Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
pietroo / 2008-04-23 20:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam wszystkich
doszedłem do wniosku, że moją największą pomyłką i porażką na giełdzie był zakup akcji Ponaru....
żeby tak zmasakrować taki dobry (wcześniej) papier...
żal tej kasy
pozdrawiam
anonim_03 / 2008-04-23 21:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no cóż, branża w której ta firma działa, drukarstwo akcji, jest ostatnio nie w modzie. Myślałeś kiedyś o spółkach, które produkują więcej rzeczywistych dóbr niż akcji ?
Jarg / 2008-04-23 22:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z Ponarem nie jest aż tak źle, 36 mln akcji to nie tak wiele nawet do średniej ilości makulatury na MiSiach... Gdzie mu tam do takich "potentatów" jak FON, Sanwil czy PCG...
Ponarówi zaszkodziły wariackie pomysły Wiaderka, które teraz nowy zarząd i RN muszą prostować. Sama firma prezentuje się nieźle i wg mnie przyzwoicie rokuje na przyszłość...

Pozdr.
anonim_03 / 2008-04-23 22:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kolego,
emisja była na 170 mln zł. a przychdy za ostatnie 5 lat to 190 mln zł.
o zyskach przez grzeczność nie wspomnę ;-))
spółka się trochę od Fonu różni, ale nie tak znowu wiele ...

co do przyszłości -- spółka ma dużo gotówki, cięko sobie wyobrazić by zarząd potrfił zrobić z nią coś bardzie zyskownego jak złożyć ją na lokacie w Getinie. Jeśli racjonalizm ustąpi wizjonerstwu to gotowka zacznie się kurczyć ...

pzdr.
Jarg / 2008-04-23 22:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Duża przesada... Przecież to nie Apple czy KGHM... to niewielka firma, która realnie produkuje i sprzedaje, tworzy się większa grupa kapitałowa, branża jest ciekawa... Porównywanie z FONem było ciosem poniżej pasa :-) A że emisja? Takie były czasy. Kto był cwaniakiem i zdążył z emisją w szczycie hossy... ten zyskał...
Jarg / 2008-04-23 22:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Duża przesada... Przecież to nie Apple czy KGHM... to niewielka firma, która realnie produkuje i sprzedaje, tworzy się większa grupa kapitałowa, branża jest ciekawa... Porównywanie z FONem było ciosem poniżej pasa :-) A że emisja? Takie były czasy. Kto był cwaniakiem i zdążył z emisją w szczycie hossy... ten zyskał...
pietroo / 2008-04-23 21:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tak, ale co sprzedać teraz z tak dużą stratą?
Jarg / 2008-04-23 22:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pietroo, w tej chwili cięzko coś doradzić... papier jest tak tani, że właściwie teoretycznie powinien już tylko drożeć... Przecież cena nominalna akcji wynosi 3,47 zł :-) C/WK = 0,68

PS. Na przyszłość, staraj sie bardzo poważnie rozważyć sensowność trzymania akcji, kiedy strata osiąga 30-40%. Przy -80% od zakupu papier musi zrobić 400%, żeby wrócić do ceny kupna... Pozdrawiam
pietroo / 2008-04-23 22:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzięki Jargu za rady, będę się tego trzymać
_wookash_ / 2008-04-23 20:51 / Bywalec forum
o kurcze... Szkolka Gieldova Biga Lebovskiego: 70% v plecy na jednym papierze...
nie do viary...
nie do fiary / 149.254.192.* / 2008-05-07 00:01
nie do viagry... Niby chcesz byc oryginalny ale jestes przecietny, takim tanim kosztem stukajac v zamiast w chcesz zablysnac?
TOMOK / 2008-04-23 20:57 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Odejdź proszę
Nie pomagasz
Pozdrawiam
_wookash_ / 2008-04-23 21:46 / Bywalec forum
dlaczego mam odchodzic ?
vyrazilem svoje szczere zdumienie nad taka strategia, nikomu zle nie zyczac

ot.. nic takiego...

tez pozdraviam
ppprzemo / 2008-04-23 22:14 / Uznany Gracz Giełdowy
Ty piszesz, ja czytam. I staram się zrozumieć. Niestety uzasadnienie nie pasuje do tezy... Być może dlatego:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_personam
filozof / 83.8.91.* / 2008-04-23 22:44
chylę czoła:) Ja rozumiem. Jeżeli ty nie to......... szkoda
_wookash_ / 2008-04-23 22:41 / Bywalec forum
ok.. zostavmy z boku drobna uszczyplivosc v stosunku do Biga z mojej strony, nie sadze , zeby sie Big rozsypal z tego povodu...

a co do merytorycznosci mojej vypoviedzi i logiki... moj tok rozumovania jest prosty:
1. kupujesz spolke, zakladajac ze vzrosnie, jednak zavsze mozesz sie pomylic i do takiej pomylki lepiej sie przyznac sprzedajac akcje ze strata.. navet jesli kilka razy pod rzad okaze sie, ze sprzedales v lokalnym dolku to jest mniej bolesne niz strata 70 proc na papierze
2. vyzej juz sie toczy dyskusja nt. fundamentov Ponaru.. nie zabieram glosu, bo nie potrafie tego ocenic.. ale vezmy taki Petrol.. vidzisz co sie z nim dzieje teraz.. i co o tym myslec ? moze nie znalezli ropy i spolka zbankrutuje ? a moze Krauze pojdzie siedziec ?
a moze vlasnie znalezli rope i vszystko jest ok, a kurs jest sztucznie zvalany i da jeszcze zarobic krocie ? tego nie viemy... ale trzymanie papiera v takiej sytuacji to ryzyko utraty kapitalu...
nie mamy vplyvu, ani pelnej viedzy o tym co sie dzieje v spolkach... ale mamy pelna kontrole nad nasza strategia...

pozdraviam i zycze odrobienia strat (sam tez mam straty, ale nie takie:]

pozdraviam.
TOMOK / 2008-04-23 20:33 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć :-) koleś i ekipka i pietro cześć
Trza czekać...pogodziłem się z tym jakiś czas temu... i dobrze mi z tym
A giełdę ostatnio z ciekawości tylko obserwuję
Pozdrawiam ciepło
online / 87.207.227.* / 2008-04-23 20:57
czesc tom, ty podobno miales strate za 2007 rok, placiles podatek od straty ?
TOMOK / 2008-04-23 21:04 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Tak miałem stratę ale...
podatku nie płaciełm...od straty nie płaci się / można stratę odliczyć w następnych latach /
Ale trzeba rozliczyć się z naszych poczynań z US nieważne czy mieliśmy statę :-( czy też zysk
PIT-38 jeśli dobrze pamiętam
Pozdrawiam
online / 87.207.227.* / 2008-04-23 21:05
ok, dzieki chlopie :)
pietroo / 2008-04-23 20:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj Tom,
czekam cierpliwie, tylko patrzę jak kasa topnieje...
dzisiaj mam mecz w TV, gra Barca, piwko w lodówce czeka
miły wieczór
jacekk_85 / 2008-04-23 19:00 / Bywalec forum
komunikat do Biga, Jarga i innych uznanych !!!

Tomok kilka dni temu do tytułu UGG zgłosił pana ppprzemo. Myślę, ze warot by było poprzeć go. Lubięczytać posty ppprzemo. Wiele można się z nich dowiedzieć.

pozdrawiam
Jarg / 2008-04-23 19:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie wieczorem

Jacek, tylko żeby mu woda sodowa nie uderzyła do głowy od tego UGG :-)
Już było tutaj paru takich, co jak im order UGG do piersi przypięto... zmienili się nie do poznania :-)

Oczywiście to był żart...
A Ciebie i Przemka pozdrawiam :-)
ppprzemo / 2008-04-23 21:09 / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć @ll,
dlatego Tomka skrzyczałem (no dobra, delikatnie) a do Redakcji pismo posłałem co by zignorowali co dziecko wypisuje :-)
Jeszcze parę lat, przynajmniej pełny cykl koniunkturalny i wtedy, kto wie?

Pozdrówki Wenecjaninie :-)
jacekk_85 / 2008-04-23 18:57 / Bywalec forum
Witam Wszystkich
Zastanawia mnie jedna rzecz. Mam w portfelu wiele spółek, które mają tutejsi kącikowicze, np csg, capital, armatura, ponar itp. W ciągu 3 dni poleciały średnio 10%, tymczasem swig zrobił -5%. Skąd tak drastyczna różnica? Ja wiem, ze wiele spółek nie wchodzi w Swig, ale niby obrazuje on maluchy, a tu taka różnica.
Jarg / 2008-04-23 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niektóre poleciały pewnie nawet bardziej, ale liczy się średnia z 80 spółek, które nie są równo wyważone. Na przykład Police ostatnio rosły, a ważą w indeksie 3,14%...
ppprzemo / 2008-04-23 21:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Wagę ładnie było dzisiaj widać w W20 gdzie KGH z BIO dzielnie trzymały indeks na stosunkowo niewielkim minusie (no, przynajmniej niewielkim w porównaniu do takiego pnd).

A przy okazji - Jargu trzymasz CEZa?
Jarg / 2008-04-23 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czymom. Już mię słabość jakowaś ogarniała, kiedy do 161 złociszy się zbliżył... aż tu nagle wbrew ogólnej tendencji WiGu20 odbił w górę i mozolnie odrabia... :-) W gruncie rzeczy nie mam na nim wielkiej straty, bom go w wiedźmowy dzień po 170,90 brał... :-)
nowaa43 / 2008-04-23 18:14 / Idalia
Witam popołudniową porą.
Przetrwaliśmy dzisiejszy dzień, PPrzemo i Jarg dzięki za Wasze moderujące i wiele tłumaczące wpisy...ja kiedyś myślałam, że jak nieduże obroty to nie najgorzej a tu nie za bardzo, gorzej że takie teksty popełniają tez różni analitycy..
Dzisiaj wzięłam sobie wychodne na trochę, to jednak dobrze robi..będą babskie opowiastki, pobuszowałam po tzw. galeriach, kupiłam torebkę...
Największy szok w sklepie Bata.. z młodości pamiętam (miałam buty od Baty 2x, raz brązowe lakierowane czółenka marzenie i raz płótniaki na lato ..takie sobie ale jakość b. dobra.
To co zobaczyłam dzisiaj, to w połowie rzeczywiście modne butki a w połowie chyba towar wycofany z Afryki.. postrzepione, przybrudzone szmaciaki .. niby w wyprzedaży ale z którego sezonu?? skoro mamy kwiecień..strasznie dużo badziewia wszędzie..
Coś w powietrzu wisi, pogodowo, kłuje coś , 2 kawy i jakoś dziwnie... przetrwamy ..
5424 / 2008-04-23 17:14 / Fan Linuxa Ubu
mam takie wrażenie że lada moment odbije .............nieżle
ppprzemo / 2008-04-23 17:17 / Uznany Gracz Giełdowy
ktoś ostatnio pytał o pnd - jest pod kanalikiem więc spekulacyjnie można rozważyć...
Jarg / 2008-04-23 16:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kilka luźnych przemyśleń...
Na rynkach finansowych jest masa wolnej gotówki pochodzącej przede wszystkim z handlu surowcami... Jest to istotna rożnica między wielkim kryzysem z lat trzydziestych a sytuacją obecną... W tamtych czasach świat był wycieńczony I wojną światową, USA były zaś największym wierzycielem świata, który żył za amerykańskie kredyty. Zawał na WS w 1929... spowodował faktycznie wyparowanie całej dostępnej światowej gotówki...
Obecnie USA są największym dłuznikiem świata, a gotówka gromadzi się gdzie indziej...
W latach 70-tych i 80-tych szejkowie jeżdzili do kasyn w Monaco i Las Vegas i zabawiali się swoimi petrodolarami. Obecnie odkryli nowe możliwości dzięki internetowi... mogą nie ruszając się z Dubaju spekulować na wszystkich rynkach bezpośrednio lub posrednio przez fundusze. Dołączyli do nich Rosjanie ze swoimi petrodolarami oraz Azjaci...
anonim_03 / 2008-04-23 16:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co do surowców.
pytanie jest -- czy zakup hybrydy zamortyzuje się w ciągu powiedzmy 2 lat na paliwie ?
to jest według mnie twarda granica ceny ropy. zobaczymy jakie samochody jankesi kupują w kwietniu i czy Toyota Prius wejdzie do pierwszej 5-tki.
ppprzemo / 2008-04-23 17:15 / Uznany Gracz Giełdowy
A ile toto spala? Pytam poważnie bo do tej pory słyszałem tylko różne opinie a interesują mnie fakty.
anonim_03 / 2008-04-23 17:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
producent podaje że 5 l/1000 km w mieście.
ppprzemo / 2008-04-23 17:55 / Uznany Gracz Giełdowy
Właśnie. Słyszałem różne opinie, w większości skrajne (łącznie z taką, że spala więcej niż diesel podobnej klasy). Dlatego zależy mi na zweryfikowaniu w rzetelnym źródle ile naprawdę spala...
superman / 2008-04-23 15:50 / Tysiącznik na forum
na PNF poszlo 420 kilo papieru...
Jarg / 2008-04-23 15:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie tylko ja dostrzegłem, że Ponar jest tani...
Jarg / 2008-04-23 12:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie

Wczorajszy wiecżór upłynał mi pod znakiem spożywania złocistego trunku, więc może nie wszystkie wnioski były obarczone głębokim przemyśleniem :-) Sądzę, że obecne spadki obarczone są wieloma czynnikami (podatkiem również) ,wśród których akurat kontrakty mogą mieć priorytetowe znaczenie psychologiczne. Zdziwiło mnie, że nie było tak naprawdę poważnego impulsu, iskry dla spadków... normalnej w takiej sytuacji. Więc pozostaje winowajca z najwyższymi obrotami na GPW... wiadomo kto i co...
A poza tym, przy takich obrotach na kasowym... to wystarczy niemal pan Zenek z panem Heńkiem, żeby spuścić MiSie w dół...

Pozdrawiam Was Serdecznie
anonim_03 / 2008-04-23 13:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
słabo wypadły dane o konsumpcji, ale to z Polski więc nie powinno mieć znaczenia :-)) Dzisiajesze dane o zamówieniach przemysłowych to, krótko ujmując, tragedia.
5424 / 2008-04-23 13:51 / Fan Linuxa Ubu
anonim napisz co kupić do 12 zł za sztukę oprócz ferum
anonim_03 / 2008-04-23 13:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
1. Cena za akcje nie ma żadnego znaczenia
2. Zastanów się na jakiej branży się znasz -- i kupój najlepsze spółki z tej branży.
Jarg / 2008-04-23 14:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Anonimie, te dane, choć niezbyt rewelacyjne były jednak nieco lepsze od prognoz.... Pozdr.
anonim_03 / 2008-04-23 14:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
które, o zamówieniach ?
lepsze od prognoz były dane z EU15 (9.9% r/r)
ale z Polski były bardzo cieniutkie, wzrost o 2.2 % r/r.

pzdr.
Jarg / 2008-04-23 14:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mialem na myśli Euroland... danych z Polski nie zauważyłem :-)
krzysiek29 / 2008-04-23 14:19 / Uznany Gracz Giełdowy
kwestia czasu dane sie poprawia jak euro sie oslabi a do tego nie daleka droga a za nim zloty to i zamowienia wzrosna!!!
krzysiek29 / 2008-04-23 14:23 / Uznany Gracz Giełdowy
tylko bedzie problemem inflacja miejmy nadzieje jak bedzie sie slabial zloty a rosl dolar to bedzie taniec ropa i surowce
Jarg / 2008-04-23 15:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sądzę, że ropa może nagle potanieć nawet bez wzmocnienia dolara. Wedlug wielu speców cena ropy jest obecnie napompowana spekulacyjnie... nawet o 50%...
krzysiek29 / 2008-04-23 15:50 / Uznany Gracz Giełdowy
zgadzam sie w 100% ze surowce sa przewartosciowane
5424 / 2008-04-23 12:49 / Fan Linuxa Ubu
jargu napisz coś o ponarze wadowice opłaca się brać, oraz o getin banku co jeszcze uważasz za godne uwagi.
5424 / 2008-04-23 13:36 / Fan Linuxa Ubu
nie ma nikogo mądrego żeby napisał coś o ponarze
Jarg / 2008-04-23 14:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cyferko, w Ponarze cały czas trwają rozgrywki w akcjonariacie co wypacza obraz spółki. Jednak c/wk na poziomie 0,7 i świadomość, że firma ma jeszcze sporo kasy z emisji i ma Kalickiego... hmm, na pewno warta rozwagi. Jest w niej również sporo kapitału spekulacyjnego, jednak to raczej norma przy takim ff... pozdrawiam.
5424 / 2008-04-23 14:40 / Fan Linuxa Ubu
jaki kapitał spekulacyjny ta spółka przydoławała maksymalnie.
Jarg / 2008-04-23 15:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciekawe spostrzeżenie...hmm... A więc według Ciebie... w takiej maksymalnie zdołowanej Toorze-bankrucie nie może gromadzić się kapitał spekulacyjny? :-)
5424 / 2008-04-23 15:22 / Fan Linuxa Ubu
jargu nie znam się na giełdowych gierkach ale jak coś jest poniżej minimalnej ceny to jakoś nie widzę żadnego kapitału nawet spekulacyjnego. No chyba że ktoś dołuje cene, nie uważasz że cena w chwoli obecnej jest atrakcyjna........
Jarg / 2008-04-23 15:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cyferko, kapitał jest w każdych akcjach, nawet w tych o zerowej wartości :-)
Kapitał spekulacyjny natomiast, szuka różnych akcji, zwłaszcza tych silnie przecenionych i o sporym ryzyku, które w sprzyjających okolicznościach mogą dać ponadprzeciętną stopę zwrotu...
Jeżeli na Ponarze utrzymuje się obrót powyżej 2 mln... tzn, że jakiś "kapitał" jednak interesuje się papierem, a ponadto DT to zasadzie w 100% kapitał spekulacyjny, prawda? :-) PS. Uważam, że cena jest atrakcyjna...
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-23 13:55
Witam wszystkich,chicalbym zapytac o opinie odnosnie polimexu....spolka rozwja sie
niesamowicie,pelny portfel zamowien,zyski rosna,pol roku temu kosztowala 11 zl...
jej dolek byl 3 miesiace temu 6 zeta,odbila w okolice 8 ,po czym utrzymywala sie przez 2 miesiace,od tamtego tygodnia stracila 20 %...chetnie przeczytam innych opinie
http://gielda.onet.pl/s,1722644,wiadomosci.html
Jarg / 2008-04-23 14:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Al, Polimex bez wątpienia jest najlepszą budowlanką na GPW... ale wydaje mi się, że ciągle jest dość drogi... cena akcji w tej chwili to mniej więcej poziom z początku stycznia 2007 r. C/Z i C/WK jak na W20 są sporawe... Oczywiście, to rzecz względna. Pozdrawiam
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-23 19:50
dzieki za komentzarz...pozdrowienia
Pooh / 2008-04-23 13:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Właśnie sprawdziłem ilość postów na bankierze. Gdybym wiedział, że jest tak popularna, to bym nie kupił....
Pzdr. Q
krzysiek29 / 2008-04-23 10:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam nie ma co kotraktowcy steruja gielda jak chca a teraz maja plan na 2780-2740 czyli nawet jak caly swiat rosnie to my spadamy to robi sie malo zabawne!!! Gdzie jest KNF co to ma byc przeciez golym okiem to widac co ja bede mowil. pozdr
krzysiek29 / 2008-04-23 10:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Jesli to by sie zgadzalo to zaplanowany wzrost maja najprawdopodobnej 3150-3220 maksymalnie 3300-3500 i to tyczy sie wig 20 a co bedzie z maluchami ciezko powiedziec. Wczoraj Jarg pisal, ze te spadki na podatek gieldowy troche dziwne ze wszyscy na raz sie zebrali. Ostatnio pesymizm mnie bierze. A do tego prywatyzacje moga jeszcze bardziej nas pograzyc.Ludzie z lokat szybko nie wroca. A bessa trwa i bedzie jeszcze dlugo trwac.
5424 / 2008-04-23 10:31 / Fan Linuxa Ubu
cześc nie panikuj dobrze będzie pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-04-23 10:37 / Uznany Gracz Giełdowy
nie paniukuje siedze twardo tylko stwierdzam sytuacje. Dobrze bedzie napewno za ile lat-:) Obudzil sie we mnie pesymizm. Przez te wszystkie spadki jakos bylem spokojny a teraz jakos coraz bardziej jestem pesymista
ppprzemo / 2008-04-23 10:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Krzysiek,
coś wisi w powietrzu (w sensie pogody)... Niby słońce, niezbyt zimno ale...
A co do kontraktów - co u licha ma do tego KNF? Jest instrument w postaci akcji. Jest też instrument w postaci kontraktów. Graj jak chcesz. Zwróć uwagę, że nawet GPW na swoich oficjalnych stronach w dziale edukacja (sic!) opublikowało to: http://www.gpw.pl/zrodla/papierywartosciowe/pochodne/kontrakty/pdf/Dzieza_Arbitraz.pdf

Dokładając do tego modę na kontrakty (bo oferty publiczne, pp i splity są już passe) to nie ma się co dziwić. Z drugiej strony te parę lat (niedawno była rocznica) w porównaniu z rozwiniętymi rynkami to trochę mało na wychowanie kilku pokoleń zawodowych graczy.
krzysiek29 / 2008-04-23 10:48 / Uznany Gracz Giełdowy
i czemu jestesmy najgorszym rynkiem. Czy te opinie bankow amerykanskich kupuj dla Polski to moze sprzedaj.
ppprzemo / 2008-04-23 11:05 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wiem dlaczego uważasz, że jesteśmy najgorsi...
Ja uważam, że jesteśmy w grupie krajów rozwijających się, w której społeczeństwo (in gremio) się bogaci a postęp technologiczny pozwala na sięganie po nowinki, które inni wypracowywali przez wiele lat. Zauważ, że np. na rynku telefonii komórkowej nie tylko nie jesteśmy w tyle za resztą świata ale też wyprzedziliśmy znacznie zachód Europy (oczywiście pod względem dostępności usług a nie cen).

Są różni inwestorzy. I różne horyzonty. Ja akurat mam sporą historię inwestowania w spółki z o.o. w których jak wiesz udziały nie są notowane więc nie da się ich szybko sprzedać. A czasem nie da się sprzedać w ogóle...

Jeśli więc masz troszkę pieniędzy, które będą Ci potrzebne za miesiąc dwa lub pół roku to spekuluj bądź wybierz inne narzędzia niż giełda. Ale jeśli masz pieniędzy nieco więcej i z czystym sumieniem możesz sobie pozwolić na ich utratę to od połowy stycznia masz szansę zwielokrotnienia majątku. Kiedy? Uważam, że do 2020r. na pewno. Przynajmniej na spółkach "ekologicznych" (i, podobnie jak Dude, nie mam tu na myśli oszołomów chcących przetwarzać rzepak na paliwo).
krzysiek29 / 2008-04-23 11:11 / Uznany Gracz Giełdowy
jesli masz horyzont czasowy 2020 to ja dziekuje. W takim horyzoncie to mozna powiedziec bez ryzyka wzrot bedzie i to ladny ale to az 12 lat. A w przyszlym roku ma byc coraz gorzej i spadki wieksze. Czesto byla mowa na tym forum Big tez tak mowil. To jezeli za rok bedzie duzo taniej to po co teraz inwestowac.
ppprzemo / 2008-04-23 11:24 / Uznany Gracz Giełdowy
Hej, te 29 to liczba lat do końca Twojego życia? A jeśli nawet, to 12 z nich poświęcisz na zwielokrotnienie majątku - i tak warto!

Epiktet napisał: "Niepokoją nas nie rzeczy, lecz nasze mniemania o rzeczach".
Nie martw się więc na zapas - nie warto. Jeśli naprawdę czujesz, że nie dasz rady utrzymać wartości portfela na zadowalającym (Ciebie) poziomie - sprzedaj i stań z boku. Pamiętaj też, że doświadczyć to nie tylko "zobaczyć" i "poczuć na własnej skórze" ale też "zrozumieć" i "wyciągnąć wnioski". A do tych ostatnich etapów stanie z boku bardzo się przydaje.

Na koniec - nie martw się tak! Jest wiele ważniejszych problemów niż to czy w20 będzie na takim czy innym poziomie...
samira / 2008-04-23 13:58 / portfel / Małomówny spekulant

Epiktet napisał

Nie znam, to ktoś nowy w bigowym kąciku?
:-)
nowaa43 / 2008-04-23 15:10 / Idalia
Jak się ładnie zarobiło na Policach - gratki!!, to zawołanie Epikteta "cierp i panuj nad sobą..."nie dotyczy,
stoik podobno..zajrzałam do encyklopedii bo filozofii uczono mnie dawno już...
ppprzemo / 2008-04-23 17:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Mnie też choć Tatarkiewicz zawsze ma u mnie swoje miejsce (-a) na górnej półce regału :-)
krzysiek29 / 2008-04-23 11:27 / Uznany Gracz Giełdowy
OK dzieki za krytyke.I milo wymiane pogladow. Trzymaj sie pozdrawiam
ppprzemo / 2008-04-23 11:39 / Uznany Gracz Giełdowy
To nie krytyka :-)
staram się tylko zwrócić uwagę, że nasza giełda spełnia definicję opisaną tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_afektywna_dwubiegunowa
(pisała też o tym Małgosia). Teraz po prostu jesteśmy na biegunie depresji...

A dla Ciebie ode mnie: http://www.youtube.com/watch?v=5BmpU-6ULeU

Pozdrawiam!
krzysiek29 / 2008-04-23 11:57 / Uznany Gracz Giełdowy
dzieki Przemku-:)
krzysiek29 / 2008-04-23 10:46 / Uznany Gracz Giełdowy
ok a mozesz sie odniesc do poziomow, ktore podalem dla wig 20
ppprzemo / 2008-04-23 10:57 / Uznany Gracz Giełdowy
Największe zaufanie w tym portalu mam do poziomów podawanych prze spółkę G&M, która jak powszechnie wiadomo jest alter ego Gospodarza niniejszego kącika, który jak wiadomo jest tak na prawdę prezesem GPW :-)
A na poważnie - mało mnie interesują poziomy od czasu, w którym zrozumiałem że śledzenie indeksów na moich spółkach nic nie daje. Ot po prostu chodzą swoimi drogami...
zońka19 / 2008-04-23 09:18 / Tysiącznik na forum
Dzien dobry
oby ten dzien był miły
tych nie miłych juz dość
ilu tu było wczoraj miłych ludzi
a ja zawsze po fakcie
nowaa43 / 2008-04-23 09:27 / Idalia
Dzień dobry wszystkim, witaj, jak to my mamy sto spraw i jeszcze trochę...
dzisiaj tez będę podpatrywać w biegu..
zońka19 / 2008-04-23 09:35 / Tysiącznik na forum
Witaj Halinko
wszystko zamarło w oczekiwaniu
jedni nie wiedzą czy sprzedawac , inni czy kupowac
oj wymęczy ta giełda człowieka
nowaa43 / 2008-04-23 09:44 / Idalia
co prawda to prawda, wymęczy...
dzisiaj pojawiły sie komentarze, że te spadki to dlatego - być może - wszystko z takim zastrzeżeniem - że grubasy zbierają pieniądze na zapowiedziane przez rząd prywatyzacje..
a będzie jak mówi Big - rynek pokaże.
ppprzemo / 2008-04-23 09:58 / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie,
ja się z teorią zbierania kasy nie zgadzam. Po pierwsze pieniądza na rynku jest dość, po drugie do atrakcyjnych prywatyzacji dołączy zagranica.
A po trzecie - zbierać kasę w dołku? To raczej nie zawodowcy..
nowaa43 / 2008-04-23 10:09 / Idalia
brzmi przekonująco to co mówisz ale pewności jak zwykle nie ma..
superman / 2008-04-23 10:09 / Tysiącznik na forum
witam wszystkich...
mesko / 2008-04-23 08:18 / portfel / Status quaestionis
Jako Pierwszy dziś
Witam nieobecnego gospodarza, witam @ll
Obrałem sobie za cel aby dzisiaj nie patrzeć na notowania do 15.00
Ciekaw jestem czy wytrzymam :))))
Miego dnia wszystkim
barabaszek / 2008-04-22 22:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Dla wszystkich przemęczonych których gnębi praca :-))) lub wiosenne przesilenie energetyzująca bardzo elegancka sałatka (mozna zabłysnąć w towarzystwie jak coś)....
Sałatka na winobranie:

Składniki: 250 g pieczonego mięsa z kurczaka, 1 cebula, 1 pęczek
rzodkiewek, 100g żółtego sera, po 100g czarnych i białych winogron, 100g
fasolki szparagowej (może być z puszki), 2 pomidory, 100g połówek
orzecha włoskiego.
Sos: 100ml oleju, 100ml octu, 1/2 szklanki różowego wina, 4 łyżki soku z
winogron, sól, cukier, sos Worcester, 1 łyżka rozmarynu, pieprz czarny
mielony.

Mięso i ser pokroić w kostkę, a cebulę i rzodkiewki w cienkie plasterki.
Winogrona przekroić na pół i usunąć z nich pestki. Fasolkę oczyścić i
gotować przez 5 min. w osolonej wodzie. Pomidory sparzyć, zdjąć skórkę,
usunąć pestki i pokroić na cząstki. Orzechy razem ze wszystkimi
składnikami włożyć do salaterki i wymieszać. Olej połączyć z octem,
winem, rozmarynem i sokiem z winogron. Doprawić solą, cukrem, pieprzem i
sosem Worcester. Tak przygotowanym sosem polać sałatkę i odstawić w
chłodne miejsce na ok. 2 godz.
Palce lizać :-)))
barabaszek / 2008-04-22 22:44 / portfel / Tysiącznik na forum
I któ mi powie ,że nasi wykonawcy nie potrafią...w dwóch odsłonach....
http://pl.youtube.com/watch?v=N67iQv22Yzc&NR=1
http://pl.youtube.com/watch?v=hnsm9qUmUdk&feature=related
nowaa43 / 2008-04-22 22:37 / Idalia
Pora spać, idę i ja, dobranoc kącikowcy..
superman / 2008-04-22 22:32 / Tysiącznik na forum
czekajac na stadionowe szalenstwo w Poznaniu Euro 2012:-)
http://pl.youtube.com/watch?v=4G3Ny7ACtqM
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy