Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
barabaszek / 2008-05-06 15:28 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzień dobry wszystkim.Zmęczony,mocno przeziębiony wracam na lamy forum (majówka wykończyła mnie doszczętnie a jeszcze sezon przede mną ....normalnie nie wiem jak to ogarnąć wszystko :-)))....Na notowania wchodziłem w locie ale z tego co widzę doszło do zatrzymania ostrych spadków...MiSie w dalszym ciągu mocno przeciągnięte...HTLStrefa dała wczoraj radość dużego wzrostu...dalej podtrzymuję iż będzie to w przyszłości bardzo dobra inwestycja a i spółka solidna wraz z zarządem i prezesem który ją stworzył...także konsekwentnie polecam jak najbardziej.
Pozdrawiam Was kochani bardzo serdecznie i wybaczcie małemu żuczkowi tą nieobecność ale była ona na prawdę i jest usprawiedliwiona ilością harówy prawie nie do przerobienia :-))))
zońka19 / 2008-05-06 15:49 / Tysiącznik na forum
tak to jest Barabaszku
Ty masz za duzo pracy , a ja za mało
chociaz roznie z tym bywa
pracuj , pracuj , a ...
pozdrowka
nowaa43 / 2008-05-06 15:36 / Idalia
Witaj, zdrówka życzę, co do HTL pełna zgoda chociaż aktualnie nie mam jej w portfeliku,
wybaczą Ci napewno wszyscy, trzymaj się i zaglądaj chociaż na 1 post...
Jarg / 2008-05-06 15:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku

Skoro roboty u Ciebie huk... to znaczy, że interes się kręci... tak trzymać :-)
Rzecz jasna, kuruj się i wracaj do zdrowia... zdrówko najważniejsze... Pozdrówka :-)
barabaszek / 2008-05-06 16:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Dziękuję Wam bardzo za słowa otuchy...interes się kręci a od niego i mi w głowie ze zmęczenia he he he ale co tam dam radę napoje izotoniczne wszelkiej maści utrzymują mnie przy życiu o wysokoprocentowych nie wspomnę (koktail Mołotowa :-)))) mojego przepisu ) coraz więcej zieleniny na rynku więc i nowalijki będą pomocne utrzymaniu formy....A giełdowo jak wyglądają ostatnie obroty bo na bieżąco nie jestem?Może mógłbyś Jargu streścić sytuację ostatnich dwóch tygodni na naszej GPW?
nowaa43 / 2008-05-06 16:07 / Idalia
A jeśli można Ciebie prosić, to podaj - w wolnej chwili oczywiście - do tej graperfruitowej finlandii- to ile soku dodać, no i teraz oczywiście dochodzi ten koktail, ja znam tylko wersję "wojskową"...
barabaszek / 2008-05-06 16:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Nowaa43 jestem tego typu degustatorem który lubi wyraźnie czuć smaki :-)) tak więc proporcje 1/3 są dla mnie jak najbardziej odpowiednie dodatkowo zaostrzam smak odrobiną swieżo wyciśnietego soku cytrynowego...co do mojego koktajlu to na kazde spożyte 1/2 litra alkoholu uzupełniam minerały z witaminami 2 litrami napoju izotonicznego (Izostar lub podobne)....każde spotkanie "na szczycie" :-)) staram się kończyć wypiciem 0,5-1l wody źródlanej z dwiema łychami miodu naturalnego (przy czym napój ten należy przygotować wcześniej ponieważ wbrew powszechnym opiniom miód należy spożywać po rozpuszczeniu w płynie i dodatkowo powinien on odleżeć co najmniej pół h).Pozdrawiam Cię serdecznie.
nowaa43 / 2008-05-06 16:25 / Idalia
wielkie dzięki, wypróbuję..a co do miodu to pewnie wiesz, ale nie powinno się go zalewać zbyt gorącą wodą, bo traci wszystko co ma dobre... pozdrawiam rownież b. serdecznie
Jarg / 2008-05-06 16:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak w największym skrócie: MEGA KISZONA z tendencją spadkową na MiSiach...
barabaszek / 2008-05-06 16:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Hmm wygląda na to iż przy MiSiach będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość...no cóż z fazy czysto spekulacyjnej trzeba kontynuować fazę średnioterminowego inwestowania...jak ma tak być to niech tak będzie :-))).....czas za nie długo poszaleć na kontraktach będzie bo widzi mi się ,że tam obroty nie spadają....co Ty o tym myslisz Jargu ?Wygląda mi na to ,że część inwestorów tak zmieniło sposób wykorzystania swoich aktywów a i coraz częściej skłaniam się do zainwestowania jakiejś niewielkiej kwoty w forex na umocnianie się pozycji dolara np.do złotówki...i przewrotnie myślę tutaj raczej o inwestowaniu średnioterminowym (trochę przewrotne spojrzenie szczególnie jezeli chodzi o pary walutowy i handel nimi ...ale gdyby zainwestować stosunkowo niewielkie nawet środki w momencie kiedy z 3,50 dolar zaczął lecieć (aż na 2,12) i kiedy pisał o tym Big to dzisiaj człowiek cieszyłby się nie małą fortuną)....kto wie może taka strategia nie byłaby głupia oczywiście z bieżącą kontrolą jak i wykorzystaniem kroczącego stopu.
Jarg / 2008-05-06 16:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na pewno spora część ruchliwego kapitału przepłynęła z kasowego na kontrakty... skoro nie ma już codziennych jazd po 20-30% na solidnych obrotach. Ciebie zawsze ciągnęło do podwyższonej adrenaliny :-)) Mnie irytuje szulernia, jaka odbywa się niemal codziennie na fixingu...
Forex to prawdziwa jazda bez trzymanki... Popróbowałem trochę z okazji XTB FC... :-)
barabaszek / 2008-05-06 17:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Kiedy ja się rozkręcam, nasza GPW już zamknięta Forex byłby uzupełnieniem mojego apetytu :-)))....w nocy nikt nic ode mnie nie chcę mogę sobie spokojnie spekulować he he.Obecnie wirtualnie trochę gram ale podoba mi się bardzo,szczególnie płynność.
amigo2 / 2008-05-06 14:40 / Regulamin forum!
witam
wstyd nie posiadac w portfelu spółki BYTOM
a wiec drodzy do siorbania 30zł 2008
Jarg / 2008-05-06 15:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Już posiorbalim...
PS. Ale Cię biedaku przydomkiem obdarzyli...
Jarg / 2008-05-06 14:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A propos teorii spiskowych...
Exxon zarobił w zeszłym roku 40 mld $ na czysto, Chevron - 18,5 mld $...
W I kw 2008 Exxon zarobił na czysto 10,9 mld (9,2 mld w I kw 2007)...
ppprzemo / 2008-05-06 16:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzień dobry.
masz rację ale... jeden dzień najmu "Eryka Rudego" to nie mniej niż 200.000 USD + od 10 do 50 tysięcy litrów oleju napędowego na utrzymanie pozycji wiertniczej. Fakt, zyski są porażające ale jakoś trzeba zarobić na eksplorację nowych złóż.

Pozdrówki!
Jarg / 2008-05-06 16:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj

Przyznam, że odczułem Twój post jako formę obrony (?) tego bezwzględnego molocha... Myślę, że oni wykazują w bilansach osobne aktywa na tego typu koszty...
W 2003 r. zarobili 21,5 mld $... Nic nie napisałbym gdyby sytuacja geopolityczna na świecie wygladała inaczej... ale wiesz....

PS. Bombowiec B-52 zużywa w czasie lotu 172 000 litrów paliwa...

Pozdrówka
warren buffet / 2008-05-07 00:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ma taki bak ?
Jarg / 2008-05-06 13:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo jestem ciekaw raportu kwartalnego Ponaru...
jacekk_85 / 2008-05-06 13:56 / Bywalec forum
witaj
Mam 30% straty na nim. Co tam się do diabła dzieje. Chyba wywalę go z notowań bo codziennie humor psuje.
Jarg / 2008-05-06 14:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj

Przy takim trendzie spadkowym każdego ogarniają wątpliwości. Mnie również. Czyżbym aż tak pomylił się w ocenie spółki? Na pierwszy rzut oka Ponar wyglada obecnie jak Toora w lecie 2007 albo Skotan. Próchnik, Swarzędz.... nawet FON... zachowują się lepiej...
Gdyby nie świadomość specyficznej gry w akcjonariacie...
Obecna wartość rynkowa Ponaru jest mniejsza niż kasa pozyskana z ostatniej emisji...

PS. Wywal go z notowań...
zońka19 / 2008-05-06 15:00 / Tysiącznik na forum
mnie tez ogarniają wątpliwości
patrzę na to co mam i myslę , że to był zły wybór
a czas pokaże
DJ Bastardo / 91.121.102.* / 2008-05-06 12:07
Witam forum muzyczno-finansowe
Oto pięć najpiękniejszych riffów gitarowych rocka
Led Zeppelin-Whole Lotta love
Deep Purple-Smoke on the water
Metallica-Master of puppets
Black Sabbath-Paranoid
Rolling Stones-Satisfaction
nowaa43 / 2008-05-06 12:20 / Idalia
Ja dodałabym jeszcze Kashmir Led Zeppelin, Jimmy Page zagrał je póżniej w Godzilli...
Jarg / 2008-05-06 12:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak. To istotnie słuszny zestaw, choć w zasadzie ocena piękna jest pojęciem subiektywnym. Ale te riffy są na pewno kanonem. Są słynne. Właściwie można tę listę tylko uzupełniać... Według mnie brakuje bezwzględnie Jimmiego Hendrixa... A więc...
Jimmy Hendrix - Hey Joe
Black Sabbath - Iron Man; Sleeping Village
AC/DC - Whole Lotta Rosie
Pink Floyd - Shine On You Crazy Diamond
Dire Straits - Money For Nothing
Santana - Black Magic Woman
ZZ Top - La Grange
itd, itd...
nowaa43 / 2008-05-06 13:13 / Idalia
Lista zrobiła się piękniejsza...
Jarg / 2008-05-06 11:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

"...nigdy nie jest tak drogo aby nie mogło być drożej i oczywiście w drugą stronę..."

Ta słuszna skądinąd reguła przytoczona przez Gabrika ma jednak pewne ograniczenia :-) W praktyce krzywa spadku osiąga jednak "moment krytyczny" i ulega spłaszczeniu. Tworzy się swoisty "horyzont zdarzeń", którego krzywa owa dotyka, lecz nie przekracza :-). Widać to na przykładzie mojej ulubionej spółki - Fonu. Wartość 3 gr za akcję jest tutaj "horyzontem zdarzeń". Teoretycznie 3 gr jest dla tego papieru wartością astronomiczną. Z najnowszego raportu wynika, że wartość księgowa tej zupełnie bezwartościowej spółki wynosi aż 89 mln! :-)) A jednak 3 gr są jak beton :-))
zońka19 / 2008-05-06 11:42 / Tysiącznik na forum
mam wrażenie , że wszystkie spółki (no prawie) tak wyglądają
ile urosną ,tyle w parę dni spadną
nowaa43 / 2008-05-06 11:59 / Idalia
ale do Fonu to trzeba mieć jakąś specjalną cierpliwość..
złapałam się na tym, że jak pokazują największe wzrosty i największe spadki i albo w jednym albo w drugim jest Fon, to mnie to denerwuje, a ja go przecież nie mam..
to pewnie ze mną jest coś nie tak....
Jarg / 2008-05-06 12:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest to "osobliwość giełdowa" :-) Ale marketingowo... super :-) Stale jest widoczny :-)
Przy tej ilości makulatury, a jednocześnie obrocie... zlecenie (inne niż PKC) złożone na Fon czeka w kolejce chyba miesiącami... :-)
zońka19 / 2008-05-06 09:48 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich
miłego i ciepłego dzionka zyczę
Halinko mam tez rodzinę w Zamosciu
byłam tam 3 lata temy , trochę daleko więc nie chce się tam jezdzic
Pozdrówka
nowaa43 / 2008-05-06 09:20 / Idalia
Dzień dobry wszystkim po kilku dniach przerwy. Byłam na wsi . Z wsi, w której mieszkałam i z całej okolicy zniknęły krowy, co zmieniło nie tylko ceny sera ale i pejzaż. Wszystkie łąki, przydrożne rowy i miedze zarośnięte są kwitnącym właśnie mleczem.Wygląda to malowniczo ale ser swoje kosztuje.
Zamość w części odnowionej piękny, okolice też, przejeżdżaliśmy przez słynny Szczebrzeszyn ale pogoda mogła być ciut lepsza.Pozdrówka dla wszystkich
samira / 2008-05-06 09:50 / portfel / Małomówny spekulant
Witam,
a czy chrząszcze brzmią w trzcinie?
nowaa43 / 2008-05-06 09:52 / Idalia
witaj, nawet jeśli tak, to zagłuszał je klekot bocianów....
Jarg / 2008-05-06 10:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Halinko

Z Twojego opisu wynika, że bociany zastąpiły krowy. Będzie droższe mleko, ser i mięso, ale za to będzie większy przyrost naturalny - tę minianalizę oparłem na najlepszych wzorcach anali giełdowych :-) Pozdrówka
nowaa43 / 2008-05-06 11:01 / Idalia
Witaj, he, he, he.. tak powinnam zacząć, a dalej jak niżej..
nowaa43 / 2008-05-06 10:50 / Idalia
Witaj, trafność analizy też porównywalna...młodego pokolenia na tej wsi prawie nie widać, opiekuje się staruszkami w Szwajcarii i we Włoszech oraz sortuje warzywa w Szkocji...
Trzymam kciuki za Twoją maturzystkę i za wszystkich maturzystów w ogólności.Pozdrówka

A jak ćwiczenia z boogie?
Jarg / 2008-05-06 11:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dziękuję za kciuki. W kwestii boogie... mam pewien problem z linią melodyczną prawej ręki (dawno nie ćwiczyłem), natomiast riffy zawsze dobrze mi wychodziły... :-)

PS. Analiz giełdowych nie pisze się dla trafności. Pisane są po to, żeby były :-)
Jarg / 2008-05-06 08:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie

Ładny poranek w Wenecji...
Pozdrawiam i życzę miłego dnia... również na giełdzie :-)
superman / 2008-05-06 09:10 / Tysiącznik na forum
witam wszystkich,
zycze zielonego zamkniecia...
Jarg / 2008-05-05 23:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobrej nocy...
gabrik / 2008-05-05 22:18 / portfel / Wierny Forumowicz
witam all :-) nigdy nie jest tak drogo aby nie mogło być drożej i oczywiście w druga stronę ....jakby cos szukam kontaktów w usa jesli ktoś może pomóc to polecam sie
Jarg / 2008-05-05 22:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Gabriku... jesteś enigmatyczny niczym agent Smith z Matrixa...
Jakiego rodzaju kontaktów w USA?
gabrik / 2008-05-06 08:32 / portfel / Wierny Forumowicz
osoba uczciwa z dobrym sercem krótko mówiac coś kupić i wysłać jako gift do nas :-)
Jeck / 2008-05-06 08:44 / "Poławiacz perełek"
jest nas więcej :-))
Jarg / 2008-05-05 22:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Próchno również pokazało raport. W zeszłym roku wydawało się, że są blisko wykazania zysku pierwszy raz od niepamiętnych czasów...
Jarg / 2008-05-05 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chociaż.... strata na operacyjnej jest mniejsza, przychody wzrosły, zadłużenie nieco spadło... może, może... w końcu... 2008? :-))
Jarg / 2008-05-05 21:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest raport skonsolidowany IDM... Jak na spółkę żyjącą z hossy nie jest wcale taki zły... Widać jednak dobitnie, że mamy inną sytuację giełdową... jakby ktoś miał wątpliwości... :-)
faluch / 2008-05-05 21:41 / Bywalec forum
Witam,
Tak się zastanawiam mamy teraz ostatnie wariackie windowanie surowców i zaraz bedzie mocna wyprzedaż razem z przerzuceniem kapitału na akcje?
Cena ropy to już isnte wariactwo!:)
pozdrawiam
anonim_03 / 2008-05-05 21:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
masz jakąś skalę kiedy cena ropy jest "normalna"

PS. Ostatnio się własnej skali dopracowałem ;-)))
Jarg / 2008-05-05 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wysoka cena paliw to "zasługa" przede wszystkim pożeraczy hot-dogów. Destabilizacja w Zatoce Perskiej, groźba konfliktu z Iranem... Krzak robi ostatnio wiele, żeby ceny nie spadały... wykorzystują to spekulanci, dokłada sie Chavez i cały kartel, Chinole... zacznę chyba wierzyć również w zmowę Krzaków z Szejkami... co tak ładnie przedstawił Moore... :-)
anonim_03 / 2008-05-05 22:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ale jaka jest skala ?
ile to "normalnie" a ile "wariactwo"
jak to mierzyć ?
faluch / 2008-05-05 23:16 / Bywalec forum
Hmmm... az taki madry to nie jestem:)
Moze policzmy koszty wydobycia, które średnio kształtują się 1-2$ za baryłkę (tak gdzieś wyczytałem)
Marża 10000% wydaje się trochę wygórowana.
Ta sytuacja to moim zdaniem będzie gwóżdz do trumny szejków bo szybciej niż się wszyscy spodziwają świat przestwi się na wodór, ogniwa elektryczne i czy jeszcze jakieś inne technologie, a tak naprawdę w istniejących samochodach wystarczy wymienic sam silnik:)
5424 / 2008-05-05 21:36 / Fan Linuxa Ubu
Jargu u nas nie ma czegoś takiego jak w USA że co kwartał każda spólka musi przedstawić wyniki.
Jarg / 2008-05-05 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak to nie ma? Przecież spółki giełdowe muszą prowadzić otwartą księgowość. Udostepnianie raportów okresowych jest jednym z wymogów funkcjonowania spółek giełdowych...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy