Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
badchair / 2008-04-22 09:29
jeszcze jeden ciekawy link, tym razem o mojej ulubionej spolce MSZ :) Opach mowi o planach dotyczacych budowy centrum logistycznego na gruntach MSZ, jezeli ta informacja juz sie pojawila na forum to sorki

http://tnij.org/a2yh
nowaa43 / 2008-04-22 09:38 / Idalia
na tym forum MSZ ma dobrą markę i jest w wielu portfelach..
nie pamiętam tej informacji, pewnie zainteresowani tak, jeśli nawet była to dobre wiadomości mogą być powtarzane...
nowaa43 / 2008-04-22 09:27 / Idalia
Dzień dobry wszystkim, a będzie chyba taki sam jak ostatnio.
GODZI / 2008-04-22 08:56 / Bywalec forum
Witam Wszystkich...miłego dnia zycze
GODZI / 2008-04-22 10:31 / Bywalec forum
Witaj moja Droga ale tyle spraw /czytaj klopotow/ spadlo na mnie ze szkoda gadac....
jak bede miala chwile to umowimy sie na dluzsze ploty ...
Tesknie za Wami ...ale musze przyznac, ze zerkam tu co chwile serdecznie pozdrawim....
GODZI / 2008-04-22 12:11 / Bywalec forum
Przepraszam za ortografię...
badchair / 2008-04-22 08:31
witam wszystkich z rana

ciekawa wypowiedz w Rzepie, ponizej link

http://www.rp.pl/artykul/124104.html

pzdr
pietroo / 2008-04-22 08:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam wszystkich
udanego dnia życzę
zońka19 / 2008-04-21 21:40 / Tysiącznik na forum
Dobry wieczor
a ja Wam puszcze człowieka orkiesrtręhttp://video.interia.pl/obejrzyj,film,50774,sortuj,sm,st,42402,pozycja,107,Super_g%C5%82os
nowaa43 / 2008-04-21 22:21 / Idalia
Witaj Zosiu, dobry ten pan orkiestra, a Cyfra widzę nudzisz się "na chorobowym".
Też myślałam, że będzie dziś lepiej ale okazało się że jeszcze nie.
Z powodu brzydkiej pogody miałam też przerwę w pracach polowych za to zajęłam się balkonem. Posadzone piękne czerwone pelargonie - żeby energetyzowały - a także coś, co się nazywa bażyna, tak, tak , jak słynny Jozin. Roślina bagienna podobna do wrzosu, będę informować jak się zachowuje.Pozdrówka dla wszystkich i szykuję się do snu.
5424 / 2008-04-21 21:46 / Fan Linuxa Ubu
ja dzisiaj myślałem że pierwszy raz się w maklera pobawię coś sprzedam potem drożej odkupie ale nic z tego jak kurs stanął rano na 9.1 to przed końcen spadł do 9.0 z nudów wszystko w domu porobiłem kompy wycykałem że chodzą jak rakiety nawet sobie skeypa założyłem tylko nie mam z kim gadać bo wszyscy mają darmowe minuty na komórach, i wakich męczarniach do końca tygodnia muszę się męczyć.
5424 / 2008-04-21 21:47 / Fan Linuxa Ubu
taniej odkupie oczywiście.
zońka19 / 2008-04-21 21:49 / Tysiącznik na forum
biedny Ty jestes
a piszesz o Ferrum?
5424 / 2008-04-21 21:53 / Fan Linuxa Ubu
tak całyt dzien w miejscu stało jak zaczarowane
zońka19 / 2008-04-21 22:16 / Tysiącznik na forum
lepiej jak stoi jak zaczarowane niz jak by miało spadac
wszyscy spac poszli?
pewnie dlatego ze ja jestem
trudno idę tez
tym bardziej ze wypiłam szklaneczkę piwa i sen mnie okrutny bierze
Panowie pewnie zony usypiają
dobranoc
nowaa43 / 2008-04-21 22:23 / Idalia
Dobranoc Zosiu ja też idę..
nowaa43 / 2008-04-21 21:03 / Idalia
Trochę dla rozweselenia, trochę dla przypomnienia, że wszędzie ludzie nie mają lekko utworek poswięcony Benowi Bernanke przez studentów Columbia Business School.
Wprawdzie piszą w komentarzach do clipu że dotyczy to przeszłości i że artysta już nie nienawidzi B.B. ale popatrzeć i posłuchać można

http://pl.youtube.com/watch?v=3u2qRXb4xCU
5424 / 2008-04-21 21:40 / Fan Linuxa Ubu
o czym tu pisać nasz naturalny temat giełda zamiera, może pogadamy na forum na jakieś inne tematy ja rozpocząłem od kompów ale długo tematu nie pociągneliśmy. Jak taka tendencja się utrzyma to nawet nie będzie opłacało się odpalać witryny z giełdą bo nudy i marazm.
Jarg / 2008-04-21 20:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie wieczorową porą

Widzę, że Gospodarz znów zaszczycił swą obecnością kącik, co prawda krótko, ale to chyba zwiastun powrotu na dobre...

Ja natomiast cały w ferworze kampanii buraczanej, więc dzisiaj krótko i w punktach:

1. Obecne osuwanie się rynku pachnie mi psychologią (dokładniej pesychologią :-), a ponadto utrzymujacym się defetyzmem funduszy akcyjnych, organizowaniem gotówki na podatek, organizowaniem kasy na Polsat oraz jak zwykle różnymi gierkami grubasów. Trudno bowiem obarczyć taką słabość rynku kondycją spółek, która w większości jest dobra lub bardzo dobra, a do tego i tak są już mocno przecenione.

2. Bioton mnie nie dziwi. Kondycja akurat tej firmy jest zła (Przemek, gdzie Ty widzisz poprawę wyników Biota? IV kw. miał fatalny), firma nie ma pieniędzy, ma za to długi. Dlatego usiłuje robić akwizycje za dodruk makulatury akcyjnej, co w warukach płynności nie wychodzi jej na dobre i zapewne zraża innych potencjalnych kontrahentów. Przy tej ilości papierów Rysiek - sam lub przez podmioty zależne powinien już skupować papier i umarzać. A Bioton, choć tak przeceniony, to wciąż jest dość drogi biorąc cenę z początku jazdy pod górę na buńczucznych prognozach Wilczęgi i przed tym, co celnie zauważył Anonim... Jakie jeszcze są zagrożenia? Podróby. Wiele osób przestrzega przed lokowaniem fabryki w Chinach, bo Chinole mają w zwyczaju "kopiowanie" i produkcję na własne konto. Sądzę jednak, że jutro może być odbicie... spada już długo... a wiadomo, że i fortepian odbije się od betonu spuszczony z odpowiedniej wysokości...

3. Faluch, nie widzę niekonsekwencji w postach Biga. Big przewiduje wyraźne odbicie trwające do końca roku. Krótko i średnioterminowcy powinni wyzbyć się papierów do stycznia, bowiem rok powyborczy w USA jest dla giełd rokiem zwykle spadkowym. Długoterminowcy rokiem spadkowym przejmować się nie muszą (wiadomo, inny horyzont inwestycji)

4. Rafamet zwrócił moją uwagę. Może być dobrze, jeśli tylko nie wpadną na jakis głupi pomysł np. nowej emisji.

5. CEZ dzisiaj niczym samotny, biały żagiel z powieści Katajewa. Cieszy mnie to...

I to by było na tyle...

Pozdrawiam Was serdecznie... i znikam :)

PS. Jeszcze muzyczka...
Co powstało, jak ujazzowiono sambę? Powstała bossa nova...
A co powstało, jak ujazzowiono bluesa? Powstało boogie-woogie... :-)
Dwa kawałki w wykonaniu mistrzów... gorąco polecam...

http://pl.youtube.com/watch?v=XngXWmVQ-B0
http://pl.youtube.com/watch?v=1QQzbCmlZM4&feature=related

Trzymajcie się ciepło...
faluch / 2008-04-21 23:38 / Bywalec forum
Dzieki za odniesienie się do mojego postu. Może faktycznie (któryś już raz z rzędu)czepiam się zdania co do bessy w przyszłym roku jak przewiduje Big.
Znalazłem takie zestawienie z kilkudzisięciu ostatnich lat i faktycznie zgadza się zasada wzrostów w roku wyborczym i spadki w pierwszym lub drugim po wyborach.
Tylko jeżeli wszyscy o tym wiedzą, że tak będzie to jak to możliwe żeby tak było?:)

Dodatkowo dochodzą moje wewnętrzne rozterki, że jeżeli mimo wszystko coś pójdzie nie tak w tym roku to ciarki mnie przechodzą na myśl co będzie potem, a swoich akcji ze stratą sprzedawać nie chcę.
Cały czas licze na to, ze w perspektywie 2-3 lat wyjdę na swoje, a jeżeli przyszły ro ma być marny to ogarniają mnie duże wątpliwości co do inwestowania długoterminowego.
pozdrawiam i dobrej nocy
ppprzemo / 2008-04-21 21:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jarg,
gdzie widzę poprawę? Wiesz, ze mną i biotkiem jest tak jak z kryzysem w usa - jeśli nie ma dramatycznego pogorszenia to odbieram to jako poprawę ;-)

W każdym razie spółki bronić nie będę bo... są w niej tacy akcjonariusze, którzy powinni wziąć ją w obronę :-)))

A na koniec, dla rozluźnienia (choć to nie muzyka): http://www.youtube.com/watch?v=GVSOfQ6J_ZQ&feature=related
Myszacz / 2008-04-21 21:34 / Bywalec forum
Witam wieczorowa porą.
Jarg mam pytanie czy mógłbyś wypowiedziedzieć się nt. pewnej spółeczki którą jest ppwk
spólka przez cały czas podkupywana... dobre wyniki...
z góry dziękuję i pozdrawiam
superman / 2008-04-21 21:16 / Tysiącznik na forum
witam wszystkich,
"Jarg" konkretny komentarz tak trzymac,
pozdrawiam
nowaa43 / 2008-04-21 20:38 / Idalia
Dobry wieczór wszystkim. W komentarzach piszą, że obrót na GPW zamiera i widzę że ruch w kąciku też. Do optymizmu specjalnych powodów nie ma ale tak całkiem się nie zniechęcajmy...
Big Lebowski / 2008-04-21 16:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejsza sesja mysle ze mona ja okreslic jako wychodzenie niecierpliwych i zniesmaczonych - czesc inwestorow wychodzi z malych i srednich spolek z mysla o maju oraz probie wlasnych sil na wigu 20 gdyz do MIS stracili cierpliwosc - wykorzystuja to inwestorzy ktorzy nie zrazaja sie chwilowymi kaprysami gieldy oraz ci co maja czas i pieniadze - sa spolki ktore maja mnostwo pieniedzy jeszcze z emisji np. Ponar , Fam i Relpol ktore wykorzystuja celem skupowania wzajemnego walorow.. i takich przykladow mozna by mnozyc.. glosy ze brakuje ulicy na gieldzie sa chybione gdyz w tym etapie koniunktury na GPW - ulica jest nieporzadana , ulica otrzyma akcje wreczone uroczyscie za dwa lata.. ;-)) teraz wybywam - zycze cierpliwosci do inwestycji gdyz ta cecha charakteru liczy sie najbardziej na gieldzie .. bawcie sie dobrze..
mari / 2008-04-21 22:18 / Achi
Też tak myślę jak TY
Pozdrawiam
faluch / 2008-04-21 17:08 / Bywalec forum
Witam,
Cały czas widzę pewną niekonsekwencję w twoich wypowiedziach. Raz piszesz o cierpliwości i dłuższym horyzoncie inwestycyjnym, a raz że w przyszłym roku (czyli całkiem za niedługo) przwidujesz mocne spadki, bessę itd.
Jeżeli tak by miało być to akcje lepiej spokojnie kupic duzo taniej za rok niż teraz i czekać na nieuchronne spadki.....
pozdrawiam
badchair / 2008-04-21 16:43
czesc Big i reszta

czytam Was od jakiegos czasu a teraz postanowielm dolaczyc. O ile mozna.. :)

pzdr
badchair
Big Lebowski / 2008-04-21 16:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj na forum.. pisz jak njwiecej cieszymy sie z Twoich wpisow.. Pozdrawiam serdecznie..
zońka19 / 2008-04-21 15:49 / Tysiącznik na forum
Dzien dobry
Witam Bigu dawno Ciebie tu nie było
pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-04-21 15:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Zosiu..wczoraj bylem obecny..;-)) wkrotce bede.. Pozdrowka..
Big Lebowski / 2008-04-21 15:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich..
nowaa43 / 2008-04-21 15:58 / Idalia
Pozdrówka Bigu, dobrze, że chociaż na chwilkę zajrzałeś, poowodzenia z siecią
Big Lebowski / 2008-04-21 16:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Halinka .. brakuje mi Was ale wkrotce wszystko wroci do normy.. Pozdrowka..
Big Lebowski / 2008-04-21 15:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wpadlem na chwile i odniose sie do sytuacji na rynku - golym okiem widac ze decydenci na naszej gieldzie maja obecnie interes zeby akcje spadaly - cel jest jeden tanio sie obkupic , wystarczy spojrzec na spolki gdzie powazni inwestorzy zrobili zakupy i nadal uwazam ze robia np. DB czy ostatnio Generali - tacy inwestorzy zawsze robia zakupy na spadkach tzn. organizuja takowe..obecnie takze inwestorzy maja lek przed publikacja wynikow - mysle ze takim lekiem obdarzeni obecnie sa inwestorzy tzw. drobni - nie chce tu nikogo urazic, znaczni inwestorzy robia zakupy majac horyzont inwestycyjny dlugi lub znaja juz wyniki ... dzisiaj spredalem Mil. na zasadzie na dobre infa sprzedaj..;-))
jacekk_85 / 2008-04-21 15:20 / Bywalec forum
witaj Bigu
Co myślisz o tej sytuacji? MiSie lecą na łeb na szyję bez powodu. Daj jak możesz analizę rynku i wizję przyszłosci.
Big Lebowski / 2008-04-21 15:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. obecnie mamy sytuacje ze niewielkim kapitalem mozna spychac spolki tzn. kursy na poziom ktory decydentow interesuje - sprobuj np. kupic wieksza ilosc akcji na takim poziomie - nie masz szans gdyz poziom ten jest organizowany po to zebys sprzedal .. ku uciesze znacznych..
samira / 2008-04-21 15:50 / portfel / Małomówny spekulant
Witaj
Dobre info wywindowało w zeszłym tygodniu Police z 19 na 24 zł. Miałam nadzieję, że tak samo będzie z Mil. Dokupiłam... jak widać źle.
Big Lebowski / 2008-04-21 15:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. Mil. nie nalezy sie bac - nalezy kupowac na dluzszy termin.. wlasnie odkupilem.. czesc..Pozdrowka.
samira / 2008-04-21 16:00 / portfel / Małomówny spekulant
a to te paczki po 10 000 sztuk to Twoje :-)
no chociaż poszły w dobre ręce.
krzysiek29 / 2008-04-21 13:46 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam!!! Cos dzis cisza na forum. A spadki trwaja i trwaja nie wazne czy to sa perelki czy gnioty mozna powiedziec nie ma to znaczenia caly rynek leci coraz wiecej ludzi ma pesymistyczne nastawienie. Sam tez powoli zaczynam tracic nadzieje. pozdr
warren buffet / 2008-04-21 13:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czyli dno bessy niedaleko
krzysiek29 / 2008-04-21 14:00 / Uznany Gracz Giełdowy
nie jestem tego pewien dno to bedzie za rok z tego wynika a o malych i srednich spolkach nie mowie pare lat minie jak sie podniosa. I nie ma znaczenia co robia jakie maja wyniki.Bo jezeli dno bedzie za rok to bedzie duzo nizej. Taka jest prawda. Maluchy leca mimo wzrostow i spadkow dla nich to nie ma znaczenia-:(
krzysiek29 / 2008-04-21 13:57 / Uznany Gracz Giełdowy
wcale nie bylbym taki pewny-:(
5424 / 2008-04-21 12:00 / Fan Linuxa Ubu
Dzisiaj oddajemy piątkowy wzrost, jestem ciekawy czy powieli się scenariusz w USA że przed obniżkami stóp nagle wszystkie indeksy zaczną silny zjazd.
mesko / 2008-04-21 11:27 / portfel / Status quaestionis
Witam nieobecnego gospodarza, witam @ll
Dłuuuugo mnie nie było - ale jak zwykle zawsze czas znajde na choćby "poczytanie" Was
Widze, że Gospodarz sie na chwilkę pojawił :)
Jarg !!!!! - dziekowac, dziękować za tydzień gospodarzenia
Mili - powodzonka na reszte tyg. i oby te obroty się już zwiększyły, nie ?
Pozdrawiam wszystkich
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy