Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Gagarin / 2008-04-21 10:39 / Bywalec forum
Witajcie,

zawsze zadaje Wam różne pomocne mi pytanka i szybko dostaję mądre odpowiedzi, dlatego i tym razem bardzo Wa sproszę o radę lub jakies przemyślenie.

Posiadam 1/3 portfela akcji w spółce BIOTON - zakupionej po ok 1,12 zł (myślałem w chcwili zakupu o inwestycji długoterminowej - przynajmniej na 3-5 lat),

macie jakies przeczucia odnośnie tej spółki - bo ostatnie spadki mnie dobiły (a niedawno mogłem sprzedać z minimalną strata spółkę i uważam iż to by była dobra decyzja)

mogę czekać te 5 lat - no chyba że jeszcze będzie jakieś wybicie powiedzmy do ok. 0.9zł to bym spokojnie mógł sprzedać


proszę o jakac odpowiedz i z góry serdecznie dziękuje
anonim_03 / 2008-04-21 11:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
spółka mogłaby być dobra, ale została zeszmacona w 2006 r. ...
ppprzemo / 2008-04-21 11:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie żebym bronił ale przecież splity i pp to była moda ostatniej hossy. W takiej sytuacji warto sobie zadać pytanie - dlaczego nie zarobić skoro inni zarabiają?
I tak się dziwię dlaczego jeszcze nie poprosili GPW o wprowadzenie kontraktów (a jak łatwo byłoby wziąć elkę)...
ppprzemo / 2008-04-21 10:51 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj,
1) dolar się korekci ale trend jest nadal spadkowy
2) HTL jest niżej niż w grudniu
3) zamieszanie z Indarem jest kosmiczne
4) opcji walutowych w spółce nie uświadczysz
5) szans na przeniesienie się na rynek inny niż USD też raczej nie...

To pięć powodów dla dalszych spadków a przynajmniej dla zatrzymania się na obecnym poziomie. Ale z drugiej strony:
1) spółka poprawia wyniki
2) jest mocno konkurencyjna ze swoimi produktami
3) ma prosty dostęp do kapitału niezbędnego do rozwoju
4) jest w w20 a po ostatnim dołowaniu może spekulacyjnie wybić
5) ostatnia prywatna emisja była znacznie wyżej niż dzisiejszy kurs

Jak pisze Dude - kto ma rację pokaże rynek :-)
nowaa43 / 2008-04-21 11:02 / Idalia
Z plusów można dodać jeszcze wchodzenie na rynek chiński - o ile to rzeczywiście już końcowa faza a z minusów zamieszanie wokół osoby R. Krauzego, a będzie jak mówi Dude....
ppprzemo / 2008-04-21 11:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Pamiętam swój początek na tym forum (rok temu). Pamiętam też jak Sław pisał listy do zarządu, który wszystko wszystkim obiecywał dodając zazwyczaj, że stanie się to szybko, bo jest w końcowej fazie...

Porządny producent porządnych leków nie ma szczęścia do managerów... Wilczęga nie jest zły ale przydałby się tam ktoś, kto potrafi działać operacyjnie na polu biznesu a nie tylko medycyny :-(
Gagarin / 2008-04-21 11:44 / Bywalec forum
Czyli co czas pokaże to wilka niewiadoma.... ale raczej w najblizszym czasie nic pięknego nie będzie z BIOTONEM,

chociaż za 5 lat .....


hmmm mam problem.. :(
ppprzemo / 2008-04-21 11:51 / Uznany Gracz Giełdowy
W zasadzie masz rację, bo jedyne co wiadomo na pewno to to, że nie wiadomo na pewno co się stanie :-)
Samuraj Jack czekał na 0,27
Dude z Jargiem na coś około 0,40
A najgorsze, że nie było podwójnego dna... Wielu czekało na spore odbicie po zahaczeniu o 0,78...

Ale z drugiej strony - BIO nie ma na GPW konkurencji.
barabaszek / 2008-04-21 10:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzień dobry wszystkim.Powodzenia w podejmowaniu decyzji.
ppprzemo / 2008-04-21 10:54 / Uznany Gracz Giełdowy
cześć, widzę, że trzymasz jeszcze bluetaxa - nie znudził Ci się? :-)
barabaszek / 2008-04-21 11:19 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj...a co ma mi się znudzić :-))przyjdzie czas ,że i na nim się zarobi.Pozdrawiam.
nowaa43 / 2008-04-21 09:55 / Idalia
Dzień dobry wszystkim, dzisiaj będzie nas mniej..

Amigo kupuj teraz Ty SSI, bo będzie draka..
5424 / 2008-04-21 10:43 / Fan Linuxa Ubu
wIDZE że dziś nas mniej Szefa nie ma Jargu też coś ważnego załatwia, a giełda powróciła do starego trendu spadkowego.
nowaa43 / 2008-04-21 10:52 / Idalia
Jarg zapowiedział, że będzie zaglądał w miarę możliwości - zrozumiałam że tylko wieczorami - że bedzie w rozjazdach nie wiadomo do kiedy..
Jarg / 2008-04-20 22:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No dobra Kochani, ja już zwijam zabawki na dziś...
Od jutra będę w kąciku raczej gościem (nie wiem, jak długo), lecz jeśli tylko czas pozwoli i łącza... to na pewno będę zaglądał... Są jednak spore szanse, że Gospodarz wróci już niebawem na urząd...

Dla wszystkich forumowych Pań z dedykacją...
http://de.youtube.com/watch?v=jhXZaPdEuL0

Trzymajcie się dzielnie, dobranoc
melodyjka / 2008-04-20 23:51
Jargu.Och ty Karol. Miałam chyba wtedy ze dwanascie lat.Tak mi się wydaje. Później uczyłam się piosenek ,które musiałam śpiewać.Nigdy nie miałam czasu na to co mi się podoba.Ty wygrzebałeś moje ulubione, Bigu też i Barabaszek.Ściskam mocno z Pomorskiegol
melodyjka / 2008-04-20 23:53
Tak mi smutno ,że minęłam sie z Bigiem.
barabaszek / 2008-04-21 00:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie Ty jedna melodyjko ,nie Ty jedna.
Pozdrówka.
Thai / 2008-04-20 22:41 / Bez rangi
Dobranoc Jargu..

w podziekowaniu za wspaniale zastepstwo Gospodarza..
http://pl.youtube.com/watch?v=qZKo4Zvx75o&feature=related

Pozdrawiam serdecznie Krajana :)
barabaszek / 2008-04-20 22:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Thai!Przepraszam,że do tej pory nie wysłałem Ci książki Kostolany obiecanej ale zaginęła w trakcie organizacji miejsca mojego obecnego pobytu...znalazłem ją ostatnio także proszę jeszcze raz o adres na który mam ją wysłać i w przyszłym tygodniu jak już będę w domku postaram Ci ją przesłać .Pozdrawiam.
Thai / 2008-04-20 23:01 / Bez rangi
Witaj Barabaszku..

Nie ma za co.. posiadam poklady cierpliwosci (z racji zawodowej) a i na gieldzie sie przydaje.. jak pokazuje moje doswiadczenie.. Napisze raz jeszcze na e-maila.. Pozdrawiam :)
barabaszek / 2008-04-21 00:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Kiedyś zawitam do Wrocka mam tam fajnych serdecznych znajomych ....jest szansa na spotkanie.Byc może Twoja profesja pozwoli okiełznać mój temperament ...znaczy uspokoić....Pozdrawiam.
nowaa43 / 2008-04-20 22:18 / Idalia
Dobranoc Jargu, zaglądaj w miare możliwości..
melodyjka / 2008-04-20 22:57
Dobrej nocki Jargu i jeszcze raz wielkie podziękowania
nowaa43 / 2008-04-20 22:23 / Idalia
też mówię dobranoc wszystkim, do jutra
barabaszek / 2008-04-20 22:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobranoc Jargu.Postaraj się jednak zaglądać bo bez Ciebie i Biga kącik będzie zdecydowanie cichszy.Pozdrawiam serdecznie.
Jarg / 2008-04-20 20:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wracając jeszcze do lat osiemdziesiątych... słodkich lat młodości...
Z nurtu new romantic pozostał chyba tylko zespół Depeche Mode... można powiedzieć: dinozaury new romantic :-)) Ale było w tamtych latach kilka naprawdę niezłych formacji tworzących z ambicjami. Pamiętacie Ultravox? Nagrali naprawdę świetny krążek... oto tytułowy kawałek:
http://pl.youtube.com/watch?v=X3OaIsqtG64
barabaszek / 2008-04-20 21:26 / portfel / Tysiącznik na forum
No cóż nie pozostawiłeś mi myślę za dużego pola do działania....pojadę więc ikoną muzyki rockowej... :-))) z tego samego okresu
http://pl.youtube.com/watch?v=ArbARCeam3I&feature=related
melodyjka / 2008-04-20 23:01
Nie podziękowałam Ci jeszcze za Annie Lenox .Skad wiedziałes,że ją lubię?Buziaki
barabaszek / 2008-04-21 10:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Wstrzeliłem się :-)))Annie Lenox jest rewelacyjna ,oszałamiająca a jej muzyka elektryzująco-pobudzająca...
muzyczka....http://pl.youtube.com/watch?v=jE9l6dn7CAw&feature=related
barabaszek / 2008-04-20 21:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie jestem fanem choć muzyka zdecydowanie urzekająca ale prawdę mówiąc nie znam innego wykonawcy który do tłumu fanów powiedziałby "f...k You i jeszcze by się cieszyli ,niesamowicie hipnotyzująca postać...niesamowity numer...
http://pl.youtube.com/watch?v=faUuwRDRrqA&feature=related
Jarg / 2008-04-20 21:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He, he... dziwnie to zabrzmiało Barabaszku, lata osiemdziesiąte obfitowały w świetną muzykę... starczyłoby grania na tygodnie... :-) Chociażby tylko muzyki z kręgu wytwórni 4AD... na przykład Dead Can Dance...
http://pl.youtube.com/watch?v=JDTx4B1a1is
barabaszek / 2008-04-20 22:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Bardzo tantryczna muzyczka z niezwykle ciekawą stylizacją (wizerunek Helgi z dolnej Saksonii :-)))....dopadł mnie dzisiaj Carl z Bergiem :-))) (stado jak by to powiedział Tomok) więc wybacz mi proszę chęć rywalizacji :-))).....z innej beczki i z duchem narodowym....cenię sobie tą artystkę dlatego ,że byłem świadkiem jej kameralnych koncertów i potrafi śpiewać właśnie tak jak artyści z tego okresu.....wyjść i śpiewać bez "cudów techniki"...no i w okresie w którym ja poznałem lubiła herbatki ziołowe :-
)))
barabaszek / 2008-04-20 22:30 / portfel / Tysiącznik na forum
link....http://pl.youtube.com/watch?v=vaufNHFm_EU
nowaa43 / 2008-04-20 22:03 / Idalia
Nie znam tego a ciekawe, Queen i F.M. to moje granie chyba przez całą dekadę lat 80.
W naszym kąciku prezentowana jest tak ciekawa i tak różna muzyka, że złapałam się na tym,że czasem rano jak siadam do kompa, to zamiast w pierwszej kolejności zobaczyć jak się skończyły notowania w Azji, gram muzyczkę z poprzedniego wieczora - jeśli nie zdążyłam wieczorem...
nowaa43 / 2008-04-20 21:03 / Idalia
Ciekawa ta muzyka i głos solisty...zazdroszczę Wam, że potraficie umiejscowić muzykę w czasie, ja jakoś nie bardzo..
a na zachętę Jargu scena z "Człowieka legendy...", przy czym to nie był film u nas "kasowy"...

http://pl.youtube.com/watch?v=xVFRkrei1lQ&feature=related
barabaszek / 2008-04-20 21:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Powiem Ci nowaa43,że zawsze zazdrościłem (w sensie pozytywnym) osobom, które maja lekkość grania na instrumentach ;niestety nie jest to moją domeną :-((...postanowiłem nauczyć się grać na trąbce lub klarnecie co myślę sobie zrealizować w ciągu najbliższego roku....na pocieszenie mogę powiedzieć,że natura jest bardzo sprawiedliwa i każdy z Nas posiada umiejętność bycia w "czymś" na prawdę dobrym, bez specjalnych starań...po latach doświadczeń odkryłem ,że oprócz magnetycznego uroku osobistego (he he he he)...moją umiejętnością jest ....gotowanie....rzadko na prawdę uda mi się coś sknocić a i tak zawsze znajdzie się ktoś, kto uważa,że jest to doprawdy niezwykła potrawa.... :-))).....nie mniej, faktem jest ,że uwielbiam gotować.
Jarg / 2008-04-20 21:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Stylistycznie jest to właściwie kanon new romantic...

PS. Halinko, tym lepiej, że nie kasowy :-) Jeśli nie kasowy... to niemal na pewno bardzo dobry... :-)) A poza tym uwielbiam kino europejskie...
nowaa43 / 2008-04-20 21:44 / Idalia
Tornatore zrobił też film "Czysta formalność" z niesamowitą kreacją Depardieu a w jednej z ról pojawił się Polański. Widziałam dawno już a chetnie obejrzałabym jeszcze raz, trzeba polować na kanale Europa
Jarg / 2008-04-20 21:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Widziałem. Bardzo dobry film. Ponieważ jestem entuzjastą kina Romka (uważam go zresztą za najwybitniejszego polskiego reżysera), staram się wyłowić wszystko, czego dotknęła jego "ręka" :-)
nowaa43 / 2008-04-20 21:34 / Idalia
barabaszku ze mną jest o wiele gorzej..nie mam wykształcenia muzycznego jak np. Jarg, nie mam też niestety wiedzy o rodzajach, czy gatunkach muzyki (jeśli tak można powiedzieć) a do tego jestem tak strasznie pozbawiona słuchu, że nie zaśpiewam nawet "wlazł kotek na płotek" bez niemiłosiernego fałszowania....
I do tego wszystkiego kocham muzykę.... no nie ironia losu?
Trzymam kciuki za Twoje sukcesy i kulinarne i muzyczne. Ja też lubię się trochę pobawić w kuchni... urok osobisty...hmmm...magnetyczny może nie...ale jest..he, he ..jest napewno (to o mnie)..
barabaszek / 2008-04-20 22:19 / portfel / Tysiącznik na forum
Wszystko do nadrobienia nowaa43 :-))).....moją największą wadą jest to ,że dużo gadam....osoby które mnie bardziej znają ,wiedzą ,że pomimo tego iż wydaje się ,że czasami za dużo (nie twierdzę Broń Boże ,że nie :-)))...hmm ma to swój urok i kiedy mnie nie ma przy nich, jakoś im tej mojej paplaniny brakuje....dla swojej obrony mogę powiedzieć ,że potrafię również wypowiadać się czasami (rzadko) ....merytorycznie.
Jarg / 2008-04-20 21:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nieśmiało dodam, że ja właściwie również lubię poeksperymentować w kuchni, ale od czasu do czasu... :-)
nowaa43 / 2008-04-20 21:49 / Idalia
o właśnie, najważniejsze jest to "od czasu do czasu". i dlatego u nas dzisiaj eksperymentował mąż. W ostatniej chwili złapałam go jak próbował iść na łatwiznę i z jednego obiadu zrobić dwa (polędwiczki wieprzowe, już przyrządzone, praktycznie do położenia na patelni, kombinował na jutro też) próbował mi wmawiać, że to z oszczędności itp.
Jarg / 2008-04-20 21:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-)) no niezupełnie takie eksperymenty miałem na myśli :-) Rodzina i znajomi twierdzą, że bardzo dobrze wychodzą mi potrawy z drobiu oraz różne eksperymenty z owocami morza.
Moja recepta na smaczną kuchnię jest w sumie dość prosta: staram się lać wino do czego tylko się da... :-) Szuką jest natomiast odpowiednie dobranie rodzaju i ilości trunku...
nowaa43 / 2008-04-20 22:14 / Idalia
fachowcy od zdrowej kuchni twierdzą, że najlepsze są potrawy proste.. (ale bez przesady w stylu ziemniak w mundurku stale, bo raz na jakiś czas to b. dobry).Ja - pochwalę sie osiągnęłam specjalizację w rybach, z owoców morza nie wychylam się poza krewetki mrożone lub z zalewy. Przy czym wiesz, nie lubię już stać godzinami przy kuchni, wybieram potrawy smaczne ale do w miarę szybkiego przyrządzenia. Wino chyba wolę osobno ale to pewnie brak wprawy..
barabaszek / 2008-04-20 20:12 / portfel / Tysiącznik na forum
Ok znalazłem ...takimi ogródkami ,że szok...film nazywa się "1900:człowiek legenda"...Jargu jeżeli nie widziałeś ...pozycja którą każdy meloman powinien oglądnąć (wg mnie opinia może być oczywiście naiwna jest subiektywna :-))
nowaa43 / 2008-04-20 20:16 / Idalia
widziałam, podobał mi się, niezwykła historia.. Tim Roth chyba grał główną rolę...
barabaszek / 2008-04-20 20:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj nowaa43.Dokładnie tak ...zapomniałem nazwisko aktora i musiałem poszukać w powiązaniu z innym filmem przez Laurenca Fishburna w filmie "Gangster" gdzie Roth zagrał rolę Holendra....film również wart obejrzenia... :-)).Pozdrawiam Cię serdecznie.
Jarg / 2008-04-20 20:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Film jakoś mi umknął... zareklamowaliście, więc na pewno obejrzę...
barabaszek / 2008-04-20 20:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Dodam,że muzykę do tego filmu stworzył niejaki Pan Ennio Morricone :-))).
barabaszek / 2008-04-20 20:37 / portfel / Tysiącznik na forum
PS.Nota bene do "Frantica" również...
TOMOK / 2008-04-20 20:03 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć :-) koleś / widziałem Cię :-) / i ekipka cześć
I lecę już chyba do wozu
Spokojnej nocy
Obstawiam wzrosty jutro
Zacytuję się po sesji :-)
Pozdrawiam
nowaa43 / 2008-04-20 20:13 / Idalia
Pozdrawiam także..a ten wóz, to gdzie on???
nowaa43 / 2008-04-20 19:41 / Idalia
Skoro już jestem przy pociągach, to trochę skocznej muzyczki z moim zdaniem trochę niedocenianego filmu Coenów

http://de.youtube.com/watch?v=JvJ_5a6GHnE

A Trakcja niech walczy dalej, my będziemy kibicować
Jarg / 2008-04-20 19:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Film może rzeczywiście jest jakby mniej znany... ale muzyka z niego... ho, ho... to jeden z bardziej docenionych soundtracków...
barabaszek / 2008-04-20 18:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzień dobry.Nad polskim morzem dzisiaj słońce zagościło...wietrznie ale bardzo przyjemnie.Miłego popołudnia dla wszystkich.
Jarg / 2008-04-20 18:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie popołudniową porą...

Gospodarz zaszczycił nas dzisiaj krótką wizytacją :-) Wiemy zatem, że dobrze się ma, funkcjonuje... i zapewne powróci wkrótce na stałe...
Barabaszku, teraz Dude będzie chyba mieszkał chyba bliżej Ciebie... i może będziecie mogli spotkać się kiedyś w czasie spacerów brzegiem morza... :)

Pozdrawiam i życzę udanego wieczoru...
barabaszek / 2008-04-20 19:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Jargu.Super wiadomość...hmm wydaje się wielce prawdopodobnym do zrealizowania spotkanie w Dziwnowie wszyscy razem latem w celu ocenienia różnorodności i bogactwa bałtyckiej kuchni :-)))....może akurat Dude będzie chciał ocenić możliwości zbioru bursztynu na wspaniałej i okazałej dziwnowskiej plaży ...Pozdrawiam.
barabaszek / 2008-04-20 19:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Szukam tytułu filmu pewnie oglądałeś ale nie mniej znajdę ,ponieważ ze strony muzycznej i nie tylko bardzo mi się podobał a i myślę szersze grono forumowiczów mogłoby być zainteresowane jeszcze parę minutek...a w tym czasie muzyczka.....
http://pl.youtube.com/watch?v=RRoRo5mUV5o
Jarg / 2008-04-20 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I muzyka i film - pierwsza klasa...
barabaszek / 2008-04-20 20:16 / portfel / Tysiącznik na forum
Grace Jones miała być tylko oczywiście przerywnikiem aby dać mi trochę czasu na znalezienie tego na czym mi zależało...aczkolwiek uważam ,że "Frantic"jest niczego sobie....
5424 / 2008-04-20 19:23 / Fan Linuxa Ubu
pozwoliłem sobie na małą reklamę, bez pytania ale produkt świetny i nie komercyjny .
Jarg / 2008-04-20 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzięki Cyferko. Warto czasem zaopiniować w kąciku jakiś ciekawy produkt, szczególnie ten pomocny w "codziennej informatycznej egzystencji" :-) Człowiek jest obecnie zewsząd atakowany masą reklam, artykułów, anonsów o nowinkach technologicznych, których po prostu nie sposób przyzwoić ze względu na ilość i podświadomie nawet odrzuca się je...
Pozdrówka
5424 / 2008-04-20 19:51 / Fan Linuxa Ubu
Pamietacie poczatek komputeryzacji w Polsce lata 90 Jak Bill Geits przyjechal i caly owczesny nasz rzad sciekal, on po prostu przyjechal wcisnac nam windowsa, Putin ostatnio wypiol sie na Maikersof i zapowiedzial opracowanie Narodowego Rosyjskiego Linuxa, osobiscie trzymam kciuki i nie moge sie tego doczekac, bo zanjac rosyjskich informatykow to opracuja system cukiereczek.
A propos MAC to tez linux.
Jarg / 2008-04-20 20:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hmm... pomijając całkowicie mój stosunek do Windowsa... pomysł Putina trąci jednak mocno typową rosyjską megalomanią oraz imperialnymi skłonnościami...
anonim_03 / 2008-04-20 20:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pomijając mój stosunek do Putina, to jak chcą cały czas używać cyrylicy to muszą zainwestować by system operacyjny był zrusyfikowany (w standardowy sposób).
anonim_03 / 2008-04-20 20:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

A propos MAC to tez linux.

====
niestety się mylisz ...

Mac, a ściślej OS X jest systemem UNIXowym, wywodzącym się z dustrybucji Berkley, (BSD, ten sam nurt co Solaris). Rdzeń OS X nazywa się Darwin i jest chyba nawet Open-Source. OS X zawiera wiele komercyjnych wiele elementów zbudowanych na tym rdzeniu -- np. Quarz (system graficzny), Aqua (GUI) i kilka innych. Grafika Maca nie jest oparta jak w przypadku Linuxa o X11 tylko o Quartz.
5424 / 2008-04-20 20:08 / Fan Linuxa Ubu
Z tego co wiem jest na jądrze Kernela
anonim_03 / 2008-04-20 20:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jądro Kernala ?
co to znaczy ?
Kernel to znaczy jądro
5424 / 2008-04-20 20:24 / Fan Linuxa Ubu
jądro monolityczne - często stosowane w systemach typu Unix. Wszystkie zadania są wykonywane przez jądro, będące jednym, dużym programem działającym w trybie jądra. Przykładami takiego jądra mogą być: Linux, OpenBSD, FreeBSD, chociaż większość posiada umiejętność dołączania i odłączania modułów (najczęściej zawierających kod sterownika urządzenia lub obsługi potrzebnego w danej chwili systemu plików).
Zaletą tej techniki jest prostota, stabilność, łatwość komunikacji pomiędzy różnymi członami jądra (to przecież w tym wypadku jeden program!). Wadą jest, w późniejszym stadium rozwoju projektu, uciążliwość w rozwijaniu programu oraz w znajdywaniu błędów.
Myszacz / 2008-04-20 16:54 / Bywalec forum
Cześć Koleś i Ekipa
na dzisiejsze popołodnie coś wygrzebałem...
chba jeszcze nie leciało
http://de.youtube.com/watch?v=2DnUxLISFcA&feature=related
5424 / 2008-04-20 16:36 / Fan Linuxa Ubu
Od wczorajszego dnia (18 kwietnia) można zamawiać darmowe płytki z
systemem Ubuntu 8.04 LTS w serwisie ShipIt . Należy jednak pamiętać o
stosukowo długim czasie oczekiwania na dostarczenie (5-6 tygodni). Zaś już za 5
dni (24 kwietnia) będzie miała miejsce premiera najnowszego dziecka firmy
Canonical.

Więcej na stronie: http://www.linux.pl/?id=news&show=4637
---------------------------------------------------------------------------
Jak wam wiadomo ostatnio pisaliśmy o różnych systemach operacyjnych i włąśnie jest Ubuntu 8.4, system operacyjny z wbudowanymi arkuszmi kalkulacyjnymi, super stabilny, zabezpieczony w pełni przed wszystkimi świństwami z netu, łatwy w instalacji, posiadający doskonałe wsparcie na stronie www. ubuntu.pl, jeśli ktoś używa pirackiego Widndowsa lub Ofisa to instalując ubuntu 8.4 przestaje łamać prawo bo linux to oprogramowanie wolne i w dodatku darmowe, można je ściągnoś z netu albo wysłać meila i otrzymać płytke instalacyjna pocztą za darmo. Wszystkie uaktualnienia do systemy przesyłane są z servera ubuntu i aktualizacja nie sprawia problemu.
Zastanówcie się nad propozycją bo naprawdę warto dla nieprzekonanych rada można mieć dwa systemy Winde i Lina na jednym dysku twardym choć ja przeferuję na dwóch osobnych. Osobiście używam ubuntu od 4 lat i może z raz miałem problemy z systemem. Jak wszytko co nowe system trzeba oczywiście poznać i się nauczyć podstaw ale bogata literatura w necie i liczne
fora dyskusyjne pomogą wam w tym bez problemu. Spróbujcie tego systemu bo warto.
5424 / 2008-04-20 16:56 / Fan Linuxa Ubu
zapomniałem o najważniejszym zamoawiając płytkę instalacyjną musicie podać
procesor jaki macie w swoim kompie to ważne.
5424 / 2008-04-21 13:52 / Fan Linuxa Ubu
Płytkę z programem można także używać w trybie live bez instalacji to też wielka zaleta.
nowaa43 / 2008-04-20 15:11 / Idalia
Dzień dobry wszystkim. Druga kawa pomogła trochę szerzej otworzyć oczy i zobaczyć, że był Gospodarz. Serdeczne pozdrówka dla Gospodarza i ogromniaste wyrazy wdzięczności za stworzenie takiego miejsca...
Przeglądając komunikaty spółek znalazłam dot. Trakcji - Spółka zależna - PRK z Jargowego Wrocławia ma kontrakt na modernizację linii Węgliniec - Legnica (wartość ponad 10 mln euro).
Pozdrówka dla Jarga i dzięki za ogromna pracę, wiedzę i troskę o cały kącik...
Jarg / 2008-04-20 18:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam wzajemnie Halinko...
Trakcja dzielnie walczy o kontrakty... dla naszego wspólnego dobra... he, he (pasażerów i akcjonariuszy)...
Big Lebowski / 2008-04-20 14:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wybywam udanych inwestycji zycze i Pozdrawiam Wszystkich.. Jarg gdy tylko bede mial neta to na skypie pogadamy..;-) Milego niedzielnego wypoczynku zycze..
Jarg / 2008-04-20 14:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrówka Przyjacielu... miłych spacerów brzegiem Baltyku... :-)
Big Lebowski / 2008-04-20 14:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czy ktos zauwazyl ze jezeli do komentarza dorzuci slowo buyy prawidlowo napisane wowczas caly komentarz znika ?ciekawe..nawet wklejka z taka typowa rekomendacja z zachodnich analitykow nie wchodzi..
Jarg / 2008-04-20 14:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rzeczywiście...
dziura w kodzie strony... Trzeba poprawić kodowanie w html....
doji / 2008-04-20 14:16 / portfel / Bywalec forum
Kurcze faktycznie...:) Ciekawe czy po tych słowach mi wejdzie: kupić kupować zakupić obkupić się :D
doji / 2008-04-20 14:20 / portfel / Bywalec forum
Polskie rekomendacje jakby wchodzą:D Mam teraz zapytanie do marboru - kiedyś rekomendowałes polcolor....teraz po niezłych spadkach z AF jest jeszcze bardziej atrakcyjną spółeczką - tzn z każdym spadkiem bardziej atrakcyjna:) Z AT już nie koniecznie. Interesujesz się nią jeszcze?
Big Lebowski / 2008-04-20 13:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W tym miesiacu FED obnizy po raz kolejny stopy - mysle ze takze pod to beda rynki graly tzn. czytaj nastapia dalsze wzrosty , zloty jest tak mocny i nadal bedzie sie w tym roku umacnial - ale nic nie trwa wiecznie pamietajmy o tym , nastapi dzien w ktorym zloty poleci na leb i szyje ale nie w tym roku..a dzien w ktorym wprowadzi sie u nas w kraju euro ludzie beda przeklinac tzn. nastapi zubozenie spoleczenstwa..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy