Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
5424 / 2008-04-25 13:28 / Fan Linuxa Ubu
jak na razie to cienizna no może poza małymi.
krzysiek29 / 2008-04-25 12:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie Jargu mam pytanko oddnosnie Trakcji papierek stabilny nawet przy tych spadkach calkiem sie zachowal.Tylko czemu tak stoi co tydzien jakies info free float ponizej 20% duze pakiety na sprzedaz czy to zagrywka na odstraszenie malych inwestorow czy ktos duzy wywala. pozdr
krzysiek29 / 2008-04-25 12:11 / Uznany Gracz Giełdowy
podobnie na ponarze za skarby nie chca go puscicw gore
5424 / 2008-04-25 13:26 / Fan Linuxa Ubu
ta gra na wyczerpanie na ponarze kiedyś musi się skończyć to są realne pieniądze ten kto trzyma kurs straci, no chyba że wie co robi
Jarg / 2008-04-25 12:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. To pytanie właściwie można odnieść do większości dobrych papierów. Aktualnie sukcesem jest fakt, że coś specjalnie nie spada. Ci, ktorzy mają jeszcze gotowkę szczególnie nie spiesza się z nerwowymi zakupami. Wolą wystawić worek i niech wpada... nawet co jakiś czas... nie pali się.... A jeszcze nie zaszkodzi postraszyć posiadaczy. W przypadku Trakcji dochodzi dodatkowo czynnik rozdzielenia notowań akcji i pda. Po asymilacji kurs powinien zdecydowanie obrać właściwy kierunek, ponieważ firma jest niczego sobie. Ponar natomiast ciągle cierpi z powodu rywalizacji (czy może raczej dogrywki) o prymat w akcjonariacie.. co ładnie opisał niedawno Gospodarz.... Pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-04-25 12:40 / Uznany Gracz Giełdowy
wiesz moze kiedy jest rozdzielenie pda???
Jarg / 2008-04-25 12:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chyba chodzilo Ci o asymilację...
Nie wiem, ale GPW o tym na pewno poinformuje.
nowaa43 / 2008-04-25 12:02 / Idalia
ja już troche odciążam Money bo muszę niestety "do obowiązku"...
trzymajcie się ciepło ..
5424 / 2008-04-25 11:56 / Fan Linuxa Ubu
macie kłopoty z otwieraniem stron na money podejrzewam że server przciążony.
mlody28 / 212.33.80.* / 2008-04-25 11:18
witajcie-od dzisiaj mowimy nie dla skrytosprzedawaczy akcji-zobowiazuje forumowiczow do zaciagniecia warty honorowej przy zakupionych akcjach...
5424 / 2008-04-25 11:24 / Fan Linuxa Ubu
widze czytat z Misia mojego ulubionego filmu ale nie widzę do czego apel ma się odnosić.
mlody28 / 212.33.80.* / 2008-04-25 11:26
apel ma sie odnosic do tego aby poprzez nie sprzedawanie akcji ich ceny rosly-do tego odnosic sie ma....
5424 / 2008-04-25 11:31 / Fan Linuxa Ubu
Aha już skumałem o co biega raz kupione przez nas akcje do ponownego obrotu wchodzą dopiero po naszej śmierci bardzo dobry pomysł.
Jarg / 2008-04-25 11:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiele osob, także na forum Money. postrzega budowę Sky Tower przez LCC jako przejaw megalomanii Leszka... "pomnik za życia" itp...
Jednak tu chodzi o coś innego, a mianowicie o MARKĘ, nową jakość, a przy tym idealną, wieloletnią reklamę. Wyjątkowy projekt deweloperski spełnia taką rolę dla "fundatora".
W Chicago od bodaj 1975 stoi Sears Tower.... przez dziesięciolecia najwyższy budynek na naszym globie i jednocześnie najlepsza reklama korporacji Sears. W Kuala Lumpur wznosi się Petronas Tower... symbol i reklama korporacji Petronas. Wyróżnić się z tłumu przeciętności... wypromowanie marki i nazwy - o to w tym biznesie chodzi...
anonim_03 / 2008-04-25 11:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zapomniałeś wspomnieć o wieżowcach w Korei Połódniowej ;-/
Jarg / 2008-04-25 11:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gdzie tam Korea Południowa... Teraz w drapaczach chmur rządzi Dubaj... i nieprędko odda pałeczkę pierwszeństwa... Pozdr.
anonim_03 / 2008-04-25 11:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Korea rządziła w 1997 r. :-|
samira / 2008-04-25 13:58 / portfel / Małomówny spekulant
A Warszawie stał wieżowiec pt. Universal (czyt. Cesarz).
i nie pomogło :-(
Jarg / 2008-04-25 14:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A nie pomogło. A dlaczego? Ani to żaden drapacz chmur, jeno biurowiec zwyczajny; ani Przywieczerskiemu do Leszka (jeśli już, to najbliżej Darkowi było do Mośka); ani Universalowi (starej, postkomuszej zjednoczeniówce) do LCC... :-) Pozdrawiam

PS. W Warszawie chyba do dzisiaj stoi wyjątkowy i wielce zasłużony drapacz chmur przedwojennej firmy Prudential - to jest gmaszysko jak się patrzy... Nie wiem, co tam się teraz mieści...
mlody28 / 212.33.80.* / 2008-04-25 11:20
jargu ktos stracil pare zlotych na akcjach leszka-kogos kluje w oczy ze mu sie badz co badz powiodlo i tak sie kolo toczy....
Jarg / 2008-04-25 11:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, tak to już w tym biznesie jest... Pozdrawiam.
5424 / 2008-04-25 10:54 / Fan Linuxa Ubu
witam wszystkich zastanawiam sie czy bedzie dzis 3000 na wigu 20
5424 / 2008-04-25 10:59 / Fan Linuxa Ubu
podczas ostatnich zjazdow ferrum bardzo ladnie sie zachowalo niewielki tylko odchyl mialo bardzo ladnie skorygowany rzeczywiscie to bardzo solidny papier.
Jarg / 2008-04-25 10:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie

Lechu tak niemrawo swoje akcje zbierał, że zniecierpliwil się nawet jeden TFI i wyciągnął (o dziwo) jeszcze jakieś ostatnie grosiwo na papier :-) FF nam się zmniejszył... bardzo dobrze...

Pozdrawiam Was serdecznie... i życzę miłego, słonecznego dnia oraz udanej sesji...
nowaa43 / 2008-04-25 10:37 / Idalia
witaj, cieszymy sią razem z Tobą, moje pręgi na plecach też już lekko bledną, czas leczy rany..
Jarg / 2008-04-25 10:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, blizny niech lepiej pozostaną... i będą przestrogą po wsze czasy...
Do tej pory mam blizny po batach, jakie zebrałem na KGHMie w styczniu 1999....

To może jakąś muzyczkę z rana? na przykład Mory Kante i Enzo Avitabile...
http://pl.youtube.com/watch?v=vnXHtOOZhbs
5424 / 2008-04-25 11:28 / Fan Linuxa Ubu
ja twedy na okocimiu a propos co ze spółką okocim nie widzę jej ...........
samira / 2008-04-25 13:54 / portfel / Małomówny spekulant
Pan od niedawna w kraju?
Jarg / 2008-04-25 11:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W 2004 Carlsberg zdjął akcje Okocimia z giełdy. Pozdrówka
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-25 10:48
Dzien dobry wszystkim,ewidentnie ktos zbiera akcje ,spieszy sie ...aby Inni nie zrobili tego pierwsi...zostawiam Leszka na longa...
mesko / 2008-04-25 10:15 / portfel / Status quaestionis
Irish government asked a question to its citizens:
'Is the Polish immigration a serious problem?'
35% respondents said: 'yes, it is a serious problem!'
65% respondents said: 'absolutnie ku**a żaden!'
nowaa43 / 2008-04-25 10:28 / Idalia
widzę, że energia Cię dziś rozpiera, gratki!!! ale jeszcze nie wieczór....
mesko / 2008-04-25 10:30 / portfel / Status quaestionis
co tu robić nowaa
nawet na DT nie ma środków :(
nowaa43 / 2008-04-25 10:35 / Idalia
"cierp i panuj nad sobą.." - Epiktet,
wiem, że to takie gadanie bo jeden ze stoików Zenon mu było z Elei, jak złamał palec i go bolało rzecz jasna, to...popełnił samobójstwo...
mesko / 2008-04-25 10:26 / portfel / Status quaestionis
Poniżej cytuję jedno z pytań, które pojawiło się na egzaminie na wydziale chemii NUI Maynooth (National University of Ireland). Odpowiedź jednego ze studentów była na tyle wyjątkowa, że profesor podzielił się z nią ze swoimi kolegami, a później jej treść przedstawił w internecie.
Pytanie:Czy piekło jest egzotermalne (oddaje ciepło) czy endotermalne
(absorbuje ciepło)?

Większość odpowiedzi oparta była na prawie Boylesa, które mówi, że w
stałej temperaturze objętość danej masy gazu jest odwrotnie proporcjonalna do jego ciśnienia.

Jeden ze studentów napisał tak:

Najpierw musimy stwierdzić, jak zmienia się masa piekła w czasie. Do tego potrzebna jest ocena liczby dusz, które idą do piekła i liczba dusz, która piekło opuszcza. Moim zdaniem można ze sporym prawdopodobieństwem przyjąć, że dusze, które raz trafiły do piekła, nigdy go nie opuszczają.
Na pytanie, ile dusz idzie do piekła, można spojrzeć z punktu widzenia wielu istniejących dzisiaj religii. Większość z nich zakłada, że do piekła idzie się wtedy, gdy nie wyznaje się tej właściwej wiary. Ponieważ religii jest więcej niż jedna i nie można wyznawać kilku religii jednocześnie, to można założyć, że wszystkie dusze idą do piekła.
>>
Patrząc na częstotliwość narodzin i śmierci można założyć, że liczba dusz w piekle wzrastać będzie logarytmicznie.
Rozważmy więc pytanie o zmieniającej się objętości piekła. Ponieważ wg prawa Boylesa wraz ze wzrostem liczby dusz rozszerzać musi się powierzchnia piekła tak, aby temperatura i ciśnienie w piekle pozostaly stałe, to istnieją dwie możliwości:
1. Jeśli piekło rozszerza się wolniej niż liczba przychodzących do niego dusz, to temperatura i ciśnienie w piekle będą tak dlugo rosły aż piekło się rozpadnie.
2. Jeśli piekło rozszerza się szybciej niż liczba przychodzących tam dusz, to temperatura i ciśnienie w piekle będą spadać tak długo, aż piekło zamarznie.

Która z tych możliwości jest bardziej realna?
Jeśli weźmiemy pod uwagę przepowiednię Sandry, która powiedziała do mnie "prędzej piekło zamarznie niż się z tobą prześpię", jak również to, że wczoraj z nią spałem, to możliwa jest tylko ta druga opcja.
Dlatego też jestem przekonany, że piekło jest endotermalne i musi być już zamarznięte. Z uwagi na to, że piekło zamarzło, można wnioskować, że żadna kolejna dusza nie może trafić do piekła, a ponieważ pozostaje jeszcze tylko niebo, to dowodzi też istnienie Osoby Boskiej, co z kolei tlumaczy, dlaczego Sandra cały wczorajszy wieczór krzyczała "Oh, God".

Ten student otrzymał ocenę "bardzo dobry".
mesko / 2008-04-25 09:38 / portfel / Status quaestionis
Hieloł
no to startujemy dzisiaj do nieba :P
widziałem w fusach :P
po porannej kawie
Wszystkim Paniom kwiatka posyłam *|*
A wszystkim Panów zapraszam zaglądającym tutaj (tych o dobrych intencjach) zapraszam na bronza :) do mnie, pogadamy, wymienimy się doświadczeniami z ostatnich dni - ogólnie odreagujemy stresik :) co Wy na to ?
Tylko musielibyscie przyjechać do Lubina :)
MIłego dnia :P
zońka19 / 2008-04-25 09:57 / Tysiącznik na forum
ale mesko zaprasza tylko panów na bronza
za parę dni będę jechała przez Lubin
nowaa43 / 2008-04-25 09:50 / Idalia
ktoś śpiewał..dziewczyny lubią 'bronz"...to co nie liczy się?
mesko / 2008-04-25 09:59 / portfel / Status quaestionis
dziwczyny
oczywiście przepraszam
zapraszam i Was :)

(ostatnio prowadziłyście dyskusję na temat piwa - raczej wywnioskowałem, że nie byłyscie przychylne temu trunkowi)
pozory mylą....lub
cicha woda brzegi rwie :P
mesko / 2008-04-25 10:11 / portfel / Status quaestionis
Pewien facet cierpiał na zaniki pamięci. Pewnego dnia, gdy przyszli do niego goście, zaczął opowiadać, że teraz leczy się u bardzo dobrego lekarza. Przyjaciele zapytali więc, jak ów medyk się nazywa:
- No właśnie, miałem na końcu języka... Pamiętacie może, był taki grecki poeta, w starożytności, taki ślepy...
- No był, Homer. Ten lekarz ma na nazwisko Homer? - pytają goście.
- Nie, nie! On napisał taka epopeję, o tym jak Grecy się tłukli pod takim miastem, które próbowali zdobyć...
- No tak, zdobywali Troję. To co, ten lekarz się jakoś podobnie nazywa? Albo mieszka na takiej ulicy?
- Nie, nie, nie! Tam był taki wódz tych, no, Greków, taki główny...
- Agamemnon?
- O! No i on miał brata...
- Menelaosa. Ale, co to ma wspólnego z lekarzem?
- Zaraz mówię. I tam był taki wódz trojański, który temu Mene... jak mu tam, uprowadził żonę.
- Aaaa, Parys! Ten lekarz nazywa się Parys? - dalej pytają goście.
- Nieeeee! Ta żona, co on ją uprowadził, to jak miała na imię?
- Helena.
- Właśnie, Helena! Helenkaaaaaaaaa!!! - woła do żony myjącej w kuchni naczynia - Jak się nazywa ten mój lekarz...
nowaa43 / 2008-04-25 10:03 / Idalia
masz wybaczone...oba przysłowia prawdziwe...
mesko / 2008-04-25 10:14 / portfel / Status quaestionis
Szedł facet ulicą i zobaczył nowy sklep. Myśli sobie - wpadnę.
Wita go miły,uśmiechnięty sprzedawca
- Dzień dobry, w czym możemy panu pomóc, co chciałby pan kupić?
Facet się zastanowił i mówi:
- Rękawiczki.
- To proszę podejść do tamtego działu.
Facet idzie do wskazanego działu i mówi:
- Potrzebuję rękawiczki.
- Zimowe czy letnie?
- Zimowe.
- To proszę przejść do następnego działu.
Facet poszedł:
- Dzień dobry, potrzebuję zimowe rękawiczki.
- Skórzane czy nie?
- Skórzane.
- To proszę podejść do działu następnego.
Facet poddenerwowany podchodzi do wskazanego stoiska:
- Chcę kupić zimowe, skórzane rękawiczki.
- Z klamerką czy bez?
- Z klamerką.
- Proszę podejść do następnego stoiska.
Facet już wkurzony, ale idzie nic nie mówiąc:
- Potrzebuję rękawiczki, zimowe, skórzane, z klamerką.
- Klamerka na zatrzask czy na rzepy?
- Na rzepy.
- Zapraszam do działu naprzeciwko.
Facet nie wytrzymuje i wrzeszczy:
- Proszę przestać nade mną się znęcać, dajcie mi rękawiczki i pójdę sobie!
- Proszę pana, proszę nabrać cierpliwości, chcemy panu sprzedać dokładnie takie, jakie pan potrzebuje. Facet idzie dalej:
- Proszę o rękawiczki zimowe, skórzane, z klamerką na rzepy.
- A jaki kolor?
Aż tu nagle otwierają się drzwi do sklepu, wchodzi klient z sedesem świeżo wyrwanym z podłogi, od którego odstają kawałki glazury, niesie go na wyciągniętych rękach, podchodzi do lady i krzyczy:
- Taki mam sedes, taką glazurę, dupę wam wczoraj pokazałem,
dajcie mi papier toaletowy!
zońka19 / 2008-04-25 09:32 / Tysiącznik na forum
Dzień dobry
miłego dnia zyczę
wydaje mi się, że dzis popada
na giełdzie raczej bez większych chmur...myślę
nowaa43 / 2008-04-25 09:11 / Idalia
Dzień dobry wszystkim, będzie ciekawie.
Trakcja ma kolejny kontrakt 14 mln netto - stacja Skierniewice...
Supermanie tam naprawdę nie żartują w sprawach podatków..
superman / 2008-04-25 09:19 / Tysiącznik na forum
prawda, przypomniala mi sie tez sprawa Al Capone:-)
superman / 2008-04-25 08:11 / Tysiącznik na forum
wiatam wszystkich,
ciekawostki ze swiata filmu..
Wesley Snipes skazany na 3 lata więzienia za niepłacenie podatków
http://gielda.onet.pl/0,1737176,wiadomosci.html
mesko / 2008-04-25 09:40 / portfel / Status quaestionis
Supermen
wyciągniesz go z kicia ok ?
bo kto będzie wampiry tępił :)
5424 / 2008-04-24 22:08 / Fan Linuxa Ubu
jak wam podobała sesja w USA 1395 zostało przebite.
barabaszek / 2008-04-25 00:12 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj 5424.Zostało przebite ale nie pozostało powyżej na koniec sesji...DJIA pięknie pnie się w górę i jest to bardzo dobry sygnał przyszłych wzrostów w USA ...moim zdaniem jeżeli w ciągu najbliższych sesji S&P osiągnie 4000 będzie to trwałym sygnałem wzrostów na amerykańskiej giełdzie ,nasza GPW nie pozostanie obojętna.Pozdrawiam.
barabaszek / 2008-04-25 00:28 / portfel / Tysiącznik na forum
Miało być oczywiście 1400 pisarska pomyłka :-))).
samira / 2008-04-25 09:24 / portfel / Małomówny spekulant
pisarska pomyłka

Doktorze Zygmuncie, jest pan proszony...
nowaa43 / 2008-04-25 09:43 / Idalia

Doktorze Zygmuncie

Zygmunt, Zygmunt - ktoś nowy w kąciku.. nie znam...
krzysiek29 / 2008-04-24 20:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzis chyba przebija poziomy czyzby jutro byl ten dzien gdzie ludzie beda zabijac sie o akcje-:)
5424 / 2008-04-24 20:48 / Fan Linuxa Ubu
nie zapeszaj my nie jesteśmy USA ale może być jutro nieżle.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy