na tym zarobią..Pozdrawiam Cię i trzymaj się...
GODZI / 2008-05-06 21:59 / Bywalec forum
Przesyłam gorące pozdrowienia....dla wszystkich obecnych
dla Ciebie nowaa43 oczywiście dodatkowe uściski...

P.S.Ciekawa jestem skąd wiesz ,że muszę się trzymać?
ppprzemo / 2008-05-06 21:31 / Uznany Gracz Giełdowy
ja też jak to teraz przeczytałem to mam wrażenie, że bronię... Więc napiszę wyraźnie - na pohybel z nimi!!!

Pozdrówki serdeczne ze słonecznego Poznania :-)
5424 / 2008-05-06 20:44 / Fan Linuxa Ubu
witam wszystkich wieczorkiem i jak na razie jest dobrze giełda zmierza do góry aż miło popatrzeć, widział ktoś naszego Biga..............
................... / 85.128.105.* / 2008-05-06 20:21
http://ft.onet.pl/alfredadamiec.blog.onet.pl,315310004,blog.html
nowaa43 / 2008-05-06 21:08 / Idalia
Przeczytałam z zainteresowaniem, nie tak dawno Big polecał inny tekst p. Adamca..
wtedy też przeczytałam, byłam zaskoczona poziomem agresji większości wypowiedzi odwrotnie proporcjonalnym do merytorycznej zawartości...
dzisiaj to samo.... zachęcanie do kupna kcji w bessie i na spadkach to wg jakiegoś inwestora prymitywizm....
5424 / 2008-05-06 21:54 / Fan Linuxa Ubu
nowa gdzie znalazłaś teksty Adamca
.................... / 85.128.105.* / 2008-05-06 22:34
http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/adamiec;czeka;nas;panika;popytowa,141,0,338061.html
nowaa43 / 2008-05-06 22:16 / Idalia
jeden jest 2 posty wyżej a tego poprzedniego, o którym wspominał Big musisz sam poszukać, w każdym razie to już w ostatnio było, gdy Big jest bez netu, poszukaj wpisów Biga z ostatnich dni to znajdziesz...pozdr.
superman / 2008-05-06 19:15 / Tysiącznik na forum
hej ekipa,
nie spac zwiedzac:-)
http://pl.youtube.com/watch?v=UbCLbLmO40U&feature=related
nowaa43 / 2008-05-06 21:16 / Idalia
co tak smutno Supermanie, ja ostatnio zwiedziłam jedną wieś, jedno miasto dokładniej i kilka pobieżnie...
z tego obszaru mam kawałek folku, tak na obudzenie

http://uk.youtube.com/watch?v=VtJ-6zcaA5Y
superman / 2008-05-06 21:28 / Tysiącznik na forum
agroturystyka, dobre...
takie "deep forest", hehe
superman / 2008-05-06 18:28 / Tysiącznik na forum
trudno pisac optymistycznie tak wiec posluchajmy...
http://pl.youtube.com/watch?v=OlKUzqmaiSE&feature=related
anonim_03 / 2008-05-06 17:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Do wczorajszej dyskusji i ropie.

Koszt wydobycia ropy nie jest dobrą skalą, gdyż nie uwzględnia kosztów pozyskania zasobów (a z występów USA w Iraku wiemy że nie są one małe).

Ja widzę dwie skalę:
-- cenę przy której typowy klient jest skłonny zmienić styl życia, przesiąść się z Forda F na Focusa. Ta skala jest słabo określona.
-- lepsza wydaje się następująca skala. Ile trwa zamortyzowanie się takiej modyfikacji samochodu, by mniej palił -- np. hybryda albo diesiel. Gdy ten koszt będzie się amortyzował w powiedzmy, 2-3 lata, możemy mówić że cena jest wysokawa. Obecnie blisko tej ceny jesteśmy i widać że w USA trwa przebudowa floty (link podawałem pare razy).

Tak ciekawostka -- gdy ceny ropy są wysokie, kraje ją produkujące nie są zainteresowane zwiększaniem wydobycia. Zupełnie inaczej wygląda sytuacją gdy ceny spadają i petro-dolary nie wystarczają na utrzymanie kraju, wtedy następuje paniczne zwiększanie produkcji ...
faluch / 2008-05-07 00:11 / Bywalec forum
Odnosząc się do ostatniego zdania, moze w końcu wielkie koncerny samochodowe połącza siły intelektualne i ogłoszą wielki plan zmiany zródła napędu samochodów , które i tak prędzej czy pozniej beda musiały zrobić. Tylko nie jestem pewien czy jest to w ich interesie zeby zbijać cenę baryłki. Ludzie zmieniają samochody na oszczędniejsze i biznes się kręci. Nowy napęd będą mogły sprzeać i na nim zarobić jeszcze raz pozniej. Ropy nie zabraknie jeszcze bardzo długo, a kapitał spekulacyjny wsiadzie na coś innego jak juz teraz dobiera się do żywności.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy