Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Jarg / 2008-04-22 22:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kończę na dziś...

Pozdrówka dla wszystkich
Dobranoc
nowaa43 / 2008-04-22 22:31 / Idalia
Dobranoc Jargu..pozdrówka..
superman / 2008-04-22 22:33 / Tysiącznik na forum
dobranoc, do jutra...
barabaszek / 2008-04-22 22:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobranoc Jargu coś do poduszki.....http://pl.youtube.com/watch?v=_4pRPcBAEmw

mm

Jeck / 2008-04-22 22:24 / "Poławiacz perełek"
FMM odbierz maila !!! :-))
Jeck / 2008-04-22 22:25 / "Poławiacz perełek"
pozdrawiam oczywiści All bardzo serdecznie. :-))
Nocka
nowaa43 / 2008-04-22 22:40 / Idalia
odebrane, przeczytane, wielkie dzięki za to co robisz...
Jeck / 2008-04-22 22:56 / "Poławiacz perełek"
:-) (pąs..)
a co Barabaszek robi...? nie wiem...6 rodzeństwa..:-))) pod jednym dachem.
Jarg / 2008-04-22 21:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobry wieczór

Złocisty trunek na pewno jest w wielu aspektach pożyteczny pod warunkiem, że pije się go z umiarem. Halinka miała na myśli panów, którzy wypijają nie jedną, dwie szklaneczki, ale 4-5 butelek na jedno "posiedzenie" :-)) Ciągle prowadzi się jakieś badania i ciągle pojawiają się nowe zaskakujące rezultaty... :-)

Zastanawiałem się nad naturą dzisiejszych spadków na MiSiach... hmm... ciężko znaleźć jakąś sensowną przyczynę...
_wookash_ / 2008-04-22 23:05 / Bywalec forum
jesli mozna vtracic probe odpoviedzi:

opcja1 (optymistyczna)- co bym sobie myslal bedac duzym graczem, zakladajac ze obecne poziomy cenove sa atrakcyjne ? bylbym nienazarty, bo bylo za malo czasu na zakupy i chcialbym sie obkupic jeszcze taniej i staralbym sie blokovac vzrosty i provokovac spadki i moglbym tak jeszcze dlugo..

opcja2 (pesymistyczna)- gielda dyskontuje przyszlosc lepiej niz nasze vyobrazenia o przyszlosci... to by znaczylo, ze moze nie bedzie tak rozovo... ?

czekalismy, kiedy nasze indeksy rozjada sie za US, a tu vyglada, ze sie rozjezdzaja, ale nie tak jakbysmy chcieli :]
Pooh / 2008-04-22 22:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam wieczorkiem.
Tak logicznie, dysponując kapitałem na zakupy, aby kupić nisko, wystarczy... nie kupować.
Umorzenia w TFI + trend boczno-spadkowy / można go chyba tak nazwać ?/ + przyzwyczajenia "zawsze rosło" + strach + kilka zleceń aktywujących /zwalających kurs/... efekt jaki jest widać.
Takie moje widzenie rynku...
Pzdr. Q
ślicznooka / 2008-04-22 22:26 / Uznany gracz giełdowy
Kochanie, bo nasza giełda jest rozchwiana emocjonalnie:-) choć jak patrzę na spadki robione na maluchach często kwotą rzędu tygodniowych zakupów w markecie, to mimo wszystko przykro...
miałam posiedzieć, ale mi się literki rozmazują... uściski na dobranoc:-)
nowaa43 / 2008-04-22 22:30 / Idalia
Dobranoc Małgosiu, spokojnych snów...
ślicznooka / 2008-04-22 22:36 / Uznany gracz giełdowy
Dobranoc Halinko, mniej baczenie na naszych Panów:-)
krzysiek29 / 2008-04-22 22:01 / Uznany Gracz Giełdowy
Juz od dwoch dni Misie spadaja ale jaki jest powod??? To jest zastaniawiajace sam fakt ze nie rosnie to za malo. A do tego przy ostrych spadkach naprawde dziwne.
Kai / 2008-04-22 22:10 / Tysiącznik na forum
Gdy pozbywasz sie papierow z checia odkupienia ich znacznie nizej... co robisz? Walisz wszystko PKC, inni widzac ze spada, tez wywalaja, do tego puszczaja stopy, do tego nieudane DT i tak spirala sie nakreca :)
jacekk_85 / 2008-04-22 22:18 / Bywalec forum
pytanie kiedy ta lawina się zatrzyma? Kiedy ludzie się opamiętają?
Najgorsze jest to, że sami forumowicze tak robią. Myślę, ze wielu własnie sprzedaje rano, a jak mocno spadnie to wtedy odkupuje, wciągajac w to innych. Takie coś to może trwać i trwać dopóki nie wejdą jacyś mocni zawodnicy z kapitałem., ale przecież to nierealne.
nowaa43 / 2008-04-22 21:59 / Idalia
motyl usiadł nie na tej gałęzi co trzeba i się przechyliło.....
zagrałeś Jargu wczoraj wieczorem boogie, ja znalazłam takie z udziałem 3 panów, z których każdy jest legendą: Ray Charles, Jerry Lee Louis i Fats Domino..
nastroje trochę markotne, to może trchę energii..

http://pl.youtube.com/watch?v=z_k-CL3dJ8k&feature=related
Jarg / 2008-04-22 22:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Najbardziej chodzi mi po głowie wywałka na podatek.

PS. Halinko, jak zobaczyłem ile jest tam różnych domowych wykonań boogie (i to naprawdę dobrych)... pomyślałem: może ja równieź nagram i umieszczę linka (oczywiście incognito)... już siadam i ćwiczę...:-) Pozdrawiam serdecznie
jacekk_85 / 2008-04-22 22:11 / Bywalec forum
witam
Według mnie to nie jest wywałka na podatek. Raczej jesto to panika wśród drobnicy nakręcona przez grubasów. Boje się tylko tego, ze to moze trwać i trwać. Kilka takich sesji jak dzisiaj i będziemy mięli 50% mniej. Problemem nie są obroty, ale to, że ludzie sypią.
superman / 2008-04-22 21:55 / Tysiącznik na forum
prawda ale jestem dalej przekonany, ze najwazniejsze to jest sie nie odwodnic....
P.S.
to jak dalej glosujemy dzisiaj za Obama:-)
http://pl.youtube.com/watch?v=aNaKWXqXkhw
nowaa43 / 2008-04-22 22:06 / Idalia
oczywiście Obama the best...i Dire Straits też..
superman / 2008-04-22 22:14 / Tysiącznik na forum
:-)
na sen komponuje clasic...
http://pl.youtube.com/watch?v=_SEULZIHru0
bonus grejfrut+vodka, hehe
nowaa43 / 2008-04-22 22:24 / Idalia
z tym bonusem, to mam wspomnienie, albo nie bo smutno się kojarzy..
ale to dobre... tylko że potrafi przewrócić bez ostrzeżenia...muzyka... balsam..
barabaszek / 2008-04-22 22:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Nowaa43...polecam grejpfrutową Finlandię z sokiem również z tych owoców....miód...:-)))
ślicznooka / 2008-04-22 21:44 / Uznany gracz giełdowy
Zaglądam do kajeciku i giełdowe mądrości ludowe mówią: nie chce rosnąć, będzie spadać. I na odwrót:-)
Jestem... faktycznie trochę przepracowana, w zasadzie każdą wolną chwilę spędzam z Pyzą.
Bigu, minęliśmy się w drzwiach. Poczytuję lekturę, którą mi poleciłeś, choć ostatnio doświadczam specyficznego uczucia totalnego przegrzania szarych komórek.

Poza tym pracy co niemiara, pewien urokliwy kraj intensywnie robi zakupy na rynku europejskim, a ktoś go musi obsłużyć:-)
Poza tym... ech, fajne były te dni, jak pół dnia siedziałam w pidżamie w Bigowym kąciku, tęskni mi się za tym.

Uściski dla kącikowej płci pięknej.
krzysiek29 / 2008-04-22 21:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj nutka optymizmu oby jak najwiecej. Moze ktos wrescie zainteresuje sie Polska???pozdr
ślicznooka / 2008-04-22 22:22 / Uznany gracz giełdowy
co do naszej giełdy to nie wiem, obsługuje ją inny oddział:-) ale przydałby się jakiś większy napływ zagranicznych zawodowców:-)
nowaa43 / 2008-04-22 21:51 / Idalia
Uściski Małgosiu, popatrz jak wszystko się zmienia, Kazelot zniknął na dłużej Jarg jest z doskoku a Big wpada na troszkę..
my się tu szarogęsimy i tęsknimy za tym co było...
Zrobiłam sobie dżin z tonikiem + lód + limonka, już zrobiłam repetę... tak się cieszę że się odezwałaś....nawet nie umiem sobie wyobrazić jak jesteś zapracowana..
Pozdrawiam mocno, mocno...
ślicznooka / 2008-04-22 22:15 / Uznany gracz giełdowy
Witaj Halinko, drineczka to nawet zazdroszczę, tym bardziej, że u mnie barek raczej wysuszony.
Jarg / 2008-04-22 21:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Skarbie... a dla nas to nie? :-(
barabaszek / 2008-04-22 22:03 / portfel / Tysiącznik na forum
No właśnie a my ..a my....Pozdrowienia dla Ciebie Ślicznooka...odpocznij porządnie w weekend, wyśpij się dobrze, idź na spacer jak nie wieje u Ciebie tak jak u mnie nad Bałtyckim morzem.
ślicznooka / 2008-04-22 22:16 / Uznany gracz giełdowy
I dla Was jak najbardziej... po buziaku;-) w policzek oczywiście;-)
barabaszek / 2008-04-22 22:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Słodziutko tak więc kawałek dla Ciebie Ślicznooka (bez podtekstów Broń Boże)......http://pl.youtube.com/watch?v=AInyD-8pHmE
barabaszek / 2008-04-22 22:32 / portfel / Tysiącznik na forum
miał być ten sorki :-))).............http://pl.youtube.com/watch?v=r-kuFQDTGuE&NR=1
ślicznooka / 2008-04-22 22:35 / Uznany gracz giełdowy
oba piękne na dobranoc... a wybór taki, że mnie ciarki przeszły, smutne mam skojarzenia z tymi piosenkami:-) niemniej dziękuję.
barabaszek / 2008-04-22 22:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Cholerka nie trafiłem :-(((....ale musisz przyznać ,że ma facet głos jak dzwon :-)).Tęskno za Tobą...brak aż fizycznie odczuwalny...z jednej strony się cieszę bardzo z tego ,że tak fajnie potoczyła się Twoja kariera zawodowa ale z drugiej strony pidżamowe wypowiedzi były super :-))).
nowaa43 / 2008-04-22 21:05 / Idalia
Dobry wieczór, nie śledziłam dzisiaj notowań, wyszłam z domu ok.11 wróciłam juz po wszystkim ok.18. Ominęły mnie porządne nerwy...
A tymczasem bratki posadzone, ptaszki gardłują aż miło, dzisiaj w Wawie chwilami mocno wiało ale poza tym jest ok (nie dotyczy oczywiście giełdy).
Pozwalam sobie nieśmiało zauważyć, że giełda to tylko jakaś część naszego życia - mam taką nadzieję..

GODZi odzywaj się chociaż na parę słów, teraz już wiem że dopadły Cię kłopoty, życzę Ci żeby minęły ale wiem jak to jest, czasem nie chce się gadać...Pozdrówka
barabaszek / 2008-04-22 21:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj nowaa43....dla zmęczonej ogrodniczki wokalista który na zachodzie zrobiłby karierę jak nic.......http://pl.youtube.com/watch?v=AInyD-8pHmE
nowaa43 / 2008-04-22 21:32 / Idalia
oj tak, jestem zmęczona ale to takie przyjemne, ziemia tak fajnie pachnie o tej porze...ech,..a Mietek mam wrażenie jakby odżył w ostatnich latach, wygląda jak człowiek szczęśliwy....
barabaszek / 2008-04-22 20:54 / portfel / Tysiącznik na forum
I jeszcze raz Sting.....http://pl.youtube.com/watch?v=doYNBHE8Yes&NR=1
krzysiek29 / 2008-04-22 19:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Fakt indeksy w stanach rosna ale nasze nie maja kapitalu wiec spadaja, indeksy w stanach spadaja to my tez spadamy!!! Stzyzenie owiec to malo powiedziane przeciez zeby ulica wrocila a glownie TFI to dluga droga. Odbieranie akcji od alabych raczek Grubasy maja kase i czas w przeciwienstwie do nas drobnych inwestorow. Sam tez jestem zapakowany w akcje i ta sytuacja mocno wykancza fakt jestem mlody i nie przezylem takiej sytuacji wiec opieram sie na relacjach doswiadczonych inwestorow i fachowej literaturze plus analiza wykresow. Mam nadzieje ze te dno jest corz blizej pozdr wszystkich
Kai / 2008-04-22 19:46 / Tysiącznik na forum
Do wlasciwego dna jeszcze dluga droga
krzysiek29 / 2008-04-22 19:53 / Uznany Gracz Giełdowy
To wiem dno bedzie duzo nizej ale nie teraz na to przyjdzie czas.Jak na razie szczyt marzen to poziom 3150
krzysiek29 / 2008-04-22 20:14 / Uznany Gracz Giełdowy
bardzo ciezko bedzie osiagnac poziom 3300-3500
krzysiek29 / 2008-04-22 20:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Teoretycznie fala A skonczyla miesiac temu czyli przed nami fala B ciekawe jak wysoko nas wyniesie i ciekawe w jakim czasie. Pierwsze dwie opcje najbardziej prawdopodobne!!!
a .3150
b. 3220
c. 3300
d. 3500
barabaszek / 2008-04-22 19:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Muzyczka....jak zwykle rewelacyjny Sting w moich klimatach.............. http://pl.youtube.com/watch?v=-bxRewGi77k
5424 / 2008-04-22 18:40 / Fan Linuxa Ubu
nie chcę nic mówić ale jak narazie DJ idzie jak nasz WIG 80 dzisiaj
superman / 2008-04-22 18:39 / Tysiącznik na forum
w takim okresie najwazniejsze jest to aby sie nie odwodnic tak wiec proponuje piwko bo zawiera oprocz witamin tez wode:-)
kuzynx / 2008-04-22 18:41 / Tysiącznik na forum
1. Piwo zmniejsza ryzyko zawału
Badania pokazują, że w porównaniu z abstynentami ryzyko zawału serca u
piwoszy jest o 40 do 60 proc. mniejsze. Aby zmniejszyć ryzyko
wystarczy tylko pół litra dziennie.
2. Piwo uchroni cię przed udarem
Składniki zawarte w piwie pomagają uniknąć niedotlenienia części
mózgu, skutecznie zmniejszając ryzyko udaru.
3. Piwo obniży ci ciśnienie
Umiarkowane spożycie piwa skutecznie obniża ciśnienie, twierdzą
naukowcy.
4. Piwo zapobiega cukrzycy
Piwosze zapadają rzadziej na cukrzycę. Organizm dobrze przyswaja cukry
zawarte w piwie i efektywniej wykorzystuje insulinę.
5. Piwo poprawia pamięć
Piwosze rzadziej zapadają też na Alzheimera i demencję starczą.
6. Piwo wzmacnia kości
Regularne picie piwa w chroni przed osteoporozą.
7. Piwo pozwala dłużej cieszyć się życiem
Ludzie, którzy piją dziennie jedną lub dwie szklaneczki piwa, żyją
dłużej. Potwierdzają to wyniki 50-ciu eksperymentów.
rb / 2008-04-22 20:35
Z ta cukrzyca to bzdura.Podnosi cukier jest to bardzo zle.
nowaa43 / 2008-04-22 20:58 / Idalia
tekst kuzynax to raczej żarcik, piwosze ze swoimi brzuszkami są chodzącymi zbiorami chorób, cukrzyca to zazwyczaj jedna z nich...a tych 50 eksperymentatorów to chyba jeszcze młode osoby, za młode żeby badania coś wykazały..
5424 / 2008-04-22 18:43 / Fan Linuxa Ubu
ja preferuje drina coca cola + czysta w stosunku 3 : 1
party123 / 2008-04-22 20:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
3 litry czystej rozcieńczone jedną małą butelką coli (0.2)? Słusznie, bardzo mi się podobają takie proporcje :):)
barabaszek / 2008-04-22 21:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Mocno sportowo :-)))
TOMOK / 2008-04-22 18:35 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć koleś i ekipka cześć :-)
No co by tu rzec...hmm...sponiewierało troszkę znowu
Ale co tam...trza żyć:-)
Pozdrawiam
barabaszek / 2008-04-22 17:38 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza,witaj Jargu i forumowiczów popołudniową porą.Nastawienia długoterminowe do inwestycji dalszy ciąg....MiSy zmasakrowane doszczętnie,nie wygląda to różowo niestety i powiem szczerze,że nie spodziewałem się absolutnie takiego obrotu spraw,wydawało się,że przeszliśmy dość obronną ręką z kryzysu w USA nic bardziej mylnego...te parę dni cofnęło Nas na MiSach na miesiące...nasza GPW pokazała ,że brak jej siły.Pozdrawiam
Jarg / 2008-04-22 17:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
WItaj Barabaszku

Podniosą się...
Najszybciej podniosą się najlepsze MiSie... Badziewie natomiast będzie musiało długo poczekać... być może do szczytu kolejnej hossy... Pozdrawiam
superman / 2008-04-22 18:17 / Tysiącznik na forum
napewo podniosa ale wczesniej wiekszosc sie "wykrwawi"...
ponadto, cala sztuka znalezc te perly z koszyka "300" spolek...
5424 / 2008-04-22 18:24 / Fan Linuxa Ubu
rzuć kilka takich swoich perełek przed wieprze.
superman / 2008-04-22 18:36 / Tysiącznik na forum
"5424" wiesz dobrze, ze duzo spolek jest nisko wycyniane i moze byc taniej, walka ze strachem trwa w najlepsze...
5424 / 2008-04-22 18:38 / Fan Linuxa Ubu
podaj konkretnie do jakich masz zaufanie bo portfela nie założyłeś
superman / 2008-04-22 18:48 / Tysiącznik na forum
"cyfra" twoja prowokacja jest skuteczna w krotce zaloze portfel:-)
moim zdaniem warto zwrocic uwage na : PNF, RLP (cena grubo ponizej ostatniej ceny emisyjnej), GNT, PPWK, 05NFI...nadal trzymam armature kupiona po 2,20zl...
badchair / 2008-04-22 18:02
witam Jarg

uwazam podobnie, w koncu sie podniosa, tym niemniej strasznie ciezko patrzyc jak stan portfela codziennie sie zmniejsza... to chyba najtrudniejsze w inwestowaniu.

pzdr
barabaszek / 2008-04-22 18:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj badchair.....on się nie zmniejsza ....on topnieje w oczach...he he he ....Wszyscy znają moje podejście na tym forum do tematu robienia sztucznej spekulacji na MiSach naszych decydentów...ale jak by co to powtórzę ....jak mam zapas gotówki to na takich spadkach kupuję jak jestem obkupiony to mogą mnie pocałować w cztery literki bo za bezcen moich ciężko zarobionych złotóweczek nie oddam....prosta filozofia :-)))....dopadła mnie lekka melancholia dzisiaj ale mam uważam większe cohones niż stojący przy Wall Street byk ...przetrzymam czego i Wam wszystkim życzę.
superman / 2008-04-22 18:13 / Tysiącznik na forum
czlowiek wiele czerwieni widzial ale taki dzien jak dzisiaj to trzeba piwkiem zapic...
5424 / 2008-04-22 18:15 / Fan Linuxa Ubu
żeby jutro ripleya nie było
Jarg / 2008-04-22 18:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hmm... piwko... to jest słuszna koncepcja Supermanie :-) Dużo, dużo piwka...

Badchair, giełda raczej nie jest dla ludzi z problemami kardiologicznymi... ani dla niezrównoważonych emocjonalnie. No cóż, trzeba przyzwyczaić się, że są wzloty i upadki... ale po latach człowiek nabiera pewnego luzu... kwestia przyzwyczajenia... Pozdrawiam
5424 / 2008-04-22 18:31 / Fan Linuxa Ubu
Jargu od jak dawna bawisz się papierkami na giełdzie.
superman / 2008-04-22 18:19 / Tysiącznik na forum
w srodku tygodnia na to sily nie starczy, hehe
Big Lebowski / 2008-04-22 17:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A teraz wybywam pozdrawiam Wszystkich serdecznie- bawcie sie dobrze...
faluch / 2008-04-22 17:28 / Bywalec forum
Co sie dzije z tym naszym straganem, europa, świat w normie a BUX nawet na sporym plusie? Chyba znowu przed orkiestre wyskakujemy.
Można to nazwać spekulacją, i sztucznie wywyołaną paniką, ale w takim razie po co na sam koniec wyciągneli i to na nijakim obrocie? Zrobiłem jeszcze dziś trochę zakupów, ale wolne środki się kończą. ....
pozdrawiam
jacekk_85 / 2008-04-22 17:13 / Bywalec forum
witaj Big
Czy nie myślisz nad tym żebyśmy ogłosili kapitulację w portfelu?
To już nie są przelewki. Lawina ruszyła i zmiata kursy. Swig przełamał dołki styczniowe, tak jak i wiele innych spółek. Wygląda na to, ze trend jest jeden, tzn mamy bessę.
smooth / 2008-04-22 17:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Gwoli scisłosci styczniowe dołki na SWIG80 to około 12200. Dzis mamy około 12800.
jacekk_85 / 2008-04-22 17:23 / Bywalec forum
Jeszcze kilka takich sesji i będziemy mieli bezwartościowe papiery w portfelu.
Jarg / 2008-04-22 17:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No właśnie. Możni giełdy zrobią wiele, żebyś właśnie tak myśłał... i oddal im akcje za bezcen. A wówczas kursy odbiją w górę. Ty natomiast będziesz już bez akcji i bez pieniędzy...
_wookash_ / 2008-04-22 19:28 / Bywalec forum
hmm.. przevaga drobnego gracza nad duzym polega na tym, ze drobny moze szybko vyvalic vszystko PKC, jesli uzna ze pomylil sie v ocenie rynku i rovnie szybko vrocic, jesli znov zvietrzy okazje..
nie myslisz ze varto korzystac z tego przyvileju?

pzdr:)
Jarg / 2008-04-22 21:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Miałem na myśli ogólnie drobnych inwestorów. Owszem, grubasy są jak pomniki w parku, na których siadają gołębie. Drobny gracz jest teoretycznie bardziej elastyczny...
Jednak to duzi gracze ustanawiają trendy... pierwsi rozpoczynają zakupy, pierwsi zaczynają sprzedawać, a drobni w swej masie obkupują się zwykle na górce, a sprzedają w bólach na samym dołku... Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy